FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

+15
Ikarus
sgt bear
franciscus
Šimun
Mraz
Medo Gradela
LUKSA
Wilddude10
elvin
3C2VX
Migach
poletan
Igsy
Fratt
NAVIGATOR
19 posters

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by Mraz 19.11.12 14:38

Malo off ali vidim da se spominje taj nož. Kroz vikend sam imao prilike kroz ruke prošetati novi BR Bravo 1 i nož me na prvu razočarao. U prvih par minuta sam mu našao nekoliko mana. Drška je pretanka i loše dizajnirana, ne upotpuni ruku. Micarta je polirana i skliska na tom modelu. Rampa je čista marketinška izmišljotina koja čak niti nije "thumb ramp" nego po tvrdnjama samog BR: "The Ramp on the top of the Bravo-1 is not actually a Thumb Ramp. It serves two purposes. The rear part of the Ramp is notched to engage the Firesteel. The front part of the ramp aids in putting more pressure over the plunge line for notching." Znači, nazubljeni dio je tu da brzo uništi firesteel a sama rampa služi da palac pri rezanju (nikako ubadanju) ima veću silu što bi se lakše dobilo da rampe uopće nema jer bi nož mogli primiti bliže početku oštrice pa imati i veću silu i bolju kontrolu. Grind i rezne karakteristike neću komentirati jer ga nisam koristio. Ima još par sitnica ali već sam dovoljno po**ao nož.

Da ne ispada da se**m po BR kao firmi, "novi" Fox River te veći brat Magnum Fox River su mi je dizajnerski izvrsni i jedan ide na "to buy" listu ako uspijem naći nekoga tko će mi dati u ruke staru ili novu verziju bilo kojeg da vidim kako ni odgovara drška.

Ovaj BG Ultimate je po meni izvrsna ideja koje nije toliko dobro realizirana. Da je od nekog provjerenog čelika i ima ful tang... A smetaju mi i te kičaste reklame na svakom dijelu noža.

Mraz
master
master

Broj postova : 5658
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by Šimun 19.11.12 15:20

LUKSA je napisao/la:
ali mi koji više koristimo noževe , jednostavno će mo naći više zamjerki!


Točno!
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by franciscus 19.11.12 16:23

Mraz je napisao/la:Znači, nazubljeni dio je tu da brzo uništi firesteel .
"Engage" ne znači "uništi".
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by Mraz 19.11.12 16:43

Poznavanje engleskog jezika mi nije slaba strana, govorim o nepotrebnom trošenju tj. uništavanju firesteela.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by sgt bear 19.11.12 17:05

"engage" u doslovnom prijevodu znači djeluje...ili dolazi u kontakt. nekud je jako ta riječ posljednjeg desetljeća isplivala na površinu engleskog jezika. živjeli! KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 393492
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by franciscus 19.11.12 17:12

Mraz je napisao/la:Poznavanje engleskog jezika mi nije slaba strana, govorim o nepotrebnom trošenju tj. uništavanju firesteela.
Nisam ja ni sporio tvoje poznavanje engleskog, ja sam samo htiom"spustiti loptu". Onako kako ja to vidim, firesteel je stvar koju upotrijebiš kao predzadnju, onda kad ti otkažu svi upaljači i šibice (zadnja je da vrtiš drvo u drvetu ili nišaniš povećalom. E tad ti dobro dođe da imaš nešto što će sigurno "okinut". I kad ti to pojede firesteel, lijepo, kad se vratiš kući, kupiš drugi. Znaš ti to bolje od mene.
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by NAVIGATOR 19.11.12 17:19

Medo
je takav je neki materjal u pitanju, plastični papir

Fratt
moguće je da je taj čelik i tada ne bi bio baš neko sretno rješenje. no mislim da nisu svi noževi gerberove BG serije od istog materjala, za ovaj kao navode da je visokougljični steinless, to mi vuče na 420HC koji u buckovim noževima radi odlično a i gerber ga dosta koristi.
gerber je puno unaprijedio prvu verziju BG ultimatea pa se nadam da su u ovoj zadnjoj ravne oštrice koja je izašla tek ovoga proljeća možda uzeli i kvalitetnije ploče čelika. već će ovaj vikend na test u prirodu na cijepanje i batoniranje. paralelno će uz njega i pro hunter i A1 pa ću prema performansama nadam se barem približno moći zaključiti o kojemu se čeliku radi. gotovo sve recenzije koje sam gledao su idiotske. tip kopa po kamenju i zemlji i poslije tvrdi kako je oštrica još vrlo oštra. pričam ti bajke.

