FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

+20
Fratt
Kuzma
divlji grab
Migach
robert
jeti
puls
maxina
urbana_gorila
Mraz
Ikarus
Igsy
roby71
franciscus
Molokai
DoomsdayST
chumaman
Hombre
flecktarn
Šimun
24 posters

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by Šimun 19.11.12 14:28

Da vas malo upozorim oko neugodne situacije do koje sam ja došao u pošti,njihovom greškom.
Naime,3 paketa iz prodaje na forumu sam posalo 7.11;8. je stiglo na adresu,i primatelji su sve uredno platili. O čemu se radi:
Otkupnini treba 3-5 radnih dana da stigne meni,ali ni dan danas toga nema. Zovem ja poštu,gospodin mi savjetuje da dođem na poštu danas,i da kontaktiram glavni broj središta pošte. Zovem njih gore,oni mi govore kako oni nemaju pojma i veze s tim,i da me prebace na broj poštanskog ureda u Puli jer je tamo išao paket. Međutim,tamo gospođa nema pojma o čemu se radi,i ne zna pomoći,samo potvrđuje da su paketi plaćeni i da je novac trebao biti kod mene,kaže ''zovite hp express''.
Zovem HPexpress,i na moje čudo,gospođa pristojna i uljudna,također i strpljiva! (Rijetkost kod radnika takvih firmi,institucija i sl.)
Dao sam joj brojeve pošiljki,rekla je da će proslijedit direktoru pa da on vidi,te da će me kontaktirati. Na moje pitanje ''što ako su novci odnosno poštanske uputnice izgubljene'',nitko nema pojma,znači u prijevud,traži ovo ono itd,ili prijavi i sl,što mi nije u koristi i nemam živaca vodit zbrku oko 500kn.

Upozoravam Vas,i toplo preporučam city express,ili intereuropu i sl,nego da Vam se dogodi isto. Jer ovdje se radilo o sve skupa 500 kn,ali su 3 paketa. Neko može slati fallknivena recimo od 2000kn,pa da nastane problem.

LP
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by flecktarn 19.11.12 14:42

koma UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! 564295
flecktarn
flecktarn
lingua
lingua

Male
Broj postova : 283
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 14.03.2012

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by Hombre 19.11.12 14:43

Rus (poskok) je napisao/la:Da vas malo upozorim oko neugodne situacije do koje sam ja došao u pošti,njihovom greškom.
Naime,3 paketa iz prodaje na forumu sam posalo 7.11;8. je stiglo na adresu,i primatelji su sve uredno platili. O čemu se radi:
Otkupnini treba 3-5 radnih dana da stigne meni,ali ni dan danas toga nema. Zovem ja poštu,gospodin mi savjetuje da dođem na poštu danas,i da kontaktiram glavni broj središta pošte. Dao sam joj brojeve pošiljki,rekla je da će proslijedit direktoru pa da on vidi,te da će me kontaktirati. Na moje pitanje ''što ako su novci odnosno poštanske uputnice izgubljene'',nitko nema pojma,znači u prijevud,traži ovo ono itd,ili prijavi i sl,što mi nije u koristi i nemam živaca vodit zbrku oko 500kn.

Upozoravam Vas,i toplo preporučam city express,ili intereuropu i sl,nego da Vam se dogodi isto. Jer ovdje se radilo o sve skupa 500 kn,ali su 3 paketa. Neko može slati fallknivena recimo od 2000kn,pa da nastane problem.
I onda ti ja mogu navesti još stotinu gnjevnih korisnika Intereurope i City Exspresa koji se kunu da neće više nikad s njima jer im roba ili novac nije stigao. Veliki svjetski expres prijevoznici kao što je npr. DHL imaju visiko automatizirane pokretne trake, dvostruke naljepnice s brojevima za praćenje u njihovom internom prometu i kojekakva čuda te se hvali da se godišnje zagubi samo 1% pošiljaka. Da vidiš koji su to kompleksi, tehnika, obučeni ljudi... i opet se događa da nešto čovjeku ne stigne ili se zagubi. Poslao sam i primio brdo pošiljaka preko HP Expresas otkupninom ili bez nje i nikad nije bilo problema. Pošta je jako osjetljiva na takve stvari i sve je uvedeno u dokumentaciju koja se čuva tako da se greška može ispraviti bez nekih naročitih problema tj. ti dobiti svoj novac bez potrebe gaditi ljude za grešku koja je moguća i događa se svima pa se potrudi malo sa službom za reklamacije HP bez nepotrebnog živciranja.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by Šimun 19.11.12 14:47

