FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Suzavac za pse Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Suzavac za pse Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Suzavac za pse Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Suzavac za pse Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Suzavac za pse Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Suzavac za pse Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Suzavac za pse Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Suzavac za pse Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Suzavac za pse Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Suzavac za pse Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Suzavac za pse Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Suzavac za pse Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Suzavac za pse Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Suzavac za pse Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Suzavac za pse Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Suzavac za pse Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Suzavac za pse Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Suzavac za pse Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Suzavac za pse Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Suzavac za pse Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Suzavac za pse Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Suzavac za pse Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Suzavac za pse Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Suzavac za pse Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Suzavac za pse Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Suzavac za pse Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Suzavac za pse Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Suzavac za pse Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Suzavac za pse Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Suzavac za pse Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Suzavac za pse

+14
Marko
Adept
WILLY
n1k0!
LupusREBEL
Fili
zeleni
Mraz
boletus
neon
Drvo
Ikarus
NAVIGATOR
Zeljko
18 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Suzavac za pse Empty Suzavac za pse

Postaj by Zeljko 26.02.10 13:23

Koja je točno razlika u djelovanju između suzavca deklariranog za pse i suzavca za ljude? Koji je jači i koje su specifičnosti u sastavu između jednog i drugog?

http://www.suzavac-argus.com/suzavci/antihund.jpg
http://www.suzavac-argus.com/suzavci/kocs.jpg

Pretpostavljam da suzavac za ljude djeluje i na pse, kao što i suzavac za pse djeluje na ljude, ali bi volio čuti ako netko ima više saznanja..
Zeljko
Zeljko
bomber
bomber

Male
Broj postova : 108
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 23.06.2009

http://www.prezivjeti.com

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by NAVIGATOR 14.04.10 15:50

ja sam imao iskustva s suzavcem za pse. vozim se puno biciklom. U podsljemenskoj zoni ima brdo pasa (ne vole poštare ni bicikliste) pa sam sa sobom nosio često i taj suzavac pa možda posluži i protiv ljudi. nakon jedne vožnje uzeo sam auto išao sam na spoj nači se s nekom curom. kad smo se zbližili i malo pohrvali u autu slučajno sam aktivirao malo suzavac koji mi je bio ispod flisa na remenu. tek me malo kroz flis pošpricao po palcu. otvorili smo prozore i nije bilo niš strašno no kad smo sat kasnije sjeli u birc a ja sam palcem dotaknuo sluznicu usta idućih sam 15 min proveo u wc-u ispiruči usta hladnom vodom.
danas sam isto svuda s bajkom i često imam konflikte s balkanjerosima tako da uz ostalo nosim peperspray, čuo sam da je on najsigurniji jer da cs suzavac ne mora imati učinka na šizofreničare i mentalno poremećene osobe.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by Ikarus 14.04.10 23:01

šta se tiće suzavca za pse...nekad davno sam ih kupovo navodno se ne preporuća korištenje na ljudima jer su navodno jači...
ja sam isprobo i jedan i drugi na sebi (budala) i osobno nisam primjetio neku raziliku...
u svakom slućaju nije loša stvar ali oprez pri korištenju...
ima na stranici od coldsteela neki njihov novi suzavac alu je ko neka pjena...
kažu da je dosta bolji iz razloga jer vidiš toćno di špricaš...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by Drvo 15.04.10 0:04

Samo treba pripaziti na sastav spreja.Koliko je meni poznato po zakonu su dozvoljeni sprejevi sa oznakama CN,CS ili OC.
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by neon 15.04.10 1:06

drvo je napisao/la:Samo treba pripaziti na sastav spreja.Koliko je meni poznato po zakonu su dozvoljeni sprejevi sa oznakama CN,CS ili OC.

Vjerujem da se ne bi ni mogli prodavati sprejevi koji nisu zakonom dozvoljeni.

ikarus je napisao/la:ima na stranici od coldsteela neki njihov novi suzavac alu je ko neka pjena...
kažu da je dosta bolji iz razloga jer vidiš toćno di špricaš...

