FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Bear Grylls - Page 3 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Bear Grylls - Page 3 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Bear Grylls - Page 3 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Bear Grylls - Page 3 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Bear Grylls - Page 3 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Bear Grylls - Page 3 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Bear Grylls - Page 3 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Bear Grylls - Page 3 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Bear Grylls - Page 3 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Bear Grylls - Page 3 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Bear Grylls - Page 3 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Bear Grylls - Page 3 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Bear Grylls - Page 3 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Bear Grylls - Page 3 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Bear Grylls - Page 3 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Bear Grylls - Page 3 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Bear Grylls - Page 3 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Bear Grylls - Page 3 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Bear Grylls - Page 3 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Bear Grylls - Page 3 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Bear Grylls - Page 3 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Bear Grylls - Page 3 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Bear Grylls - Page 3 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Bear Grylls - Page 3 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Bear Grylls - Page 3 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Bear Grylls - Page 3 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Bear Grylls - Page 3 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Bear Grylls - Page 3 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Bear Grylls - Page 3 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Bear Grylls - Page 3 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Bear Grylls

+48
Inspektor
enki
hussar0203
Chief Ra
Hiddion
hankok
Migach
PJER
glock
Charon
Simke
idcool347
rastovic
urbana_gorila
yasko
Guybrush
sttomost
mgizdi16
nenad800
ggliga022
lololorenzo
Šimun
Dinx
Lovac23
trolshein
čagalj
Surfer
sgt bear
damjan
neon
codar
NAVIGATOR
Boris P
svarožić
zeleni
girdeaux
krtica
đoni
Pomorac
campy
WILLY
Mladen
mastershooter45
Mraz
Damien
rinos
tigi
Ikarus
52 posters

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by trolshein 29.01.12 7:28

Apsolutno svatko ko je bio na težem nepoznatom terenu zna da nije najpametnije skakutati poput zeca pogotovo ne u "survival" situaciji. Jasno da to vjerojatno i Bear zna i to je uglavnom sve odskakutano u režiji. Danas, što je i razumljivo, ni dokumentarac koji nije "akcijski" nije zanimljiv gledateljstvu.
Ali da se može dosta toga naučiti iz serije stoji.

trolshein
spikač
spikač

Broj postova : 527
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by Šimun 29.01.12 11:39

Ne izvodi to on po svojoj želji..Sve su to novci,scenaristi i ostale gluposti..

Ali u pravu si radi dosta stvari
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by ggliga022 29.01.12 13:14

Nisam procitao sve od pocetka,pa da ne ispadne da nekoga prepisujem ali sve sto u poslednje vreme prikazuju samo ponavljaju,dok cela ekipa snimatelja,planinara i spasioca trci oko njega dok on pokazuje ""kako"" treba preziveti u trenutnim situacijama.Ja licno nebi nikada u sred pustinje iskocio iz aviona ili helihoptera tako da ne bi sigurno ima padobranske kanape i masu drugih stvari koje on upotrebljava u tim namestenim situacijama.
Voleo bih da ga vidim u januaru mesecu na Dinari u onim bespucima ili u prasumi Perucica bez sve te opreme ali jedno sedam dana pa da onda kaze kako je preziveo
ggliga022
ggliga022
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 44
Godine : 50
Lokacija : sremska mitrovica
Datum registracije : 27.05.2009

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by trolshein 29.01.12 14:08

Da se primjetiti da je Grylls zamjenjen ovom novom serijom Man, Woman, Wild. Radije bi iskreno gledal Gryllsa.
Glavni nedostatak serije je, bar po meni, jer mi je bilo mučno gledati, zbog radi umjetničkog dojma, 10ak minuta na Jubitou-u,
"treba". Ženska je zmaj Bear Grylls - Page 3 592423 . Mogli su tipu najti primjerice zamjensku ženu Bear Grylls - Page 3 747986
Ovako je i dalje mučno za gledanje.
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by ggliga022 29.01.12 14:26

