FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Fallkniven noževi - Page 13 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Fallkniven noževi - Page 13 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Fallkniven noževi - Page 13 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Fallkniven noževi - Page 13 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Fallkniven noževi - Page 13 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Fallkniven noževi - Page 13 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Fallkniven noževi - Page 13 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Fallkniven noževi - Page 13 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Fallkniven noževi - Page 13 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Fallkniven noževi - Page 13 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Fallkniven noževi - Page 13 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Fallkniven noževi - Page 13 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Fallkniven noževi - Page 13 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Fallkniven noževi - Page 13 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Fallkniven noževi - Page 13 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Fallkniven noževi - Page 13 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Fallkniven noževi - Page 13 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Fallkniven noževi - Page 13 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Fallkniven noževi - Page 13 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Fallkniven noževi - Page 13 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Fallkniven noževi - Page 13 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Fallkniven noževi - Page 13 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Fallkniven noževi - Page 13 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Fallkniven noževi - Page 13 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Fallkniven noževi - Page 13 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Fallkniven noževi - Page 13 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Fallkniven noževi - Page 13 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Fallkniven noževi - Page 13 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Fallkniven noževi - Page 13 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Fallkniven noževi - Page 13 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Fallkniven noževi

+124
Keltan
roy
Hombre
jimkukri
zuzonja
Guru
zoki208
markonvs
goxxon
woody_
franciscus
maxina
Nubilus
JungleCity
ivo
puls
cutlass
JillValentine
ce3hel
chumaman
trolshein
Hadži Dalibor
Fesch
Marko
z.vonkec
Ris
ivovk
northy
™pico
2,9,29
urbana_gorila
Strider
Mornar
Koaksijalac
kengur32
greg.es
Surfer
explode
sinke
Quanah
Medo Gradela
Elp
mariobab
neven
Dane
glock
Target
redbeard rum
amiklic1
GROUND ZERO
ruger357
robert
djomla
coen
aurora
Mad Max
pinco
Login
Replikart admin
divlji grab
vladimir-vlay
scout
Cave Bear
damjan
Ikarus
hankok
Mraz
boletus
Šimun
cidnam
sgt bear
StArKa
oetzi
Jolender
lonewolf
frbr
Pomorac
girdeaux
jratko30
stefan_nis
Nero Rii
baron
Aries
Nahualli
Prirodnjak
Shark
UrchinStar47
WILLY
Fratt
mglavinic
hac94ker
Igsy
Adept
NAVIGATOR
Drvo
mali mačak
Franco G
cabala - baniran
Mladen
Bedanec
Nino G
buber75
vandall
meduza
WildChild
rinos
bojadva
miha_vg
mimir
baltazar
campy
MI666999
Samobaniran
Knife_maniac
LEGION66
elvin
Mshai
Stoney
Dawor
M5
Lynx
bowhunter
LUKSA
Mile
128 posters

Stranica 13 / 28. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 20 ... 28  Next

Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by StArKa 03.02.11 21:30

Ja svoj A1 ne bih dao za brdo karamela

StArKa
bomber
bomber

Broj postova : 158
Datum registracije : 18.12.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by aurora 03.02.11 22:29

Recesija.

aurora
bomber
bomber

Male
Broj postova : 102
Godine : 53
Lokacija : Pula
Datum registracije : 05.01.2011

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by jratko30 03.02.11 22:43

robert je napisao/la: Ne trebas ga drzat u vitrini nego ga samo koristiti kao noz
a ne kao sjekiru , cekic , polugu itd.

To možeš i sa opinelom ili morom, od full tang noža sa 4.5mm debljine očekuješ nešto više.

jratko30
lingua
lingua

Male
Broj postova : 366
Godine : 33
Lokacija : lika
Datum registracije : 22.11.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by amiklic1 03.02.11 22:55

Slažem se s Navigatorom u potpunosti. Kupio sam rabljeni F1, i odmah je postao glavni nož u mojoj kolekciji. Možda nekom drugom ne bi bio, ali eto, meni paše.