Ja se slažem s Vama u potpunosti. Al mislim ja sam korisnik i stranka kojoj je to trebalo biti isplaćeno,ali nije,i onda uz to ide jos stvari za koje su ti novci trebali biti kod mene radi kupnje/uplate/vraćanja duga (stavljam primjer),ali nisu,što naravno nije njihov problem,ali moj je.
Samo upozoravam.
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by Šimun 19.11.12 14:57

I da se radi o jednom paketu ja bih razumio,ali hej,3 komada..
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by Hombre 19.11.12 14:58

Rus (poskok) je napisao/la:Ja se slažem s Vama u potpunosti. Al mislim ja sam korisnik i stranka kojoj je to trebalo biti isplaćeno,ali nije,i onda uz to ide jos stvari za koje su ti novci trebali biti kod mene radi kupnje/uplate/vraćanja duga (stavljam primjer),ali nisu,što naravno nije njihov problem,ali moj je.
Samo upozoravam.
Nema potrebe. Ama baš svim kurirskim službama se događaju takve greške i sve se daju ispraviti bez nekog naročitog problema jer je svaki takav paket zaveden i mora postojati pisani trag da je novac uručen tj. ti svojim potpisom to radiš kada ti poštar donese novac. U slučaju da potpisa nema nije isporučen, ako potpisa ima tražiš da ide na vještačenje.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by Šimun 19.11.12 15:02

Ma jasno kolega meni to sve. Al riječ je o 500 kn,gledano ovako ne neki iznos,nekome bi i to bio kruh za mjesec dana. Samo upozoravam ljudi koji se 100% idu pouzdat u to da može biti problem i to je to. Ja nigdje nisam naveo ''NE šaljite pakete,prevarit će vas,žele vas prevariti'' i sl.
Ali bolje da kažem svoje mišljenje i da netko dobro razmisli o nečemu. Ako me razumijete
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by chumaman 19.11.12 15:11

Eto kad si se već javio Ruse a vjerovatno će se i kupci javiti imam i ja jednu primjedbu
gle ako nešto prodaš za 50 i to pošalješ HP ekspresom kao pouzećem ta ista stvar
kupca dođe 110kn pa tako ispada skuplja pita neg' tepsija.
Od takve situacije niko u relaciji kupac-prodavatelj nema koristi sem samoge HP-a.
Tako da mi ova tvoja situacija izgleda kao karma za tvoj propust ili ne informiranost
o slanju pošiljaka na obostrano zadovoljstvo,nadam se da ćeš iz ovoga izvući neke zaključke.
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by Šimun 19.11.12 15:18

Kad sam slao pošiljke,također se u pošti radilo na svoju ruku.
Na svaki navedeni paket sam rekao da poštarina ispadne što jeftinija,znači,drugi dan do 20h. Kad sam čitao potvrde doma,svi su stavljeni drugi dan do 10h,to je razlog tolike cifre poštarine oko koje se dosta njih bunilo,ali nema veze,preuzimam odgovornost.

Jer je logično da mi nije u cilju zahebat nikog i nabit mu poštarinu,to bi trebao biti totalni idiot bez mozga.
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by Hombre 19.11.12 15:25

