FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Pasmine koje vam se svidjaju

+51
Salix
Stanky
Muzgalo
roy
Mije
Hombre
ewcbs
Od1n
RubberDuck
mamac za pecanje
pirat
madWez
Lupus3395
skyrunner
ivo
sinke
SelinaKyle69
gile1
Ikarus
McJagger
krajacic
irra
aljosa
neko69
nick54312
Mali
gomar
Tihach
gorance
Luftwaffe
hankok
Rumun
jratko30
Elp
kengur32
najsmoludji
Mirnes
Mornar
Fratt
Target
Krik Naglas
Đedo
bobrok
Strider
Pomorac
WILLY
Aries
Adept
damjan
Zokac
Marko
55 posters

Stranica 2 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Mornar 04.11.10 21:36

Dogo argentino
meni osobno prekrasan pas.ne zato da se kur*im sa njim okolo makar mi je i glava celava nego zato jer volim vece i "jace" pse. vec se cca 2 godine spremam nabavit jednog al zbog posla nisam puno doma i onda odgadjam posto psu treba poklonit dosta paznje i vremena a zena bas pokraj malog nebi sve stigla. napokon ima naznake nekih promjena u poslu pa cu vise doma bit a vec sam kupio cijevi za box i teren pripremio pa se moze ocekivat "prinova" u obitelji. kad dodjem poHVALIT cu se sigurno. do sad sam imao vucjaka,pticara(nekog) a trenutno rotwailer-a(malo dijete u dusi) i mjesanca terijera(e taj je lud)
copy/paste malo o pasmini

Ne može zatajiti srodstvo s njemačkom dogom. Istovremeno taj veliki argentinski pas izgleda poput povećanog i grubog bull terijera. Kupirane uši stoje uspravno ili su malo nagnute. Rep je dug i snažan. Leđa su mišićava, vrat snažan, iako mršav i bez podvaljka. Dlaka je veoma kratka, priljubljena i čvrsta, potpuno je bele boje, dozvoljena je samo mala crna pjega na glavi. Njuška je crna kao i rub priljubljenih usnica. Oči su tamne ili boje lješnjaka. Visina - od 55 do 65 cm, težina - od 35 do 45 kg. O životnoj dobi nema podataka. Prve tri argentinske doge došle su u Evropu 1968. godine i još uvijek su retka pasmina. U Argentini su ih desetljećima koristili za lov na veliku divljač i grabežljive životinje (divlja svinja, puma). Koriste se i kao odlični psi za potrebe policije, carine i vojske. Odlikuje ih izvanredna inteligencija i hrabrost. Neosjetljive su na bolesti. U lovu ima posebno opasnu tehniku ugriza - grize od ispod. Osjetljiva je na oštre zapovijedi i kazne. Treba je odgajati i školovati pomoću motivacije uz puno pohvala i nagrada. Ima odlično razvijeno osjetilo njuha i lako ju je školovati za istraživanje i traganje. Po prirodi je dobrodušna, voli djecu i članove obitelji. Nepovjerljiva je prema strancima i drugim psima. Neuobičajeno je dobar čuvar i nadasve vjerna svome domu. Ne laje puno. Primjerena je samo odlučnim i dosljednim ljudima, koji su dobri poznavatelji pasa.

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQbi0tnywClpcS1Nd9PnzQTmyJCvpgOFB0jjHAei5JK4tb7R5c&t=1&usg=__dzE8kvfXV94J3O2Cfi6uQoTHSU0=

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcRf2NrkhuO3UP4kOqJ0cnZBN_YxGWpbPEutNkb1gLIBSwqVaeA&t=1&usg=__HdhOF02xw7PR8fgwRXfobyVqK2o=

