FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

+25
Luftwaffe
kiki76
glock
Franco G
robert
gibo
hankok
Guybrush
DoomsdayST
NAVIGATOR
Mad Max
Branimir76
Šimun
sgt bear
Ikarus
ante5555
Igsy
maxina
boletus
.
Login
goxxon
Mije
Migach
yasko
29 posters

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Mad Max 24.01.12 21:08



ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 747986 Ha ha ha ha tip je prvoklasni psihič - ide mu oružje umjesto nakita ...

Mad Max
spikač
spikač

Broj postova : 664
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Šimun 24.01.12 21:08

@Mije..haha

@sgt bear ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 747986 ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 747986 ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 747986
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by NAVIGATOR 24.01.12 22:59

tip je živi cirkus i večinu stvari nije nikada ni upotrijebio, badava mu ta oprema kad na rukama ima toliko špagica, narukvica i kojekakvih idiotarija pa do željene opreme u datom trenutku nemože ni doći a da mu se sve to ne spetlja.
što se tiče pištolja i revolvera oni mali revolveri su super stvar za imati sa sobom u nuždi u divljini ako zbog ničeg drugoga onda zbog velikih pastirskih pasa i lutalica, čudnih lisica itd.
ja uvijek kad idem na više dana u divljinu sam ili sa suprugom uvijek nosim glock 17, i da metak je u cijevi. kad sam nosio čezu nosio sam ju cockt and locked.
kada nas ide više onda ga ne nosim.

uglavnom mislim da vatreno oružje nije loš dodatak za divljinu.(izvan urbanih naselja i čestih planinarskih odredišta)
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by yasko 24.01.12 23:05

NAVIGATOR je napisao/la:tip je živi cirkus i večinu stvari nije nikada ni upotrijebio, badava mu ta oprema kad na rukama ima toliko špagica, narukvica i kojekakvih idiotarija pa do željene opreme u datom trenutku nemože ni doći a da mu se sve to ne spetlja.
što se tiče pištolja i revolvera oni mali revolveri su super stvar za imati sa sobom u nuždi u divljini ako zbog ničeg drugoga onda zbog velikih pastirskih pasa i lutalica, čudnih lisica itd.
ja uvijek kad idem na više dana u divljinu sam ili sa suprugom uvijek nosim glock 17, i da metak je u cijevi. kad sam nosio čezu nosio sam ju cockt and locked.
kada nas ide više onda ga ne nosim.

uglavnom mislim da vatreno oružje nije loš dodatak za divljinu.(izvan urbanih naselja i čestih planinarskih odredišta)


nemoj se uvrfijedit ali mislim d akad god si nosio pistolj nisi ga upotrjebio ni jednom...i ako moze pitanje kak to da si dobio dozvolu za nosenje? iskreno po meni pistolj nije potreban ...ni u kakvoj situaciji

a noseci pistolj cockt and locked stvaras opasnost za sebe i za one u tvojoj blizini..pogotovo stare zbrojevke kojima kocnice nisu bas sjajno rjesenje...a ako sam dobro vidio imas staru browning 75.. ako imas oruzje trebao bi i znat da se oruzje nikad ne nosi sa metkom u cijevi..


.


Zadnja promjena: yasko; 25.01.12 0:36; ukupno mijenjano 3 put/a.
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Mije 24.01.12 23:07

U divljini je po mom misljenju uvijek dobro imati oruzje, al mora ga se treba nositi pri ruci-za pojasom..nisu mi bas jasni ljudi koji nose neke pistoljcine na dnu ruksaka, a upoznao sam i takve-brate sta ce ti ako ti trebaju tri minute da dodjes do njega...a opet ovaj u gradu nosi sve te djindje-mindje, ohladi malo...
Mije
Mije
spikač
spikač

Male
Broj postova : 694
Godine : 32
Lokacija : Barban, Istra
Datum registracije : 30.09.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by ante5555 24.01.12 23:18

nisi faca ako ne pokazujes pistolj i kurcis se ,to je novo doba siledija i glumaca
ante5555
ante5555
spikač
spikač

Male
Broj postova : 654
Godine : 42
Lokacija : weener-germany
Datum registracije : 31.10.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Login 24.01.12 23:38

Da imam dozvolu za stalno nošenje sa sobom nosio bih revolver sa sobom u divljinu. Nažalost lovačka dozvola za nošenje vrijedi samo u lovištu i to za vrijeme organiziranog lova, i često nosim pištolj sa sobom u lovu, osobito kada idemo na svinje. Također slažem se sa navodom da ako ces ga nositi onda je to za pasom a ne u ruskaku.

