FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Emisije i dokumentarci o preživljavanju

+51
Drobny
Login
fero
Molokai
trolshein
Guybrush
mgizdi16
ggliga022
Migach
PJER
mahapirot
Target
mister x
orao
Mraz
robert
Šimun
UrchinStar47
Stevan Feher
Ito Ogami
Guru
Ris
bitmap
đoni
dman
maks1969
girdeaux
Nahualli
Ri istra
Stoney
Damien
Zeljko
neon
mimir
rinos
tigi
Strider
Damir
M5
LEGION66
gladiator
commando
trkač
bowhunter
miha_vg
LUKSA
Stule
Mladen
mariobab
Ivan
Mshai
55 posters

Stranica 6 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by maks1969 28.02.10 21:48

Čuj kada on to radi sve je je "jednostavno".No je li kada on sam probao iskopati sklonište u snjegu.Vrlo često su ljudi svjedočili a i čitao sam o tome dosta da se snjeg zna od topline urušiti.Volio bih ga vidjeti u praksi mada nema nikakve sumnje da zna jako puno o tematici,da je štošta naučio u vojsci.Koliko tko od toga može primjeniti u praksi to je drugo pitanje.
Jer tko nema dugotrajno iskustvo u prirodi lako počne paničariti a onda je kraj blizu.Mnogi bi izvukli živu glavu samo da su ostali pribrani.To je razlika između teorije i prakse.
RI istra meso je najbolje termički prije obraditi,tu spora nema.No nema niti spora,ako vatru ne možeš zapaliti bolje je i sirovo meso nego ostati bez snage od gladi.Trihinela se lječi a od iscrpljenosti,kad u divljini padneš s nogu,samo čudo ti može povratiti snagu.Ako meso(sisavaca domaća i divlja svinja, štakor, vuk, lisica i druga zvjerad.) i jest zaraženo trihinelom,možda i nije,imaš još period inkubacije(24-48 sati)za koje vrijeme si mobilan.
No crve,puževe,ličinke,kukce(skakavci i slično) možeš jesti sirove i naravno ptice i ribe ako nemaš vatre,tj nisi je uspio upaliti.
Baš danas sam gledao ovo kad je radio splav.Kad radiš splav trupci (suho drvo)idu dolje a tanje grane ovezuju trupce i na njima sjediš/stojiš.Čim je stao na splav trebao je vidjeti da je previše potonula,da nije radio jarbol i koristio tanko drvo za prečke splavi vjerovatno bi uspio.Težina onog nad trupcima bila je prevelika.
A trebao je pokušati improvizirati veslo. Nisam ga nikad osobno pravio no vidio sam primjerke ručne izrade u divljini.

maks1969
bomber
bomber

Broj postova : 104
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by dman 17.03.10 23:00

nadam se da niko nije vec rekao ovo...
naime,na discovery science vec duze vrime vidjam reklamu za neku emisiju "the colony", ukratko,skupili su nekoliko ljudi [5-6 po slobodnoj proceni] i stavili ih u neku zgradu [meni deluje kao da su na napustanoj luci] i nek se snalaze kako znaju sto se prezivljavanja tice

nisam jos odgledao ni jednu epizodu,iako mi bas ne uliva bas poverenje da ce mi biti interesantno,ali pogledacu,ako se setim,u petak u podne

* 12.35
The Colony
Comfort in Chaos

A hot shower seems a priority until focusing on comfort leaves the volunteers open to attack as they attempt to survive in an experimental post-apocalyptic world.
* 13.30
The Colony
Safety and Security

After an attack on their food and supplies, the colonists in an experimental post-apocalyptic world focus on weapons and security.
dman
dman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 100
Godine : 36
Lokacija : Subotica - Vojvodina
Datum registracije : 04.07.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by đoni 17.03.10 23:50

Ri istra je napisao/la:

molim komentar na:

Rey Mears

Les Straud

Ray Mears-->od svih ljudi koje sam ikada gledao i ucio od njih,te citao knjige najvise mi se svidja on,iz razloga sto je njegov nacin po meni najprihvatljivij za boravak u prirodi,te sve radi smireno i bez zurbe.

