FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

+25
Luftwaffe
kiki76
glock
Franco G
robert
gibo
hankok
Guybrush
DoomsdayST
NAVIGATOR
Mad Max
Branimir76
Šimun
sgt bear
Ikarus
ante5555
Igsy
maxina
boletus
.
Login
goxxon
Mije
Migach
yasko
29 posters

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Franco G 25.01.12 21:56

Poskok je napisao/la:@Navi,sad si u krivu!

Što se tiče zakona ja pod vodstvom profesionalnog trenera (starog),smijem pucati do 18. dok ne postanem odgovorna osoba,tad mi je zakonom zabranjeno..Ipak malo treba imati argumenta i znanja o zakonima da bi ovdje pričali..uz dužno poštovanje!

Ruse, jeli želiš reći da s 18 godina ne smiješ s ocem ići na streljanu i pucati? Malo mi čudno zvuči da sa 17 smiješ a s 18 ne. Što ti je točno zakonom zabranjeno?


Franco G
spikač
spikač

Broj postova : 750
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by . 25.01.12 22:06

šta nije zabranjeno u ovoj državi???

.
bomber
bomber

Male
Broj postova : 172
Godine : 54
Datum registracije : 09.10.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Login 25.01.12 22:24

Ajd se ostavite navigatora i metka u cijevi. I zasto se na ovom forumu kad god se spomene oruzje nadje neki koji skače kao bjesan na to. Pomirite se da nismo svi hari krišna-peace-antigun aktivisti..

Oruzje je jako koristan dodatak u survivalu htjeli to ili ne, a tema foruma je survival (među ostalim), budite malo tolerantniji prema onima koji nemaju stavove kao vi.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by glock 25.01.12 23:08

uh,bil se ili ne ubacil u temu...I ja kad nosim gan,nosim s metkom u cijevi,jebi ga,navika.O zakonima neću komentirat,idiotizam,a pogotovo ono s policajcima i zabranom takvog načina nošenja,pa i mi smo davno na straži u JNA imali puni šaržer u rapu,a prazan na M70,i šta ti to znači,smotaš se dok to ispromijeniš,a popiješ i usput cijeli rafal od onog tko te napadne...I sad gan moraš u kući držat u sefu odvojeno od municije,nebuloza.U Izraelu gdje sam živio 5 godina 80,možda i više posto odraslih nosi gan,NOSI,a ne drži doma...i nema ni blizu toliko sranja među ljudima ko kod nas,da ne velim u SAD.OK,postoji frka od Arapa samoubojica na ulicama tu i tamo ali normalno je da rulja šeće s pištoljem za pojasom pa se ne ubijaju ko kod nas dok se ekipa naloče subotom u narodnjačkom klubu.Ali zato nema potrebe nabavljat oružje na crno kao ovdje,sve je legalno,važno je imat nekaj i u glavi pa ne potezat na svaki šum.Sorry ak sam otišel u ot,suvišno je toliko komentirat tog amera,svatko fura svoj fazon,nek si metne m16 na leđa i bazuku,ak voli tamo mu nitko ne brani.Kao kod nas.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by NAVIGATOR 25.01.12 23:23

yasko je napisao/la:neznam..gle navi ja se kuzim u oruzje ..i ono nemam nista protiv nosenja ...ok nosis oruzje bavis se streljastvom i ok..ali metak u cijevi mi neide bas jedno s drugim radi svega sto znam i kako sam ucen...

bas radi toga sto si sa obitelji tamo..mala djeca jako rado dohvate oruzje misleci da je to igracka i nedo bog nezgode... radi takvih stvari se grozim ...



yasko u potpunosti se slažem s tobom, upravo iz tog razloga kada je oružje izvan sefa ono je apsolutno uvijek na meni nikada sa strane nikada u nekoj torbi na klupi nego na meni i teško da ga bilo tko može dotaknuti a kamoli uhvatiti ako ja to ne dozvolim.

svi velebitski "vukovi" ljudi koji veči dio godine žive u bespućima velebita(ne mislim na pastire i mještane) također sa sobom imaju barem starog tetejca kada su sami u divljini.
(taj pištolj ne bi ni ja nosio s metkom u cijevi osim ako ne vrebam nešto)
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by yasko 25.01.12 23:25

hah tetku sa metkom u cijevi nebih htjeo hvala ljepo.. bas to osim ako je uperen prema nekom dinosauru ili divljoj svinji ... opalit zna dok je repetiras..hah
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by sgt bear 25.01.12 23:43

tetejac je dobar za snježnog tyrannosaura...
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Mad Max 26.01.12 0:47

NAVIGATOR je napisao/la:uuffff!
stvarno ovdje ima svakakvih komentara od onih koji nemaju pojma o oružju do onih koji stvarno nešto znaju o njemu. U divljini u Hrvatskoj imao sam bliskih susreta sa svinjama, vukovima, medvjedima i u tim prilikama mi je bilo drago da imam pištoj sa sobom.

