FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Utsch & Gierse Tools / UG-Tools

+4
Marko
Mraz
Zagoraman1911
Getriba94
8 posters

Go down

Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty Utsch & Gierse Tools / UG-Tools

Postaj by Mraz 30.03.23 15:14

Ovo komotno more ici pod HI-END nozeve no vjerujem da zasluzuje svoju temu.

UG-Tools je mlada firma iz Njemacke, vode ju dva momka od kojih je jedan dugogodisnji nozar a drugi inzinjer strojarstva i doktor znanosti na podrucju selektivnog lasesrskog printanja metala.

Ono sto rade je mene odusevilo i trenutno cekam drugi njihov noz.

Model koji trenutno imam naziva je TiNy i poseban je po tome sto mu je drska od cistog titana, kao i ostali njihovi nozevi a to ima neke zanimljive posebnosti.

10cm Magnacut ostrica @ 65RC debljine 2.8mm te 3D Ti drska u fiksnom nozu od 80 grama.

Da to stavim u perspektivu, Mora Companion je istih dimenzija i 30 grama teza. Benchmade Puukko je istih dimenzija i 50 grama tezi.

Tang na tim nozevima je vrlo kratak, oko 15mm i fiksiran u drsci ot cistog titana koja je u prosjeku 1mm debljine stijenke. Tvrde da je izdrzljiv kao full tang noz, gledao sam neke njihove testove i stvarno su impresivni.

Grip 3D printanog titana je nesto... iskreno, najbolje grip od bilo kojeg noza koji sam koristio. Ne sklize mokar, ne sklize krvav, ne zapuni se masti i lojem kao npr. micarta kada je u pitanju obrada mesa i lako se cisti.

Prva stvar koja vecini padne na pamet je kakva je drska kada je hladno i iskreno... iznenadujuce dobra. Stavio sam taj noz sa jos nekoliko drugih u zamrzivac na -30 stupnjeva i iako je na dodir daleko najhladniji vec nakon cca.6 sekundi je jednake temp kao drska od santoprena i nakon toga je sve topliji te se zagrije na temperaturu ruke nekoliko puta brze nego santopren a G10 i full tang necu ni spominjati, to zauvijek ostane hladno.

Futrola je takoder odlicna. 3D printani poliamid (PA11), vrlo uredna, dosta pametnih detalja i siguro drzi noz uz glasni klik.

Jos jedna super stvar kod ove firme je mogucnost izbora.

-vecinu modela moze se birati u nekoliko celika od 12C28, Cornidur30, Niolox, Magnacut, 1.2695
-vecina modela ime nekoliko oblika ostrice, od droppointa, sheepsfoota, bushcrtaft, survival, compact itd.
-moze se birati uzorak drske
-moze se birati dolazi li bez futrole, sa osnovnom futrolom ili sa futrolom sa ulti-lock sistemom


Cijene su... relativno visoke ali po meni opravdane obzirom na materijale, proces proizvodnje i cool faktor. TiNy model ide od 180-290 eura, UniTi ide od 387-459 eura.


Ovo je stranica proizvodaca: https://ug-tools.de/en/

Ovo je moja recenzija: https://youtu.be/rOO2Os-t2RM

A ovo je par fotki noza:
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Dsc00110
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Dsc00111
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Dsc09710
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Dsc09310
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Dsc09610
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools 50dbab10
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Dsc00112
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Dsc00410

Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

Zagoraman1911 and Lawman like this post

[Vrh] Go down

Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty Re: Utsch & Gierse Tools / UG-Tools

Postaj by Getriba94 30.03.23 15:31

Scaka cast za review!
Moram priznati da nož izgleda odlično.

