FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
prezivjeti na ulici - Page 2 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

prezivjeti na ulici

+41
whitebull
gomar
djuragekon
Mornar
Quanah
bubi45
Login
beargrylls12
Elp
dkclaymore
Mad Max
urbana_gorila
Tomek
kec
jenny
Freeman
krtica
zeleni
Ikarus
RECON 353
Mraz
maks1969
mastershooter45
rinos
tihoos
Rapidus
Damien
neon
Pomorac
mali mačak
Mladen
Dawor
LUKSA
bushman
tigi
vandall
Strider
neven
Storo
WildChild
Stoney
45 posters

Stranica 2 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Pomorac 24.11.09 21:26

Furaj kovanice od 50 lipa(da bude jedno 15kn) u nekoj lanenoj vrecici. S tim kad nekoga zveknes mislim da mu nebudu sve na broju, a policajci te ne mogu gnjavit da imas oruzje kod sebe

Pomorac
lingua
lingua

Broj postova : 333
Datum registracije : 24.11.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Stoney 24.11.09 21:58

Pomorac...isto tako mozes nosit kamen na spagu. Nije poanta ozljedit nekoga (na taj nacim mozda i smrtno) samo zato jer je on tebe prvi napao nego zaobic onaj agresivan dio najbolje sto mozes, jer kad policija dodje (uvijek malo prekasno ali sta ces) onda vidi nekoga na podu krvavoga i nekoga tko citav i zdrav govori "on je mene napao"... nebi moglo.
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by mali mačak 24.11.09 22:28

Hladno pivo pjeva 'Samo u jaja, samo u jaja, pokaži malom što je tehnika...' :bog:
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by bushman 25.11.09 12:05

Pomorac,verovatno si na brodu koristio monkey fist ili pandulu.
Sta mislis,cemu jos dobro moze posluziti?
A pandurima samo kazes da ti je to osnovni alat,te da ti je slucajno ostao u dzepu.
Bio sam i ja pomorac,prosao sam takve stvari.
Treba malo glumiti naivcinu,bude to njima simpaticno.
bushman
bushman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 315
Godine : 55
Lokacija : INDJIJA,SRBIJA
Datum registracije : 07.05.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by neon 10.01.10 16:58

Strider pametno zbori. Krav Maga je odlican izbor za samoobranu. Sastoji se od malog broja relativno jednostavnih poteza koji se ponavljaju do beskonacnosti u situacijama umjetnog stresa (uglavnom teski fizicki umor, paljenje gasenje svjetla, buka, guranje i lagano udaranje) dok ne postanu instiktivni.

Isplati se pohadati i seminare kod strucnjaka za samoobranu - preko klubova ih se moze pohadati. Uglavnom su to osobe sa stvarnim iskustvom (policajci, vojnici) koji ce dio seminara posvetiti i teoriji nasilja. Npr. kako parkirati auto na parkingu da bijeg bude najlaksi, kako ga otkljucavati, koje predmete iz okoline se moze koristiti za obranu, u kojim situacijama su zrtve pljacki najugrozenije, kako napadaci biraju zrtve itd. Iz toga se moze prepoznati potencijalno opasnu situaciju i pobjeci na vrijeme.
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Damien 12.01.10 17:32