Les Stroud-->svakako dobar i poucan serijal,ali mi se opcenito ne svidja to kao on sam sebe snima i nosi svoje kamere i odjednom prikaze se kadar u kojem vidis njega iz zraka.Totalno foliranje,Grylls bar prizna da ima ekipu.
đoni
đoni
bomber
bomber

Male
Broj postova : 155
Godine : 30
Lokacija : Županja
Datum registracije : 04.03.2010

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by rinos 30.03.10 0:19

Mala,nažalost tragična,napomena,da život nije TV i da TV i par knjiga neće od nikoga stvoriti stručnjaka u preživljavanju.
Kanađanin pronađen mrtav zbog hipotermije.
Jučer je kanadska policija pronašla i vratila tijelo Richarda Code, 41-godišnjeg muškarca koji je vjerojatno podlegao hipotermiji . On je pronađen samo s malo opreme, a članovi obitelji kažu većina vještine tog survival entuzijasta su prikupljene iz knjiga i emisija poput Survivorman.
Code je pronađen u močvarnom,sniježnom području(Kanadske boreal šume) ,imao je multi-alat, sjekiru, šibice, upaljač, space blanket, ribolovni alat, kompas,knjigu o preživljavanju, karte, i novac, ali bez šatora ili skloništa. Prije polaska je ostavio poruku svom stanodavcu o detaljima njegova povratka i GPS koordinatama. U ponedjeljak, kada se nije pojavio, njegova stanodavka kontaktirala je policiju.....
Ovo je djelomičan prevod teksta s backpackers blog
rinos
rinos
spikač
spikač

Male
Broj postova : 668
Godine : 58
Lokacija : tu i tamo
Datum registracije : 28.09.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Mladen 30.03.10 16:38

još jedan primjer vjerojatno precjenjivanja vlastitih mogučnosti...

ljudi su materijalisti...
osnovni moto jest što lakši način života...
a napredna tehnologija u tome puno pomaže..
prava duhovna veza sa prirodom se gubi..

nebi htio puno mudrovati..
svi mi živimo svoje živote...
i svi smo na neki način različiti..
nitko se ne rodi da bi sve znao...
i svi se kroz život učimo...

ako posjedujemo tu crtu ljubavi prema prirodi..
tada ju trebamo oplemenjivati...
samim prisustvom u prirodi..
i njenim iskušenjima...

iz knjiga , dokumentaraca i interneta ..
može se izvuči puno korisnih informacija..
ali samo provjera vlastitim osječajima i osjetilima..
stvara se prava slika o nama...
i našoj sposobnosti...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by dman 05.08.10 15:47

cisto da vas obavestim (ako ima zaint.), pocela je nova sezona emisije "the colony" (naravno u usa), moguce je pogledati epke/nabavati ih preko neta
dman
dman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 100
Godine : 36
Lokacija : Subotica - Vojvodina
Datum registracije : 04.07.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by bitmap 23.02.11 20:02

ray, les and bear... i to je to? ima li jos emisija ovakvog karaktera...?
licno, najvise bi volio nesto poput ray mears-ovih serijala...
bitmap
bitmap
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 45
Godine : 37
Lokacija : Herceg Novi
Datum registracije : 19.01.2011

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Ris 23.02.11 20:33

Cody Lundin,Dave Canterbury....
Ris
Ris
spikač
spikač

Male
Broj postova : 509
Godine : 36
Lokacija : Podravina
Datum registracije : 22.12.2010

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by girdeaux 23.02.11 20:45

A i Cody i Dave imaju totalno izreziranu emisiju. Al opet i oni su zanimljivi na svoj nacin. Pogotovo Cody koji uvijek ide bos...
Pocela je nova sezona Beara_dostupno putem torrenta...
Nosi onog svog Gerbera sa sobom. Nije ga puno koristio ali vidi se u par scena...u jednoj sceni me je srce zabolilo kad je s njim poceo kopat rupu...ali to je Bear. Zato ga i gledam..
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Guru 23.02.11 20:55