Ali svi oni u svojim emisijama prikazju skoro isto.Svi oni su se sreli sa medvedom koji je opasan pa ga izbegavaju ili beze (medved se nije ni obazirao na njih) ili su belousku ulovili (kod nas to rade klinci od 5 godina) pa skuvali ili ispekli ali od svega je najvaznije da ih sponzorise veoma jaka firma za izradu nozeva,ranaca ili cipela koja uvek dobije svoj trenutak a najbitnije da uvek na kraju vatrom prizovu ili camac ili helihopter sto u realnim situacijama bas i nije tako
ggliga022
ggliga022
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 44
Godine : 50
Lokacija : sremska mitrovica
Datum registracije : 27.05.2009

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by Šimun 29.01.12 18:38

ajde ajde ostavimo se ove teme,uvijek isto..
Ray Mears je jedini TV kralj što se tiče bushcrafta..
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by nenad800 29.01.12 20:25

evo vam nasmijte se malo



https://www.youtube.com/watch?v=pVux9-aFiV0
nenad800
nenad800
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 42
Godine : 28
Lokacija : Banja Luka
Datum registracije : 07.01.2012

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by mgizdi16 08.02.12 8:49

Pa šta vi oćete od Bear Gryllsa.Čovik je bia u SAS-u,popea se na Everest,istraživa Arktički ocean i bia u brojnim ekspedicijama.Mora se priznati da on ima veliko iskustvo i znanje po pitanju preživljavanja u surovim uvjetima.Možda to na televiziji izgleda sve namišteno i pomalo glupo u nekim situacijama,ali trebamo biti sritni da ovaj čovik postoji jer ipak od njega možeš nešto naučit.
mgizdi16
mgizdi16
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 30
Lokacija : Klis
Datum registracije : 07.02.2012

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by sttomost 08.02.12 10:58

Od Bear Gryllsa sam naucio da se mozes sakrit u krepanu devu,kad je pjescana oluja.

sttomost
tipko
tipko

Male
Broj postova : 86
Godine : 44
Lokacija : split
Datum registracije : 08.12.2011

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by Guybrush 08.02.12 11:44

sttomost je napisao/la:Od Bear Gryllsa sam naucio da se mozes sakrit u krepanu devu,kad je pjescana oluja.

Teško da će netko vidjet krepanu devu usred pješčane oluje, eventualno prije. A i teško bo bilo zaključit sam naći zaklon usred bilo kakve oluje.
Ma Bero je car, radi ono kaj voli za lovu i hebe mu se živo. Problem je u TV postajama koje to emitiraju i postavljaju za ozbiljno i ljudima koji njega shvaćaju za ozbiljno. Makar se i od njega da naučiti, kao uostalom i od svakog.
Guybrush
Guybrush
lingua
lingua

Male
Broj postova : 331
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 17.12.2010

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by yasko 08.02.12 11:48

istina..on rad dosta nepotrebnih stvari..i vecina je u scenariju ali za pare i ja bi se uvuko u krepanu devu..nije problem...

a svakkako dosta stvari se da naucit...iako radi dosta ludorija toliko isto i napravi stvari koje ti mogu posluzit..naprimjer..izrada alata,sklonista,paljenje vatre ,pronalazak vode i hrane..po meni covjek na mjestu.. grill bear Bear Grylls - Page 3 450789
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by lololorenzo 08.02.12 12:54

SLAŽEM SE Bear Grylls - Page 3 450789
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by urbana_gorila 11.09.12 3:33

"Grylls apologises for 'fake' show

British adventurer Bear Grylls has apologised for misleading viewers of his Channel 4 show, Born Survivor.

The show saw Grylls supposedly abandoned in the wild, but a programme consultant claimed the star stayed in a motel and scenes were set up for him."

http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/7304617.stm

urbana_gorila
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1505
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by rastovic 26.12.12 19:36

glupi ste kao k***

Ovo sam tek sad vidio. Rastovic, malo hlađenje slijedi (Migach)
rastovic
rastovic
tipko
tipko

Male
Broj postova : 57
Godine : 32
Lokacija : srbija
Datum registracije : 26.12.2011

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by idcool347 26.12.12 19:39

potpuno se slaze sa kolegom rastovicem....Stwarno ste glupi j**** vam ****....j*** vam sve zivo....c*** svi da bog da do jutra...****

AJ BOK! - Migach

idcool347
bebač
bebač

Male
Broj postova : 1
Godine : 28
Lokacija : Srbija,Pancevo
Datum registracije : 15.12.2012

