FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
MEDITACIJA Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
MEDITACIJA Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
MEDITACIJA Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
MEDITACIJA Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
MEDITACIJA Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
MEDITACIJA Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
MEDITACIJA Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
MEDITACIJA Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
MEDITACIJA Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
MEDITACIJA Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
MEDITACIJA Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
MEDITACIJA Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
MEDITACIJA Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
MEDITACIJA Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
MEDITACIJA Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
MEDITACIJA Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
MEDITACIJA Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
MEDITACIJA Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
MEDITACIJA Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
MEDITACIJA Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
MEDITACIJA Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
MEDITACIJA Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
MEDITACIJA Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
MEDITACIJA Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
MEDITACIJA Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
MEDITACIJA Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
MEDITACIJA Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
MEDITACIJA Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
MEDITACIJA Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
MEDITACIJA Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

MEDITACIJA

+18
roguefox
goxxon
Fratt
ivo
LUKSA
Franco G
urbana_gorila
DoomsdayST
Molokai
mariobab
glock
zlatko1
Mraz
duke
tonka
Mladen
trolshein
™pico
22 posters

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

Go down

MEDITACIJA Empty MEDITACIJA

Postaj by ™pico 16.06.12 21:01

Pozdrav forumaši,
evo meni jedne zanimljive teme, možda i nije vezana na prirodu, bushcraft i preživljavanje ali možda se nađe šta korisno za sve nas.
Zanima me da li se tko od vas bavi meditacijom, kakva su vaša mišljenja o tome, gubitak vremena ili vrlo efikasan način za razbistrivanje uma,... kako se uopšte početi baviti meditacijom kao početnik, koliko dugo i kako često meditirate, zašto uopšte meditacija, kakve tehnike meditacije koristite, kakve koristi ima meditacija za vas...
i ako meditirate kakve promjena na sebi ste primjetili.....
Ja osobno se ne bavim (još), ali razmišljam da bi se upisao na neki početni tečaj.
Svi komentari su dobrodošli MEDITACIJA 747986
™pico
™pico
bomber
bomber

Male
Broj postova : 143
Godine : 41
Lokacija : Sežana
Datum registracije : 07.05.2011

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by trolshein 16.06.12 21:36

Upute za meditaciju postoje na internetu a tu su i još bolje, knjige; postoje različite tehnike koje na koncu i različito djeluju na mozak i moždane valove. U svakom slučaju pozitivno. Tu moraš googlati da utvrdiš što zapravo želiš. Meditacija nije lagana, iako se stječe dojam da je to "puštanje mozga na pašu", jer je ona u biti produžena koncentracija, što je teško postiči i početnicima i naprednima.
U svakom slučaju to je najefikasnije iskorišteno vrijeme za svoj boljitak. Što se tečaja tiče neznam ništa o tome, uglavnom se preporučuje početnicima, iako mislim da je nepotreban.
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by Mladen 16.06.12 21:43

Meditacija je bila sastavni dio života indijanaca ..naroda koji je živio sa prirodom ..kroz meditaciju su imali vizije odnosno bistrili su si um pred neke važne događaje koji bi nadolazili ..
ima puno stvari gdje se gubi vrijeme a meditacija to sigurno nije ..
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by tonka 17.06.12 22:52

moja tema, hehe
meditiram vođenu meditaciju već 12 g.od 2000. g. i jako sam dobra u tome.
špico imam dobro iskustvo pa pitaj što želiš.
i dicu u školi sam uvodila i bila sam njihova prva učiteljica meditacije.
važno je tebi samom znati zašto želiš meditiati, tj meditacija mora imati cilj. po cilju onda biraš put.
najgore ti je meditiati besciljno, ne vodi te nikud i to je new age.
također je važno znati koje si vjere, opet zbog raznih puteva meditacije.
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by duke 17.06.12 23:16

znači li to da ateisti nemogu meditirati?
duke
duke
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1239
Godine : 39
Lokacija : Sveti Ivan Zelina
Datum registracije : 04.04.2012

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by tonka 17.06.12 23:17

ne, pa nisu ateisti ljudi bez cilja, no???
postoje razne vrste meditacije, to želim reći.
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by duke 17.06.12 23:22

aha, e dobro onda MEDITACIJA 747986
duke
duke
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1239
Godine : 39
Lokacija : Sveti Ivan Zelina
Datum registracije : 04.04.2012

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by Mraz 17.06.12 23:23

tonka je napisao/la:ne, pa nisu ateisti ljudi bez cilja, no???