Taj njihov sprej mi se cini totalno dobar, ali to se ne moze kupiti online.

I kod nas se mogu kupiti sprejevi koji izbacuju suzavac u obliku areosola ili koncentriranog debelog mlaza. Isti je sprej, samo biras kakav mlaz zelis.

Ja racunam da je sa aerosolom lakse pogoditi, ali nije pogodan za koristenje u zatvorenom prostoru (lift, hodnik).
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by boletus 15.04.10 9:30

ja sam imao iskustva s suzavcem za pse. vozim se puno biciklom. U podsljemenskoj zoni ima brdo pasa (ne vole poštare ni bicikliste) pa sam sa sobom nosio često i taj suzavac pa možda posluži i protiv ljudi. nakon jedne vožnje uzeo sam auto išao sam na spoj nači se s nekom curom. kad smo se zbližili i malo pohrvali u autu slučajno sam aktivirao malo suzavac koji mi je bio ispod flisa na remenu. tek me malo kroz flis pošpricao po palcu. otvorili smo prozore i nije bilo niš strašno no kad smo sat kasnije sjeli u birc a ja sam palcem dotaknuo sluznicu usta idućih sam 15 min proveo u wc-u ispiruči usta hladnom vodom.
danas sam isto svuda s bajkom i često imam konflikte s balkanjerosima tako da uz ostalo nosim peperspray, čuo sam da je on najsigurniji jer da cs suzavac ne mora imati učinka na šizofreničare i mentalno poremećene osobe.

Još nijednom nisam otišao u planinu a da me nisu pitali "ima li zmija"?

Nikada me nisu pitali : ima li krpelja, krivolovaca ili poludivljih pasa?

Pastirski kerovi-džukele kada te ugledaju na 1km počnu bijesno trčati prema tebi, a čobana boli neka stvar koliko se vi god derali na njega da obuzda psa.

Nekako je i dobro dok ste na nogama, ali situacija se drastično mijenja kada ste na biciklu.

Primijetio sam da su tada još bjesniji i opasniji.

Često se desi da se čovjek uspaniči i počne mahnito pedalati a tada je najveća opasnost da ćete izgubiti kontrolu, pasti na zemlji i biti džukelama kao na tanjuru!

Po meni ako procjenite da im ne možete umaći (pogotovo ako je uspon) tada je najbolje stati i derati se , visoko dizati ruke (jer nas psi vide duplo manjima), bacati kamenje na njh ako je pri ruci i naravno suzavac ako se previše približe-ja ga uvijek nosim na MTB turama.

Naročito su opasni čopori lutalica većih primjeraka, jer se manji mogu i cipelom riješiti!

Narvno tu je i neki folder pri ruci pa ako treba sa njima na život ili smrt. Suzavac za pse 564295
boletus
boletus
lingua
lingua

Male
Broj postova : 258
Godine : 47
Lokacija : humus
Datum registracije : 22.02.2010

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by Mraz 15.04.10 16:06

Kao tinejđera me u okolici Đakova napao ker dok sam biciklom vozio po poljima. Srušio me s bicikla, primio za nogu i vukao kao da sam pero.... Vlasnik je došao i lupao kera nekom letvom po glavi dok nije napokon pustio. Tada sam kod sebe imao "rambo nož" ali sam skužio da bi u ležečem položaju s nogom u kerovoj gubici jedino sebe mogao razrezati ako se razmašem. Da sam tada imao suzavac, sada bi imao manje šavova po nogama i ker bi još bio živ* =)



*na hitnoj sam saznao da su već imali problema sa psima tog čovjeka jer ih uzgaja za borbe, pa su ih nakon moje prijave potamanili. Nisu krivi psi neg vlasnik ali zakon je takav da se pse kažnjava....

