FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Divlji kamp Drava 2024
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty31.08.24 7:16 by NAVIGATOR

» chris reeve sebenza folder
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty31.08.24 7:14 by NAVIGATOR

» 24 sata divljine
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty16.07.24 0:39 by Mladen

» Kožni strop
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty09.07.24 12:12 by oetzi

» Fallkniven noževi
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty28.06.24 12:22 by laredo

» Garmin GPSMAP 66S
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» Sretna 2024.godina
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty28.05.23 23:40 by ness

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Pasmine koje vam se svidjaju

+51
Salix
Stanky
Muzgalo
roy
Mije
Hombre
ewcbs
Od1n
RubberDuck
mamac za pecanje
pirat
madWez
Lupus3395
skyrunner
ivo
sinke
SelinaKyle69
gile1
Ikarus
McJagger
krajacic
irra
aljosa
neko69
nick54312
Mali
gomar
Tihach
gorance
Luftwaffe
hankok
Rumun
jratko30
Elp
kengur32
najsmoludji
Mirnes
Mornar
Fratt
Target
Krik Naglas
Đedo
bobrok
Strider
Pomorac
WILLY
Aries
Adept
damjan
Zokac
Marko
55 posters

Stranica 6 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Od1n 28.11.13 8:51

Neznam dali je tko spomenuo ovu pasminu pa se ispričavam ako ponavljam, ali meni najljepša pasmina, a koja uz to ima i jako dobru narav i ćud je svakako Rodezijski gonič lavova ili Rhodesian ridgeback - evo link

http://en.wikipedia.org/wiki/Rhodesian_Ridgeback
http://dogsocats.com/photo/rhodesian-ridgeback/08/

ima jedan u mjestu i čim sam ga vidio sam se zaljubio!velik i snažan pas, a jako smiren, pametan i poslušan!

Od1n
zelembara
zelembara

Broj postova : 25
Datum registracije : 01.02.2011

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by pirat 28.11.13 9:15

lijepi psi, ali nikada ne bi uzeo kratkodlakog psa.. tj. psa koji nema dlaku i poddlaku
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Od1n 28.11.13 9:18

A ja nakon haskija u kući nema šanse da uzmem išta puno dlakavije od tog goniča lavova:-)...mada i on je tek želja na duuuugom popisu....
Od1n
Od1n
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 25
Godine : 43
Lokacija : Gorski Kotar
Datum registracije : 01.02.2011

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by pirat 28.11.13 9:24

hahah, istina.. ali zato se oni ne drze u kuci..
kada pas zivi vani on se postupno prilagođava na vanjsku temperaturu i u skladu sa tim regulira svoje krzno i dlaku, u takvim uvjetima psi se linjaju 2 puta godisnje, a kada psa drzis u kuci on se linja tokom cijele godine.. haskiji ispustaju puno dlake, ali je to lagana dlaka koja se lako skupi..
vlasnici kratkodlakih me uvjeravaju da su oni u gorem polozaju sto se tice toga jer je njihova dlaka ostra i zabija se u odjecu i tkaninu.. te ju je puno teze skupiti..
svi psi se linjaju.. tj. ima par pasmina koje ne ispustaju dlaku ali se moraju sisati
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by madWez 28.11.13 15:59

RubberDuck je napisao/la:Imal sam 12 godina Samoyeda i upravo sam u postupku udomljavanja jedne ženkice iste pasmine koja se zove Snowball ... držite fige da je uspijem dobiti .. Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 85288 
drzimo fige, cim dodje odma slike neke ocekujemo
madWez
madWez
lingua
lingua

Male
Broj postova : 206
Godine : 38
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2013

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by RubberDuck 28.11.13 19:33

madWez je napisao/la:
RubberDuck je napisao/la:Imal sam 12 godina Samoyeda i upravo sam u postupku udomljavanja jedne ženkice iste pasmine koja se zove Snowball ... držite fige da je uspijem dobiti .. Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 85288 
drzimo fige, cim dodje odma slike neke ocekujemo
Svakak, svakak ...Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 350615 
RubberDuck
RubberDuck
lingua
lingua

Male
Broj postova : 441
Godine : 61
Lokacija : Koprivnica
Datum registracije : 20.01.2012

