FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
prezivjeti na ulici - Page 3 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

prezivjeti na ulici

+41
whitebull
gomar
djuragekon
Mornar
Quanah
bubi45
Login
beargrylls12
Elp
dkclaymore
Mad Max
urbana_gorila
Tomek
kec
jenny
Freeman
krtica
zeleni
Ikarus
RECON 353
Mraz
maks1969
mastershooter45
rinos
tihoos
Rapidus
Damien
neon
Pomorac
mali mačak
Mladen
Dawor
LUKSA
bushman
tigi
vandall
Strider
neven
Storo
WildChild
Stoney
45 posters

Stranica 3 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by mastershooter45 27.02.10 22:19

prezivjeti na ulici - Page 3 69343 prezivjeti na ulici - Page 3 469245

Šalu na stranu, ovo je vrlo ozbiljna tema i treba je tako i shvatiti.

mastershooter45
lingua
lingua

Broj postova : 399
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by maks1969 28.02.10 0:22

mastershooter45 je napisao/la:Ako je ovo forum o preživljavanju, onda su i ovakve teme nužne.

Što se tiče noža, morate svi znati jedno: ne treba biti Bruce Lee niti supermen da nekoga ozlijedite nožem. Potrebne su samo dvije stvari: nož i želja da nekoga njime ozlijediš.

Još nešto: čim je netko napao, on je u prednosti.
Zašto?

Zato što je to čista fizika: akcija je UVIJEK brža od reakcije.

Ako netko ima nož i krene na tebe, NEĆEŠ mu ga izbiti, pištolj - samo u lošim filmovima negativac prilazi toliko blizu žrtvi da bi uopće postojala mogućnost oduzimanja pištolja. A ako je netko izvadio pištolj, onda će pucati.
A nitko nije brži od metka.

A jel...Si siguran?Ja ne bih bio baš tako siguran,pogotovo ako je glup da ti ga nasloni na čelo.to sam probao prije 20 godina i evo nisam pokojan.Mislim da pretjeruješ.
Samoobranu možeš naučiti a vjeruj nije lako povuči obarač ili zarezati nekom grlo.ili si probao pa znaš?nitko tko se kurči s pištoljem ili nožem nije jak na "jajima".A to ti je jedina prednost.

maks1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 54
Lokacija : Istra
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by mastershooter45 28.02.10 0:42

Da, siguran sam.
Ne računam na ljudsku glupost nekoga tko na mene potegne oružje, jer je to podcjenjivanje protivnika. A čim si protivnika podcijenio, gubiš.
Da, samoobranu možeš naučiti ako treniraš GODINAMA. Naravno, govorim o PRIMJENI u REALNOJ situaciji.

Nisam govorio o onima koji se kurče, nego o onima koji te mogu napasti, bilo nožem, bilo pištoljem. A danas mnogi potežu nož ili pištolj eto tako, bez razmišljanja o posljedicama. A obzirom da su naši zakoni takvi da favoriziraju kriminalce a ne poštene građane, ne bih se puno pouzdavao u represivni aparat. Na kraju, ako sam mrtav ili teško ozlijeđen, što mi znači što će netko zbog toga dobiti par godina zatvora?
Zašto je to tako, tema je za neku drugu raspravu.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by maks1969 28.02.10 2:26

Siguran si a nisi probao?Očigledno ne znaš. Takvu realnu situaciju sam doživio.Svatko zdrav tko ima volje može to naučiti(pod uvjetom da iskporistiš situaciju pravilno).
to mogu i objasniti samo pod novom temom jer je previše opširno za ovaj dio rasprave.
No udaljili smo se od rasperave jer ne čitaš postove s pažnjom.
Sve ovo vrijedi ako nemaš nikakvu drugu opciju,to ti i stoji u postu u kojem sam počeo diskusijuu 18.49.Bolje je i pokušati ako vidiš da druge nema.A što bi ti?Pustio da te ustrijeli kao cucka?

maks1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 54
Lokacija : Istra
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Mladen 28.02.10 7:33

nepisano pravilo preživljavanja je ...
kad je borba za život u pitanju nema pravila ni zakona...
svako razmišlja na svoj način...

razmišljati pozitivno ...
kloniti se bilo kakve situacije gdje bi moglo biti opasno..
a ako baš naletite budite spremni...

svojim sam očima vidio okršaj ..
ljudi koji su se radi pet boca potukli do krvi...
to je ulično preživljavanje....
nažalost to se događa ..
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by mastershooter45 28.02.10 11:03

maks1969 je napisao/la:Siguran si a nisi probao?Očigledno ne znaš. Takvu realnu situaciju sam doživio.Svatko zdrav tko ima volje može to naučiti(pod uvjetom da iskporistiš situaciju pravilno).
to mogu i objasniti samo pod novom temom jer je previše opširno za ovaj dio rasprave.
No udaljili smo se od rasperave jer ne čitaš postove s pažnjom.
Sve ovo vrijedi ako nemaš nikakvu drugu opciju,to ti i stoji u postu u kojem sam počeo diskusijuu 18.49.Bolje je i pokušati ako vidiš da druge nema.A što bi ti?Pustio da te ustrijeli kao cucka?