Uglavnom, suzavac je odlična stvar za pse jer pravilno upotrebljen spriječi napad, a folder može pomoći tek nakon što je već zario zube u tebe.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by zeleni 15.04.10 17:16

Vidio sam nasrtaj troice "frajera" na jednog ( kako to obično biva ) i napadnuti je izvukao suzavac koji je štrcao u mlazu prema njima. Bilo je vrlo djelotvorno i "junačine" su što cvilili što hodali oko njege kao bjesni psi na deset metara. Ovaj se gospodskim korakom udaljio i rekao im: "Ne perite vodom biti če vam još gore." =)
zeleni
zeleni
lingua
lingua

Male
Broj postova : 406
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by boletus 16.04.10 8:04

Da i petarde su dobre, zapalite upaljačem i bacite na njih, a uspjeh zagarantiran ako ih onjuše u momentu pucnja ili zgrabe zubima Suzavac za pse 69343
boletus
boletus
lingua
lingua

Male
Broj postova : 258
Godine : 47
Lokacija : humus
Datum registracije : 22.02.2010

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by Fili 16.05.10 13:19

Ja svog njemačkog ovčara otjeram sa dezodoransom kad bude dosadan, sam malo špricnem i ovaj ponjuši i pobjegne Suzavac za pse 368870
Fili
Fili
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 30
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 15.05.2010

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by zeleni 16.05.10 13:32

Fili je napisao/la:Ja svog njemačkog ovčara otjeram sa dezodoransom kad bude dosadan, sam malo špricnem i ovaj ponjuši i pobjegne Suzavac za pse 368870

Ha,ha mjenjaj dezič pod hitno Suzavac za pse 469245
zeleni
zeleni
lingua
lingua

Male
Broj postova : 406
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by Fili 16.05.10 13:40

LoL Suzavac za pse 747986
Fili
Fili
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 30
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 15.05.2010

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by LupusREBEL 16.05.10 13:57

Za pse, doduše još nisam kupio, ima uređaj koji ultrazvukom nedozvoljava da vam se približe na 6 m, moj ga poštar ima i mogu vam reć da je stvarno djelotvoran. Kod suzavca za pse, ako vam je netko poprskao suzavcem psa, on pamti, i kad ga idete špricat frotlajnom ili bilo kojim drugim sredstvom protiv buha na rasprskavanje, pas može ugristi i vlastitog vlasnika, čak se poslje boji i dezodoransa, sprejeva za osvježavanje zraka, itd...
...za ljude koji hoće imati zaštitu proti napadača, najbolji je suzavac za pse, nema osigurača, potpunoje legalan,ima ga više u dozi, i višekratan je...
...a i jeftiniji.

Svaki put mi je neugodno kad između komande baze i aerodroma moram proć kroz selo Željava zbog ovih napasnika, a ima dost...

Suzavac za pse Jlws74htj3zpsy9hx7sn
LupusREBEL
LupusREBEL
spikač
spikač

Male
Broj postova : 766
Godine : 53
Lokacija : Ogulin
Datum registracije : 10.08.2009

http://www.LupusREBEL.info

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by Fili 16.05.10 14:48

Čuo sam za to! Ma kod mene ima u kvartu samo jedna banda pasa mješanaca koju je lako otjerat! Samo je malo teže kad šetam psa pa naletim na njih Suzavac za pse 368870
Fili
Fili
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 30
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 15.05.2010