Mornar
lingua
lingua

Broj postova : 342
Datum registracije : 02.10.2010

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Target 04.11.10 22:14

e mornaru, DA je meni neprežaljena ljubav... i ja sam "malo" veći i ćelav. nadam se da ću jednog dana imat jednog... znam sve o toj pasmini... stari me navukao prije 15god kad se vratio iz argentine... al jako je gadno s njima ić po šumama... to je savršeni lovac/ubojica. samo jedna napomena, užasno su loši za potrebe vojske/policije. toliko se vežu za prvog vlasnika da ih više handlera jednostavno nemože kontrolirati, što je često u takvim službama,često padnu u depresiju
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Marko 04.11.10 22:23

Mislim da to nije samo kod njih. Pas prihvati samo jednog vođu čopora.Dominantnog clana tj. Gazdu, ostali su mu tak, za gledati Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 747986
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Adept 04.11.10 22:33

@Red target
Koja zemlja koristi te pse kao službene vojne i/ili policijske pse?
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Target 04.11.10 22:34

to je tako kod većine pasmina, pogotovo službenih pasmina poput nj. ovčara, bel. ovčara itd.. može ih kontrolirati više handlera koji se postave kao alfa. ali kod DA neide tako, zato jer ih nemože više službenih osoba kontrolirati su nepraktični za službu... pogledajte malo po netu, može se nać dosta snimaka iz argentine pravih DA u lovu na divlje svinje i pume... ali PAZITE, to nije lov kakav kod nas vidite. DA uglavnom love u paru, lovci su tu samo da ih dovedu da nađu i zakolju plijen. ako bih ikada mogao birati u kakvoj survival situaciji bih se morao nać, htio bih imati DA sa sobom!!

@ Adept NITI JEDNA! nepouzdani su zbog IZRAZITO JAKOG lovnog nagona, može se nać na netu snimke kako psi zavezani za stablo debelim čeličnim lancima kidaju lance na miris divlje svinje. jednom sam naišao na prebrutalan video jednog DA u lovu. nije za opisivati preko interneta. treba napomenuti da je DA umjetno stvorena pasmina prije jedno 80-90 godina to se s njom postiglo da su ti psi skoro potpuno neosjetljivi na bol. sa zdravstvene strane jako su osjetljivi i podložni kožnim alergijama
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Adept 04.11.10 22:44

Znam.
Bio sam te shvatio da, usprkos negativnim stranama pasmine, ti psi negdje i služe kao službeni, ali su, poradi svega navedenoga, skloni depresiji...
Službeni pas mora biti sve ono što ova pasmina nije...
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Target 04.11.10 22:54

izgubljeni u prijevodu =) mislio sam na to da službeni psi skoro uvijek imaju više handlera

iako se klasificira kao lovna pasmina, zbog europskog shvaćanja lovačkog psa zabranjen je lov s njima te je u većini zemalja zabranjeno posjedovanje jer su se nažalost zbog tih njihovih karakteristika počeli koristiti za borbe.

postoji jedan jako dobar argentinski film sa DA u glavnoj ulozi, gledao sam ga pred par godina. sad sam pročeprkao pa evo ako nekog zanima da malo bolje upozna pasminu
http://www.imdb.com/title/tt0420548/

žalosno je da su ovako prekrasni psi (a i drugi u tipu bull) na tako ružnom glasu zbog odvratnih i neodgovornih vlasnika
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Adept 04.11.10 23:22

Red target je napisao/la:izgubljeni u prijevodu =)
Tako nekako :migg:
Red target je napisao/la:žalosno je da su ovako prekrasni psi (a i drugi u tipu bull) na tako ružnom glasu zbog odvratnih i neodgovornih vlasnika
To je istina.
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Fratt 05.11.10 12:52

