FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

+19
Sky
Ikarus
Mraz
poljičanin
Frenky
duke
DoomsdayST
FrankyRC
bonaca
SoLoSaroman
kengur32
bushman
TomislavOS
Zivko Les
dman
Storo
Guru
Igsy
ZliPa_Tuljak
23 posters

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by poljičanin 11.03.13 23:05

Što se tiče nabavke hrane iz prirode, za 3 mjeseca, bez zaliha, mislim, ni to neće ići (osim ako pod tim ne podrazumijevamo nasilnu nabavu hrane). Naime, to je donekle u redu ako se radi o 7. mjesecu, ali što ako se radi o 12.?

Dakle, ono što se već provlači kroz post, to je odlazak u prostor u kojem ćeš moći sam stvarati potrebne zalihe hrane. I to je prostor koje znaš od ranije i kojem imaš poznanstava od ranije. Za ilustraciju: 10 kokoši daje dnevno 5 jaja, ne zauzimaju mnogo prostora, jedu ono što nama ostane ili iz prirode ono što mi ne jedemo, a uvijek nudi mogućnost kokošje juhice ili pečene piletine.

poljičanin
lingua
lingua

Broj postova : 428
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by poljičanin 11.03.13 23:06

Stvarno pitanje je koju hranu spremiti?

Mameće se nekoliko pitanja: Uopće, koliko hrane imamo u kući a da ne treba hladnjak? Koliko dugo i u kakvim uvjetima ta hrana može biti uporabljiva? Kakvi su tehnički/energetski zahtjevi za pripremu te hrane? Može li ta hrana zadovoljiti naše očekivane potrebe (za bavljenje poljoprivredom bez strojeva treba jako puno energije)?

Moje viđenje na pitanje zaliha za 3 mjeseca:
• gotova hrana koja se može odmah konzumirati, ili uz relativno kratko podgrijavanje, pogodna za konzumiranje pri kretanju (konzervirana gotova jela);
• namirnice koje ne traže hladnjak, biljnog porijekla, zauzimaju manje volumena od gotovih jela, njihovom kombinacijom postižemo raznolikost prehrane (brašno, riža, tjestenina, krumpir, grah, konzervirani grašak);
• suhomesnati proizvodi (slanina, kobasice, mast, suha rebaraca) koje možemo ili samostalno konzumirati, ili kao prilog u nekim drugi jelima, a u njih ne bih ubrojio pršut (kruh je složen za pripremu i zahtjeva dosta vremena i energije, za pršut treba dosta kruha);
• začini (sol, papar, ulje, sušeno začinsko bilje)
• dehidrirana hrana, zbog malog volumena. Negdje tijekom rata dopala nas je vrećica juhe, možda 1 kg, podravkin koncentrat, a na njoj je pisalo za 500 obroka. I onda je nas 10 naivno izlilo pola te vrećice u 10 litara vrele vode, da ne bude baš rijetka. Nakon 5 min kazan od 25 litara je počeo kipjeti do te mjere da smo odvadili samo malo toga, ostalo prolili, a to malo kad smo dokuhali nismo uspjeli sve pojesti.

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by kengur32 12.03.13 9:42

suha rebarca?! kost je "mrtav" teret!
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by Mraz 12.03.13 11:47

Kada bi stvarno trebao zalihe hrane za 3 mjeseca moj popis bi izgledao ovako: ugljikohidrati, ugljikohidrati, ugljikohidrati. Stvari na kojima ću preživjeti i biti sposoban za rad, ma koliko odvratnog okusa bile - 3 mjeseca se može izdržati bez delikatesa. "protein" se uhvati i bez oružja a poznavanje čak i osnovnog bilja dovoljno je za unos potrebne količine vitamina/minerala. Moje mišljenje.

Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by Ikarus 12.03.13 11:51

Također i moje....

