FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 EmptyYesterday at 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

+5
commando
bowhunter
LUKSA
Mladen
mariobab
9 posters

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 24.03.09 16:07

u prirodi do c vitamina mozemo doci kuhanjem borovih iglica, u uzavrijelu vodu ubacimo saku iglica koje smo prepolovili na pola.
Takodjer mozemo jesti unutrasnji dio kore uz sam cvrsti dio stabla,
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Slicing-bark

na nacin da ih na ulju preprzimo kao slaninu dok ne dobiju zlatnu/narandjastu boju,
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Frying-edible-bark

mozemo je takodjer susiti na kamenu samljeti/usitniti i poslje dodati brasnu.
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Roasting-bark

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Mladen 24.03.09 16:14

survivari ...spominjali ste žabe , puževe, crve...
na našem području nema otrovnih žaba...
krastave žabe koje zbog njihovog mirisa i izgleda tamanimo ..
zapravo su u prirodi jako korisne životinjice ...
kao hrana čovjeku služe žablji krakovi a ne koža...
kad se oguli koža i odstrane ostali dijelovi tijela žabe ...
sve je to isto ...
samo čovjek u sebi osječa gadljivost prema takvoj hrani...
i zmije su otrovne...
kad se ogule i odstrane otrovne žljezde dobra su hrana..
meso im ima ukus nešto između ribe i piletinee...


najpoznatiji puževi su vinogradarski puževi...
oni su u ljušturi .
da bi bili spremni za hranu popare se sa kipučom vodom..tad se
mesnato stopalo lako odvoji od iznutrice koja ostaje u ljušturi .
što se tiče golih puževa ..nisu otrovni..životinjama su velika poslastica..
pravo pitanje ....trebam to istražiti..jer ni ja ih nisam okusio...


tijela uginulih životinja se raspadaju ...
tu su prisutne razne bakterije , paraziti , zato takvu hranu netreba jesti ..
ali u takvim lešinama nalaze se i živi stvorovi nama dostupni..
crvi su ličinke bogate proteinima i velik izvor kalorija koji nam je potreban za nadomjestiti izgubljenu snagu...
okus im nije baš ugodan ali u preživljavanju se ne bira...
uzima se što nam je pri ruci jer poslije možda ni toga neče biti..
jede se samo tijelo , dok se glava odstranjuje...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 24.03.09 17:38

ali u takvim lešinama nalaze se i živi stvorovi nama dostupni..
crvi su ličinke bogate proteinima i velik izvor kalorija koji nam je potreban za nadomjestiti izgubljenu snagu...

jos malo o ovome.....te licnke bile one bogate bjelancevinama ili ne su trenutka prije jele lesinu i sigurno su pune opasnih tvari
nisam i dalje sigurna da to jestivo

ako vele da je bolje ne popiti nikakvu vodu nego zarazenu, onda to valjda isto vrijedi i za hranu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 24.03.09 17:39

što se tiče golih puževa ..nisu otrovni..životinjama su velika poslastica

nisu svi puzevi svim zivotinjama velika poslastica, dapace..neki su otrovni. kvit Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 747986

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Mladen 24.03.09 17:55

ako to znaš daj nabroji mi neke da se znam čuvati od njih i da ne istraživam na rizik
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Mladen 24.03.09 19:07

evo da malo pojasnimo lakše nam bude istraživati...

NAJČEŠČE VRSTE NAŠIH PUŽEVA BEZ KUČICE :

veliki pepeljasti goli puž ( LIMAX MAXIMUS )

veliki žuti goli puž ( LIMAX FLANUS )

mali sivi goli puž ( DERACEVAS RETICULATUM )

mali crni goli puž ( DERACEVAS LAEVE )

crveni goli puž ( ARIONIDAE RUFUS )

veliki goli puž ( ARIONIDAE ATER )

vrtni goli puž ( ARIONIDAE HORTENSI )


ZA NITI JEDNOG NE PIŠE DA JE OTROVAN
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 24.03.09 20:12

Šumski prpolj iliti latinski arion rufus , opasan za pse...informaciju sam pokupila direkt na veterinarskoj stanici kad sam isla pitati kako ih se rijesiti jer kod mene je svake godine tolika najezda tih malih stetocina, da maltene vise ni cvijece ne mogu imati tamo, nedo bog paradajz ili slicno, jer oni sve potamane Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 448217

na ovom linku:

[url= http://www.puzarstvo-snhelix.hr/Gold/2str-formiranje%20uzgajali%9Ata/]PUZ[/url]

evo ovdje...pogledaj na slici da vidis otprilike gdje pise da ne moras sve citati
Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 2vaf4ag


evo i otrovnog morskog
MORSKI GOLAC


pricamo da su otrovni za zivotinje, ne?!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 24.03.09 20:16

aha ipak se nismo razumjeli, vidim sad to po tvojoj recenici

citiram te:

ako to znaš daj nabroji mi neke da se znam čuvati od njih i da ne istraživam na rizik

a ja sam se nadovezala na tvoju ovu izjavu:

što se tiče golih puževa ..nisu otrovni..životinjama su velika poslastica

dakle za zivotinje su ipak otrovni

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Mladen 24.03.09 21:01

ok...znači na tome se treba raditi ...dali se može ili ne može koristiti u ishrani ....
prvo provjere ...znači ako je šumski prpolj otrovan za psa ...onda ima nešto što bi smetalo čovjeku ...sad to treba saznati o čemu se radi ...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 24.03.09 21:14

uzgajaju se zapravo samo dvije vrste puzeva za ljudsku prehranu, sto ne stima s ostalima...na zalost ja ne mogu naci taj podatak

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by mariobab 24.03.09 21:44

vatrica je napisao/la:
znaci ovako: ako ga bez problema zvaces....mlado je?

Hvala vatrice na trudu, za recept, sigurno ću probati, ma mladu koru koru moraš prepoznati, čim je malo starija stvori drvenasti sloj.

Što se golaća tiče NISU otrovni već odbojni, ali ako bi jela crve sa lešine, valjda bi progutala i puža...
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by mariobab 24.03.09 21:51

A evo malo sam i tražio i našao "In a few rare cases, humans have contracted parasite-induced meningitis from eating raw slugs", dakle nije mi jasno kome je palo na pamet jesti ih žive, ali "In rural southern Italy, the garden slug Arion hortensis is used to treat gastritis or stomach ulcer by swallowing it whole and alive. ", Wikipedia izvor oba citata. Međutim, golaći jedu i lešine i izmet i otpatke, pa možda od tuda strah da su otrovni.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 24.03.09 22:19

Što se golaća tiče NISU otrovni već odbojni, ali ako bi jela crve sa lešine, valjda bi progutala i puža...

nisi me cital pazljivo Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 478256)...NE BI JELA crve sa crkotine, cak se i nekoliko puta pitam, dal je to opce preporucljivo, ne bi jela ni te puzeve, ne bi pojela nista za sto ne pise negdje da je jestivo, radije se bi odlucila za koru drveta, uostalom sad vec znam da ima toliko toga jestivog oko mene da ne kuzim zasto da jedem nesto sto mi moze vise nauditi nego koristiti, osim u slucaju da me usljed gladi ulovi tolika panika da mi pamet zablokira:)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by mariobab 24.03.09 22:32

Čitao sam pažljivo, čitam pažljivo što pišu kolege na forumu, šalio sam se.Puževi su jestivi, jestive su i gliste, ličinke ispod kore drveta (uglavnom).
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by commando 25.03.09 0:42

vatrice čini mi se da u onom gore navedenom članku piše
da su mamci za puževe otrovni za sve toplokrvne životinje,a ne puževi.
commando
commando
lingua
lingua

Male
Broj postova : 230
Godine : 58
Lokacija : zg-53nja
Datum registracije : 19.02.2009

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 25.03.09 9:32

imas pravo, moja pogreska, tako pise kako ti kazes, e sad...znaci smiju se jesti kome nisu odbojni?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by LEGION66 25.03.09 15:10

Bili smo jedno ljeto na logorovanju na Platku i jeli smo sve kaj smo mogli ulovit od vinogradarskih puževa, preko poskoka i kravosasa. Sve je išlo na ražanj, samo nismo znali da se puževi moraju prvo skuhati da se očiste od sline i omekšaju. Bacali smo ih u žar i kad provire odrezali smo ih od kučice i na štap uz vatru. Malo soli i sve čovjek može pojest. Zmije su zakon, ko nije jeo nezna kaj je klopa.
LEGION66
LEGION66
spikač
spikač