Nažalost,radi križanja kod nastanka pasmine je usađen gen gdje 10% štenaca u leglu mogu biti gluhi.
To postoji i kod nekih drugih pasmina npr. dalmatinera ali je kod DA češće izraženo. (ne googlam već je frend imao neko vrijeme uzgoj dok nije bio primoran zatvoriti isti)
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Mornar 05.11.10 18:04

prvo povarim doma ogradu,onda box pa trazenje psa. pogledao sam za skinut onaj film al ga nisam nasao morat cu ga nabavit da vidim. od kad sa vidio tu pasminu zaljubio sam se jedini razlog kojeg imam protiv kupnje je cijena Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 747986
sad sam naletio na jedan dobar link na youtube- https://www.youtube.com/watch?v=FhONrm3NBWo&feature=related

i jedan koji imam i spremljenog u kompu dosta dugo https://www.youtube.com/watch?v=lGM-_sLs9aI
Mornar
Mornar
lingua
lingua

Male
Broj postova : 342
Godine : 38
Lokacija : Grižane-Pula
Datum registracije : 02.10.2010

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Target 05.11.10 18:37

odličan video!! pokazuje svu ljepotu DA. slika u 3:35 ti je iz tog filma
mislim da imam film negdje zagubljen na nekoj hrpi dvd-a, potražit ću ovaj vikend pa ako nađem stavim na rapid ili neki drugi server i pošaljem ti link

@Fratt zašto ti je frend morao zaatvorit uzg.? ako se smije znat

Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Mornar 05.11.10 18:40

ako imas volje i vremena naravno da moze Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 747986 gledao sam i u maxtv videoteci al sipak
na jubitu sam vidio inserte iz filma pa sam skuzio onu u kombiju Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 747986
Mornar
Mornar
lingua
lingua

Male
Broj postova : 342
Godine : 38
Lokacija : Grižane-Pula
Datum registracije : 02.10.2010

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Target 05.11.10 19:00

ovo je presmiješno, našao sam film na prvom dvd-u kojeg sam išao provjeriti! Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 747986 sa eng titlovima
počet ću večeras stavljat na server pa svi koji su zainteresirani neka mi pošalju pm za linkove
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Mirnes 05.11.10 21:59

A sto sam ja dosadan ni dan na forumu, a sipam sa kometarima ajd valjda ne zamjerate al lego mi je forum skroz =) .
Ja licno imam 4 psa i to tri su stenci od po 4 mj a jedan je stariji oko 3 god, svi su posavski gonici i koriste se u lovu, a pasmina koja je meni zapal za oko je "Africki gonic lavova" stvarno jedan impresivna pasmina. Mozda je u danasnje vrijeme malo zapostavljena u svojoj prvobitnoj svrsi al sam citao sa se mogu obuciti i za lov na nase zivotinje ne moraju biti lavovi Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 747986

Mirnes
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 24
Godine : 39
Lokacija : Srebrenik, BiH
Datum registracije : 05.11.2010

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Marko 05.11.10 22:20

Mirnes je napisao/la:A sto sam ja dosadan ni dan na forumu, a sipam sa kometarima ajd valjda ne zamjerate al lego mi je forum skroz =) .

Dapače, što aktivniji tim bolje =)
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Mirnes 05.11.10 22:26

:bog:

Mirnes
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 24
Godine : 39
Lokacija : Srebrenik, BiH
Datum registracije : 05.11.2010

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Target 06.11.10 5:10

"Afrički gonič lavova" ti je, ako ćemo tjerati ispravne nazive (što ja inače preferiram), Rodezijski Ridgeback, jako zanimljiva pasmina, većinu genetike vuču iz molosa i lovačkih pasa iz Europe, ako netko nije upoznat fizički izgledaju kao scooby doo. jako aktivni psi i svaki vlasnik treba bit spreman sa takvim psom svaki dan preći barem 20-ak km. mirnes, nema veze što ti je RR zapeo za oko, ali kao čisti lovački pas tvoji posavci su definitivno puno bolji izbor
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Target 20.01.11 0:04

zadnjih mjeseci proučavam jednu pasminu koja nije toliko poznata kod nas, zapela mi za oko zbog određenih karakteristika koje sam tražio u psu, SREDNJOAZIJSKI OVČAR. pas srodan kavkaskom ovčaru ali ipak nešto blažeg karaktera. možda jednog dana dođe i kod mene...
evo texta (preuzeto sa alabaicroatia.com, nadam se da neće zamjeriti Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 747986 )

