FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Suzavac - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Suzavac - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Suzavac - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Suzavac - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Suzavac - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Suzavac - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Suzavac - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Suzavac - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Suzavac - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Suzavac - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Suzavac - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Suzavac - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Suzavac - Page 2 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Suzavac - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Suzavac - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Suzavac - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Suzavac - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Suzavac - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Suzavac - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Suzavac - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Suzavac - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Suzavac - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Suzavac - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Suzavac - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Suzavac - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Suzavac - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Suzavac - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Suzavac - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Suzavac - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Suzavac - Page 2 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Suzavac

+39
yasko
maxina
Okibex
NAVIGATOR
CroPrepper
Gmaster
Fratt
Igsy
bonaca
divlji grab
Hombre
Kuzma
marine317
Mraz
Jaki
indeksica
Odin
kengur32
gorance
Mad Max
Target
ray45
Drvo
Bilal
Zokac
zeleni
LupusREBEL
neon
Pomorac
damjan
Mshai
avantura
robertino
Vanja
Psychotic
LUKSA
antun
Stoney
šaran_porcijaš
43 posters

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by Gost 03.12.09 10:11

imam i ja suzavac sin mi kupil u lovcu, drzim ga u vikendici, ne nosim ga nikada sa sobom, no tamo gore ja imam cijeli arsenal oruzja(ako trebam sama prespavati tamo)
sjekira, bejzbolska palica, velika cjepanica, sirajzlin, na prozore obavezno nesto sto bi palo da me probudi ako mi se netko htio uvuci kroz njih, pa sauzavac i pod jastuk obavezno noz Suzavac - Page 2 747986
stos je u tome da mi ikada zatreba..nista od toga ne bi upotrijebila...jer bi premrla od straha i ukocila se

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by LUKSA 03.12.09 10:16

meni je apsolutno bolji ovaj u spreju, CS ili Pepper, ovaj u mlazu je za " blisku borbu "!

da si njega imao bojle bi ti koristilo!

ali šta bi bilo kad bi bilo!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by damjan 03.12.09 10:33

i meni se čini da je bolji u spreju kad ne puse vjetar, ali i dalje mislim da ni jedan ni drugi ne valjaju...
...sve to sluzi samo za nasu psihu, da se osječamo sigurnije stiščuči u đepu komad plastike koji će i dalje ostati u đepu kad do frke dode

..mozda pomogne u susretu sa divljom vjevericom ili tako nesto...(ljudi koji napadaju, spremni su i na obranu, manje zivotinje te nece napast, vuka neces sresti, a prije bi pospricao sebe po ocima nego medvjeda ili vepra) tako da ne znam u kakvoj situaciji to moze biti korisno..
... ali sigurno postoje oni koji znaju za takve situacije u kojima je nekome pomogao pa ako ima takvih nek jave..
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by Pomorac 03.12.09 11:10

Najbolji je onaj sta šprica 2m u dalj, a onaj magla se jedino isplati ako te neko ganja pa samo špricas iz sebe
Pomorac
Pomorac
lingua
lingua

Male
Broj postova : 333
Godine : 37
Lokacija : U primitivnom skloništu
Datum registracije : 24.11.2009

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by robertino 04.12.09 10:01

damjan je napisao/la:kupio sam suzavac prije par godina(neki najbolji kaj su imali u lovcu, baca mlaz od cca 3m),
...u situaciji kad prema tebi trči više (pa čak i jedan) napadač usjeti naciljati nekom u tijelo, a kamoli u glavu u celo malo izad naočala ...ok nisam specijalac..al prosao sam osnovnu snajperističku obuku tako da dobro vidim, motorika me sluzi a ne vjerujem da bi uspio ista s tim pogoditi...

mislim da je to vise za zabavu napadaca...pa mozda od smjeha odustanu Suzavac - Page 2 747986

