FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Tradicionalni preklopni noževi
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty04.10.24 14:27 by Lawman

» Divlji kamp Drava 2024
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty31.08.24 7:16 by NAVIGATOR

» chris reeve sebenza folder
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty31.08.24 7:14 by NAVIGATOR

» 24 sata divljine
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty16.07.24 0:39 by Mladen

» Kožni strop
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty09.07.24 12:12 by oetzi

» Fallkniven noževi
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty28.06.24 12:22 by laredo

» Garmin GPSMAP 66S
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» Sretna 2024.godina
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty28.05.23 23:48 by ness

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Emisije i dokumentarci o preživljavanju

+51
Drobny
Login
fero
Molokai
trolshein
Guybrush
mgizdi16
ggliga022
Migach
PJER
mahapirot
Target
mister x
orao
Mraz
robert
Šimun
UrchinStar47
Stevan Feher
Ito Ogami
Guru
Ris
bitmap
đoni
dman
maks1969
girdeaux
Nahualli
Ri istra
Stoney
Damien
Zeljko
neon
mimir
rinos
tigi
Strider
Damir
M5
LEGION66
gladiator
commando
trkač
bowhunter
miha_vg
LUKSA
Stule
Mladen
mariobab
Ivan
Mshai
55 posters

Stranica 5 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Strider 27.12.09 14:34

i način na koji je izgubio svo ono meso

Strider
honoris
honoris

Broj postova : 2611
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by rinos 27.12.09 15:26

Ali cure vole kad se skine Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 86830 Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 86830 Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 469245 ,to je samo show a momak glumac,mada ima neke svoje osobne uspjehe,ali ovo ipak diktira TV kuća..prije mi je išao na živce a sad više i ne razmišljam otome što radi i dali je to OK,kvragu i moja 10 godišnja kči zna gdje sve radi gluposti...
rinos
rinos
spikač
spikač

Male
Broj postova : 668
Godine : 58
Lokacija : tu i tamo
Datum registracije : 28.09.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by mimir 27.12.09 18:01

Komentar kojim je jedan prijatelj pocastio Beara je da ako njemu treba getriba od auta u šumi, on ju bude pronašel
mimir
mimir
lingua
lingua

Male
Broj postova : 259
Godine : 34
Lokacija : np-kc-zg
Datum registracije : 15.04.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by tigi 27.12.09 21:01

da to je istina, znam da je show ali neki bi ga fakat mogli krivo shvatiti pa napraviti veću glupost negoli trebaju, mislim mi to znamo ali ima onih koji stvarno vjeruju da bi postupajući kao on migli preživjeti u situacijama preživljavanja! kao recimo moj frend kojem sam morao objašnjavati da je to sve fake!
tigi
tigi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 50
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.02.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by neon 18.01.10 12:13

Pocele su nove epizode Bear Gryllsovog (Edwardovog) Man vs Wild. Volim pogledati tu seriju jer njegova nemala ekipa uvijek snima jako lijepe kadrove mjesta na kojem on kao prezivljava. Dode kao putopis.

U novim epizodama stvari su se malo izmijenile. Barem u ovoj jednoj koju sam pogledao. Ubrzali su radnju i to tako da kamera stalno prati Beara na pol metra udaljenosti, snima se iz ruke pa ti dode zlo nakon nekih 20 minuta gledanja. Osim toga je Bear (Edward) postao hodajuci reklamni pano. Ne skida s leda "Bear Grylls" ruksak koji je stalno prazan dok on vuce stvari u rukama, svako malo se penje s lijevom rukom u prvom planu (na njoj je sat - nisam skuzio proizvodaca), a s ociju ne skida Oakley naocale. Po pustom otoku ovaj puta sece u nekim zepama Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 747986.