Srednjeazijski ovčar (SAO) drugog naziva Alabai je stara pasmina psa namjenjena za čuvanje ovaca od vukova i ostalih grabežljivaca ali i za obranu ljudi i karavana! Pasmina vuče porijeklo od Tibetskog psa prije 4000 godina i potječe iz južnog Turkmekistana.
Možemo ih vidjeti na području Srednje Azije (Turkmekistan, Tadžikistan, Pakistan, Afganistan, Kazahstan, Iran i Mongolia). Pasmina se poboljšala stoljetnom selekcijom. Iz svakog legla ostavljani su najbolji primjerci koji su se pokazali kao najbolji borci sa vukovima i bili oštri čuvari.
Kvaliteti pasmine najviše pridonosi prirodna selekcija radi teških uvjeta u kojima su živjeli ti psi.
Srednjeazijski ovčar je pas koji čuva cijeli dan, jede malo hrane koju nerijetko lovi sam za sebe, sam brani sebe i stado od divljači, sam se šteni i samostalno odhranjuje svoje štence itd...
U takvim uvjetima opstaju samo najbolji i to je jedini razlog zašto ova pasmina postoji već 4000 godina.
Srednjeazijski ovčar lako podnosi velike vrućine ali i veliku hladnoću. Primjerice, zimska temperatura u Kazahstanu je -30 stupnjeva a ljeti i do 40 stupnjeva Celzijusovih.
Postoji nekoliko tipova pasmine. U Tadžikistanu i planini Pamira psi imaju dužu dlaku, u Uzbekistanu su psi laganiji (suhi tip). Najbolji tip nastao je u Turkmeniji gdje su psi jakog i grubog tip a sa kratkom i gustom dlakom. Borbe pasa dio su običaja i tradicije u Aziji pa tako ni ovu pasminu nisu zaobišle. Nažalost ni danas se u tim zemljama ne održavaju izložbe tih pasa, nego se održavaju borbe na kojima se biraju najjači i najbolji psi. (foto 1, foto 2).
1990. godine Turkmeniski Alabai proglašen je nacionalnim blagom i njegov izvoz strogo je zabranjen.
Turkmenijski Alabai - Srednjeazijski ovčar je veliki pas grube i jake konstitucije, jake glave, sa grubim kosturom izuzetno jakim i razvijenim zubalom. Ima kratke viseće uši koje se kupiraju sa par dana starosti (to se radi radi borbe protiv vukova). Ima kratak i snažan vrat, izuzetno debelu kožu. Prelaz od prsa do trbuha je slabo izražen. ima široka i snažna leđa. Rep je visok i na forbu srpa (također se kupira sa par dana starosti). Dlaka je gruba, gusta i ravna. Srednjeazijskih ovčara ima u raznim bojama (bijela, žuta, riđa, siva, tigrasta, crna, i druge kombinacije).
Hrabri srednjeazijski ovčari imaju izuzetan prirodni instinkt za čuvanje, lako se dresiraju i nisu agresivni prema dijeci. Ponosan je to pas izuzetne snage, gracioznog hoda i trka i velikog srca.

http://www.alabaicroatia.com/images/ursa-3.jpg
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by najsmoludji 27.02.11 4:46