Titan drška je navučena pa zasarafljena odozdo?


p.s. Šnaucer ti je glavni glumac u videu! 15 godina sam imao patuljastog crnog nakon cega smo se nazalost morali oprostiti. Bio je pravi frajer Utsch & Gierse Tools / UG-Tools 368870





Getriba94
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 23
Godine : 30
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.03.2023

[Vrh] Go down

Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty Re: Utsch & Gierse Tools / UG-Tools

Postaj by Mraz 30.03.23 15:51

Na vecim modelima je upresana, zaljepljena i zasarafljena a na ovom samo upresana i zaljepljena. Rekli su mi jednom sto tocno koriste, neko induatrijsko ljepilo tipa epoxy metal na steroidima ali sam zaboravio naziv.

Da, pas je glavna zvijezda i YT kanala i Instagrama. Fenomenalna pasmina, da imam mjesta uzeo bih omdah jos jednog srednjeg.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

Zagoraman1911 likes this post

[Vrh] Go down

Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty Re: Utsch & Gierse Tools / UG-Tools

Postaj by Zagoraman1911 31.03.23 10:50

Definitivno zanimljiv nož. Čak mislim da je i cjenovno fer po ovome što vidim. Drška je odlično osmišljena i nadam se da ću imati prilike handlati jednog

Zagoraman1911
tipko
tipko

Male
Broj postova : 66
Godine : 31
Lokacija : Dalmatia
Datum registracije : 29.01.2012

[Vrh] Go down

Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty Re: Utsch & Gierse Tools / UG-Tools

Postaj by Lawman 31.03.23 11:31

Mraz ima dobar YT kanal. Nisam znao da je toliko uspješan. Ima dosta subscribera.
Mraz je mlad čovjek. Pas nije pas, nego su za mene to psi dobri ljudi.

Za nož bi me zanimalo, ako mi ga možete usporediti sa Fallknivenovim modelima?
Vaše mišljenje?
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools 747986

E, zaštje stalno prsna torbica pristutna? Što se nalazi u njoj?
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools 30210
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty Re: Utsch & Gierse Tools / UG-Tools

Postaj by Mraz 31.03.23 14:00

To je cisto slucajno... dogodio se viralan video i pogurao sve pa sam u par mjeseci skocio sa 7k pretplatnika na skoro 230k. I onda sam kada je najbolje islo sve zaustavio da imam vise vremena za klince, ali to sada nije tema.

Nikada nisam bio neki ljubitelj Fallknivena, koristio sam par modela i jednostavno mi nisu sjeli.

Chest pack... ja ga koristim kao EDC torbicu jer eto, zivim gdje zivim i svaki dan sam barem jednom u sumi sa psom. A prakticnije mi je od pederuse jer mi manje smeta, mogu normalno sjesti i cucnuti, stane vise stvari itd. Kada npr. idem na kajak jaja su uvijek mokra i peredusa s njima a ovo ostane suho.

A unutra ima svega ali ono na sto vjerovatno ciljas je H11/Hellcat. Iako sljedeci tjedan idem po novu igracku. Naravno, nosim samo kada smijem i to AKO mi se uopce nosi a uglavnom ne.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

Zagoraman1911 likes this post

[Vrh] Go down

Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty Re: Utsch & Gierse Tools / UG-Tools

Postaj by Lawman 31.03.23 14:17

Mraz, hvala na odgovorima.

Nemam niš kontra stvarčica koje nosiš. Dapače. To je po meni nužno. Čim se čovjek makne malo izvan uhodanih obrazaca života, prepušten je sam sebi.

Ove tvoje, YT brojke uopče nisu zanemarive. Na razini RH, to su vrlo respektivne brojke.
Ak' se može, zakaj ne zaraditi na Interentu? Nevezano za visinu prihoda.

Bilo preko YT kanal, bilo da nešto prodaješ preko Interneta, bilo da ti je takva vrsta posla. Npr. znaš dobro crtati, pa prodaješ portrete sjevernoameričkih Indijanaca kupcima preko Bare ili da je netko na primjer strip-crtač.




Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty Re: Utsch & Gierse Tools / UG-Tools

Postaj by Mraz 10.04.23 6:17

Imam jedan novitet!