Yasko upravo tako nikad ga nije upotrebio i nada se da nece, ali ce ti trebati taj jedan puta mozda, isto kao i guma za podvezivanje iz prve pomoci. A u survival situaciji upravo kao i tu gumu i pistolj mozes iskoristiti na sto drugih nacina osim glavne namjene (nabolji primjer paljenje vatre ili signalizacija potrazi), što više namjena stvar ima to bolje. Svaki survivalist bi trebao imati u kompletu opreme, oružje ako ima zakonsku priliku, jer jedna od glavnih stvari survivala je i lov i obrana svog života. Za bushcraft je druga priča. Općenito je na ovom forumu problem što ima onih koji više naginju surivalistima i onih koji naginju više bushcraftu, a da se to neuzima u obzir u raspravama, nisu nam ciljevi svima isti, kao ni razlozi sudjelovanja u ovom forumu.

Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by DoomsdayST 25.01.12 0:12

A ko van smeta nosit pištolj u divljinu, postoji ih dosta u C kategoriji šta su legalni za posjedovanje bez dozvole, uz prijavu, šta se pune od naprid i pale na kapislu... Nešto tipa Remington 1858...

http://www.njuskalo.hr/oruzje/perkusioni-revolver-a-uberti-cal-44-oruzje-crni-barut-oglas-3744430

Malo se obrazovat kako se puni (od naprid) i držat vlagu podalje... Ima ih i sa kraćom cijevi, mislin da se ovde mogu kupit ili naručit...

http://www.rusan.hr/new/modules/news/index.php?storytopic=27

Mogu se za ovi model Remingtona kupit dodatni bubnjevi, pa možeš brzo reload-at... Taj model je posebno pogodan za tako nešto... A postoje i conversion kit-ovi na .45 Colt municiju, kod nas nisu legalni, ali...

Di ima volje, ima i načina, pa i legalno, makar na crni barut (ili modernu bezdimnu zamjenu)...

=)
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Šimun 25.01.12 0:32

@Navi
Oprosti prijatelju,moram napisati..
Kad govoriš o metku u cijevi,ja se ne bih baš igrao..Imam prijatelja čiji je otac bio s mojim u SJP..Za vrijeme rata je doma izvadio pištolj na stol (točnije cz75),žena mu je u tom trenu prošla sa strane i igrom slučaja je pištolj opalio..Prijatelj mi zbog toga ima polubrata jer je ta žena preminula na licu mjesta..

Ne bih se igrao ni s nošenjem oružja u prirodu,a kamoli da je metak u cijevi..Još kad su žena i kći u blizini..

Uz veliko poštovanje prema tebi što znaš o oružju,ipak se nikad ne zna.. i taj je znao ali eto..Dogodi se..
Pepper i fog spray ftw za pse i ostalo..LP
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by boletus 25.01.12 8:40

NAVIGATOR je napisao/la:tip je živi cirkus i večinu stvari nije nikada ni upotrijebio, badava mu ta oprema kad na rukama ima toliko špagica, narukvica i kojekakvih idiotarija pa do željene opreme u datom trenutku nemože ni doći a da mu se sve to ne spetlja.
što se tiče pištolja i revolvera oni mali revolveri su super stvar za imati sa sobom u nuždi u divljini ako zbog ničeg drugoga onda zbog velikih pastirskih pasa i lutalica, čudnih lisica itd.
ja uvijek kad idem na više dana u divljinu sam ili sa suprugom uvijek nosim glock 17, i da metak je u cijevi. kad sam nosio čezu nosio sam ju cockt and locked.
kada nas ide više onda ga ne nosim.

uglavnom mislim da vatreno oružje nije loš dodatak za divljinu.(izvan urbanih naselja i čestih planinarskih odredišta)

Ježim se od pastirskih pasa (mrcina) i lutalica po urbanim područjima, nisi siguran ni u šumi ni u gradu. Ovo govorim pošto sam imao više bliskih susreta sa istima.

Za poludivljeg tornjaka ili šarplanica ne vjerujem da bi mace spray pomogao a ne bi mu ni dozvolio da mi se približi na tu udaljenost.

Istina ameri vole cocked and locked.

Ljudi koji se nisu bavili IPSC-om i koji nemaju kulturu nošenja oružja sa podozrenjem gledaju na to. Ista je stvar i sa noževima i kulturom nošenja noževa tzv EDC o čemu raspravljamo svakodnevno.