Mraz
i mene je iznenadilo d je renomirani nož jedne tako cijenjene tvrtke toliko slabo upotrebljiv, kad kreneš i od samog grinda noža on je toliko naglašeni konvex da je više nalik sjekiri nego nožu, a njime nešto tanko odrezati tipa featherstickove za vatru je prava muka i skoro nemoguća misija. nož ili ne zasjeca u drvo ili zasjeca pre duboko. ručka i thumbramp su meni na njemu blagi užas a futrola sa onim zarezom skoro opasna po život.
no sva sreća ima ta firma i drugih puno upotrebljivijih, odličnih modela.

franciscus
ti su zupci kao predviđeni za okidanje firesteela a istina je da ga nakon samo par povlačenja pretvaraju u ruinu. skrate mu radni vijek najmanje za pola. mislim da je to bila i Mraževa nit vodilja a ne direktan prijevod.


NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by Ikarus 19.11.12 17:22

@Gosp.Francious Ovaj vaš navod "E tad ti dobro dođe da imaš nešto što će sigurno "okinut". I kad ti to pojede firesteel, lijepo, kad se vratiš kući, kupiš drugi

Je toliko daleko od stvarnoga da se pitam dali ste ikad koristili firesteel? ako i jeste sigurno niste u kombinaciji sa dotićnim nožem jer bi inaće znali kakvu ste glupost izjavili...

Ne želim nikoga uvrijedit ali ovo je forum "preživljavanja" (barem bi trebo biti) pa takvi netočni navodi mogu nekad imat važnu ulogu...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by Mraz 19.11.12 17:37

NAVIGATOR je napisao/la:
Mraz, i mene je iznenadilo d je renomirani nož jedne tako cijenjene tvrtke toliko slabo upotrebljiv, kad kreneš i od samog grinda noža on je toliko naglašeni konvex da je više nalik sjekiri nego nožu, a njime nešto tanko odrezati tipa featherstickove za vatru je prava muka i skoro nemoguća misija. nož ili ne zasjeca u drvo ili zasjeca pre duboko. ručka i thumbramp su meni na njemu blagi užas a futrola sa onim zarezom skoro opasna po život.
no sva sreća ima ta firma i drugih puno upotrebljivijih, odličnih modela.

Da ti velim po istini, grind sam onak pod prstima malo isprobao i ne čini mi se loš niti toliko izražen... možda se to mijenjalo od modela kojeg si ti koristio, ovaj tj. ova dva su bili ganc novi. Usporedio sam ga sa F1 i daleko je manje izražen konveks na Barku.


franciscus je napisao/la:Onako kako ja to vidim, firesteel je stvar koju upotrijebiš kao predzadnju, onda kad ti otkažu svi upaljači i šibice (zadnja je da vrtiš drvo u drvetu ili nišaniš povećalom.

Meni je firesteel glavni način paljenja vatre, upaljač ako i imam imam negdje u rezervi za slučaj da firesteelom ne uspijem zapaliti. Istina da je daleko teže i sporije ali u tome baš i je gušt, ima nešto "primitivno" u takvom paljenju vatre.

Nije stvar ni u firesteelu jer onaj koji je (meni osobno) najbolji je jeftini kineski koji košta 50ak kn a i manje, no isti efekt dobijem struganjem ravnog dijela i struganjem nazubljenog pa ne vidim smisao u nepotrebnom trošenju.

Ovo je samo moje mišljenje i moje iskustvo, vezano uz nož i uz firesteel. Ne znači da sam u pravu ili da neću s vremenom promijeniti mišljenje ako se pokaže da griješim, ne bi bilo prvi put.


