FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Tradicionalni preklopni noževi
prezivjeti na ulici Empty04.10.24 14:27 by Lawman

» Divlji kamp Drava 2024
prezivjeti na ulici Empty31.08.24 7:16 by NAVIGATOR

» chris reeve sebenza folder
prezivjeti na ulici Empty31.08.24 7:14 by NAVIGATOR

» 24 sata divljine
prezivjeti na ulici Empty16.07.24 0:39 by Mladen

» Kožni strop
prezivjeti na ulici Empty09.07.24 12:12 by oetzi

» Fallkniven noževi
prezivjeti na ulici Empty28.06.24 12:22 by laredo

» Garmin GPSMAP 66S
prezivjeti na ulici Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» Sretna 2024.godina
prezivjeti na ulici Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
prezivjeti na ulici Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
prezivjeti na ulici Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
prezivjeti na ulici Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
prezivjeti na ulici Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
prezivjeti na ulici Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
prezivjeti na ulici Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
prezivjeti na ulici Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
prezivjeti na ulici Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
prezivjeti na ulici Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
prezivjeti na ulici Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
prezivjeti na ulici Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
prezivjeti na ulici Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
prezivjeti na ulici Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
prezivjeti na ulici Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
prezivjeti na ulici Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
prezivjeti na ulici Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
prezivjeti na ulici Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
prezivjeti na ulici Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
prezivjeti na ulici Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
prezivjeti na ulici Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
prezivjeti na ulici Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
prezivjeti na ulici Empty28.05.23 23:48 by ness

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

prezivjeti na ulici

+41
whitebull
gomar
djuragekon
Mornar
Quanah
bubi45
Login
beargrylls12
Elp
dkclaymore
Mad Max
urbana_gorila
Tomek
kec
jenny
Freeman
krtica
zeleni
Ikarus
RECON 353
Mraz
maks1969
mastershooter45
rinos
tihoos
Rapidus
Damien
neon
Pomorac
mali mačak
Mladen
Dawor
LUKSA
bushman
tigi
vandall
Strider
neven
Storo
WildChild
Stoney
45 posters

Stranica 1 / 5. 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

prezivjeti na ulici Empty prezivjeti na ulici

Postaj by Gost 18.11.09 10:43

cekam da decki kazu pokoju rijec, meni ovo vrlo interesantno i mislim da bi se od vas dalo jako puno korisnih savjeta pobrati prezivjeti na ulici 726657

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Stoney 18.11.09 11:08

Ja uvijek prijateljicama predlazem da nose pored sebe suzavac za obranu od ljudi/zivotinja. Dodje cca 30 kn, mala bocica je, baca do 5 metara (mozda neki i vise), traje 4 sekunde sta je i vise nego dovoljno... samo treba biti lako dostupan a da ga moras trazit po torbici 10 sekundi.
Ako bas imate uzasno velikih problema, ali bas najgore vrste kupite airsoftpištolj. To su replike pistolja koji umjesto metaka ispaljuju male plasticne kuglice (poznatije kao BB-ovi). Postoje i metalne ali to nije pametno uzimat. Nemoze povrijediti nekoga osim ako je ispaljeno u lice. Izgleda i teži jednako kao i pravi pistolj (ima BRDO verzija i modela), samo sto je razliku u mehanizmu. Netreba nikakva dozvola, ali noralno, mozete imati problema ako neznate kako sa policijom.
Puno bolje nego nositi noz pored sebe jer ovo ce ili onesposobiti (osljepiti) privremeno osobu, ili zastrasiti - uz puno glume.
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by WildChild 18.11.09 12:13

moram se nadovezat na stoneya, NIKAD NEMOJTE NOSIT REPLIKE PISTOLJA, AIR SOFT PISTOLJE, ako ste toliko ugrozeni da moratenosit pistolj, onda trazite od policije dozvolu za nosenje oruzja, pomoci ce vam 100 puta kod zastrasivanja napadaca a 101 cete nalatjeti na covjeka koji nosi pravo oruzje iz kojeg ne lete dim i vatra i bb kuglice bit ce vraga... eto znam slucaj iz prve ruke di su se kod nas u zagorju momci pokacili i ovaj povuko plinsku berettu a ovaj drugi crvenu zastavu sreca zrna iz tetejca su zavrsila samo u haubi od auta
WildChild
WildChild
bomber
bomber

Male
Broj postova : 101
Lokacija : Hrv
Datum registracije : 02.11.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Stoney 18.11.09 12:58