A šta se tiče samih cijena, u sličnoj sam situaciji s plaćom kao i Navigator. Prije par godina radio sam za lovu s kojom nismo mogli platiti režije i stan. Svaku večer od 7 do 10 sam lektorirao nešto za 1000 kn mjesečno. I kad bih to dobio bili smo sretni kao mala djeca... Al' bila su to neka druga vremena. Čak nam je bilo i lijepo cijelo to vrijeme. Teško, ali jako lijepo... ostale su prekrasne uspomene.

Danas? radim dva posla, cijena mi je jako visoka, a činjenica da me plaćaju (sve radim sa strancima i u privatnom sektoru, nema muljanja) dokaz je da "proizvod" vrijedi. na lovu se niti ne osvrćem, i dalje mi je važno da mogu uredno platit porez, režije i kupit hranu... Baš zbog tog odnosa i mislim da se sve okrenulo naopako. na moje zadovoljstvo ;-)

Često čujem naše ljude oko mene kako kažu "lako ti je", "imaš dobru plaću", ali činjenica je da iza svega toga stoje godina truda i rada, učenja i nespavanja, odricanja, čak i gladovanja kad je trebalo... Al' isplatilo se.

A cijene noževa? Zna se kako ljudi žele "ono najbolje". I zbog toga cijene ne rastu proporcionalno s kvalitetom. U ničemu nije tako. za proizvod ocjene 10 plaća se barem duplo nego za proizvod ocjene 8, voljeli mi to ili ne...

amiklic1
bomber
bomber

Male
Broj postova : 173
Godine : 48
Lokacija : Stobreč
Datum registracije : 26.12.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by Fratt 04.02.11 8:59

Sve navedeno stoji,Fallkniven je brand koji stvarno ima pokriće u svojoj kvaliteti,dokazan je u puno segmenata upotrebe,konstantno razvija svoje novitete i puno ulaže u taj imidž čvrstog noža koji će trajati stoljećima...ali meni jednostavno nije sjeo,možda zato jer tko skupi tih 1000 kuna ga može imati a ja ne želim imati sve što "vole mladi"...radije neki custom od D2 čelika por favor...
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by Aries 04.02.11 10:07

Fratt je napisao/la:...ali meni jednostavno nije sjeo,možda zato jer tko skupi tih 1000 kuna ga može imati a ja ne želim imati sve što "vole mladi"...radije neki custom od D2 čelika por favor...

ima nas još koji tako misle... Fallkniven noževi - Page 13 990630
Aries
Aries
spikač
spikač

Male
Broj postova : 651
Godine : 53
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by redbeard rum 04.02.11 10:48

eto,da i ja dam mali obol ovom razgovoru ugodnom.

ne čudi me da je fallkniven dignuo cijene.
cijene goriva su još jednom skočile,a za firmu kojoj se proizvodni pogon nalazi na drugom kraju svijeta to nije mala stvar(kao ni,recimo,cold steelu - ova usporedba nije slučajna).

isplati li se dati određenu svotu novaca za fallkniven nož?
moje iskreno mišljenje i jednostavan odgovor je - NE.
noževi su im preskupi za ono što nude.
industrijski štancan nož u serijama od nekoliko tisuća primjeraka,drške i futrole od potpuno umjetnih materijala i bez trunke individualnosti ili sudjelovanja ljudske ruke,saliveno,ohlađeno,zapakirano i poslano.

ja sam imao fallkniven A1 i nisam bio zadovoljan njime,funkcionalno gledano - napraviti nož te veličine s plastičnom drškom bez štitnika od metala(za batoning je to važna značajka) i prodavati ga s lošom zytel futrolom(govorim o retenciji noža u futroli i konstrukcijskoj grešci u kopči za traku koja ide oko drške,ali i slaboj sintetičkoj traci koju koriste.kožne futrole im nisu ništa bolje.),svjedoči manjku poštovanja prema kupcu i višku želje za profitiranjem.
čelik VG10 je daleko od idealnog rješenja za nož te veličine - čelik koji se okrhne pri udarcu u tvrd materijal(kost,kamen,metal) je praktički nemoguće održavati na terenu.