Mislim da je Ray Mears gospodin za sve njih i ima najbolji pristup.
Guru
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 425
Godine : 38
Lokacija : Priroda
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Ris 23.02.11 21:03

ma svi oni imaju vjerne pratitelje na snimanju,od ljudi koji ih osiguravaju,pa do snimateljske ekipe,pa do prijevoza heličem ako bi se slučajno nešta dogodilo...sve je to inscinirano da bi oni pokazali svoje vještine...ali neka,ja ih volim ponekad pogledat Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 368870
Ris
Ris
spikač
spikač

Male
Broj postova : 509
Godine : 36
Lokacija : Podravina
Datum registracije : 22.12.2010

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Ris 23.02.11 21:05

Rade_mne je napisao/la:Mislim da je Ray Mears gospodin za sve njih i ima najbolji pristup.
istina,potpisujem :bog:
Ris
Ris
spikač
spikač

Male
Broj postova : 509
Godine : 36
Lokacija : Podravina
Datum registracije : 22.12.2010

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by girdeaux 23.02.11 21:09

Iskreno ja od Ray-a nisam naučio skoro ništa, što već nisam vidio kod Beara ili Lesa.
A pogledao sam sve epizode i sve serijale. Mene taj njegov uštogljeni Britanski pristup užasno iritira.
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Ito Ogami 23.02.11 21:19

ma sve je dobro pogledati.Bear mi ne lezi jer nekako sve to prikazuje kao neku atrakciju.cisto sumnjam da bi isto to radio kad bi bio sam ili bilo tko drugi.mislim na rizicne momente a imalo ih je podosta.jedna povreda i drasticno vam smanjuje sansu za prezivljavanje.Kao sta je napisao rinos-ni knjige ni emisije ni dobra oprema nisu uslov za prezivljavanje.Cody Lundina cijenim jer je to covjek od prakse.ako je istina da vec 20 godina zivi takvim zivotom onda svaka cast.cijenim i Ray Mearsa.biti ce jos dosta njih.sve je to ok za pogledati.
svidjela mi se emisija "alone in wild" sa Ed Wardle.covjek nije ekspert a pokusao je prezivjeti 60 dana u prirodi.dosta realna emisija.prikazuje niz sta covjek prolazi.najteze je boriti se sa svojim umom.covjek je odustao nakon 50 dana.ili ona emisija Man,woman,wild.ima ih.
Ito Ogami
Ito Ogami
lingua
lingua

Male
Broj postova : 255
Godine : 45
Lokacija : Prilep
Datum registracije : 20.02.2011

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Ris 23.02.11 21:29

a svi su ti Britanci takvi drže se ko da su Boga za ja.. povukl.ali on prakticira baš ono šta je meni najzanimljivije,a to je boravak u prirodi ili bolje rečeno Bushcraft.znači nešta malo više opreme šta stane u naprtnjaču i ajmo na par dana u neku zabit.Bear mi je isto ok ali one njegove akrobacije,vidi se da je lud za adrenalinom..ali neka..svi su oni meni dobri jer rade ono šta i ja volim Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 393492


Zadnja promjena: Ris; 24.02.11 17:28; ukupno mijenjano 2 put/a.
Ris
Ris
spikač
spikač

Male
Broj postova : 509
Godine : 36
Lokacija : Podravina
Datum registracije : 22.12.2010

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by girdeaux 24.02.11 0:37

Ris je napisao/la:a svi su ti Britanci takvi drže se ko da su Boga za ja.. povukli.ali on prakticira baš ono šta je meni najzanimljivije,a to je boravak u prirodi ili bolje rečeno Bushcraft.znači nešta malo više opreme šta stane u naprtnjaču i ajmo na par dana u neku zabit.Bear mi je isto ok ali one njegove akrobacije,vidi se da je lud za adrenalinom..ali neka..svi su oni meni dobri jer rade ono šta i ja volim Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 393492