Koliko se spominjanja tvog oruzja secam se da si rekao da imas Glock 9 mm ... s tim pistoljem od svinje i medvjeda neces se moci odbraniti ako te napadnu ... mozda ces ih uspjeti samo dobro raspizditi a isto je s 45/ticom ... a oko dozvole / za sportsku upotrebu dozvola vazi za prenosenje oruzja iz kraja boravka do streljane / sa ispunjenim licnim pozivom o sudjelovanju na medjunarodnoj utakmici i prijavljivanjem oruzja na granici mozes i prenositi pistolj ali opet na dogovoren nacin u za to predvidjenom prostoru ... prazan i spremljen odvojeno od municije / u *gepeku* ...

Imam pistolj i nikad mi ga nije palo na pamet nositi bilo kuda osim na utakmicu ili prilikom vjezbanja na streljani / iako imam sef kuci drzim ga stalno u klubu zbog dece ... Nabavio sam ga jer sam radio na prenosenju novca krajem 90 godina i kasnije na obezbedjenju aerodroma / i koristio sam ga za odrzavanje forme i obucavanja kako s njim upravljati kad bi se nasao u nekoj neobicnoj situaciji u tjeku posla ... IDPA
Kad sam promenio posao i u sluzbeno vreme nisam bio naoruzan prestao sam cesce odlaziti na streljanu ali zbog kolega koje sam stekao u klubu zadrzao sam ga da imam razlog katkad jos ici s njima ...
Tako otpucam najmanje tri utakmice godisnje da ispunjavam uvjet da mogu zadrzati sportsku dozvolu ... to je moj mislim da prilicno zdrav stav do posjedovanja oruzja .

U sumi mu nije mesto jer od velike divljaci se mozes zastititi sa drustvom ... idemo uvjek grupa od po tri ili cetiri kad se noci vise dana ...

LP M.
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Igsy 26.01.12 2:11

Molim vas vratite se na temu. Imajte na umu da je ovo javni forum i da pravila foruma brane ikakvo kršenje važećih zakona RH.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Šimun 26.01.12 2:14

@Franco G-Da..jer s 18 se smatraš punoljetnom i odgovornom dozvolu,i dok ne nabaviš dozvolu sam svoju,legalno ne možeš ići u streljanu..Zakoni ko zakoni,kretenski..

@Mad Max..Slažem se..9mm vs Vepar,nebi baš išlo ako se mene pita..

@Navi,ma treba Karabina ''u džep'' i mirni svi ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 747986 ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 747986

Još nešto oko pastirskih pasa..Meni je stari trebao ubit svog šarplaninca radi pokolja par pasa i ostalo..nije ga baš tako lako utihnuo..I pas je jako agresivan i zaheban,a lika ih je puna,pogotovo ovi pastiri oko velebita ih drže..To su mrcine ako odluči napasti napast će...Ali tu je bitno znati pogoditi (što ne sumnjam u tebe)..
Da,TT je totalno rapsprostranjen ilegalno i dalje,da je po selima radit premetačinu mislim da bi se na tone skupilo..Osobno znam 15ak ljudi u mom kraju koji ih drže..Nekad dođe u krive ruke ali šta ćeš..LP
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Guybrush 26.01.12 8:29

Evo jedan dobar primjer američkih gluposti, jedan forum, u biti se nađe i dosta korisnih i "woow" stvari, ali gledano generalno, ogromna hrpa gluposti. Dovoljno je pogledati sam naziv foruma pa da sve bude jasno. Pod temom Transportation se vidi pravo stanje stvari, mi jadni se moramo zadovoljiti sa eventualno Bug Out Bag-om a ovi slažu cijele kamione kaj Bug Out Vehicle! ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 747986

http://zombiehunters.org/forum/

Evo za primjer, survival puška, praktično i kompaktno! ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 747986