Male
Broj postova : 631
Godine : 46
Lokacija : KC
Datum registracije : 21.03.2009

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by LUKSA 25.03.09 17:12

vatrica je napisao/la:imas pravo, moja pogreska, tako pise kako ti kazes, e sad...znaci smiju se jesti kome nisu odbojni?

kažu ljudi bolje ispast glup nego iz tramvaja!!!!!!!!! Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 747986 Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 747986 Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 747986 Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 747986 Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 747986 Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 747986 Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 747986 Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 747986 Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 469245 Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 469245 Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 469245 Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 469245
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 25.03.09 20:38

zasto sad ti mislis da sam ispala glupa?
oces to pojasniti molim te...
zato jer sam krivo u clanku procitala?


i bez toga kaj sam krivo procitala i dalje stoji da ih zivotinje ne jedu, tj. nisu im poslastica

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Mladen 25.03.09 20:50

vatrica ...daj baci šaku puževa kokošima ...nečeš ni vidjeti kak če brzo nestati ...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 25.03.09 20:53

nemam ni puzeve ni kokosi Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 726657

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 25.03.09 20:53

ma uostalom ...zaboli me....evo vole ih sve zivotinje jesti, pa nek ih jedu!
ok tako?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Mladen 25.03.09 20:57

ni ja nisam baš siguran u vezi tih puževa ...
ali trudim se da što više informacija pokupim ...
ti si tu postavila uvijek jako dobra pitanja ...
zato nemoj sad odustati ...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by LUKSA 25.03.09 21:03

vatrica je napisao/la:zasto sad ti mislis da sam ispala glupa?
oces to pojasniti molim te...
zato jer sam krivo u clanku procitala?


i bez toga kaj sam krivo procitala i dalje stoji da ih zivotinje ne jedu, tj. nisu im poslastica

opet se pališ na guranje, zeznula si se i kaj sad i to je za ljude! :bog:
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 25.03.09 21:08

odustajem jedino od toga da su puzevi golaci poslastica svim zivotinjama, i to samo zato jer mi se neda pronalaziti dokaze po internetu (surfaj sam i naci ces)i to zbog razloga sto nije pitanje opstanka jedu li ih one ili ne, ako ih koke jedu nek ih jedu, bas me briga

ja za sebe znam ovo....ti puzevi golaci, osobito oni crvenokasto smedi, nemaju prirodnog neprijatelja.. nece ih niko, a oni tamane sve

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by LUKSA 25.03.09 21:11

daj smjanji doživljaj! Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 747986
i imaju prirodnog neprijatelja SOL!!!!!!!!!!!!! Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 747986 Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 747986 Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 747986
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 25.03.09 21:13

i vole pivu Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 469245

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Gost 25.03.09 21:15

smanji ti dozivljaj!!!!!!!
ok?!


jesam li ja odmah kad sam vidjela post napisala da sam pogrijesila?JESAM!jesam ja radila paniku od toga? ne moras meni govoriti sto je sve za ljude, ja to jako dobro znam

i nije bilo potrebe da se tu ti nadovezujes sa neumjesnom upadicom
i mislis ako sam tu jedina zena, da me mozes zajebavat? ne ne mozes i neces!
dokle god ja sve vas respektiram i vi cete mene!

to je moja zadnja, a ti pisi dalje kolko oces

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by commando 25.03.09 23:37

sad si ga naljutila
i bude se odlogiral Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 747986
commando
commando
lingua
lingua

Male
Broj postova : 230
Godine : 58
Lokacija : zg-53nja
Datum registracije : 19.02.2009

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by ( . Y . ) 25.03.09 23:45

evo malo o crvima



https://www.youtube.com/watch?v=QuB3kr3ckYE



Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 469245

( . Y . )
bomber
bomber

Male
Broj postova : 120
Godine : 33
Lokacija : U šumi
Datum registracije : 24.03.2009

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Mladen 26.03.09 6:25

naš stari poznanik sa rtl-a....a ok ...potkorni su crvi u svakom slučaju najbolji crvi ...i veliki izvor bjelančevina i kalorija u takvim situacijama ....
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama - Page 2 Empty Re: Rasprave o prehrani u izvanrednim situacijama

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.