chumaman je napisao/la:gle ako nešto prodaš za 50 i to pošalješ HP ekspresom kao pouzećem ta ista stvar
kupca dođe 110kn pa tako ispada skuplja pita neg' tepsija.
Od takve situacije niko u relaciji kupac-prodavatelj nema koristi sem samoge HP-a.
Tako da mi ova tvoja situacija izgleda kao karma za tvoj propust ili ne informiranost
o slanju pošiljaka na obostrano zadovoljstvo,nadam se da ćeš iz ovoga izvući neke zaključke.
Javljaju se školovani ljudi koji se znaju služiti kompjuterima ali ne znaju pročitati uvjete poslovanja. Sve je lijepo napisano. Koliko dođe sam prijevoz i koliko dođe cijena toga što ti poštar donese novac na tvoja vrata.
I onda nastaju takvi problemi u stilu nisam tri puta platio račun pa su me isključili, napravio sam više prometa nego što piše u ugovoru pa mi je došao astronomski račun, kod banke sam digao kredit i sada me pljačkaju kamatama... i kad ih pokušaš tužiti lijepo ti advokat pokaže komad papira koji si ti potpisao i čime si pristao na takve uvjete.
Tako na stranicama Hrvatske pošte iamte cjenik svih usluga kao i to da na svakom šalteru pri slanju bilo kakve pošiljke možete dobiti informaciju koliko će vas ukupno stajati to slanje.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by Šimun 19.11.12 15:28

A ja ću ti iz iskustva reći da cijenik koji je naveden na stranici nije u potpunosti točan!
Dolazila mi je pošiljka u subotu jednom,što sam i naveo itd,i sve kako mi je rečeno i dogovoreno. Cijena na stranici 71kn.
Na vratima 103kn. (Što mi dan danas nije jasno,ali nema veze)
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by flecktarn 19.11.12 15:34

svi su se raspisali ali nitko ne piše kako nekom poslati paket a da pita ne bude skuplja od tepsije?? ja sam nedavno trebao poslat paket u vrijednosti 60 kuna ...pa bi preko HP-a to bilo preko 90 kuna...!! kako najbolje i najsigurnije poslati nekome paket!!??
flecktarn
flecktarn
lingua
lingua

Male
Broj postova : 283
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 14.03.2012

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by DoomsdayST 19.11.12 15:36

A zašto hpexpress, zašto ne obični paket sa otkupninom, naplatiš kroz otkupninu i poštarinu koju ti na svom kraju pri slanju odmah platiš... Svima puno jeftinije, ti eventualno riskiraš poštarinu, ali to stvarno nije neka cifra, za razliku od hpexpress-a, možda potraje koji dan duže, ali na manje iznose stvarno je isplativije...

http://www.posta.hr/UserDocsImages/posta/Dokumenti/Cjenici/2012/Izvadak_iz_cjenika_usluga_unutarnji_p_20120301.pdf.pdf

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! 747986
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by Šimun 19.11.12 15:38

Istina DoomsdayST. Ali ako navedem kupcu da saljem samo hpexpressom,iz bilo kojih razloga,i kad navedem ca bi postarina billa cca 50ak kn i on se s tim složi,zar je fer onda ''napadati me'' (tako da kažem,imati primjedbe),kako takva poštarina i sl,a da se prethodno složio samnom?
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by chumaman 19.11.12 15:42

Poštovani kolega Hombre,ne znam čemu ovaj navod i kako ste vi shvatili situaciju ali nadam
se da će se i javiti kolega koji je trgovao s Rusom pa će vam situacija biti puno jasnija,
do tada ne izvodite nikakve zaključke pogotovo krive.
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by Hombre 19.11.12 15:45

Rus (poskok) je napisao/la:A ja ću ti iz iskustva reći da cijenik koji je naveden na stranici nije u potpunosti točan!
Dolazila mi je pošiljka u subotu jednom,što sam i naveo itd,i sve kako mi je rečeno i dogovoreno. Cijena na stranici 71kn.
Na vratima 103kn. (Što mi dan danas nije jasno,ali nema veze)
Evo ti cjenik pa se nadam da će ti biti jasno.

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Aokn4rkjhr76xkff3o

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by Šimun 19.11.12 15:47

A uostalom,zašto bih ja morao čiriti i ispitivati kolika je poštarina na kraju i sl. Nije li to u biti i njihov posao da mi kažu sve kako je? A s obzirom da većina njih nije rekla ni dobar dan,i ponaša se tako bezobrazno. I to šta svakoj stranci (možda je to do dalmatinaca,ne znam),kaže umjesto :''Izvolite,dobar dan''
''Reci,šta 'š?''
Ne bili se meni ko stranci trebala obraćati na Vi,i biti uljudnija i učiniti sve da zadovolji stranku? (Ovo cudno zvuci)
A ne mi govoriti: ''Ajde požuri,imam posla''
Mislim da ja imam pravo stajati na redu i 3 sata ako hoću,njen je posao da to prihvati,ako već pričamo o tavim krajnostima koje Vi navodite. Riječ je o paketu koji nije stigao meni.Njihov problem,ne moj,držimo se teme.
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by Šimun 19.11.12 15:48