bark river knife&tool su noževi u istom cjenovnom rangu,ali nude daleko više od fallknivena.
različite vrste čelika prilagođene situacijama,koliko-toliko individualizirana proizvodnja i kvalitetne futrole - i što je jako važno,proizvodnja pod paskom i u zemlji čovjeka koji je vlasnik i stoji iza svega.
dragi forumaši,mislim da je 52100čelik koji karlo koristi pravo čudovište u usporedbi s VG10 u većini zadaća koje možete staviti pred jedan nož.
...
navigatore,imaš super posao i putuješ u sve krajeve svijeta,upoznaješ druge kulture i raduješ se nevjerojatnim ljepotama prirode(koje,nažalost,možda još neće dugo biti tu) - ali pisati o opremi i alatu koje dobiješ besplatno od sponzora mi se čini podlo i u očiglednom sukobu interesa.
tebi su sponzori potrebni i sasvim je logično da ne želiš riskirati njihovu podršku ocjenjujući neki proizvod preskupim ili nepotrebnim - na taj način otplaćuješ njihovo ulaganje i otvaraš si vrata za buduću besplatnu akviziciju opreme.

s obzirom da sam danas posebno raspoložen za pisanje,ubacit ću i jednu usporedbu - najčešće sugeriraš ljudima da si za gradsku vožnju kupe hummer.
jest,impresivan je i gotovo neuništiv,ali istovremeno neprikladan,neupotrebljiv,trom,preskup i previše troši - na engleskom 'overkill'.

postoje i postojali su brojni ljudi,pravi istraživači u nevjerojatnim pothvatima,koji nisu za pojasom nosili nož od pola kile zvučnog imena,ali su ipak postali simbolom ljudske snage - duševne,intelektualne i fizičke.
eto,navodim dvojicu s fotkama noževa koje su oni koristili - znam,bili su oni dijelom cijele ekspedicije,no ne sumnjam da su i tvoje ture koordinirane i opremljene(vjerojatno mnogo bolje nego njihove).

Fridtjof Nansen,polarni istraživač i zoolog:
Fallkniven noževi - Page 13 Nansen
replika njegovog noža:
Fallkniven noževi - Page 13 Img1971BRUSLETTO%20NANSENKNIVEN

Roald Amundsen,polarni istraživač koji je prvi bio i na južnom i na sjevernom polu:
Fallkniven noževi - Page 13 Amund_pole_lg
njegov nož:
Fallkniven noževi - Page 13 58429

jedan je pametan čovjek,kojem se također divim do malih nogu,rekao(ovo je loš prijevod,ali lako je shvatiti o čemu govori):


"People improve only equipment but in the process become no better themselves"
Thor Heyerdahl

Ljudi unaprijeđuju svoju opremu,ali u postupku ne postaju bolji.

pozdrav,
bradonja


Zadnja promjena: redbeard rum; 04.02.11 11:45; ukupno mijenjano 1 put.
redbeard rum
redbeard rum
spikač
spikač

Male
Broj postova : 848
Godine : 39
Lokacija : velika gorica
Datum registracije : 06.12.2009

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by Target 04.02.11 11:23

sa većim dijelom posta se moram složiti. kad sam prvi put vidio falknivena sa onakvom plastičnom drškom zapitao sam se koji je to vrag? toliko antipatično i sterilno mi djeluje da bih ga od ružnoće najrađe držao na dnu ladice da ga kupim. a postoje barem približno jednako kvalitetni noževi po puuuno manjim cijenama
i kako je amiklic rekao cijena ne raste proporcionalno sa kvalitetom, da sam milijunaš kupovao bi možda samo najbolje ali to opet ne znači da je isplativo. uvijek se treba gledati omjer uloženo/dobiveno ne samo kod noževa nego općenito kod svega u životu. i prijevod ti je točan =)
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by amiklic1 04.02.11 14:18

A vidiš, meni baš leže drške od umjetnih materijala, i to iz dosta razloga. navest ću samo da sam s CS recon Tantoom proveo godine na kojekakvim obukama i slično, i bio sam savršeno sretan njime.