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by NAVIGATOR 26.12.12 19:45

lijepo si se prezentirao u svom kratkom stažu ovdje na forumu ali takvu nekulturnu balavurdiju smanjenenih intelektualno vokabularnih vještina ovdje na forumu ne trebamo zato odprdi u istom smjeru od kuda si se pojavio.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by Simke 26.12.12 20:15

Mislim,ne znam sta bih rekao. Te neke situacije iz serijala,tesko da covjek dozivi u zivotu. Licno,ne volim da kritikujem bilo ciji rad,ako je na korist i dobrobit . Njegov u svakom slucaju jeste. Mislim scenaristi to jako lijepo rade i super je ako uspiju makar deset ljudi da izvuku iz sofa i TV napolje,pa makar u setnju kroz obliznji park.

Ono Gerber oprema ,koju on koristi je upotrebljiva i ima potencijal. Svidjaju mi se neki njegovi tipsovi,ali i kao svaki drugi koji je dobar od bilo koga.

Mislim on je showmann i zaradjuje pare na tome.To je OK,ali licno imam neke druge favorite,koje gledam (rjetko sam na TV ) kad stignem.On nije los showmann,ima covjek sta da nauci,vidi,ali ima dosta toga sto se mozda moze bolje,drugacije.


Nemojte dozvoliti svi zajedno da i ovaj forum oboli od zaraznih boljki svih foruma. Milsim i ako se ne slazemo medjusobno,onda u najmanju ruku moramo postovati jedne druge. To se mora nauciti,posebno mi koji se vezemo izmedju sebe na neke druge nacine,nego normalni ljudi.

Ne vidim razloga za psovanje i vrjedjanje....
Simke
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 144
Godine : 53
Lokacija : Zapadna Evropa
Datum registracije : 19.12.2012

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by Simke 26.12.12 20:17

idcool347 je napisao/la:potpuno se slaze sa kolegom rastovicem....Stwarno ste glupi j**** vam ****....j*** vam sve zivo....c*** svi da bog da do jutra...****

AJ BOK! - Migach

Kolega Bos se pise sa velikm "B". Nije da s epetljam u neke rasprave,koje me se ne ticu,ali razmisljaj da ce neko ko naidje ovdje da nesto pametno procita....kako bi ti reagovao da si naisao na ovako slicno obracanje po prvi put.Mislim,nema razloga za time..
Simke
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 144
Godine : 53
Lokacija : Zapadna Evropa
Datum registracije : 19.12.2012

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by NAVIGATOR 26.12.12 20:25

Simke istina je što si napisao, kako smo već više puta tu konstatirali da tip radi odličan show i da je mnoge privukao i ovdje na forumu, i ja rado pogledam njegove egzibicije no da je guru preživljavanja nije.

snimanja su toliko zahtjevna i ima toliko ponavljanja scena i tu se više dovodi u pitanje intelekt gledatelja koji su stvarno vjerovali da tip spava u onim nastambama što ih je izgradio. pa već se na prvu vidi da bi se smrznuo i prehladio u pola tih situacija a onda bi morali prekinuti snimanje a dan terena takve ekipe košta barem 20-30 tisuća eura.

uopće ne vidim razloga pompoznosti te vjesti i razloga da bi se gsn grills nekome zbog toga trebao ispričavati. pa to je kao da se ispričava što neku scenu nije uspio snimiti od prve, pa takve se stvari u show biznisu podrazumjevaju.

također sam veliki protivnik ovakvog nekulturnog obračunavanja kojega sam često po zaduženju i ja participant.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by Simke 26.12.12 20:46

Ja recimo volim da gledam Larsa Monsena,vec sam to linkovao i pisao o njemu. Lik je super,ali je profesionalac. Bio sam licno prisutan u snimanju nekih scena,koje su uklopljenje u cjelinu,recimo radnje na sasvim drugom djelu svjeta. Gledao sam i kako pali vatru,pa mu ne uspijeva,pa je pali benzinom za kuhala,a glavu nadnio iznad drva :-)))))) Smijo sam se dva dana.Ima to na Y.T. On je profi,od toga zivi,ali mu to ne umanjuje vrjednost,jer reklamira zivot sa prirodom,ucenje nekih vjestina,koje smo generacijama izgubili.