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Lupus3395 28.11.13 22:11

https://www.google.com/search?q=srednjeazijski+ovcar&client=safari&hl=hr&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=irCXUomwHYKj4gTgq4GgBw&ved=0CAgQ_AUoAA&biw=320&bih=356. Tata svih pasa !
Lupus3395
Lupus3395
tipko
tipko

Male
Broj postova : 72
Godine : 25
Lokacija : Imotski
Datum registracije : 26.08.2013

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by pirat 28.11.13 22:26

bio bi jako lijep pas da ima usi i rep
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by madWez 28.11.13 22:40

slazem se, nevolim bas rezane usi na pesima ... rep ajde, kuzim da to rade iz nekih ne estetskih razloga, vecina veterinara na pojedinim pasminama kazu da se rezu da ne pukne i ne dodje do komplikacija .. jel istina ili ne, ne znam
madWez
madWez
lingua
lingua

Male
Broj postova : 206
Godine : 38
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2013

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Lupus3395 29.11.13 14:04

Usi su im se rezale da im se ne smrznu na niskim ruskim temperaturama pa da ih ne boli , zbog borbe s vukovima , takoder da ih ne boli , a ima jos razloga ...... pa je sad nastavljeno s time , a ja ih nemogu ni zamisliti s usima i repom pa tako da i ne razmisljam da nekom stencu to ostavim....
Lupus3395
Lupus3395
tipko
tipko

Male
Broj postova : 72
Godine : 25
Lokacija : Imotski
Datum registracije : 26.08.2013

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by ewcbs 05.04.16 9:46

uvijek i samo dvije vrste kod mene: doberman i vajmarski pticar. Odluka je pala, zadnji put, na dobermana kojeg neizmjerno volim, a niti izostaje ljubavi i postovanja sa njegove strane. Svako ko nije iskusio ljubav i postovanje dobermana prema svom vlasniku, jednom bi trebao probati. To je veza koja se tesko moze opisati. Ujedno, suvisno je govoriti o zastitnickoj strani druzenja sa ovim psom i pouzdanosti. Ono sto me posebno fascinira kod dobermana je dubina glasa; ono kao zvuk ferarija medju automobilima, njegov je glas medju psima....ta dubina.

ewcbs
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 24
Godine : 50
Lokacija : Sarajevo, BiH
Datum registracije : 04.04.2016

http://inkandcity.com - archerybosnia.com

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Hombre 05.04.16 9:58

Lupus3395 je napisao/la:Usi su im se rezale da im se ne smrznu na niskim ruskim temperaturama pa da ih ne boli , zbog borbe s vukovima , takoder da ih ne boli , a ima jos razloga ...... pa je sad nastavljeno s time , a ja ih nemogu ni zamisliti s usima i repom pa tako da i ne razmisljam da nekom stencu to ostavim....

Slijedeći put kad im budeš sjekao uši i rep ne zaboravi to napraviti i sebi...

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by ewcbs 05.04.16 13:30

Slijedeći put kad im budeš sjekao uši i rep ne zaboravi to napraviti i sebi...

da, velika greska koju sam i sam napravio , na zalost.
Dobermana sam kupio sa kupiranim repom, ali kupiranje usiju je moja greska - iz cistog ne znanja. Trauma koju sam dozivio kada su mi dali psa nakon kupiranja, umalo je rezultirala da polupam cijelu veterinarsku stanicu, uzas najblaze receno. Sada to sve uredno izgleda i usi su perfektno kupirane na "S", ali...nije to zaista vrijedno onog šoka kada vidis kako to sve izgleda nakon rezanja...ako imas imalo duse u sebi. To mi je bilo prvo iskustvo sa kupiranjem i jako sam se pokajao zasto sam to uradio. Naucio sam na ruzan nacin da to ne valja i da za tim nema potrebe, naucile su i moje tri kcerke i kada budu imale svoje pse, zasigurno nece biti kupirani. Sada je sve drugacije i zaista smo jako dobri frendovi... I kada mi je jako mrsko, kada me poziva, ustanem i igram se s njim. Nije mi tesko ujutro poslije prve kafe, sjesti u auto i otici sa njim na obliznju planinu 30-ak km i igrati se sa njim gore na cistom zraku...nekih sat ili dva tokom radnih dana, a vikend je vrijeme kada je cijela porodica visoko na planinama...trudim se da budem maksimalno dobar vlasnik svome psu. Lose zaboravimo i mi ljudi, pa mogu i psi i osvrnemo se na dobro..Ruzno je kada si neko ne prizna gresku i kada ne shvata da je los i da se ne zna opozvati u cinjenju ili propagiranju loseg.. Ne bih nikada prozvao nikoga, jer bih morao prvo prozvati sebe, ali kazem da je to ruzno iskustvo ako volite zivotinje i da sada gledajuci razmisljam kako je fakat doberman sa velikim usima daleko ljepsi od kupiranog jer zelja i neiskustvo su prerasli u ljubav i prijateljstvo i to mi je velikim slovima napisano da budem bolji prema njemu zbog toga sto sam uradio.