E moj damjane, koliko ironije u par redaka. Pa ne treba biti specijalac da bi koristili Pepper spray. Ali pametni ljudi koji se bave metodikom izvodjenja nastave ili "how to transfer knowladge" smislili su pojam koji se zove OBUKA i TRENING.. Dakle neku novu radnju i postupke treba uvjezbati. A za vjezbanje s Pepper spray-om postaje sprejevi u kojima se nalazi voda pa se sa njima vjezba. Vjezba se pogadjanje mlazom kada napadac stoji i kada se krece. Tebe su ocito dobro presli ako su ti prodali sprej koji ""baca" samo tri mlaza i to na dva tri metra ( a kazes da je bio najskuplji).
Npr. moj spray "RED PEPPER SPRAY Mk-4" od 75 ml "baca" 6 m i to otprilike 7-8 puta po 1-2 sec. To je 35% tna koncentracija i vrlo je jaka. Dakle, pistolj na vodu u ruke pa udri po treningu i vidit ces rezultate vec nakon 10 minuta. A naravno treba malo poznavati i "psihologiju mase" i kako se grupa ponasa tijekom napada ili demonstracija. Vjeruj mi jedan ili dva poprskana zaustavit ce ostale na dovoljno vremena da mozes reagirati tj pobjeci.

Prijatelju, shvati ovo kao savjet nekoga ko prakticno radi sa spreyem i ima ga za pojasom svaki dan ( ne zbog sminke).

Vidim da si spomenuo snajpersku obuku. Ako te nesto zanima samo reci. Svojedobno mi je to bila struka pa mozemo o snajperskoj tehnici, snajperskoj taktici, maskiranju, kretanju itd . Naziv moga diplomskoga na faksu je bio "preciznost pogotka u zavisnosti od balistickih parametara" . Naravno posto je ovo Offtopic mozemo preko PM-a.
robertino
robertino
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 59
Lokacija : Zadar/Zaire
Datum registracije : 12.09.2009

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by damjan 04.12.09 11:06

slazem se sa vecinom recenog ali ne i sa tim da ce radi jednog poprskanog ostali pobjeći..mozda da u vecini slucajeva..ali isto tako u dosta slucajeva nece..
jednog nesretnog dana moji poznanici (ekipa- njih Suzavac - Page 2 611886 se potuklo sa 2 lika, ok prvo 2 na dva..onda su uletili ostali..uglavnom stvar je u tome da su ta 2 lika prvu dvojicu slozili na pod u trenutku..ostala 6orica kako su se zaletavala na njih tako su i padali.. al niko nije htio odustat zbog inata, ponosa, ega ili cega vec..rezultat svega je njih 8 isprebijano i to sa teskim ozljedama...1 je oglušio skroz, 1 ne cuje na 1 uho,1 ima umjetnu donju vilicu, jedan ima razderotinu na cijeloj nadlaktici, ostali nisu ličili na ljude sljedecih mjesec, dva
...svako normalan misli da su trebali pobjeći, ali nisu...tako da ako ima takvih koji ce ici na nekog iako znas da je jaci od tebe i da je upravo tvog prijatelja koji je isto jači od tebe razbacao kao igračku..sigurno ima i takvih koji se nece zaustaviti ako im je prijatelj poprskan sprejem...
..sto se tice snajperske obuke, spomenuo sam ju ironicno aludirajući na dobar vid s kojim svejedno nebi mogao naciljati nekog u celo, a specijalce sam spomenuo bas zato jer se sprej smatra civilnim oruđem za obranu i vecinu njih koji ga nose u URBANOJ sredini su zene od kojih sigurno vecina nije prosla nijednu navedenu obuku pa tako ni gađala iz pištolja na vodu...
..sto se tice pistolja na vodu svojedobno sam bio pravi mali serif sa tom igrackom, ali necu ga sad nabavljat jer nema isti oblik niti se isto drzi kao sprej da bi se mogao dovoljno izvježbati, vjerujem da bi se sa ovom verzijom spreja sa vodom umjesto suzavca dobro uvježbao ali dosad nisam ni cuo za to ..
..i da slazem se i s tim da su me dobro zeznuli prodavsi mi taj sprej..ne sjećam se jel imao neki zaštitni čep da bi se vidilo jel nov, pa sam mozda dobio i pokazni ili tako nesto...
...samo pucanje sa snajperom me ne zanima jel necu nikad imati vlastitu takvu opremu, ali kad se sretnemo bit ce mi zadovoljstvo poslušati tvoje savjete o maskiranju, prikadanju itd. jel tu imam jos puno, puno za naučiti
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by damjan 04.12.09 11:07

umjesto ovog smileya s naočalama treba pisati (njih osam) Suzavac - Page 2 726657
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by robertino 04.12.09 17:08

Evo jedan clip sa treninga sa Pepper sprayem. Na snimci je moj kolega, bivsi pripadnik ruskih specijalnih postrojbi. Covik u izuzetnoj kondiciji i pripremljen za ovaj "napad" suzavcem. Nema toga ko ce izdrzati otpor na vise od 30-40 sekundi ma koliko on lud bio. A tko jednom omirise suzavac, nece sigurno opet ici na nekoga tko ga drzi u ruci.