Htio bih dodati nešto iz svog iskustva. Naime, u prosincu 2008., jednog dana(ne sjećam se točnog datuma) sam oko 21:30 bio zaustavljen u širem centru Zagreba od strane 4 lika koji su me pitali imam li kunu. Moj odgovor:ne. Njihov odgovor: ne seri, vadi pare. U ovom trenutku bih htio napomenuti da imam dijagnosticiranu i davno operiranu Tetralogiju Fallot, jednu od ozbiljnijih srčanih mana, tako da se nisam htio dovoditi u nikakve opasnije situacije. Dao sam im novac, nekih sto i nešto kuna, i okrenuo se i ošo ća našto su me oni počeli pratiti. Nisam trčao, brzo su me stigli i rekli mi da vadim karticu iz novčanika. Na stranu što je to po meni vrhunac arogancije nekog lopova da nastavi gnjavit nakon što je dobio ne baš zanemarivu količinu para, izvadio sam ju. A imao sam dvije. Problem? Za jednu(opunomoćenje za starin tekući) nisam imao PIN, upravo zbog takvih stvari jer nismo bogatuni i ne možemo si priuštiti da samo tako gubimo novce, i s nje dižem novac uvijek na ruke, a na drugoj(vlastiti žiro) nisam imao novca. Zeznuta situacija. Napomenuli su mi kako imaju noževe i da mi ne bi palo na pamet da bježim. A onda mi je na pamet pala činjenica da sam srčani bolesnik pa sam se jednom od njih dramatično uhvatio za jaknu, zateturao, gurnuo jezik malo dublje u usnu šupljinu kako bih izazvao podražaj na povraćanje (da izgleda realno) i nakon toga se zakašljao i "izmučenim" glasom rekao kako sam srčani bolesnik i kako bih mogao dobiti "srčani napadaj". Oni su, još uvijek ne znam kako, povjerovali i pobjegli što su prije mogli, jer bi oni bili krivi da mi se nešto zaista i dogodilo.


Poanta: izgubio sam novac, al ne i život, zahvaljujući snalaženju i glumi tako da sam poprilično sretan. Isto tako sam imao sreće što sam naletio na neke budale koji su u biti kukavice a ne na neke luđake koje nije briga hoće li im žrtva umrijet ili ne.


Poanta: ako znate glumiti, a nemate drugog izlaza, blefirajte.
Damien
Damien
tipko
tipko

Male
Broj postova : 69
Godine : 35
Lokacija : Rijeka/Zagreb
Datum registracije : 08.01.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by neon 12.01.10 18:34

Mobitel ti je zakon u slucajevima kad se uspijes malo odvojiti od napadaca - pogotovo kad su tako bahati. Zoves odmah policiju cim se uspijes istrgnuti.

Prije nekih osam/devet godina su me u sred bijela dana dohvatila trojica likova i trazila da im predam pare i mobitel (prosetao sam pored njih pricajuci na mobitel pa ih zato nisam vidio kad su dotrcali do mene i jedan me uhvatio za majicu). Odbio sam dati bilo sta i dok su oni pricali ja sam trpao sve iz ruku u dzepove i stezao ruksak i majicu koji su visili sa mene da budem spreman trcati. U trenutku kad je ovaj koji me je drzao zamahnuo da me udari uspio sam se istrgnuti i odmah sam poceo bjezati, a jednom rukom sam vec izvadio mobitel iz dzepa i tipkao 92.

Policija je dosla prilicno brzo, a tipovi su bili tako bahati da nisu bjezali nego su provocirali jos neke ljude u blizini (bilo je puno ljudi okolo od kojih nitko, ali bas nitko nije zvao policiju iako su vidjeli sto se dogada). Kada su se poceli bahatiti policajcima stigla je interventna policija i pohapsila ih sve.

Sudenje se razvlacilo godinama, ali sam ja svaki puta uredno isao svjedociti (usprkos odgovaranju prijatelja i bliznjih da mi se ti tipovi ne bi isli osvecivati) i ponavljao sam svoju pricu kako se dogodilo. Nakon sedam godina im je i presudeno. Onaj koji me drzao je dobio 1,5 godina zatvora - bezuvjetno (bio je i prije kaznjavan). Jedan koji mi se samo obratio i trazio novac je dobio 0,5 godina zatvora bezuvjetno (nije prije kaznjavan, imao olakotne okolnosti). Treci mi nije ni prisao, ni dirao me, niti mi se obracao i on nije bio suden.

Policajci su mi rekli da je pokusaj pljacke i prijetnja nasiljem kaznjivo zatvorom sigurno. Kasnije mi je i tuzitelj rekao da sam jedan od rijetkih koji se pojavljivao na svjedocenju u takvim slucajevima.