Npr, Zob je krcata ugljikohidratima i proteinima,grah,ječam itd itd...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by kengur32 12.03.13 13:07

upravo to... 3mj se može bez brige izdržat na takvoj hrani. puno daje a mala zauzima+ pojačanje iz prirode u obliku proteina i bilja+ koncetrirani multivitaminsko/ proteinski preparati. dalje bi ubacio dehidriranu hranu.... mljeko u prahu, jaja u prahu....
na taj naćin bi taj famozni terenac napunio zalihom i za duži period od ta 3mj!
i napravio mjesta za luksuz u obliku duhana i kave Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 747986
ipak treba malo luksuza za dizanje morala!
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by Sky 12.03.13 16:26

ja delim misljenje da je voda najbitnija jer sa vodom i od kore drveta mozes skuvati kakvo takvo jelo. licno podrzavam vlastito uzgajanje i sto vise nezavistan sistem proizvodnje koji sam sebe moze da odrzava.
ali kada je rec o najgorem mogucem scenariju prakticnost je prioritet tako da bi ja dobar deo zaliha upotpunio bilderskim suplementima na bazi proteina aminokiselina i vitamina. od preparata ima par da ne navodim kojih koji sadrze gotovo sve potrebno organizmu u dnevnoj meri i to u svega jednoj ili par kasika preparata.
kada se sve svede na puko prezivljavanje to je po meni najprakticnije jer zauzima jako malo prostora,ne trazi nikakvu termicku obradu niti vreme za pripremanje a 101 % garantuje naknadu utrosenog.
Sky
Sky
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 30
Godine : 38
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 11.03.2013

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by ElPrezidente 12.03.13 19:05

Sky je napisao/la:
ali kada je rec o najgorem mogucem scenariju prakticnost je prioritet tako da bi ja dobar deo zaliha upotpunio bilderskim suplementima na bazi proteina aminokiselina i vitamina. od preparata ima par da ne navodim kojih koji sadrze gotovo sve potrebno organizmu u dnevnoj meri i to u svega jednoj ili par kasika preparata.

Zbilja? Nisam još do sada čuo da to postoji. A i življenje isključivo na bjelančevinama tj. proteinima baš i nije samo po sebi toliko zdravo jer može doći do proteinske zasićenosti u tijelu.
ElPrezidente
ElPrezidente
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 30
Lokacija : Virovitica
Datum registracije : 05.12.2012

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by Mraz 12.03.13 19:21

Daj molim te objasni malo tu proteinsku zasićenost, prvi puta čujem za to.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by ElPrezidente 12.03.13 20:12

Trenutno ne mogu to naći, ali ono što sam mislio pod tim da nije dobro recimo da su bjelančevine jedini makronutrijent u prehrani.
ElPrezidente
ElPrezidente
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 30
Lokacija : Virovitica
Datum registracije : 05.12.2012

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by Mraz 12.03.13 20:24

Nisam čuo za tako nešto a bavio sam se tom tematikom dok sam trenirao BB pa zato pitam.

Sorry na off-u.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by Ikarus 12.03.13 20:56

Mislim da se to veže na ono da tijelo u komadu nemože probavit više od cca 30g proteina jer višak ide u otpad, odnosno pokenjamo ga...

A ovo je i druga stvar kod toga C/P sa jedne stranice ...."Upravo zbog toga se i može kod unosa proteina na usta, dogoditi to da su bubrezi preopterećeni i stradavaju"....
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by Ikarus 12.03.13 21:00

A i to sa tim "suplimentima" dobri su oni, međutim danas je skoro rijetkost nać pravi izolat, jer npr neke od (kao) biljih firmi ono šta je naslovljeno kao Izolat ima jedva 60% proteina tako da to treba uzimati sa oprezom, jer skupo se plaća umjetni okus koj je ugljikohidrat radi šećera...