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by NAVIGATOR 16.05.10 15:07

imao sam raznih zgoda i nezgoda sa psima, više zgoda nego nezgoda(više sam pas čovjek nego mačka čovjek) no evo jedne zgodne nezgode. putovao sam s suprugom i frendicom po čileu i krenuli smo se nakon klope u nekom restoranu automobilom uspinjati po obroncima anda. bila je noć. tko je bio u tom djelu anda znat će da su kompletno smećkasto zemljano pjeskaste. nema baš neke velike vegetacije nego samo neka makija. po uskoj cesti vijugamo na visini od oko 2500 visine a iz makije uz cestu svako malo se jedva naziru neke udaljene vatre kako gore. mislim si možda su pastiri. od jednom noć i magla, ne ona pre gusta nego onak tek toliko da paše uz potpuno jasan mjesec na nebu. vozimo se mi no trebalo je naći mjesto za šator. to baš i nije bila najjednostavnija misija zato jer su sve ceste ograđene bodljikavom žicom kao i u večem dijelu južne amerike. doslovce se uz cestu nemaš di ni posrati. vozimo se mi kad onak u tišini (bar nam se tako činilo zbog dignutih šajbi, jel bilo je hladno i brujanja motora) okružili nas psi u trku. prvo pomislim vukovi ali baš su bili šareni svih vrsta tako da me knedl u grlu prošao. vozimo se dalje a pasa oko nas sve više a cesta je toliko zavojita i grbava da pretovareni auto nije mogao potegnuti preko 30 na sat. bilo mi je već fakat sila pišati a pesa sve više. uočim malo proširenje na cesti i kao neki stari drveni kiosk. nisam mogao više izdržati pa sam stao i odlučio ovdje obaviti potrebno i ovdje prespavati. cure su bile ostale u autu. (dalje je priča ko iz nekog filma) izlazim iz auta a okružuje me 30 40 pasa. ne laju samo se komešaju a repovi im među zadnjim nogama. bez vikanja velim ženi da mi doda okrajke od pizze koje sam uzeo od kasne večere još dolje u civilizaciji(mislio sam za nešto prigristi još prije spavanja). među svim psima jedan mi se učinio najsmjeliji i najznatiželjniji. pretpostavio sam da je to vođa čopora. nisam imao okrajke pizze za sve pa sam lagano krenuo prema njemu. nije ustuknuo. na jedno dva metra do njega lagano se sagnem i položim klopu na zemlju i krenem u rikverc. cjelo to vrijeme gledam ga a i on mene u oči. valjda je skužio da više stvarno nemogu glumiti mirnoču jel mi se piša ko sam vrag. pridružio sam se prvom grmu i dok sam pišao a on jeo, svi ostali psi su nestali samo je taj on ostao. i cure su se ohrabrile i izašle iz auta. u tišini smo složili šator i krenuli na počinak ali ne sami nego pod budnim okom gazde čopora koji je legao 4-5 metara pred ulazom u šator. ujutro me probudlo žestoko lajanje. to je naš čuvar potjerao policijsku patrolu koji su đipom patrolirali i htjeli provjeriti ko je to u šatoru. čuo sam samo nerazumljivo psovanje i trubu, otišli su. ustali smo se i skupili preostale ostatke hrane po ruksacima i nahranili našeg čuvara i u miru smo se rastali. u retrovizoru sam ga gledao neko vrijeme je stajao, pa u trenu nestao u gustoj makiji. one sitne vatre koje su gorjele nikada nismo doznali što je to bilo. i na kraju mislim da su psi kao i ljudi, ima ih dobrih i zlih pa ako prema njemu kreneš s dobrim namjerama velika je šansa da će ti istom mjerom i uzvratiti. a komad pice koji puta može biti djelotvorniji od suzavca.


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 19.05.10 10:20; ukupno mijenjano 2 put/a.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by Fili 16.05.10 15:57

Zanimljiva prica! Slazem se da je nekad komad pizze bolji od suzavca... Ovaj jedan pas koji ide zajedno sa mojim na dresuru oce ugrist samo kad mu se daje hrana, a moj prokletinja prvo pojede hranu koju mu neko nudi i tek onda ide ugrist (malo je agresivan) Suzavac za pse 368870
Fili
Fili
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 30
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 15.05.2010

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by Fili 16.05.10 15:57

kad mu se daje hrana iz ruke od nepoznate osobe*
Fili
Fili
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 30
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 15.05.2010

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by LupusREBEL 16.05.10 16:17