Oružje u divljini da, a metak u cijevi nužno ne, ukoliko ne predstoji neposredna opasnost.

I da još jedna važna napomena vezano za slučajna ustreljenja, oružja sama ne opaljuju već to rade ljudi u 99% slučajeva. Najmanji broj opaljenja je u kvaru oružja a i to je gotovo nemoguće sa novim konstrukcijama kao što je G17, HS, XDM, i njihovi ekvivalenti, to je možda bilo moguće kod starijih i dotrajalih komada a i pitanje je koliko su bili stručni puškari koji opravljaju prerade i prepravke raznoraznih primjeraka u zadnjih 50 godina.

boletus
boletus
lingua
lingua

Male
Broj postova : 258
Godine : 47
Lokacija : humus
Datum registracije : 22.02.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Branimir76 25.01.12 9:12

Ja sam pre 10 godina stalno nosio Zastavin CZ99. Nošenje metka u cevi u tom pištolju (kopija SIG-a) je potpuno bezbedno jer je kokot spušten a udarna igla ukočena sve do natezanja oroza do kraja kod ispaljivanja. Ravno revolveru gde je metak uvek u cevi. Sad više ne mogu, mada bi mi odgovaralo da ga ponesem u divljinu. Neću da rizikujem sukob sa zakonom. U tu svrhu ponekad ponesem startni pištolj 8mm. Mali i lak. Ima jak pucanj i sigurno će me rešiti divljih pasa u šumi. Noću isključivo jaku lampu u tu svrhu.

Ovaj Amer nosi 4 EDC-a. Ja bih mogao da napravim takav jer imam malte ne sve što i on, ali mi razum ne dozvoljava ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 747986
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by yasko 25.01.12 9:13

boletus je napisao/la:
NAVIGATOR je napisao/la:tip je živi cirkus i večinu stvari nije nikada ni upotrijebio, badava mu ta oprema kad na rukama ima toliko špagica, narukvica i kojekakvih idiotarija pa do željene opreme u datom trenutku nemože ni doći a da mu se sve to ne spetlja.
što se tiče pištolja i revolvera oni mali revolveri su super stvar za imati sa sobom u nuždi u divljini ako zbog ničeg drugoga onda zbog velikih pastirskih pasa i lutalica, čudnih lisica itd.
ja uvijek kad idem na više dana u divljinu sam ili sa suprugom uvijek nosim glock 17, i da metak je u cijevi. kad sam nosio čezu nosio sam ju cockt and locked.
kada nas ide više onda ga ne nosim.

uglavnom mislim da vatreno oružje nije loš dodatak za divljinu.(izvan urbanih naselja i čestih planinarskih odredišta)

Ježim se od pastirskih pasa (mrcina) i lutalica po urbanim područjima, nisi siguran ni u šumi ni u gradu. Ovo govorim pošto sam imao više bliskih susreta sa istima.

Za poludivljeg tornjaka ili šarplanica ne vjerujem da bi mace spray pomogao a ne bi mu ni dozvolio da mi se približi na tu udaljenost.

Istina ameri vole cocked and locked.

Ljudi koji se nisu bavili IPSC-om i koji nemaju kulturu nošenja oružja sa podozrenjem gledaju na to. Ista je stvar i sa noževima i kulturom nošenja noževa tzv EDC o čemu raspravljamo svakodnevno.

Oružje u divljini da, a metak u cijevi nužno ne, ukoliko ne predstoji neposredna opasnost.

I da još jedna važna napomena vezano za slučajna ustreljenja, oružja sama ne opaljuju već to rade ljudi u 99% slučajeva. Najmanji broj opaljenja je u kvaru oružja a i to je gotovo nemoguće sa novim konstrukcijama kao što je G17, HS, XDM, i njihovi ekvivalenti, to je možda bilo moguće kod starijih i dotrajalih komada a i pitanje je koliko su bili stručni puškari koji opravljaju prerade i prepravke raznoraznih primjeraka u zadnjih 50 godina.





protiv pasa ima se za kupit u svim lovcima paper spray bas za pse...i djeluje odlicno...isprobano...

moj stari je bio policajac .i bas smo nesto pricali i on u sluzbi nikad nije imao metak u cijevi...jer nisu smjeli imat osim ako je situacija nekakva onda se dobije naredjenje za pripremu vatrenog oruzja... ukoliko osoba koja ima dozvolu za nosenje oruzja ... bude zaustavljena i ima oruzje uz sebe i da je metak u cijevi..doci ce do kazne te cak i do oduzimanja vatrenog oruzja jer zakonski zabranjeno oruzje tako nosit...
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Guybrush 25.01.12 9:23

Koji lik hahaha, tipičan amer, s tim prstenjem i narukvicama izgleda kaj neki survival pimp. Valjda nosi tolko železa da ga može istopit za metke ako zafale. ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 747986
Guybrush
Guybrush
lingua
lingua

Male
Broj postova : 331
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 17.12.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by yasko 25.01.12 9:28

evo da nebi bilo da izmisljam pod brojem 22 ako va se neda citat


XVII. KAZNENE ODREDBE

Članak 91.