Marko je napisao/la:ma i ja volim sve pasmine Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 368870 jedino one đepne baš nesto ne volim jer mi ono vise lici na gremline nego pse Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 69343

lijepe su ove tvoje Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 368870

Hmmmm... Imao neke lovačke, pa tornjaka, nakon toga šarplaninca i onda uleti smrdo bokser... Sve neki poveliki psi... Sad je aktualan crno-srebrni šnaucer (u stanu) i najbolja stvar s njim je što mali musavac ne smrdi kao pas (tko god ne vjeruje nek pomiriše prvog kojeg vidi - nema loja na dlaci kao što je imao moj bokser, a ima neki prirodan miris - malo ljepši od šarplaninca kojeg sam isto, spomenuh, imao)... Mali psi, kao što je slučaj s minijaturnim šnaucerima, nisu uvijek svjesni da su mali (napravljeni su da budu isti kao veliki samo da su mali), a to da liče na gremline stvar je tvog osobnog dojma (svi su psi divni, a ako imaju manu to je mana koju je napravio čovjek)...

najsmoludji
bebač
bebač

Male
Broj postova : 2
Godine : 47
Lokacija : zgb
Datum registracije : 27.02.2011

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by najsmoludji 27.02.11 4:59

Mirnes je napisao/la:A sto sam ja dosadan ni dan na forumu, a sipam sa kometarima ajd valjda ne zamjerate al lego mi je forum skroz =) .
Ja licno imam 4 psa i to tri su stenci od po 4 mj a jedan je stariji oko 3 god, svi su posavski gonici i koriste se u lovu, a pasmina koja je meni zapal za oko je "Africki gonic lavova" stvarno jedan impresivna pasmina. Mozda je u danasnje vrijeme malo zapostavljena u svojoj prvobitnoj svrsi al sam citao sa se mogu obuciti i za lov na nase zivotinje ne moraju biti lavovi Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 747986

Lovački psi najbolje rade s plijenom na koji ih prvo navedeš (bez obzira što mu je prvotna namjena da se naganja s lavovima, ako si ga naučio na zečeve ili ptice trebaš se samo truditi, ako ga misliš preorjentirati na divlje svinje...

najsmoludji
bebač
bebač

Male
Broj postova : 2
Godine : 47
Lokacija : zgb
Datum registracije : 27.02.2011

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Target 28.03.11 13:53

jučer sam bio u posjeti uzgajivačnici Srednjoazijskih ovčara... i ostao sam OČARAN!

slike i video preko neta nemogu vam dočarati veličanstvenost tih pasa, uživo jednostavno ostanete impresionirani! sad kad sam ih pomalo i upoznao samo mogu reći, jednog dana ću ga imati!

naravno, nije sve savršeno. iako sam uvijek patio na mužjake to u mom slučaju neće doći u obzir, mužjaci azijata izvornog karaktera jednostavno nemogu koegzistirati sa još jednim mužjakom, čak ni ako odrastu uz tog psa.

čim sam ušao u dvorište dojurila su 2 štenca starosti 2,5mj, jedan mužjak i jedna ženka. nakon 2 min se već na štencima vidjela prava razlika karaktera muško-žensko, ženke su privrženije vlasniku i dulje se zadržavaju uz njega, mužjaci su pravi vukovi samotnjaci, prouče te i odu svojim putem, užasno samostalni i jako nepovjerljivi prema strancima

razlika je velika i kod čuvarstva, mužjak beskompromisno napada svom snagom dok ženke prvo stanu, upozore uljeza i ako se uljez ne povuče onda napadaju istom silinom kao i mužjaci. za lutanje u pratnji azijata po šumi je mužjak nezgodan, zbog svoje snage i samostalnosti vole sami lutati po šumi i tražiti izazove, tj. borbu sa vukovima i medvjedima kao dokazivanje

ženku u boxu sam mogao normalno gladiti dok se mladom mužjaku pored nisam smio ni približiti iako je uzgjivač stajao pored mene, cijelo vrijeme je lajao (na 5m udaljenosti od glasnoće lajanja ne čujete ni vlastite misli), pokazivao mi zube i nepovjerenje pokretima glave.

ostao sam iznenađen snagom i lakoćom pokreta kod ženke, tako velik i masivan pas a tako brzi i elegantni pokreti koje sam dosad vidio samo kod pasa poput amstaffa

a jedu istu količinu hrane kao i moj lab!