Utsch & Gierse Tools / UG-Tools 8583c710
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools 52f06210
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools 542f2510

Ovo je UniTi model sa Survival ostricom takoder u Magnacutu @63RC i to je vec komad noza. Drska je fenomenalna oblikom, lijepo debela i obla bas kakva treba biti. Ostrica je nekih 16.5cm i odlican grind. Mislim da je 4mm i ledima i relativno tanka fazeta tako da je noz i dalje lagan. Moj komad je 1off sto bi rekli "testingprototype" i za sada jedini postojeci s tom ostricom. Mislim da ce ostali biti na 62RC iz nekog razloga.

Futrola ima par greski na koje sam ukazao tako da ce nova verzija dijelom biti moj dizajn i imati thumb ramp i drugaciji ulaz za ostricu uz jos par promijenjenih detalja. Naravno, dolazi sa UltiLock sistemom za brzu montazu.

Na kraju drske nalazi se cep sa brtvom i na njega se moze staviti firesteel, ostrac ili neka od edc sitnica koje rade. Ja sam dobio ostrac koji je kao i sve vezane uz te nozeve dosta "next" level - 3D printani Titan te Rubin kao medij. Rubin je meksi od dijamanta no proces proizvodnje je drugaciji pa se ne skida s koristenjem i gradacija je uvijek ista.


Cijene svega ovoga su... dosta visoke na nas dzep. Noz je nesto ispod 600€, ostrac mislim 140€ a za dodatne futrole i ostale sutnice koje idu uz noz iskreno ni ne znam cijene.

Moje je sreca sto sam uspio posaditi TiNy i narasao je na velicinu UniTi-a pa me nije nista kostalo 😂

https://www.instagram.com/reel/Cq0JXkkKDL6/?igshid=YmMyMTA2M2Y=


Utsch & Gierse Tools / UG-Tools 98555b10
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty Re: Utsch & Gierse Tools / UG-Tools

Postaj by Mraz 10.04.23 6:33

Takoder, zanimljivost ovih nozeva koju mozete primjetiti je sto je tvrdoca tocna a ne u nekom rasponu. Bio sam na rucku sa vlasnikom UG-Toolsa te mi je objasnio o cemo je rijec. Kompletan proces toplinske obrade radi se u istoj vakuumskoj peci koja grije, kali i radi kriogenu obradu sve isprogramirano po spagi. Jedno koristenje te peci ih kosta oko 1000€ a relativno je malena (cca 50x50x50cm) sto dize cijenu obrade no rezultat je unutar 0.5RC.


Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty Re: Utsch & Gierse Tools / UG-Tools

Postaj by Lawman 10.04.23 11:25

Hvala na postu.

Sviđa mi se pristup izradi noža. Što se koristi tehnoogija, a manje se pouzdaje u slobodnu procjenu koja počesto zna biti varljiva.

Ne volim recimo custom noževe, upravo iz tih razloga što sve leži u ukusu custom makere.
Više se pouzdajem u strojeve, nego u ljude. Zato, lajkam ovaj brend.

Mraz, kada radiš sa tim nožem u prirodi, dal' bi ti odgovarala duža oštrica? Ova je 12cm.
Dal ti je ovaj nož dostatan za sve radove u prirodi ili bi možda rađe nosio i sjekiru/mačetu.

Vidim da je cijena samih 3DTi-knives noževa do 500 €. Cijene su svjetske. To je taj rang cijena.
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools 747986
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty Re: Utsch & Gierse Tools / UG-Tools

Postaj by Mraz 10.04.23 17:10

Ja nemam nista protiv custom nozeva kada su sa podrucja Europe. Sve "custom" sto sam imao u rukama da je doslo preko bare je bilo ocajno, od Winklera do ne znam cega ne.