Maksi, ne znam zašto se pališ?
Čemu taj svađalački ton?
Ako netko ovdje ne čita postove s pažnjom, onda si to ti.
A ako ti smeta što ja imam drugačije mišljenje od tvojeg, to je tvoj problem, a ne moj.
I ja sam štošta doživio i to preživio, pa to ne stavljam na sva zvona. A iz iskustva znam da oni koji se puno hvale svojim iskustvima u stvari nisu nigdje bili i ništa nisu radili. Oni koji su negdje bili i nešto radili o tome ne pričaju. Niti se hvale time.
Nemaju potrebe dokazivati se bilo kome.
Baš zato jer su preživjeli.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by maks1969 28.02.10 11:38

Nije svađalački.No rekoh da se to može izvježbat ako imaš volje.I da ne treba biti tako ubijeđen da nemaš šanse,ako je sve drugo propalo.Defetizam sigurno neće biti od koristi.
To je razlika između onik koje slikamo na podu za vrijeme očevida od onih koji prežive.Defetizam.A nema nikakve sumnje da je onaj koji pištoljem zarađuje za kruh ili nekog otima nije najracionalniji niti previše inteligentan.Imaš psiholoških i psihijatrijskih studija koliko hoćeš na tu temu.To ne znači da ga podcjenjuješ jer debil je opasniji od normalnog čovjeka.No ostaje debil.

maks1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 54
Lokacija : Istra
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Mladen 28.02.10 11:47

u redu je da preživljavanje na ulici povlači za sobom samoobranu...
i tu naravno ima svakojakih karaktera u igri...
i onih koji napadaju da bi bili primječeni ..
da bi se pred nekim dokazali...
razbojnici več na svoj posao gledaju podmuklije...
a ljudi koji nemaju za kruh neče napasti...
upravo takvi su primjer preživljavanja...
oni su izvor ideja i iskustva..
samo što smo mi previše zatvoreni ..
pa to ne primječujemo...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by maks1969 28.02.10 11:56

sivi vuk je napisao/la:u redu je da preživljavanje na ulici povlači za sobom samoobranu...
i tu naravno ima svakojakih karaktera u igri...
i onih koji napadaju da bi bili primječeni ..
da bi se pred nekim dokazali...
razbojnici več na svoj posao gledaju podmuklije...
a ljudi koji nemaju za kruh neče napasti...
upravo takvi su primjer preživljavanja...
oni su izvor ideja i iskustva..
samo što smo mi previše zatvoreni ..
pa to ne primječujemo...
To si u pravu no u načelu izvuku na kraju deblji kraj.Loša ti je taktika kad 95% posto onih koji to pokušaju više života provedu iza brave nego na slobodi.A i vrlo,vrlo često prave kardinalne greške.I u postupcima i u reakcijama.A toga je nažalost bilo i kod nas.No griješe i poicajci kao onaj nesretni debakl u Sesvetama.

maks1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 54
Lokacija : Istra
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Rapidus 02.03.10 22:50

neko je spomenuo tečaj samoobarne, po meni to baš nije pametno, jer uglavnom traje do 6 mjeseci i nije dovoljno da bi bilo primjenjivo u realnoj situaciji, po meni treba se nečim bavt bar 5 godina otprlike, da se kvalitetno pohvataju osnove, te da mišići zapamte refleks i pokrete, pa u stresnoj situaciji mogu reagirt kako su naučili. stes ili šok je bitna stvar, jer ako se smrzneš đabe tije sav trening svijeta, hladna glava i prevencija sranja su naajbolje stvari.. napadač često napadne iz straha, potegne okidač, napada nožem, morate uzet u obzir da ni oni nisu svi hladnokrvni te skroz uvježbani.. kod borbe nožem puno su opasniji kratki brzi rezovi i bodovi, nego razmahivanje svom snagom... eto toliko od mene, pozdrav..
Rapidus
Rapidus
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 44
Godine : 35
Lokacija : blizu sunca, di je toplo..
Datum registracije : 26.01.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by maks1969 02.03.10 23:56