Iako mi drvo i koža izgledaju ljepše, mislim da je dobar umjetni materijal još uvijek u prednosti...

Mislim da većina ljudi nikad nije ni ovisila o samom nožu (nekakva situacija pravog preživljavanja), a ja sam s mojim bio u prilici da je bio jedina stvar koju sam imao, koristio sam ga pod vodom, bacao, udarao itd. Dosta drvenih drškli jednostavno ne bi bez oštećenja izdržalo sve te torture... (naravno, izneseno je samo moje mišljenje utemeljeno na dugogodišnjem iskustvu).

I, da. Složit ću se da za tu lovu ima jednako dobrih, ako ne i boljih noževa, a ovdje ima ljudi koji o tome sigurno znaju više od mene pa ću pustit njima da prosude...


amiklic1
bomber
bomber

Male
Broj postova : 173
Godine : 48
Lokacija : Stobreč
Datum registracije : 26.12.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by redbeard rum 04.02.11 14:21

nemam ništa protiv umjetnih materijala(u planu mi je napraviti dršku od plastike),ali konstrukcijski je drška na A1 loša - metalni štitnik je itekako potreban.
redbeard rum
redbeard rum
spikač
spikač

Male
Broj postova : 848
Godine : 39
Lokacija : velika gorica
Datum registracije : 06.12.2009

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by Ikarus 04.02.11 15:17

potisujem bradonju...

osobno nemam model a1 nego f1

već se dugo dvoumim oko kupnje modela a1 baš zbog same drške...

ne samo iz razloga kojeg je naveo readbeard rum sa metalnim štitnikom koj štiti samu dršku takvog "ozbiljnog" radnog noža prilikom battoninga i dr stvari nego i zbog činjenice da je drška jako mala...

ja imam otprilike srednju šaku a drška mi je mala...
zbog same težine i veličine noža morala bi biti veća da omoguči više vrsti hvatova,pogotovo kad se drška pri kraju drži za neko cijepanje odnosno "čišćenje"...to se može riješit sa komadom paracorda ili neke špage ali i dalje smatram da je pre mala...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by Target 04.02.11 16:26

amiklic1 je napisao/la:A vidiš, meni baš leže drške od umjetnih materijala

ne smetaju meni umjetni materijali, smatram da su dugoročno isplativiji materijal a i da se uništi uvijek možeš naknadno staviti od drva prema želji. imam ka-bar heavy bowie sa kraton g drškom i leži mi kao salivena (ljudi su nezadovoljni samo sa futrolom)

usporedba drške

Fallkniven noževi - Page 13 419a9BgbOOL

Fallkniven noževi - Page 13 383-844-thickbox

razlika u cijeni je cca 1000kn kad se prodavao ka-bar u replikartu! a da ne spominjemo da falka nebi mogao ni držati u ruci s obzirom na šapu
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by oetzi 04.02.11 18:01

kaj je vama dečki ,pa da falk ima metalni štitnik to košta bar koliko i sam nož,čist primjer onaj model IDUN,štitnik, koža=2500kn,ko voli nek izvoli, meni ne smeta al da se mnogi razočaraju mislim da da
oetzi
oetzi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 923
Godine : 39
Lokacija : koprivnica
Datum registracije : 25.07.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by robert 04.02.11 18:57

Ma prodavti ce se oni , koliko god nekima ne lezali u ruci . . .
robert
robert
lingua
lingua