Nedavno sam prosao testove za nosenje i drzanje oruzja i moras imat razlog da zatrazis takvo oruzje. Lovacko oruzje je puno gore ali isto tako i lakse za nabaviti.
Nemozes samo doc na policiju i zatrazit nabavnu i rec "ja se osjecam ugrozenim" ili "meni netko prijeti". Policija ima sisteme koji iako nisu previse rigorozni, jako lako se sazna za sto tebi treba oruzje. Bilo to za samilosni hitac za veliku divljac, transport velike kolicine novca iz recimo privatnog hotela ili glumit šerifa po gradu.
Airsoft oruzje je legalno za nabavit bez dozvola a za zastrasivanje (i airsoft) je jedino zasto moze posluziti. Ako nekome stvarno treba pistolj za obranu na ulici, preporucio bi da se ide na policiju sa drugacijim stavom od "ja ocu pistolj da mi nitko nista nemoze".

Vatrice, kupit ti par suzavaca, na jednom se malo ispucaj da vidis kako radi i daj jednoj kcerki, pa si ti sigurna od onih balavaca i mozes bez straha hodat gradom.
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Storo 18.11.09 14:36

Nemojte ljudi koristit airsoft oružje za ništa drugo osim za airsoft i igranje na za to dogovoreni i predviđenim terenim, jel ako nedaj bože dođe do nekakvih problem s policijom a to će sigurno doć stvarate probleme drugim ljudima jel ste njihove "igračke" koristili za nešto za što nisu namjenjeni.

Postoje suzavci, elektrošokeri, plinski pištolji koji imaju tu namjenu.
Moje osobno mišljenje je da ženske, a i muške osobe trebaju proči osnovni trening samo obrane, jel to su su specifični napadi gdje rijetko imaš prilku posegnuti u torbicu i izvaditi stvarčicu za onesposobit/prestrašit napadača i naravno to je iznenađenje i šok gdje osoba nereagira kako bi trebala. Da bi se to izbjeglo treba trenirat i trenirat adekvatnu obranu od takvih napada.
Storo
Storo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 323
Godine : 40
Lokacija : Zagreb - Jarun
Datum registracije : 16.11.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by neven 18.11.09 14:36

Stoney je napisao/la:Nedavno sam prosao testove za nosenje i drzanje oruzja i moras imat razlog da zatrazis takvo oruzje. Lovacko oruzje je puno gore ali isto tako i lakse za nabaviti.
Nemozes samo doc na policiju i zatrazit nabavnu i rec "ja se osjecam ugrozenim" ili "meni netko prijeti". Policija ima sisteme koji iako nisu previse rigorozni, jako lako se sazna za sto tebi treba oruzje. Bilo to za samilosni hitac za veliku divljac, transport velike kolicine novca iz recimo privatnog hotela ili glumit šerifa po gradu.
Airsoft oruzje je legalno za nabavit bez dozvola a za zastrasivanje (i airsoft) je jedino zasto moze posluziti. Ako nekome stvarno treba pistolj za obranu na ulici, preporucio bi da se ide na policiju sa drugacijim stavom od "ja ocu pistolj da mi nitko nista nemoze".

Vatrice, kupit ti par suzavaca, na jednom se malo ispucaj da vidis kako radi i daj jednoj kcerki, pa si ti sigurna od onih balavaca i mozes bez straha hodat gradom.
Od svega navedenog suzavac definitivno, sa pištoljem ili nožem ispast čete vi napadači za razliku od onoga tko vas je zaista napao.
Prije nekih 6 godina napali su me nekakvi narkomani ili ni sam neznam tko, lik
mi je prišao s leđa kada sam prošo pored njega, bio sam na bicu završio sam u nekakvoj grabi i nisam se mogao pomaknuti doletjela su još dvojica prebili su me
gadno uspio sam nekako pobjeći pozvat policiju.S obzirom na ono što se moglo
dogoditi tri suzavca nebi bila previše.Kada analiziram tu situaciju a to zna biti često
vjerujem da sam imao posla sa psihopatima uživali su u tome što rade.
neven
neven
lingua
lingua

Male
Broj postova : 396
Godine : 56
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 21.09.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Strider 18.11.09 14:42