U pravu si.Aikido bi bio idealan za samoobranu,samo zahtijeva godine rada(ja sam se bavio s nečim drugim).No ako misliš stvarno imati šanse ako ipak uletiš u neki okršaj druge ti nema.
Najbolje je izbjeći sukob,tu spora nema,ako treba,daj lovu,sat,mobitel,nije vrijedno za to staviti život na kocku,no,nažalost, događa se da ti napadač ne ostavi nikakav izbor.
Ako nemaš drugu opciju nego boriti se,znači ako je sve drugo propalo,bolje se boriti nego dopustiti da te netko našnita s nožem.Luka Ritz i mnogi mnogi dtrugi ubijeni kod nas a i vani,dovoljan su razlog da se pozabavimo s samoobranom.
Ja sam godinama radio na takvim poslovima i koliko god sam se trudio mirno i bez nasilja izvršiti zadatak nekoliko puta sam morao korisititi fizičku snagu.95% intervencja bih riješio na miran način no neki put jednostavno nije išlo.A ako su meni pružali otpor,iako sam u odori,s takvima nećeš moći pregovarati.No primjetio sam,to je samo moje osobno mišljenje,što agresivniji to nesposobniji(govorim o onima koji nasumično biraju žrtve).
Kod protivnika koji imaju nož ili palicu uglavnom im hrabrost daje upravo hladno oružje.Većina njih radi upravo velike zamahe ili napadaju s nožem kao sjekirom(veliki zamasi).Ti su manje opasni od onih koji rade kratke pokrete.No i oni griješe.Možeš pogriješiti i ako se braniš i vrhunski si uvježban,nož je nož,no svakako i njima popusti koncentracija.A tu je i šansa da se uspješno odbraniš.Ako netko zamahuje nožem prema tebi a ne možeš pobjeći što ćeš drugo nego se pokušati braniti?
Odbrana od napada nožem ili palicom,sjekirom mora biti gotovo refleksna,to znači da ste pokrete ponovili nekoliko tisuća puta sa dobrim instruktorom.Svi pokreti koje izvode majstori izgledaju tečno i lako no ustvari mnogo znoje je proliveno da se postigne savršenstvo.no kako se kaže no pain no gaim.
PS:
Koliko je pametan netko ko riskira optužni prijedlog iz KD razbojništva ili razbojničke plajčke i 5-15 godina zatvora za mobitel ili 200 kuna?to ne znači da nije vješt no ako je glup a vi niste mozak vam je najefikasnije oružje.

maks1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 54
Lokacija : Istra
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Rapidus 03.03.10 0:09

apsolutno se slažem, postoje situacije u kojima nema rasprave, nekad napadč želi napast i gotovo, u tom slučaju treba ga se ozljedit što jače u što kraćem vremenu i bijeg, a ako ima kakvo oružje pogotovo, i naglasio bi bolje imat razrezane ruke i uspio pokušaj obrane nego probušena pluća jer ti je bed što će jadnom lopvu bit ako ga udariš ili mu nešto napraviš.. ako te želi ubit ti u samoobrani možeš vratit istom mjerom.. nužna obrana se zove to mislim..
Rapidus
Rapidus
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 44
Godine : 35
Lokacija : blizu sunca, di je toplo..
Datum registracije : 26.01.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by maks1969 03.03.10 21:06

Ovisno o čemu se radi.
Imaš dva pravna termina krajnja nužda i nužna obrana.
Ako te je već ozljedio,napao pa si ti u nemoćnom položaju i onda ga ozljediš ili ubiješ pozvat češ se na nužnu obranu.Ako je očigledno snažniji od tebe,ako je stvarno bio ugrožen tvoj život i da ga raniš iz pištolja(koji legalno posjeduješ i upotrijebio si ga prema zakonsim odredbama) vrlo je vjerovatno da ćeš proći bez osude.Ako si npr.ozljedio nekog tko je prijetio nekom drugom pa si ti njega spriječio i pri tom nisi napravio veću štetu od one kojom je on prijetio onda govorimo o krajnjoj nuždi.
Npr nalaziš se na željezničkom kolodvoru,banki i neki manijak počne pucati po ljudima okolo nasumice ako ga ubiješ nećeš biti kazneno odgovoran,no ako promašiš pa on tek onda,nakon toga stvarno ubije još nekog e onda se radi o KD i ti si odgovoran.Jer si svojim djelovanjem samo pogoršao stvar.

No nebih ti preporučio da tako reagiraš jer o tome kako i kada smiješ upotrijebiti VO ja sam učio 4 godine pa uvijek imaš dvojbe.Vidi,sve će se odigrati u nekoliko sxekundi.O tih nekoliko sekundi sudstvo će debatirati godinama i godinama.

Postavljat će i glupa pitanja i razglabati o glupostima da li je ovaj pucao iz zahebancije ili recimo ćorcima a bilo je i takvih primjera,pa odeš u bajboksanu na duži period.