ewcbs
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 24
Godine : 50
Lokacija : Sarajevo, BiH
Datum registracije : 04.04.2016

http://inkandcity.com - archerybosnia.com

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Mije 05.04.16 19:48

Ma dajte ekipo sta pricate, doberman nekupiran ljepsi od kupiranog!..ili stafford, pa te pasmine nekupirane izgledaju ko neke pudlice, totalno se gubi linija, vise to nije taj pas...
..znam da nije humano kupiranje ali da kojim slucajem nabavim neku od takvih pasmina (sto se nece desiti ni za 3 zivota) nema sanse da bi bila nekupirana...
Mije
Mije
spikač
spikač

Male
Broj postova : 694
Godine : 32
Lokacija : Barban, Istra
Datum registracije : 30.09.2011

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by roy 05.04.16 20:26

Što se tiče radnih pasmina kupiranje ima praktičnog smisla kod onih primjeraka koji će se stvarno koristiti za rad. Doberman je, na primjer, stvoren da bude tjelohranitelj i čuvar imovine. Kod psa koji će stvarno obavljati taj posao kupiranje uši i repa ima smisla jer kupiran pas izgleda "opasnije" što smanjuje šansu da će negativac riskirati okršaj, i zato jer se psa bez repa i uši ne može uhvatiti za iste što je prednost ako do okršaja ipak dođe.
Danas ima puno ljudi koji se zgražaju nad kupiranjem ali zato psu bez problema daju odrezat jajca...

roy
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 913
Lokacija : Zemlja
Datum registracije : 05.11.2010

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Muzgalo 05.04.16 20:35

Veliki sam ljubitelj životinja i psi su mi jedne od najdražih vrsta. Ako moram birat, najbolja i najljepša pasmina je tuđi pas koji zna tko mu je gazda, i gdje gazda zna da gazda može i smije biti samo jedan. U protivnom, ćuko šeta gazdu i na kraju mu pokaže tko je glavni.
Muzgalo
Muzgalo
tipko
tipko

Male
Broj postova : 77
Godine : 42
Lokacija : ZG
Datum registracije : 13.12.2015

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Hombre 05.04.16 21:47

Mije je napisao/la:Ma dajte ekipo sta pricate, doberman nekupiran ljepsi od kupiranog!..ili stafford, pa te pasmine nekupirane izgledaju ko neke pudlice, totalno se gubi linija, vise to nije taj pas...
..znam da nije humano kupiranje ali da kojim slucajem nabavim neku od takvih pasmina (sto se nece desiti ni za 3 zivota) nema sanse da bi bila nekupirana...

Imamo u gradu jednog amstaffa i nema kupirane uši. Uopće ne izgleda loše. Točno onako kako je stvoren.
Moram priznati da doberman onako tanak i vitak dobiva s kupiranim ušima ali da ga zbavim ne bi ih kupirao. Ne zbog toga što naš zakon to zabranjuje. Jednostavno jer je tako došao na svijet.
I imam psa kojem se u pravilu kupirao rep. Meni i drugima ne izgleda ništa ružnije sa ovakvim nekupiranim.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Stanky 09.04.16 20:34

Imao sam do nedavno stafforda,poklonio sam ga zbog selidbe iz HR... Nisam mu krupirao ni rep ni uši...ne samo iz razloga što je zabranjeno zakonom...vec iz razloga sto ne bi ni svom djetetu to napravio...tko god to misli to raditi psu nek plati veterinaru da i njega uredi...ili nek se javi platit cu ja... I za kastraciju isto tako,ne bih dao svoja jaja,zasto bi onda dao njegova...pazi na psa i nema potrebe za.kastracijom...