No to sve nije nista u odnosu na vrhunac epizode kada si Bear (nakon prikladne poruke upozorenja) gurne gumenu cijev (koja se odjednom pojavila na splavi na kojoj je prije nije bilo) u guzicu. Da dobro ste procitali. Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 368870

Naime, covjek je nasao neku usranu (doslovno) vodu, a kako mu je nedostajalo slatke vode odlucio se hidrirati dajuci si klistir. Kaze da debelo crijevo upija odredenu kolicinu tekucine pa da ne riskira povracanje pijuci vodu koja je puna pticjeg izmeta on ju je uspricao drito u debelo crijevo. Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 747986
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Zeljko 18.01.10 12:46

Ovo sa debelim crijevom i hidriranjem je točno. Kod nekih teških bolesti kad pacijenti nemogu primiti tekućinu na nijedan drugi način onda im se tekućina daje kroz klistir. Čak na internetu negdje ima priča neke žene koju su tako izliječili inače bi dehidrirala.

Inače što se Bear Gryllsa tiče, kvaliteta emisije na stranu, ali nekako sam počeo cijeniti njega kao čovjeka kad sam pročitao od kakve teške ozlijede se oporavio i nakon svega toga i dalje skače i penje se =)
Zeljko
Zeljko
bomber
bomber

Male
Broj postova : 108
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 23.06.2009

http://www.prezivjeti.com

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Damien 18.01.10 12:49

Evo, upravo jučer sam pogledao film „Grizzly Man“ Wernera Herzoga, koji u biti nije toliko film koliko dokumentarac o Timothyu Treadwellu, čovjeku koji je 13 godina amaterski proučavao ljubav svoga života, grizlije na Aljaski. Dokumentarac kao takav je genijalan, zaista, dugo vremena nisam gledao tako uznemirujuć i slojevit dokumentarac koji ne samo informira nego i potiče na razmišljanje o temama koje se, kako se na prvu loptu čini, i nisu centralna tema filma. Inače, 90% filma čine Treadwellove amaterske snimke popraćene Herzogovom suptilnom naracijom dok su ostatak intervjui s osobama koje su na ovaj ili onaj način povezane s Treadwellom.

Ne znam od kuda da počnem, pošto toliko toga ima za reći a film je zaista slojevit i izazovan za promišljanje i plodno tlo za rasprave. Timothy Treadwell se ispočetka čini kao entuzijastični eko-aktivist te zaljubljenik u grizlije koji im se usuđuje približiti više nego itko drugi do tada, često na granici s fizičkim kontaktom s tim medvjedima. Nadam se da svi znamo što su grizliji i što oni mogu napraviti. To su jedna predivna stvorenja i ja zaista mogu vidjeti zašto je Treadwell bio, doslovno, zaljubljen u njih. Način na koji priča, entuzijazam, sama blizina i pristup njima, način odnosa prema njima je jedinstven ali i opasan. Imajmo na umu da su grizliji ipak životinje, i to jedna od najopasnijih životinja na planeti. Jednim zamahom pandže su u stanju ubiti odraslu osobu ako im se ona zamjeri ili jednostavno zasmeta. Upravo zato neki mogu odmah od početka zaključiti kako je Treadwellov odnos prema grizlijima, pun njegove ljubavi i entuzijazma, luđački. Naizgled je luđački toliko se približavati njima, ipak su oni divlje zvijeri koje jednostavno pokušavaju preživjeti u surovom okolišu. Ali saznajemo da je on proveo 13 godina među njima stoga je valjda znao kojeg vraga radi inače ne bi izdržao 13 godina među grizlijima, svako ljeto, godinu za godinom. Da budemo jasni, ubili su ga te 13.godine, no do toga ćemo kasnije.