Male
Broj postova : 454
Godine : 39
Lokacija : izad 7 gora
Datum registracije : 09.12.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by NAVIGATOR 04.02.11 19:41

redbeard rum je napisao/la:
...
navigatore,imaš super posao i putuješ u sve krajeve svijeta,upoznaješ druge kulture i raduješ se nevjerojatnim ljepotama prirode(koje,nažalost,možda još neće dugo biti tu) - ali pisati o opremi i alatu koje dobiješ besplatno od sponzora mi se čini podlo i u očiglednom sukobu interesa.
tebi su sponzori potrebni i sasvim je logično da ne želiš riskirati njihovu podršku ocjenjujući neki proizvod preskupim ili nepotrebnim - na taj način otplaćuješ njihovo ulaganje i otvaraš si vrata za buduću besplatnu akviziciju opreme.



ovo bi moglo imati logike, ali ja sam A1 kao sponzorski nož dobio za speleološku expediciju na kubi 2004/5g, (od tada ga i koristim) nikakve sponzorske obaveze prema toj tvrtki nemam. teško da bi me itko mogao kupiti za 1400kn pa da ga 6 godina zbog toga hvalim. to je samo jedan od razloga zakaj ovakve tvrdnje gore ne stoje.
no već sam više puta naveo ali evo opet ću ja sam biram i pronalazim svoje sponzore, pa kad ih biram izaberem one koji nude najkvalitetnije u određenom fahu(Garmin, Iglu, Sony i drugi) iz razloga jel ću njihove proizvode koristiti u naj nepredvidljivijim situacijama kad me ne smiju iznevjeriti i iz razloga jer ne želim hvaliti loše stvari i tako si uništiti kredibilitet.

i falkove ručke nisu plastične, one jesu nešto tvrđe od CS ovih koje i meni bolje pašu, ali se zbog toga CSove ručke relativno brzo upotrebom potroše(potrošio trailmastera i SRK), pohabaju i stanje. zato je Fallk uzeo nešto tvrđu smjesu. svaka će fallkova ručka pri heb nadživjeti većinu drvenih. izbor čelika, VG10 ili neki karbonac, ovisi o afinitetima i uvijetima i učestalosti korištenja. ja osobno iako volim karbonce ali za duži put gdje ne nosim purol pastu i ulje za podmazivanje(znači za put malo duži od izleta u susjedovo dvorište) ću uvijek radije ponjeti neki nehrđajuči čelik, ako zbog ničeg drugog onda iz razloga kaj me živcira da mi oštrica od upotrebe dobije piklnje i pocrveni, pohrđavi. inače sam ljubitelj karbonaca i baš testiram svoju kratku mačetu od 1085 čelika i uživam, ali ona je za dvodnevne trodnevne izlete i slično.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by NAVIGATOR 04.02.11 19:54

osobno mi jako odgovara fallkova ručka bez metalnog štitnika, to mi je jedina zamjerka za CS recon scout, kaj mi na živce ide taj metalni štitnik i smeta mi pri upotrebi, da imam taj nož odma bi taj metalni dio zbrusio i sveo na minimum. ne pišem ovo redbeard rumu kao neki suprotni stav tvojem nego mi jednostavno taj dio nema nikakvu svrhu, daleko mi više paše onaj od gume kao kod SRK, A1 i sličnih, možda zato kaj imam manju šaku M-L. ova gumena ručka na ka barovom hewy bowieu također mi nije idealna (onaj četvrtasti dio prema oštrici) pa sam ga zbrusio i prilagodio sebi inače je ručka fantastična, pogotovo onaj krajnji zadnji dio kao kuka koji sprečava da alat nekontrolirano izleti čak i kada stisak ruke od umora i vibracija popusti.

sad sam se uhvatio da smo svi sad, pa i ja debelo otišli u off topic zato Fallkniven noževi - Page 13 806172
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by redbeard rum 04.02.11 20:05

ne pišem isključivo o modelu A1 već o fallknivenu kao marki.
kredibilitet ne dolazi od brendirane robe koju koristiš.
više bi za svoj kredibilitet učinio demonstrirajući određene vještine,bilo izrade skloništa,pronalaženja hrane,obrade drveta ili nečeg drugog.

mislim da imaš problema s vrijednostima u životu,jer čitajući tvoje postove dolazim do zaključka da je osnovna vrijednost svega almighty dollar.