I ne radi se o tom cjeniku,nego cjeniku gdje sve navedete,i on Vam izbaci cifru. Meni je izbacio 71 kn,a došlo je koliko je došlo.
Pretpostavljam da i Vi imate neke veze s poštom pa imate takav stav. Ali smatram i ponavljam opet,to nije moj problem,oni svoj posao nisu izvršili kvalitetno i na vrijeme. Mene se razlozi ne tiču.
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by Šimun 19.11.12 15:50

I da nebi bilo zabune,svi primatelji su uredno platili sve,i njihov posao uredno obavili kako je i dogovoreno.
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by flecktarn 19.11.12 15:58

Rus (poskok) je napisao/la:A uostalom,zašto bih ja morao čiriti i ispitivati kolika je poštarina na kraju i sl. Nije li to u biti i njihov posao da mi kažu sve kako je? A s obzirom da većina njih nije rekla ni dobar dan,i ponaša se tako bezobrazno. I to šta svakoj stranci (možda je to do dalmatinaca,ne znam),kaže umjesto :''Izvolite,dobar dan''
''Reci,šta 'š?''
Ne bili se meni ko stranci trebala obraćati na Vi,i biti uljudnija i učiniti sve da zadovolji stranku? (Ovo cudno zvuci)
A ne mi govoriti: ''Ajde požuri,imam posla''
Mislim da ja imam pravo stajati na redu i 3 sata ako hoću,njen je posao da to prihvati,ako već pričamo o tavim krajnostima koje Vi navodite. Riječ je o paketu koji nije stigao meni.Njihov problem,ne moj,držimo se teme.

Nisi jedini koji je prošao takvu torturu!! Izrazito su bezobrazni..znaju ti samo dat one papire da ih popuniš..jedva čekaju da samo naplate....ne pitaju jel znaš popunit!! Ja im onda popunim na svoj način..a onda se još dere na mene...a trbamu sekunda da sam popuni kad zna!!!
flecktarn
flecktarn
lingua
lingua

Male
Broj postova : 283
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 14.03.2012

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by Hombre 19.11.12 16:02

Rus (poskok) je napisao/la:I ne radi se o tom cjeniku,nego cjeniku gdje sve navedete,i on Vam izbaci cifru. Meni je izbacio 71 kn,a došlo je koliko je došlo.
Pretpostavljam da i Vi imate neke veze s poštom pa imate takav stav. Ali smatram i ponavljam opet,to nije moj problem,oni svoj posao nisu izvršili kvalitetno i na vrijeme. Mene se razlozi ne tiču.
Jesi li baš siguran da si gledao pravi cjenik. Da si previdio da ćeš pošiljku predignuti subotom, jesi li siguran da u tom cjeniku pisalo da vrijedi za radne dane ili je bilo da vrijedi i za subote. U krajnjem slučaju pošalji link na taj cjenik pa da vidimo tko je pogriješio kao što sam i ja tebi poslao screenshot gdje je vidljivo da je dostava/preuzimanje subotom skuplje 50% što ispada baš tu negdje iznos.

I nemam nikakve veze s poštom osim što sam njihov korisnik kao i ti ali ti napominjem da sve poštanske službe imaju istih ili sličnih reklamacija tako da ne možeš preporučivati druge kad su isti kao i ovi.