Postoje i dehidrirani bjelanjci koji su 1/kg cca 80kn

Sve to treba uzeti u obzir, jer mješavine odrđenih proizvoda mogu biti odlične za oporavak nakon velikih napora...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by Sky 12.03.13 21:51

ElPrezidente je napisao/la:
Sky je napisao/la:
ali kada je rec o najgorem mogucem scenariju prakticnost je prioritet tako da bi ja dobar deo zaliha upotpunio bilderskim suplementima na bazi proteina aminokiselina i vitamina. od preparata ima par da ne navodim kojih koji sadrze gotovo sve potrebno organizmu u dnevnoj meri i to u svega jednoj ili par kasika preparata.

Zbilja? Nisam još do sada čuo da to postoji. A i življenje isključivo na bjelančevinama tj. proteinima baš i nije samo po sebi toliko zdravo jer može doći do proteinske zasićenosti u tijelu.

pa i sam si citirao,rekao sam proteina aminokiselina i vitamina ne iskljucivo proteina,mada su oni i najpotrebniji u situacijama ekstremnog fizickog napora i nadoknade. mogu se naci u ponudi preparati sa finim balansom proteina minerala i vitamina sa dodatkom jos nekih susptanci za odmor misica i cuvanje misicne mase od razgradnje sto je po meni najbolja moguca varijanta za potencijalno opasne situacije prezivljavanja. jedna flasa od 1l bukvalno ti zameni pun puncat frizider od 2 metra.
znaci osigurao si organizmu sve sto mu treba jednom malenom dozom i sva ostala hrana ti bukvalno dodje gratis.

Sky
Sky
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 30
Godine : 38
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 11.03.2013

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by duke 12.03.13 22:57

Ja bi poveo jedno dvije koke samnom...
svako jutro jedno jaje organizmu snagu daje Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 747986
duke
duke
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1239
Godine : 39
Lokacija : Sveti Ivan Zelina
Datum registracije : 04.04.2012

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by ElPrezidente 12.03.13 23:11

@Mraz - Zapravo ja se još uvijek bavim istim, mada sam ovaj podatak pročitao jer su bili neki američki vojnici koji su trebali preživjeti negdje ili nešto takvo. Ono što sam htio reći da nam se prehrana bazira na 3 osnovna makronutrijenta. Izbacivanjem bilo kojeg može doći do narušavnja zdravlja.

@Ikarus - Izolata proteini zapravo ima za naći ili još bolje hidrolizata. Da li to stvarno jesu ili nisu možda govori cijena koja je abnormalno skupa, pogotovo u nas. Znači govorim o mješavini proteina bilo sirutkinih ili nekih biljnih. Pri tome ne mislim na Weight Gainere koji su hrpa šećera i ništa više. Zapravo nisam naletio ni na jedno istraživanje koje je dokazalo da osoba sa zdravim bubrezima nakon uzimanja više proteina imala problema sa bubrezima. Naravno tu je jako bitan dovoljan unos vode.

@Sky - Koliko sam te ja shvatio ti pričaš o nekoj zamjeni obroka nekim tekućim obrokom. Iskreno iz opusa suplemenata ne znam ni za jedan koji sadrži "sve". Po meni su suplementi to što jesu - suplementi ili ti dodaci prehrani. Mogu se korisiti kao nadopuna i za obnovu tijela i mišića. Ali tekući obrok se puno brže razgrađuje nego kruti što znači da ćeš prije biti gladan.
ElPrezidente
ElPrezidente
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 30
Lokacija : Virovitica
Datum registracije : 05.12.2012

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by kengur32 13.03.13 7:46

nekad, negdje sam naletio na podatak da nije preporučljivo jesti puno zečetine baš zbog velike kolićine proteina... isto tako sam naletio na podatak da može doći do trovanja proteinom i otkazivanja bubrega, srca... e sad, potkrjepit tu info nemrem!
iz prakse mojeg zanimanja znam da kod osoba koje su bile dugo priklještene (npr noge kod urušavanja objekata ili prom nesereće), ako bi naglo osobu oslobodili bez davanja velike kolićine infuzije i određenih ljekova, isto tako može doći do otrovanja proteinom i smrti zbog naglog otupštanja proteina u krvotok koji nastaju raspadanjem mišičnog tkiva.
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by Ikarus 13.03.13 9:21

@ElPresidente znam ja da toga ima za nać

Neznam kolko si upućen u te stvari i dali znaš šta znaći i koja je razlika između izolata i hidroizolata...