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 2-HENH002B
Guybrush
Guybrush
lingua
lingua

Male
Broj postova : 331
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 17.12.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by boletus 26.01.12 8:33

glock je napisao/la:uh,bil se ili ne ubacil u temu...I ja kad nosim gan,nosim s metkom u cijevi,jebi ga,navika.O zakonima neću komentirat,idiotizam,a pogotovo ono s policajcima i zabranom takvog načina nošenja,pa i mi smo davno na straži u JNA imali puni šaržer u rapu,a prazan na M70,i šta ti to znači,smotaš se dok to ispromijeniš,a popiješ i usput cijeli rafal od onog tko te napadne...I sad gan moraš u kući držat u sefu odvojeno od municije,nebuloza.U Izraelu gdje sam živio 5 godina 80,možda i više posto odraslih nosi gan,NOSI,a ne drži doma...i nema ni blizu toliko sranja među ljudima ko kod nas,da ne velim u SAD.OK,postoji frka od Arapa samoubojica na ulicama tu i tamo ali normalno je da rulja šeće s pištoljem za pojasom pa se ne ubijaju ko kod nas dok se ekipa naloče subotom u narodnjačkom klubu.Ali zato nema potrebe nabavljat oružje na crno kao ovdje,sve je legalno,važno je imat nekaj i u glavi pa ne potezat na svaki šum.Sorry ak sam otišel u ot,suvišno je toliko komentirat tog amera,svatko fura svoj fazon,nek si metne m16 na leđa i bazuku,ak voli tamo mu nitko ne brani.Kao kod nas.

Potpisujem, a amer je postigao svoj cilj, na mnogim forumima sada pizde zbog njegovog videa, baš kao ovdje ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 747986
boletus
boletus
lingua
lingua

Male
Broj postova : 258
Godine : 47
Lokacija : humus
Datum registracije : 22.02.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by kiki76 26.01.12 13:19

Gledam gore tvrdnju kako sa glockom 9 mm. mozes samo raspizdit svinju odnosno medvjeda???
sa 17 metaka duge devetke u okviru glocka 17, medvjeda i svinju ubijes bez ikakvih problema taman i da prvih 10 od straha ispucas sa strane dakle da ne pogodis metu.


kiki76
tipko
tipko

Male
Broj postova : 63
Datum registracije : 14.07.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Luftwaffe 26.01.12 13:31

da...ali kada svinja ili medvjed trci na tebe...ranjeni....nema sanse da se spasis sa 9mm metkom...jer svega ces ih par zabiti u divljac...a svinja je bogami zilava zivina ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 469245
Luftwaffe
Luftwaffe
spikač
spikač

Male
Broj postova : 666
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 30.03.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by PJER 26.01.12 13:46

bogami divlja svinja i i medvjed vs 9 mm-neće ići-samo u filmovima
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by NAVIGATOR 26.01.12 15:18

po pitanju kalibara odnosno 9tke i njene korisnosti prema životinjama nisam najkompetentnija osoba za govoriti pošto se ne bavim lovom, no ja rijetko kada nešto kažem nepromišljeno i na pamet pa sam se tako išao raspitati kod ljudi koji o tome imaju puno više znanja i praktičnog iskustva. oni kažu medo pada od jednog metka 357mice a nekoliko 9tki će sigurno odraditi posao pod uvjetom da se ne štrajfa po leđima nego se puca medi u prsa i glavu što ima i logike jer medo kad je okrenut za napad uglavnom nas gleda i dizanjem šape otkriva prsa(znam iz osobnog iskustva) ne govorim o tri metra visokim grizlijima nego o našim mrkim medvjedima od metarsedamdeset.
o tome sam pričao među ostalim sa kustosom lovačkog muzeja u zagrebu koji ujedno ima i neku bitnu funkciju i u hrvatskom lovačkom savezu, i valjda nešto zna o tome.
također poznam čovijeka koji je potvrđeno na 100m jednim metkom devetke iz glocka 19 puknuo i usmrtio srnjaka. po kalibru i modelu pištolja znalac može raspoznati što dotična osoba u hravatskoj radi, i kojim se poslom bavi.

kako got bilo ja bi i u okršaju sa slonom radije nosio devetku nego ništa.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by NAVIGATOR 26.01.12 15:23

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 2-HENH002B


čini mi se kao odlična stvar za imati sa sobom u divljini (na višednevnim dugotrajnijim izletima)
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by PJER 26.01.12 15:32

Razjareni ili ranjeni vepar, taj muzej će definitivno dobiti novog kustosa
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by kiki76 26.01.12 15:33

Navi, studiram lovstvo i zaštitu prirode tako da sam okružen lovcima i profesorima, neki od njih su svjetski priznati kao stručnjaci za velike predatore.