Suzavac - Page 2 Watch?v=6XQdaQb6BL8



Pozdrav
robertino
robertino
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 59
Lokacija : Zadar/Zaire
Datum registracije : 12.09.2009

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by Vanja 04.12.09 19:10

S time se u potpunosti slažem... Onaj koji jednom dobije sprej drugi put dobro razmisli o napadu na onog koji ima sprej u ruci...
Vanja
Vanja
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 27
Godine : 38
Lokacija : Ogulin
Datum registracije : 17.10.2009

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by damjan 07.12.09 9:08

sve si dobro napisao...potvrdio si sto sam rekao...u 30 sekundi tučnave možeš biti ubijen ili ostati invalid..i to 1 na 1 , a kamoli sa više napadača... a sad oče li oni nakon toga razmisliti sljedeći put prije nego pomisle napasti nekog ..to više nije moja stvar...
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by robertino 07.12.09 10:21

damjan,

mislim da nisi skuzio poantu. Onih 30-tak sekundi se odnosi na utrenirane ljude a to je npr. policija, security i sl. Kako bilo, ja znam sto znam a ti imas svoj stav/iskustvo o suzavcu. Nije mi namjera na ovom forumu uvjeravati ljude u nesto sto je moje znanje, iskustvo ili praksa. Ne pisem o teoriji "sto bi bilo kad bi bilo". Teoretski mozes postaviti svako situaciju u bilo kojem kontekstu jer ima milion "teoretskih"situacija ( a pogotovo ako "teoriju "podmazes sa malo filozofije onda sa svakom teorijom mozes ici iz jedne krajnosti u drugu).. Ali vratimo se u realnost i neke svakodnevne statisticke okvire. Razgovarajmo o onome sto je realno da se moze desiti u svakodnevnom zivotu. A ne o situacijama kojima je realnost desavanja 1:10000.Pisem ono sto mi se desava.Ukratko sam opisao ono sto radim i ono sto znam i sa tim imam puno utakmica u nogama (a ne samo poprskati sam sebe pa da vidim kako suzavac djeluje). Ponos i saketanje/tucnjava na ulici je jedna stvar a druga stvar je suzavac. Prijatelju moj, kod suzavca nema ponosa. Cvilis ko pas.Treba uzeti u obzir i psiholoski efekat prskanja suzavcem. Napadac koji te napada vjerovatno racuna na iznenadjenje. Mozes misliti kako je on iznenedjen kada mu je napad uzvracen i to suzavcem. Necu reci da je napadac sokiran ali je ometen u namjeri. Ako na to nadodamo strasan efekat zarenja, pecenja, curenja nosa, suzenja ociju ( a to sve pocinje nakon 2-3 sec) svaki "junak" ce biti zauzet samim sobom i onim sto mu se desava. I prvobitna namjera da te napadne se pretvara u situciju spasavanja samoga sebe iz te usrane situacije.
Mozda ja nisam u pravu ( i ne moram biti u pravu). Kao sto rekoh iznio sam svoje iskustvo. Postujem tudja misljenja a svoja ne zelim nametati pod bilo koju cijenu.

Pozdrav

Robertino
robertino
robertino
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 59
Lokacija : Zadar/Zaire
Datum registracije : 12.09.2009

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by damjan 07.12.09 10:32

hej robertino.. sve sam skuzio, mislim da smo obadvojca u pravu...kao i u vecini rasprava treba shvatiti obje strane... općenito govoreći ti si iznio općeoprihvaćeniji stav...(i ja shvaćam da suzavac ne moze biti toliko neefikasan jer bi ga već povukli iz prodaje, a ne još obućavali vas vojnike kako se njime koristi)..ali ja sam spomenuo jedan detalj iz prve ruke u kojem sprej nije imao nikakvu funkciju...ali to je kao što si i rekao 1:10000...
dakle svaki 10000 nek se pazi Suzavac - Page 2 69343
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by robertino 07.12.09 15:55

Ok, sve stima. =)
robertino
robertino
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 59
Lokacija : Zadar/Zaire
Datum registracije : 12.09.2009

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by neon 10.01.10 16:42

Da li netko zna da li u HR negdje ima za kupiti originalni Mace sprej.

