FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

+5
commando
bowhunter
LUKSA
Mladen
mariobab
9 posters

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Mladen 26.03.09 6:25

naš stari poznanik sa rtl-a....a ok ...potkorni su crvi u svakom slučaju najbolji crvi ...i veliki izvor bjelančevina i kalorija u takvim situacijama ....

Mladen
honoris
honoris

Broj postova : 2438
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 26.03.09 9:50

neznam kakvog su okusa
al moj pes ih jede Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 747986

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 26.03.09 11:00

daj psu da jede postenu hranu Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 747986

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by trkač 27.03.09 1:22

Bilo je na tv mislim prošle ili predprošle godine reportaža o nekim indijskim patkama. Za njih su golači prava poslastica. Sad jesu li oni crveni jestivi ili ne, ne mislim probat. Gdje ima golača ima i druge hrane tako da se nemorate bojat da čete ostat gladni. Jedna uzrečica - Glad ne pita. Ili Glad pojela. Da glad stvarno stisne mislim da bi i golaći postali poslastica.
trkač
trkač
bomber
bomber

Male
Broj postova : 125
Godine : 64
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 07.03.2009

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Mladen 27.03.09 6:28

da ...patke su najbolji čistači puževa ...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by commando 27.03.09 11:33

jednom prilikom na obuci
svatko je morao iskopati iz zemlje
dvije gliste(one debele)i pojesti ih.
E pa kad sam tad mogao onda mislim
da bi u krajnjoj nuždi mogao jesti bilo kaj.
Naime legionari tvrde da su gliste pune proteina.
commando
commando
lingua
lingua

Male
Broj postova : 230
Godine : 58
Lokacija : zg-53nja
Datum registracije : 19.02.2009

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 27.03.09 11:41

jesi ih samo progutal il si moral zvakat?

frend je u legiji moral pojest ribicu
a onda je trazil repete Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 747986

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by commando 27.03.09 12:28

kao prvo da ne mješamo kruške i jabuke.
Nisam bio u Legiji nego sam imao dvomjesečnu obuku
koju su vodili legionari(ne ovi naši povratnici)nego ljudi
koje su naši doveli da rade za novac(2 engleza,mađar i poljak).
Gliste moraš žvakat kako bi nadišao gadljivost u sebi.
Nakon toga oni prakticiraju da u idučoj potrebitoj situaciji
gliste narežeš,usitniš ili zdrobiš kamenom pa pomiješaš sa
jestivim biljkama i onda jedeš.
Poanta je u tome da kad jednom prevaziđeš
gadljivost u sebi onda možeš jesti kaj očeš bitno da je jestivo.
commando
commando
lingua
lingua

Male
Broj postova : 230
Godine : 58
Lokacija : zg-53nja
Datum registracije : 19.02.2009

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 27.03.09 12:51

ma znam da nisi bil
a isto tak znam ko te obucaval pa sam zato i spomenul slucaj od frenda
isto tak znam da moras probat da bi prevazisel neke stvari

ovo sa jabukama prvi put cujem

a dobro je i trkac reko
Glad ne pita.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 27.03.09 20:22

Nakon toga oni prakticiraju da u idučoj potrebitoj situaciji
gliste narežeš,usitniš ili zdrobiš kamenom pa pomiješaš sa
jestivim biljkama i onda jedeš.

uh, bljak, uhhhhhhhhhh, ovo mi se cini ogavnije nego pojesti zivu, ono potrpas u usta, sazvaces i ne vidis vise, pa kako mora izgledati zgrobljna glista sa biljem.... Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 166116
pa to vidis, pa se prisili to u usta staviti....

naravno, ja sada tako razmisljam, u toploj sobi, sa vrucom cokoladom pokraj, zanima me
commando...pitam tebe jer mi se cini da si ocito jedini probal nesto takvog....onako sa psiholoske strane gledajuc .........sto se desava sa recimo tom gadljivoscu onda kada je doista stvar zivota ili smrti?
nadmasi li strah od smrti ?
sto je sa strahovima? reicmo strah od visine, a treba preci nesto visoko, tj, ispod je duboko:)
kako se ponasa ljudska psiha u takvim trenucima?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by LUKSA 27.03.09 23:52

nemam pojma, ali kod svega se ide od jednostavnijeg prema složenijem, i tako prevladavaš svoje strahove!
treba probati pa ideš dalje i to je to ako nisi za to nisi i nitko ti neće zamjeriti.
Man must to do what man must to do! ili tako nekako! =)
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Damir 28.03.09 0:29