Zadnja promjena: Mraz; 19.11.12 17:38; ukupno mijenjano 1 put.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by Igsy 19.11.12 17:38

@franciscus Nebi vjerovao, ali Bear Grills fanovi okidaju prvo firesteelom, pa tek onda trknu doma 10 min po upaljać. KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 855911
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 35
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by franciscus 19.11.12 17:44

ikarus je napisao/la:@Gosp.Francious Ovaj vaš navod "E tad ti dobro dođe da imaš nešto što će sigurno "okinut". I kad ti to pojede firesteel, lijepo, kad se vratiš kući, kupiš drugi

Je toliko daleko od stvarnoga da se pitam dali ste ikad koristili firesteel? ako i jeste sigurno niste u kombinaciji sa dotićnim nožem jer bi inaće znali kakvu ste glupost izjavili...

Ne želim nikoga uvrijedit ali ovo je forum "preživljavanja" (barem bi trebo biti) pa takvi netočni navodi mogu nekad imat važnu ulogu...
Istina: nisam koristio taj nož nikada. To šta sam pisao jeste samo razmišjanje o onome o čemu se ovdje priča. U situacijama u kojima se tražilo ono o čemo se ovdje govori, nažalost, jesam. I vatru sam palio upaljačem, rijetko - šibicom. To mi je bilo dostupnije nrgo firesteel.
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by NAVIGATOR 19.11.12 17:56

Mraz
moguće da se mijenjalo, ovaj s kojim sam ja radio ali i nekoliko onih koje sam kasnije vidio a koji su kupljeni unazad 2-3 godine su bili izuzetno naglašenog konvexa koji osobno ne volim. iako nije idealan ali za rezanje i oštrenje mi je draži dobar holow. BG nož možda i je od nekvalitetnog čelika ali mu je grind i profil oštrice napravljen iznad cijenovnog razreda u koji spoada a to je noževi jeftiniji od 500kn. da je flatgrindan po meni bi bio daleko bolji.

nije vezano direktno na temu ali ima veze sa grindovima: znate li da veći i masivniji fallkov TOR ima tanju i pod manjim kutem grindanu oštricu od trailmastera. ta dva noža su po meni najbolji izbor za preživljavanje i bila bi moj izbor. tor bi pobijedio zato jer je stainless.
da sam imao BG nož kad sam imao 14-15 godina bio bi najsretniji na svijetu, iako mi je i sada zanimljiv. zapravo sa velikom znatiželjom iščekujem prve testove na terenu.


NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by Ikarus 19.11.12 18:04

Problem kod toga noža je to šta je to nazubljenje postavljeno u istom smjeru ko i firesteel.

Znaći ko da ga pokušavate zapalit na taj naćin da vućete nazubljenje ne okomito po njemu nego paralelno šta nema apsolutno nikakvog smisla a da ne spominjem to da je hvat totalno neprirodan i da se i drška uništava na taj način...

Šta se tiće Noža iz teme mislim da je on namjenjen samo masovnoj proizvodnji i više manje dječjoj upotrebi... iz razloga "nepoznatog" čelika (nikad nisam razumio taj Gerberov pristup nevima pogotovo ne u današnje doba odnosno u doba super čelika) jer to i je više manje naj ozbiljniji dio noža za "preživljavanje"

Druga stvar hollow grind se radi tvornčki i kao takav je naj jednostavniji za radit (možda se varam).
Meni se osobno "hollow" sviđa ali samo prerađen na način da mu se skinu ta nepotrebna "ramena" i napravi se pravi slicer od noža.
Pod ramena mislim na ramena od hollow grinda ili na vrhu apexa oštrice a ne na leđima da nebi bilo zabune.

A kolko sam vidio problem "pomela" je taj šta puca pod vibracijom a ne do doslovnog čekičanja..
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by NAVIGATOR 19.11.12 21:01

Ikarus slažem se sa svime što si napisao, jedino ovo za pomel mislim da su to riješili. tako su barem u više navrata napomenuli, da je problem postojao ali da je to u novijim serijama riješeno.
to za čelik je i meni najveća glupost. nadam se da će me na terenu pozitivno iznenaditi kao što je to bio slučaj sa 420HC-om i buckom vantageom za kojeg i danas tvrdim da je uz sanrenmuove i opinelove foldere best buy sklopivi radni nož.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by Fratt 19.11.12 21:06

Ma 420HC je drugi par cipela,dokazano dobar čelik isključivo samo radi izvrsne TO.
Ovo o čemu ja govorim je kineska repa,tome ne pomogne ni Sv. Florijan da ga kali i popušta.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by NAVIGATOR 19.11.12 21:10