Novčanom kaznom od 10.000,00 do 100.000,00 kuna ili kaznom zatvora do 60 dana kaznit će se za prekršaj fizička osoba koja neovlašteno nabavi, drži, nosi, izradi, proda, razmijeni ili ustupi drugom oružje koje je ovim Zakonom zabranjeno.
Novčanom kaznom od 5.000,00 do 50.000,00 kuna ili kaznom zatvora do 45 dana kaznit će se za prekršaj fizička osoba koja:
1. bez odobrenja nabavi, drži ili nosi oružje za čiju je nabavu potrebno odobrenje (članak 10.),
2) da oružje na uporabu djeci (članak 32. stavak 7.).
Novčanom kaznom od 50.000,00 do 500.000,00 kuna kaznit će se pravna osoba koja neovlašteno nabavi, drži, izradi, proda, razmijeni ili ustupi drugom oružje ili streljivo koje je ovim Zakonom zabranjeno.
Za prekršaje iz stavka 3. ovoga članka kaznit će se novčanom kaznom od 10.000,00 do 100.000,00 kuna i odgovorna osoba u prav noj osobi.
Za prekršaje iz stavka 3. ovoga članka uz novčanu kaznu izriče se i zaštitna mjera zabrane obavljanja djelatnosti proizvodnje, prometa, popravljanja i prepravljanja oružja ili vođenja civilnog strelišta, ukoliko je obavljanje takve djelatnosti odobreno ovim Zakonom.
Za prekršaje iz stavka 1., 2. i 3. ovoga članka, osim predviđene kazne, izriče se i zaštitna mjera oduzimanja oružja i streljiva.

Članak 92.