Kako film protiče i kako gledamo Treadwellove snimke postaje nam jasno kako nešto nije u redu s Treadwellom (osim činjenice da se očito gura di mu očito nije mjesto, bar ne u jednom komadu). Ima nešto u njegovom načinu govora, kao i u samim njegovim govorima i promišljanjima, načinu ponašanja čak i nevezanog izravno uz grizlije što mene osobno uvjerava da tom čovjeku ne bih dao u ruke nož za rezanje kruha a kamoli kameru i gurnuo ga u Lostville, Middle o' Nowhere, USA, među medvjede da se sam snalazi. S vremenom saznajem nekoliko uznemirujućih činjenica a ta je da je to čovjek na rubu. Bivši alkoholičar i drogeraš kojeg je opsesivna ljubav prema grizlijima navodno spasila od totalnog potonuća. Dalje, mrzi čovjeka i civilizaciju na razini koju ja još do sad nisam vidio. OK, Chris McCandless je isto mrzio društvo i isto je otišao u divljinu i koliko god on nekima bio kontroverzan, opet je imao neki prokleti nagon za samoočuvanjem za razliku od Treadwella. I konačno, negdje usred filma vidim nešto što mi je sve objasnilo. Treadwell ne preživljava u prirodi, on u nju dolazi totalno opremljen. Nije da ja sad njega ismijavam tipa, haha, on nije „true“ te je stoga manje vrijedan, ja samo ističem da postoji razlika između mentaliteta osobe kojeg usred Aljaske iz aviona izbacite s nožem i čovjeka kojeg izbacite s nekoliko bačvi i kutija opreme i hrane dostatne za ljetnu ekspediciju. Koliko je prikazano u filmu, taj čovjek sa sobom nije imao ništa od oružja, kamoli pušku ,luk ili nešto slično, a bogami ni neki nož se ne prikazuje. Imao je sve servirano na pladnju i stav kako je priroda divna, krasna i utopističko mjesto za izbjeglice iz civilizacije. I upravo kombinacija činjenica da se nije morao boriti za goli život i lude zaljubljenosti i idealiziranje medvjeda i prirode ga je dovela u stanje lažne sigurnosti. Priroda nije utopija. Koliko god bila lijepa, toliko je i surova i opasna. Baš kao i grizliji. Kao da gledam nekog frajera koji je zaljubljen u neku curu i ne vidi joj mane. Gledate Treadwella kako tepa tim životinjama i smatra da i one njega vole kao i on njih. Ali niti u jednom trenutku filma, kao što Herzog pametno zamijeti, te životinje ne prikazuju ljubav, samo indiferentnost. Štoviše, u nekim situacijama ga skoro i napadnu. Treadwell nije toliko glup da misli da su grizliji bezopasni, štoviše, više puta napominje kako bi mogao poginuti ali zabrinjavajuć je način na koji to govori. Kao da se veseli tome. Čak i spomene kako bi najviše htio umrijeti uz medvjede.

Nije meni to Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 747986 s jedne strane imamo ljude poput Shauna Ellisa koji se u potpunosti prepustio vukovima, ali doslovno, u potpunosti, dok Treadwell ima neki pomaknuti set mišljenja o utopizmu prirode i misli da su to nevini medići koji ga vole kao i on njih. To je po meni primjer čovjeka, koji je u svom umu imao najbolje želje, ali čak i kroz 13 godina nije našao način kako na najbolji način to realizirati, bilo zbog svojih krivih ideja ili osobnih unutarnjih konflikata ili oboje kombinirano. Na kraju ga je ubio medvjed kojeg nije prije previše sretao i koji očito nije imao strpljenja kao i drugi. Od Treadwella je ostala unakažena glava, dio kralježnice i prsnog koša i lijeva ruka. Ne znam što je ostalo od njegove tadašnje cure. Ne puno, to sigurno.


Svaka mu čast na 13 godina među grizlijima, i doprinosu koji je napravio za proučavanje tih predivnih životinja, ali to se ne radi na način na koji je on to radio.

Film obavezno pogledati.
Damien
Damien
tipko
tipko

Male
Broj postova : 69
Godine : 35
Lokacija : Rijeka/Zagreb
Datum registracije : 08.01.2010

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by neon 18.01.10 14:11

Zeljko je napisao/la:Ovo sa debelim crijevom i hidriranjem je točno. Kod nekih teških bolesti kad pacijenti nemogu primiti tekućinu na nijedan drugi način onda im se tekućina daje kroz klistir. Čak na internetu negdje ima priča neke žene koju su tako izliječili inače bi dehidrirala.

Inače što se Bear Gryllsa tiče, kvaliteta emisije na stranu, ali nekako sam počeo cijeniti njega kao čovjeka kad sam pročitao od kakve teške ozlijede se oporavio i nakon svega toga i dalje skače i penje se =)

Ja mu se apsolutno divim kako se oporavio od strasne nesrece, ali me cesto puta nasmije u svojoj akcijskoj seriji. Nisam rekao da ne stoji tvrdnja o hidraciji na taj nacin nego mi je smijesna ideja da tako nesto ides raditi sa vodom punom pticjih fekalija na splavi metar sa dva i jos to pokazes na tv-u kao savjet za prezivljavanje. Nisam bas ni siguran koliko je to uspio napraviti sa prikazanim "alatom".