sad sam definitivno zaokupljen tim psima i upijam sve podatke o radu s njima koje je moguće naći putem google.com-a!
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by kengur32 28.03.11 14:25

neki dan sam procitao jednu, kao, anegdotu na balkan kinology;

Turisticke agencije u Turskoj savjetuju turistima, koji su u posjetu zabacenim selima Anadolije, da ne izlaze van nakon sumraka zbog opasnosti od napada Kangala-Anadolijskog psa cuvara.
Prema nekim istrazivanjima Anadolijski, Kavkaski i Srednje Azijski potjecu od Azijskog mastifa.
Dimenzijama su tu negdje, karakter isti....
Ima kod mene u susjedstvu neki lik kujicu Srednjeazijskog u stanu,,,,, katastrofa,,,,,,,
ima 6g zivota na lajni, nikad pustena. Zrtav ljudskog idiotizma, seljacina uzme takvog psa i strpa ga na 2m2 balkona sa jednom setnjom dnevno. Kujica je vec par puta napravila s****,.... pregrizla nekog pekinezera, izgrizla maltezera, napala zenu.......
Je... bi mu milu..... jadna kujica!!
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Target 28.03.11 14:43

ma strašno je šta ljudi rade sa psima, i to zapravo sa većinom pasmina
i onda zahvaljujući našim bajnim medijima dolaze na glas kao nestabilni, agresivni, ludi psi. pa ga ti šetaj poslije po ulici sa djecom

ono što bih napravio tim ljudima nije za internet prostranstva

što se tiče porijekla, to je otprilike to, svi potječu od tibetskog mastifa ali ipak ima velikih razlika u karakteru, SAO su puno stabilniji i mirniji i od anadolijskog i kavkaskog i samim time bolji ljubimci

mužjaka bih uzeo jedino kad bih se preselio na velebit ili neku drugu divljinu i živio sam s njim
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Fratt 28.03.11 14:52

Tip kojeg nemože smislit pola mojeg mjesta živi na trećem katu zgrade,nekih 40 m2 stan.
Naravno da ispadne faca nabavio je napuljskog mastifa.
Pas doslovce spava na otvorenom balkonu a noge mu vire van.

Ali kad se faca prošeće jednom tjedno sa svojim monstrumom po cesti,to je onda tzv. "klint istvud" momenat...mislim da kako ljudima koji nisu podobni za odgoj,djecu uzima Centar za socijalnu skrb,tako bi trebala postojati neka krovna institucija koja bi vodila brigu i o takvim ekstremima.
Žalosno koliko takvih vlasnika ima.

Target je napisao/la:ono što bih napravio tim ljudima nije za internet prostranstva

Slika s kozom bi sad sjela samo tako... Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 747986
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Target 28.03.11 15:02

nažalost postoje takve institucije kod nas ali su zakoni i pravilnici nedorečeni te se kao i kod svih ostalih institucija u ovoj državi ne provode. veterinarska inspekcija samo provjerava da li je pas cijepljen i čipiran i to je to. ako pas čuvar napadne uljeza u svom dvorištu, uz prijavu policiji ostaješ bez psa, tj. eutaniziraju ga jer je radio ono za što je i rođen i zašto ga uopće i imaš, a lokalni "baje" drže pse opasne po okolinu i potiču im agresivnost ali time se "poštena i nekompromitirana" policija ne bavi


Fratt, samo u glavnoj ulozi je jedan magarac i obrnuta je pozicija Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 747986
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Elp 28.03.11 15:05

Licno sam posjedovao samo lovacke pse, posavski gonici x3. Sada se situacija malo promijenila, nemam vremena da im se posvetim, a otac ne moze i nece oko toga da brine, pa sam ih morao prodati (smrc). U planu za buducnost je nesto tipa zlatni labrador ili retriver, ali i to samo za oko kuce. Moji imaju averziju na dlake, pa nema sanse u stanu drzati ni psa ni macku.