Ja sam trenirao krav magu, super stvar (mislim da je i Željko). Ljudi ju hvale, ne samo zbog jednostavnosti, nego zbog brzine učenja. 2-3 godine je dovoljno da se nauče koristiti sve tehnike (iako sumnjam i nadam se da se necu morat braniti od noža ili palice!). Ima ju za trenirat u Zagrebu i u Rijeci, za okolice neznam. Ne uči se samo mlatiti bezveze, nego i reagirati, ima šok treninga (svi se deru guraju te fokusarima i tako to). Prestao sam trenirat jer mi je postalo skupo.
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Stoney 18.11.09 17:13

nadam se da necete kao ja dozivjet da ti netko siluje prijateljicu skojom si se igrao jos u pijesku kao dijete i da godinama moras gledat kroz sta sve prolazi... nakon toga se nebi toliko uzdao u njezine misice ili snalazljivost. Lako za muske... zenama je puno gore.
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by WildChild 18.11.09 21:28

Stoney je napisao/la:Nedavno sam prosao testove za nosenje i drzanje oruzja i moras imat razlog da zatrazis takvo oruzje. Lovacko oruzje je puno gore ali isto tako i lakse za nabaviti.
Nemozes samo doc na policiju i zatrazit nabavnu i rec "ja se osjecam ugrozenim" ili "meni netko prijeti". Policija ima sisteme koji iako nisu previse rigorozni, jako lako se sazna za sto tebi treba oruzje. Bilo to za samilosni hitac za veliku divljac, transport velike kolicine novca iz recimo privatnog hotela ili glumit šerifa po gradu.
Airsoft oruzje je legalno za nabavit bez dozvola a za zastrasivanje (i airsoft) je jedino zasto moze posluziti. Ako nekome stvarno treba pistolj za obranu na ulici, preporucio bi da se ide na policiju sa drugacijim stavom od "ja ocu pistolj da mi nitko nista nemoze".

Vatrice, kupit ti par suzavaca, na jednom se malo ispucaj da vidis kako radi i daj jednoj kcerki, pa si ti sigurna od onih balavaca i mozes bez straha hodat gradom.

stoney moj stoney ne drzi tvoja prica bas vodu, koje si ti to testove polago za drzanje i nosenje oruzja??? navedi mi dva sistema operativne provjere od mupa koja si morao proc da dobis dozvolu, dalje ne znam di si iz mog posta procitao citiram: "glumljenje serifa", " ja ocu pistolj da mi niko nista nemoze" i da jos pitanje kad si navrsio 21.?
WildChild
WildChild
bomber
bomber

Male
Broj postova : 101
Lokacija : Hrv
Datum registracije : 02.11.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Stoney 18.11.09 21:58

Ne kuzim te malo. Koje stvari mislis?
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Gost 19.11.09 18:06

hm...koliko sam svatila...najpouzdanije za zene je suzavac? a neki ono dobar udarac ili neka finta ako te zahvati sa zadnje strane recimo stavi ti ruku oko vrata, izvrne ruku?
za suzavac cu otvoriti novi topic da nam se sve ne pomijesa pa ce biti nepregledno, ako nekto zna neki fora zahvat za izvlacenje iz neprilike slobodno neka napise
ja sam zensko pa to slobodno pitam takvo nesto:), mozda je nekom neugodno postaviti takvo pitanje, a odgovor mu moze dobro doci

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Stoney 19.11.09 18:25

Imas 2000001 foru, ali u realnoj situaciji je fora u tome da onaj tko te napada vjerojatno je bio puno puta vise od tebe u toj situaciji i bolje zna reagirati od tebe (ne tebe ko tebe nego osoba koja ne napada ljude na cesti za 20 kn). Ako se vec neznas dobro tuc i ako nisi koji put bila po ringovima ili barem na cesti... nosi suzavac.
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Storo 19.11.09 18:59