Naravno da nismo, naš je cilj uvjeriti vjernike da su u krivu MEDITACIJA 368870 MEDITACIJA 368870
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by tonka 17.06.12 23:27

špico postavio si mnoga pitanja u temi... najveća dobrobit meditacije mi je svjesnost...biti u sadašnjem trenutku i to što ga više svjesna...ako i pobjegnem u prošlost ili u budućnost meditacijom sam stekla brz povratak u sadašnji trenutak. također pogled na sebe iz ptičje perspektive mi je meditacija dala i to mi je genijalno. vježbala sam posebne meditacije za to, tako sam učila i dicu...to je bio boom u školi i dica su obožavala..meditacija me drži u realnosti. zato nikad nije bijeg ni izgubljeno vrijeme, daje mi tajnu snagu i nekad me čini blistavom, ona me odvaja od drugih ljudi hehe...


Zadnja promjena: tonka; 17.06.12 23:30; ukupno mijenjano 1 put.
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by tonka 17.06.12 23:28

Mraz je napisao/la:
tonka je napisao/la:ne, pa nisu ateisti ljudi bez cilja, no???

Naravno da nismo, naš je cilj uvjeriti vjernike da su u krivu MEDITACIJA 368870 MEDITACIJA 368870
bratac ne copraj, potopim te ne dravi MEDITACIJA 469245
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by duke 17.06.12 23:34

@ mraz MEDITACIJA 368870 MEDITACIJA 478256 MEDITACIJA 368870
@tonka, ja na dravanturi u 3 dana neču imat dovoljno vremena da se podružim dovoljno sa svim ljudima, al tebe ču izdavit MEDITACIJA 469245
di je ovaj forum bio prije??? na svakoj temi nađem bar jednog istomišljenika u nečem, a kontramišljenika jako malo ako uopče MEDITACIJA 747986
duke
duke
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1239
Godine : 39
Lokacija : Sveti Ivan Zelina
Datum registracije : 04.04.2012

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by tonka 17.06.12 23:40

pa znaš, lani na vudelju kad smo imali susret u listopadu ja predložila dečkima da ih mogu učit osnove vođene meditacije uz vatru...imaš to u temi vudelja, hehe..pa me je navi zezao da bih od susreta napravila šumski telent show...
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by tonka 18.06.12 0:02

gledajte što želim reći, jedna moja kolegca isto uči djecu meditacije...također vođena...i ja sam bila na njihovom satu i učestvovala iako mi je već bilo jasno što će se desiti jer imam dugogodišnje iskustvo
...njoj su djeca se uspavala a neki su baš zaspali...
i ja sam učestvovala ono da ne kritiziram bezveze iako sam znala da me uvodi u san
to je besciljna meditacija...takva meditacija ne smije biti, i to treba odmah prekidati.....meni je njene dice bilo žao..
ja sam učila moju dicu od 1 do osmog meditirati i plodovi su bili odlični....
moja dica nisu zaspala nego su se opustila i poletjela..
takođe mi je ta kolegica dozvolila da ja svoju meditaciju provedem s njenom dicom,
i nije se dici svidio moj način, znate zašto; ajde pogodite!
jer moja meditacija ima put i cilj...a njena nije imala a dica se već navikla na tu..ako je bio njen cilj to je onda bio san..
dok sam je gledala što radi sa dicom i to osmašima ja sam šizila u sebi..nikud ih nije vodila...nije cilj meditacije opuštenost i san.....ne, ne!