Što se tiče obraćanja službenika. U zavisnosti kako si odgojen ako ti kaže ti na šalteru rečeš "Kravo jedna neodgojena ja sam za tebe vi, a sad me lijepo uputi na vođu smjene da ti napravim prijavu"

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by Šimun 19.11.12 16:06

flecktarn je napisao/la:
Rus (poskok) je napisao/la:A uostalom,zašto bih ja morao čiriti i ispitivati kolika je poštarina na kraju i sl. Nije li to u biti i njihov posao da mi kažu sve kako je? A s obzirom da većina njih nije rekla ni dobar dan,i ponaša se tako bezobrazno. I to šta svakoj stranci (možda je to do dalmatinaca,ne znam),kaže umjesto :''Izvolite,dobar dan''
''Reci,šta 'š?''
Ne bili se meni ko stranci trebala obraćati na Vi,i biti uljudnija i učiniti sve da zadovolji stranku? (Ovo cudno zvuci)
A ne mi govoriti: ''Ajde požuri,imam posla''
Mislim da ja imam pravo stajati na redu i 3 sata ako hoću,njen je posao da to prihvati,ako već pričamo o tavim krajnostima koje Vi navodite. Riječ je o paketu koji nije stigao meni.Njihov problem,ne moj,držimo se teme.

Nisi jedini koji je prošao takvu torturu!! Izrazito su bezobrazni..znaju ti samo dat one papire da ih popuniš..jedva čekaju da samo naplate....ne pitaju jel znaš popunit!! Ja im onda popunim na svoj način..a onda se još dere na mene...a trbamu sekunda da sam popuni kad zna!!!

Točno! Ali Vi ste stariji,pa možete uzvratit primjedbom. Ja ispadnem balavac!


@hombre. A vjerojatno sam onda lud kad ne može biti kako ja kažem.

Sad su me upravo zvali,novac je pristigao prije 5 dana,ali se izgleda nitko nije sjetio to donijeti na adresu!
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by Molokai 19.11.12 16:08

evo, da se i ja oglasim,
nemam ništa protiv Rusa, dapače, dobio sam vrhunski blank za 50 kuna + ptt malo preveliki,
ali mislim da su ga u pošti obrlatili,
iako je dogovor, pročitao sam sad u porukama, da će mi poslati pouzećem,
što bi značilo max 20 kuna...
ali nema veze,
no hard feelings

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! 393492
Molokai
Molokai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 669
Godine : 47
Lokacija : Krk
Datum registracije : 26.03.2012

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by chumaman 19.11.12 16:09

Jesu uredno platili ne htjedoše biti P...... pa ti vratiti pakete,niko ne bi ni A rekao da je
ta lova završila tebi u džepu i da si zaradio za neki komad opreme ,izlazak bilo što
već se dobrano preplatila usluga koja je mogla biti znatno jeftijija,radi toga i moj komentar
i osvrt na nastalu situaciju,jbg. Ruse a ti se čudiš ,gle ja znam što mi je rečeno i znam da sam
stao u tvoju obranu jer cifra nije neka ali ipak ostaje loš dojam što u svakom slučaju nije potrebno na obostrano zadovoljstvo,zato sam to i protumačio kao bed karmu što ti lova nije stigla a iskreno vjerujem da hoće.

Eto ja se ispričavam ako sam bio grub,nije mi to namjera jer smo svi tu da pomognemo jedni drugima a vjeruhem da će se na ovu temu javiti i oni ili onaj koje se ovo direktno tiče,vjerovatno još rade pa nastavak slijedi......toliko od mene UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! 304316

I eto i međuvremenu se javio pa kako sam vidiš nema ljutnje samo valjda se izvukao kakav zaključak iz istoga


Zadnja promjena: chumaman; 19.11.12 16:13; ukupno mijenjano 1 put.
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by Šimun 19.11.12 16:12

@chumanam
Ma nema tu greške.Ali većina forumaša ovdje me poznaje osobno i znaju kakav sam,neki su i nekoliko dana proveli samnom,tako da sam samouvjeren da bi potvrdili da nisam govno?

Živili
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by franciscus 19.11.12 16:13