U svakom slucaju nasmijao me s time, a nezadovoljan sam zbog drugacijeg nacina snimanja. Ekipi je to korisno jer takvim nacinom snimanja ne moras ni ici na autenticnu lokaciju vec sve mozes snimiti u nekoliko desetaka kvadrata jer se zapravo i ne vidi dobro okolis. Nadam se da ce stil u epizodama koje slijede biti vracen na staro jer inace necu bas imati puno razloga gledati njegove vratolomije.
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Zeljko 18.01.10 20:00

Neon, slažem se što se tiče njegove serije. Meni ta serija nije ništa posebno, a savjeti često znaju biti u najmanju ruku čudni. Osim toga, serija čak niti ne pokazuje što je to u biti preživljavanje i kako to zapravo izgleda. On tamo izvodi nekakve vratolomije i to je sve.

Gledajući njega kao osobu, čovjek se oporavio od teške ozljede i usprkos tome je vrhunski atleta, vrhunski fizički spreman i na tome mu svaka čast.
Zeljko
Zeljko
bomber
bomber

Male
Broj postova : 108
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 23.06.2009

http://www.prezivjeti.com

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by neon 19.01.10 16:42

Ovdje je vec bilo rijeci o Ray Mearsu, ali bi volio citateljima foruma skrenuti paznju na njegov najnoviji serijal dokumentarnih filmova naslovljen Northern Wilderness. Mears proucava otkrivanje i otvaranje Kanade doseljenicima iz Europe i krece od istoka pa ide prema zapadu (kako se i otkrivalo). U svakoj epizodi obraduje regiju Kanade i istrazivace koji su je mapirali.

Prikazuju se i neke tehnike kojima su se sluzili istrazivaci i starosjedioci. Serijal nije zamisljen kao survival ili bushcraft prirucnik, ali tog sadrzaja ima puno. Nacin snimanja i fotografija su izvrsni, a bome su ekipe imale i sto snimati. Zemlja je doista prekrasna i njeni stanovnici je znaju cuvati.

https://www.youtube.com/watch?v=TpWJPobfWd8

Ovo je link na djelic jedne epizode. Kako vidim serijal postoji rascjepkan na YouTubeu, ali ocekujte da bi to moglo nestati svaki cas cim se BBC pobuni.

Snalazljivi znaju kako ce se domoci ovog serijala, ja toplo preporucam skidanje u HD rezoluciji.
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 25.01.10 1:56

Pozdrav svima. Nemam puno iskustva u situacima preživljavanja, mislim na stvarne situacije, međutim, svaki puta kada sam se našao blizu trenutaka "panike" uvjek sam stisnuo gas. Što znači da sam razmišljao na način da se što prije i što brže izvučem iz te opasne situacije.
Dati ću vam konkretan primjer; kada me ovo ljeto, vozeči se na biciklu s osnovnom opremom (voda, nož, suho voće i nešto novaca) napalo 6 poludivljih tornjaka i šarplaninaca usred Hercegovine na planinskom prelazu između Posušja (Tribistovo) prema Tomislavgradu na 39,5 stupnjeva C, nisam razmišljao o tome kako da se popnem na prvo drvo i čekam pomoć, jel i onako nama signala a ni drveta, već sam prebacio u višu i bježao dok su me divlji (ili polu divlji psi) ganjali dobrih 200-300m. I onda kad su odustali od potjere usljedila je agonja isčekivanja drugog čopora iza svakog zavoja, što je bilo gore nego sam bijeg od čopora iza mene. Na sreću drugog čopora nije bilo!
Kada sam se na Vlašiću (planina iznad Travnika BiH), isto s osnovnom opremom, izgubio na planinskim proplancima užasno opasne planine nisam stao i čekao pomoć već sam ponovno stisnuo gas i pokušao pronači civilizaciju pod svaku cijenu. I našao sam je samo zato što sam se kretao, nisam paničario i bio sam odlučan hodati i po noći u uvjerenju da ću uspjeti "preživjeti".
Da ne dužim; dajem apsolutnu prednost Bearu Grillsu ispred svih ostalih "gurua" upravo zbog toga što "da gas" u svojim recimo savjetima. Jednostavno se nisam našao u savjetima drugih showova. Mislim da u datim situacijama nemaš dovoljno vremena za nebuloze tipa nočenja na istom mjestu 7 dana ili kako se pravilno koristiti naoštrenom sjekirom. Mislim da ćeš se prije nači u situaciji kada moraš preživjeti goloruk i s jako malo vremena nego imati toliiko živaca i iskustva da si statičan i bezbrižan.
Puno hvala na budućim savjetima i nemojte misliti da se vozim i hodam samo po BiH imao sam situaciju i na Medvednici no o tom potom.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Stoney 25.01.10 2:41