Lapis Plus je to imao kao sto pokazuje njihova stranica http://www.lapis-plus.hr/mace.htm

Medutim, kako mi se cini radi se o nekoj staroj stranici koja greskom nije izbrisana sa njihova servera jer nova stranica http://www.lapis-plus-grupa.com/ pokazuje trgovinu na novoj adresi i ne sadrzi nikakve podatke o Maceu.

Ova prastara stranica ce posluziti za bolju identifikaciju onoga sto trazim.

Sprejevi koje ima Lovac ili Hunter&KZ sam vec kupio i nije mi bas nesto osigurac na njima. Takoder ne dolaze u razlicitim velicinama da bi ih se moglo lakse spremiti u dzep, torbicu ili gdje vec sukladno dimenzijama.
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by Stoney 10.01.10 23:07

Pred 2 tjedna su napravili neki update sa programske strane tako da valjda ju drze na serveru zbog linkova koje su ljudi poljepili po internetu -reklama.
Da im posaljes mail? Takvi shopovi su inace jako ljubazni-sve samo da postanes kupac Suzavac - Page 2 469245
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by neon 11.01.10 1:03

Da, vidis. Nije mi uopce palo na pamet s obzirom da sam naviknut na cinjenicu (koja je vrijedila prije nekoliko godina) da nase trgovine e-mail adresu imaju ukrasa radi.

Ako saznam nesto tom metodom, javim ovdje. Mozda nekom bude zanimljivo.
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by neon 12.01.10 16:17

Odgovorili su na mail. Ta trgovina vise ne drzi Mace.
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by LupusREBEL 15.05.10 10:11

Uz sve to,prva pomoć protiv takvih sprejeva je najobičniji eter, eter pod nos,a usta i oči isprati blagom rastopinom sode bikarbone. (ABKO obuka kad su pijane združene snage milicije na aer. Slatina,Priština aktivirali kutiju s suzavcem).Previše etera uspavljuje i to imajte na umu te je lako zapaljiv.
BTW CS je bojni otrov, i spada pod skupinu nadražljivaca i koliko sam upoznt nije legalan baš, možda griješim, ja, osbno, nosim sprej protiv pasa i on je potpuno legala i u par slučajeva se pokazao kao jaaako koristan na ljude a ima ga kupiti u bilo kojoj trgovini s lovnom opremom. Eto baš u siječnju sam ga upotrijebio na glavnom kolodvoru u Zagrebu.
LupusREBEL
LupusREBEL
spikač
spikač

Male
Broj postova : 766
Godine : 53
Lokacija : Ogulin
Datum registracije : 10.08.2009

http://www.LupusREBEL.info

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by LUKSA 15.05.10 11:39

Vojni CS je daleko jači od ovoga koji se upotrebljava u civilne svrhe!

Onaj koji upotrebljava Policije je isto tako puno blaži!

Soda bikarbona za ispiranje pomaže itekako ali kada je koža nadražena, znojna onda stvar pogoršava!

Dok ne prođe, možeš se slikati, i maska maska pomaže!( s ti da ima dobar filter i da ti maska dobro pristaje veličinim ) najgori je vrat i podbradak, odjeća danima nadražuje i u kontaktu sa osobom koja nje bila u kontaktu, sam odjeća može izazvati reakcije koje nisu ugodne!

Malo iskustva! :bog:
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by LupusREBEL 15.05.10 12:49

Naravno da je jači, jesam se nagutao ga kad su ga u obučnom timu instruktori bacali, pogotvo onaj troslojni a ja s JNA maske maknu membrau.