Ova je ostrica 16.5cm i iskreno, meni je malo velika. Volim malene nozeve u kombinaciji sa pilom ili macetom, idealno mi je 10-12cm. Sjekire ne koristim odavno, pored dobre pile sjekira mi je mrtvi teret. Trebao sam prvo dobiti Compact ostricu na nozu (12cm) no pocastili su me prvo ovom vecom pa ce Compact doci kada dode.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty Re: Utsch & Gierse Tools / UG-Tools

Postaj by Marko 11.04.23 12:28

O materijalima nebi, al vizualno osim kaj rucka djeluje udobno, i nisam oduševljen s ovim, djeluje mi ko da su djelovi došli s različitih noževa. Thumbs up za inovativnost.
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty Re: Utsch & Gierse Tools / UG-Tools

Postaj by Lawman 11.04.23 20:27

@Marko


Ok, za mišljenje. Međutim, bitna je praksa. Pogledaj ka' izgledaju Spyderco noževi.
Kod mene osobno, dok ih nisam počeo koristiti, nisu imali prođu.

Slinio sam za CS kao balavac i fanatik, a Spyderco je bar dvije klase viši od CS.

Tak' da mislim dok se osobno ne uvjerim u nešto, ne mogi donijeti pravilni sud vezan za noževe,
Eh, sada je samo pitanje dal netko preko svojim afinitetima i mogućnostim želi dati priliku nekom komadu ćelika.

Osobno, mislim da me UG uratci ne bi razočarali. Vidim na YT od Mraza, da svoj posao u praksi odrađuju vrlo dobro.

E, sad jel' to Mora, Pauk, CS, CR, Lionsteel, Falkić, ...to je osobna stvar. Osobni izbor.
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools 659728

Kod UG me privlači tehnologija izrade, čelik,...
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty Re: Utsch & Gierse Tools / UG-Tools

Postaj by Marko 11.04.23 21:26

@Lawman

Dobro si to napisao, nemam kaj dodati na to.
Ali ne vidim poveznicu s tim kak to meni vizualno izgleda? Nigdje nisam spominjao funkcionalnost ili upotrebljivost navedenog noža. Ne sviđaju mi se ni Rolexi pa to ne znaci da mislim da su kante od satova. Vizualni doživljaj je vizualni doživljaj, i da reže ko lightsaber vrata od lifta isto mi bude izgledal bez obzira na rezultate. Mrazu želim puno sretnih trenutaka s nožem, i opce ne sumnjam da ih bude.
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

Lawman likes this post

[Vrh] Go down

Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty Re: Utsch & Gierse Tools / UG-Tools

Postaj by Lawman 11.04.23 22:01

@Marko

Imaš pravo. Samo sam napisao prošireni komentar.
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools 747986

I meni je vizualka dosta bitna. Ako mi nekaj nije vizualno lijepo, teško se odlučujem to probati.
Mada je najbolje kada te nešto vizualno odbija, pa onda nakon kaj vidiš da je sadržaj bitniji od forme,
istinski uživaš u tome.
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools 690498
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty Re: Utsch & Gierse Tools / UG-Tools

Postaj by Mraz 12.04.23 7:10

Vizualno je subjektivno. Meni je taj izgled skroz fora, drugaciji je. Obzirom da se radi o titanu, drske je moguce tolpinski anodizirati u vise-manje bilo koju boju uz dovoljno precizan nacin grijanja. Znam da su radili crne drske, zlatne i ruzicaste.


Sto se kvalitete tice, tu nema sumnje da je na vrlo visokom nivou. Jučer sam snimio recenziju za UniTi model i mogu samo reci da je noz odlican. Drska je stvarno udobna, velika i lijepo debela, ugodna razlika nakon hrpe nozeva sa dizajnerskim drskama koje su malene i tanke.

Uglavnom, batonirao sam dobrih sat vremena i nisam se suzdrzavao, u vise navrata sam doslovno lupao svom snagom i po ostrici i po drsci. Na zalost, nisam se sjetio fore koju su mi oni rekli za batoniranje a to je da se moze batonirat fingerguardom i lupat po drsci... fingerguard je debel ba sve djeloje kao dobar klin.

Skinuo sam deblo od nekih 10cm promjera bez problema iako je ovo daleko od "chopper" noza. Ulazi stvarno duboko u drvo. Batonirao sam ga uz god, preko goda, pod kutem, kroz cvorove... rezao, radio featherstickove, palio vatru. Noz jos brije.