Vatrica, ja opet velim najbolje tečaj samoobrane da se mentalno i fizički pripremiš na takvo stanje.
Storo
Storo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 323
Godine : 40
Lokacija : Zagreb - Jarun
Datum registracije : 16.11.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by vandall 19.11.09 21:28

vatrica je napisao/la:....a neki ono dobar udarac ili neka finta ako te zahvati sa zadnje strane recimo stavi ti ruku oko vrata, izvrne ruku?.....
ak ti neko i pokaze/objasni neke poteze nece ti puno pomoci u slucaju napada... jer napadac je uglavnom iskusan i u napadanju i u obrani tako da drugacije reagira, izgubio je strah od udarca, a napadnuti zbog soka i adrenalina u tom trenutku bas i ne funkcionira najbolje... al ak se vec odlucis na udarac, udaraj medju noge (bez obzira dal musko ili zensko).. ako je napad ozbiljan nema vremena za razmisljanje o napadacevom potomstvu, a udarac ce ti dati dosta vremena da pobjegnes... isto tako je dobar udarac u nos jer ako napadac ne prima udarce u nos bas cesto vjerojatno ce mu na kratko zatvorit oci sto ce tebi dati dosta vremena za bijeg... ako ih je vise tesko ces se tuc sa njima... kad bjezis nemoj bjezat u mrak ili neke ulicice nego na sto svjetlije mjesto sa ljudima i ako trce za tobom vristi tako da privlacis paznju na sebe pa ce vjerojatno i napadaci odustati... u takvoj situaciji ouna si adrenalina pa ces zbog toga moci trcati brze i duze... suzavac nije losa ideja za samoobranu pa cak i kad je vise napadaca al nikako ga ne nositi u punoj torbici, ruksaku ili nekom drugom mjestu gdje ga odmah ne mozes dohvatiti... sigurno postoje i neke futrole za to pa ga mozes nositi na pojasu.. limenke nisu velike pa ti nece smetati ak ga nosis stalno, a u futroli se ni ne vidi da je to suzavac
vandall
vandall
lingua
lingua

Male
Broj postova : 206
Godine : 43
Lokacija : Nedelišće
Datum registracije : 20.09.2009

http://www.pknedelisce.hr

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Gost 19.11.09 22:02

salu na stranu.....ne radi se ovdje o meni i mojoj sigurnosti, ne svida mi se sto se stvar razvija kao da se samo zenama nesto moze desiti i pazi bogati i to jos samo mladima:)
realnost je drugacija i vi to znate kao i ja, danas si napadnut jer se nekome cini da bi u tvojoj torbici ili novcaniku moglo biti vise od sto kuna, kad ono samo sića ali vec je gotovo..dobil si po glavi..osim ako nisi spretniji pa napadac dobije po glavi

svjedoci smo skoro svakodnevne agresivnosti na sve spolove i sve dobne skupine

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by vandall 19.11.09 22:43

pa ovo kaj sam ja napisal vrijedi za oba spola bez obzira na dob.. pisal sam prema tebi jer si ti postavila pitanje... naravno da se moze desiti svakome.. uvjek se nadje budala
vandall
vandall
lingua
lingua

Male
Broj postova : 206
Godine : 43
Lokacija : Nedelišće
Datum registracije : 20.09.2009

http://www.pknedelisce.hr

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Stoney 19.11.09 23:12

Ma ko da nijednom nisam kupio ciglu na cesti za 20 kn u nepoznatom gradu prezivjeti na ulici 747986
Takvih ljudi ima svugdje i to se zna. Nece oni samo napast zene bile one mlade,stare,u cvjetu mladosti kako moja mama govori ili prabake po 12 put.
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Gost 19.11.09 23:14

jesi vanda pisal si opcenito, cijenim to, no neki se poigravaju prezivjeti na ulici 747986 : ): ), ne zanjeram nikome nista da se krivo ne svati, no postavila sam ja pitanje, jer tesko da bi neki muski
ponos valjda:)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by tigi 20.11.09 22:12

moj savjet oko samoobrane ti je slijedeči, suzvac je dobra stvar nije skupa i lako se koristi, još bolja stvar su ti plinski pištolji s mecima punjenim suzavcem, bacaju do sedam metara i k tome stvaraju buku koja će privući pozornost i trećih osoba, problem je što su skuplji ali gotovo papreno, i pored svega toga trebaš obraćati pozornost na sve što se oko tebe događa da bi bila koliko-toliko spremna odgovoriti na moguću opasnost(što je kod žena mali problen(ne želim nikoga vrijeđati)), ali situacija koja se dogodila mojoj ženi kad se popodne u zimi vraćala kući, srećom pa je zimogrozna i dobro se zabundala stala je pred izlog dućana tu u kvartu kad joj sleđa doleti jedan balavac i svom snagom ju opalio u predjelu vrata, kako je bila zabundana i imala debeli šal oko vrata sve to je ublažilo udarac pa se nije srušila već joj se malo zamračilo, predpostavljam da su dečki htjeli maznuti torbu ali nisu uspjeli, no da je samo malo obratila pažnju oko sebe vjerojatno je nebi ni pokušali jer bi im između ostalog vidjela face, što se tiče dobivanja oružanog lista za nošenje i držanje u svrhu samoobrane su male jer su u policiji po tom pitanju strogi do bola, a dovoljno je da ti jednom u životu zatreba u samoobrani i taj jedanput je previše, a što se tiće nošenja oružja za izigravanje šerifa vjerujte mi svi koji iz tog razloga nose oružje ono nije legalizirano, i za kraj kako u situacijama preživljavanja u prirodi tako i na ulici trebaš biti spreman i veće su ti šanse!
tigi
tigi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 50
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.02.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by bushman 23.11.09 21:21