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 478256 KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 478256 KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 478256

repa! nadam se da si u krivu ali moglo bi biti tako.
za sada mogu reći da se barem da solidno naoštriti. ono totalno smeće od čelika mi se obično uopće ne da niti naoštriti samo se igla savija na jednu neku od strana.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by NAVIGATOR 19.11.12 22:58

kao naj veći nedostatak BG survival kompleta izdvojio bi na futroli metalne limiće koji se nalaze točno na mjestu gdje rezni brid oštrice ulazi u futrolu. zbog toga se sasvim sigurno nož može i samozatupiti kada struže metal o metal(meni se to nije dogodilo ali je moguće). sva sreća stvar je jednostavno riješiva.
potrebno je kvalitetno dvokomponentno ljepilo i jedna zip trakica ili nešto slično vrlo usko, poput male lopatice.

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9287Medium

ovaj sam paket UHU dvokomponentnog ljepila kupio prije više od 10 godina. koristio sam ga već za stotine stvari i još se nije osušilo, stvarno odlična investicija i odlično lijepi.

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9291Medium

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9292Medium

postupak je brz i jednostavan, potrebno je iz obje tube istisnuti u dobivenu malu posudicu za miješanje jednake količine ljepila i ubrzivaća.

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9294Medium

zatim to dobro nekoliko minuta promiješati, dok ne dobije boju zrelih šmrklji (mutno bijelo-zelenkastu)

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9299Medium

zip trakicu prepolovimo i koristimo onaj tanki prednji dio poput lopatice.

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9315Medium

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9305Medium

nanjeo sam oko milimetar debeli sloj epoxija na mali metalni kvadratić po kojemu bi do sada strugao rezni brid a sada će biti obložen tvrdom masom epoxi smole, poput plastike.

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9307Medium

za ovakve precizne radove po maraku, unatoč jakim svjetlima uvijek na glavi koristim i dodatnu svjetiljku. zadnjih godinu dana odličnu olight i3 i ultra lagani i kompaktni držać koji mi je Mraz napravio i poklonio, hvala Mraže!

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9312Medium

ostavio sam malo više lijepila na tome mjestu, sloj debeo oko milimetra, kako je futrola na knap, prvih je par puta bilo nož teže gurnuti u futrolu dok si oštrica nije proširila put kroz friški epoxi. čini mi se da je nedostatak jednostavno i efikasno riješen.

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9323Medium

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9329Medium
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by NAVIGATOR 24.11.12 23:46

upravo sam se vratio s lijepe cjelodnevne šetnje prirodom.
osim opuštanja u divljini cilj je bio i isprobati nešto od nove opreme koju od nedavno posjedujem. u tu kategoriju ulazi i BG gerber nož kojega sam nestrpljivo želio isprobati.
tu ću temu nakucati sutra tokom dana.
da bi nož mogao kvalitetni isprobati mora biti i adekvatno oštar. kako sam naveo da BG nož dolazi umjereno oštar, u rangu sa prosjećnim noževima srednje klase.
oštrina za BG nož ne bi trebala predstavljati problem jer se on isporučuje s dijamantnim brusaćem na poleđini futrole tako da kada got nam se na terenu istupi nema opravdanja da mu ne povratimo oštrinu jer sve što nam je za to potrebno na nožu imamo.

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9418Medium

ja osobno svaki put kada kupim novi brus prvo njime nabrusim najjeftinije kuhinjske noževe da se brus malo razradi.

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9421Medium

svaki je novi brus nešto grublji nego što je deklariran, upravo je zato važno vidjeti koliko zapravo materjala u jednom prolazu odnosi, odnosno moramo steći filing kako je uopće raditi tim brusem.
isto je i sa dijamantnom ploćicom na poleđini BG futrole. prvo sam na nju nabrusio ova tri kuhinjaska noža, njih mi nije žao ako ih možda i zaribam.