A sto se teme tice...Stafford,Husky i Rotweiler...sva tri imao,prekrasni psi...iako masa ljudi prica gluposti o rotweileru i staffordu,to nema veze s stvarnošću...kcerka je rotoweilera gnjavila,Boze sacuvaj...nikad je pipnuo nije ...i cim ona izade na dvoriste,pas odmah kod nje...a stafforda je gnjavila i ona i sin ga je maltretirao,cak ga par puta i grizao kad mu je ovaj sjeo na fotelju,pas nista...stalno se igrao s njima... Ako ikad budem opet imao priliku jedan od ta tri dolazi kod mene...
Stanky
Stanky
bomber
bomber

Male
Broj postova : 175
Godine : 36
Lokacija : Stuttgart
Datum registracije : 01.06.2012

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Hombre 09.04.16 22:59

Posebno ako ga je gnjavila dok je bio mali. Moj prijatelj ima velikog ovčara i kada ga je kupio kćer mu je imala par godina i gnjavila ga je kao što to već djeca znaju, a nije imao šanse nigdje pobjeći jer je ona bila isto malena pa gdje god bi se zavukao eto nje do njega.
Uglavnom kako ima dugačku dlaku koja se kovrča i uvezuje u čvorove ponekad potiho zagudi kad ga vlasnik češlja i dohvati kovrču ali ama baš nikada kada to radi njegova kćer koja je sada već djevojka.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Salix 10.04.16 17:15

Zanimljiva tema i postovi.
Većina vlasnika nažalost pogrešno bira psa, srečom psi su prilagodljivi ( i izvuku lošiji kraj ).

Ja nemam jedno preferiranu pasminu zapravo imam neke koje mi se sigurno ne dopadaju.

Za one koji provode dosta vremena u prirodi ( i imaju iskustva sa psima da ne bi imali probleme ) stavio bi kao prijedlog domaću pasminu koja ovdje nije spomenuta – hrvatski ovčar.

Salix
tipko
tipko

Male
Broj postova : 77
Godine : 52
Lokacija : SK
Datum registracije : 08.09.2015

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by ivo 10.04.16 18:13

Meni osobno ružan pas, ali čudo inteligentan. Gledao sam ih nekoliko dok rade i svaki put se zapanjio kako brzo skuže što je glupa ovčina naumila.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 61
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Delete 10.04.16 19:04

Ja imam 2 Hrvatska ovčara, služe kao ovčarski i psi čuvari. Jako inteligentni umiljati, vjerni psi. Svi su crni i frčkavi pa izgledaju jako slično, moraju baš da mi se približe da bih ih razlikovao. Uvijek prate ovce i ne odvajaju se čak i kad nema pastira pored njih. Doduše imaju jednu jako čudno psiho crtu, ako ih se ne socijalizuje kao male i ne pokloni im se dosta pažnje, znaju biti dosta agresivni prema ljudima i čak nanositi štetu stadu. Sve što ih se nauči kao male nemoguće im je istjerai iz glave, zato je jako bitno postupanje prema njima u prim mjesecima. Uz privržen rad sa njima mogu se postići jako veliki rezultati što se tiče čuvanja, usmjeravanja, okupljanja stada. Vole društvo drugih pasa. Kao čuvari su ok, ali ne mogu se nositi sa terijerima, slabije osjete i mnogo manje laju. Ja nagovaram oca već par godina da uzme jednog šarplaninca kao zaštitu od vukova i zato što su mi predivni i pas kakvog bih volio imati a sjajno bi se uklopio u krajolik i klimu Like. Šarplaninac uz Hrv. ovčara + pastir koji zna sa njima je možda najbolja kombinacija na ovim prostorima što se tiče uzgajanja i zaštite stoke.
Delete
Delete
lingua
lingua

