FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Najbolji terenac - Page 15 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Najbolji terenac - Page 15 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Najbolji terenac - Page 15 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Najbolji terenac - Page 15 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Najbolji terenac - Page 15 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Najbolji terenac - Page 15 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Najbolji terenac - Page 15 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Najbolji terenac - Page 15 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Najbolji terenac - Page 15 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Najbolji terenac - Page 15 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Najbolji terenac - Page 15 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Najbolji terenac - Page 15 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Najbolji terenac - Page 15 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Najbolji terenac - Page 15 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Najbolji terenac - Page 15 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Najbolji terenac - Page 15 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Najbolji terenac - Page 15 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Najbolji terenac - Page 15 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Najbolji terenac - Page 15 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Najbolji terenac - Page 15 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Najbolji terenac - Page 15 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Najbolji terenac - Page 15 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Najbolji terenac - Page 15 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Najbolji terenac - Page 15 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Najbolji terenac - Page 15 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Najbolji terenac - Page 15 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Najbolji terenac - Page 15 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Najbolji terenac - Page 15 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Najbolji terenac - Page 15 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Najbolji terenac - Page 15 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Najbolji terenac

+95
OrMar
siga
zhrvoje
Jones32
Hombre
Svizac
Keltan
gorky
maxina
puls
termit520
SmitoBona
Redneck
poljičanin
FrankyRC
duke
Inspektor
madWez
mamac za pecanje
blinddog
simbad
Simke
goxxon
flecktarn
Frenky
niner.alpha
forestpk
pirat
glock
Guybrush
ivo
RubberDuck
Mad Max
nordfjord
gomar
marinko
miles
rox
cutlass
Nemanja88
Alexander
hrvac98
ksian
Ito Ogami
Target
Elp
Aquaman
divlji grab
mrkva4
rolly
RoundMan
StArKa
Drvo
Levi
hankok
jratko30
Fratt
Ikarus
grisport
Julio
gordon
Pole
Marko
Dukati
Jedan
kengur32
Adept
rafter
palac
cro-josip14
Jolender
damjan
jenny
Aries
zippo
Wild Wolf
tigi
maks1969
Mraz
Mandić
forestman
avantura
kile_
Quanah
Stule
D@nijel@
LUKSA
M5
Deda
Antonio Antrić
ggliga022
Mladen
LEGION66
Damir
ficovk
99 posters

Stranica 15 / 18. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next

Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Fratt 24.05.15 19:43

Frenky zna znanje. Najbolji terenac - Page 15 747986

Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Broj postova : 4003
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by duke 24.05.15 19:50

Fratt je napisao/la:Frenky zna znanje. Najbolji terenac - Page 15 747986

... a i praxu kolko čujem...
samo nikak da ga cimnem pa da odemo na đir
duke
duke
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1239
Godine : 39
Lokacija : Sveti Ivan Zelina
Datum registracije : 04.04.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by ivo 24.05.15 19:59

duke26 je napisao/la:
Fratt je napisao/la:Frenky zna znanje. Najbolji terenac - Page 15 747986

... a i praxu kolko čujem...
samo nikak da ga cimnem pa da odemo na đir
Frenky Praxisovac !
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Keltan 24.05.15 22:09

Frenky je napisao/la:
Keltan je napisao/la:Ako nema vazdusnih jastuka , dazaba mu i deset pogonskih .. . .. Ovo je ultimate terenac za mene Najbolji terenac - Page 15 350615
Cik nek proba neko bez jastuka ovo  .. . ..  




prijatelju ovo što gledamo na klipu je dio land rover experience škole, u kojoj polaznici savladavaju strogo standardizirane prepreke.

to što je ovaj dico pokazao neme veze sa vrstom federa, bili oni zračni ili spiralni.

prepreku je prošao zahvaljujući kompjuterskoj distribuciji snage na kotače, pa je vozio i kad mu je bio prednji lijevi kotač u zraku i zadnji desni.

ovjes na discu ima balans štange i nema baš neku spomena vrijednu artikulaciju kotača, ali zato ima odlično riješen prijenos snage, kao i uostalom wv tuareg, audi q7, bmw i slični automobili u klasi.