Novčanom kaznom od 3.000,00 do 15.000,00 kuna ili kaznom zatvora do 30 dana kaznit će se za prekršaj fizička osoba:
1) izabrani liječnik primarne zdravstvene zaštite, kao i svaki drugi liječnik koji odmah ne izvijesti nadležno tijelo o promjeni zdravstvenog stanja ili tijeku liječenja vlasnika oružja, a koje utječe na zdravstvenu sposobnost za držanje i nošenje oružja (članak 11. stavak 6.),
2) ako neovlašteno nabavi, drži, nosi, izradi, proda, razmijeni ili ustupi drugom streljivo koje je ovim Zakonom zabranjeno,
3) ako ne pristupi zdravstvenom pregledu svakih pet godina (članak 11. stavak 3.),
4) ako ne dopusti policijskom službeniku da utvrdi postojanje uvjeta za siguran smještaj i čuvanje oružja (članak 13. stavak 4.),
5) ako u propisanom roku ne podnese zahtjev za registraciju oružja (članak 20. stavak 1.),
6) ako nabavi streljivo bez odobrenja nadležnog tijela (članak 23. stavak 1.),
7) ako sakuplja i drži staro oružje bez odobrenja (članak 24. stavak 2.),
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 611886 ako staro oružje i oružje koje se drži na temelju odobrenja za sakupljanje starog oružja nosi, upotrebljava kao oružje ili za njega nabavlja, drži ili pravi streljivo (članak 24. stavak 5.),
9) ako oružje iz članka 24. stavka 1. ovoga Zakona proda ili preda osobi koja nema odobrenje za sakupljanje starog oružja (članak 24. stavak 7.),
10) ako onesposobljeno oružje osposobi za uporabu (članak 24. stavak 8.),
11) ako proda ili preda oružje i streljivo onome tko nema važeće odobrenje za nabavu oružja ili važeći oružni list (članak 27. stavak 1.),
12) ako u propisanom roku ne obavijesti nadležno tijelo o trajnom onesposobljavanju oružja radi poništenja isprava o oružju (članak 27. stavak 8.),
13) ako postupa protivno odredbi članka 28. stavka 2. ovoga Zakona,
14) ako se ne pridržava pravila javno istaknutih zabrana o nošenju oružja u određene prostore ili prostorije (članak 29. stavak 1.),
15) fizička osoba kada nosi oružje pod utjecajem alkohola, opojnih droga ili drugih omamljujućih sredstava odnosno u takvom stanju da nije u mogućnosti shvatiti značenje svojeg postupanja odnosno vladati svojom voljom (članak 29. stavak 2.),
16) zaštitari koji izvan vremena u kojem obavljaju poslove privatne zaštite, nose vatreno oružje koje nose pri obavljanju tih poslova (članak 29. stavak 3.),
17) ako oružje i streljivo ne čuva u skladu s odredbom članka 30. ovoga Zakona,
18) ako oružje koje posjeduje na temelju oružnog lista za držanje oružja nosi protivno odredbi članka 30. stavka 3. ovoga Zakona,
19) ako ne preda svoje oružje i streljivo kada napušta mjesto prebivališta ili boravišta (članak 31. stavak 1.),
20) ako upotrebljava oružje protivno odredbama članka 32. stavka 2., 3., 4. i 5. ovoga Zakona,
21) ako zračno oružje ili luk i strijelu da na korištenje djeci mlađoj od 11 godina i izvan športskih strelišta ili mjesta određenih i uređenih za vježbe gađanja i bez nadzora stručne osobe (članak 32. stavak 6.),
22) ako dugo lovačko i dugo športsko oružje izvan lovišta, odnosno strelišta ne prenosi u odgovarajućim navlakama ili kovčezima nenapunjeno, a kratko lovačko i kratko športsko oružje zaključano u navlakama ili kovčezima ili ako se u njima nalazi streljivo (članak 32. stavak 8.),
23) ako posudi oružje protivno odredbi članka 34. stavka 1. ovoga Zakona,
24) ako posudi oružje osobi koja nema oružni list ili odobrenje za nabavu oružja ili odobrenje za sakupljanje starog oružja (članak 34. stavak 2.),
25) ako posudi zračno oružje i oružje s tetivom maloljetnim osobama (članak 34. stavak 4.),
26) ako odmah ne prijavi gubitak ili krađu oružja (članak 35. stavak 1.),
27) ako ne prijavi oružje pri prelasku državne granice graničnoj policiji (članak 54. stavak 1.),
28) ako proizvodi streljivo protivno odredbi članka 66. stavka 3. ovoga Zakona.
Za prekršaje iz stavka 1. osim prekršaja iz točke 1), 9) i 10) ovoga Zakona izriče se i zaštitna mjera oduzimanja oružja i streljiva.
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by NAVIGATOR 25.01.12 10:32

uuffff!
stvarno ovdje ima svakakvih komentara od onih koji nemaju pojma o oružju do onih koji stvarno nešto znaju o njemu.
kao prvo nositi pištolj bez metka u cijevi je recimo kao nositi tup nož i brus u ruksaku.
novi moderni poštolji tipa glock pa čak i čeza nema šanse da sami okinu ni pod kakvim uvjetima. meni je oružje svakodnevica i ispucao sam desetke i desetke tisuća metaka i nikada nisam vidio niti čuo da je nekome oružje samo opalilo a poznam sve strijelce u hrvatskoj i ekipu iz policije i vojske. dakle u svim nesrećama radi se isključivo o greški onoga koji je oružjem rukovao.
slažem se da prosječan policajac i zaštitar ne bi trebali nositi oružje među ljudima po gradu s metkom u cijevi iz razloga jer je za njih pucanje i baratanjem istim čista egzotika odnosno za one propisane qvote koliko oni malo metaka godišnje puknu opasnost su za sebe i za druge, čast izuzetcima i poznam puno policajaca, vojnika i zaštitara koji privatno puno treniraju i dobri su strijelci.
no kako sam naveo meni je oružje svakodnevica posljednjih 17 godina mi je u rukama svaki dan a mjesta na kojima ga ja nosim su pusta bez opasnosti da nekoga nehotice ozljedim. normalno cijelo vrijeme govorim o legalnom registriranom oružju.
imao sam prilike oružje koristiti u divljini nekoliko puta i o tome sam piso pod sličnim temama pa mi se neda to ponovno tipkati a i da se ne ponavljam. največi benefit oružja je taj što momentalno proizvodi jaki prasak i u tom segmentu ga ne može zamjeniti petarda koju trebaš izvaditi pa izvaditi i upaljač koji mora upaliti na vjetru i zimi pa tek onda nakon 15 sekundi prasak. jak prodoran prasak osim za plašenje divljači dobro dođe i za zvučnu i svjetlosnu signalizaciju. u divljini u hrvatskoj imao sam bliskih susreta sa svinjama, vukovima, medvjedima i u tim prilikama mi je bilo drago da imam pištoj sa sobom.
uvijek se nađu pametnjakoviči koji to komentiraju iz fotelja "pa dovoljno ti je pljesnuti ili viknuti i životinja pobjegne" u nekim situacijama je to stvarno tako ali iz vastitog iskustva tvrdim da često nije tako , kada je životinja iznenađena, kad ima mlade, kad je zima i gladna je itd.
u svim tim prilikama u večini će biti dovoljan pucanj u tlo no ja bi radije pucao vatrenim oružjem koje može i za ozbiljno poslužiti ako ipak do toga dođe nego bacao petarde i vikao ili pucao čorcima.
kako sam naveo mislim da je vatreno oružje dobar dodatak opremi za divljinu. pod time ne mislim o izletu na sljeme i slične civilizirane destinacije, ali u hrvatskoj još ima puno mjesta gdje ljudska noga nije gotovo nikada kročila
no da se vratim direktnije na temu, ovaj amer sigurno nije nikada bio ni u kakvoj divljini i osobno mislim da mu oružje takvog tipa niti ne trenba a pogotovo mu ne treba tri komada od jednom. možda jedino jer je tip pomalo iritantan pa možda često izživcira ljude koji bi ga barem premlatili pa mu zato treba toliko oružja koje čisto sumnjam da zna adekvatno pod stresom i koristiti.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by hankok 25.01.12 11:47

