FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

ruksak i ostala oprema (težina)

+15
sgt bear
maxina
Frenky
Muzgalo
gorky
puls
NightShadow
PJER
duke
poljičanin
Stanky
Storo
Mraz
DoomsdayST
eagle1969
19 posters

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by DoomsdayST 23.03.16 9:14

OK ide se pomalo... Sve je to više-manje OK, ovo što ti ekipa govori je iskustvena stvar, ako se ti trenutno osjećaš bolje uz malo više back-up stvarčica, nije greda... Vremenom i korištenjem ćeš i ti doć do svoje idealne konfiguracije...

Ono što bi ti ja preporučio je, makni JNA čuturu i onu drugu navlaku, i sve te sitnice šta si mislija držat u čuturi drži u porciji... Smanjio si volumen u ruksaku, a i dodao mehaničku zaštitu za te stvari u porciji... Stvarčice ubaci u 1-2 kesice tako da ih lako možeš izvadit iz porcije kad je koristiš, a i kasnije lako vratiš...

Čuture generalno su malo zeznute, treba ih pažljivo održavat inače se lako usmrde... Za priručnu bocu vode radije neku biciklističku bocu sa širokim čepom ako misliš upotrebljavat duže jedan spremnik, ili ako za svaki izlet trebaš nešto onda ove jednokratne pet boce od vode ili već nečega što kupiš za taj izlet će poslužit, a poslije ih obavezno baciš... Pet ambalaža nije zdrava za duže korištenje...

I to ti je više-manje to... Moj savjet je što manje stvari vješat izvana na ruksak osim ako baš moraš ili je nešto lagano, malo, a želiš imat stalno pri ruci... Podloga, ruksak, vreća, nemoj kačit izvani ako ne moraš... Meni je to bitno jer kod probijanja kroz makiju i šikaru imaš problema sa svime što strši... Možda tebi teren nije takav pa te manje briga...

I da, šator možeš rastavit na djelove, možda mu tako lakše pronađeš mjesta u ruksaku nego kao jednoj cjelini... Šibaj u prirodu, slikaj ako imaš volje, podijeli s nama ako želiš, i uživaj...

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 747986

P.S. ako nemaš, kupi ovako nešto, ima ih po Pet centrima i ljekarnama...

http://www.pet-centar.hr/detalji_proizvoda.7151079751e04ead9ea0942589c1af65.o-tom-tick-twister-pinceta-za-uklanjanje-krpelja.aspx

http://www.otom.com/how-to-remove-a-tick

DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Broj postova : 1227
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by duke 23.03.16 11:43

DoomsdayST je napisao/la:Ono što bi ti ja preporučio je, makni JNA čuturu i onu drugu navlaku, i sve te sitnice šta si mislija držat u čuturi drži u porciji... Smanjio si volumen u ruksaku, a i dodao mehaničku zaštitu za te stvari u porciji... Stvarčice ubaci u 1-2 kesice tako da ih lako možeš izvadit iz porcije kad je koristiš, a i kasnije lako vratiš...

moram se složit s ovim, tako je i kod mene, boca i ona najmanja posudica su dobile izgon iz porcije i sad ima mjesta za cjelodnevni obrok + desert + vrečice

Edit: i nož je dobio izgon iz porcije ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 747986

izuzev toga...
nisam vidio šalicu nikakvu ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 865284
duke
duke
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1239
Godine : 39
Lokacija : Sveti Ivan Zelina
Datum registracije : 04.04.2012

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by duke 23.03.16 12:12

a na onaj solarni panel bi bilo fora zalijepit čičak, pa ga čičnut na ruxak tam gore na poklopcu...
mislim kad već voliš vješat stvari po ruxaku, panelu i je mjesto vani ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 368870
duke
duke
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1239
Godine : 39
Lokacija : Sveti Ivan Zelina
Datum registracije : 04.04.2012

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by Muzgalo 23.03.16 18:07

Ovo sve skupa izgleda kao priprema za žešći bugout.

Koliko si stvari nagomilao ili ćeš ići na tjedan dana daleko od svega ili će te, dok sve to potrpaš i rasporediš proći volja i za poludnevnom šetnjom.

Mislim da bi prije prvog, pa makar jednodnevnog izleta trebao popisati kompletnu spakiranu opremu u obliku kontrolne liste i staviti kvačice na ono što si upotrijebio. Prije sam i sam svašta nosio sa sobom, a na kraju mi je većina stvari bila nepotrebna i samo otežavala pristup (i pospremanje) onim potrebnim stvarima. Šator se da složiti od 3x3 tarpa, a razlika u težini je ogromna.