Da, ali ako imaš paničnu manijakalnu fobiju od pasa, bolji je suzavac.
Kažu da pas napad kad osjeti da ga se čovjek boji, ali ja ga se uvjek bojim i uvjek imam negativna iskustva s psima.
Možda i zbog mirisa mačaka jer u kući imam dvije mačke... Suzavac za pse 676815
LupusREBEL
LupusREBEL
spikač
spikač

Male
Broj postova : 766
Godine : 53
Lokacija : Ogulin
Datum registracije : 10.08.2009

http://www.LupusREBEL.info

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by Fili 16.05.10 16:21

Ja dok nisam nabavio njemačkog ovčara nisam se bojo pasa, sad znam da ona "kakav vlasnik takav pas" ne vrijedi, i da ono sta pise na netu o nekim pasminama nemora uvjek biti istina Suzavac za pse 368870
Fili
Fili
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 30
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 15.05.2010

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by n1k0! 16.06.10 19:31

ja imam kuce mesanca zlatnog retrivera i labradora e sada da li je moguce da moje kuce bude cist zlatni retriver?

n1k0!
bebač
bebač

Male
Broj postova : 17
Godine : 28
Lokacija : Srbija
Datum registracije : 15.06.2010

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by WILLY 16.06.10 22:30

oba su retriveri postoji mogučnost,ja iman običnog retrivera i mislim da je to najbolji pas,u svakom slučaju kako kod ispadne imat češ superpametnog i vjernog psa
WILLY
WILLY
lingua
lingua

Male
Broj postova : 468
Godine : 48
Lokacija : dolina neretve
Datum registracije : 13.12.2009

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by boletus 11.10.10 9:22

Ponukan jučerašnjim negativnim iskustvom htio sam nastaviti topic i nastaviti ovu raspravu.

Jučer je bio predivan dan i otišao sam na selo da posjetim baku i poveo svoju 1 godišnju ćerku.
Htio sam je provozati kolicima uskom seoskom cestom, ali je uskoro ispred jedne kuće počeo lajati pas koji viri iza zida otvorene ograde sa lancem na vratu.
Mislio sam da je svezan ali na moje iznenađenje izletio je na cestu vukući 2 metra lanca i pošao na djete koje bilo u kolicima, stao sam između njega i kolica i odmah me ugrizao za nogu, ja sam se dero na njega i zvao vlasnika i ujedno izbjegavao da me opet ugrize.
Da sam bio sam znao bih što mi je raditi, ali nisam htio napuštati dijete pošto je pas imao brze i nepredvidive pokrete, a imao sam i folder u džepu.
Nazad sam se vratio autom jer me dobacio rođak pošto opet nisam htio riskirati prolaskom ispred te kuće, opet radi djeteta.
Kada sam se vratio otišao sam da popričam sa vlasnikom, psa nije bilo a on nije htio da izađe iz kuće pa sam mu rekao da ću slijedeći put psa prepoloviti sjekirom ako opet izađe na cestu ispred mene.

Tu večer sam čuo od jednog kolege još gore iskustvo!
Čovjek je stajao ispred svoje garaže sa šarafcigerom u ruci i odjednom se stvorio ogromni pas koji je bez razloga ugrizao čovjeka za stomak, on ga je udarao u glavu sa odvijačem dok ga nije raskravario, da bi ga pustio i opet ugrizao za nogu više puta, nastavio ga je udarati sa odvijačem u glavu dok mu doslovno oko nije ispalo i tek ga je tada pustio.

Budući da psi imaju debele čeone kosti lubanje smatram da u takvim situacijama psa treba bosti u vrat iza lubanje u produženu moždinu jer očito ne pomažu udarci u prednji dio glave?!

Kakva su Vaša mišljenja i iskustva o ovome?