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9422Medium

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9424Medium

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9428Medium

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9429Medium

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9431Medium

za dijamantni oštrać mogu reći da će u vještim rukama nakon što je razrađen postići oštrinu noža kojeg njime brusimo na rubu sa brijanjem, dakle kada na njega najbolje što se njime može naoštrite nož on neće biti savršeno oštar jer je taj dijamant oštrač pre grub, ali će se takvom oštricom moći tu i tamo prerezati koja dlaka, taman na pragu da poćne dobro brijati(još strop i to je to, rezultati bi bili puno bolji)

ima još jedan detalj. kada se bilo kojim brusem pa i ovim dijamantnim oštračem radi potrebno je i važno nakon brušenja oprati i isprati, nož, dijamantni oštrač i posebno futrolu.
s prvim se upotrebama svi brusni alati linjaju, gube uglavnom naj grublje čestice za brušenje jer one trpe najveću silu i nakon prvih nekoliko upotrijebi one otpadnu a brus postane glađi i srazmjeran gradaciji koja je za takav deklarirana.

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9433Medium

iznimno je bitno da ta vrlo abrazivna zrnca ne dospiju u futrolu noža ili nedaj bože sistem sklapanja kod foldera. metali koji se taru na taj bi naćin bili brzo i nepovratno uništeni a nož koji bi stavili u takvu futraolu puno dijamantne prašine bio bi sav tup i izgreban. na to su vrlo osjetljive kydex futrole jer se oštra zrnca koja jednom dospiju u futrolu više ne daju očistiti jer se utisnu u mekani kydex ili plastiku, kožne futrole su od takve neželjene pojave sigurnije.

sreća je na bearovom nožu što se plastični sigurnosni dio može brzo i jednostavno odvojiti od ostatka futrole i održavati čistim.
brus na poleđini je samo malo manji od odličnog DC4

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9439Medium

kako sam danas bio na navedenom izletu testiranja opreme moj je nož trebao biti savršeno oštar da bi mogao stati uz bok konkurentima pa sam ga jućer ipak potegnuo umjesto na dijamant, na spydercovu keramiku i strop.

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9441Medium

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9445Medium

bio je jako jako oštar!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by NAVIGATOR 27.11.12 10:03

nakon nekoliko testova koje sam napravio a koji zorno prikazuju upotrebnu vrijednost ovog survival alata zaključujem da je nož solidan dapače odličan za cijenu koliko košta.

ako vas zanima na temelju čega sam došao do tog zaključka pročitajte ovu temu.

https://survival.aforumfree.com/t7147-1000-stuba-do-odgovora

gdje je detaljno ilustrirano koliko je i za što sve ovaj alat upotrebljiv.

(nekoliko fotki sa navedenog linka)

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9617Medium

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9672Medium

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9675Medium

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9688Medium

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9712Medium

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9724Medium

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9738Medium

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9756Medium

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9783Medium

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9790Medium

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9841Medium

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9867Medium

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9938Medium

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9945Medium

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 IMG_9709Medium
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by Drvo 27.11.12 10:09

Iznenadio me ovaj nož. Surfajući internetom vidio sam samo slike puknutih drški i nezadovoljstvo korisnika.
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by markonvs 27.11.12 10:21

Nisam ga nikada uživo vidio ali mislim da nije toliko loš kakvim ga "mrzitelji" Bear Gryllsa žele prikazati.

Za 50ak $ koliko je na Ebayu mislim da je sasvim solidna alatka.

Btw jako, jako lijepa recenzija.
markonvs
markonvs
spikač
spikač

Male
Broj postova : 571
Godine : 46
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.11.2011

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by NAVIGATOR 27.11.12 10:30

Drvo
i ja isto, to me i potaknulo na recenziju. često su stereotipi razlog općeprihvaćenih pozitivnih i negativnih mišljenja koja se onda pogotovo internetom rašire kao virus. slušao sam razgovor direktora gerbera sa jednim youtube recenzentom gdje raspravljaju o konstrukcijskim greškama prvih serija tih noževa. no na kraju čovijek dodaje da su sve greške ispravljene i da će gerber svima zamjeniti noževe. mislim da je to krajnje fer od gerbera. tu dolazi do izražaja prednost kupovine u trgovini a ne preko neta jer kada su se prvi noževi počeli raspadati samo vratiš nož gdje si ga i kupio i dobiješ novi a ako je naruđba išla preko ebaya tada te povrati robe i ponovna slanja koštaju puno više novaca i živaca.
uglavnom pomel na ovome nožu je i nakon čekičanja jednako čvrst, a čelik više nego solidno drži oštrinu. od distributera sam dobio informaciju da se ove zadnje serije sa ravnom oštricom rade od 8cr13mov čelika, koji je po mojem iskustvu vrlo solidan low budget čelik.
za sada jedina ozbiljna konstrukcijska mana ovog noža su oni metalni limići na unutrašnjosti futrole koji su potencijalna prijetnja da se kod čestog stavljanja noža i vađenja iz futrole rezni brid samozatupi. meni osobno ne paše ni njegova ručka koja je pre duga za moju M šaku ali ista je stvar i sa novim morinim ručkama koje većini više pašu od starih.