Danas je to biznis kao i svaki drugi. Kad pogledamo cjene razne opreme i trku medju proizvodjacima,zasto bi to razdvojili recimo od Ronaldovih reklama,kojima reklamira svoj sport.

Problem nastaje,kad se neko nalozi ne neciji stil i prihavti sve zdravo za gotovo,kad jos nema svoja licna iskustva.sa takvim ljudima je tesko diskutovati,zato sto misle da znaju sve i da je taj,koji pravi emisiju u svemu u pravu,al bas u svemu. Nece da razmislja u pravcu da je neko mozda prosao neke stvari,koje su sustinski realnije i konkretnije od snimljenih.

Ovi forumi i jesu osmisljeni da se druze ljudi slicnih zanimanja,hobija,profesija i da uce jedni od drugih. Buni me zasto to ljudi iskoristavaju za neke druge stvari,koje ne bi smjele da s epojavljuju tu. Ja za sebe smatram da imam neko odredjeno iskustvo iz tih oblasti,dugo sam u tome sto ovako,sto onako,ali za ovo kratko vrjeme ovdje sam naucio ejdnu stvar,koju nisam znao,nasao nekoliko stvari,koje su poboljsale moj nacin rada i zahvalan sam na tome.

Ne bih se mjesao u nicije rasprave,ali apelujem da damo sansu i onima,koji bi nesto pitali,koji slucajnu naidju,kao ja,ali kad vide vrjedjanja i psovanja,to odbija ljude samo od sebe.
Simke
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 144
Godine : 53
Lokacija : Zapadna Evropa
Datum registracije : 19.12.2012

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by NAVIGATOR 26.12.12 21:13

istina sve što si rekao, ali istina je i ta da uglavnom takvi koji na forum navrate na dan dva, da su upravo oni najčešći psovači i provokatori.

zavidim ti na osobnom iskustvu s larsom, da sam imao priliku rado bi u živo pogledao i beara kako radi ali ga nikako ne smatram nekim survival bushcraft autoritetom u praktičnom smislu ali da je popularizirao te teme za to mu skidam kapu i dižem u zvijezde jer stotine tisuća klinaca i noćas spava negdje u šumi a ne visi na fejsu. upravo zbog njegovih emisija pa ako je i spavao u bungalovu umjesto u blatu pa neka je.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by Simke 26.12.12 21:31



nikako ne smatram nekim survival bushcraft autoritetom u praktičnom smislu ali da je popularizirao te teme za to mu skidam kapu i dižem u zvijezde jer stotine tisuća klinaca i noćas spava negdje u šumi a ne visi na fejsu. upravo zbog njegovih emisija pa ako je i spavao u bungalovu umjesto u blatu pa neka je

Bas tako,kako si kazao.To i jeste poenta. Posebnog autoriteta nema,ozim zivotnog iskustva.
Simke
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 144
Godine : 53
Lokacija : Zapadna Evropa
Datum registracije : 19.12.2012

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by Charon 26.12.12 22:39

Zanimljiv je taj striček Medo Grill

Moram biti oprezan šta pišem jer vidim da ga poštovani član NAVIGATOR pasivno brani.
Ima komično zabavan šou.
Znam ga pogledat poslije ručka jer me zna u kratkom roku uspavati.
Samo me zabrinjava jedna činjenica što proizlazi iz šoua stričeka mede!?
današnji klinci mu vjeruju i zbilja misle ako strpaš u usta blatnjavu glistu da ćeš dobiti dnevnu dozu bjelančevina, ili ako se za vrijeme pješčane oluje zakopaš u poluraspadnutu lešinu devu.
To su samo prvo zgrabljeni primjeri.Nema potrebe započinjati novi topic o raspadnutim lešinama devama i glistama.
Ta činjenica doista zabrinjava.Bear se sigurno neće osjećati odgovorno ako neko djete završi na intezivnoj.A zašto i bi?
O bear Grill komercijalnim proizvodima isto tako i o Gerber firmi nažalost.Ne bi trebalo trošiti jagodice na prstićima pišući o njima.Svi znamo da su vrlo upitne kvalitete.
Zato klinci pamet u glavice i svako jutro obilno doručkovati.