Teska i nezahvalna tema,zaista.
Sta reci,a da ne navedes nekoga na krivi put?
Zivimo u nezgodno vreme,okruzeni visokom stopom kriminala,raznoraznim psihopatama,...
Kao vrstan poznavalac i dugogodisnji praktikant par borilackih vestina,ipak nebih preporucio da se covek oslanja na takve stvari.
Posebno ne pocetnicima.
Bez obzira na majstorsko znanje,situacija moze biti toliko nezgodna,da ni poznavanje vestina,ili cak posedovanje oruzja moze biti nedovoljno.
Mnogo bolja varijanta je po meni dobra obavestenost o desavanjima,te u skladu sa tim izbegavati rizicno vreme,mesta osobe...
Time se eliminise veci deo rizika od dovodjenja sebe u takvu situaciju.
Sledeci stepen je dobro poznavanje sopstvenih sposobnosti,dobra procena situacije,kao i eventualnog protivnika.
Najbolje oruzje u ovoj fazi je na prvom mestu hladnokrvnost,smirenost pregovaracka sposobnost.
Poslednja i najrizicnija faza je ulazak u konflikt,bilo svojom voljom ili voljom napadaca.
Uz primenu sile sto podrazumeva i upotrebu vestina ili prirucnih sredstava,potrebno je galamiti sto glasnije jer ce to zbuniti protivnika ali i eventualno skrenuti paznju na desavanja,te i na taj nacin omesti planove napadaca.
Uvek treba racunati da je takve situacije cesto nemoguce kontrolisati.
O svemu ovome se moze nasiroko pisati,pa opet ostati nedorecen.
Eventualno jedan kursic na ovu temu bi bio veoma zanimljiv i dinamican.
Iznenadili biste se koliko predmeta iz svakodnevne upotrebe moze da se iskoristi za samoodbranu,a da izgleda sasvim normalno da ih javno nosite u ruci.
Ipak,preporuka je da se ponasate kao i prilikom odlaska u sumu.
A to znaci planirati,poznavati sopstvene sposobnosti,poznavati teren,dobro vreme i lose vreme za aktivnosti,poznavati opasnosti.
Preventiva znaci.
bushman
bushman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 315
Godine : 56
Lokacija : INDJIJA,SRBIJA
Datum registracije : 07.05.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by LUKSA 23.11.09 21:28

Sad sam se sjetio " borilačke vještine " koju je moj stari meni objašnjavao ko klincu a to Se zove "Talijanski judo "
odnosno zbrišeš i sačivaš živu glavu!

Dao su miji frendovi porijeklom iz bosne drugačije odgajani " uzmi kamen sine i bez obzira koliko je velik mazni ga u glavu "

pali i jedno i drugo ali mi se ova druga opcija zbog agresije koja se uči od malih nogu ne sviđa!

Drugarski pozdrav!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Gost 23.11.09 21:45