Naime ovaj za pse neraspršuje se na sve strane već na ciljanu osobu. Naime trebali smo ići na Markuševačke nuk skloništa za gradsku vjećnicu ili tak nešto ( http://zeljava-lybi.com/forum/viewtopic.php?f=65&t=1433&start=0&hilit=Marku%C5%A1evac ) te u tvornicu akumulatorskih tegljača koji su bili na Žejavi ( http://zeljava-lybi.com/Zeljava-elektro_vozila_za_vucu.html ). Pošto smo obavili Željavu,neka dodatna mjerenja i skiciranja, otišao sam s dečkima u zagreb i naravno zakasnio na vlak koji ide u 23 i nešto za Ogulin. Niš, vreća za spavanje, prostirka i prespavat ću na glavnom kolodvoru dok nedođe vlak u 04 sata ujutro. Zavežem ruksak za ruku, i počnem dremkat, dođe policija, legitimira me, je im objasnim da sam zakasio na vlak i oni me nikako puste na miru, tjeraju me u hostel a Bundeku, kad sam im pokazao kartu pustili me na miru. Negdje nekon sat-dva osjetim da mi ruksak klizi ispod glave i čupa za ruku, jedan od skitnica ga pokušao ukrast:
-Alo, čovječe što radiš?
-Ma zajebavam te...
ode o pričajući svojim kolegama:
-...pokušao ga zajebat ali nisam uspio.
Valjda ima koja i nadzorna kamera kad je odmah policija došla i prišla toj skitnici uzela podatke i otjerala ga s kolodvora.
Sat vremena prije vlaka počela se okupljat na toplom i maloljetna pijana ološ, prilazi tip i govori mi:
-Momak, mi se tu smrzavamo a ti maš vreću!
-Čekaj, ja bi se trebao smrzavati jer je tebi hladno i želiš moju vreću, pa naravno da ti je nedam!
Ode on i pojavi se s njih četvoricom:
-Oš' dat vreću?
Mislim u sebi, vrag odnio šalu, dat ću im vreču kud puklo da puklo, iziđem iz vreće, nonšalatno je preklopim ljevom rukom i da ću je pružiti desnom rukom izvadim paper sprej iz džepa prsluka i pošpricam ih.
Nabrziu pokupim ruksak i vreću s podmetačem dok su se oni previjali od bola ali na vratima već policija, svih nas šest u prostoriju i na ispitivanje.
Pošto su vidjeli dozu i fino piše da je za obrau pasa, uzeli su mi podatke kao oštećenom a ove lisicima privezali za štangu nedajući im ni da se umiju a vriskali su od bolova. Jedan mladi policajac, obrijaane glave, poveo me sa strane i rekao je da su vagoni za putnički vlak za Oguli-Moravice postavljei na IV kolosjeku i da će obavjestiti zaštitare da sam ja tamo i da me se netjera iz vagona.
-I svaki ti čast kako si se snašao, da si se prepucavao s njima, sad bi te pratio u Draškovićevu a ne na peron, ajd momak, sretno!
Naravno otišao sam u taj vlak koji je kasnije otišao za Ogulin, nije bio brzi već putnički, ali sam prošao bez batina a ova petorica će razmisliti prije neg nekog napadnu ma koliko taj nevino izgledao.
LupusREBEL
LupusREBEL
spikač
spikač

Male
Broj postova : 766
Godine : 53
Lokacija : Ogulin
Datum registracije : 10.08.2009

http://www.LupusREBEL.info

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by zeleni 15.05.10 16:07

Suzavac - Page 2 747986 Suzavac - Page 2 747986 Suzavac - Page 2 747986 Suzavac - Page 2 747986 nadam se da ih još peče.
zeleni
zeleni
lingua
lingua

Male
Broj postova : 406
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by Zokac 01.07.10 12:41

Na ovoj stranici možeš kupiti suzavac.
http://www.suzavac-argus.com/suzavci.html
Zokac
Zokac
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 28
Lokacija : Sibenik
Datum registracije : 12.05.2010

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by Bilal 09.08.10 14:23

vojni suzavac gdje ima kupiti ?

Bilal
bebač
bebač

Male
Broj postova : 1
Godine : 32
Lokacija : Sarajevo-Bistrik
Datum registracije : 09.08.2010

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by damjan 10.08.10 0:00

ne moras svakih 2 sata postavljati isto pitanje..ako ce netko znat, odgovorit ce.. zamisli sad 20 odgovora ne, ne, ne, ja ne znam.. malo strpljenja Suzavac - Page 2 393492
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by Drvo 24.10.10 2:28

LUKSA je napisao/la:Ina če se za ispiranje u vojsci i prema vojnim pravilima Cs -a koristi otopina sode bikarbone!

Ali svejedno ovaj peče ko vrag!Smrdi, grize za nos, uvuče se u odjeću koju obavezno treba oprati!