Redarstvenici imaju široke ovlasti prilikom upotrebe vatrenog oružja pa ga ne koriste niti kada bi to i mogli,a ima primjera dosta upravo radi ovog što sam ti gore naveo.sudski postupak je nepredvidiv.

maks1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 54
Lokacija : Istra
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by mastershooter45 03.03.10 21:24

Krivo.
To što si napisao nije krajnja nužda.
Definicija nužne obrane je: tko od sebe ili drugoga odbije istodobni protupravni napad...

Što se tiče "što bi kada bi", to pusti.

Ako imaš oružje, nosiš ga i znaš ga koristiti (a takvih je jako malo), imaš se pravo braniti. A razglabanja pustimo odvjetnicima.

Kao što sam rekao: ako nisi sposoban za nešto, nemoj to ni raditi. A ako moraš, napravi što god možeš.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by maks1969 03.03.10 21:35

U praksi to izgleda puuuno drugačije.
A i sam zakon o kaznenom postupku vrlo je rastezljiv po tm pitanju.Probaj naći zakon o KZ sa pojašnjenjem i primjerima.Ima u NN.
Krajnja nužda je u slučaju kada si potpuno nemoćan i ne možeš se pozvati na nju ako si OSO,u pravilu je tako,ili ako odbijaš napad od druge osobe,samo ono što radiš ne smije biti s većom posledicom od one koja je prijetila.
Nužna obrana,definiciju si reka no za pojašnjenje bi trebao napisati jedno 15 postova koliko je to pravno zaguljen pojam.
I to s odvjetnicima,o njihovom razglabanju ovisi hoćeš li guliti koje desetljeće niti kriv niti dužan.
Ako si baš uporan u tome budem izvadio zakon s pojašnjenjima pa vidi i sam.

maks1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 54
Lokacija : Istra
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Rapidus 03.03.10 23:32

ono što sam rekao je ako ti je ugrožen život npr, napad nožem frajer ti viče ubit ću te ili ti psuje, i ti ga ubiješ jer se znaš služit nožem i imaš nož sa sobom.. nači pokušao te ubit.. mislim da je to nužna obrana..
a između ostalog, bolje bit u zatvoru i živ nego 2m pod zemljom jer si razmišljao što bi jadnom razbojniku moglo bit..
Rapidus
Rapidus
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 44
Godine : 35
Lokacija : blizu sunca, di je toplo..
Datum registracije : 26.01.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Gost 04.03.10 22:28

pametno receno Rapidus......najbolji za vid obrane je peper sprej ali u najgoroj situaciji i pistolj.....ako si velik covjek (kao ja) dovoljan je i boxer ili palica da ih pometes kao Rambo.... prezivjeti na ulici - Page 3 747986

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Rapidus 04.03.10 22:49

s bokserom i palicom može bilo tko mest, a između ostalog ilegalni su, ako oćeš legalnu palicu, kupi maglite veliku lampu, najveću u ponudi, krši ko od šale.. prezivjeti na ulici - Page 3 69343
Rapidus
Rapidus
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 44
Godine : 35
Lokacija : blizu sunca, di je toplo..
Datum registracije : 26.01.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Gost 05.03.10 7:37

ja sam se nalazio u nekoliko takvih situacija jos u srednjoj skoli,kao momak iz manjeg grada dosao sam u Banjaluku gdje su oni gradski foliranti i bejteri poceli da maltretiraju sve oko sebe,ja sam samo reko :``e nes kolega`` i sledeci dan ih se nalupo posteno nalupo,bilo je i slucajeva pljacke u mraku,sve sam se uspio obraniti,boxerom i palicom,boli me djon sto je ilegelno kad mi moze spasiti zivot,ja inace budala po prirodi bi se branio i tenkom kad bi trebalo.... prezivjeti na ulici - Page 3 469245

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by tigi 05.03.10 9:40

mastershooter moram se ovj put složiti s maksom, naime tjekom obuke za zaštitara a i kao legalnog nosioca oružja uvijek me interesralo upotreba istog u nužnoj obrani ili krajnjoj nuždi, pa sam od raznih ljudi dobivao razne odgovore, istina je da se po zakonu o nužnoj obrani smije upotrijebiti oružje: ako je napadač fizički jači od tebe, ako je naoružan palicom, nožem i sl., ako napadač koristi borilačku vještinu i ako je više napadača, no međutim događa se da ljudi budu proglašeni krivim jer je upotrijebio oružje, primjer čovijek te napada bejzbolskom palicom i ti ga pogodiš u nogu(na nesreću pogodio si ga u koljeno i pritom ga smrskao) sudac te okrivi jer je šteta prilikom obrane veća od one koja ti je prijetila(a ti sucu nemreš objasnit da te s tom palicom može i ubiti jer će on postaviti pitanje tipa kako znaš da te htio udariti po glavi), pa ti nakon svega budi pametan, da ne spominjem pojedine pripadnike policije s kojima sam razgovarao na tu temu koji su se skoro pa zgražali na samu spomen nošenja oružja!
tigi
tigi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.02.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by maks1969 05.03.10 10:36