Pa skoro sve sto ste naveli za nekoga su poslastice. Mislim... ne survival poslastice, nego u restoranu!
- Zablji krakovi se pohaju (sa tartar sosom Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 469245 ) ili se radi rizot (koza, glava i iznutrice se odstrane...neke vrste evropskih zaba imaju otrovne zljezde, ili jedu otrovno bilje) to tu, ali postoje i smrtonosne zabe, najotrovnija bestija je jedna mala amzonska zaba. Naoruzana je kurarom, koristi se za trovanje strelica!
- puzevi se pripremaju posle sto se puste nekoliko dana u grubom brasnu, slami ili slicnom...tako da izgube eventualne toksicne tvari. Od velikih se jede samo stopalo (przeno ili u umaku) a od onih manjih se jede sve (morski su odlicni) samo se prokuhaju u malo vode, doda se malo soli, cesna i persina. Na jugu Italije kazu da jesti zive puze ljeci cir na zelucu. Umotaju zivog puza u list salate pa progutaju.
- sve nase zmije su jestive a i dobre (baca se glava i iznutrice), salamandra je isto ok (koza se baca... isto kao kod zaba, ima neki otrov) .
- przena jaja od sumskih mrava su poslastica. Zasticeni su... ali u "survival condition".... i sto je najsimpaticnije... ukopate tavicu do ruba, postavite nesto iznad tako da bude u hladu, raskopate mravinjak... i mravi napune tavicu jer nose jaja u hlad! Prijatelj mi je iz Kolombije donio tostirane mravcine... prodaju ih po ulici kao kokice.
- koprive, maslacak i puno drugih divljih travica se prokuha, prodje u tavi na maslinovom ulju (ja dodam i malo cesnjaka i iskosanog speka) i jede kao prilog ili sa jajima...odlican je i rizot (jos ako se doda malo slatkog vrhnja i ribanog sira... Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 469245 )
- korjen onog visokog zutog cvijeca (helianthus topinambur) se przi ... nekad su ga koristili kao krumpir, odlican je pecen na vatri.

Znaci da svu tu "divljac" mozemo jesti i pripreljemljenu onako na "spartanski".
A crve, larve i ostale odvratne insekte ja tostiram (tako se uniste kojekakvi paraziti i bakterije) i mrvim pa onda pomjesam u neku "salatu".
A zaboravili ste na kestene i divlji med!

Vatrice, to ti je ista stvar kao u onom drugom threadu... zavisi koliko imas volje za preziviti. Koncentriras se na proteine a ne na izgled i progutas! Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 747986
Strahovi su druga stvar...mislim ti strahovi od visine, zmija, pauka, zatvorenog prostora itd..to su psiholoski problemi... netko se jednostavno ne moze kontrolirati, poludi, panika i blokira se...a netko ipak prebrodi. Tu bi trebao jedan psiholog da nam objasni taj mehanizam.
Damir
Damir
lingua
lingua

Male
Broj postova : 282
Godine : 58
Lokacija : Treviso, Italy
Datum registracije : 15.11.2008

http://www.teamsurvival.it

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 28.03.09 9:51

LUKSA je napisao/la:nemam pojma, ali kod svega se ide od jednostavnijeg prema složenijem, i tako prevladavaš svoje strahove!
treba probati pa ideš dalje i to je to ako nisi za to nisi i nitko ti neće zamjeriti.
Man must to do what man must to do! ili tako nekako! =)

ne pitam zbog sebe, pitam opcenito....
nebitno dal bi neko nekome ista zmjeril, cim se tako postavi stvar znaci da se radi o "umjetnom" prezivljavanjum8znate vec sto ja smatram umjetnim prezivljavanjem),ja pricam o stvarnom...o onom kada bi sam sebi kako ti kazes zamjeril, o onom kada je pitanje oces li nesto uraditi pitanje zivota, o onom kada ti strahovi postanu prepreka da bi prezivel....

dal se opce pitamo ista takvoga u tim trenucima?