Ali stvar je da npr izolat koj bi moro sadržavati cca 80% na testirnju ima jedva 60% proteina.
Normalno da to nećeš naći na stranicama ili čuti od nekih trenera po teretanama jer oni dobivaju lovu od njih za prodaju,a upravo je Scitek bio tolko loš na testu...

Okusi i slatkoća u shake-u kojeg piješ je dobivena(uglavnom) šećerom(ugljikohidrat), zato govorim da izolat ima masu šećera...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by ElPrezidente 13.03.13 9:43

@Ikarus

Hidroizolat - se sastoji od peptida, praktički već rastavljenih proteina koji lakše ulaze u krvotok jer su već prethodno prerađeni. Ovo je najkvalitetnija obrada bilo koje vrste proteina bilo biljnog ili životinjskog porijekla. I zato imaju najveću cijenu. Karakteristično im je da zapravo su lošeg okusa jer bi trebali biti čisti proteini bez masti i šećera. I ako im se dodaje okusa zapravo potrebno je puno više nego kod izolata tj, koncentrata. Znači trebao biti protein oko 95% čistoće.

Izolat - se prerađuje putem mikrofiltracije kroz keramičke filtere i dobiva se relativno čist protein. i to su proteini nešto ispod 90% čistoće.

Koncentrat - vjerojatno najrasprostrajnjeniji i najprodavaniji zbog niske cijene. Dobiva se isušivanjem gdje se proteini odvoje. Tu kvaliteta varira od 40% do 70%.

Dakle to je ono načelno, sada što kopamnije poput Shittecha i ostalih uvaljuju to je drugu. Ali može se naći preparata bez dodavnih smeća unutra. Dakako biti će opravdano cijenom.
ElPrezidente
ElPrezidente
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 30
Lokacija : Virovitica
Datum registracije : 05.12.2012

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by Sky 13.03.13 17:10

postoje takozvane energetske plocice koje sadrze apsolutno sve kao zamena obroku.o tome nisam puno citao niti sam probao ali sam 100 % siguran da postoje.
sad koliko je do delotvorno mogao bi da napise neko ko je to koristio
Sky
Sky
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 30
Godine : 38
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 11.03.2013

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by ElPrezidente 13.03.13 20:52

Probao desetak proteinskih i sl. barova tj. pločica. Po meni je uglavnom sve isti šit. Probao sam i na prazan želudac i budimo realni bio sam jednako gladan. Zbog šećera dignu ti relativno brzo inzulin no pošto su to obični monosaharidi jednako tako i brzo padne taj inzulin. I onda si možda na početku. Ali to je moje iskustvo, na svakoga dijeluje drugačije.
ElPrezidente
ElPrezidente
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 30
Lokacija : Virovitica
Datum registracije : 05.12.2012

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by kengur32 13.03.13 20:55

probao sam par puta neke gelove, pakiranje malo veće od meda u vrećici, zaboravih proizvođača... diglo me i držalo dosta dugo kod velikih napora. mada i obićan snikers pomogne kad si bez energije!
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by ElPrezidente 13.03.13 21:13

Sa gelovima se nisam služio. Tako da nemogu ništa reći. A što se tiče čokoladica ovisi od čovjeka do čovjeka. Na mom inzulinskom sustavu baš i ne funkcionira nešto. Po meni su zapravo proteinski barovi, energetske čokoladice, snickers, nešto treće dođe na isto.


