FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

obrana od mogućeg napada životinja

+90
Branimir76
Protector
PatrioticBacon
koštica
Hombre
Strider
maks1969
PJER
jimkukri
zac22
Otto Rino
poljičanin
puls
way
maxina
CroPrepper
dux aeron
Inspektor
FrankyRC
mamac za pecanje
pirat
markonvs
goxxon
madWez
Lupus3395
MIF
Mad Max
JillValentine
zb17ghost
RubberDuck
angel
mariobab
Marduk
robert
ivo
yasko
Šimun
baksek
Ziga
negro
trolshein
sttomost
DoomsdayST
ante5555
gibo
lololorenzo
dado2
Login
Lovac Marko
Odin
zenexf
gorance
Veleuceni
Surfer
Elp
MrMoo
gomar
urbana_gorila
malyfreddie
bobrok
explode
Fesch
Telcontar
Mladen
ljuska
mastershooter45
Quanah
Drvo
Ris
Ercimir
Target
glock
sumska_magla
Ito Ogami
Fratt
rambo
redbeard rum
Jolender
damjan
Cave Bear
Medo Gradela
Mraz
Ikarus
biga
snajps
Olimp
Zee
sgt bear
hankok
žohar
94 posters

Stranica 10 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by ivo 06.11.14 8:09

Frenky je napisao/la:
ivo je napisao/la:Kolega Frenky, usprkos uvriježenoj predrasudi, još rjeđe ljude napada poskok. Ja barem ne znam ni za jedan slučaj da je čovjeka napao poskok.


kolega ivo, u svom zaista dugogodišnjem lunjanju po šumama i gorma domovine, a i šire, nisam nikad vidio ili čuo da je nekog napao međed.

medžutim, bio sam svjedokom nekoliko ugriza poskoka, a bome je i meni u par prilika malo falilo.

ne mislim da je poskok predator koji napada ljude, ali želim naglasiti da se treba paziti.

kao i stršljena, koji su zaista odurna i opasna gamad.


Boga mi, kolega Frenky, ni ja. Naravno, sad će se naći neki prekaljeni pustolov internetskih prostranstava, te linkom na novinski napis kao upozoriti na strašnu pogibelj. Dapače, znam za dva slučaja da je i medvjedica brisala glavom bez obzira, ne osvrćući se baš na mladunčad.
Za stršljene se slažem, baš u ovom smislu u kojem pišem ovih par postova; mučka đubrad i zločintzi koji će nekad nasrnuti bez vidljivog razloga, bez da si im dirao gnijezdo ili slično, nego se, vidjevši ga, pokušao udaljiti.
Za ovaj "medžutim", imate od mene Starčevićevo tamno u Ljekarni Savski gaj obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 304316 ! Ili pak na Bunovcu; javite kad silazite s Malovana, pa ću vas pričekati s pivkanom kod one, hm, kuhinje obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 676815 . Svjestan spoznaje kako sam lišen kondicije playboya i planinara, oportuno ću se na Bunovac dovesti svojim "litl tank" Jimnyjem i pričekati vas.

ivo
guru
guru

Broj postova : 3335
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by mariobab 06.11.14 8:52

Svi samo po stršljenima, oni rade svoje ja svoje, nisu mi tako mrski, mučkom đubradi bih nazvao prije obade, kada za vrućeg dana zabrazdim u vlažnu šikaru uz Lomnicu valjda nema toga koji nije na meni i ne reže po koži...
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by ivo 06.11.14 9:09

Ma obadi su me, kolega Mario, stoput izujedali, ali to nekako bez većih posljedica podnesem. Ha, ništa, ostavimo onda otvorenim kategoriju "najveće mučko đubre" otvorenom, kandidature se primaju, makar već znam što će (odnosno, koga) kolega Fret kandidirati obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 726657 .
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by Keltan 06.11.14 13:06

Protector je napisao/la:Pa tko uopce razmislja o napadu poskoka, kada zmija sama po sebi bjezi. Nije ona grabezljivac na ljude. Frenky je samo rekao da se treba pazit poskoka (slucajno ne zgazis) i strsljena (slucajno nabasas). Nigdje nije rekao da ce te poskok juriti po sumi kao sto bi medvjed mogao jer te vidi kao hranu. Uopce je apsurdno sto si spominjao napad poskoka. Lol. Nhf.