Ma kud u Gryls-a Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 166116
On je jedini (za kojeg znam) da glumi. Ekipa je pored njega, slika iz helihoptera i odjednom ekipe nema. Svaka scena je namjestena i to cak imas evidentirano na 300 mjesta. Dok se drugi barem trude ostat u sumi preko noci da mozda nesto malo bolje naucit, on sjedne u helihopter i ode u hotel - i to prizna kao i sve ostalo.
Jos nisam cuo da je netko drugi "TV-survivor" rekao nesto pozitivno o njemu.
Zabavno mi je bio gledat njegove dobro poznate gluposti ali isto tako mi je zabavno gledat failblog.org i kako se ljudi razbijaju.
"On je dehidriran" i moze mokrit Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 69343
On "3 dana nije jeo", trci konstantno i onda su mu 3 bube dovoljne za jos 3 dana.
U realnoj situaciji bi se cudio ako bi prezivio duze od bilo koje stare zene koja zivi na selu i jedva je pokretna.
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 25.01.10 3:11

kasno je ali ću pokušati obijasniti. ako uspiješ secirati situacije u kojima se on nalazi u segmente preživlavanja, onda to ne svodiš na tri, četri, ili pet dana, onda je to trenutak u kojem moraš donjeti zdravu odluku i preživjeti i to je jedino što vrijedi u tom showu. Iskakanje iz helikoptera naglavačke u saltu nikad ne bi izvela ni jedna vojska, a on prije toga kaže kako će izvesti penetraciju u tekučinu kako je učio u SAS-u, BOLLOKS!!! To je show i za to je vjerojatno kriv channel4. Ali kada daje savjet da veslaš po rijeci bez obzira na to da se spušta mrak, da ne gubiš vrijeme i enrgiju na glupa razmatranja terena na kojem bi mogao kampirati sa svojom ženom i djecom, da pojedeš j.... crva jer ti to može spasiti život jel si j...gldan i žedan, da si gurneš crevo u g.... jer ćeš inače dehidrirati i umrijeti i to sve podkrijepi primjerom onda to je neki savjet, ako se nađeš u takvoj situaciji. Uostalom ne bih htio puno pametovati jer svatko ima svoj pogled na to. Htio sam samo reći da on nije toliki glumac koliko ga je channel4 napravio glumcem.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 16.02.10 13:27