Za vrijeme predavanja smo jednom došli do toga uz sve one lovačke priče pa u jednom momentu i zapitali profesora koji lovi oko 40 godina, a bio je i vani po safarijima na lovu na bivole, a bivoli su poznati kao izuzetno zahebani kad su ranjeni, dakle čovjek itekako ima iskustva.

E sad , on nije lovio pištoljima i revolverima već isključivo puškama i sačmaricama sa kalibrima koji su propisani za određenu divljač, ali kaže kako je moguće obraniti se i uz 9mm. uz 3-4 precizna pogotka.

Nije uvijek ista situacija, neki put životinja još neko vrijeme bude živa ali paralizirana od pogotka pa i nemoćna da dalje juriša na čovjeka.

Bilo kako bilo, tvoje nošenje glocka u prirodu pogotovo kad još povedeš kćerkicu sa sobom je potpuno opravdano i logično, isto tako bi i ja postupio da sam u tvojoj situaciji.

kiki76
tipko
tipko

Male
Broj postova : 63
Datum registracije : 14.07.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by PJER 26.01.12 15:42

Apsolutno podržavam nošenje oružja, i sam posjedujem više komada različitog, karikiram samo da je neozbiljno misliti da će se ljudi obraniti od vepra ili medvjeda s dugom devetkom, možda ,moooooooožda vrhunski strijelac uz debelo iskustvo i prisebnost i tisuće ispucanih metaka.Navigator je odličan strijelac koji svakodnevno puca i kondicionira.Ali većina ljudi na forumu koja i posjeduje pištolj ili revolver ispuca možda 50 tak metaka godišnje ako nisam puno rekao te zato naglašavam da je za 99 posto ljudi sf misliti kako će vepar dati petama vjetra ako imaju pištolj ili revolver kod sebe.
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Igsy 26.01.12 16:59

Baciš mu koju kašikaru, pa da vidiš kako lete stejkovi od 15 kila okolo ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 69343
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by glock 26.01.12 18:28

ovdje 2km od mene u lovištu možeš šetat na 3m od vepra mužjaka od kojih 150kg,nezainteresiran,ali krmača s malima frkće čim joj dođeš na 20-25m,a na manje se zalijeće na uljeza.Narezani tj.šuplji 9mm je prilično opak i razoran,ali je pitanje kolika je vjerojatnost da dođe do takve situacije da baš moraš spašavat živu glavu pred svinjčetom ili medom,obično životinje puuno prije skuže da čovjek dolazi pa odšeću.Ako nisi u prirodi u lovu,pravilo je da se glasno hoda ili stvara neka vrsta buke da upozoriš zvijeri na prisutnost.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by robert 26.01.12 19:33

A najbolje onda AK-47 nositi okolo , imas 30 metaka pa i ako nisi neki strijelac imas
neke sanse prezivit u divljini.
Ma netrebas ni pucati jer kad medo vidi da je puska o ramenu odma bjezi . . .
To su mu traume iz prosloga rata .
robert
robert
lingua
lingua

Male
Broj postova : 454
Godine : 38
Lokacija : izad 7 gora
Datum registracije : 09.12.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by glock 26.01.12 23:00

AK47 je rijetkost,sve ovo je ili Zastavin M70A ili neka od brojnih verzija,najčešće AK74.Eh,kao u stara dobra vremena,a medo stvarno bježi prvi,nažalost.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Igsy 27.01.12 0:13

I onda završiš kao ovaj idiot s Kamešnice šta si je u lovu propuca obe noge automatskom puškom... http://www.gss.hr/novosti/1/1271.htm pljesak molim

Koliko ja znam automatske puške su zabranjene svima osim vojski i specijalnoj policiji i da se mene pita nebi ni sla GSS da ga spašava s parama poreznih obveznika (nas). Dok je bio u krivolovu iznad 1300 m/nv loveči valjda poskoke ili ko zna šta (najvjerojatnije svoj ego među čoporom pardom društvom).
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Branimir76 27.01.12 5:51