Naprotiv , najveci problem sa poskokom je sto ne bjezi . Ako ga vidis i ne diras mozes proci pored njega i nikom nista ...AKO ga ne vidis / sto je najcesci uzrok ujeda / i zgazis moli se da na sebi imas pravu obucu . ..Vise od 30 godina sam tamo gde ga ima i vise nego treba ...Bilo je opasnih momenata puno ali srecom su samo to i ostali ....Koliko god pazio ne mozes sve da vidis i covek mora ili prihvatititi rizik ili odustati od avanture , drugo nema . Ima kod mene skoro svake godine slucajeve ugriza poskoka , najcesce su to slucajevi kada ljudi rade svoje poslove oko zemljista , kod seca i skupljanja drva pa recimo u vinograde ili kod skupljanja pecurke .Bilo je i smrtnih slucajeva , obicno starije osobe . . .
Keltan
Keltan
lingua
lingua

Male
Broj postova : 287
Godine : 62
Lokacija : earth
Datum registracije : 30.06.2013

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by Protector 06.11.14 13:14

Koju odjeću/obuću preporučaš protiv poskoka?
Protector
Protector
bebač
bebač

Male
Broj postova : 19
Godine : 32
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 01.11.2014

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by Keltan 06.11.14 13:30

Svizac je napisao/la:Kako vidim, ima dosta savjeta kako izbjeći napad medvjeda,  no ako do njega ipak dođe, što onda?
Jednom sam zapazio da kolega na planinarskim štapovima nema navučene male krpljice, pa me je zanimao razlog. Odgovor je bio da u slučaju napada medvjeda, tako može dublje zabiti vrh štapa u njegovo tijelo. Ja osobno sa sobom uvijek nosim topovske udare, kao prvu fazu obrane (ne petarde,  one su preslabo čuju), zatim obrambene sprejeve (papar i suzavac), kao drugu fazu obrane i mečetu (više liči na katanu) koju inače ne nosim na palninarske izlete, osim ako idem na Velebit, kao treću i zadnju fazu obrane. Ili će medo mene na rezance ili ću ja njega na šnicle. U toj fazi više nema kalkuliranja, ili ja ili on. Naravno dopuštam taktičko povlaćenje iz borbe ili njegovo (preferiram) ili moje, ako medo odustane od napada. Samo da napomenem da tu mačetu/katanu nikada ne koristim ni za šta drugo, već je čuvam samo za slučaj napada neke velike životinje. Ali, što ako ste se našli s nekom opasnom životinjom u situaciji koju niste željeli. Neću sada reći da ste nepromišljeni, jer zbog 40-50 kn koliko košta obrambeni sprej ili 50-ak kuna koliko koštaju topovski udari našli ste se u životno opasnoj situaciji. I što sada, pomoliti se, ako ste vjernik i nadati se najboljem ili barem najmanje lošem. Ili možda ipak, aktivno se braniti. Svaka životinja bez obzira na veličinu ima jednu slabu točku, a to su oči. Ako imate jaknu ili bilo kakav dio opreme koji možete omotati oko jedne ruke (podlaktica), vi možda i niste potpuno izgubljeni, kako to na prvi pogled izgleda. Ako već morate, žrtvujte ugriz u tu zamotanu ruku, a drugom rukom s raširenim i zgrčenim prstima potražite glavu i oči životinje. Kad pod prstima osjetite nešto mekano i sluzavo, na pravom ste mjestu. Samo gurnite prste što je dublje moguće u oba oka. Životinji će se spustiti tamna zavjesa  i vi joj više nećete biti visoko na listi prioriteta. Možda će vas raniti i slomiti vam podlakticu i prste, ali bit ćete živi. Naravno za takvu situaciju morate biti emocionalno spremni i svijesni da vam je to jedini način da preživite i da to morate učiniti. Svako kalkuliranje bit će na vašu štetu. Ako vas je životinja i teško ranila, vaše su šanse, da uz pravodobnu medicinsku pomoć preživite, znatne. Što će biti sa životinjom koja vas je napala i koja slijepa tumara okolinom, za vas više nije bitno.
Ako do napada dodje najebao si  . ..osim ako nemas odgovarajuceg vatrenog oruzja pri sebi .Cak i tada ljudi izgube prisebnost i nastradaju ..znam za nekoliko slucaja tesko povredenih lovaca a bilo je i smrtnih slucajeva koliko me secanje sluzi  .Od 1.000.000 ljudi koji bi se nasli oci u oci sa njime  . .999.999 njih bi se parazliziralo od straha  . . ..
Najbolja odbrana je kako je mnogo puta spomenuto ovde najaviti se da si tu ...stvarati buku dok hodas , dali glasnim razgovorom ako treba sam sa sobom , udaranje stapom po granama ..pa gurnuti neki kamen da se kotrlja ..sve cime javis svoje prisustvo da si tu . Nema te zivotinje koja se nece skloniti sa puta .Juce sam se vratio sa trodnevnog ribolova ,sam u toj divljini ..najblza  civilizacija tek posle 20-tak km  ..pakao od godinama neodzrazvanog planinskog puta . .  . koristio se nekada za iznosenje drva za grijanje  .Tamo , nekoliko puta mi je zadnjih 5-6 godina mjedved pojeo prihranu za sarana .. .Tu je u blizini , ceka priliku da napustim logor na nekoliko sati i eto ga . .
Ne koristim nikakve eksplozivene naprave ..samo  povremeno  udarim stapom u plasticnu flasu za vodu od 5 litara koja visi obesena na drvo ...dovoljno daleko i glasno se cuje    . i no problemo  . .. .

obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 2wmf14n
Keltan
Keltan
lingua
lingua

Male
Broj postova : 287
Godine : 62
Lokacija : earth
Datum registracije : 30.06.2013

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by Keltan 06.11.14 13:46

Protector je napisao/la:Koju odjeću/obuću preporučaš protiv poskoka?
Hm , tamo gde najcesce idem na ribolov od mesta gde ostavljam vozilo do mesta gde namaravam da lovim je oko 20-tak minuta pesice .Tamo nosim obicne gumene Tigar cizme ,one najlakse . .i DEBELE rucno pletene vunene carape do koljena . .. preko celog LJETA .. . .da , smrde noge kao . ..ali nema drugog nacina . Puteljci kojima se mi krecemo su cesto mesta gde poskok izlazi da se sunca , posebno ujutro kada ima rose pa trava mu previse vlazna . .
Ako nameravam da idem mnogo dalje pesice nosim od Planika ...
Jednostavno covek ne moze da vidi sve i predvidi sve situacije u divljini .Ne bih da zamaram sa slucajevima koje sam ja i kolege dozivele .Ali decki , koliko god pazili koliko god iskustava imali u divljini , sve jedno pa se desi nesto sto vam otvori oci i podseti vas da vam dzaba sve 30 godina provednih u divljini ...Pazi ovo ..presvucem debele carapa mokre od puta i ostavim ih na grani da se preko noci suse . .drugi dan oko 10 sati prepodne posegnem rukom da ih uzmem ..ostadoh skamenjen ....ruka mi bila na deset santimetara od glave odraslog , debelog poskoka . . idi ga vidi .. IST kao grana ...

Keltan
Keltan
lingua
lingua

Male
Broj postova : 287
Godine : 62
Lokacija : earth
Datum registracije : 30.06.2013

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by Keltan 06.11.14 14:43

Ukratko , ono sto hocu reci je  .. najbolja obrana od mogućeg napada životinja je dati prostora zivotinji da se povuce .Bliski susret sa medvjedom je opasan samo onda kada nema gde da se povuce   .Imajte na umu da i on cesto , ma nejcesce koristi iste puteljke po kojima mi hodamo .  . . Cesto su te staze sa strane gusto obrasle i eto problema  . Da ,zato je buka  dok hodamo  najbolja odbrana  . . .
Pogledajte ovaj video , koju katastrofalnu greski su napravili i platili glavom ....Pa kako im nije palo na pamet da mali medvjedici  nisu sami ?? Pogledajte kako medvjedica drzi pognuto glavu . . .to je znak da napada ..Ako se digne na zadnje noge na odredjeno rastojanje .. . pokazuje velicinu i kaze bjezi veci sam od tebe ....