U svakom slucaju Damien, ova tvoja grupica kriminalaca bi se lose provela da ih je policija dohvatila. Oni su uspjeli u pljacki i prijetili su smrtonosnim oruzjem. Ti si odlicno postupio sacuvavsi sebe, novac i imovina se mogu nadoknaditi, zivot i zdravlje ne. Nadam se samo da si ih naknadno prijavio policiji.

Nemojte zaboraviti prije zvanja 92 otpikati pozivni broj grada u kojem se nalazite jer zvanje samo 92 s mobilne mreze ne radi. Na svu srecu ja sam to znao prije nego sto sam u nuzdi trebao optikati 92, ali eto pisem za ljude koji mozda ne znaju da se ne iznenade gorko u hitnoj situaciji.
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Damien 13.01.10 12:28

Nisam ih prijavio, prvo jer sam bio u šoku nakon toga i samo sam tupo zurio u zid par sati, a drugo, nisam, kao ni masu drugih studenata prijavljen u gradu u kojem živim, tako da, zaista, izbjegavam policiju što više moguće. Znam da nije baš sve po zakonu, al eto...
Damien
Damien
tipko
tipko

Male
Broj postova : 69
Godine : 35
Lokacija : Rijeka/Zagreb
Datum registracije : 08.01.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by neon 13.01.10 13:02

Damien je napisao/la:Nisam ih prijavio, prvo jer sam bio u šoku nakon toga i samo sam tupo zurio u zid par sati, a drugo, nisam, kao ni masu drugih studenata prijavljen u gradu u kojem živim, tako da, zaista, izbjegavam policiju što više moguće. Znam da nije baš sve po zakonu, al eto...

Nema ti to veze sto nisi prijavljen, to je drugi par cipela. Frendu su opljackali stan u kojem je neprijavljen zivio pa policija koja je dosla nije brinula o tome. Malo je ozbiljniji zlocin pljacka, provala i slicno od studenata koji nisu sluzbeno prijavljeni.

Trebao si ih prijaviti bez obzira na sve jer takva gamad racuna na to da ih ljudi nece prijaviti zbog sramote, neugode, stava da policija nece nista napraviti ili nekog X razloga.

Moje iskustvo je da su takvi tipovi strasni na ulici, ali kad se suoce (sud, policija) sa ozbiljnim posljedicama njihovih djela vecina ih pocne ocajavati, panicariti i bojati se. Vide da su samo dno drustva i cim izgube nasilnicku masku pokaze im se to na licu, drzanju i na kraju na ponasanju.

Kad sam bio na sudenju nakon sedam/osam godina dva tipa koja su me tako bahato pokusala opljackati su izgledali kao dva najveca jadnika na kugli zemaljskoj. Jedan je na sekundu pokusao bit pametan na sto ga je sutkinja promptno usutkala prijetnjom o kazni za nepostivanje suda. Koliko se sjecam to mu se racunalo prilikom izricanja kazne.

Na neke kriminalce zatvor ili prijetnja zatvorom nimalo ne utjecu, ali na dobar dio njih ima utjecaja. Ta dvojica su bila pozivana na sud puno vise nego ja, pokusali su pobjeci od tih poziva jer su racunali da ja necu svjedociti pa ce policija odustati. Mijenjali su adrese, seljakali se. Na kraju nakon sto sam se ja uredno pojavljivao na sudu nakon svakog poziva, a oni nisu, policija ih je locirala i pohapsila. Cucali su neko vrijeme u zatvoru prije nego sto sam ih ja vidio na sudu.
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Damien 13.01.10 14:26

A dobro, taj put sam zaribao, samo se nadam da se neće ponoviti prilika da opet moram nekog prijavljivati.
Damien
Damien
tipko
tipko

Male
Broj postova : 69
Godine : 35
Lokacija : Rijeka/Zagreb
Datum registracije : 08.01.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by neon 13.01.10 15:00

Damien je napisao/la:A dobro, taj put sam zaribao, samo se nadam da se neće ponoviti prilika da opet moram nekog prijavljivati.