Rapidus je napisao/la:ono što sam rekao je ako ti je ugrožen život npr, napad nožem frajer ti viče ubit ću te ili ti psuje, i ti ga ubiješ jer se znaš služit nožem i imaš nož sa sobom.. nači pokušao te ubit.. mislim da je to nužna obrana..
a između ostalog, bolje bit u zatvoru i živ nego 2m pod zemljom jer si razmišljao što bi jadnom razbojniku moglo bit..
To i jest stav mene i svih mojih kolega vjerujem i danas.Bolje da robijam ja njega nego on mene.Samo sam htio naglasiti da i ispravan možeš u buksu.
Ako više nemaš nikakvog izbora dograbi što stigneš i udri.Nažalost nekada se to teško izbjegne,nikako.

Čuj 20 godina sam radio u policiji.pa znam i iz sudske prakse i iz osobnog iskustva da to rijetko prolazi,naime u RH nema smrtne kazne zato je zakon o oružju vrlo restriktivan.

Evo i primjer:kolega je u tijeku službe primjetio da se jedan stan izgleda "paljetkuje" pa je ušao u stan i zatekao lopova kako krade,već je iznio neke stvari vani u auto ili kombi,Policajac ga je lovio po stanu,i na kraju ga opizdio kundakom od pištolja po glavi jer se ovaj branio rukama i nogasma.
Policajac je dobio 2 godine uvjetno i otkaz jer kundak pištolja nije oručje za udaranje,
A trebo ga je pustiti po sudcu.Bolje nego ga smiriti da prestane s otporom.
Sjećam se slučaja gdje je policajac ubio čovjeka koji ga je napao nožem i sud je ustvrdio tek nakon dvije žalbe da pošto je policajac bio na podu u neravnopravnom položaju da je opravdana upotreba oružja,Dva niža suda su bila presudila da je kriv.
Primjer treći napadnut je policajac od strane nekih tipova s noževima i policajac je jednog ranio s pištoljem za vrijeme ophodnje.Na sudu je bila žučna rasprava zašto policajac na njih 2-3 nije išao s kung fu sranjima.Jer policajac je obučen za samoobranu....
Bez sumnje, da dam bio u istoj situaciji,prvi bi metak išao u zrak,drugi u nogu treći u grudni koš pa nek ja robijam bolje da njega mama ljubi u hladno čelo nego mene moja.

maks1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 54
Lokacija : Istra
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by neon 05.03.10 14:47

Upoznat sam vec jedno duze vrijeme sa nasim vrlim zakonima koji se ticu samoobrane i u meni pobuduju samo sumnju ove drzave da postoji na dobrobit svojih gradana.

Doista je otuzna situacija sa zakonima u RH kada obicnom covjeku ne da cak ni da se obrani u slucaju napada. Svaki normalni zakon bi trebao priznati sva sredstva za samoobranu. Ako te netko napadne spajalicom, a dogodi mu se da ti imas pistolj i upucas ga to treba biti njegov problem jer on nema sto napadati ljude. Ne bi uopce trebalo biti usporedivanja sile jer samoobrana nije igranje krizic-kruzic na papiru.

Doduse svi nasi zakoni mrljaju razlike izmedu kriminalca i zrtve. Kod nas su isti pred zakonom diler koji okrece tonu kokaina godisnje i klinac kojeg su uhvatili sa dzointom u dzepu. Isto prolazi makro koji trguje i prodaje ljude i zena koja se nasla u situaciji da je prodaju i onaj koji kupuje tu uslugu. U isti kos se trpaju posteni ljudi koji brane svoj zivot i imovinu od onih koji ih napadaju.

Povrh svega toga je latastrofa da je policijskim snagama jedne drzave oduzet monopol na silu, jedan od temelja uredene drzave sa funkcionalnim pravnim i drustvenim poretkom. Kad neki uredski stakor na papiru ide usporedivati sto je policajac smio ili trebao napraviti u situaciji opasnoj po njegov zivot znamo da su stvari otisle kvragu i da ti uredski stakori ne zele da bude drugacije. Obracun s kriminalom nije uspostavljanje ravnoteze. Zelis biti jaci, zelis biti u prednosti i zelis odgovoriti neproporcionalno snazno jer jedino tako ces prevagnuti. Ovakvim klimatanjem nas pravni poredak nam porucuje da se zapravo ne zeli obracunati sa onima koji ga ne priznaju ili krse.

Na kraju krajeva precizno i knjiski pravno uravnotezen i zjednacen odgovor s obzirom na silu koja vam ugrozava zivot ce u najboljem slucaju rezultirati jednakoj pogibelji i za napadaca i za onoga tko se brani - jos jedno izjednacavanje. Nije li time prekrseno nase ustavno pravo na zivot.