@ljudi; ono što vam želim reći i posvjestiti,meditacija je sredstvo, način, put, ona nije cilj sama sebi, nego s njom ideš, njom se služiš.ona je kao alat s kojim do nečeg kopaš...i to je jako važno shvatiti a to mnogi ne kuže, posebno ljudi new agea i mnogi ateisti. isto tako je i molitva. previše ljudi moli zbog molitve, totalno zaborave da ih molitva negdje vodi. i molitva a i meditacija mogu postati idolopoklonstvo, jer su obje oruđa, put do cilja a ne cilj. kad to usvojite onda idemo dalje...
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by ™pico 18.06.12 7:18

svaka čast tonka...
kad se budemo vidjeli na dravaturi preporučujem se kod tebe za seansu-dvije ... da vidim kako to izgleda uživo... naravno oako budeš na volji i ako bude vremena.
ustvari evo odmah te zadužujemo za 3 dnevni tečaj meditacije MEDITACIJA 747986 MEDITACIJA 747986
i naravno očekivanja su velika .... za to kratko vrijeme češ nas morati naučiti levitirati, telekinezu, telepatiju, izvantjelesno putovanje ............. šala mala MEDITACIJA 747986
mada nekada sam sve to uspijo izvesti u jednoj noči, sa ogromnom količinom alkohola hahahaha MEDITACIJA 747986
™pico
™pico
bomber
bomber

Male
Broj postova : 143
Godine : 41
Lokacija : Sežana
Datum registracije : 07.05.2011

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by tonka 18.06.12 13:30

ono što ateisti ne vole čuti;
meditacija je vrsta molitve.i svaki čovjek ima pravo na nju, jer svaki čovjek ima pravo moliti...al drugačije molimo zavisno kojem Bogu vjerujemo( iako je On jedan ako niste hindu)
što sam ja doživjela sa svojim učenicima baš uvezi meditacije kad sam im rekla da ću ih učiti meditirati, neki su odmah pokušavali sjesti u lotos položaj, ruke položili kako to vide kod istočnjaka i počeli govoriti" om" imala sam posla s dicom dok sam im objasnila da su uprravo meditirali kako to rade budisti, hinduisti..a ne mi kršćani i posebno opet katolici. dica su vidjela na tv i tako radila na mom satu kat vj. i onda jedna mama je zvala ravateljicu i rekla da kakve su to moje meditacije jer samo ljudi koji rade jogu meditiraju...velika, velika nepravda prema meditaciji kao vještoj molitvi sa mnogim bogatim plodovima....mene su časne sesr i svećenici naučili meditacije
imala sam posla teorijskog....žalosno je koliko je meditianje zapušteno u laika. inače svaki sveć, bogoslov, čsestra znaju meditirati jer to je samo jedna od vrste molitava, a ima ih puno... meditacija je nepravedno zapuštena u laičkom svjetu i tu puno treba pojasniti.


Zadnja promjena: tonka; 18.06.12 13:36; ukupno mijenjano 1 put.
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by tonka 18.06.12 13:32

evo, ako ima koji ateist na forumu koji meditira nek se javi u temi i opiše svoje meditacije, način, plodove....bit će mi drago jer me jako zanima


Zadnja promjena: tonka; 18.06.12 13:33; ukupno mijenjano 1 put.
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by zlatko1 18.06.12 13:33

Kako sam shvatio.Meditacija je u stvari kontrolisanje svoih misli?To bi mi bas tebalo.

zlatko1
zlatko1
spikač
spikač

Male
Broj postova : 827
Godine : 42
Lokacija : Zagorica
Datum registracije : 28.10.2010

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by tonka 18.06.12 13:34

@zlatko1 kontroliranje misli je samo jedan plod meditacije, a ima ih jako puno
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by zlatko1 18.06.12 13:38

A to nazivas plodovima.Mogla si tako da kazes.I sta moze da se dobije njome.Aj kazi nesto o samom procesu,kako pocinje i sl.Ili to nemoze ovako?
zlatko1
zlatko1
spikač
spikač

Male
Broj postova : 827
Godine : 42
Lokacija : Zagorica
Datum registracije : 28.10.2010