Navi pitanje za tebe :kako si dobio dozvolu za nošenje i po kojim kriterijima,zanima me to jer bi i ja htio isto ako ispunim uvjete
hankok
hankok
lingua
lingua

Female
Broj postova : 452
Godine : 48
Lokacija : metković
Datum registracije : 12.12.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by NAVIGATOR 25.01.12 13:49

imam dozvolu već više od 15 godina nekada se lakše došlo do toga, i dalje ispunjavam sve uvijete. zbog čestih prelazaka granica i nošenja oružja na natjecanja u druge države.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by gibo 25.01.12 14:22

Navigator, potpuno shvaćam tvoju sigurnost u rukovanju oružjem, ne znam čime se baviš ali nekad je i sa mnom oružje bilo "sraslo". ALI, zakon o oružju kaže drugačije i vjeruj mi, da te ne daj Bože, plavci prekontoliraju ostao bi bez njega, jer su zakon pisali kreteni koji nemaju pojma, čast iznimkama. Ja isto imam oružni list za držanje i nošenje i dobio sam ga jer mi je potrebno za osobnu zaštitu, to znači da ga mogu uredno svuda nositi ali mora biti sakriveno bez metka u cijevi. A gle, ajmo pošteno, ispucao si na tisuće metaka i koliko ti djelića sekunde treba da izvadiš Glocka 17, i da ga "repetiraš" tj. ubaciš metak u cijev te počneš pucati??. Mislim da ti metak u cijevi ne treba, mada Glock ima čini mi se, sličan sustav kočenja kao CZ 99 i HS, i potpuno su sigurni od slučajnog opaljenja. Sve ostalo je ljudska pogreška. Ili griješim? Ja imam ČZ M75 i revolver ČZ 38 specijal sa 2 incha cijevijom. Sada vrlo rijetko nosim revolver sa sobom (on mi je "gradski") ali pištolj u šumi uvijek imam. Na sreću nikad ih dosad nisam upotrijebio i nadam se da ću jednog dana kada budem umirao razmišljati:"koji qrac sam imao stalno pištolj sa sobom." a ne da samo jednom pomislim:"pa dobro gdje mi je sad?" A što se tiče onog "amera" nisam mogao gledati sve jer je totalna glupost, nisam vidio ima li i mali televizor?
U šumu nositi malo više od najpotrebnijeg i zbilja mislim da svako glumljenje nekih Tarzana, Bearsa, Ramba i ostalih svešumskih ljudi nema smisla.
Ali to je samo moje mišljenje.
gibo
gibo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 311
Godine : 59
Lokacija : Glina
Datum registracije : 10.04.2011

http://www.oluja-grom,com     www.spomenik,info

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Šimun 25.01.12 14:36

Naravno da je on bio kriv,ali ko što kažem nikad se ne zna..Ai pišeš tu da većina nas ne zna ništa o tomu,a vidim da ti ne naš da u zakonu stoji da POLICAJAC I OSTALE SLUŽBENE OSEBE NE SMIJU IMATI METAK U CIJEVI,a kamoli civil (ti)...I ako ti je pištolj za pojasom mislim da znaš repetirati poprilično brzo kod vađenja oružja (ako ja mogu sa starim u streljani u kratkom roku izvaditi i repetirati cz75 možeš i ti,i da skratim kritike zašto idem,legalnost i to..instruktor je gađanja u policiji,prije toga u sjp.) i ne možeš uspoređivati to sa tupim nožem jer je to po meni suludo..