Ne znam zasto se organi civilnog drustva ne bore za tu distinkciju. Gdje su civilne udruge koje zele cvrsti pravni poredak i stabilno drustvo. Onaj koji krsi zakon i onaj kad kime se zakon krsi nisu i ne mogu biti u istom kosu. Krsitelj je svojom namjerom sebe stavio van tih pravila i trebao bi biti spreman snositi posljedice svog cina. No kod nema ni odgovornosti kao takve pa zasto bi se onda kriminalce pozivalo na odgovornost.
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by maks1969 05.03.10 14:59

čuj kriminalac ima 100 prava.Pravo na advokata,pravo na olakotne okolnosti,pravo na predsjednički oprost,na skraćenje kazne a pošten čovjek ima pravo da čkomi.
to si u pravu.ovlasti policije za uporabu VO su uske,a o građanskoj da ne pričamo.kod amera je to ljepo uređeno.Uleti ti lopina u kuću krast,ti ga ubiješ i nitko te neće pitati jel išao prema pištolju ili od njega,Nitko te neče pitati zašto ga nisi ljepo zamolio da prije nego što te ubije,da popije kavu,ili što god.Upao ti je u kuću i kraj priče,game ower.
Kakve ti ili bilo tko pošten ima od svih prava koje imaju kriminalci?Nikakva .ali ako ubiješ ti njega jer si bio brži najeb.... si kao žuti.
Smješno je da zaštitari nisu smjeli odbraniti napad na druge nego samo na sebe.Mi smo tu da provodimo zakon a oni su nam zakomplicirali sve što se može zakomplicirati.
Zato i ima toliko nasilja i kriminala kod nas.
Ne zagovaram,naravno,opće naoružavanje,i sistem oko za oko zub za zub,ali negdje moramo podvući granicu.No sumnjam da ćemo to doživjeti.

maks1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 54
Lokacija : Istra
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Gost 05.03.10 15:28

meni je savkodnevni zivot ulicni surviving......posto sam strastveni ribolovac cesto sam dolazio u okrsaje sa ribokradicama koji se ne predaju tako lako,narocito kad vide momka od 19 godina......cesto sam se tukao sa njima,a i policija je ucestvovala u okrsajima da bi ih sprijecila.....u srednjoj skoli sam isto imao velike probleme,to nije rijetkost,to je svakodnevnica i uvjek treba biti spreman ne obaziruci se na zakon koji je po prici maks1969 izgleda toliko iskomplikovan da je i braniti se postalo krivicno djelo..... prezivjeti na ulici - Page 3 323904

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by neon 05.03.10 15:33

@maks1969

Ma nisam ni ja zagovarac opceg naoruzavanje, ali bi volio da se posloze principi koji ce jasno pokazati postenim ljudima "Da vi ste dobri decki i zakon postoji da vas stiti", a kriminalce stjerati na marginu drustva i natjerati ih da se tako i osjecaju. Cinjenica da, ako nekog opalim sakom da se uspijem izvuci iz pokusaja prebijanja ili pljacke, ce to rezultirati prijavom protiv remecenja javnog reda i mira i za mene i za njega je porazna i izjednacava kriminalca i zrtvu.

Taj americki princip uopce nije bezveze i u puno slucajeva sluzi kao sredstvo odvracanja kriminalcima, a postenim ljudima daje osjecaj sigurnosti. Na kraju krajeva radi bitnu distinkciju tko je tu u pravu, a tko u krivu. Kod nas toga evidentno nema.

Osim toga svaki dan slusamo u vijestima navode koji pocinju sa: "Otprije poznat policiji i sa 138 kaznenih prijava... " sto znaci da bas nema ni nekog sustava odvracanja. Kriminalci se pustaju konstantno, a nekog sustava koji posebno kaznjava ponovljeno kriminalno djelo nema. Neke americke drzave imaju i nesto sto se zove "third strike". Ako si ponovio kazneno djelo tri puta ides u buksu na jako, jako dugo jer ocigledno nisi nista naucio u prvih dva kaznjavanja.

Kod nas je sve mutno. Osim naravno, ako nisi pripadnik povlastene kaste poput Nobila koji moze tresnuti maloljetnika sakom u glavu na cesti pred fotografom samo zato sto mu se nije svidalo sto mali prica. Tada postaje kristalno jasno da je taj decko bio u krivu, a gospodin odvjetnik sa povjescu mlacenja svojih supruga u pravu. Ni tu poruku koju nas pravnp-represivni sustav salje ne valja zanemariti.