S tim se slažem! =)
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Stevan Feher 24.02.11 16:31

Ray - u i Less - u skidam kapu, a Ray a cenim vise jer je on prvi poceo sa svim tim ( mislim sto se njih trojice tice). Uopste nije iskljuceno da su i Less i Bear od njega skinuli mnoge fore. A to da li si Britanac, Srbin, Hrvat ili najcrnji ciganin, nema nikakve veze. Sve nas zajedno veze ljubav prema prirodi i jedino je to bitno. Zato postujem sve ljude koji se time bave i o tome sanjaju bez obzira na veru i nacionalnost.


Snimljena su jos dva Ray - eva serijala:

Survival with Ray Mears (2010)
Wild Britain with Ray Mears (2010)

Da li mozda neko zna gde se mogu naci, posto preko torrenta nisam uspeo Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 166116

Hvala unapred
Stevan Feher
Stevan Feher
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 49
Godine : 42
Lokacija : Vrsac, Srbija
Datum registracije : 18.01.2011

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by bitmap 24.02.11 17:07

Kod:
http://thepiratebay.org/torrent/3895446/RAY_MEARS_COLLECTION

probaj odje. skinuo sam cijelu ovu kolekciju, huh, par desetina GB. mislim da ces na c to sto trazis...
bitmap
bitmap
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 45
Godine : 37
Lokacija : Herceg Novi
Datum registracije : 19.01.2011

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Stevan Feher 24.02.11 17:09

Hvala
Stevan Feher
Stevan Feher
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 49
Godine : 42
Lokacija : Vrsac, Srbija
Datum registracije : 18.01.2011

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by UrchinStar47 25.02.11 1:17

Dave i Cody su mi najzanimljiviji, iako trenutno ne pratim nista od toga. Prije svega su zanimljivi zato sto se ne stede sa kritikama. Ako nesto nije dobra ideja, to se detaljno i argumentirano iskritizira. Ako nesto je doba ideja to se dokaze i pokaze. Na kraju smo mi na koristi jer se dobije ipak dosta dobra i zaokruzena slika o onome o cemu govore.

UrchinStar47
tipko
tipko

Male
Broj postova : 69
Godine : 38
Datum registracije : 27.01.2010

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by bitmap 25.02.11 15:08

pogledah "alone in the wild". svidja mi se, i bas se vidi kako puca covjek. Malo me to i nervira, upustio se u nesto totalno nespreman, psihicki. drugi i treci nastavak su 90 % njegovog plakanja, sto razumijem donekle, al za svaku sitnicu lik place. dje mi je cura, dje su mi doma, sta sad rade, bla bla. uplasio se covjek da ih nece zadesit katastrofa neka... Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 747986 salu na stranu, malo me je to iziritiralo, al eto... mora i to covjek proc, sam je ipak... malo mi je samo zasmetalo kako prica o tome da je jako opasno da kuva i dere ono bodljikavo prase pored kampa, a ipak to radi. na 10 metara od kampa su mu iznutrice i koza, on ispod sklonista przi meso, a prpa ga na svaki sum od medjeda. i tako. al neka. prezivio je barem... nesto je uradio. svidja mi se divljina. iiiii... to je to... i dalje sam za ray-a. tu se stvarno opustim. Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 747986
bitmap
bitmap
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 45
Godine : 37
Lokacija : Herceg Novi
Datum registracije : 19.01.2011