Kako sam prije naveo da se ruksak ne kupuje naslijepo, isto vrijedi i za pakiranje ruksaka. Sve je to divno i krasno dok si u sobi i zabavljaš se. A onda kad kreneš pješačiti, pa se pitaš koji ti je vrag da ti je tako teško hodati dobro poznatim putevima shvatiš da prije svega treba pobijediti vlastiti karakter i prema stvarima se postaviti realno.

Zato checklistu opreme sa sobom na izlet pa će biti lakše nakon nekoliko tura.
Muzgalo
Muzgalo
tipko
tipko

Male
Broj postova : 77
Godine : 42
Lokacija : ZG
Datum registracije : 13.12.2015

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by eagle1969 23.03.16 18:20

DoomsdayST je napisao/la: Ono što bi ti ja preporučio je, makni JNA čuturu i onu drugu navlaku, i sve te sitnice šta si mislija držat u čuturi drži u porciji... Smanjio si volumen u ruksaku, a i dodao mehaničku zaštitu za te stvari u porciji... Stvarčice ubaci u 1-2 kesice tako da ih lako možeš izvadit iz porcije kad je koristiš, a i kasnije lako vratiš...


P.S. ako nemaš, kupi ovako nešto, ima ih po Pet centrima i ljekarnama...

http://www.pet-centar.hr/detalji_proizvoda.7151079751e04ead9ea0942589c1af65.o-tom-tick-twister-pinceta-za-uklanjanje-krpelja.aspx

http://www.otom.com/how-to-remove-a-tick

savjet prihvaćen i hvala na njemu, čutura maknuta i ona mala posuda što je duke rekao i tih par stvari iz one druge navlake prebačene u porciju.


nemam i za to hvala na info, to ću uzeti za par dana jer moram skoknuti do ZG pa ću uzeti i to (btw to mi uopće nije palo na pamet kupiti  ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 865284 )
eagle1969
eagle1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 133
Godine : 54
Lokacija : Zagreb / Nova Gradiška
Datum registracije : 12.02.2016

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by eagle1969 23.03.16 18:22

duke je napisao/la:a na onaj solarni panel bi bilo fora zalijepit čičak, pa ga čičnut na ruxak tam gore na poklopcu...
mislim kad već voliš vješat stvari po ruxaku, panelu i je mjesto vani ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 368870

ne treba čičak jer sam uz njega dobio i karabinjer za vješanje
eagle1969
eagle1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 133
Godine : 54
Lokacija : Zagreb / Nova Gradiška
Datum registracije : 12.02.2016

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by eagle1969 23.03.16 18:25

duke je napisao/la:
DoomsdayST je napisao/la:Ono što bi ti ja preporučio je, makni JNA čuturu i onu drugu navlaku, i sve te sitnice šta si mislija držat u čuturi drži u porciji... Smanjio si volumen u ruksaku, a i dodao mehaničku zaštitu za te stvari u porciji... Stvarčice ubaci u 1-2 kesice tako da ih lako možeš izvadit iz porcije kad je koristiš, a i kasnije lako vratiš...

moram se složit s ovim, tako je i kod mene, boca i ona najmanja posudica su dobile izgon iz porcije i sad ima mjesta za cjelodnevni obrok + desert + vrečice

Edit: i nož je dobio izgon iz porcije ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 747986

izuzev toga...
nisam vidio šalicu nikakvu ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 865284

dobro si primjetio ali me to nije zanimalo jer sam mislio uzimati onu iz porcije ali sad sve više razmišljam da i to uzmem, prijedlog za šalicu? koja je ok? kakvu uopće gledati? pvc ili alu ili neki metal?!?!
eagle1969
eagle1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 133
Godine : 54
Lokacija : Zagreb / Nova Gradiška
Datum registracije : 12.02.2016

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by Storo 23.03.16 18:29

Sta se tice salica, ako ce ti biti samo za pit onda bi radje uzeo od light my fire s poklopcem od 2.5 dl. Ako planiras i kuhat u njemu onda radje alu ili tak nekaj, al po meni nema potrebe metalni nego pvc...
Storo
Storo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 323
Godine : 40
Lokacija : Zagreb - Jarun
Datum registracije : 16.11.2009

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by puls 23.03.16 19:15

Svašta su ti korisno već rekli........ja ću dodati par stvari....

Čini mi se prevelik broj torbica.......i ja sam pobornik organiziranja i sortiranja ali samo si gomilaš stvari i povećevaš teret....