Nisam to napisao da ti kazem da si zaribao. Izvukao si se bez ozlijeda i to je najvaznije. Pisem o svojem iskustvu da mozda pomognem nekome tko bi se mogao naci u slicnoj situaciji. Ono sto je bilo, bilo je. Glavno da nije bilo ozlijeda i idemo dalje.
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Rapidus 30.01.10 14:09

bok ekipa, ja sam se bavio krav magom 3 ipo godine, sad sam na ultimat fightu, kod napada treba procijenit napadača, bio sam u situacijama di te napadnu bez upozorenja, dok u drugima se razgovaraju i prijetnjama žrtvu natjerat na surađivanje. Najlošija stvar koja vam se može desit da se smrznete od škoka, onda ste glineni golub, smatram ako sukob nije moguće izbijeći da trebate bit što agresivniji, gađate genitalije, oči, vrat, tjeme, uzimate sve što se nalazi oko vas ako je iskoristivo kao oružje, udrate. čim osjetite da ste se izvukli put pod noge i bijeg, i koa što su neki rekli vičete, zovete policiju i slično. ako vas pak pokušavaju zaplašit prijetnjama, dajte im što traže, i probajtese maknut što prije. po meni bitno je i prije nego što dođe do napada uočit prijetnju i pokušati je izbjeći..


evo mog primjera iz srednjoškolskih dana:

budući da sam dalmatinac u zg-u znao sam zbog toga imat veselih doživljaja.
jednom sam išao doma iz škole, koja je na šalati i pričao na mobitel, naravno sa svojim naglaskom, na šloserovim stubama bila je neka ekipa valjda bbbovci neznam, uočio sam ih ali nisam obraćao pažnju, i kad sam prošao pored njih dobio sam udarac u glavu od iza i bio okružen, počeli su me tuć, nasreću održao sam se na nogama i ostao priseban,a budući da sam sportaš i da me ima uspio sam si probit put, i pobjeć na tramvaj dolje u draškovićevoj. Da sam bio imalo priseban mogao sam izbijeć batine, trebao sam ih samo zaobić ili krenut drugim putem.


za kraj, iz iskustva mogu reć da se napadači uglavnom plaše agresivnog i divljeg ponašanja žrtve, te pobjegnu ako bude naznaka većim ozljedama prezivjeti na ulici - Page 2 374724
Rapidus
Rapidus
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 44
Godine : 35
Lokacija : blizu sunca, di je toplo..
Datum registracije : 26.01.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by tihoos 31.01.10 19:04

rapidus, svaka ti čast.
uobičajeno je da čovjek tvoga statusa, kojeg si opisao, govori ljudima da ostanu, da se bore itd.
ovo što si ti opisao je stvarno kako treba.

tihoos
tipko
tipko

Male
Broj postova : 53
Godine : 56
Lokacija : osijek
Datum registracije : 07.09.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Rapidus 02.02.10 9:00

krav maga ima malo drukčiji pristup nego druge vještine kojima sam se bavio, izdrilaju te da bježiš poslije svake tehnike, uđe ti pod kožu njihov specifičan način sukoba - ozlijedi ga što jače u što kraćem vremenu i bježi prezivjeti na ulici - Page 2 564295
Rapidus
Rapidus
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 44
Godine : 35
Lokacija : blizu sunca, di je toplo..
Datum registracije : 26.01.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Rapidus 02.02.10 9:10

da tihoos slažem se, ulavnom ti kažu da otaneš i da se boriš, ali ima li to smisla ako nisi obučen za tako nešto, napadača je redovito više, a ako je sam, procijenio je da te može svladat pa napada, i osim što te popljačkaju dobiješ batina, prevecija i bijeg su najbolje stvari, tučnjava tek ako ju je nemoguća izbjeć, ili ako te svejedno napadnu jeli, nećeš stat i pustit da te tuku, što ljudi znaju napravit,a što je posljedica šoka.. iz tučnjave si stvoriš situaciju za bijeg..