odlican post i hvala na njemu,spominjes galamu, ne znam zasto ali to je nesto na sto se ja ne bih usudila odluciti, misljenja sam da bi napadaca tek to navel da me jace i zesce lupi po njuski:) sa namjerom da me utisa
pregovaracke sposobnosti takoder spominjes....ili sam ja nailazila na "krive napadace" ili to zaista funkcionira...kad sam radila u ambulanti opce prakse vrlo cesto je dolazilo do incidenata najcesce zbog nezadovoljstva pacijenata na rad doktora( nisu presli na invalidskoj komisiji, pa iznervirani okrivi ljecnika da je on lose napisal prijadlog i takve stvari), dolazili su u ambulantu sa nozem u cizni i takve stvari, nismo u ambulanti imali nikakvo osiguranje, ali svi su odlazili smireni, a da do ljecnika nisu ni dosli....bez lazne skromnosti mislim za sebe da sam tu dosta jaka
e sad..napadac na cesti ..koliko bi tu funkcionirala ta sposobnost..na srecu ne znam, velim na srecu jer takvih iskustava nemam
za pistolje nikoje vrste se ja ne bi odlucila, ne lezi mi to, iako moram priznati da otkako imam noz, ja bez problema po noci odem malo dalje od kampa, nekako se sigurnije osjecam, jos na pocetku godine mi bilo nezamislivo da u sumi po mraku odem ma i metar dalje od nekoga, sada mi to nije veci problem

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Dawor 23.11.09 21:49

Vatrice suzavac kao prvo, to je odlična ideja i ja
sam svojoj dragoj ga več odavno nabavio.
A za fizičku obranu. Udari u međunožje, grebi,
ugrizi, gurni mu prst u oko i viči iz sveg glasa. prezivjeti na ulici 374724
Dawor
Dawor
bomber
bomber

Male
Broj postova : 157
Godine : 42
Lokacija : Daruvar
Datum registracije : 27.01.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by bushman 23.11.09 22:17

Alarm na autu ne moze povrediti lopova,ali mu omete plan da u tisini neprimetno ukrade auto.
A i nagli visoki tonovi remete koncentraciju,i vec sada mora da razmislja da li je neko cuo i kako ce reagovati.
I skratio mu je vreme za delovanje. Tako je i sa ljudskim glasom.
Jos jedna stvar,vikanjem izbacujes vazduh iz sebe,vrsis kontrakciju trupnih misica,te na taj nacin povecavas i koncentrises silu tvoje akcije,pa si jaca.
bushman
bushman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 315
Godine : 56
Lokacija : INDJIJA,SRBIJA
Datum registracije : 07.05.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Stoney 23.11.09 22:28

mene uzasno interesira ako sam samo ja cudan ili ako ljudi stvarno pomisle "Netko krade auto!" kad cuju alarm...jer ja pomislim "Opet neka budala stisla krivu tipku".
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Mladen 23.11.09 22:34

najbolje zna onaj koji zapravo alarm uključi..
kad alarm počinje djelovati ..
bez obzira ko što misli ...
kradljivac mijenja plan...
a to je glavni cilj te zaštite...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2442
Godine : 56
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by bushman 23.11.09 23:35

Upravo tako,gene.
bushman
bushman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 315
Godine : 56
Lokacija : INDJIJA,SRBIJA
Datum registracije : 07.05.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by bushman 23.11.09 23:44

A ti vatrice,ako uz galamu pruzis fizicki otpor,najverovatnije je da ce pobeci.
Oni biraju laksi plen,kao uostalom svi predatori.
Ne zele da gube vreme i rizikuju da budu povredjeni ili uhvaceni.
Posebno kada nisu sigurni dali ce se uopste isplatiti napad.
Oni sposobniji,ne biraju plen nasumice na ulici,vec pazljivo biraju i idu na sigurno.
Sa njima se daleko teze izboriti jer su spremni na sve rizike.
bushman
bushman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 315
Godine : 56
Lokacija : INDJIJA,SRBIJA
Datum registracije : 07.05.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by mali mačak 24.11.09 20:14

Vatrice, vidim da nitko još nije spomenuo, ali mislim da je vrlo korisno imati najobičniju zviždaljku, kao privjesak na ključevima, torbi... a kako je bushman rekao, ima 100 stvari koje svakodnevno nosimo a koje mogu poslužiti za samoobranu- kišobran, olovka, torbica, plastična flaša vode (npr., u ljetnim mjesecima) itd. Najbolje je kratko pružiti otpor i zbrisati... odustat će.
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 46
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Pomorac 24.11.09 21:26

Furaj kovanice od 50 lipa(da bude jedno 15kn) u nekoj lanenoj vrecici. S tim kad nekoga zveknes mislim da mu nebudu sve na broju, a policajci te ne mogu gnjavit da imas oruzje kod sebe
Pomorac
Pomorac
lingua
lingua

Male
Broj postova : 333
Godine : 38
Lokacija : U primitivnom skloništu
Datum registracije : 24.11.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 5. 1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.