Keltan
Keltan
lingua
lingua

Male
Broj postova : 287
Godine : 62
Lokacija : earth
Datum registracije : 30.06.2013

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by laredo 06.11.14 22:51

Čini se da su ovi Rusi ipak imali dosta sreće i preživjeli susret, sudeći po komentarima na Youtubeu. Slažem se da je najbolje praviti buku pa da do susreta uopće i ne dođe, a ako uslijedi napad - pepper sprej mi izgleda nekak najbolje za upotrijebiti.
Netko je ranije u ovoj temi pitao bi li zviždaljka (ok, puhanje u nju) otjerala vepra i medvjeda u napadu?
laredo
laredo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 319
Godine : 50
Lokacija : Zagorje
Datum registracije : 19.02.2014

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by ivo 07.11.14 8:17

Pa koga je, pobogu, ikad napao vepar, kolega Laredo ?!? Jedino lovca, ranjen vepar. U tom ga stanju ne zaustavlja ni puška dok ga ne ubije, odnosno ustrijeli, pa ne bi ni zviždaljka, mislim čak da se ni na fortissimo kompletnog puhaćeg orkestra ne bi ni osvrnuo. Da je zdrav vepar napao šetača, gljivara, planinara, pa čak i lovca, nikada nisam čuo ni vidio. Sad ide link, aj supouz...
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by mariobab 07.11.14 8:33

Evo link, ustvari film, gospodine Ivo za vas, izuzetno me se dojmila spretna i pribrana reakcija lovca. Nema veze s tim je li bio zdrav, niti sporim vašu tvrdnju, kada god sam naletio na divlje svinje po šumi preplašili smo se obje strane i svatko je otišao na svoju stranu... Film je više za one koji su se namjerili braniti nožem, mačem, praćkom i fućkom...


mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by ivo 07.11.14 9:01

Vidio sam ovo, gospon Mario i to dulju, integralnu (valjda) verziju. Je, frajer je odlično reagirao, ali i ovo je vepar tjeran pogonom, a ova dvojica shtandaju. Kako vidite, veprina je na njeg naletjela, a da ga nije ni vidjela, bez ikakve namjere i volje za ganjanjem. Mene su se u tom klipiću posebno dojmili foksterijeri (dva se vide u pozadini), izvrsni psi čija je upotreba u lovu kod nas skoro nestala. Izgubile su se lovačke linije i on je postao kućni mezimac, mislim da svega jedan čovjek u Hrvatskoj uzgaja ove izvanredne pse, a da imaju iole nekakvo lovno naslijeđe.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by Svizac 07.11.14 21:35

Kao što ljudi imaju različite karaktere i različito reagiraju u istim ili sličnim situacijama, tako i divlje životinje iste vrste nisu potpuno iste. Dakle iz jednog izabranog video zapisa ne može se stvoriti generalan zaključak o ponašanju određene vrste. Da to argumentiram, izabrao sam dva videa o istoj vrsti, ali s krajnje različitim reakcijama pripadnika te vrste. Konkretno dva medvjeda. Prvog je otjerala obična kućna mačka, koje se mogao lako riješiti, ali nije, rađe je pobjegao s plijenom u zubima. Drugi slučaj je dosta dramatičan. Netko je neoprezan u zoološkom vrtu pao preko ograde u dio namijenjen medvjedima i medvjed ga je odmah zgrabio, počeo vući i gristi.



Svizac
Svizac
tipko
tipko

Male
Broj postova : 81
Godine : 66
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 08.08.2014

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by glock 07.11.14 22:02

gore je crni medvjed,a dole grizli,ljut,nervozan zbog ljudi koji ga gledaju,a još i gladan...i taman mu ovaj naiđe ko naručen.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by laredo 08.11.14 23:58

ivo je napisao/la:Pa koga je, pobogu, ikad napao vepar, kolega Laredo ?!? Jedino lovca, ranjen vepar. U tom ga stanju ne zaustavlja ni puška dok ga ne ubije, odnosno ustrijeli, pa ne bi ni zviždaljka, mislim čak da se ni na fortissimo kompletnog puhaćeg orkestra ne bi ni osvrnuo. Da je zdrav vepar napao šetača, gljivara, planinara, pa čak i lovca, nikada nisam čuo ni vidio. Sad ide link, aj supouz...


Ma bio mi je u glavi onaj scenarij - spuštam se biciklom kroz neku šumu i naiđem na mamu vepra sa mladima... na nekih 50-ak m, ajmo reći. Pa ako se prasence odmah ne makne, dal da fućnem u fox 40? Dakle, više mislim na susret nego na napad obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 323904
Priznajem da nisam neki outdoor tip (medvjeda vidio u zoo, vepra ni tamo) i puno veća briga su mi stršljeni i krpelji, ali eto, kad već postoji tema..
laredo
laredo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 319
Godine : 50
Lokacija : Zagorje
Datum registracije : 19.02.2014

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by Fratt 09.11.14 0:33

Mama vepar je zayebana... obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 478256
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 10 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 10 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

[Vrh]

- Similar topics
» OBRANA

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.