FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

+25
Luftwaffe
kiki76
glock
Franco G
robert
gibo
hankok
Guybrush
DoomsdayST
NAVIGATOR
Mad Max
Branimir76
Šimun
sgt bear
Ikarus
ante5555
Igsy
maxina
boletus
.
Login
goxxon
Mije
Migach
yasko
29 posters

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Dinx 27.01.12 11:14

Zanimljiva tema, moram priznati. ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 368870

Nisam lovac, niti neki stručnjak za oružje, ali me ono poprilično zanima, i definitivno nisam od onih koji misle da je meditacija najbolja vježba i kako bi svi trebali trčkarati livadama sa cvijećem u kosi.

Ali ovi Ameri su totalno kategorija za sebe. ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 321675 U smislu da pretjeruju u svemu, pa tako i u oružju. Imati jedan do dva dobra noža smatram pametnim, u bushcraftu i bilo kakvim aktivnostima kada provodimo puno vremena u prirodi. Moj osobni izbor je dobra stara bajoneta od kalaša. Pouzdan, neuništiv i jeftin komad oštrice (ostalo ih je od rata na tone, pa su lako nabavljivi). Ali nositi kalašnjikov kako bi se obranio od veprova? Po meni ludost. Pričao sam dosta sa lovcim koji su imali bliske susrete sa veprovim i medvjedima, i pritom imali kalaše. ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 865284 Po njihovim riječima, jedva su živu glavu izvukli.

Sačmarica s odgovarajućom municijom? Da. Auomatsko oružje? Nikako. Pištolj? Pa, znam da se može medvjeda oboriti sa nekoliko hitaca, čak i jednim u glavu, ali samo ako ste vrsni strijelac. Dakle, ni to mi baš ne djeluje kao super opcija.

Ali Ameri ko Ameri, uvijek pretejruju. ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 374724 Govorimo o naciji opsjednutoj zombijima, pobogu! Treba li reći više? ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 469245

Dinx
zelembara
zelembara

Broj postova : 47
Datum registracije : 02.06.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by trail master 27.01.12 11:16

Kakav god John iz priloga bio frik ipak je zanimljiv.
A za metak u cijevi nisam. Kad sam 91. bio na "velikoj" na prvoj liniji bojišnice u šipražju, moja devetka je bila pored mene na zemlji ali metak nije bio u cijevi. Makar ima "DA" i mogao je biti bez brige. Mora bit j..... frka da bude. Osim ak je baš navika, jel glock?
trail master
trail master
bomber
bomber

Male
Broj postova : 116
Godine : 56
Lokacija : Dubrava 10342
Datum registracije : 15.01.2012

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Dinx 27.01.12 13:58

Slažem se, metak u cijevi nikako, barem kad je pištolj u pitanju. Brzo repetirati u slučaju nužde se bez problema da naučiti, i ispraksirati (nažalost nemam nijednu streljanu u blizini da mogu to svakodnevno vježbati, ali nadam se da će se to promijeniti). Naravno, prvo i osnovno bi nam svima trebalo biti naučiti kako pravilno i sigurno rukovati oružjem, bez obzira na to radilo se o lovačkoj pušci, pištolju ili nećemu trečem.

Po mom mišljenju, onaj kome financije to dopuštaju trebao bi se definitivno učlaniti u lovačko društvo, ako mu je već do oružja. Za nas ostale, najpametnije je biti oprezan kada smo na području gdje možemo naletjeti na divlje životinje i stvarati što više buke pri hodu kako ne bisno iznenadili medvjeda, vepre, vuka, zmiju ili tko zna koga li već. ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 450789
Dinx
Dinx
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 47
Godine : 39
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 02.06.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by . 27.01.12 14:17

dok sam nosio pištolje uvjek sam imao metak u cijevi,zakočen "na prvom zubu" ,ali nikad dignut kokot!!!

.
bomber
bomber

Male
Broj postova : 172
Godine : 54
Datum registracije : 09.10.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by glock 27.01.12 14:21

različite kulture,različite navike,bilo je već spomenuto,Ameri nose gan nabijen i zakočen,u slučaju frke samo palcem pomakneš kočnicu i spreman je,a pištolji bez klasične kočnice još prije,repetiranje je korak gdje trebaš dvije ruke,zato su i folderi s jednoručnim otvaranjem oštrice istisnuli one staromodne.Repetiranje može zvučno psihološki djelovati na potencijalnog napadača .Reko mi je frend da mu je vepar ne nanjušivši ga prišao na 20m,a čim je napravio korak i šum,vepar je u dvije sekunde bio 50m dalje.Sve se zvijeri kod nas boje čovjeka i bježe od njega u 99% slučajeva.A tko voli oružje ne mora u lovce,i ja ga volim,a nisam lovac,možeš ga posjedovati ili biti član nekog pucačkog društva,ili samo uživati u njemu.Pod uvjetom da ispunjavaš sve što zakonodavac traži.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Igsy 27.01.12 14:44

@Branimir76 Ma pričao sam za zakone važeće u RH di ne možeš legalno posjedovati automatsku pušku osim ako si u vojsci ili spec. policiji, a i tad je ne nosiš doma nego je zadužiš u magazinu po povratku iz smjene. To što Ameri u nekim saveznim državama smiju kupovati i "laku" artiljeriju nebi komentirao.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Branimir76 27.01.12 16:26

Igsy je napisao/la:@Branimir76 Ma pričao sam za zakone važeće u RH di ne možeš legalno posjedovati automatsku pušku osim ako si u vojsci ili spec. policiji, a i tad je ne nosiš doma nego je zadužiš u magazinu po povratku iz smjene. To što Ameri u nekim saveznim državama smiju kupovati i "laku" artiljeriju nebi komentirao.

