FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Divlji kamp Drava 2024
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty31.08.24 7:16 by NAVIGATOR

» chris reeve sebenza folder
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty31.08.24 7:14 by NAVIGATOR

» 24 sata divljine
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty16.07.24 0:39 by Mladen

» Kožni strop
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty09.07.24 12:12 by oetzi

» Fallkniven noževi
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty28.06.24 12:22 by laredo

» Garmin GPSMAP 66S
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» Sretna 2024.godina
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

+9
neon
Mladen
LUKSA
vladimir-vlay
Adept
antun
NAVIGATOR
damjan
Treybone
13 posters

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Adept 14.07.10 16:03

NAVIGATOR je napisao/la:Spekli su nam ih i pojeli smo i nije bilo problema.
T.O. čuda radi - i ne samo kod čelika Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 747986

Adept
mr.spika
mr.spika

Broj postova : 1588
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Adept 14.07.10 16:06

NAVIGATOR je napisao/la:... i lokalac koji zna pit kroz minska polja...
No hard feelings Navi - znam da je tipfeler - ali f.....g dobar Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 747986
I ja bi pio kroz minska polja Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 747986
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by damjan 14.07.10 16:24

to je valjda fora u africi..kad sam bio u maroku ispred svake prčvarne visi kravlja polovica, i kad sam pitao zasto.. pa da ljudi vide da je meso svježe..iako meni nije izgledalo svježe a i bio sam usred zime tako da nije bilo vruce itd... sigurno je na ljeto puno ljepši prizor prepun ucvalog mesa sa muhama .. Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 86830
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Adept 14.07.10 16:28

damjan je napisao/la:to je valjda fora u africi..kad sam bio u maroku ispred svake prčvarne visi kravlja polovica, i kad sam pitao zasto.. pa da ljudi vide da je meso svježe..iako meni nije izgledalo svježe a i bio sam usred zime tako da nije bilo vruce itd... sigurno je na ljeto puno ljepši prizor prepun ucvalog mesa sa muhama .. Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 86830
Uuuu, mogu mislit - nisam nikada bio u Africi, ali sam vidio na fotkama i po dokumentarcima...
No, u takvim slučajevima preporučuje se - isto kao i kod dobrog noža - odgovarajuća TO =)
E, to vam je onda jedini ziherung da se ne pobere "štoštanešto" :migg:
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by damjan 14.07.10 16:33

a jel to baš vrijedi za sve... recimo neko jako trulo poluraspadnuto meso..jel se i to može jesti ako se reš ispeče da skoro bude ugljen
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Adept 14.07.10 16:37

Svešta nešto je jestivo - samo što su neke stvari jestive samo jednom...
Ako mi život doslovno o tome ovisi i ako sam siguran kako ću u jako brzom roku dobiti stručnu medicinsku pomoć - onda bih pojeo "jako trulo poluraspadnuto meso", inače ne - barem ja nebih...
Zašto, tko je bio u takvoj situaciji?
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by damjan 14.07.10 16:46

niko koga poznam..ali da se slučajno nađem u toj situaciji pa šta nebi vatra ubila te bakterije koje su dovele do raspadanja mesa
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by LUKSA 14.07.10 16:48

Uopće se neslažem sa ovim rokom trajanja!
kako smo u JNaA jeli konzerve stare po 30 i više godina a sada treju recimo 1 godinu?

Smatram da je rok trajanja samo zbog toga da proizvodi cirkuliraju, odnosno da ti nakon isteka datuma baciš i odeš po novo !
Jer zamislite od čega bi trgovački lanci živjeli ako roba nebi cirkulirala!
To je isto kao i da naprave auto koji je vječan! nema potrebe za rezervnim djelovima, servisima ili slično!
potreošačko smo društvo i mora se prodavati!
Nalazio san na terenu hrđave konzerve , stare po nekoliko godina pa je recimo ašteta Gavrilović bila super!
Jogurt mi stoji u frižideru i po 3 mjeseca nakon isteka roka, imam u ruksaku Rio mare tunu kojoj je rok istekao prije godinu dana, super, ništa ne fali!Imam takvih primjera milijon!