SNAGA UMA...
trenuci kada je nebitno kolko si fizicki spreman, kakav alat i oruzje imas sa sobom, oni trenuci kada ce snaga uma biti jaca od sveg ostalog...ako ce!

kako damir kaze:
to su psiholoski problemi... netko se jednostavno ne moze kontrolirati, poludi, panika i blokira se...a netko ipak prebrodi.
tu u tim problemima je bit prezivjeti ili ne!
zabadave sve oruzje i znanje ako ulovi panika i blokira um.
koga ce uloviti panika?ne moze nijedan psihijatar da da globalni odgovor, jer je to stvar pojedinca.
u ovim sadasnjim uvjetima tesko da itko od nas moze dati odgovor i sam sebi, kamoli nekom drugom.
ali treba na to obratiti paznju, razmisliti o tome, testirati na neki nacin sam sebe.kako? dovodenjem (u mislima) sebe u nemoguce situacije koje nam rade nelagodu, razmisljanje do najsitnijeg detalja koji mozemo zamisliti da bi nas snasao.i u mislima rjesavat te situacije, tako se trenira um.
i ako uhvati panika, a vjerujem da bi svakog na odredeno vrijeme sa individualnom jakoscu uhvatila panika u real nepredvidenoj opasnoj situaciji, sasvim sigurno ne bi reagirali da kazemo: o super to je to, evo sranja, idem prezivjeti"...
istrenirani um bi zacas prevrtel foldere u glavi i na prvo mjesto stavil onaj u kojem se nalazi zanje sto sad i kako dalje i paniku potisnul u drugi plan

po meni ne prezivljavaju najsnazniji i najopremljeniji vec oni koji se prilagode uvjetima i prirodi oko sebe, to su razlozi sto ja stalno inzistiram na prezivljvanju one alles, golim rukama, stavljam se u tu situaciju zlu ne trebalo, i nakon prvobitne panike za koju vjerujem da bi me uhvatila jer to smatram normalnom reakcijom organizma na nenormalne i iznenadne dogadaje, pretpostavljam (to jedino mogu)da bi me saznanje da imam nesto od potrebnog sa sobom...usrecilo!
a cim bi usrecivanje sljedilo nakon panike, to je vec dobar put ka razmisljanju sto dalje da uradim.
takoder ..pogled na nas zivot koji je prosao nam moze otkriti kako smo odreagirali u nekim mometima koji su bili na neki nacin vezani uz panike i nasa reakcija u tim mometima je dobar pokazatelj kako se nosimo sa tom panikom.
i ovo kada se odlazi na survivarenje kompletno opremljen, sto ja nazivam izletom, je izvrstan "trening", mozak to popamti, pohrani i u kriznim situacijama vuce na povrsinu....

i nemojmo mislit da se takva zbilja ne moze nama dogoditi, kada pomno razmisljamo mi smo zapravo sretnici jer toliko toga vreba na nas svakodnevno, a nismo toga ni svijesni, dovoljano je par minuta da nas neka elemetarna nepogoda baci iz stroja, potres, poplave ...nestanak vode, struje....ako ocete i ono sto je luksa nedavno spomenul.....prezivjeti od prvoga do provoga....neki posustaju, neki se bore, neki neimastinu prihvacaju i prilagodavaju joj se, neki si oduzimaju zivot....
znamo svi da u takvim situacijama nailazimo na ljude koji kukaju i naricu nad svojom sudbinom i one kojih koji se zacas okrenu oko sebe i pokusaju pronaci rjesenje za izlaz iz situacije....


damir je odlicno napisal:_
zavisi koliko imas volje za preziviti. Koncentriras se na proteine a ne na izgled i progutas!

koncentracija....ja to zovem ufuravanje u drugi film....on kaze koncetriras se na proteine....fantasticno! to je poigravanje umom u cilju da ga sjebemo jer nas u tom mometu sprecava da uradimo nesto i onda ga nadmudrimo i bez problema pojedemo. fantasticno!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 29.03.09 20:48

U pravu si Vatrice, istreniran um ce se puno bolje snaci, znanje je bitno ali praksa jos bitnija, ja sam nazalost jos u fazi skupljanja znanja, sa boljim vrmenom eto mene na sljemenu i okolici u nabijanju prakse.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Damir 29.03.09 23:22

Citat:
i ako uhvati panika, a vjerujem da bi svakog na odredeno vrijeme sa individualnom jakoscu uhvatila panika u real nepredvidenoj opasnoj situaciji, sasvim sigurno ne bi reagirali da kazemo: o super to je to, evo sranja, idem prezivjeti"...