ozbiljan offroad ovjes izgleda ovako:

Najbolji terenac - Page 15 Attachment




Disco je prepreku je prosao zahvaljujuci jastucima pre svega .Svako vozilo sa oprugama bi se objesilo na ovu prepreku , pa i ovo na slici koju si postavio ...OPRUGU ne mozes sabijati po svojoj zelji . .... Pogledaj jos jednom video i posmatraj kotace sta rade  za celo vreme dok prelazi prepreku  .. .. Disco nema spomena vredan hod kotaca ??Koja to kompjuterska distribucija snage na kotace mu pomogla da predje prepreku ???? To je SPER u diferencijale   . . .koji omogucava da vozilo ide napred iako su mu dva kotaca u vazduh ....
A ono sto je najvaznije  kod terenskog vozila je kolika je najniza tacka u cm  .Ajde prati  sa ovim cudom diska ...na prvi veci kamen na sredini prolaza ostajes ....ili  ima da polomis ovaj bezvezni kruti  deferencijal  ... Najbolji terenac - Page 15 350615
Keltan
Keltan
lingua
lingua

Male
Broj postova : 287
Godine : 62
Lokacija : earth
Datum registracije : 30.06.2013

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by poljičanin 25.05.15 20:59

Ja definitvno nisam znalac, nšto kao laik, što se tiče terenaca, dostupni su mi bili razno razni terenci, i vozio sam ih, ali najviše po makadamu. Nego, svejedno mislim da na prthodnoj stranici spomenuti G Mercedes 6 x 6 ipak ima dobre osobine za vožnju po terenu, prvenstveno zbog toga što je to samo "ucivilizirana" inačica vojnog vozila poznatog pod nazivom LRPV 6x6 (Long Range Patrol Vehicle 6x6). A svi znamo da Nijemac zna napraviti vojnu tehniku.

Najbolji terenac - Page 15 Mercedes-G-Klasse-militaerisch-6x6-1200x800-d55126b950fc0632
Najbolji terenac - Page 15 Mercedes_g_class_6x6_l8

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Svizac 26.05.15 1:05

Da i ja predstavim jednog terenca iako to nije primarno civilno vozilo, ali jedan moj prijatelj kupio je Pinzgauera 710k iz ranih 80-ih, tako da sam ga imao priliku vidjeti „uživo“. Ako zanemarimo činjenicu da je iznutra krajnje spartanski opremljen, da prema specifikacijama troši 18 litara, a realno na terenu i više, te da mu je mašina smještena između prvih sjedala, koja su zbog toga relativno uska, te da ako više niste mladi, imate problema da se popnete u kabinu koja je dosta visoko, a za dame obavezne su male ljestve, Pinzgauer je vrlo dobro terensko vozilo koje će proći tamo gdje ni Landrover Defender 110, Mercedes G/Puch 4x4 ili Nissan Patrol ne mogu proći. Ne vjerujete? Pogledajte video.



Za one koje zanima kako je to moguće pogledajte donji video i prijenosni mehanizam odnosno pogonsku transmisiju Pinzgauera gdje sa svaki kotač nezavisno giba. Obratite pažnju na 1:56 videa.

Svizac
Svizac
tipko
tipko

Male
Broj postova : 81
Godine : 66
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 08.08.2014

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Frenky 27.05.15 20:27

Keltan je napisao/la:
Frenky je napisao/la:
Keltan je napisao/la:Ako nema vazdusnih jastuka , dazaba mu i deset pogonskih .. . .. Ovo je ultimate terenac za mene Najbolji terenac - Page 15 350615
Cik nek proba neko bez jastuka ovo  .. . ..  




prijatelju ovo što gledamo na klipu je dio land rover experience škole, u kojoj polaznici savladavaju strogo standardizirane prepreke.

to što je ovaj dico pokazao neme veze sa vrstom federa, bili oni zračni ili spiralni.

prepreku je prošao zahvaljujući kompjuterskoj distribuciji snage na kotače, pa je vozio i kad mu je bio prednji lijevi kotač u zraku i zadnji desni.