Ja sigurno nisam upetljan ni na koji način sa HP, ali, sistem poslovanja HP je uvelike zasnovan na sistemu poslovanja YU pošta i sve pošte u "regionu" manje ili više rade na taj način. Moja su iskustva dosta dobra, s tim da ne koristim usluge brze pošte, nego normalne usluge preporučenih pošiljki sa ili bez otkupnine, jer brza pošta unutar teritorije jedne države baš i nema nekog smila, s obzorom na to da pošiljke i tako i ovako stižu za dan-dva, tri maksimalno. Tracking number funkcionira ako pošiljke idu izvan države, unutar - ne. Ali, zato funkcionira obični telefonski poziv na odredišni poštanski ured i tako se dobiju direktne informacije o tome da li je pošiljka isporučena ili nije, ako si ljubezan. Ako nisi, postoji procedura potraživanja pošiljke, koja se može aktivirati unutar 45 dana (u BiH). Ja ne znam za slučaj da je neko na ovaj način ostao bez svojih novaca, a, da budem iskren, ne znam ni za slučaj da je neko morao aktivirati čitav ovaj mehanizam: sačekaj malo i bit će sve u redu, skoro pa da mogu garantirati.
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by roby71 19.11.12 16:20

Ma dečki šaljite kao otkupnu preporuku i to vam dođe 25 kn. Nema potrebe slati hp-expresom jer su to sve dodatne usluge koje koštaju.

Radim u pošti pa znam o čemu pričam.
roby71
roby71
bomber
bomber

Male
Broj postova : 115
Godine : 52
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 12.04.2012

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by chumaman 19.11.12 16:20

Ruse već sam rekao da sam ti stao u obranu jer mi je i tad bilo jasno da nisi imao nikakvu lošu namjeru,što kaže kolega no hard feelings,nego eto već sam sve obrazložio.
I kako već 3. put velim valjda ćeš izvuči kakav nauk iz ovoga bez ikakve zamjerke
a ujedno sam si otvorio temu UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! 304316

kolega Robi apsolutno si u pravu toga se i držim,he he pozdrav


Zadnja promjena: chumaman; 19.11.12 16:24; ukupno mijenjano 1 put.
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by Šimun 19.11.12 16:23

Chumaman,razumio si sam Vas!
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by Hombre 19.11.12 16:28

Rus (poskok) je napisao/la:
Točno! Ali Vi ste stariji,pa možete uzvratit primjedbom. Ja ispadnem balavac!

@hombre. A vjerojatno sam onda lud kad ne može biti kako ja kažem.

Sad su me upravo zvali,novac je pristigao prije 5 dana,ali se izgleda nitko nije sjetio to donijeti na adresu!

Potpuno te razumijem ali kod mene službenice na šalterima pošte svakome kažu vi. Nije da meni nisu pokušale svojevremeno biti drske ali postoji procedura za to. I meni se događalo da dođem i da mi traže da sam ispunjavam listić. Kad ja kažem da ispune one pravdaju se da je takvo pravilo da se ne bi dogodilo da one umjesto nekoga nešto ne naplate pa sam im rekao neka samo one ispune, a moj potpis ovjerava ono što je napisano. I nema se nitko ništa derat na tebe samo ih treba prizemljit prijetnjom ni oni nisu više svemoćni kakvi su bili, u pošti lako padaju otkazi...
Jednom sam došao poslati nešto i tražio da mi ispune listić pa je nastalo da ne može, da imaju previše posla, da ih je premalo i onda sam ih ja pitao kako to da su tete na šalterima banaka fine i uljudne, ispunit će ti svaki mogući formular i tvoje je samo da potpišeš, a kod njih strka i panika pa su me blijedo gledale i ispunile.

Drago mi je da je novac došao. Kao što sam odmah napisao greške su moguće i događaju se ali kod takve vrste pošiljaka pošta je jako stroga i vodi se rigorozna evidencija što i kako je s njome bilo baš zbog toga da u slučaju neisporuke iste pošta plaća veću svotu nego je pošiljka (imaš i to na njihovim stranicama), a i poštari su prije znali ukrast paket kad nije bilo striktnog praćenja.

Zaista mi je žao ali morat ćeš se prilagoditi tome da čitaš i pitaš sve jer je takva praksa u svijetu odavno zastupljena (čuo si američke fore s ugovorima kod kojih je jedna strana ugovor, a još dvije tiskane sitnim tekstom na kojima su začkoljice i uvjeti) i ne misli da sam ja došao do ovog bez da sam platio školu pa sam se nakon prvog plaćanja pouzećem pitao odakle tolika razlika za platiti, pitao poštara koji mi je odgovorio i od onda poučen tim primjerom dobro gledam u cjenik i pitam koliko će doći mene i koliko primatelja.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom! Empty Re: UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.