Za botulin i trovanje se apsolutno slažem ali za rokove ne! :bog:
trgovačko- proizvođačka fora!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by damjan 14.07.10 16:57

a kako dolazi do trovanja ako ne zbog pokvarenih konzervi kojima je istekao rok trajanja? ja se držim adeptovih savjeta i svima bi preporučio isto..luksa i navigator ocito imaju ludu sreću
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Mladen 14.07.10 16:59

tema je dobro odabrana..
dobra pozitivna rasprava...

svaka čast navigatoru koji je svoje iskustvo podjelio sa nama...
te adeptu koji je pisanjem stručnjaka..
skrenuo pozornost na opasnost dugoročne hrane...

ljudi koji me duže poznaju..
ispričao sam neke svoje situacije u životu..
doživljaje iz mladenačkog života ..
kad mi je život ovisio o takvoj hrani i starom otpadnom željezu..

imam iskustva iz romskog života...
životnim primjerom svjedok sam ..
mnogih trovanja hranom..
vjerujte ..užas za oko...

zato mlađim ljudima..
i svima koji koriste dugotrajniju hranu..
da ni ne dodirnu konzervu koja je oštečena ..
ili ima oblik nadutosti..

jna je imala jako dobre proizvode..
pojeo sam stotine konzervi...
pgm..kkm..djm..
sve su bile iz šezdesetih...

zajebo sam se na ribicama..
sad svaki trenutak svoga vremana ..
želim iskoristiti na termičku obradu hrane...
pa makar i konzerviranu hranu...

salmonela je vražja stvar...
a po ukusu i mirisu ju je teško otkriti...


Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2442
Godine : 56
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by damjan 14.07.10 17:00

ovo što se tiče potrošačkog društva tu se slažem maksimalno, čak znam da su u končaru svojedobno napravili vešmašinu koja košta recimo 3000 kn i inženjer je dao garanciju 15 godina..onda je na sastanku odlučeno da smanji rok trajanja na 2 gdoine i digne cijenu proizvoda..

ipak što se tiče hrane..netreba se držati točnog roka ali ne treba ni čekati sa otvaranjem 20tak godina..
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Adept 14.07.10 17:03

vuk je napisao/la:tema je dobro odabrana..
dobra pozitivna rasprava...

svaka čast navigatoru koji je svoje iskustvo podjelio sa nama...
te adeptu koji je pisanjem stručnjaka..
skrenuo pozornost na opasnost dugoročne hrane...

ljudi koji me duže poznaju..
ispričao sam neke svoje situacije u životu..
doživljaje iz mladenačkog života ..
kad mi je život ovisio o takvoj hrani i starom otpadnom željezu..

imam iskustva iz romskog života...
životnim primjerom svjedok sam ..
mnogih trovanja hranom..
vjerujte ..užas za oko...

zato mlađim ljudima..
i svima koji koriste dugotrajniju hranu..
da ni ne dodirnu konzervu koja je oštečena ..
ili ima oblik nadutosti..

jna je imala jako dobre proizvode..
pojeo sam stotine konzervi...
pgm..kkm..djm..
sve su bile iz šezdesetih...

zajebo sam se na ribicama..
sad svaki trenutak svoga vremana ..
želim iskoristiti na termičku obradu hrane...
pa makar i konzerviranu hranu...

salmonela je vražja stvar...
a po ukusu i mirisu ju je teško otkriti...


Amen!
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Adept 14.07.10 17:09

LUKSA je napisao/la:Uopće se neslažem sa ovim rokom trajanja!
kako smo u JNaA jeli konzerve stare po 30 i više godina a sada treju recimo 1 godinu?