ovjes na discu ima balans štange i nema baš neku spomena vrijednu artikulaciju kotača, ali zato ima odlično riješen prijenos snage, kao i uostalom wv tuareg, audi q7, bmw i slični automobili u klasi.

ozbiljan offroad ovjes izgleda ovako:

Najbolji terenac - Page 15 Attachment




Disco je prepreku je prosao zahvaljujuci jastucima pre svega .Svako vozilo sa oprugama bi se objesilo na ovu prepreku , pa i ovo na slici koju si postavio ...OPRUGU ne mozes sabijati po svojoj zelji . .... Pogledaj jos jednom video i posmatraj kotace sta rade  za celo vreme dok prelazi prepreku  .. .. Disco nema spomena vredan hod kotaca ??Koja to kompjuterska distribucija snage na kotace mu pomogla da predje prepreku ???? To je SPER u diferencijale   . . .koji omogucava da vozilo ide napred iako su mu dva kotaca u vazduh ....
A ono sto je najvaznije  kod terenskog vozila je kolika je najniza tacka u cm  .Ajde prati  sa ovim cudom diska ...na prvi veci kamen na sredini prolaza ostajes ....ili  ima da polomis ovaj bezvezni kruti  deferencijal  ... Najbolji terenac - Page 15 350615



@keltan, uz dužno poštovanje prema tebi kao kolegi forumašu, moram ti napisati da o geometriji off road ovjesa iliti suspenzije nemaš pojma.

evo ti link, pa pogledaj malo o čemu se radi:

http://www.wittenburg.co.uk/offroading/Concepts/Suspension.html

dakle, LR3, koji tebe impresionira ima neovisni zračni ovjes koji u jednom od 4 moda visine i tvrdoće ovjesa oponaša krute osovine ( tzv."cross-linked" air suspension) ., pa se sukladno tome kad se jedan kotač stisne prema gore, onaj suprotni zrak pumpa prema dolje i tu si u pravu, da toga nema, ovaj bi auto sjeo na prepreku, zato što bi oba kotača na osovini otišla prema gore.

međutim ono što taj auto tjera i dalje, kad su dva kotača u zraku, je računalo koje kontrolira progresivno zaključavanje centralnog, prednjeg i stražnjeg diferencijala, dakle elektronske kontrole proklizavanja (4ETC) koji spriječava okretanje kotača u prazno.

to nikako nisu mehaničke špere i nisu namjenjene za neki hard ili ekstremni offroad, recimo ovakvu prepreku, kakvu savladava LR3, ozbiljan terenac, opremljen pravom offroad suspenzijom preskoči sa 30km/h

Najbolji terenac - Page 15 Images?q=tbn:ANd9GcThxYT6HPcEu7Hv1S111JFBE-l36MlJtcdUOMwpI6P35MKSD_jK

i još nešto, netrebaš se ljutiti kad ti se netko u diskusiji suprostavi argumentima, ozbiljni smo ljudi, a ovdje smo da naučimo nešto jedni od drugih.

ja recimo znam ponešto o offroad vožnji i tehnici offroad vozila.
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Frenky 27.05.15 20:58

[quote="poljičanin"]Ja definitvno nisam znalac, nšto kao laik, što se tiče terenaca, dostupni su mi bili razno razni terenci, i vozio sam ih, ali najviše po makadamu. Nego, svejedno mislim da na prthodnoj stranici spomenuti G Mercedes 6 x 6 ipak ima dobre osobine za vožnju po terenu, prvenstveno zbog toga što je to samo "ucivilizirana" inačica vojnog vozila poznatog pod nazivom  LRPV 6x6 (Long Range Patrol Vehicle 6x6). A svi znamo da Nijemac zna napraviti vojnu tehniku.

kolega ispravak krivog navoda.

ovaj troosovinac sa slike koju sam naljepio nije LRPV 6x6, nego izvedba jedne od mnogobrojnih engleskih manufaktura, koje se bave preradama land rovera.

jedini serijski napravljen 6x6 land rover, ustvari vvozilo bazirano na LR-u je australijski "Perentie", s time da mu je ugrađen kamionski motor isuzu, i američki mostovi dana 60.