Igsy je napisao/la:I onda završiš kao ovaj idiot s Kamešnice šta si je u lovu propuca obe noge automatskom puškom... http://www.gss.hr/novosti/1/1271.htm pljesak molim

Koliko ja znam automatske puške su zabranjene svima osim vojski i specijalnoj policiji i da se mene pita nebi ni sla GSS da ga spašava s parama poreznih obveznika (nas). Dok je bio u krivolovu iznad 1300 m/nv loveči valjda poskoke ili ko zna šta (najvjerojatnije svoj ego među čoporom pardom društvom).


Zastava prodaje M70 u civilnoj varijanti već duže vremena, ali toliko ih Ameri kupuju da se ne stiže za naše tržište. Sve u izvoz. Tipično za Amere, oni to kupuju uglavnom kao anti-zombi oružje. Svejedno, ovako nešto nije loše imati za neke prilike. Opet, vucaranje kad god izađeš i u svakoj prilici je rezervisano samo za Amere.

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Pap1p

Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by gibo 27.01.12 6:10

glock nije li najčešći model kod AP M70 AB2?
gibo
gibo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 311
Godine : 59
Lokacija : Glina
Datum registracije : 10.04.2011

http://www.oluja-grom,com     www.spomenik,info

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by boletus 27.01.12 8:51

Igsy je napisao/la:Baciš mu koju kašikaru, pa da vidiš kako lete stejkovi od 15 kila okolo ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 69343

Može mu se baciti i kašika........meda ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 747986
boletus
boletus
lingua
lingua

Male
Broj postova : 258
Godine : 47
Lokacija : humus
Datum registracije : 22.02.2010

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by glock 27.01.12 9:12

hehe,Gibo,je,s koso narezanom cijevi.Pod ovo AK74 sam mislio na sve moguće kopije koje su se mogle naći ovuda,rumunjski,ddr,kineski...

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by gibo 27.01.12 10:13

"Koso narezana cijev" iliti zaštitnik usta cijevi na čije mjesto, kada se skine, dođe tromblonski nastavak a stavlja se i pojačivač trzaja kada se puca s vježbovnim streljivom. Prigušivač pucnja zbilja nikad nisam vidio za AP M70 AB2 ili originalni Ruski naziv AK 47 7.62x39.
gibo
gibo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 311
Godine : 59
Lokacija : Glina
Datum registracije : 10.04.2011

http://www.oluja-grom,com     www.spomenik,info

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Dinx 27.01.12 11:14

Zanimljiva tema, moram priznati. ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 368870

Nisam lovac, niti neki stručnjak za oružje, ali me ono poprilično zanima, i definitivno nisam od onih koji misle da je meditacija najbolja vježba i kako bi svi trebali trčkarati livadama sa cvijećem u kosi.

Ali ovi Ameri su totalno kategorija za sebe. ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 321675 U smislu da pretjeruju u svemu, pa tako i u oružju. Imati jedan do dva dobra noža smatram pametnim, u bushcraftu i bilo kakvim aktivnostima kada provodimo puno vremena u prirodi. Moj osobni izbor je dobra stara bajoneta od kalaša. Pouzdan, neuništiv i jeftin komad oštrice (ostalo ih je od rata na tone, pa su lako nabavljivi). Ali nositi kalašnjikov kako bi se obranio od veprova? Po meni ludost. Pričao sam dosta sa lovcim koji su imali bliske susrete sa veprovim i medvjedima, i pritom imali kalaše. ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 865284 Po njihovim riječima, jedva su živu glavu izvukli.

Sačmarica s odgovarajućom municijom? Da. Auomatsko oružje? Nikako. Pištolj? Pa, znam da se može medvjeda oboriti sa nekoliko hitaca, čak i jednim u glavu, ali samo ako ste vrsni strijelac. Dakle, ni to mi baš ne djeluje kao super opcija.

Ali Ameri ko Ameri, uvijek pretejruju. ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 374724 Govorimo o naciji opsjednutoj zombijima, pobogu! Treba li reći više? ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 469245
Dinx
Dinx
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 47
Godine : 39
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 02.06.2011

[Vrh] Go down

ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa - Page 3 Empty Re: ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.