Na zalost, dijelim tvoj pesimizam po tome da li cemo mi ikada vidjeti da se stvari posloze kako trebaju biti.
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by maks1969 05.03.10 18:42

I još on (Nobilo)ispada žrtva.Zato što je on imućan i "jak" u društvu.
Čuj i s time smo imali problema.goljama možeš raditi što hoćeš.Stisni muda pa napiši prijavu političaru.Prije će dinosauri prohodati ilicom nego što će ta prijava proći(opet znam iz prakse).

Ma kakav zakon može biti pravedan i normalan.Jedan NN tip ubije dva čovjeka u kafiću dok su pili kavu i dobije 5 godina.Jedna dama ubije supruga s leđa nožem,on je naravno nenaoružan,i ona dobije 5 godina.A ti nekog rokneš u samobrani jer te napao nožem i dobiješ 5-6 godina.
Perverzno.
Vidi ima primjera još debilnijih.Ovi za ubojstva dobiju 5-6 godina a ženska izda ček bez pokrića gazda je tuži i za 1000 kuna dobila je tri godine.nisam mogao vjerovat kad sam vidio presudu.
Naše nakaradne zakone treba mjenjati samo lopovi nemaju interes za ozbiljne promjene.

maks1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 54
Lokacija : Istra
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by tigi 05.03.10 19:49

između ostalog u pojedinim američkim državama je donesen zakon koji nalaže da svi koji hoće prikriveno nositi oružje moraju proći obuku i sve što je uz to vezano da bi dobili dozvolu za CCW(conceal carry weapon) (dok u nekim državama možeš ili ti moraš vidljivo nositi pištolj i za to ti ne treba dozvola), mediji su se raspisali da će se događati krvoprolića, da će porasti kriminal i sl., kad je zakon stupio na snagu ne samo da nije bilo krvoprolića već je kriminal pao, jer ni kriminalcu više nije bilo sve jedno upasti u poslovnicu banke ili pošte u kojoj pored zaštitara oružje može imati i blagajnica i ljudi koji čekaju u redu, ja nisam za to da sad svi počnemo nositi pištolje kao šerifi i sl., ali kao i vi volio bi da se stvari promijene i da se nemogu strpati u isti koš napadač i žrtva koja se prilikom obrane poslužila VO!
tigi
tigi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.02.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by neon 05.03.10 20:08

S druge strane je u Velikoj Britaniji nakon vrlo rigorozne zabrane vatrenog oruzja znacajno porasla stopa kriminala. Osim zabrane VO njihov zakon o samoobrani je promijenjen i sada je prilicno slican nasemu, moras paziti kako ces se obraniti da ne bi slucajno povrijedio prava, um i zdravlje svom napadacu. Hmm... ima li povecanje kriminala mozda ipak veze s time? Uglavnom se povecanje odnosi na ovakve probleme kakvi se kod nas dogadaju, prebijanja na ulici, pljackanje, provale.

Nedavno sam citao clanak iz britanskih novina u kojem je mlada zena dozivjela provalu u svoju kucu. Radila je u kuhinji kad joj je neki klipan upao u dnevni boravak. Zena je podigla noz koji je imala u ruci u zrak i vrisnula. Mali je zbrisao natrag otkuda je dosao. Kasnije je pozvala policiju koja joj je odrzala bukvicu da ona ne smije prijetiti nozem nenaoruzanim ljudima. Zena je poludila i zvala novine i tako je nastao clanak.

Britanci su u zadnje vrijeme osjetljivi na nozeve jer je netko izracunao da glupi kriminalci i bande sve vise koriste nozeve u svojim obracunima i sada ozbiljno razmisljaju da zabrane nozeve. S obzirom da je njima vec zabranjeno nosenje nozeva te posjedovanje preklopnih nozeva koji imaju mogucnost zabravljivanja ostrice u otvorenom polozaju ne znam na sto misle. Valjda na kuhinjske nozeve, a ljudi bi si hranu trebali rezati prstom. Da ne pricamo o poslovima koji zahtijevaju rezanje. Valjda ce izdavati dozvole za kuhinjske i radne nozeve. Do kojeg apsurda mogu ici zakoni, a da uopce ne pogode srz, cak stovise, da pogorsaju situaciju.

Glavno da imaju milijun kamera po Londonu za koje i sami kazu da nisu nikakvo sredstvo odvracanja kriminalcima, ali zato imaju nekih par posto vise otkrivenih laksih zlocina kada pronadu snimke kamere debelo nakon zlocina. Zivio Orwell i 1984.
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Rapidus 06.03.10 12:58

ma moja je logika, ja se branim kako znam i umijem, pa nek poslije oni dokazuju ko je kome što, a ovo za policiju je žalosno, evo frend mi se povlači po sudovima jer mu je neki lik napao kolegu i frend tog lika dobro nalampa, lik ne diže tužbu, al državno odvjetništvo diže tužbu protiv mog frenda za pokušaj ubojstva..
Rapidus
Rapidus
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 44
Godine : 35
Lokacija : blizu sunca, di je toplo..
Datum registracije : 26.01.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by RECON 353 07.03.10 11:05