umjetni materijal od kojeg je drška na fallknivenima nije loš,no sama je drška loše/površno dizajnirana,kao i futrole.
osim toga,postoji mnogo vrsta drva koji bi bez problema nadživjele kraton,no nemoguće ih je ukalupiti na trn i baciti u prodaju.
potrebno je uložiti određeni trud i možda se odreći komadića profita.
redbeard rum
redbeard rum
spikač
spikač

Male
Broj postova : 848
Godine : 39
Lokacija : velika gorica
Datum registracije : 06.12.2009

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by NAVIGATOR 04.02.11 20:30

redbeard rum je napisao/la:ne pišem isključivo o modelu A1 već o fallknivenu kao marki.
kredibilitet ne dolazi od brendirane robe koju koristiš.
više bi za svoj kredibilitet učinio demonstrirajući određene vještine,bilo izrade skloništa,pronalaženja hrane,obrade drveta ili nečeg drugog.

mislim da imaš problema s vrijednostima u životu,jer čitajući tvoje postove dolazim do zaključka da je osnovna vrijednost svega almighty dollar.
.

istina da kredibilitet ne dolazi od robe koju koristim ali bi isti mogao izgubiti pričajuči bajke i hvalospjeve o alatima koji to ne zaslužuju.


na ovaj drugi pasos stvarno nemam komentara,


ekipo ajmo lagano natrag prema temi Fallkniven noževi - Page 13 806172

kruh je poskupio, gorivo, pa i fallkovi
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by Fratt 04.02.11 20:43

Ali zato pada cijena rada.
Sorry na OT-u.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by aurora 04.02.11 21:09

Izgleda da je Fallkniven većini prvi izbor za boravak u prirodi. Vjerujem da su najbolji po kvaliteti i stvarno mi se sviđaju ali se ni jednom nisam odlučio kupiti njihov nož. Naručio sam prvo F1 pa S1, A1 i na kraju WM1 i sve ih zamijenio drugim noževima. Ni za jedan ne mogu reći da mi se nije svidio ili da je loš ali jednostavno nije imao " ono nešto ". Poslije mi je palo napamet što je to- užasne korice koje nekoć nisu bile takve. Prve za A1 bile su od cordure i stvarno su izgledale dobro, kydex su također bile odlične ( bar po izgledu )- ali ove danas! Blagi užas! To zapravo nije slučaj s ovom tvrtkom, pogledajte SOG i CS. Od nekad ozbiljnih modela noževa do blagog užasa danas. Ka Bar i Buck nisu mjenjali modele od prošlog stoljeća a još im je i kvaliteta opala ( Ka baru posebno ). Gerber se više ni ne spominje kao ozbiljna tvrtka.
Meni se ponuda noževa od 2000 na ovamo čini kao gomila željeza bez duše. Najbolji nož je onaj koji meni najbolje odgovara, nažalost, niti jedna od ovih tvrtki ne radi više noževe za potrebe ljudi nego tržišta. To je vjerojatno i najveći nedostatak.

aurora
bomber
bomber

Male
Broj postova : 102
Godine : 53
Lokacija : Pula
Datum registracije : 05.01.2011

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by Jolender 04.02.11 21:31

Realna cijena ovakve futrole od debele kože je je 10 maraka, toliko sam je ja i platio, vrlo je jednostavna za izradu jer je iz jednog komada, čovjek mi je napravio dok sam popio piće u obližnjem kafiću,(napravit ću još jednu, ovo se čovjek vježbao:)). Kada sam malo računao, iz kvadrata kože se može napraviti 40 ovakvih.
Ista ovakva (ovo je replika) košta u Fallknivena 40 maraka.
Mislim da bi se u masovnoj proizvodnji cijena mogla malo i spustiti.
Ovdje ne stoji argument kako bi o futroli od Fallknivena nekome mogao ovisiti život a ova kao da nevaljaje, ne priznam da je njihova koža, konac i nitna kvalitetnija od ove.

