FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj

+11
NAVIGATOR
LUKSA
damjan
Aries
Mraz
Spuzva Bob
kengur32
Igsy
rinos
Target
Unkas
15 posters

Go down

Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj

Postaj by Unkas 14.09.10 12:10

Zanima me da li je itko upoznat sa zakonskim regulativama u vezi kampiranja.
Znaći da li se, po zakonu, smije kampirati igdje izvan ''uređenih kampova'' i posebice me zanima ako da li bi smo kampirati na svojoj zemlji ili od prijatelja unutar nacionalnog parka ili parka prirode.

Samo molim vas bez ''ako te ne uhvate možeš šta očeš'',hvala =)
Unkas
Unkas
tipko
tipko

Male
Broj postova : 55
Godine : 33
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 17.05.2010

[Vrh] Go down

Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty Re: Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj

Postaj by Target 14.09.10 12:22

Prema hrvatskim zakonima nije dopušteno kampirati nigdje izvan uređenog kampa a još manje paliti vatru. al baš nisam primijetio da se strogo provodi, tako da ti zapravo ovisi o području, lovočuvarima,šumarima i inim službama ako te vide. mislim da ako te vide da si kvalitetno opremljen, neradiš kaos u prirodi i smeće progledavaju kroz prste. za nacionalne parkove i parkove prirode isto nije dozvoljeno kampiranje (prvi put čujem da netko ima vlasništvo nad određenim komadom zemlje unutar nac. parka ili p.prirode, jesi siguran? koliko znam, to je isključivo državno vlasništvo). ja recimo nisam imao problema sa graničnom policijom kad sam kampirao na kupi a doslovno je 30m zračne linije do slovenije. ali uredno raščišćena log. vatra i sve pokupljeno bez egzibicija
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty Re: Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj

Postaj by rinos 14.09.10 12:50

Kornati su nacionalni park ali otoci(kopneni dio) su privatno vlasništvo.
rinos
rinos
spikač
spikač

Male
Broj postova : 668
Godine : 58
Lokacija : tu i tamo
Datum registracije : 28.09.2009

[Vrh] Go down

Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty Re: Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj

Postaj by Target 14.09.10 12:56

rinos je napisao/la:Kornati su nacionalni park ali otoci(kopneni dio) su privatno vlasništvo.
evo jedna nova informacija. ima li još takvih primjera ili?
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty Re: Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj

Postaj by Igsy 14.09.10 14:00

evo jedan citat iz novog zakona o ugostiteljskoj djelatnosti n.n. 138/06


"Ustavna osnova za donošenje Zakona sadržana je u članku 2. stavku 4. podstavku 1. Ustava
Republike Hrvatske Članak 43.
Ako gospodarski inspektor utvrdi da je oprema za kampiranje postavljena izvan kampova iz
skupine »Kampovi i druge vrste ugostiteljskih objekata za smještaj« i prostora određenih za
kampiranje izvan kampa u skladu sa člankom 27. stavkom 2. i 3. ovoga Zakona, u svrhu
kampiranja, usmenim rješenjem će narediti uklanjanje šatora, kamp-kućica, kamp-prikolica i
druge opreme za kampiranje i zahtijevati izvršavanje mjere bez odlaganja (odmah).
Članak 43. mijenja se i glasi:
„(1) Ukoliko gospodarski inspektor u provedbi inspekcijskog nadzora utvrdi da osoba
kampira na zemljištu u privatnom vlasništvu, koje je izvan kampova iz skupine „Kampovi i
druge vrste ugostiteljskih objekata za smještaj“ i prostora određenih za kampiranje izvan
kampova u skladu sa člankom 27. stavkom 2. i 3. ovoga Zakona, usmenim rješenjem u
zapisniku, koje će izreći vlasniku kamp kućice, kamp prikolice i druge kamp opreme ili
njegovom predstavniku zabranit će na rok od 60 dana kampiranje i u svrhu kampiranja
postavljanje kamp opreme na tom zemljištu
.(2) Rješenje iz stavka 1. ovoga članka izvršava se odmah pečaćenjem kamp opreme
(šatora, kamp-prikolice, kamp-kućice, pokretne kućice, autodoma i druge odgovarajuće
opreme za smještaj na otvorenom prostoru), ili na drugi pogodan način.
(3) Otpravak usmenog rješenja iz stavka 1. ovoga članka gospodarski inspektor je
dužan otpremiti stranci u pisanom obliku u roku od 8 dana od dana izricanja zabrane usmenim
rješenjem. Žalba se može izjaviti samo na pisani otpravak rješenja.
(4) Osoba kojoj je izrečeno usmeno rješenje iz stavka 1. ovoga članka, može pisanim
putem, u roku od 24 sata od dana pečaćenja kamp opreme, zatražiti da se zapečaćena kamp
oprema privremeno otpečati i u prisutnosti inspektora odmah iznijeti pokvarljive
namirnice i osobne stvari, te poduzeti sigurnosne i druge mjere radi sprječavanja štete,
nakon čega će inspektor kamp opremu ponovo zapečatiti.
(5) Žalba izjavljena protiv rješenja iz stavka 3. ovoga članka ne odgađa izvršennje istog."