I moj stav je potpuno isti. Svaki napad na mene, prijatelja, a pogotovo na moju obitelj spreman sam odbiti svim raspoloživim sredstvima, pa makar to značilo da mu iskopam oči, polomim ruke, noge i sve zube.
Spreman sam odrobijat gada na jednoj nozi i sa smješkom na licu, radije nego gledat kako mi netko zlostavlja najmilije i čekat policiju, koja nesmije učiniti ništa, na žalost.
Nisam pobornik pretjeranog naoružavanja, ali svaki dan smo svjedoci da nevini ljudi stradavaju od strane ološa, pa mi se nameće logičan zaključak da na silu jedino silom možemo odgovoriti.
RECON 353
RECON 353
tipko
tipko

Male
Broj postova : 51
Godine : 48
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 07.12.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Ikarus 07.03.10 13:27

nov sam na forumu ali evo par rijeći od mene šta se tiće uličnih borbi i obrane
nisam ćitao cijeli post pa se unaprijed isprićavam ako je neko to već spomenuo pa da nebi ispalo da pametujem.

neznam koliko vas je koristilo suzavac u takvim ili sličnim situacijam ali vidim da ga svi preporućate.
suzavac je definitivno učinkovit ali evo par stvari o kojima treba razmislit.
ako slučajno krivo stisnete ili malo puše vjetar očekujte da će te i sami bit zašpricani ili zahvaćeni jer on ima dosta široko raspšavanje
znaći treba ruku ispružit što je dalje moguće da vas ne zahvati a nikako na blizinu špricat.
druga stvar ako je osoba slučajno imala kontakt sa njim već prije možete ju samo razljutit i napravit još veći problem ili ako ju dosta ne zašpricate.
postoje i elektro šokeri ali postoji problem da baterija može bit prazna.
a u drugu ruku ako se stalno gleda da je sprej tu i da elektro šoker nije prazan šta se događa kad te stvari nemate uz sebe???
napadaći obićno napadaju njima vizualno slabiju osobu i imaju prednost iznenađenja
ako se radi o napadu na žene evo par savjeta kako se obranit.
1. pokušajte mu dat novac ako ga traži i uopće ne doć u konflikt.
2. napomenite mu / im da će te sve napravit samo da vas ne ozljede - ovo je samo zato jer možda uspije a ako i ne dat će vam vremena da se saberete i zapamtite par stvari o njima ali NAPOMINJEM nemojte pamtit uočljive stvari jer su one tu da ih vi pamtite a kasnije se bace .
3. ako nemožete izbiječ konflikt nikako nemojte odma poćet biježat jer ako vas uhvati će bit samo još gore nego pokušajte barem na neko vrijeme onesposobit napadaća.
4. udarci / vidio sam da je neko pisao šakom u nos u glavu nogom u prepone tu su dobre metode makar: ženski udarac šake u nos može prouzroćit istoj toj ženi puknuće prstiju ako ju ne udari dobro a za prepone ako tamo udarate udarite ko da vam je zadnji put i pazite da slučajno ne fulate pa da ga razbijesnite.
5. sljedeće udarce koristite samo u ozbiljnim situacijama jer mogu rezultirat trajnim hendikepom te osobe pa i smrću.
---udarac sa šakom u grtljan ili sa područjem između palca i kažiprasta kad raširite ruku ali ako ja na ovaj drugi naćin postoji mogučnost da strgate palac
---ako udarate u nos udarajte dlanom bit će efikasnije
---žene većinom imaju prirodan instinkt grebanja pa onda to i iskoristite ali sljedeći naćin prvo pokušajte zauzet lagano boćni položaj u odnosu na napadaća sa tim da vam je zadnja ruka ta kojom se koristite budite mu na razmaku od nekih 30 do 50cm ako je moguće,
zadnjom rukom mu snažno gurnite prste u oći i pokušajte ga izgrebat da mu ostanu ožiljci radi lakšeg prepoznavanja policije.
ako slučajno ne uspije ili uspije odma vam se otvara i druga mogućnost udarca a to je koljenom u prepone. ako to uspijete plasirat biježite i vićite iz svega glasa.
na kraju svega lako je to napisat ali naj bitnije je da pokušate saćuvat bistru glavu i ako vi nastupite sa napadom imat ćete efekt iznenađenja koj neprijatelj ne oćekuje.
još samo jedna opaska šta se tiće pištolja ja sam protim airsoft i plinskih iz jednostavnih razloga jer kad neko vuće mora bit spreman i pucat jer ako ne je njeb... a zamislite šta se događa ako vi povućete airsoft a napadać kaže ajde pucaj...???
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 3 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.