First Aid mi još ima smisla jer je MOLLE (ako je želiš vješati vani), ali kad smanjiš stvari unutra možeš dodati nešto korisno- pribor za šivanje, lampa, upaljač.....
One od porcije ti ne trebaju (jer ih ionako držiš u ruksaku a ne na pojasu); hranu si već prebacio u porciju ili je staviš u bočni džep, a za porciju nije potrebna navlaka....
Higijena....ako već želiš nositi ručnik, u neki manji zamotaj četkicu i mali sapun i to je to (kakvi šamponi?).....za to ti ne treba torbica sa 16 pretinaca....

Ašov ti vjerojatno ne treba, pila isto (pogotovo uz onaj veliki nož), a najvjerojatnije ti ne treba ni on ako ne radiš sklonište (imaš šator).....

Rukavice izbaci, barem jedan kompas, nešto baterija, malo razmisli o hrani i uz ovo što su drugi rekli težinu si gotovo prepolovio!
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by duke 23.03.16 19:41

eagle1969 je napisao/la:
duke je napisao/la:
DoomsdayST je napisao/la:Ono što bi ti ja preporučio je, makni JNA čuturu i onu drugu navlaku, i sve te sitnice šta si mislija držat u čuturi drži u porciji... Smanjio si volumen u ruksaku, a i dodao mehaničku zaštitu za te stvari u porciji... Stvarčice ubaci u 1-2 kesice tako da ih lako možeš izvadit iz porcije kad je koristiš, a i kasnije lako vratiš...

moram se složit s ovim, tako je i kod mene, boca i ona najmanja posudica su dobile izgon iz porcije i sad ima mjesta za cjelodnevni obrok + desert + vrečice

Edit: i nož je dobio izgon iz porcije ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 747986

izuzev toga...
nisam vidio šalicu nikakvu ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 865284

dobro si primjetio ali me to nije zanimalo jer sam mislio uzimati onu iz porcije ali sad sve više razmišljam da i to uzmem, prijedlog za šalicu? koja je ok? kakvu uopće gledati? pvc ili alu ili neki metal?!?!

ja imam neku inox sa duplom stijenkom od 2dcl
ta dupla stijenka bi trebala valjda držati temperaturu nešto duže, al nisam baš primjetio da je tako... ugl mala je, lagana i nema oštrih rubova, vidio sam kod naftaša zebra šalicu, isto je fora, i dolaze u više dimenzija, ima i fora plastičnih... sklopivih... ili ak si pravi buškrafter i boli te veseljko za težinu, onda drvena kuksa ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 368870 zguglaj si malo, imaš velik izbor
... meni se ona mala kockasta iz porcije nije nikad svidjela...

kaj se tiče navlake od porcije ja sam svoju zadržao iz "higijenskih" razloga, ne perem porciju na licu mjesta od one gareži od vatre, pa da mi ne zasere ruxak i ostale stvari iznutra, tutnem ju u navlaku.
Pvc vrečice izbjegavam kolko mogu iz ekoloških razloga.
...ali da imaš previše torbica, vrečica i futrola, Imaš!
to je isto samo mrtav teret
duke
duke
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1239
Godine : 39
Lokacija : Sveti Ivan Zelina
Datum registracije : 04.04.2012

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by duke 23.03.16 19:46

puls je napisao/la:Ašov ti vjerojatno ne treba, pila isto (pogotovo uz onaj veliki nož), a najvjerojatnije ti ne treba ni on ako ne radiš sklonište (imaš šator).....

Pa nemreš mu TI od svih ljudi na ovom forumu reć da mu ne trebaju oštrice ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 478256 ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 478256 ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 478256

TI koji s ruxakom punim noževa i jednom paštetom hodaš po bijelom svijetu ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 676815

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 478256 ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 368870 ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 478256 ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 368870 ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 478256
duke
duke
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1239
Godine : 39
Lokacija : Sveti Ivan Zelina
Datum registracije : 04.04.2012

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by puls 23.03.16 19:54

Ma, normalno da mu trebaju nekakve oštrice, ali primjetio sam neke druge a radimo na smanjenju tereta.......

Kad razmislim, može izbaciti teški šator a zadržati oštrice..... ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 80159
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by duke 23.03.16 19:55

to već zvuči više kao ti ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 69343 ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 478256
duke
duke
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1239
Godine : 39
Lokacija : Sveti Ivan Zelina
Datum registracije : 04.04.2012

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by eagle1969 23.03.16 19:57

svi prijedlozi prihvaćeni i sad ga izvagao. Vagan je sa praznim mjehurom (2 lit) i bez vreće za spavanje.