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by tonka 18.06.12 13:49

pa da, upravo je to važno shvatiti, to sam govorila u gornjim postovima, da je meditacija alat, cilj do nečega, a nije cilj....ona me je dovela do mirnijeg mozganje, i do povezanosti u mom cijelom biću, nekako nisam rascjepkana, nisam odvojena od sebe a prije sam bila. to zahvaljujem meditaciji..i još mnogo sam dobila....
meni je bilo lako raditi s dicom jer su svi moja dica, učenici, pa smo samo poletjeli..al recimo kad pričam s odraslima o meditiranju onda odmjeravam, procjenjujem, pričam i ispitujem...da vim šta bi bilo od toga. nije mi sramota reći da nekom ne mogu pomoći i da idu drugima, da nije kod mene ono što traže.
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by zlatko1 18.06.12 14:26

To sto si rekla malo me asocira na one zene sto ti proricu sudbinu ili skidaju magiju,nemoj se uvrediti tim.Medjutim znam iz sopstvenog iskustva da je vrlo tesko nesto u sebi promeniti.To kako pricas deluje malo misticno i bajkovito,al mislim da nije,vec sasvim obicna stvar,kada je znas.Nema potrebe za misticizmom.Mada sada si nesto,barem nesto(a mogla si vise)objasnila o tome,pa cu ja malo guglati,posto mi deluje interesantno.
Lepo je da je tebi pomogla.
zlatko1
zlatko1
spikač
spikač

Male
Broj postova : 827
Godine : 42
Lokacija : Zagorica
Datum registracije : 28.10.2010

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by tonka 18.06.12 14:39

zlatko1 tebe priča asocira na gatare i proricanje budućnosti???? ma kojom logikom??? što sam rekla pa te odvelo u tom smjeru??? ne kužim sorry....

upravo vrlo jasno govorim o čistoj religiji i vrlo sam jasno rekla da meditiranje na new age načine vode u prazno i takvim ljudima ja ne mogu pomoći. nit onima koje zanima levitiranje, telekineze, itd...ja s tim nemam nič. ja sam vjernica i učiteljica vjeronauka, imam 12 god praksu u meditiranju i 16 g u strogom postu..i ne mogu pisati gluposti kao da ne znam što pišem i kao da ne poznajem ove prakse..
ti bi da ti pričam o mojoj tehnici meditacije možda??? a to ne ide još
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by zlatko1 18.06.12 14:52

Nemoj se ljutiti,asocijacije su nebitna stvar i svasta moze coveka da asocira,pa sad i mene,a u stvari je neki razgovor koje sam licno i vodio sa nekima(gatarama).I ja sam vernik,ali ne bas onakav kakav bih zeleo.uvek ima nesto sto me malo koleba.Ali mislim da u boga verujem.
Moram ti reci nesto nevezano za ovu,vec za drugu temu,svaka ti cast sto si uspela da prevazidjes svoje probleme.Veoma ni je drago da tako nesto cujem.

Ja naime zelim shvatiti nekako ako moze logicno i uprosceno stvari koje cujem.Pa i ovu meditaciju pokusavam nekako da prebacim na prostiji jezik.Ako je to neko stanje i kontrola uma nemogu da naslutim na koi se to nacin radi,a da netraje dosta dugo tj.ne zahteva dosta vremena.Jer znam po sebi i nazalost iz svog iskustva da je neke stvari u razmisljanju vrlo teko promentit.Cak i za poremetiti,treba vremena,a za popraviti jos vise.Ali dosta truda,volje i vremena.Pa mi zato nije bas jasna medtacija.Ili da i ona na neki drugaciji nacin uspeva to uraditi?
zlatko1
zlatko1
spikač
spikač

Male
Broj postova : 827
Godine : 42
Lokacija : Zagorica
Datum registracije : 28.10.2010

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by tonka 18.06.12 15:02

ok!
i si kršćanin pravoslavac jel tako?? ti u svojoj pravoslavnoj vjeri imaš bogatu riznicu meditacije i učitelja meditiranja...ja sam ih čitala neke..sveti starci i svete kaluđerice..svi su oni majstori meditacije...i u srbiji ih imaš živućih koliko znam...s njima razgovaraj o onom što te zanima i uputit će te dublje.
meditacije je disciplina i traži vrijeme, nema rezultata preko noći, ona je plod truda...i traje najmanje 45 min.
meditacije je tehnika koja traži vrijeme
i ja volim 45 min do sat vrem. biti u meditaciji.
upravo jer je meditacija disciplina razgovaram s ljudima da vim što žele.
misle li ozbiljno.
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by zlatko1 18.06.12 15:07