Za mastifa: Pas koji je najbolji sa malom djecom (pogotovo onom napornom jer ih fino poruca Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 478256 Salim se... Cinjenica je da ta rasa trpi "terorisanje" daleko vise od nekih manjih pasa. Nije krhke gradje pa da ga djeca povrijede, pregaze i sl. Samo sto se meni licno pomalo gadi sto je balav. Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 374724
Elp
Elp
lingua
lingua

Male
Broj postova : 491
Godine : 37
Lokacija : Sarajevo
Datum registracije : 25.02.2011

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by jratko30 28.03.11 15:07

Sjeća li se ko onoga kada su tri bullmastiffa izgrizla vlasnika do smrti?

Kakav kreten
http://www.nacional.hr/clanak/78752/silovani-psi-ruse-slovensku-vladu

jratko30
lingua
lingua

Male
Broj postova : 366
Godine : 33
Lokacija : lika
Datum registracije : 22.11.2010

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by kengur32 28.03.11 15:33

Elpenor je napisao/la:
Za mastifa: Pas koji je najbolji sa malom djecom (pogotovo onom napornom jer ih fino poruca Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 478256 Salim se... Cinjenica je da ta rasa trpi "terorisanje" daleko vise od nekih manjih pasa. Nije krhke gradje pa da ga djeca povrijede, pregaze i sl. Samo sto se meni licno pomalo gadi sto je balav. Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 374724

Odlican izbor, a slinu rjesis istrcavanjem... sta vise trci manje slini Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 69343
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by kengur32 28.03.11 15:41

Target je napisao/la:nažalost postoje takve institucije kod nas ali su zakoni i pravilnici nedorečeni te se kao i kod svih ostalih institucija u ovoj državi ne provode. veterinarska inspekcija samo provjerava da li je pas cijepljen i čipiran i to je to. ako pas čuvar napadne uljeza u svom dvorištu, uz prijavu policiji ostaješ bez psa, tj. eutaniziraju ga jer je radio ono za što je i rođen i zašto ga uopće i imaš, a lokalni "baje" drže pse opasne po okolinu i potiču im agresivnost ali time se "poštena i nekompromitirana" policija ne bavi


Fratt, samo u glavnoj ulozi je jedan magarac i obrnuta je pozicija Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 747986

U nasim zakonima vezanim uz zastitu zivotinja nedostaje samo jedno;
- sluzbeno pravo sudjelovanja udruga u samoj zastiti.
Sve ostalo je savrseno, jedini problem sta se niko neda iz klimatiziranih ureda a placa je ista. Policija djeluje samo ako se nes dogodi, za sve ostalo ih mozes zvati ali onda im moras znati reci po osnovi kojeg cl. zakona ih zoves!!!????
Tu drzavne institucije nece nis napraviti sve dok ih javnost ne prisile, a to ce se dogoditi kada se promjeni svjest ljudi.....
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Rumun 28.03.11 18:35

Target sta mislis o Srpskom odbrambenom psu(SOP),pas je velik,jak,brz,ne jede puno,poslusan a i po potrebi opasan,koliko sam razumeo takvi psi te interesuju,trazi ako te interesuju na goglu ima svasta,samo ako budes kupovao nemoj nikako iz nisa to nisu sopovi to su mesanci.pozdrav

Rumun
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 25
Godine : 26
Lokacija : Torak
Datum registracije : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Target 28.03.11 18:58

Rumun nemoj se uvrijediti ali "Srpski odbrambeni pas" je obična izmišljotina od strane jedne individue koja misli da se preko noći može stvoriti standardizirana pasmina stabilnog karaktera namijenjena obrani/napadu i čuvanju. odlučio čovjek pobacat nekoliko pasmina u bućkuriš pa da vidimo šta će ispasti
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 2 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.