Samo za ljude koji imaju interes i one koji ne misle svojom glavom nove cijene Fallknivena imaju smisla. Ne ulazeći mnogo u analizu cijena čelika i rada od oka mogu procijeniti da su cijene Fallkniven noževa jedno četri puta veće nego bi realno trebale biti. Fallkniven noževi - Page 13 DSC00350
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by redbeard rum 04.02.11 22:28

navigatore,žao mi je zbog posljednje rečenice u citatu,pretjerao sam.

utemeljenost fallknivenove cijene se gradi na imidžu i brendu firme(drugim riječima,marketingu),a ne na stvarnim perfomansama i ocjenama ljudi koji te noževe koriste.
osim toga,mislim da ne griješim kad kažem da nemali broj ljudi zagovara ovu marku bez da su ikad nož te marke uopće koristili(bilo zato što ga se boje koristiti zbog cijene koju su platili za njega,bilo zbog toga što ga uopće nemaju - ali su pročitali da je dobar).

fallkniven noževi su odlični,robusni,trajni,no cijene po kojima se prodaju su previsoke,a omjer uloženo:dobiveno štetan po kupca.

slažem se s tobom,jolender,kožne futrole koje se prodaju odvojeno su kvalitativno daleko iznad svoje stvarne cijene,koliko sam čuo iz iskustva kupaca(šavovi i poklapanje dvaju strana futrole).
ja ih osobno nisam vidio,no na fotkama je lako uočljiva barem jedna mana u konstrukciji(traka s drukerom oko drške - trebala bi se nalaziti unutar kopče za remen,a ne s vanjske strane).

mišljenja sam da bi nož trebao biti nož,a ne naoštreni pajser s geometrijom sječiva za cijepanje drva i razbijanje betonskih blokova.
redbeard rum
redbeard rum
spikač
spikač

Male
Broj postova : 848
Godine : 39
Lokacija : velika gorica
Datum registracije : 06.12.2009

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by glock 05.02.11 2:01

Navi,slazem se s tobom u vezi metalnih stitnika,i meni su suvisni,zato sam presao na integralne nozeve,sve u jednom komadu.Ponekad i zulj zaradis od stitnika posebno ako nije fino obradjen.A Falki,kome su preskupi,a jesu,preko ebaya u SAD su jeftiniji nego u Svedskoj,Thor sa svim troskovima izadje oko 35oo,a kod nas dosta skuplje.U zadnje vrijeme mi je stiglo par nozeva iz UK,svaki oko 15o USD,bez carine,tip stavi vrijednost 1o USD i napise camping tool.Ito je to.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by StArKa 05.02.11 14:12

Meni nije problem veća cijene jer je to investicija koja će trajati i koja će me činiti sretnim vlasnikom noža koji sam želio.
Razlika u cijeni ne može nadoknaditi žaljenje za modelom koji ti se više sviđa ali je bio skuplji. Ako si neko nešto ne može priuštiti ostaje mu traženje razloga zašto je to nešto ustvari loše i skupo ( ako vam je tako lakše onda uredu ).
Ja sam jako zadovoljan i sretan sa svojim A1 a uskoro ču si priuštiti i WM1.
Što se tiče WM1 bit će u 3G čeliku po duplo većoj cijeni od VG10 i već mogu zamisliti komentare tipa to je skupo i ne vrijedi toliko.
Meni vrijedi i nikad ne bi uzeo 10 loših noževa već jedan ali vrijedan pa taman bio i skuplji od tih 10.

Za kraj bih volio dodati da savršen nož ne postoji jer što je nekom prednost to neko smatra manom kao i ako je dobar za jedno loš je za drugo ...
StArKa
StArKa
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 48
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.12.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by NAVIGATOR 05.02.11 22:39

redbeard rum je napisao/la:navigatore,žao mi je zbog posljednje rečenice u citatu,pretjerao sam.