Smatram da je rok trajanja samo zbog toga da proizvodi cirkuliraju, odnosno da ti nakon isteka datuma baciš i odeš po novo !
Jer zamislite od čega bi trgovački lanci živjeli ako roba nebi cirkulirala!
To je isto kao i da naprave auto koji je vječan! nema potrebe za rezervnim djelovima, servisima ili slično!
potreošačko smo društvo i mora se prodavati!
Nalazio san na terenu hrđave konzerve , stare po nekoliko godina pa je recimo ašteta Gavrilović bila super!
Jogurt mi stoji u frižideru i po 3 mjeseca nakon isteka roka, imam u ruksaku Rio mare tunu kojoj je rok istekao prije godinu dana, super, ništa ne fali!Imam takvih primjera milijon!

Za botulin i trovanje se apsolutno slažem ali za rokove ne! :bog:
trgovačko- proizvođačka fora!
Svatko ima pravo na svoje mišljenje - šta ja sada prodajem trgovačko-proizvođačke fore, a ???
Jel mi to imputiraš Lukša, a???
To što ti radiš je neispravno i neodgovorno prvenstveno prema sebi samome, i ako kao neki "od funkcije" na ovome forumu zagovaraš takvo što, a forum je pun mladih i neiskusnih ljudi, onda ja tu nemam više što za reći osim - tužno - jako tužno...
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by LUKSA 14.07.10 17:11

Ne radi se o nikakvoj sreći nego o kljudima koji su ovce!
Slažem se sa vukom za Rome , jer oni jedu meso sa isteklim rokom, crknute svinje itd!!
Ljudi iz shooping centara zovu cigane kada se žele riješiti mesa sa isteklim rokom.

Radite što hoćete!
Nikome ne dijelim savijete, sve mi je poznato, poprilično sam informiran i načitan, ali znam što sam proživio i što svakodnevno radim, ne tražim od nikoga da jede stvari sa isteklim rokom ali ja rok uopće ne gledam!
Pomirišim, dobro pregledam i mažem!

Jedem i nuklearni otpad ali ne jedem fileke i janjetinu! Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 747986 Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 747986 Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 747986
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by NAVIGATOR 14.07.10 17:21

sad ću isto ispasti trovać mladih ali i kod vode sam prilično liberalan! pio sam apsolutno svugdje vodu i nikada nisam koristio tablete za pročišćavanje vode osim na jednoj ekspediciji po kubanskim bespućima.( ima fotke pod Foto video reportaža speleološka ekspedicija) no ukratko bilo nas je 18 na expediciji istraživali smo špiljski sustav mahaguas canteras u sjeverozapadnom dijelu pinnar del rio. napravili smo logor na ulazu u (kasnije smo istražili 15stak kilometara dug) sustav špilja. iz špilje je tekao potok i bilo je lijepo jezerce gdje smo tankali vodu u boce za piće i sve ostalo. prvo je bilo reda i uredno smo tabletirali vodu ali nakon nekog vremena sve boce su nam se pomješale i prekinuli smo s tom praksom. jezerce je bilo crno smečkaste boje neobićna mirisa, kaj smo pripisivali sedimentu koji ispire voda iz špiljskog sustava. u nekom stadiju istraživanja probili smo se podzemnim kanalima na drugu stranu planine i vidjeli da taj potok prolazi kroz jedno zabito selo i da sve gnojnice i zahodi od stoke i ljudi idu u taj potok(od tuda neobična boja i miris). po povratku u zagreb točno polovica članova expedicije završila je u bolnici na infuziji, meni i supruzi niš!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Adept 14.07.10 17:26