Si sigurna? Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 747986 Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 747986 Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 747986 ... samo se ti jos malo mutaj po ovakvim forumima pa cemo se cuti....

..
Ali... strah jej dio naseg sistema za samoopstanak, on te moze sprijeciti (nazalost ne uvijek mu to uspijeva! Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 747986 ) da ne uletis naglavacke u neku budalastinu. Panika je drugo, panika je gubljenje kontrole nad ponasanjem... to ti moze biti smrtonosno. Recimo... kad ti se ne otvori padobran imas manje od 5 sekundi vremena za otvoriti pomocni, ako izgubus tih 5 sekundi u panici... adio. Tu se jasno vidi sta znaci obuka... tj, brzo "profuravanje u drugi film" kako ti kazes. Nema vremena za panciarenje, u roku odmah trebas ubaciti pravu kazetu ili si vec na "the end". A da bis bila SKORO sigurna dali ce ti to uspijeti trebas se prethondno ubacivati u takve situacije simulacijom. Sigurno pomaze razmisljati o takvim situacijama, ali po meni nije dovoljno. Treba i PROBATI. I sto vise puta probas lakse, a i brze, ces se sjetitit u kojem ti je zepu pravi film.

Sokole! pa ovo ti izvrsno vreme sa praksu !! Vjetar i kisa (barem tu kod mene) sta ces bolje ?!?

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 747986 Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 747986 Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 747986
Damir
Damir
lingua
lingua

Male
Broj postova : 282
Godine : 58
Lokacija : Treviso, Italy
Datum registracije : 15.11.2008

http://www.teamsurvival.it

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 30.03.09 10:32

ne nisam sigurna, nikad ne potcjenjujem ljudski potencijal sa kojim moze netko spremno ili sasvim neocekivano raspolagati!
i u pravu si kada kazes da istrenirani um nije dovoljan, praksa je ...ma ljudi moji..tu nema opce dileme...praksa je praksa!!!

ali ja polazim kad pisem od sebe, ne mogu ja generalno pisati u ime svih, ja poskusavam dokuciit kako se i sto u ljudskoj psihi mjenja u kriznim situacijima, predvidjet reakcije (svoje)

no nismo svi u mogucnosti da se prakticno educiramo, htjeli ne htjeli na ovom forumu ipak treba razlucivati musko-zenska bica, ako nista drugo...bili ste u vojsci, fizicka jakost izmedu muskarca i zene nije ista, ma koliko zene trubile da zele biti izjednacene, u svemu ne mogu i bok!
osim toga vama je divljina i lov u genima, nama nije.Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 747986

strah i panika...
mislim ipak da bi kod velikog broja ljudi..u pravoj zivotnoj nepogodi, prvo panika zauzela mjesto nad strahom, napisala sam vec da u kojoj mjeri i koliko dugo....to je potpuno stvar individualca

mozda ste svi vi vec i iskusili nesto takvoga, ja nisam, pa bi bilo ljepo onda da me se demantira, pomoglo bi mi da svatim to funkcioniranje ljudskog uma.samo koliko je tko spreman reci istinu...
znam puno ljudi iz real zivota koji su spremni uljepsati istinu...da bi valjda bili veci frajeri, tako da je do nekih podataka tesko doci.

a strah....on vjerojatno ostaje cijelo vrijeme prisutan dokle god traje prezivljavanje, tesko mi vjerovati da dolazi do faze poustanja, mozda trenutne, nakon nadene hrane , vode...tako nesto....ali jos to nije ni blizu da smo spaseni, pa je ....po meni izvjestna doza straha stalno prisutna..

kazem...ne znam...ja samo pretpostavljam, i ni u kom slucaju da bi ikoga omalovazila, vec iskljucivo da bi sebi olaksala i ja bila spremna....za nedaj boze Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 747986

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 30.03.09 10:35

i da....
ja nemrem isprobavati, nisam u toj prilici, a i strah me Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 747986
ali sam zato tu da pokupim vasa iskustva koji ste ili bili prisiljeni svasta isrprobati, ili dobro voljom ili bilo kako drugacije

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 30.03.09 10:37

eto ja danas vidjel dobru debelu glistu
cistu od kise na travi

al jebga
pes je bil brzi Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 317734

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 30.03.09 10:43

kaj ste sponoreli Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 747986

luksa je tam napisal da je automatski pojel glistu Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 865284

pazi..automatski...ko da ih jede svakodnevno i jos nije to dokumetiral klikom na fotic

jel se vi to pripremate za nesto?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 30.03.09 10:49

JoZ@ je napisao/la:e
pes je bil brzi Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 317734

jel moram jos jednom ponovit

crtam Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 469245

pas je bil brzi
prestigel me je

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 30.03.09 10:49

pa zasto ti pas gliste jede????