LP prijatelju,bez ljutnje ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 393492
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by hankok 25.01.12 14:46

dozvola za nošenje,gdje i kako (mislim na civila=ne za sportska natjecanja u kuferu,ne za lov kao samilosni hitac,već ovo civilno ,može li netko pojasnit kako do te dozvole pošto znam da to ne može u Hr imati baš svako,osim tjelohranitelja na dužnosti,policajca na dužnosti,lovca u lovu i tipa pok. Pukanić ako je život bio ugrožen itd....
hankok
hankok
lingua
lingua

Female
Broj postova : 452
Godine : 48
Lokacija : metković
Datum registracije : 12.12.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Login 25.01.12 15:15

hankok je napisao/la:dozvola za nošenje,gdje i kako (mislim na civila=ne za sportska natjecanja u kuferu,ne za lov kao samilosni hitac,već ovo civilno ,može li netko pojasnit kako do te dozvole pošto znam da to ne može u Hr imati baš svako,osim tjelohranitelja na dužnosti,policajca na dužnosti,lovca u lovu i tipa pok. Pukanić ako je život bio ugrožen itd....

Tu dozvolu za stalno nosenje dobijes na temelju osobitih razloga da trebas stalno pistolj, a procjenjuje ih policija, cesto moras to i nekako dokazati. To u vecini slucajeva se odbija dok skupis dovoljno dokaza da im dokazes vec bude kasno. Nekada se lakse dolazilo do toga, osobito za vrijeme rata. Ti koji su takvu dozvolu onda dobili vjerovatno im je ostala i danas, neznam da li je rađena kakva revizija tih dozvola, predpostavljam da nije.. jer imas ljudi koje znam da su po 10godina u krevetu nepomični i nesposobni ali oruzani list jos imaju jer kontrola ide svakih neznam koliko godina ili desetaka godina.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by robert 25.01.12 18:55

Pali su mi neki forumsi u ocima kad vidim kako brane vatreno oruzje i jos
ga nose sa sobom.
S metkom u cijevi ? ? ?!
U 21 stoljecu ?
Toga vise nema ni u Bejrutu .
robert
robert
lingua
lingua

Male
Broj postova : 454
Godine : 38
Lokacija : izad 7 gora
Datum registracije : 09.12.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by NAVIGATOR 25.01.12 19:14

ja nisam rekao da uvijek nosim metak u cijevi, skoro svaki dan nosim pištolj i rijetko s metkom u cijevi(često sam na streljani las, dotrščina, oboj, vrapčak), no svaki puta kada idem u divljinu sam, sa suprugom, kćerkom ili nećakom nosim gloka i metak je u cijevi, zašto je u cijevi, pa zato jer sam tako brži, mogu reagirati čak i kada se rukom držim za nešto ili kad držim ili nosim nekoga, što je često, a s metkom u cijevi nije glock ni malo nesigurniji. nije problem tih pola sekunde više koliko mi okvirno treba da repetiram pištolj ali ako su mi ruke promrzle i mokre i u rukavicama
s metkom u cijevi je sigurnije.
pucam aktivno i natjećem se već 15 godina, prije toga sam dugo godina trenirao streličarstvo tako da imam nekog pojma o pucanju. sa standardnom sam čezom među mnogim race pištoljima u konkurenciji na prvenstvu države već nekoliko godina među prvih 50 strijelaca u zemlji tako da znam ponešto o rukovanju oružjem(prosječno pucam 44-45)

ne znam ruse da li si mislio na mene kada si rekao da tvrdim da vi tu večinom neznate ništa o oružju, ja sam rekao da mi je neobično s koliko garda neki pišu o toj temi a na kojima se već po prvom postu kuži da nemaju pojma o čemu pišu. no kad smo kod pravila i zakona pa tebi je 17 prema tome svaki tvoj spomen o pucanju vatrenim oružjem i brzini repetiranja je kršenje zakona.
ne napadam ja tebe i normalno kad ti je stari u policiji da češ ti i sa 14 iči pucati pod njegovim nadzorom i ja ću svoje klince voditi kada budu u tvojim godinama.
to je samo jedan od primjera kada se ne treba baš slijepo držati zakona no ima takvih više primjera u realnim situacijama vezanim za nošenje oružja.