Pozzz
Rapidus
Rapidus
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 44
Godine : 35
Lokacija : blizu sunca, di je toplo..
Datum registracije : 26.01.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by neon 02.02.10 16:34

Rapidus je napisao/la:krav maga ima malo drukčiji pristup nego druge vještine kojima sam se bavio, izdrilaju te da bježiš poslije svake tehnike, uđe ti pod kožu njihov specifičan način sukoba - ozlijedi ga što jače u što kraćem vremenu i bježi prezivjeti na ulici - Page 2 564295

Da, bas tako. Osim toga ti pokazuje koliko ti se smanjuju sanse kad je napadac tezi od tebe ili ih ima vise. Sve u svemu nauci te da izbjegnes nevolje, ako je ikako moguce, i reagiras toliko da se izvuces i bjezis.
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Rapidus 02.02.10 17:21

hahahah, pa sad, kasnije se uče završetci tih tehnika, i nakon većine nije potreban bijeg ako se pravilno izvedu, https://www.youtube.com/watch?v=G67Zyhh89Ds evo link, di je prezentacija, neke stvari prolaze neke ne.. dosta stvari je individualno..
Rapidus
Rapidus
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 44
Godine : 35
Lokacija : blizu sunca, di je toplo..
Datum registracije : 26.01.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Rapidus 02.02.10 17:23

najbolje su bosačke tehnike vani, najviše puta su mi spasile glavu, najprije prolaze od svih finih i kompliciranih tehnika.. prezivjeti na ulici - Page 2 410302
Rapidus
Rapidus
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 44
Godine : 35
Lokacija : blizu sunca, di je toplo..
Datum registracije : 26.01.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by rinos 02.02.10 18:16

KAo klinac sam trenirao karate(semikontakt),10tak godina,a nakon toga aikido...najviše što mi je pomoglo u opasnim situacijama(pet godina Centrallne i Južne amerike) je zdrav razum,jer u nekim situacijama u kojima sam se zatekao nikakva borilačka vještina me nebi spasila,više je vrijedila banalna šala ili neki put jeftini sat(kojegas sam radi toga i nosio a i oblačio se kao zadnji klošar) nego ikakav crni pojas,a ultimativno je najvažnije izbjeći kad god možeš mjesta gdje postoji potencijalna opasnost,a ako si se već tu našao bježi koliko te noge nose,jer u gužvi nećeš vidjeti ni mačetu a kamoli nož koji ti je namjenjen.
rinos
rinos
spikač
spikač

Male
Broj postova : 668
Godine : 58
Lokacija : tu i tamo
Datum registracije : 28.09.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Rapidus 02.02.10 18:30

u potpunosti se slažem s tobom, kao što sam rekao preventivno ponašanje i bijeg su zakon..
a stvar procjene je oćeš li ulazit u sukob ako nemoraš...
Rapidus
Rapidus
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 44
Godine : 35
Lokacija : blizu sunca, di je toplo..
Datum registracije : 26.01.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by mastershooter45 27.02.10 0:37

Savjet: ne koristite igračke koje liče na oružje, da netko ne izvadi PRAVO oružje. Suzavac neće pomoći ako je u torbici, dok ga dohvatiš, pravilno uzmeš u ruku , naciljaš i špricneš... triput si dobio po glavi.