Male
Broj postova : 294
Godine : 30
Lokacija : Lika/Novi Sad (Kako kad)
Datum registracije : 09.01.2012

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by zeljkoxt 11.04.16 11:35

Za gore spomenutog hrvatskog ovčara sam i ja čuo sve najbolje. Konkretno u priči o skupljanju konja. Meni se od uvijek sviđao border collie, ali to je pas koji traži konstantan rad, igru, pas s kojim se treba baviti. Možda i više nego sa nekom drugom pasminom. Jednom sam razmišljao ozbiljnije o tome, ali sam onda skužio da mi se možda nekad ne bi dalo istrčavat ga vani po sat dva ili sl, pa sam odustao. Čemu mučiti takvu životinju. Trenutno imam oštrodlakog ptičara vani u boxu i pudla u kući. Ptičar je blento dok me pudl svaki dan iznenađuje s tim koliki je genijalac i koliko kuži svijet oko sebe. A i super je što mu ne otpada dlaka ni malo. Nikad.
zeljkoxt
zeljkoxt
tipko
tipko

Male
Broj postova : 52
Godine : 40
Lokacija : Zapresic
Datum registracije : 27.08.2014

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Salix 11.04.16 14:44

Ja ne znam o čuvanju stoke ( osim izdaleka ), znam ga kao radnog i kučnog psa.
U iskusnim rukama postiže jako dobre rezultate.
Ne bi se iznenadio da koji napravi izuzetne rezultate raznim radnim disciplinama .U agility -u mislim da je samo pitanje vremena kad će neki od njih postati pojedinačni svjetski prvak.
Čak i u ovakvim uvijetima kod nas, ozbiljna je konkurencija visoko hvaljenim border colijima koji imaju ono što naši samo sanjaju.
Nažalost stranci više cijene naše nego mi.
------
Zeljkoxt znate li da su pudli zapravo porijeklom radni psi. Davno su ih zvali i cirkuski psi ( prevladavali su).
Nažalost slabo se koriste njihove sposobnosti, ako vam se da probajte raditi sa njim.
Mogli bi se ugodno iznenaditi.

Salix
tipko
tipko

Male
Broj postova : 77
Godine : 52
Lokacija : SK
Datum registracije : 08.09.2015

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by zeljkoxt 11.04.16 15:31

Salix je napisao/la:Ja ne znam o čuvanju stoke ( osim izdaleka ), znam ga kao radnog i kučnog psa.
U iskusnim rukama postiže jako dobre rezultate.
Ne bi se iznenadio da koji napravi izuzetne rezultate raznim radnim disciplinama .U agility -u mislim da je samo pitanje vremena kad će neki od njih postati pojedinačni svjetski prvak.
Čak i u ovakvim uvijetima kod nas, ozbiljna je konkurencija visoko hvaljenim border colijima koji imaju ono što naši samo sanjaju.
Nažalost stranci više cijene naše nego mi.
------
Zeljkoxt znate li da su pudli zapravo porijeklom radni psi. Davno su ih zvali i cirkuski psi ( prevladavali su).
Nažalost slabo se koriste njihove sposobnosti, ako vam se da probajte raditi sa njim.
Mogli bi se ugodno iznenaditi.

Kada je prvi puta došao u kontakt s kokošima, samoinicijativno ih je sve skupio i pospremio kroz ulaz na ogradi u za to predviđeno mjesto. Ne radim ništa konkretno s njim, ali često usvojimo neke male i manje važne rutine. Tom psu sam ja drugi u hierarhiji. Ono što me oduševljava kod njega da mu nikad ne trebam dva puta govoriti ako nešto tražim od njega. Ima dosta rutina koje si je definirao sam bez tuđeg poticanja, a sve drugo usvojimo već kroz svega par ponavljanja i zapovjedi. Kod ptičara to traje puno puno duže, a često neke kompleksnije radnje su i nemoguće, kao što je imenovanje predmeta iz hrpe koje da donese i sl. Ali mislim da naravno osim nekog prirodnog potencijala psa na kasnije rezultate utječe i odgoj u ranijoj fazi. Pas koji je vani ne može tako dobro razumjeti što mu se govori, razlikovati boju glasa ili pokrete tijela od psa koji recimo od prvog tjedna spava kraj jastuka i puno više vremena provede sa ljudima u fazi odrastanja. Osim možda ako je border Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 747986
zeljkoxt
zeljkoxt
tipko
tipko