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 30.03.09 10:52

kuham usput pa mi promakne vazno....

a da ti pas nije bil brzi?? pojel bi ju???

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 30.03.09 11:20

vatrica je napisao/la:pa zasto ti pas gliste jede????

jede sve kaj se mice


vatrica je napisao/la:

a da ti pas nije bil brzi?? pojel bi ju???

neznam

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by commando 30.03.09 14:11

2 vatrica:
Strah proizvede čovjek sam,jer priznaje da je nešto jače od njega.
Što se češće susrečeš sa strahom lakše češ ga prevazići.

Za razliku od straha panika može biti pogibeljna.
Najvažnije je da u određenoj situaciji znaš što i kako uraditi.
Sudjelući na ovom i sličnim forumima upit češ dosta znanja,a to ti dođe kao
virtualni drill.
commando
commando
lingua
lingua

Male
Broj postova : 230
Godine : 58
Lokacija : zg-53nja
Datum registracije : 19.02.2009

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by LUKSA 30.03.09 17:42

da pojeo sam ju automatski i nemam to što slikati , napravio sam to zbog sebe a ne da bih se hvalio i kako bi svoju gadljivost stavio u drugu stranu a gadi mi se jesti masno meso a kamoli glistu ,nisam egzibicionista I STOJIM IZA SVAKE NAPISANE RIJEČI NA OVOM FORUMU!
A to kako neki shvaćaju stvari je njihov problem , u njihovim glavama!
a i zubi mi nisu jača strana da bih to tako javno pokazivao!!!!!!!!!! Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 469245
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 30.03.09 17:52

pa nisam ni mislila da si ju pojel zbog nas Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 469245
ali ...kaj ti nije palo na pamet da pomislis kako bi vatrica voljela vidjeti nesto takvoga?
ak su ti zubi problem...pa stisni usnice, onak nek ti malo viri iz ustiju....joj ja bi da to vidim Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 647313

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Damir 30.03.09 22:05

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 747986 Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 747986 Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 747986 Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 747986 Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 747986 Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 747986 Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 747986 Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 747986 Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 747986
strasni ste!!!!
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 747986 Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 747986 Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 747986
Damir
Damir
lingua
lingua

Male
Broj postova : 282
Godine : 58
Lokacija : Treviso, Italy
Datum registracije : 15.11.2008

http://www.teamsurvival.it

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Mladen 01.04.09 3:04

luksa ja ti vjerujem ...nekad neke stvari treba zadržati za sebe....treba biti neka doza dostojanstva ...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 01.04.09 8:33

pa svi mu vjerujemo, jel netko izrazil sumnju??
koje dostojanstvo mu treba sacuvati ? njemu ili nekome od nas?
za pojest glistu?
daj molim te, pa da je to nesto strasno onda to ne bi ni pisali, barem ovdje u ovoj nasoj virtualnoj zajednici mozemo biti oslobodeni nelagode da bi nas netko ismijal!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Mladen 01.04.09 16:20

Otišli smo sa teme ...
rasprava vodi u neke sasvim druge okvire....
dogovorili smo se da su gliste izvor bjelančevina i da se mogu jesti ..
dali direkt ili pomiješane sa nekim biljkama ..
kad se peku ili kuhaju gube na svojoj hranjivosti..
sad svi koji su čitali tu temu to znaju...to je bitno ..
kišnih glista , koje su največi primjerci tih kolutičavaca ,
najviše ima poslije kiše kad izlaze na površinu.
tada najlakše dolazimo do obilnijeg obroka...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 03.04.09 19:46

to meni nije previse jasno kaj one gube ako se ispeku? bjelancevine se samo skrute ko kod jaja, dobro ako i gube nesto, ali zasto ih pobogu jedu zive??

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 3 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.