NAVIGATOR je napisao/la:po povratku u zagreb točno polovica članova expedicije završila je u bolnici na infuziji, meni i supruzi niš!
Ali jadni ljudi su ipak završili na infuziji Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 166116
Neki su, doduše, prirodno prijemčiviji za takve stvari od drugih...
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by NAVIGATOR 14.07.10 17:35

pa vjerovatno ima i s tim veze, valjda nisam baš previše osjetljiv na sranja koja unosim u organizam. samo se nadam da se sve to ne akumulira pa da me jedan dan samo ne strefi!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Adept 14.07.10 17:42

Ne, to ne... To se ili odmah pokaže ili ništa od toga... Imam jednog frenda koji je sa još 5 ljudi pojeo BRDO zavodnica u umaku. Oni su svi završili u bolnici (mislili su kako su nabrali lisičarke), a on im je došao u posjet...
Eto - na čovjeka se jednostavno nije ulovilo...
Bilo je i ovim drugima OK za par dana, sve 5, ali su se ipak jadni otrovali, a on - kao da je pojeo jabuku...
No takvi su ljudi izuzetak od pravila :migg:
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by neon 14.07.10 20:31

@Adept

Sta proizvodi koji se konzerviraju vec sadrze bakteriju Clostridium Botulinum? Logicki razmisljam da ne moze bakterija nastati iz nicega, dakle mora biti ubacena u konzervu prilikom pakiranja ili se nalazi u hrani. Kako je onda aktivacija vezana uz rok trajanja konzerve? Da li konzervans ima rok trajanja pa se raspadne u konzervi nakon pet godina i onda bakterija pocne svoj razvoj.

Sto je sa proizvodima koji su kuhani pa konzervirani? Ne ubija li kuhanje bakterije?

Sto je sa vojnim konzervama koje imaju rok trajanja u desecima godina? Kako se to one spremaju kada imaju tako dug rok trajanja?

Nemoj shvatiti ovo kao provokaciju, nego se nacela zanimljiva tema, a rekao si da radis sa konzerviranom hranom pa pitam.
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by damjan 14.07.10 21:51

i mene zanima sve nabrojano
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Adept 14.07.10 21:52

Pozdravljam sva pitanja i nudim jedan dobar site:
http://hr.wikipedia.org/wiki/Botulizam
Mislim kako će odgovoriti na većinu postavljenih pitanja.
Posebnost je ove bakterije da sporulira i hrana može biti zagađena sporama, a ne samo "aktivnom" bakterijom te je vrlo otporna na kemijsko/fizikalne agense koji se koriste u pripremi konzervirane hrane. Nazočnost uzročnika nije pravilo već izuzetak, ali činjenica jest kako se isti nalazi u konzerviranoj hrani u određenom postotku.
Za sva pitanja koja će se još pojaviti - slobodno pucajte ljudi i ja ću dati sve od sebe da ih odgovorim, ono što neznam - neću se bojati priznati kako neznam i pokušati ću na sve načine doći do valjanog odgovora.
Niti u ludilu ovo nisam shvatio kao provokaciju. Posebne konzerve rađene za vojsku imaju sasvim posebnu i rigorozniju fizikalno-kemijsku pripremu koja po svojoj posebnosti počinje još od procesa odabiranja određene namirnice - zato sam i rekao kako nisu sve konzerve iste - i nisu - ima konzervi i konzervi =)
Ja osobno radim sa svom hranom, pa tako i konzerviranom, a ona je nekada i zeznutija od friške...
Lijepo vam je rekao Vuk da je vidio trovanje i da je to jako ružna slika - i jest - nije vas lagao...
Zato i inzistiram na činjenici kako se treba obratiti nužna pozornost na rok trajanja namirnice te kako se taj rok treba, svoga zdravlja radi, poštivati - no to neka se nikako ne uzme kao pokušaj "soljenja pameti" bilo kome - nipošto...
Ukoliko još što mogu odgovoriti prije svog odsustva - slobodno me pitajte - ja ću pokušati odgovoriti "iz prve" i sigurno neću "bježati" od odgovora jel mislim kako je to pitanje koje je izuzetno važno u domeni veterinarskog javnog zdravstva.
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by damjan 14.07.10 22:07