Bilo koja borilačka vještina preporučljiva je samo onima koji su je ODLIČNO savladali, nikako ne i početnicima. Čak i iskusni majstori borilačkih vještina mogu dobiti po glavi palicom, o nožu da i ne pričam...
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by maks1969 27.02.10 17:59

mastershooter što jest jest točno tako.
Pravog pištolja se boji jedan,igračke dvojca.
Najbolje je procjenjivati samu situaciju i prije nego što upadneš u nevolju.To sam naučio kroz posao.Ako vidiš hrpu preglasnih i prepijanih odi drugim putem,ako te prate pokušaj pobjeći, ako vidiš da će te dostići riješi se novčanika,možda samo to traže.
No ako nemaš druge okreni se i stani iz zid,bar te neće moći udariti s leđa.Ovdje vjerovatno imaš posla s opasnim kukavicama (nije oksimoron) jer napadaju u čoporu."Vođa" je obično najgrlatiji.Najviše šanse u tom slučaju imaš 1 na jedan.Glava to sigurno neće odbiti.Ne daj se odljepiti od zida,s budalama se nikad ne zna.
Tvoje noge su vrlo vjerovatno duže od njegovih ruku,ako nije naoružan,pa ga opizdi nogom kad nasrne,to neće očekivati.Ako si ga pogodio,a ne treba visoko,malo iznad genitalija našutaj ga koliko stigneš ,no zapamti zid uvijek iza leđa.To bi ih moglo obeshrabriti.Da se razumijemo ovo vrijedi pokušati jer ako vas njih 10 napadne druge šanse nemate i ovako i onako.Bolje je pokušati i ovo nego ništa. Ne bih ni ja imao šanse a čitav sam život radio takav posao da sam svakodnevno bio u dodiru s takvima.

maks1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 54
Lokacija : Istra
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Mraz 27.02.10 18:20

Nisam bio u puno konfliktnih situacija ali ono što sam naucio iz ovih u kojima jesam bio je:

-ŠAMAR tj zidarska šljaga je jedan od najboljih udaraca uopce prezivjeti na ulici - Page 2 747986 S jedne strane direktan udarac po uhu stvara dizorjentaciju, šum, suze oci... a s druge strane (ono cak i bitnije) je to sto je to iznimno ponizavajuc pokret i brzo ubija ego lajavca koji napada a i okoline.

-druga stvar je koljeno koje bas i ne funkcionira u suprotnom smjeru, i stvarno je krhko ako se primjeni prava sila.

-treca stvar je da nije sramota pobjeci prezivjeti na ulici - Page 2 368870 prezivjeti na ulici - Page 2 747986
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by mastershooter45 27.02.10 18:29

Svakako ne treba očekivati da vam se ništa neće dogoditi ako se krećete na mjestima na kojima sa skupljaju pijanc, narkosi i ološ. Po zakonu velikih brojeva, prije ili kasnije, imat ćete problema.
Još je nešto vrlo važno: postoji znanost o žrtvi, viktimologija, koja kaže da ako se ponašaš i misliš kao žrtva, prije ili kasnije ćeš žrtvom i postati.

Lako je pričati o tome što bi tko i kada učinio. Kada se nađeš u takvoj situaciji, većina običnih ljudi ne vjeruje da im se to uopće događa, a kamoli da odreagiraju na pravi način.

Jedan savjet: udarac nogom u genitalije ponekad rješava situaciju, ali ako previsoko dignete nogu, spori ste i netrenirani, napadač, koji sigurno u tome ima iskustva, zgrabit će vas za nogu i na podu ste.
Koljeno to odrađuje bolje, ali za to je potrebno da vam je napadač jako blizu. A ako je ušao preblizu, nadrapali ste.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by maks1969 27.02.10 18:29

Da, samo moraš znati kako i gdje opizditi koljeno.Ako znaš možeš srušiti stokilaša.
Uvjek se udara na način da svojim stopalom ,nogom,opizdiš tako da se ono izbaci iz ravnoteže,po mogućnosti i slomi.Nakon tog nožeš primjeniti polugu ili gušenje no to se mora jako dobro,brzo i precizno napraviti.I ne dopustiti osobi da stekne ravnotežu jer je onda puno jači.
To nije komplicirano ali mora biti refleksno.Ako čovjeka dobro stisneš u polugu bol je neizdržava,a njegovo zapomaganje je demoralizirajuće za njegove kompanjone,samo rekoh to moraš znati izvesti pravilno.A za to je najbolja aikido škola.Ili neki tečaj samoobrane.Naravno poslje s društvom moraš ponavljat.

maks1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 54
Lokacija : Istra
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by mastershooter45 27.02.10 18:38

Da, sve je to tako, ali, tko ovdje zna napraviti polugu ili pravilno izvesti udarac?
Za takvo što treba trenirati, vježbati i vježbati. A onda naletiš na nekoga s nožem ...