Charon
bebač
bebač

Male
Broj postova : 5
Godine : 43
Lokacija : 4510N1530E
Datum registracije : 26.12.2012

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by glock 27.12.12 0:38

heh,sjećam se da je prije dosta godina kad je bio popularan,Željko Malnar pričao da je u pješčanoj oluji bio primoran staviti lice u devin šupak jer je to bilo jedino gdje je mogao disati,a da mu pijesak ne uđe u usta.Ima tu nešto s tim devama.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by NAVIGATOR 27.12.12 11:41

Charon
istina to je zapravo jedina opasnost i negativno što bi se iz grillsovih majmunarija moglo izvući, to da se neki neiskusni klinci povedu za njegovim postupcima pa počnu s recimo vrha planine spuštati se prema podnožju pomoću močuge kao za skok u vis, jedna od najglupljih savjeta koje sam od njega vidio uz još mnoge.
no po meni je bolje i to da klinci i odu u prirodu i najedu se blatnjavih glisti i završe doma sa sraćkom nego da mladost provedu na fejsu i forumina.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by girdeaux 27.12.12 15:31

Charon...oduvijek volim prirodu i često sam boravio u njoj. Ali moram priznati otkad je Bear komercijalizirao survival, ponovno se u meni probudila želja za lutanjima i istraživanjem.
Ne volim kad ga kritiziraju oni koji su pogledali dvije epizode nedjeljom poslje ručka i misle da znaju apsolutno sve o dotičnom gospodinu. Puno je više toga što se može naučiti nego na prvi pogled.
Na mene je djelovao izuzetno pozitivno. Prije njegovih epizoda imao sam panični strah od zmija i bojao sam se ući u visoko raslinje gdje se ne vidi izlaz (neka vrsta klaustrofobije).
Otkad sam pogledao sve njegove epizode strah od zmija potonuo je na neku normalnu razinu a klaustrofobije više nema. Ne samo da sam naučio vrlo mnogo korisnih detalja (što se može itekako naučiti ako se sve pregleda) nego sam se oslobodio i nekih svojih strahova. A to je po meni win-win situacija.
Naravno neke njegove postupke nebi preporučio nikome, zato što su čisti egzibicionizam i prikupljanje gledanosti. Ali ukoliko inteligentna osoba prati emisiju, mislim da sama može izvući zaključke šta valja a šta ne valja.
Većina forumaša više cijeni Ray Mearsa a ja opet ne, on mi djeluje kao dječak izviđač na šetnji kroz park. A kad vidim one kratke hlačice još više se naživciram. Osobno kratkim hlačama ne vidim mjesto u divljini...možda samo moje mišljenje.
Ali da sumiram. Bear Grylls ima zabavnu emisiju iz koje se može mnogo toga nučiti ako joj se pristupi kao show-u. Iz svega treba uzeti ono najbolje i to koristiti. Zaboraviti sulude ideje i skakanje niz planinu pomoću drvene pritke.
A najbitnije od svega treba prestati pljuvati po svemu što nam u neku ruku ne odgovara. Jer bio on ili ne klaun, grupica djece u sj. Americi našla je svoj put nazad u civilizaciju i spasila se zahvaljujući njegovim savjetima. Pa ako je bar jednu osobu ta emisija spasila...ja kažem da vrijedi svake minute,
Jer još nisam čuo da je netko poginuo slušajući njegove savjete i isprobavajući sulude ideje!
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by Simke 27.12.12 16:34

Sve je to OK,ali su njegove emisije previse komercijalne. On reklamira odredjene firme,ali ono sto on reklamira je sasvim prosjecno. Znaci radi faca za lovu i neka radi. Ja ga licno ne dozivljavam kao autoritet,jer mnogo stvari koje on radi su za djecije emisije. Neke stvari su realne,neke na granici jave i stvarnosti,ali je super lik,zato sto svojom pojavam lako zarazi ljude i nevede ih da se isfuraju napolje. Tu je njegova velika vrjednost. O tehnikama mozemo da raspravljamo danima i vjerovatno da necemo maci dalje od pocetka. Kako kolega Navigator kaza,mnogo klinaca je sada negdje u sumi,sto je bolje nego smrkati kokain ili duvati gandzu negdje u nekoj zadimljenoj sobi. On je cak i najbolji od svih komercijalista za zaraziti i naloziti.