ma nema frke, i ja koji puta nekaj napišem pa kasnije kad opet pročitam zvuči malo pre grubo ili bez smisla, svi smo ljudi a ljudski je i griješiti i opraštati Fallkniven noževi - Page 13 393492
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by NAVIGATOR 05.02.11 23:23

baš gledam cijene fallkova u susjednoj italiji. A1 košta 265 eura, što je poprilično skuplje nego u Replikartu
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by redbeard rum 06.02.11 19:32

vjerujem da talijani imaju viši životni standard od nas,osim toga,koliko je važno u kojoj državi fallkniven košta više,a u kojoj manje - firma koja je u 2010.godini povećala svoj dohodak za 24% i istovremeno podiže cijene,jasno daje do znanja da joj je stalo samo do profita.

starka,tvoj je post savršen primjer kakav normalan čovjek ne bi trebao slijediti.
već u prvoj rečenici naglašavaš da si kupio nož koji želiš,a ne koji trebaš.
u drugoj i trećoj rečenici otvoreno omalovažavaš ljude koji racionalno kreću u nabavku opreme i ponavljaš frazu koju su te naučili preko medija da je 'najskuplje najbolje' -
žalim ljude koji ne znaju procijeniti vlastite potrebe i želje i spremni su platiti ime,a ne stvarnu vrijednost.
žalim ih jer sam i ja bio takav.
da bi platio,moraš zaraditi,a da bi zaradio,moraš uložiti svoje vrijeme.

drago mi je da si zadovoljan s modelima A1 i WM1,i siguran sam da su to dobri noževi - kao što sam i napisao,ali ne vrijede te novce.

u petoj rečenici daješ do znanja da ti je itekako stalo do tuđeg mišljenja i da te ono zapravo vodi,jer i prije nego si kupio nož razmišljaš o tome kakav će prijem doživjeti kod drugih.

u posljednjoj rečenici potpuno sam i bez tuđe pomoći bacaš u vodu sve što si dotad napisao.
redbeard rum
redbeard rum
spikač
spikač

Male
Broj postova : 848
Godine : 39
Lokacija : velika gorica
Datum registracije : 06.12.2009

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by StArKa 06.02.11 21:14

redbeard rum, volio bi da mi za početak objasniš tvoje značenje normalan čovjek ( obrnuto od
nenormalan? )
Kupio sam nož koji želim a ne trebam ( vozim ja auto koji je sportski ima malu zadnju klupu nema 4 vrata, nije dizel, ne stane 4 gajbe piva u prtljažnik, punica teško sjedne jer je nizak )
ali ja sam ga želio, kupio i uživam ( neke stvari se kupuju srcem a neke iz čiste računice )
Nadalje nisam omalovažavao NORMALNE ljude već one druge ( kad se već dijelimo ).
I meni je nekih ljudi žao i to onih frustriranih na sreću nikad nisam bio takav.
Fallkniven noževi - Page 13 393492
StArKa
StArKa
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 48
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.12.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by redbeard rum 06.02.11 21:37

u ovom kontekstu,normalan čovjek je onaj koji kupuje što mu treba,a ne što želi.

užitak nije smisao života,prijaelju,već produktivna ljubav i radost,rast i razvoj osobe,a ne stvari koje ima i posjeda koji širi - čovjeka definira 'ja jesam',a ne 'ja imam'.
upravo su ljudi koji koriste potonju izreku,ja imam,ti koji su frustrirani jer ne vide da življenje ne dolazi od stvari koje posjeduju,već načina na koji ih koriste.
redbeard rum
redbeard rum
spikač
spikač

Male
Broj postova : 848
Godine : 39
Lokacija : velika gorica
Datum registracije : 06.12.2009

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by Samobaniran 06.02.11 21:51

.


Zadnja promjena: StepenWolf; 27.03.11 13:24; ukupno mijenjano 1 put.
Samobaniran
Samobaniran
lingua
lingua

Male
Broj postova : 255
Godine : 223
Lokacija : Istočno od raja
Datum registracije : 04.08.2009

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by StArKa 06.02.11 22:04

i ja kupujem samo ono sto trebam ( kupujem što želim )
StArKa
StArKa
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 48
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.12.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 13 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 13 / 28. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 20 ... 28  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.