Najbolji terenac - Page 15 PerentieLRPVmccumiskey%20(6)

6x6 long range modifikacije su rađene za australijski bush, pustinju, afričke savane, dakle za područja koja su ravna i bez cesta, a vozilo treba velike količine goriva, vode itd.

i dalje tvrdim da su ta vozila radi velikih dimenzija i težine sumnjivih offroad kapaciteta na mekanim, strmim, uskim i klizavim terenima.

u prošlom postu sam se referirao na AMG 6x6, koji si linkao, a ne na vojne verzije tog terenca, koje su nota bene, vrlo vjerojatno rađene da bi upotpunile ponudu njemačke vojne industrije na arapskom području.

a tvrdnja da svi znamo kako samo nijemac zna napraviti bilo šta, je neozbiljna.

Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Keltan 28.05.15 16:35

Frenky je napisao/la:
Keltan je napisao/la:
Frenky je napisao/la:
Keltan je napisao/la:Ako nema vazdusnih jastuka , dazaba mu i deset pogonskih .. . .. Ovo je ultimate terenac za mene Najbolji terenac - Page 15 350615
Cik nek proba neko bez jastuka ovo  .. . ..  




prijatelju ovo što gledamo na klipu je dio land rover experience škole, u kojoj polaznici savladavaju strogo standardizirane prepreke.

to što je ovaj dico pokazao neme veze sa vrstom federa, bili oni zračni ili spiralni.

prepreku je prošao zahvaljujući kompjuterskoj distribuciji snage na kotače, pa je vozio i kad mu je bio prednji lijevi kotač u zraku i zadnji desni.

ovjes na discu ima balans štange i nema baš neku spomena vrijednu artikulaciju kotača, ali zato ima odlično riješen prijenos snage, kao i uostalom wv tuareg, audi q7, bmw i slični automobili u klasi.

ozbiljan offroad ovjes izgleda ovako:

Najbolji terenac - Page 15 Attachment




Disco je prepreku je prosao zahvaljujuci jastucima pre svega .Svako vozilo sa oprugama bi se objesilo na ovu prepreku , pa i ovo na slici koju si postavio ...OPRUGU ne mozes sabijati po svojoj zelji . .... Pogledaj jos jednom video i posmatraj kotace sta rade  za celo vreme dok prelazi prepreku  .. .. Disco nema spomena vredan hod kotaca ??Koja to kompjuterska distribucija snage na kotace mu pomogla da predje prepreku ???? To je SPER u diferencijale   . . .koji omogucava da vozilo ide napred iako su mu dva kotaca u vazduh ....
A ono sto je najvaznije  kod terenskog vozila je kolika je najniza tacka u cm  .Ajde prati  sa ovim cudom diska ...na prvi veci kamen na sredini prolaza ostajes ....ili  ima da polomis ovaj bezvezni kruti  deferencijal  ... Najbolji terenac - Page 15 350615



@keltan, uz dužno poštovanje prema tebi kao kolegi forumašu, moram ti napisati da o geometriji off road ovjesa iliti suspenzije nemaš pojma.

evo ti link, pa pogledaj malo o čemu se radi:

http://www.wittenburg.co.uk/offroading/Concepts/Suspension.html

dakle, LR3, koji tebe impresionira ima neovisni zračni ovjes koji u jednom od 4 moda visine i tvrdoće ovjesa oponaša krute osovine ( tzv."cross-linked" air suspension) ., pa se sukladno tome kad se jedan kotač stisne prema gore, onaj suprotni zrak pumpa prema dolje i tu si u pravu, da toga nema, ovaj bi auto sjeo na prepreku, zato što bi oba kotača na osovini otišla prema gore.

međutim ono što taj auto tjera i dalje, kad su dva kotača u zraku, je računalo koje kontrolira progresivno zaključavanje centralnog, prednjeg i stražnjeg diferencijala, dakle elektronske kontrole proklizavanja (4ETC) koji spriječava okretanje kotača u prazno.

to nikako nisu mehaničke špere i nisu namjenjene za neki hard ili ekstremni offroad, recimo ovakvu prepreku, kakvu savladava LR3, ozbiljan terenac, opremljen pravom offroad suspenzijom preskoči sa 30km/h

Najbolji terenac - Page 15 Images?q=tbn:ANd9GcThxYT6HPcEu7Hv1S111JFBE-l36MlJtcdUOMwpI6P35MKSD_jK

i još nešto, netrebaš se ljutiti kad ti se netko u diskusiji suprostavi argumentima, ozbiljni smo ljudi, a ovdje smo da naučimo nešto jedni od drugih.

ja recimo znam ponešto o offroad vožnji i tehnici offroad vozila.