Dakle iz ovoga se da zaključiti kako u lijepoj našoj nebi smio kampirati niti na vlastitoj zemlji ili od prijatelja unutar nacionalnog parka ili parka prirode, a kamoli na državnom zemljištu.


Priča se da je par pojedinaca pokupilo kaznu od 1000 kn po osobi koja se zatekne u šatoru koji je van kamp naselja. Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj 69343

Eto to je slovo zakona, iako ti niko normalan uključujući i policajce neće ništa ukoliko si samo digao šator da prenoćiš i ne radiš nerede okolo da krčiš šumu pališ neograđenu vatru, urličeš, bacaš smeće okolo po livadi itd.

Po ovome ja sam turbo kriminalac čim dignem šator bilo di izvan kampa ili prostora određenog za kampiranje izvan kampova (treba još proučiti koji su to prostori).

Mada di ja dižem šator tu malo koji policajac ili organ reda prođe (ubiti u 95% slučajeva niti jedno ljudsko biće tu ne prođe za vrijeme moga kampiranja). Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj 368870
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty Re: Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj

Postaj by kengur32 14.09.10 14:49

Ja mogu ispricati jednu svoju zgodu;
Prije 5-6 god u Biogradu N/M moja draga i ja smo spavali na plazi ( u vrecama bez satora) , dosli policajci i kazu da su nas privajvili domaci. Zamoljavaju nas da odemo, pazi zamoljavaju, jer u biti mi imamo pravo tu biti ali zbog domacih bi bilo ok da odemo.
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty Re: Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj

Postaj by Spuzva Bob 14.09.10 14:52

Hm, nisam neki pravnik, ali da li je to to? Mislim zakon o ugostiteljskoj djelatnosti, možda se to odnosi na neki oblik komercijalnog kampiranja, tj. da npr. naplaćuješ kampiranje na svojoj zemlji...
Ne mogu vjerovati da živimo u takvoj policijskoj državi! Koliko sam vidio u jednoj epizodi Raya Mearsa, bio je negdje u skandinaviji, oni imaju ustavom zajamčenu slobodu kretanja ( i naravno kampiranja ) u cijeloj zemlji.
Jel netko zna kakvi su propisi EU, pošto smo prema izjavama naših vrlih političara na samo metar - dva do ulaska?
Spuzva Bob
Spuzva Bob
bomber
bomber

Male
Broj postova : 170
Godine : 43
Lokacija : Na poslu :)
Datum registracije : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty Re: Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj

Postaj by Igsy 14.09.10 15:07

Ja sam u tom zakonu našao najdefiniraniji odgovor na postavljeno pitanje Unkas-a. Kampiranje se spominje i u još par zakona ali u svakome je okvirno zabranjeno. Nađi ti neki bolji važeći zakon ako možeš pobiti tu tezu i ja bi volio.

Evo i citat članaka 27. istog zakona koji daje definiciju kampiranja i govori nam gdje je dozvoljeno organizirano kampiranje izvan kampova.

"V. KAMPIRANJE

Članak 27.

(1) Kampiranje u smislu ovoga Zakona je boravak pod šatorom, u kamp-kućici, kamp-prikolici, pokretnoj kućici (mobile home), autodomu (kamper) i drugoj odgovarajućoj opremi za smještaj na otvorenom prostoru u kampovima iz skupine »Kampovi i ostali ugostiteljski objekti za smještaj«.
(2) Iznimno od stavka 1. ovoga članka za vrijeme održavanja sportskih, skautskih, kulturno-umjetničkih i sličnih manifestacija dozvoljeno je organizirano kampiranje izvan kampova iz stavka 1. ovoga članka na za to određenim prostorima.
(3) Jedinice lokalne samouprave i javne ustanove koje uprav­ljaju određenim područjem ovisno o svrsi kampiranja iz stavka 2. ovoga članka, svojim aktima određuju prostor za kampiranje izvan kampova, uvjete koje taj prostor mora ispunjavati te vrijeme trajanja takvog kampiranja.
(4) Zabranjeno je kampiranje izvan kampova iz skupine »Kampovi i druge vrste za smještaj« i prostora određenih za kampiranje izvan kampova u skladu sa stavkom 2. i 3. ovoga članka."
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty Re: Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj

Postaj by Mraz 14.09.10 20:21

Igsy je napisao/la:„(1) Ukoliko gospodarski inspektor u provedbi inspekcijskog nadzora utvrdi da osoba
kampira na zemljištu u privatnom vlasništvu, koje je izvan kampova iz skupine „Kampovi i
druge vrste ugostiteljskih objekata za smještaj“ i prostora određenih za kampiranje izvan
kampova u skladu sa člankom 27. stavkom 2. i 3. ovoga Zakona, usmenim rješenjem u
zapisniku, koje će izreći vlasniku kamp kućice, kamp prikolice i druge kamp opreme ili
njegovom predstavniku zabranit će na rok od 60 dana kampiranje i u svrhu kampiranja
postavljanje kamp opreme na tom zemljištu.

Dali se ovdje pod "privatno vlasnistvo" misli i na kampiranje koje je u vlasnistvu samoga korisnika kamp kucice tj. satora?

Isto tako, ukoliko je posjed ograđen i oznacen natpisom npr. "zabranjen ulaz, privatan posjed" moze li itko bez naloga uopce uci meni na zemlju?
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty Re: Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj

Postaj by Igsy 14.09.10 20:26

Ne znam, nisam dovoljno kompetentan da govorim o tome na šta se tu misli. Bilo bi super da se javi neki pravnik tu na temu da nam svima skupa sve to protumači u jednostavnim situacijama poput onih koje si naveo.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty Re: Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj

Postaj by Aries 15.09.10 11:06

Spužva Bob je napisao/la:Jel netko zna kakvi su propisi EU, pošto smo prema izjavama naših vrlih političara na samo metar - dva do ulaska?

pratim još par stranih outdoor foruma (najčešće http://www.outdoorseiten.net/forum/index.php ) i svugdje je zabranjeno kampiranje van kampova.

Ali, iskustva svih (i kod nas a i vani) govore da ukoliko se normalno ponašate, ne galamite i oko šatora nemate baš hrpu boca od alkohola te ne palite 5m visoku logorsku vatru da u pravilu nećete imati problema (još ako se malo odmaknete od staze/puteljka).

I naravno, držati se "Leave no Trace" principa...
Aries
Aries
spikač
spikač

Male
Broj postova : 651
Godine : 52
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty Re: Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj

Postaj by damjan 15.09.10 13:11

dosad su me policajci u hrvatskoj budili 2 puta, jednom me na spavanje otpratila mesičeva straža, u italiji me probudio policajac na konju, tj konj me probudio i kad sam se usto vidio sam da njemu sjedi jos jedan Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj 747986
i nitko mi nikad nije spomenuo da ja tu nebi smio biti..samo su me pitali sta radim i gdje idem...
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty Re: Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj

Postaj by LUKSA 07.09.12 23:53

Ako imate dovoljno mašte, smjelosti i razmišljate "ispred" ovih koji zakone kroje...
Otvara se cijeli novi svijet kampiranja na divlje!
Lijepo je doći u selo i pitati " dali bi vam smetalo da mi prespavamo"
Objasnite da nećete napraviti nikakvu štetu, da će se sve vrtatiti u prvobitno stanje i..
U većinu sličajeva pali!
Čak vam dođu idonesu nešto svojih proizvoda, počastite ih pićem, i samo osimjeh!

Problem je u sredinam gdje je komercijala uzela svoje..
Tu mi nemao šta raditi npr Baška na Krku , Novalja itd,

Pametan zna gdje će se smjestiti i boraviti! A to nekada zna toliko biti blizu, a tako daleko od očiju!

Gledajte 360 stupnjeva oko sebe!
Dobronamjeran savijet!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty Re: Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj

Postaj by NAVIGATOR 08.09.12 9:03

ja cijeli život kampiram na divlje. mjesecima znamo biti na putu i niti jednu noć ne prespavati legalno.
spavali smo na prekrasnim karipskim plažama, na odmorištima uz auto cestu, nacionalnim parkovima, u parkovima u samom centru velikih svjetskoh metropola, u dvorištima ljudi koji nas uopće nisu ni primjetili pa do onih gdje smo bili dočekani kao svojevrsni heroji.
uvijek sa sobom imamo neke suvenire iz hrvatske koji su uvijek rado primljeni dar i uvijek odobrovolje svakog zaštitara ili kućepazitelja.
u hrvatskoj smo imali i nekih negativnih iskustava recimo da nas je tip na mrežnici naganjao sjekirom po livadi ali iz šatora sam i ja izvadio britva oštru GB-icu pa je tip poput antilope u nekoliko skokova zajašio na svog fergusona i nestao u vidu magle.
bitno je biti dobar improvizator i u treneu smisliti rješenje za svaku situaciju. treba i sebe uvjeriti da si ti u pravu i da baš imaš pravo jednu noć baš ovdje prespavati onda si u pregovorima puno uvjerljiviji i uvijek u prednosti.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty Re: Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj

Postaj by Bobo 08.09.12 11:17

LUKSA je napisao/la:

Problem je u sredinam gdje je komercijala uzela svoje..
Tu mi nemao šta raditi npr Baška na Krku , Novalja itd,

Pametan zna gdje će se smjestiti i boraviti! A to nekada zna toliko biti blizu, a tako daleko od očiju!

Gledajte 360 stupnjeva oko sebe!
Dobronamjeran savijet!
Evo kad spominjes vec Bašku na Krku, ove godine sam tamo bio 21 dan na divlje i nisam imao nikakvih problema, istina nebi preporucio Basku za tako nesto jer ima previse turista! Ali treba biti snalazljiv i nema problema!
U Baskoj sam bio tak dugo cisto jer mi je cura radila u Jurandvoru, inace bi odavno odmaglio od tam tj u tih 20-tak dana nebi ostao sigurno na istom mjestu na Krku Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj 304316
Bobo
Bobo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 305
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 18.11.2010

[Vrh] Go down

Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty Re: Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj

Postaj by Hiker 20.04.14 17:26

Tražim neko mjesto uz more gdje bi se moglo provesti par dana, sada u 4 mjesecu. Dakle šator, osamnjeno mjesto, more, u blizini neki put s kojim se ože otići autom po hranu jednom-dva puta. Imate kakve lokacije za preporučit? thx

Hiker
bebač
bebač

Male
Broj postova : 4
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 11.04.2014

[Vrh] Go down

Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty Re: Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj

Postaj by Hombre 20.04.14 18:07

Hiker je napisao/la:Tražim neko mjesto uz more gdje bi se moglo provesti par dana, sada u 4 mjesecu. Dakle šator, osamnjeno mjesto, more, u blizini neki put s kojim se ože otići autom po hranu jednom-dva puta. Imate kakve lokacije za preporučit? thx

Vjerovatno ti nije svejedno na kojem dijelu dužine stotina km obale pa ako je tako navedi i neku orjentacionu širu okolicu tipa sjeverni, srednji, južni Jadran.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty Re: Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj

Postaj by Hiker 20.04.14 18:15

Pa čak mi u ovom trenutku i jeste svejedno s obzirom da imam stari odmor za potrošit tako da planiram otići gdje bilo. Slobodno predložite.
hvala

Hiker
bebač
bebač

Male
Broj postova : 4
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 11.04.2014

[Vrh] Go down

Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty Re: Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj

Postaj by Hombre 20.04.14 18:23

Target je napisao/la:
rinos je napisao/la:Kornati su nacionalni park ali otoci(kopneni dio) su privatno vlasništvo.
evo jedna nova informacija. ima li još takvih primjera ili?

Dižem pitanje iz mrtvih  Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj 478256 
Primjera imaš koliko hoćeš jer parkovi općenito nisu mali komadići zemlje, a nastali su davno nakon što je zemlja dobila vlasnike.
Na primjer u PP Biokovo vrtače u kojima uspijeva vrhunski krompir su privatno vlasništvo, na Mljetu u parku su i kuće s okućnicom, a sigurno i dio zemlje gdje posebno gledam na obradivu. Druga stvar je što imaju određena ograničenja ali su formalno pravno vlasnici, a tako je i sa skoro svim većim parkovima.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty Re: Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj

Postaj by pirat 28.06.14 15:06

kako je što se tiče spavanja u šatoru u Sloveniji..?
planiramo sa psima ići a psima nije dozvoljen ulazak u planinarski dom, tako da nam je jedina opcija spavati u šatoru.. iako je i to zabranjeno..
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 38
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty Re: Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj

Postaj by Hombre 28.06.14 16:28

pirat je napisao/la:kako je što se tiče spavanja u šatoru u Sloveniji..?
planiramo sa psima ići a psima nije dozvoljen ulazak u planinarski dom, tako da nam je jedina opcija spavati u šatoru.. iako je i to zabranjeno..

Pitaj na licu mjesta.
Ako je zabranjeno udaljite se dovoljno od doma i spavajte. U planini je nešto drukčije i manje su šanse da naletite na birokratskog čuvara zakona koji bi vas zbog toga kaznio. Bez buke i lagano van svačijeg pogleda, tako si isto spavao i na Velebitu.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj Empty Re: Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.