Adept je napisao/la:
Posebnost je ove bakterije da sporulira i hrana može biti zagađena sporama, a ne samo "aktivnom" bakterijom. Nazočnost uzročnika nije pravilo već izuzetak, ali činjenica jest kako se isti nalazi u konzerviranoj hrani u određenom postotku.
ok..znaci cinjenica je da nam u odredenom postotku u konzerve pašteta osim uobičajenih kopita i potkova ponekad ubace i koju sporu Clostridium Botulinum.. aj baš fino idem se odmah dezinficirati
..tako je i nastala pašteta.. neki šef je rekao: pa-šteta je ovo baciti..dajte ljudima nek jedu ta govna..
..a o ovom odredenom postotku spora u konzervama sam vec razvio kompleksnu teoriju zavjere.. Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 865284
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Adept 14.07.10 22:12

damjan je napisao/la:
Adept je napisao/la:
Posebnost je ove bakterije da sporulira i hrana može biti zagađena sporama, a ne samo "aktivnom" bakterijom. Nazočnost uzročnika nije pravilo već izuzetak, ali činjenica jest kako se isti nalazi u konzerviranoj hrani u određenom postotku.
ok..znaci cinjenica je da nam u odredenom postotku u konzerve pašteta osim uobičajenih kopita i potkova ponekad ubace i koju sporu Clostridium Botulinum.. aj baš fino idem se odmah dezinficirati
..tako je i nastala pašteta.. neki šef je rekao: pa-šteta je ovo baciti..dajte ljudima nek jedu ta govna..
..a o ovom odredenom postotku spora u konzervama sam vec razvio kompleksnu teoriju zavjere.. Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 865284

Kako ćeš se dezinficirati - ja rabim rakijicu Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 393492 =)
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by damjan 14.07.10 22:16

medu ostalim dezinficijansima koristim i to Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 393492 medica ili orahovača ako imam izbora
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Adept 14.07.10 22:23

damjan je napisao/la:medu ostalim dezinficijansima koristim i to Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 393492 medica ili orahovača ako imam izbora
Odobravam Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 747986 Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 393492
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by NAVIGATOR 14.07.10 23:14

Slazem se i mislim da bi u survival situacijama uvjek trebali nositi litru dvije takve brlje ako slucajno naidjemo na kakvu konzervu sumljivog roka trajanja da se za svaki slucaj ubijemo u racijetini. Mislim da je to i konacni odgovor na temu, ne trazi hranu dugog roka trajanja nego sa sobom uvjek nosi litru dvije rakije pa mozes jesti sva sranj..! Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 747986
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Adept 14.07.10 23:20

NAVIGATOR je napisao/la:Slazem se i mislim da bi u survival situacijama uvjek trebali nositi litru dvije takve brlje ako slucajno naidjemo na kakvu konzervu sumljivog roka trajanja da se za svaki slucaj ubijemo u racijetini. Mislim da je to i konacni odgovor na temu, ne trazi hranu dugog roka trajanja nego sa sobom uvjek nosi litru dvije rakije pa mozes jesti sva sranj..! Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 747986
I ovo potpisujem - nema bolje long storage namirnice od domaće ljute - pogotovo ukoliko se čuva na ispravan način - a što je tema sama za sebe Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 747986
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Treybone 15.07.10 13:41

Adept je napisao/la:
NAVIGATOR je napisao/la:Slazem se i mislim da bi u survival situacijama uvjek trebali nositi litru dvije takve brlje ako slucajno naidjemo na kakvu konzervu sumljivog roka trajanja da se za svaki slucaj ubijemo u racijetini. Mislim da je to i konacni odgovor na temu, ne trazi hranu dugog roka trajanja nego sa sobom uvjek nosi litru dvije rakije pa mozes jesti sva sranj..! Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 747986
I ovo potpisujem - nema bolje long storage namirnice od domaće ljute - pogotovo ukoliko se čuva na ispravan način - a što je tema sama za sebe Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 747986


hehehe, nisam to imao na umu sto se tice long storage namirnica, ali cu svakako imat odsada to na umu, i u zalihi.