Zadnja promjena: boletus; 11.10.10 10:24; ukupno mijenjano 1 put.
boletus
boletus
lingua
lingua

Male
Broj postova : 258
Godine : 47
Lokacija : humus
Datum registracije : 22.02.2010

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by Adept 11.10.10 9:39

Ovako - odmah vlasnika prijavi policiji!
Odi kod liječnika da pregleda ranu (dobiti ćeš antitetanus najvjerojatnije)!
Psa će se provjeriti i u veterinarskoj stanici da se vidi dali je cijepljen (to nije na tebi). Ako nije - još veći problem za neodgovornog vlasnika.
Pravno gledajući - životinja je STVAR (kao auto, olovka, boca, papirnata maramica...) i za nju je U POTPUNOSTI ODGOVORAN njen vlasnik i ovaj vlasnik MORA biti kažnjen. Životinja koja napada bez povoda je ZLOČUDNA ŽIVOTINJA.
Ti za ovo možeš tražiti - i dobiti - odštetu.
Pas ide na promatranje i ako se primjete promjene u ponašanju koje su ozbiljne za ljude - pas se eutanazira.
Taj pas će to, skoro sigurno, ponovo napraviti - nekom drugome. Zamisli da je napao dijete!
Dakle - kod doktora - prijaviti ozljedu - kontaktirati policiju (oni će veterinarsku stanicu) - dalje je stvar policije, a ti traži odštetu!
Ovo su jako ozbiljne stvari i trebaju se rezati u korjenu - nije ih dobro tolerirati.
Ako ti prešutiš ovo što se desilo, a pas napadne neko dijete (a sigurno će napasti ponovo - pitanje je samo KOGA???)...
Činjenica da se vlasnik ponašao kako se ponašao govori puno - on najvjerovatnije zna kakav mu je pas i velika je šansa da je taj pas i ranije napadao!
Dakle, pametno i oprezno kada su takve životinje u pitanju.


Zadnja promjena: Adept; 11.10.10 10:19; ukupno mijenjano 1 put.
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by NAVIGATOR 11.10.10 9:56

gojzerice su mi odličan alat protiv cucki. več imam grif u koljenu, kad mi se lajuči i režeči približi dobije "tok" po rebrima ili njušci. (inače sam do nedavno i sam bio vlasnik 15 godišnje kujice, tako da jako volim pse ali ne i one zločeste). dobra je varijanta i bočica s vodom ako nemaš bolje. u slučaju da me pas pokuša napasti kad sam s kćerkicom, ne bi imao milosti. upotrebio bi i suzavac i pendrek i folder(jedno od toga)
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by Adept 11.10.10 10:12

Ljudi, bitno je da takve životinje i vlasnike ne tolerirate, već da ih se prijavi! Jednom kada se dogodi tragedija - kasno je. Pas može biti ubojita životinja, a neodgovorni vlasnici moraju odgovarati. Bolje da se takvog psa prijavi (ukoliko napada ljude bez povoda - jako je opasan) i da se vlasnik kazni nego da se nešto desi što može uništiti živote puno ljudi.
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by boletus 11.10.10 10:30

Gubiti vrijeme sa policijom nisam htio jer njih takve stvari ne zanimaju, bio sam sa malim djetetom i nisam imao vremena hodati po policijskim uredima čekati satima da te prime i davati neke izjave na zapisnik, zapisnik čitati, potpisivati, itd. Dijete mi je bilo gladno, plakalo je i morao sam ga voditi doma da ga nahranim.

To što si ti Adept napisao, stoji i to je tako po zakonu, ali to ne funkcionira baš tako u praksi, pogotovo ne u mom kraju!

Liječniku nisam išao jer me nije raskrvario, da li je cijepljen, ne znam, sudeći po vlasniku primitivcu ne vjerujem.

Odšteta na sudu bi trajala godinama, i mjerena u mojim živcima mi se ne bi isplatila.

Tema je kako se obraniti od psa a ne kako dobiti parnicu na sudu.