Male
Broj postova : 52
Godine : 40
Lokacija : Zapresic
Datum registracije : 27.08.2014

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by zeljkoxt 11.04.16 15:41

Lupus3395 je napisao/la:https://www.google.com/search?q=srednjeazijski+ovcar&client=safari&hl=hr&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=irCXUomwHYKj4gTgq4GgBw&ved=0CAgQ_AUoAA&biw=320&bih=356.      Tata svih pasa !

Slažem se. Vidio sam ga samo jednom uživo, u Karlovcu. Čovjek je vodio srednjeazijskog ovčara (do tad nisam nikad čuo za tu pasminu) starog svega par mjeseci, na lajni, a kako je bio poznanik od cure, malo smo popričali. Pas je tad imao oko 65 kila s tim da je rasao još. To je strašno kako taj pas izgleda uživo. Ja sam počeo psovat od čuđenja kad sam vidio cucka na što liči.
zeljkoxt
zeljkoxt
tipko
tipko

Male
Broj postova : 52
Godine : 40
Lokacija : Zapresic
Datum registracije : 27.08.2014

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Delete 11.04.16 20:39

Ja sam cuo da su pudli bili lovacki psi i da ih je koristila njemacka i francuska aristokracija u te svrhe.
Delete
Delete
lingua
lingua

Male
Broj postova : 294
Godine : 30
Lokacija : Lika/Novi Sad (Kako kad)
Datum registracije : 09.01.2012

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by zeljkoxt 11.04.16 21:43

Delete je napisao/la:Ja sam cuo da su pudli bili lovacki psi i da ih je koristila njemacka i francuska aristokracija u te svrhe.

Ameri ih i danas koriste kao lovačke, tj kraljevske ili kako ih on zovu "standard" . Ono što je zanimljivo i malo poznato da je John Suter sa svojom pudl psećom zapregom nastupio i uspješno završio sa dosta dobrim rezultatima na najpoznatijoj svjetskoj utrci psećih zaprega Iditarod i to 1989, 1990. i 1991. godine od Aljaske do Mainea u dužini od 1157 milja što je u to vrijeme izazvalo prilično čuđenje. Kasnije su zabranili da se pudli natječu.
zeljkoxt
zeljkoxt
tipko
tipko

Male
Broj postova : 52
Godine : 40
Lokacija : Zapresic
Datum registracije : 27.08.2014

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by ivo 11.04.16 21:55

Gosn Željko, kako Ameri koriste pudle u lovu ? To zaista nisam znao...
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 61
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by gorky 11.04.16 22:06

ivo je napisao/la:Gosn Željko,  kako Ameri koriste pudle u lovu ?  To zaista nisam znao...

Na pudle najbolje idu lisice i kojoti. Zna se i pokoja planinska puma zaletjeti ali to je vec rijetkost!

gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by zeljkoxt 11.04.16 22:21

ivo je napisao/la:Gosn Željko,  kako Ameri koriste pudle u lovu ?  To zaista nisam znao...

Znam da se koriste ponegdje, a sad moram priznati da nisam previše ulazio u tu temu s obzirom da me lov ne zanima ni najmanje pa nemam info kako su se pokazali u usporedbi sa uobičajenim lovačkim pasminama. Osobno bi i ja dao prednost svom ptičaru kad je divljač u pitanju, jer se vidi da ima izraženiji lovački instinkt.

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 GD_poodle_090611D


gorky je napisao/la:

Na pudle najbolje idu lisice i kojoti. Zna se i pokoja planinska puma zaletjeti ali to je vec rijetkost!


Dobar ! Ali ne smijem pred cuckom prepričavat.
zeljkoxt
zeljkoxt
tipko
tipko

Male
Broj postova : 52
Godine : 40
Lokacija : Zapresic
Datum registracije : 27.08.2014

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju - Page 6 Empty Re: Pasmine koje vam se svidjaju

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 6 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.