A sto se tice long storage hrane, puno sam ovdje naucio bitnih cinjenica o trovanju i svim posljedicama koje mogu uzrokovati konzerve i takva hrana.

Tako da cu sto se tice long storage hrane, ipak morati online naruciti, MRE's mi je prvi na popisu. 10-15 god shelf life. I onda ide Vacuum-packed dried and freeze-dried food.

Ne kupujem tu hranu bzveze, no i znam da ta hrna nije dugorocno rjesenje, pocinjem se informirat o dugorocnim rjesenjima u slucaju krize, tipa kako napravit hranu u svom vrtu i sve o tome..Sve sto se desava u svijetu, nejde uopce u dobrom smjeru, grcka je pala, spanjolska i portugal su na rubu, mi se samo zaduzujemo milijarde i milijarde jer nemamo nikakvog rjesenja, tu je i rohatinski sa svojim uvijek tocnim predvidanjima...pratim i tok mnogih europljana i amerikanaca koji imaju podrum pun hrane i generator u slucaju ekonomskog kolapsa, bilo kakvih katastrofa itd..ima na youtube-u puno video o tome kako se pripremaju ljudi i cak i pokazuju svoje zalihe...Bolje biti pripremljen nego zalit kasnije. To je barem moje misljenje.

Evo samo sam htio u potpunosti objasnit zasto sam otvorio ovu temu. Hvala svima na poučnim savjetima, i slobodno nastavite. Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 747986
:bog:
Treybone
Treybone
bebač
bebač

Male
Broj postova : 17
Godine : 33
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 20.05.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by NAVIGATOR 15.07.10 13:53

i pretpostavljao sam da gradiš atomsko sklonište! ma kupi ti klopu koja traje godinu dana pa kad istekne rok trajanja napravi velku feštu za forumaše a kao ulaznicu zatraži da svatko donese potpuno novu konzervu sa friškim rokom trajanja! tak bumo se fino svi družili i klopali a ti češ svake godine imati friške zalihe klope!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Treybone 15.07.10 14:11

NAVIGATOR je napisao/la:i pretpostavljao sam da gradiš atomsko sklonište! ma kupi ti klopu koja traje godinu dana pa kad istekne rok trajanja napravi velku feštu za forumaše a kao ulaznicu zatraži da svatko donese potpuno novu konzervu sa friškim rokom trajanja! tak bumo se fino svi družili i klopali a ti češ svake godine imati friške zalihe klope!


hehehehehe, vidis vidis, ima tu logike, mudro zboris Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 747986
Treybone
Treybone
bebač
bebač

Male
Broj postova : 17
Godine : 33
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 20.05.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Adept 15.07.10 14:26

Treybone je napisao/la:
Sve sto se desava u svijetu, nejde uopce u dobrom smjeru, grcka je pala, spanjolska i portugal su na rubu, mi se samo zaduzujemo milijarde i milijarde jer nemamo nikakvog rjesenja, tu je i rohatinski sa svojim uvijek tocnim predvidanjima...pratim i tok mnogih europljana i amerikanaca koji imaju podrum pun hrane i generator u slucaju ekonomskog kolapsa, bilo kakvih katastrofa itd..ima na youtube-u puno video o tome kako se pripremaju ljudi i cak i pokazuju svoje zalihe...Bolje biti pripremljen nego zalit kasnije. To je barem moje misljenje.
:bog:
Stari moj, kako si ti ovo opisao, odo ja odma u dućan po zalihe pa po štihaču i kopat ispod kuće; jes da je malo vruće, ali... :migg:
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.