Zadnja promjena: ElPrezidente; 13.03.13 21:47; ukupno mijenjano 1 put.
ElPrezidente
ElPrezidente
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 30
Lokacija : Virovitica
Datum registracije : 05.12.2012

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by FrankyRC 13.03.13 21:28

Te čokoladice i slično, samo brzo podignu energiju, al isto tako brzo i odu. Pa ih organizam traži još više. Za neke ne suviše oztbiljne sizuacije su ok da nam dadu malo "svježin". dok za neke žešče napore tipa cjelodnevnog bauljanja po brdima i sl. nisu prporučljive jel nas mogu usosit još više. A glede njihove hranjivosti, hm... možda imaju na papapiru al u stvarnosti nema tu sitosti
FrankyRC
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 513
Godine : 37
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 18.11.2011

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by Frenky 13.03.13 22:16

od konzervi i špageta se da živjeti mjesecima, provjereno.

kruh možeš ispeć sam ako imaš od čega, možeš od kamenja sagraditi krušnu peć, a možeš ga peći i u kotliću.

špek je zakon, ne kvari se, grah, ječam, zob, brašno, ulje, mast, šećer, ni za to ne treba frižider.

ni za mlijeko u prahu, sušeno voće, ni za sušeno povrće, dehidrirana jaja i sl.

jebeš energy barove, to može biti međuobrok
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by Ikarus 13.03.13 22:32

Toćno, da su energy bar-ovi i slične nadopune prehrani dobre za takve svari, nebi vojske nosile MRE komplete ni naša CSO...

Sve je to ok ali za brzu prehranu u hodu...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by glock 13.03.13 22:49

Kad mi je frend išo na pustolovnu trku u Vijetnam s njemačkim timom,Švabe uzeli more tih energetskih pizarija,on isto nešto al glavni adut mu je bila tabla špeka od cca 5kg.Smijali su mu se al nakon 3-4 dana sva ta sintetika im počela na uha izlazit,a on po špeku.Pa je bilo žicanja i nakon 11 dana i 1000km džungle stigli na cilj.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by ElPrezidente 13.03.13 23:40

Upravo to! Znao sam trenirati ljude i normalno po dolasku u teretanu odma je pitanje bilo suplementi i to. Naravno i sam ih koristim, ali broj 1 je uvijek prehrana pa onda dodaci za istu.
ElPrezidente
ElPrezidente
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 30
Lokacija : Virovitica
Datum registracije : 05.12.2012

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by poljičanin 14.03.13 9:06

A propo pečenja kruha kojeg Frenky spominje, specijalitet mog kraja je kruh ispod peke (saća, ili kako kod mene kazu "cripnja" jer se prije radila od crijepa, odnosno opeke). Ove industrijske koje se rade od lijevanog zeljeza su teške, ali ove naše "domaće", made in splitski škver, su od 2 mm lima i nisu toliko teške, a osim toga ispod njih se peče i meso s krumpirom i sl. Ako vučemo nekoliko stotina kg hrane, 2kg pribora za pripremu neće biti neki ekstra teret. Vazno je samo da podloga bude od materijala koji zadrzava toplinu, kako bi ravnomjerno, odozdo, bilo pečeno.

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by puls 14.03.13 16:39

jednom sam negdje pročitao o nekoliko namirnica koje nemaju rok trajanja....
Mislim da je jedna od njih med, drugih se ne mogu sjetiti.......među njima je i šećer možda???

Zna li netko??
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by kengur32 14.03.13 17:36

pa konzerve bi trebale imati neogranićen rok trajanja... valjda...sječam se nekih vojnih iz cso odnosno sdo nekih no name (bez ikakvih etiketa) i bez označenog roka.
iako se po novom zakonu o zaštiti potrošaća ni jedan proizvod se nemože deklarirati sa neograničenim rokom, mislim da je 5g max!

što se tiće pečenja kruha... dovoljan je štap ili ravan kamen u žaru ili bilo kakva ploča (metalna ili kamena) ili bilo kakva rešetka iznad vatre..

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 IMGP3117

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 IMGP1716

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Picture132_zpse2240578

kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!? - Page 2 Empty Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.