Hm , odgovaras na postove posle nekoliko dana ? Neko ce pomisliti da trazis po net-u pravi odgovor ? Ne , ne ljutim se apsolutno ,ovo je internet  . .. da razgovaramo uz kafu za pet minuta bi znali ko sta  i o cemu prica Najbolji terenac - Page 15 350615 LR3 je vrh terensko vozilo , nista mu ni prismrdeti ne moze momentalno . Ajde mi nabroj koje serisko terensko vozilo ima ovo sto ima Disco ? Ostavi ove vanserijske azdaje koje rade na pricipu ili cu proci ovde ili cu se polomiti na pola ? Kako moze kruta osovina deferencijal da bude bolje resenje od podignutog deferencijala i poluosovine na LR3 ? Ko ima bolji kliring ? Kako moze opruga da bude bolje resenje od jastuka ??
Inace cisto za info ..od automobila zivim vise od 30 godina ...nema 4x4 na svetu  kojem nisam napravio generalni remont , otvorio menjac ili radio na vesanje ...Mnoge od njih sam imao priliku da vozim ili se vozim na  dobre terene tako da ponesto i znam o njihovim mogucnostima ...
Mislio sam da je ovde tema serijsko vozil 4x4 , ono sto je svakome dostupno .......i moj savet kolegama je da investiraju u sper u deferencijal a ne da bacaju pare za 2cm. viseg vozlia ...Blato gde zaglavi jedan dzip , zaglavice SVI !! Mozda prodje samo onaj ko ima spera . . . . . . blokadu ne spominjem namerno posto fukcionira samo u odredejene situacije .

Ovo na slici su zidine od tvrdine krajlevica Marka Najbolji terenac - Page 15 350615

Najbolji terenac - Page 15 34zwojq

Evo uzivaj .....i ja ih volim ali nisu za po ribu .... Najbolji terenac - Page 15 393492

Keltan
Keltan
lingua
lingua

Male
Broj postova : 287
Godine : 62
Lokacija : earth
Datum registracije : 30.06.2013

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Keltan 28.05.15 17:46

Jedno pitanje , koliko terenaca mogu uraditi ? Da ne bude opet nesporazuma , prica je o normalnom seriskom terencu i bez ludih zaleta i biti-nebiti ... pricam o eleganciji kojom dicko savladava prepreke

Keltan
Keltan
lingua
lingua

Male
Broj postova : 287
Godine : 62
Lokacija : earth
Datum registracije : 30.06.2013

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Frenky 28.05.15 18:04

@keltan, ova diskusija je besmislena, a osim toga spustio si ju na ad hominem nivo.

kako se meni više neda danima guglati po internetu da bi tebi super stručnjaku sa tridesetgodišnjim iskustvom odgovarao, pa ti dalje piši i tvrdi što god želiš.

a što se disca trojke tiče, to čak nije ni terenac, nego SUV, koji i mlakonjama sa puno love i bez terenskog vozačkog iskustva omogućava određeni offroad doživljaj, ukoliko skupe hrabrosti da ga ne oštete i pogode pravi terrain response mod.