Hvala na sugestijama.
boletus
boletus
lingua
lingua

Male
Broj postova : 258
Godine : 47
Lokacija : humus
Datum registracije : 22.02.2010

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by Adept 11.10.10 10:48

A onda ništa...
I znam ja jako dobro što je tema - o tome ti nemoj brinuti, samo sam htio pomoći i ukazati na vrlo bitnu stvar, a sve se to može rješavati i naknadno - ne treba isti tren.
No, kako vidim - pojeo vuk magare, kako se ono veli :migg:
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by Marko 11.10.10 11:29

A sve sve svodi na to da pas uopce nije kriv što je takav, nego idiotski vlasnici koji ne odgajaju psa pa eto sranja. Sva sreća Boletus da vam djetetu nije ništa, a nadam se da ste i vi dobro. Pas nije za svakog....
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by Adept 11.10.10 11:34

Ovo je u ogromnoj većini slučajeva 100% točno, no struka prepoznaje pojam "zločudne životinje" i nekada za takve životinje nije kriv vlasnik - one su jednostavno - zloćudne i tko zna zašto su takve...
No, isčitavajući pažljivo gornje postove, možda se nazire razlog zloćudnosti navedenog psa...
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by Target 11.10.10 11:38

obrana od agresivnog psa ovisi da li smo sami ili šetamo svog psa. puuuno je teže kad imate psa sa sobom. osim ako nije ko moj koji odmah uzvraća žestoko napad. a labrador
Suzavac za pse 747986
ipak je rjeđe da će se pas zaletit direktno na vas, prvo će vas promotrit i onda krenut a u tom kratkom vremenu ipak stignemo procijeniti kako spriječiti napad. ponekad buka i mahanje i gađanje može imati kontraefekt jer vas tad počne doživljavat kao stvarnu prijetnju i iz straha može napasti
mislim da je najbolja zaštita suzavac sa direktnim mlazom, ne onaj raspršujući. ali ja ga nebih iskoristio dok nebi bio 100% siguran u napad jer nakon toga pas može završiti pod autom.bio sam i sam napadnut puno puno puta od poprilično velikih pasa. osobno sam se najbolje obranio,ako sam bio goloruk, snažnim udarcem u donji dio trbuha (vidio sam da se sprema napad pa sam se malo bočno namjestio da se pripremim na pokret u stranu) i nakon toga volej u stražnji dio čeljusti. nijedan nije nastavio napad. nikad nebi trebalo direktno gađat u njušku, osim ako niste stvarno brzi i imate dobre čizme na nogama Suzavac za pse 747986
baš danas namjeravam ić kupit suzavac za pse jer sam doživio 2 napada u zadnja 4 dana na ulici u šetnji sa psom. imao sam folder sa sobom ali nekako ga nisam htio potegnuti na psa. na psa mi se zaletio odrasli bernski planinski (nekih 60-ak kg) i na 10cm od njuške počeo režati. svog psa nisam mogao pomaknuti iza sebe jer smo bili u mraku na kamenitoj blagoj uzbrdici a i on ga je napeto gledao . nisam htio počet udarat psa jer ako na kamenju izgubim ravnotežu naje..li smo i ja i moj. vlasnik je stajao 30m dalje i nije se usudio doć po svog psa i govori mi lupi ga ako moraš. idijot! na kraju je uslijedio napad ali 2x veći pas nije očekivao tako žestoku reakciju "miroljubivog laba" (skočio mu je za vrat i počeo trgat... kao štene se družio svaki dan sa staffordicom od frenda Suzavac za pse 747986 ) nakon toga je ostalo samo na režanju. kad je tip došao po psa moj se još išao sa tipom igrati i maziti dok je ovaj režao na njega. kasnije sam saznao da je tip izašao iz zatvora, bivši narkoman. i kako da ga prijavim? neznam mu ime a kod nas na to isto ne reagiraju dok zbog takvih kretena koji nebi smjeli držat pse netko stvarno ne nastrada

zaključak priče bi trebao biti: ako pas napadne MORATE mu pokazati da ste veća njuška od njih Suzavac za pse 469245
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Suzavac za pse Empty Re: Suzavac za pse

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.