Kilaža koju je vaga pokazala je: 13.79 kg

Jel to puno ili ok?
eagle1969
eagle1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 133
Godine : 54
Lokacija : Zagreb / Nova Gradiška
Datum registracije : 12.02.2016

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by ivo 23.03.16 20:07

eagle1969 je napisao/la:svi prijedlozi prihvaćeni i sad ga izvagao. Vagan je sa praznim mjehurom (2 lit) i bez vreće za spavanje.

Kilaža koju je vaga pokazala je: 13.79 kg

Jel to puno ili ok?
Mislite li pod "praznim mjehurom" na beshiku ?
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by eagle1969 23.03.16 20:28

ivo je napisao/la:
eagle1969 je napisao/la:svi prijedlozi prihvaćeni i sad ga izvagao. Vagan je sa praznim mjehurom (2 lit) i bez vreće za spavanje.

Kilaža koju je vaga pokazala je: 13.79 kg

Jel to puno ili ok?
Mislite li pod "praznim mjehurom" na beshiku ?


mislim na Hydration Bladder (jbg sorry krivo se izrazio ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 478256 )

znači težina ruksaka je sa praznim mjehom i bez vreće
eagle1969
eagle1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 133
Godine : 54
Lokacija : Zagreb / Nova Gradiška
Datum registracije : 12.02.2016

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by Mraz 23.03.16 20:59

To je već podnošljivo... no s vodom si na 16kg (minimalno) a s hranom... pa 18-20kg. I još ta ogromna vreća, uh.

Oni "pajseri" su najbolja stvar za krpelje koju sam do sada koristio. Kupi, nećeš požaliti. Alternativa ti je... hm, pa možeš kao ja pokupit boreliozu haha.

Jedna stvar koju sam primjetio i definitivno se ne slažem s njom je izbacivanje rukavica. Osim što štite od hladnoće štite i od mehaničkih (sitnije porezotine, trnje, žuljevi) oštećenja a ako su kožne onda i od onih toplinskih pa možeš mirne duše "oko vatre".

Puls bi radije uzeo još jedan nož umjesto njih al on se ionako samo naslikava s tim noževima pa nema gdje ni oštetiti ruke ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 350615
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by Mraz 23.03.16 21:03

duke je napisao/la:
dux aeron je napisao/la:@duke   ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 747986 Pa, trougle marame osim orla, stvarno malo tko nosi... ali zato:

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 S5jqr7

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 69343 e takvu trouglu mamaru nosim i ja ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 747986

Palestinku sam i ja nosio kao klinac. Glavni modni detalj metalaca kao subkulture. Trešeri su furali zelene, tako sam ja.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by duke 23.03.16 21:44

pretpostavljam da ju još furaš, pošto nisi narastao!?

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 478256 ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 478256 ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 478256 ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 478256 ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 478256
duke
duke
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1239
Godine : 39
Lokacija : Sveti Ivan Zelina
Datum registracije : 04.04.2012

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by Mraz 23.03.16 22:03

Kao i ti FOX maju... vjerovatno su ju dobio na kraju osmoljetke.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by puls 23.03.16 22:13

Mraz je napisao/la:Puls bi radije uzeo još jedan nož umjesto njih al on se ionako samo naslikava s tim noževima pa nema gdje ni oštetiti ruke ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 350615

Neki od nas imaju muške ruke kojima nije potrebna zaštita od zločestih kupina i šparoga...... ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 150683
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by glock 23.03.16 23:17

interesantno mi je pratit ove proračune i kalkulacije.Inače.na turama uopće ne kuham pa nema potrebe da nosim bilo kakav escajg i kojekakvo mertučje(posuđe) pa se ne bakčem težinom istog.Ručnik?Pa brišem se u majicu,kad sam na terenu nema luksuza.Ovo me podsjeća ne početke treking utrka u Hrvatskoj prije 12-13g kad je rulja za 50-60km trasu nosila ruksake od 15kg,a danas se to projuri za 8-10 sati s ruksačićem od 3-4kg,a i to sam puno reko.Al ok,ovo je nešto drugo,pravi đir,a ne trka pa treba nešto opreme,al s vremenom će se to pomalo smanjivat.Razumijem zadovoljstvo i entuzijazam.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by zuzonja 23.03.16 23:39

ma nece covik to sve nosit. on samo ne moze odolit da ne pokaze sta ima. cekajte da ja pocnen ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 469245
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by Frenky 24.03.16 20:42