Ma da. To si u pravu. Ali ovo Zastavino čudo je poluautomatsko. Skinuta rafalna paljba i prodaje se kao poluautomatski lovački karabin. Kao M76 što ide.

Što se tiče nošenja metka u cevi kod pištolja - zašto niko zbog toga nikada nije napao vlasnike revolvera kojima je metak stalno u cevi?
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by robert 27.01.12 18:25

Dinx je napisao/la:Zanimljiva tema, moram priznati. ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 368870

Nisam lovac, niti neki stručnjak za oružje, ali me ono poprilično zanima,

Ali nositi kalašnjikov kako bi se obranio od veprova? Po meni ludost. Pričao sam dosta sa lovcim koji su imali bliske susrete sa veprovim i medvjedima, i pritom imali kalaše. ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 865284 Po njihovim riječima, jedva su živu glavu izvukli.

Sačmarica s odgovarajućom municijom? Da. Auomatsko oružje? Nikako. Pištolj? Pa, znam da se može medvjeda oboriti sa nekoliko hitaca, čak i jednim u glavu, ali samo ako ste vrsni strijelac.

Protivnik sam nosenja bilo kakvog oruzja pa i Vicorinox-a po gradu ( meni bi svi sto imaju pistolje i ostale vatrene gluposti isli svakih mjesec dana na kontrole i preglede i da vidimo kome ce prije dosaditi! ) , ali
se druzim svako malo u lokalnom "domu kulture"sa iskusnim lovcima , bivsim vojnicima i specijalcima , isluzenim legionarima tako da sam naucio nesto silom prilika o oruzju pa moram reagirati na ove tvoje nebuloze .

AK47 MOZE pucat metak po metak dakle pojedinacno .
Ima i kundak , dakle mozes i ciljat puuuno preciznije.
Udarna snaga toga metka je strasna i nema toga Mede Brunde ili krmka koji nebi
pao posli par komada u prsima - provjereno po njihovim rjecima .

Druga je sad stvar sta je takvo oruzje zabranjeno , ali da nije gledao bi te zivotinje samo u zoloskom .

Pistolji nositi u sumu je nista drugo nego glupost vlasnika koji ga ima i
onoga koji mu je to dozvolio .
robert
robert
lingua
lingua

Male
Broj postova : 454
Godine : 38
Lokacija : izad 7 gora
Datum registracije : 09.12.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by hankok 27.01.12 19:15



imaju oni kit za zombije
hankok
hankok
lingua
lingua

Female
Broj postova : 452
Godine : 48
Lokacija : metković
Datum registracije : 12.12.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Mije 27.01.12 21:45

Koje gluposti majko moja, nadam se da se tip sali... ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 69343
Mije
Mije
spikač
spikač

Male
Broj postova : 694
Godine : 32
Lokacija : Barban, Istra
Datum registracije : 30.09.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by yasko 27.01.12 23:27

hahahhaha zommbie kit... no comment
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by ante5555 27.01.12 23:29

nesto faliameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 30210 ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 30210 mozda tenkameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 478256
ante5555
ante5555
spikač
spikač

Male
Broj postova : 654
Godine : 42
Lokacija : weener-germany
Datum registracije : 31.10.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by yasko 28.01.12 8:55

hahaah..fali njima mozak uglavi..
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Lovac23 28.01.12 19:35

Pa sad se svi Ameri pripremaju za zombi apokalipsu .....imao milion klipova na youtube-u !
Sto jeste ,jeste oni imaju i divljine dosta i rezervata i zakona koji su ok
Ali dobar dio njih nije dobar sa glavom i tacka
A sta vi momci i djevojce mislite o ovoj zombi apokalipsi ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 747986
Lovac23
Lovac23
lingua
lingua

Male
Broj postova : 211
Godine : 36
Lokacija : Gradiska
Datum registracije : 04.12.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Branimir76 28.01.12 21:23

Lovac23 je napisao/la:Pa sad se svi Ameri pripremaju za zombi apokalipsu .....imao milion klipova na youtube-u !
Sto jeste ,jeste oni imaju i divljine dosta i rezervata i zakona koji su ok
Ali dobar dio njih nije dobar sa glavom i tacka
A sta vi momci i djevojce mislite o ovoj zombi apokalipsi ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 747986

Ja mislim da je mnogo bolja od globalne nuklearne katastrofe, udara asteroida, ledenog doba, oružanih sukoba. Zato je Ameri i najviše vole. Lakše im je da upucaju tromog neartkulisanog zombija, nego grupu dobro naoružanih pljačkaša, prežive nuklearni fallout ili višegodišnju zimu.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 4 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.