Tako mene zovu Peršin( Vanja pitaj Štefa )

jer sam na jednom tečaju rekao kao je peršin dobar za smanjenje posljedica uboda pčela , osa i stršljena! na što su svi popadali od smjeha i isprdali me, di ćeš na planini naći peršin, pa nećeš ali je koristan savijet!
Nisam znao ovo za peršin.Čovjek se uči dok je živ.Da sam znao ublažio bih bol od uboda osa.
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by ray45 04.03.11 13:10


- neki dan u društvu razgovarali smo na ovu temu... šta koristiti da bi se,žena a bogami i muškarac odbranio od napasnika....
zaključili smo da je sprej najbezbolniji a učinkovit po napasnika.
tada je jedna prijateljica kazala... da,ali to je zakonom zabranjeno...
da,da... jeste-odgovorio sam...ali i silovanje je zakonom zabranjeno a napasnik to ipak čini.

ray45
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 30
Godine : 79
Lokacija : tuzla
Datum registracije : 27.02.2011

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by Target 04.03.11 20:32

neznam kako je u BiH ali u RH su suzavac u spreju i elektrošoker jedina dozvoljena sredstva za nošenje za samoobranu bez dozvole. curi sam kupio suzavac, smatram da šoker ima previše ograničenu "zonu" upotrebe, koristan samo protiv jednog napadača i to ako ga iznenadiš. sprej sa širokim radijusom izbacivanja je efikasnije (i jeftinije!) rješenje
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by ray45 05.03.11 6:36


- ljudi,zahvaljujem na obavještenjima o suzavcu...
vaš iskustva u kojima iznosite kako ste se odbranili od lopova,za mene a vjerujem i za druge su dragocjena...tu se može mnogo toga naučiti...
npr.dok sam čitao ono što je napisao Lupus rebel što mu se dogodilo na kolodvoru... sav sam se naježio...BRAVO Lupus... tvoj uspjeh je i moj... dok sam čitao, isto kao da sam i ja bio tamo i uživao u pobjedi dobra nad zlim.

ray45
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 30
Godine : 79
Lokacija : tuzla
Datum registracije : 27.02.2011

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by Mad Max 05.03.11 14:09

Dobio sam policijski CS spray direkt u oči i pri tome sam još iznenađen duboko udahnuo ... - prvo ti padnu ruke dole i ne možeš se pomicati ali za par sekundi adrenalin rješava stvar - ako si uspiješ obrisati oči u stanju si funkcijonirati sasvim normalno ... a peče po koži još dugo 6-8 sati i ne ispereš ga tek tako ... Suzavac - Page 2 368870 ... nisam bio tratiran sa strane policije nego me jedan majmun napao zbog meni nepoznatih razloga - prvo me napao verbalno kroz stakla iz auta a kad sam izletio iz auta i frajer je skužio da je dimenzija suprotnika upadljiva poslužio se spreja ... i poslije sprejanja me par puta još udario rukom i nogom dok nisam stigao pokrenuti ruke obrisati oči - preuzeo inicijativu i rješio stvar.
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by ray45 05.03.11 16:10

- po mom mišljenju junak je tko god pobijedi napasnika.Vaša iskustva u vezi sa tim čitam u jednom dahu...
takvih iskustava ja nemam... ali kako vidim,pitanje je samo do kada...
ma nek si ti MadMax preuzeo inicijativu i riješio stvar... pa ne moraš nam kazati kako.

ray45
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 30
Godine : 79
Lokacija : tuzla
Datum registracije : 27.02.2011

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by gorance 03.08.11 15:50

Suzavac je super stvar, počeo sam ga nositi iz više razloga: imam pit bull terriera i svako toliko neki pušten pas skoči na njega i onda ga moram čupati iz njegovih ustiju, ovako samo lagano špricnem prema nadolazećem psu i nema problema, često sam u šumama i već sam više puta naletio na medvjeda, srećom bez posljedica, ako i krene ubuduće, imam se šansu izvući uz dobar suzavac, ima za kupiti onaj veliki baš za medvjede, ali i ovaj mali je ok, i u slučaju krajnje nužde da me više osoba napadne dobro će poslužiti...

gorance
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 41
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 02.08.2011

[Vrh] Go down

Suzavac - Page 2 Empty Re: Suzavac

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.