@eagle, bitno je da tu opremu počneš koristiti, često i intenzivno, pa ćeš već naučiti što ti treba, a što ne. naučit ćeš da je npr samonapuhavajući podložak za spavanje jednostavno ili pretežak komad opreme, ili da se oni lagani probuše prve noći, da ti šator ustvari treba samo za alpinističke ekspedicije u visokogorju, da je MRE obrok uglavnom nejestiv, da je čitav niz sitnica, koje ljudi vuku sa sobom, kao zlu ne trebalo, beskoristan i zauzima prostor u ruksaku i stvara dodatnu težinu, pogotovo stvari tipa lopate, sjekire ili mačete. oprema, vrsta i količina ovisi o tome koje je godišnje doba, gdje se hodnja odvija i koliko traje. najteža je uvijek hrana i voda. što se hrane tiče stvari su individualne, ali dobro je koristiti dehidriranu hranu, a zimi je topli obrok obavezan i ujutro i pred spavanje. što se higijene u brdu tiče, nakon par dana svi smrde, potrebno je prati i održavati stopala i šupak. u protivnom može biti problema. za žuljeve i slično dobar je borvazelin. duck tape je također dobro imati, koristan je za žuljeve, za krpanje opreme i za još 100 stvari. kompas je odlična stvar, ali uz određene uvjete, kao što je karta 1:25 000 područja po kojem hodaš, znanje određivanja položaja i kao i višekratno određivanje azimuta do cilja. dobro bi bilo i da posjetiš decatlon u zagrebu, imaju ručnike od mikro fibre, imaju dobrog, laganog i jeftinog veša za brdo. rukavice su isto korisna stvar, ali one obične kožne, šljakerske, služe da natrgaš suharaka za vatru, da posložiš već goruče grane u vatri i da na koncu skineš ovu svoju jna porciju sa vatre, bez da se opečeš.
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by glock 25.03.16 13:01

aaapsolutno točno,ja bi još dodao paket vlažnih maramica,za higijenu i još puno toga.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by eagle1969 25.03.16 15:00

ma kužim ja vas sve koji mi govorite za šator i njegov problem veličine i težine ali ne mogu drugačije. Ja bi isto uzeo hammock i tarp jer su mali i nisu teški ali me strah to kupiti a nisam siguran da će izdržati moju kilažu. Samo je to bio razlog kupnje šatora.
eagle1969
eagle1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 133
Godine : 54
Lokacija : Zagreb / Nova Gradiška
Datum registracije : 12.02.2016

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by duke 25.03.16 15:02

Pa nemoraš ti u hammocku spavat!
Možeš i na podu, ko i mi ostale prizemne životinje ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 478256
duke
duke
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1239
Godine : 39
Lokacija : Sveti Ivan Zelina
Datum registracije : 04.04.2012

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by duke 25.03.16 15:04

Pod ceradom mislim ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 747986
duke
duke
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1239
Godine : 39
Lokacija : Sveti Ivan Zelina
Datum registracije : 04.04.2012

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by eagle1969 25.03.16 15:35

pa zbog kila i spavam na podu pod "ceradom" ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 478256 ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 469245 ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 469245
eagle1969
eagle1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 133
Godine : 54
Lokacija : Zagreb / Nova Gradiška
Datum registracije : 12.02.2016

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by Mraz 25.03.16 15:37

Hm. DD hammoci su deklarirani na 150kg, no kazu mi da su DD proizvodi loši u odnosu na konkurenciju.

Naletio sam na zanimljiv hammock jednog odlicnog bushcraft kanala na YT: http://astore.amazon.co.uk/mcqbushcraft-21/detail/B00KH1L6IW

Cijena je više nego povoljna a ako nosi samo pola od navedene kilaže...



Iako često imamo potrebu raditi nepotrebno komplicirana skloništa, prava "survival" skloništa su ona koja se naprave vrlo brzo i ne zauzimaju puno mjesta.

Nešto tipa ovo: https://www.youtube.com/watch?v=a5RbO5YKAPA


Zadnja promjena: Mraz; 25.03.16 15:40; ukupno mijenjano 1 put.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by eagle1969 25.03.16 15:40

Mraz je napisao/la: -ubaci tyrosur, steristrip


-steristrip nisu imali, tyrosur kupljen ali mi ta teta u ljekarni nudila i bivacin prah i da je po njoj on kao bolji?!?!

-ja reko ne smijem to uzeti, Mraz rekao tyrosur ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 469245 ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 469245

-primjetih ženi iznad glave upitnik pa onak zbunjeno rekla "a dobro" i prodala mi ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 478256 ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 478256 ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 478256 ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 478256
eagle1969
eagle1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 133
Godine : 54
Lokacija : Zagreb / Nova Gradiška
Datum registracije : 12.02.2016

[Vrh] Go down

ruksak i ostala oprema (težina) - Page 5 Empty Re: ruksak i ostala oprema (težina)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.