Ja sam novi na ovom forumu ali pogledao malo tog Gryls-a i mislim da nije nimalo zabavna, naprotiv jako OPASNA serija. Nedaj bože da se ntko nađe u divljini, u recimo takvoj teškoj situaciji i prati njegove "savjete", preživljavanje bi mu bilo 0%. nadam se samo da ljudi ne vjeruju tim stvarima koje on radi. Najbolji alpinisti i planinari uvjek govore o zadržavanju topline i ne micanju, volio bi vidjeti doticnog šarlatana da svojom taktikom preživi negdje na planini u uvjetima -20, -30. prvo hipotermija bi ga uhvatila nakon par metara njegova divljanja, a znamo da se od hipotermije umire, dok jedan RAY MEARS savjetuje ljude da se sklone od takvih uvjeta i ne miću, ne skaću, ne zagrijavaju se. To je osnava preživljavanja u takvim uvjetima, i mene su tome učili na tećaju za instruktora skijanja. Postoji velika opasnost od ozeblina na taj naćin, ok, ali od ozeblina se ne umira. Nadalje Gryls-ova hrana koju jede i sve šta stavlja u usta, bez dobrog ispiranja želuca nebi vas dovela do spasa, sigurno. Ray Mears osnove su odgovarajuce sklonište, i hrana od koje se necete razboliti i uspjeti preživiti. MISLIM DA JEDINO ŠTA JEDAN ŠARLATAN GRYLS RADI SA SVOJIM EMISIJAMA JE DEZINFORMIRANJE LJUDI KOJI UMIRU ZBOG TAKVIH GLUPOSTI. Ljudi vjeruju tim stvarima i to ih definitivno košta života.
Primjer: Noćno skijanje u francuskoj, val Thorens. Tri slovenska skijaša odlaze na vrh sa nikakvom opremom i gube se na stazi. Završavaju na suprotnoj strani skijališa u mraku sa tri male lampice na glavi u šumi, na temperaturi -9, -10. Dvojica su ostala na mjestu di su se izgubili i snašli su se za sklonište, uspjeli zapaliti vatru i bilo im je hladno ali su bili spremni prenoćiti u toj hladnoći i snjegu sa nikakvim zalihama. Treći jako pametan slovenac odlazi od njih i još se više gubi, pada u dubokom snjegu pola km od ove dvojice i lomi nogu!. Bez ikakve vatre i vode lagano se kreće i još više gubi u šumi u mraku te ga hvata početak hipotermije. nakon pet sati služaba za spašavanje nalazi dvojicu u vom privremenom skloništu zdrave, bez ozeblina i hipotermije, normalno malo im je bilo hladno ali ništa što malo rakije ili toplog vina nebi moglo riješiti dok trećeg nalaze tek nakon devet sati prateći njegov trag sa teškim prelomom i u teškom stanju. Nitko nije poginuo ali za 500m udaljenosti spasiocima je trebalo 4 sata više da ga nađu nego ovu dvojicu, u ne tako teškim uvjetima, niti sa velikim hladnoćama. I GDJE JE TU SADA PAMET BILA GOSPODI IZ TE PRODUKCISKE KUĆE KADA SU SNIMILI TAKO OPASNU EMISIJU. Ne kažem da je glupi slovenac napravio takvu pogrešku radi te emisije nego samo primjer takve gluposti kao što je ta emislija.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Ri istra 16.02.10 17:51

ma tip je opasan,za okolinu. jedino sta mu priznajem je da ima zeludac.

pravi strucnjaci u prezivljavanju po mojem sudu su:

Rey Mears
Les straud
Bustacker man, mada ovaj zadnj radi ispitivanja za australsku vojsku

Ri istra
tipko
tipko

Male
Broj postova : 80
Godine : 45
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 09.01.2010

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 17.02.10 13:50

vidim da ovdje ima svakavih lajbeka i da bi cak neki oblacili zaledjene carape na suhe ???
uglavnom kaj se tice filmova i informacija ucite od potpuni krivih ljudi stalno pricate o survival tehnikama nekih vojnika i specijalaca. to je ekipa koja je istrenirana za nesta drugo.
imam osjecaj da svi cekate neku katastrofu da izvadite svoj survival pack.
koliko moze biti tesko uzet ga sad i zapicit se preko obliznjeg brda?
evo vam par kratkih iz kojih se moze vidjeti dosta surovih uvjeta i ekipe koja uziva u tome.
https://www.youtube.com/watch?v=lnH9kbMqj8U
http://www.climbing.com/photo-video/av/alaska_-_unscripted_-_from_the_alpine_briefs/
http://www.videoclimb.com/2009/03/26/antartica-expedition-with-the-huber-brothers/

ako vas bas zanima kako prezivljavanje izgleda u neplaniranim situacijama pogledajte si

Touching The Void

pozdraf

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by LUKSA 17.02.10 14:53

Bitno da si ti nama došao da nas prosvijetliš!

slušamo te otvorenih usta!

i nadam se da nitko neće biti u stuaciji , kao iz filma!

Ako si došao sraćkat ovdje, onda isto tako odlepršaj i nađi si forum koji ti odgovara!