Markonvos
hvala!


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 27.11.12 10:32; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by Drvo 27.11.12 10:30

markonvs je napisao/la:Nisam ga nikada uživo vidio ali mislim da nije toliko loš kakvim ga "mrzitelji" Bear Gryllsa žele prikazati...
Ako već mrze Bear Grylls-a onda neka budu objektivni za nož. A ne ako im on ne valja da odmah govore da ne valja i nož.
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by Drvo 27.11.12 10:32

NAVIGATOR je napisao/la:Drvo
i ja isto, to me i potaknulo na recenziju. često su stereotipi razlog općeprihvaćenih pozitivnih i negativnih mišljenja koja se onda pogotovo internetom rašire kao virus...
Tu si potpuno u pravu. To je kao i poslagane domino pločice; jedna padne sve padaju.
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by NAVIGATOR 27.11.12 10:39

dvije stvari su me na prvu totalno odbijale od BG noža
prva je bila ta da je najkorisniji dio oštrice bio nepotrebno nazubljen i nož je takav gotovo neupotrebljiv, taj bi model kod mene dobio jedva prolaznu ocjenu 2/5
druga stvar koja me odbijala su uputstva preživljavanju odštancana na jeftinom papiriću koji se rastopi na prvoj kiši, to me asociralo da je cijeli projekt izveden traljavo.

nož se sada radi bez zubi a za papirić sam ustanovio da je zapravo vrlo kvalitetna plastična folija na kojoj se inače štampaju novčanice te da ga je nemoguće u vodi razmočiti i teško bi ga bilo nehotice potrgati, kao takav također dobro dođe za paljenje vatre.

ne tvrdim ni iz daleka da je BG najbolji nož za preživljavanje no ja za 490kn koliko taj nož košta s forumaškim popustom ja do sada nisam vidio bolji.


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 27.11.12 11:06; ukupno mijenjano 2 put/a.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by Fratt 27.11.12 10:42

Ako se radi od BcrIEmov čeliku onda bi mogao promjeniti mišljenje o njemu,dobar je to čelik...
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by NAVIGATOR 27.11.12 10:46

za sada ne tvrdim da se radi o tom čeliku ali takvu sam informaciju dobio od dilera koji je osobno o tome razgovarao u živo sa predstavnikom gerbera.
moja iskustva s terena govore za sada da bi se moglo raditi o tom čeliku, u svakom me slučaju nož vezano za oštrinu do sada pozitivno iznenadio.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by Drvo 27.11.12 10:46

NAVIGATOR je napisao/la:dvije stvari su me na prvu totalno odbijale od BG noža
prva je bila ta da je najkorisniji dio oštrice bio nepotrebno nazubljen i nož je takav gotovo neupotrebljiv...
Ni ja ne volim te zupce po oštrici. Svojevremeno sam htio kupiti originalni Gerberov nož(ovo originalni mislim na onaj nož od kojeg je uzet dizajn Bearovog noža) ali su me odbili zupci.
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by markonvs 27.11.12 10:49

Dobar je čelik stvarno, malo ga hrđa je*e doduše... ja sam koristio jedan Byrd na moru, rezao neke grančice psu za bacanje u vodu i drugi dan crvene fleke, a nije bio u doticaju direktno sa morskom vodom...
markonvs
markonvs
spikač
spikač

Male
Broj postova : 571
Godine : 46
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.11.2011

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by NAVIGATOR 27.11.12 10:51

Fratt je napisao/la:Ako se radi od BcrIEmov čeliku onda bi mogao promjeniti mišljenje o njemu,dobar je to čelik...

di su ti nestali brojevi? KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 747986
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by Drvo 27.11.12 10:53

NAVIGATOR je napisao/la:
di su ti nestali brojevi? KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 747986
Na Ivinom gruntu. KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 478256 Tamo nestaju noževi pa zašto nebi i brojevi. KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 747986
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE - Page 2 Empty Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.