Opet cu o toj devi.Zamisli kolika je mogucnost da naidjes na mrtvu devu,bas kad se sprema pjescana oluja. Ne znam da li ce sloziti sa mnom onaj koji nije dozivio smrad lesine,ali oni koji su to dozivjeli,veliki skeptici bi bili u tom nacinu. Beduini imaju fazone za pjescanu oluju,za koje su dovoljni jedna vlazna krpa,neka hartija ili folija.Nema potrebe za uvlaciti se u smrdljivu devu punu bakterija,crva,a da o insektima ne govorimo,pocev od otrovne osice,koje se hrane i napajaju u mrlini.

Dalje.Sve vratolomne tehnike STROGO izbjegavati,jer naravno da u blizini nemamo ljekara,a niti kakvu hitnu ili u najmanju ruku gipsaonu ili previjaliste.

Jednom sam se dobro nasmijao,kad je doticni napravio pracku za lov ptica ili skidanje gnijezda.Sasvim OK je imati pracku,cak pozeljno,radi pomoci u nabavki hrane. Super,ali me jako nasmijalo kad vidjeh da je pracku napravio od rogova.Ni manje ni vise,nego od rogova jelenjaka.Super.Samo kolika je mogucnost za pronalazak roga??? Zar nije jednostavnije izrezati sebu Y drvo?! Mislim tu negdje se gubi u realnosti. On je rjetko sta izmislio.Skoro nista. Koristi sve vec "deja vu". Ali to je super,posto vecina normalnih ljudi te fazone nezna pa Grizli ispada veliki car prezivljavanja,ajatolah buscrafta,veliki majstor prirode.

E sad.Neki se klinci naloze,pa od sume nevide drvece. I kad im neko ukaze,kao kolega iznad,onda slijedi rat. Kako tim klincima kazati da je njihov idol sasvim prosjecan i da mu je to sto radi odlican izvor zarade. I ja bih tako volio,Iskreno.Zamisli! Radis ono sto volis a zgrces lovu.

Simke
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 144
Godine : 53
Lokacija : Zapadna Evropa
Datum registracije : 19.12.2012

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by girdeaux 27.12.12 17:04

Pogledao sam emisiju o devi nekoliko puta. Nije stvar u pronalasku mrtve deve, nego je objašnjavao kako je neki beduin tamo negdje, priklao svoju devu kako bi preživio i iz nje izvadio svu moguću tekućinu. Zato je ovo snimano kao reekranizacija tog događaja.
Navodno je lik i spavao u njoj za vrijeme dana jer je pružala dobar hlad na pustinjskom tlu.

A sad pazi ovo, vjerojatno mi nećeš vjerovati ali.. Jedno zimsko jutro kolega me zove ajmo u šumu skuhat nešto za jesti i prošetati. krenuli smo oko 9 ujutro i prešli par kilometara kroz sviježi snijeg u podnožju Papuka. Stali smo kod nekog drveta popiti vode kad ja odjednom spazim jelenov rog kako viri iz snijega točno pored frendove noge! Bear Grylls - Page 3 368870 Mojoj sreći nikad kraja! Kao da sam našao ne znam šta. Eto male su šanse ali meni se upravo to dogodilo.
I to poveći rog od pravog mužjaka. Sad služi kao luster iznad kumovog pečenjara!
Svašta sam znao pronalaziti ali ovo mi je bilo najdraže otkriće.

Eto toliko od mene, nebiste vjerovali koliki su ljudi zaratili zbog Beara na ovom forumu! Pa eto predlažem ekipi da prihvati tuđe mišljenje i udara dalje kako misli da je najbolje! Bear Grylls - Page 3 368870
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by PJER 27.12.12 17:19

Ne znam šta reći , svaki komentar ima i svojih i dobrih i loših strana..no čovjek mi se čini fizički jako dobro pripremljen što se za većinu nas ne može reći.Možemo ga voljeti ili mrziti ali neke stvari stoje...
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by Simke 27.12.12 19:13

Ma vala bas. Nek covjek radi :-))))
Simke
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 144
Godine : 53
Lokacija : Zapadna Evropa
Datum registracije : 19.12.2012

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by Migach 19.01.13 19:41

Novi nož BG, za 2013. hmmm.. jel se to meni čini , il su se malo potrudili Bear Grylls - Page 3 368870



Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Bear Grylls - Page 3 Empty Re: Bear Grylls

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.