OK?
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Mladen 17.02.10 16:47

luksa polako...
čovjek je čitajuči forum stekao takvo mišljenje...
jer je forum otvoren svima i ima svakojakih rasprava...
vjerojatno ima neke ideje i želio bi podjeliti sa nama...
istina jest da je forum doživljavao razne situacije...
i da su se ljudi smirili...
sad je na najboljem putu ..
da konačno se bavi tematikom ..

neke realnije situacije ..
odvijaju se na treninzima...
u nastanku je survival klub..
i ako netko misli da je spreman ..
i da je bolji od nas nek dokaže..
u klub vrata su mu otvorena...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2442
Godine : 56
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 17.02.10 17:01

nisam mislio sve popljuvat i uvrijedit ovdje ima vise korisnih stvari neko na bilo kojem sajtu koji sam nasao sa tom tematikom samo sam htjeo istaknut da osim onih koji znaju sta pricaju ima i onih koji neznaju.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by LUKSA 17.02.10 17:11

e sad si se izvukao!


Ljudi ovdje žive za ovo sve i tko objavi temu dobro razmisli o svemu!

I onda ti ulet baš nije bio najbolji!

vrati se zatvori vrata, pa uđi ponovo!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Nahualli 17.02.10 17:16

Ajde polako.
LUKSA nemoj tako agresivno napadati, please.

@JFK
Što je LUKSA pretpostavljam htio reći, jest to da ako misliš da negdje pišu nebuloze, na nekoj temi, isti podatak za koji smatraš da je kriv, argumentirano ispraviš.
Zato i služe forumi.
A svi učimo.
Nahualli
Nahualli
lingua
lingua

Broj postova : 225
Datum registracije : 29.06.2008

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by LUKSA 17.02.10 17:21

ne ja sam samo direktan i otvoren, (vjerojatno previše ) nema kod mene igre u rukavicama!

ovaj forum volim, vjeran sa mu i nevolim kad mi ga netko ovako popljuje!

ima u viritualnom svijetu mjesta za svakoga!

ako se nekome ne sviđa , neka traži dalje!

PS ne trebam advokata!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Nahualli 17.02.10 18:41

Pa ne treba odmah pucati po šavu čovječe.
A to da advokata ne trebaš, nisam ni mislila da ga trebaš, stvar je u tome što se ista stvar može reći na normalan, neagresivan i kulturan način.
Nahualli
Nahualli
lingua
lingua

Broj postova : 225
Datum registracije : 29.06.2008

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by girdeaux 21.02.10 20:51

Opet ću ponovit ono što sam već pisao. Ako prije gledanja Bear Gryllsa prihvatiš da je to televizijska emisija i da je snimana po scenariju, možeš dosta toga naučiti a ujedno se i zabaviti. Kako netko može ostati ravnodušan prema osobi koja je u stanju popiti tekućinu iz slonovskog govna, samo kako bi ukazao ljudima da trebaju pomaknuti svoje granice. I u takvim situacijama nastaviti dalje. Tko je pregledao sve epizode sigurno je primjetio da Bear često spominje psihološko stanje ljudi u takvim situacijama. A ako si ti u stanju, barem na minimalan način pripremiti se za takvo nešto (za situaciju da si izgubljen), to je vrlo veliki psihološki plus. Iskreno dok nisam pogledao Man vs Wild, nisam imao velikog interesa u pitanju preživljavanja (osim što sam oduvjek volio film The Edge). No moja struka i interesi su se promijenili. I danas nakon što sam pregledao dosta serija i filmova o preživljavanju, uvjeren sam da mogu ostati smiren u takvoj ili sličnoj situaciji. A to je za mene velika psihološka podrška, koju sam dobio od nekima toliko omraženog Bear Gryllsa. Naravno imam toliko inteligencije da neću skakati u vodu punu brzaca, a naročito se neću zavlačiti u svaku špilju na koju naletim. Niti ću se pokušati penjati po vertikalnim stjenama, ali psihološka spremnost je tu.
Npr. do prije par mjeseci sam se strahovito bojao zmija a danas ništa, čak ih i hvatam za rep. Naravno ne ozljeđujem ih, a i pazim da nisu opasne. Ali to je ta psihološka prednost o kojoj govorim. To je ono što se treba usaditi u glavu.
A već je bilo i slučajeva da su se ljudi spasili zahvaljujući njegovim savjetima, pa ako je uspio spasiti i jedan život, znači da je njegova serija uspjela.
Zato kada vaši savjeti i vaša djela uspiju spasiti nekoga, onda imate pravo pljuvati tuđi rad, a do tada svaki komentar je suvišan.