LP

Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Keltan 28.05.15 19:11

Ok , nema problema Najbolji terenac - Page 15 393492 Ocigledno je da imamo razlicite poglede sta je to terensko vozilo .Za mene sve sto ima pogon na cetiri tocka i REDUKTOR brzina je terensko vozilo .Ako usput je i luksuzno opremljeno , ne vidim sta je tu problem .
Keltan
Keltan
lingua
lingua

Male
Broj postova : 287
Godine : 62
Lokacija : earth
Datum registracije : 30.06.2013

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Simke 28.05.15 19:57

Obavezan 4x4, redukcija, sto manje elektronike i elektronskih uredjaja odnosno centralni kompjuterski sistem, sto jednostavnija mehanicka rjesenja.
Simke
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 144
Godine : 53
Lokacija : Zapadna Evropa
Datum registracije : 19.12.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Fratt 28.05.15 20:40

Ultimativno terensko vozilo Najbolji terenac - Page 15 747986

https://m.youtube.com/watch?v=RbDe5dEu07I
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by ivo 28.05.15 21:47

A što ćemo sa shasijom ?
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Keltan 28.05.15 22:39

Pazi ovo Najbolji terenac - Page 15 350615

Keltan
Keltan
lingua
lingua

Male
Broj postova : 287
Godine : 62
Lokacija : earth
Datum registracije : 30.06.2013

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by termit520 29.05.15 19:57

Keltan je napisao/la:Jedno pitanje , koliko terenaca mogu uraditi ? Da ne bude opet nesporazuma , prica je o normalnom seriskom terencu i bez ludih zaleta i biti-nebiti  ... pricam o eleganciji kojom dicko savladava prepreke


ovo šta radi ovaj "terenac svaki stari Subaruov karavan će prožvakati za 60 sekundi,a nema šperu a niti je terenac
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Fratt 29.05.15 21:30

Nikako se nebi složio s ovom izjavom,malo vjerojatno.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by termit520 30.05.15 0:43

Fratt je napisao/la:Nikako se nebi složio s ovom izjavom,malo vjerojatno.

malo vjerovatno?Ne samo da će stari karavan napraviti sve šta i disco nego će ga još i izvlačiti iz blata,evo:

toliko o discu (a i o razvikanom Cheerokiju),stari isluženi karavan ih je pomeo,a da ne govorim tek šta bi im napravio noviji SUV Subaru.Opet ponavljam,to su sve terenci,a Subaru nema terenca,samo SUV,pa ako im ovo radi sa karavanom šta bi im tek napravio da ima pravog terenca?
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by termit520 30.05.15 0:51

termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by termit520 30.05.15 1:02

termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Keltan 30.05.15 1:23

Tako je prijatelju ,kakav disco kakav Mercedes G kada je tu ...Subaru Najbolji terenac - Page 15 350615  Hm , ipak cu ja onda za sebe nesto sto kosta nekoliko stotina eura .. . .polovno ...Pandaaaaaaa ..... Diska ce pojesti za dorucak , mercedesa za rucak a Subarija za uzinu Najbolji terenac - Page 15 990630

Hm .. . . .i Hm .... jos jednom  Najbolji terenac - Page 15 30210  Za diska cemo vezati 4 subarija .....ja na gore u planini oni na dole ...i ako na kraju od njih 4 sastavis jedan ..dobijas Disca na poklon Najbolji terenac - Page 15 393492 Daj budite ozbiljni  . . ..

Keltan
Keltan
lingua
lingua

Male
Broj postova : 287
Godine : 62
Lokacija : earth
Datum registracije : 30.06.2013

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Keltan 30.05.15 1:32

A kada Disco obuce prave cipele . . . .. . . Najbolji terenac - Page 15 350615 Subaru ce se udaviti Najbolji terenac - Page 15 393492

Keltan
Keltan
lingua
lingua

Male
Broj postova : 287
Godine : 62
Lokacija : earth
Datum registracije : 30.06.2013

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Mraz 30.05.15 5:58

I... tko na kraju ima većega?
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by gorky 30.05.15 8:12

Jel znate šta kaže plavuša kad vidi velikoga?
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by ivo 30.05.15 8:22

Kako ne bih znao, često sam to morao slušati. .."uh dodaj mi pintzetu da ti ga izvadim iz mudanata"
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Mad Max 30.05.15 15:49

Vedran svako ima svojega ali neki nisu ni s velikim zadovoljni ... Najbolji terenac - Page 15 368870
Moj je mali ali sam s njim zadovoljan ...
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Keltan 30.05.15 16:15

Mraz je napisao/la:I... tko na kraju ima većega?