Realnost: ako netko na vas izvadi nož i ima namjeru ubosti vas ili porezati, to će i učiniti.
Točka.
Kraj priče.
Protiv noža nema obrane, a tko tvrdi drugačije, gledao je previše loših filmova.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by maks1969 27.02.10 18:49

Ja bih znao no ipak bih isprobao sve druge taktike prije.Zato sam i napisao da se ovom pribjegava samo ako sve drugo propadne.Da smo blizu, poluge bih te mogao naučiti i sam to nije problem treba mi samo netko tko stvarno želi nešto naučiti.
Nož ima i dobrih i lošig strana.I postoje neka pravila koja se tu ,ako se braniš ako si to prisiljen, moraš primjeniti.
Ako se protivnik pokušava služiti nožem kao sjekirom imaš neke šanse jer taj baš i ne zna što radi.Naravno ako si uvježban.Ako nisi,ako ti nema druge,ako se moraš suočiti dobro je ponešto znati.I nož i pištolj se mogu izbiti samo ako promađšiš nahebo si.Kažem ti da se to može uvježbati samo ako imaš volje.
Tepko se obraniti od nekog ko se služi nožem profesionalno no koliko je takvih spremno napasti te radi mobitela?Takav te neće dirati ako za to nije plaćen.

maks1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 54
Lokacija : Istra
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Mladen 27.02.10 19:47

mislio sam nikad se ne javljati u tim temama..
ali stvar je u raspravi krenula jako dobro..
odrastao sam skoro na ulici...
i nisu mi strane te taktičke igre uličnih nasilnika...
kad je čovjek mlad sve mu je lakše...
kad ima neke godine iza sebe onda je najbolje kloniti se problema..
isprobano jedan od najboljih načina da ostanete čitavi u ovakvoj situaciji ..
pokazati zube...ostati hladnokrvan...
dati se u bijeg i onda naglo uhvatiti prvoga koji naiđe i nož pod grlo..
dalje je samo igra živci..
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by mastershooter45 27.02.10 21:23

Ako je ovo forum o preživljavanju, onda su i ovakve teme nužne.

Što se tiče noža, morate svi znati jedno: ne treba biti Bruce Lee niti supermen da nekoga ozlijedite nožem. Potrebne su samo dvije stvari: nož i želja da nekoga njime ozlijediš.

Još nešto: čim je netko napao, on je u prednosti.
Zašto?

Zato što je to čista fizika: akcija je UVIJEK brža od reakcije.

Ako netko ima nož i krene na tebe, NEĆEŠ mu ga izbiti, pištolj - samo u lošim filmovima negativac prilazi toliko blizu žrtvi da bi uopće postojala mogućnost oduzimanja pištolja. A ako je netko izvadio pištolj, onda će pucati.
A nitko nije brži od metka.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by mali mačak 27.02.10 21:52

A nitko nije brži od metka.

Osim Chuck Norrisa.


" Faster than a speeding bullet ... more powerful than a locomotive ... able to leap tall buildings in a single bound... yes, these are some of Chuck Norris's warm-up exercises.

Chuck Norris eats beef jerky and craps gunpowder. Then, he uses that gunpowder to make a bullet, which he uses to kill a cow and make more beef jerky. Some people refer to this as the "Circle of Life." "

A mi tu raspredamo o preživljavanju... :bog:
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by mastershooter45 27.02.10 22:19

prezivjeti na ulici - Page 2 69343 prezivjeti na ulici - Page 2 469245

Šalu na stranu, ovo je vrlo ozbiljna tema i treba je tako i shvatiti.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 2 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.