Zadnja promjena: girdeaux; 22.02.10 1:34; ukupno mijenjano 1 put.
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 37
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by girdeaux 21.02.10 20:54

Luksa citirao sam i tvoje rječi. Samo potvrđujem da nebi došlo do prekršaja autorskih prava.
Pozdrav.
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 37
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by LUKSA 22.02.10 13:53

girdeaux je napisao/la:Luksa citirao sam i tvoje rječi. Samo potvrđujem da nebi došlo do prekršaja autorskih prava.
Pozdrav.

Je... te autorska prava! Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 747986 Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 747986 Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 747986 Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 747986 Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 747986 Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 747986

Ja ih nemam!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by girdeaux 22.02.10 14:02

Heh, šta ja znam. Mogu ti reć da sam upoznao dosta ljudi koji su spremni ubit za to. Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 747986
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 37
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Mladen 28.02.10 17:28

danas na rtl tv..u 17 sati i 30 min ...
nova epizoda bear grylsa...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2442
Godine : 56
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Ri istra 28.02.10 21:05

gledam najavu za nove epizode bear-a, a glasi ovako" ako nije opasno nije zanimljivo" svaka mu cast,ali ono sta on radi velikim djelom nema veze sa prezivljavanjem. onakvi skokovi po kamenju,jedenje sirovog mesa, mislim da u situaciji prezivljavanja slomljena noga ili trihinela nikako ne idu u korist.

jednostavno mislim da to nije prezivljavanje nego show.

molim komentar na:

Rey Mears

Les Straud

Ri istra
tipko
tipko

Male
Broj postova : 80
Godine : 45
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 09.01.2010

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Mladen 28.02.10 21:20

to je več stara priča i kruži po forumima...
ali u svakom slučaju nitko nikome ne brani..
da daje svoje mišljenje o tome...
iako su les i mears korisniji...
i bear ima svojih dobrih strana...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2442
Godine : 56
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by maks1969 28.02.10 21:48

Čuj kada on to radi sve je je "jednostavno".No je li kada on sam probao iskopati sklonište u snjegu.Vrlo često su ljudi svjedočili a i čitao sam o tome dosta da se snjeg zna od topline urušiti.Volio bih ga vidjeti u praksi mada nema nikakve sumnje da zna jako puno o tematici,da je štošta naučio u vojsci.Koliko tko od toga može primjeniti u praksi to je drugo pitanje.
Jer tko nema dugotrajno iskustvo u prirodi lako počne paničariti a onda je kraj blizu.Mnogi bi izvukli živu glavu samo da su ostali pribrani.To je razlika između teorije i prakse.
RI istra meso je najbolje termički prije obraditi,tu spora nema.No nema niti spora,ako vatru ne možeš zapaliti bolje je i sirovo meso nego ostati bez snage od gladi.Trihinela se lječi a od iscrpljenosti,kad u divljini padneš s nogu,samo čudo ti može povratiti snagu.Ako meso(sisavaca domaća i divlja svinja, štakor, vuk, lisica i druga zvjerad.) i jest zaraženo trihinelom,možda i nije,imaš još period inkubacije(24-48 sati)za koje vrijeme si mobilan.
No crve,puževe,ličinke,kukce(skakavci i slično) možeš jesti sirove i naravno ptice i ribe ako nemaš vatre,tj nisi je uspio upaliti.
Baš danas sam gledao ovo kad je radio splav.Kad radiš splav trupci (suho drvo)idu dolje a tanje grane ovezuju trupce i na njima sjediš/stojiš.Čim je stao na splav trebao je vidjeti da je previše potonula,da nije radio jarbol i koristio tanko drvo za prečke splavi vjerovatno bi uspio.Težina onog nad trupcima bila je prevelika.
A trebao je pokušati improvizirati veslo. Nisam ga nikad osobno pravio no vidio sam primjerke ručne izrade u divljini.

maks1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 55
Lokacija : Istra
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 5 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.