Tako je kada poredis jabuke i pomorandze Najbolji terenac - Page 15 350615  Subaru je odlicno vozilo ali nije mu ovde mesto nikako . Vidite decki , AKO ides u Saharu trebaju ti sto sire gume i konji ...sto vise njih to bolje .Ako ides u kamenje treba ti sto veci kliring i dobar reduktor ...........Tragedija je sto ,bar kod mene mnogu jos uvek misle da im je reduktor potreban zbog snage.......JOK !! Reduktor je pre svega potreban da ne drzis nogu na kvacilo .....da mozes da se kreces izuzetno sporo sa kamena na kamen a da ne diras kvacilo .....Ili kada vuces veliki teret , prikolicu ,drugo vozilo... Nema tog uspona koji nece terenac savladati i sa normalnom prvom brzinom ako PUT dozvoljava vecu brzinu . Ako ides u blato trebaju ti tanje gume i sa sto vecim razmakom izmejdu sara da bi se sami cistili od blata a time naprave put do zdrave podloge ...GRIP-KONTAKT  ..nemas ga ......... ne ides nikuda pa nek je i Lamborghini LM 002 Najbolji terenac - Page 15 350615  Klasicni terenci , znaci sve klasicna mehanika ....SVI sa istim gumama...blato gde zaglavi jedan , zaglavice svi . ... kraj price .Zato svako pametan ko ide u teske terene ima ono vitlo li kako ga vec zovete  .. .  i tenk zaglavi iako ima gusenice .....Najbolji terenac - Page 15 990630  I koji je najbolji terenac ? SAMO onaj koji ima pravu opremu za teren gde ide........... Najbolji terenac - Page 15 393492
Eeeeeeeeeeeeee sada , razlika od terenca do terenca je nacin kako prelaze odredjene prepreke...jasno je sta mislim time ne treba referate ........

Nego , terenci .........zamislite situaciju ..SILAZITE  po put sa nabijenim snegom i velikim nagibom .Odjednom vozilo pocinje  da klizi ...okretanje volana ne pomaze ..ide gde je naumilo Najbolji terenac - Page 15 350615  STA uraditi u takvoj situaciji ...koji manevar pomaze ???? Aj da bar naucimo nesto ......da ne bude samo ciji je najveci Najbolji terenac - Page 15 990630
Keltan
Keltan
lingua
lingua

Male
Broj postova : 287
Godine : 62
Lokacija : earth
Datum registracije : 30.06.2013

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Frenky 30.05.15 18:12

pa daš gasa keltane, to zna svaki seljan kod nas koji vozi drva iz šume.

ili ubaciš u  hill descent control, ako imaš najbolji terenac na svijetu, LR Disco 3.

inače po dubokom snjegu auto ne proklizava, odnosno nema tzv runways-a.

to se događa na zaleđenoj cesti ili na blatnjavoj klizavoj nizbrdici.
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by ivo 30.05.15 18:39

Neki zlochinatz mi je preuredio post Najbolji terenac - Page 15 321675 Najbolji terenac - Page 15 855911 Najbolji terenac - Page 15 855911 Najbolji terenac - Page 15 855911
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Mad Max 17.06.15 15:02

Evo moja Dacija je dobila svoj konačan oblik ... i set up ... digli smo je za +35 mm sa oprugama ima vučnu kuku in stoji na novim širim Alu. naplatcima sa A/T gumama 225/70 R16 ...

Sa njenim terenskim i svim ostalim osobinama u glavnom sam zadovoljan - dobila je +5 km brzine zbog večjeg obima guma i 25 mm visine od poda do najniže tačke i + 60 mm do karoserije . potrošnja je porasla u usporedbi sa standardnim gumama : iz prijašnjih 6,8 u prosjeku na otprilike 7.5 l / 100 km .

Najbolji terenac - Page 15 2w3oln4

Zbog manjeg ET-a : ET 30 umjesto originalnih ET 50 je avto promenio izgled - gume sada strče za koji mm van blatobrana i tako Dacija izgleda malo robustnija - popunilo je i malo otvore blatobrana , a i vozne osobine su malo bolje - mekša je i stabilnija u usporedbi sa originalom.

Najbolji terenac - Page 15 33xe9v5

L.p. Max
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 15 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 15 / 18. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.