Pavoslavac.Pa 45 minuta nije nikako mnogo vremena.Ja sam mislio vise na dane,nedelje,dobro samo ne bas godine,mada neki put je i toliko potrebno.
Teras me sa odgovorima da guglam.Al ne ma veze.Ipak se trudis.Hvala
zlatko1
zlatko1
spikač
spikač

Male
Broj postova : 827
Godine : 42
Lokacija : Zagorica
Datum registracije : 28.10.2010

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by tonka 18.06.12 15:13

čitam tvoja pitanja...gle, ti ideš u teretanu i vježbaš tijelo..vježbanjem dobiješ nakon nekog vremena pločice, mišiće, kondiciju, to je plod tjelesnog vježbanja.
uložiš napor, vrijeme, discipliniran si pa imaš rezultate vježbe.

tako i meditacija...ona je vježba nutarnjeg čovjeka u tebi, uma, srca, krvi, mozga, mašte, ona te iznutra izgrađiva...ako ne odustaješ a radiš dobro plodovi dolaze od sebe kao i kod fizičkog vježbanja..al i u teretani imaš trenere koji te pitaju što želiš i nadgledaju jel radiš dobro i da li se spravama koristiš ispravno, ispavljaju te i savjetuju... al ni pločice vježbanjem ne dođu u jednom danu ni um nije očišćen meditacijom odmah
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by tonka 18.06.12 15:17

pa dani, mjeseci, godine neg šta...tjedno, koliko možeš i koliko želiš, koliko se navučeš....ti si vjernik pravoslavac znači tvoje meditacije će biti u okviru zakona tvoje vjere..jako je dobro jer nećeš odlutati u vode new agea...znači nećeš meditiati u prazno, za ništa
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by zlatko1 18.06.12 15:23

Ali zasto meditaciju stalno vezujes za veru,mislim za veru u boga?
Meni,opet izvini nemoj shvatiti licno,vec smo razmisljam naglas,ovo deluje kao posao za psihologa ili psihijatra.Mislim na meditaciju.Nekako me ascira da je to njihov posao.
Inace tako sam i mislio,(za potrebno vreme),ali je jedini problem sto se ja tesko navlacima na nesto,u stvari lako,ali i neminovno jednom odustanem.
A,znam,vezba je cudo,al vezbati um je mnogo teze od misica.
zlatko1
zlatko1
spikač
spikač

Male
Broj postova : 827
Godine : 42
Lokacija : Zagorica
Datum registracije : 28.10.2010

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by tonka 18.06.12 15:29

pa vidim ja da ti nemaš baš pojma...opet ću onda ponoviti;
meditacija je vrsta molitve!
i čim počmeš meditirati počmeš zapravo moliti al ako si ateist vjerovatno nemaš pojma da se moliš....
ne znam zašto si povezao meditaciju sa psihologijom i psihijatrijom..vjerovatno zato jer ne znaš o meditaciji...i vjerovatno su ti američki filmovi tu sliku dali u glavu sa onim kauč seansama....bezveze.
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by zlatko1 18.06.12 16:08

Izbrisao sam odgovor jer sam pogresio.Sada sam procitao nesto o meditaciji i mislim da znam sta je i cemu sluzi.Deluje mi tesko i opasno,mada u objasnjenjima citam da nije opasno,ali je teska.Sve u svemu.Svaka cast na uspehu sa njom i onome ko se odluci za se oproba.
Pozdrav
zlatko1
zlatko1
spikač
spikač

Male
Broj postova : 827
Godine : 42
Lokacija : Zagorica
Datum registracije : 28.10.2010

[Vrh] Go down

MEDITACIJA Empty Re: MEDITACIJA

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.