Ako goga zanima tu su recencenzije od ta dva nozica:


Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

Lawman likes this post

[Vrh] Go down

Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty Re: Utsch & Gierse Tools / UG-Tools

Postaj by Lawman 12.04.23 12:57

@Mraz

Vrlo dobar video. Pogledao sam cijeli video u cijelosti, vezano za UniTi.
Volim kada su ljudi prirodni, spontani, te kada se ne deru u kameru, kao da im je publika gluha.

Sva pitanja koja sam imao vezano za taj nož, dobio sam kroz taj video-uradak, dobio sam sve odgovore.

Nož je lagan, nema vibracija zbog šuplje drške, način oštrenja, kvaliteta futrole,...
I još jedan dokaz da ne treba za prirodu imati ne znam koliko teške alate, te nositi motornu pilu, cirkular, itd.

Znam da ti razumiješ kao i sve ostali survivalisti koji su normalni, nepotrebnost 3-h batoniranja, kada je tu pila. Kaj bum otišao 20m od glavne ceste, te 5h potrošio u prirodi za batoniranje. Ok, ko voli, nek izvoli.

Kao što je to već mnogo puta na forumu objašnjeno prije nekoliko godina, ne treba u prirodi batonirati kao manijak, kada okolo nas ima dosta drva za vatru. To su oni kaj u šumi, ne mogu naći drvo.
Trend onog TV-showmana, kaj skače iz aviona, pa traži potoke da dođe do civlizacije, bla, bla,....

Što  manje stvari, te što lakše. Sviđa mi se ta kombinacija, ručne pile i dobrog noža.

UniTi je lakši recimo od LS M7, CR Pacifika, Fallkniven Njorda, te mu je to prednost. Naveo sam te modele noža, jer su po dužni u rangu sa UniTi (+/- 2-3cm).

Meni je taj model noža favorit. Način izrade, čelik, nešto novo i zanimljivo na tržištu. Samo bi futrolu, dao osobno kod kožara napraviti od kože.

Veliki lajk za video i cijeli YT kanal.
Utsch & Gierse Tools / UG-Tools 659728
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty Re: Utsch & Gierse Tools / UG-Tools

Postaj by neven 22.05.23 9:54

Mraz,
Pokušavam ti poslati pp ali mi stalno baca da nema korisnika sa tim nickom. Trebam te nešto pitati.
Ako vidiš post Molim te javi se na mail,
sviben.neven@gmail.com ili mob 091/5834614
Hvala
neven
neven
lingua
lingua

Male
Broj postova : 394
Godine : 56
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 21.09.2009

[Vrh] Go down

Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty Re: Utsch & Gierse Tools / UG-Tools

Postaj by Koaksijalac 03.10.23 11:21

Ha evo i mene nakon 150 godina izbivanja sa foruma Utsch & Gierse Tools / UG-Tools 747986

Hvala Mraz sto si me gurnuo prema odluci da si pribavim UG TiNy "Floe" Magnacut.

Definitivno, jedno sasvim novo i neusporedivo iskustvo naspram svih nozeva koje sam do sada pribavio.

Lijepi pozdrav svima,

Koaksijalac
lingua
lingua

Male
Broj postova : 243
Godine : 47
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.03.2011

[Vrh] Go down

Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty Re: Utsch & Gierse Tools / UG-Tools

Postaj by dux aeron 23.11.23 19:08

Mraz, svaka čast na recenzijama! Noževi su mrak, sviđaju mi se (pogotovo TiNy). Povremeno se zaletim na tvoj kanal i zbilja, kapa do poda. Da samo spomenem H11 - tumb up.
dux aeron
dux aeron
lingua
lingua

Male
Broj postova : 372
Godine : 57
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 02.03.2013

[Vrh] Go down

Utsch & Gierse Tools / UG-Tools Empty Re: Utsch & Gierse Tools / UG-Tools

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.