no ovakvih je tema o oružju sa istim pitanjima i kritikama već nekoliko na ovome forumu pa vas sve molim ajmo mi lagano zakormilariti prema pravoj temi ove rubrike 0 glupom EDC kitu debelog amera.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by NAVIGATOR 25.01.12 19:17

robert je napisao/la: Pali su mi neki forumsi u ocima kad vidim kako brane vatreno oruzje i

slobodno ti zaobiđi forume koji ti padnu u očima iz bilo kojeg razlog
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by robert 25.01.12 19:26

NAVIGATOR je napisao/la:
robert je napisao/la: Pali su mi neki forumsi u ocima kad vidim kako brane vatreno oruzje i

slobodno ti zaobiđi forume koji ti padnu u očima iz bilo kojeg razlog


Forum-e ?

ko se maca laca . . .
robert
robert
lingua
lingua

Male
Broj postova : 454
Godine : 38
Lokacija : izad 7 gora
Datum registracije : 09.12.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by yasko 25.01.12 19:57

neznam..gle navi ja se kuzim u oruzje ..i ono nemam nista protiv nosenja ...ok nosis oruzje bavis se streljastvom i ok..ali metak u cijevi mi neide bas jedno s drugim radi svega sto znam i kako sam ucen...

bas radi toga sto si sa obitelji tamo..mala djeca jako rado dohvate oruzje misleci da je to igracka i nedo bog nezgode... radi takvih stvari se grozim ...


tako da radi niti pol sekunde repetiranja se ne isplati riskirat... pozdrav....nemoj sta zamjerit ...na jedan nacin te razumijem na drugi ne..tako da.. necu raspravljat svatko ima svoje misaljenje..ajmo sad ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 806172 ameri i njihovi edc....to je tema ako s emislite svadjat oko nekih stvari to radite privatno ne ovdje javno.

yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by yasko 25.01.12 20:00

dali su edc kao kod amerapotrebni kod nas..po meni edc moj su kljucevi od kuce auta, novcanik, sat koji je uvijek na ruci,mobitel naravno i victorinox trailmaster...


dali oni zaista pretjeruju ovaj gore je neki nakrcan sa 20 kila nepotrebnog zeljeza...dal ima tko od vas da nosi tako par nozeva i dosta stvari koje su nepotrebne ili imate cisto edc minimalisticki
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by . 25.01.12 20:10

robert je napisao/la: Pali su mi neki forumsi u ocima kad vidim kako brane vatreno oruzje i jos
ga nose sa sobom.
S metkom u cijevi ? ? ?!
U 21 stoljecu ?
Toga vise nema ni u Bejrutu .


ti kao da si sad sa neba pao!! nije ti bilo prije jasno da svi volimo oružije?!?!?!

.
bomber
bomber

Male
Broj postova : 172
Godine : 54
Datum registracije : 09.10.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by hankok 25.01.12 20:42

onom ameru je samo dobra ona ženka i to je to ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 747986
hankok
hankok
lingua
lingua

Female
Broj postova : 452
Godine : 48
Lokacija : metković
Datum registracije : 12.12.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Šimun 25.01.12 21:19

@Navi,sad si u krivu!

Što se tiče zakona ja pod vodstvom profesionalnog trenera (starog),smijem pucati do 18. dok ne postanem odgovorna osoba,tad mi je zakonom zabranjeno..Ipak malo treba imati argumenta i znanja o zakonima da bi ovdje pričali..uz dužno poštovanje!
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Franco G 25.01.12 21:56

Poskok je napisao/la:@Navi,sad si u krivu!

Što se tiče zakona ja pod vodstvom profesionalnog trenera (starog),smijem pucati do 18. dok ne postanem odgovorna osoba,tad mi je zakonom zabranjeno..Ipak malo treba imati argumenta i znanja o zakonima da bi ovdje pričali..uz dužno poštovanje!

Ruse, jeli želiš reći da s 18 godina ne smiješ s ocem ići na streljanu i pucati? Malo mi čudno zvuči da sa 17 smiješ a s 18 ne. Što ti je točno zakonom zabranjeno?

Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 2 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.