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Šimun 25.02.11 15:47

Cody i Dave su kraljevi,al ipak tata je tata..-->Ray Mears!
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by girdeaux 25.02.11 18:22

bitmap je napisao/la:pogledah "alone in the wild". svidja mi se, i bas se vidi kako puca covjek. Malo me to i nervira, upustio se u nesto totalno nespreman, psihicki. drugi i treci nastavak su 90 % njegovog plakanja, sto razumijem donekle, al za svaku sitnicu lik place. dje mi je cura, dje su mi doma, sta sad rade, bla bla. uplasio se covjek da ih nece zadesit katastrofa neka... Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 747986 salu na stranu, malo me je to iziritiralo, al eto... mora i to covjek proc, sam je ipak... malo mi je samo zasmetalo kako prica o tome da je jako opasno da kuva i dere ono bodljikavo prase pored kampa, a ipak to radi. na 10 metara od kampa su mu iznutrice i koza, on ispod sklonista przi meso, a prpa ga na svaki sum od medjeda. i tako. al neka. prezivio je barem... nesto je uradio. svidja mi se divljina. iiiii... to je to... i dalje sam za ray-a. tu se stvarno opustim. Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 747986

Na tog lika sam toliko popi... da vam ne mogu opisat..
kao on je cijeli život sanjao o tome da provede par mjeseci u divljini...i onda počinje dreka i jecaji...užas. Na pola sam htjeo prestati gledati ali eto izdržao sam do kraja.
Vidi se da čovjek nije spreman, da nema dovoljno znanja o preživljavanju u prirodi...i što je najbolje ponjeo je brdo opreme. Da je pametniji tu bi opremu puno bolje iskoristio. Npr. kad ide u lov onda ne peca. A može ostaviti zabačen štap...ne vidim u tom problem...ono jezero je bilo ogromno i sigurno je bilo brdo ribe u njemu!
I na kraju odustane i vrati se u onaj hotel i onda žvače onaj prokleti snickers!!
Mislim da bi mu bilo bolje da je te sve snimke bacio u vatru i nastavio život dalje. Jer očito je da čovjek nije za to...
Prva epizoda me zainteresirala, druga razočarala, a treća bacila u očaj...ne volim gledat psihički slabe osobe...možda je u tome problem...
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by robert 25.02.11 19:01

B.G. pa Dave I Cody , ostali se mogu pogledat ali
samo kad ovi nisu na programu .
robert
robert
lingua
lingua

Male
Broj postova : 454
Godine : 38
Lokacija : izad 7 gora
Datum registracije : 09.12.2010

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Šimun 25.02.11 20:01

B.G. ima jako krivih tehnika nekad.A i pristup mi se ne sviđa,čisto kao show je odlično,a realno..
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Mraz 25.02.11 20:43

Pogledao sam podosta filmica na tu temu i iskreno.. Dave & Cody su mi najzanimljiviji. Em je poučno, em nema kerefeka kave Grill Bears izvodi em ima doza humora u njihovim svađama i prepucavanjima. Rekavši to, takođem mislim da je Ray Mears ima naj edukativnije serijele za nama zanimljiv vid boravka u prirodi... posebno mi se sviđa što ne obrađuje striktno "survival" teme nego ima i raznih savijeta za ukusnu pripremu hrane i slično.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Stevan Feher 25.02.11 20:59

U potpunosti se slazem sa tobom Mrazomore. Po meni je Ray najinteresantniji bas zbog toga sto mu se jako veliki procenat sastoji od boravka u prirodi koja je vrlo slicna nasoj, a ponegde cak i ista. Video sam veliki broj biljaka za koje znam da i kod nas postoje, a veci broj sam i licno video, a nisam imao pojma da su jestive. Eto za mene je recimo to veoma bitno.
Stevan Feher
Stevan Feher
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 49
Godine : 42
Lokacija : Vrsac, Srbija
Datum registracije : 18.01.2011

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by bitmap 26.02.11 16:20

skinuo sam prvu sezonu dual survival. i prva epizoda, zadesio me sok... totalni. njih dvoje na nekom gleceru, ne sjecam se tacno dje, treba da se spuste nize sto prije, vezali se konopom, i pice lagano, i onda provaljujem da je lik bos!!! alo bos!!! nije normalan. Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 368870 prvo sam se smijao pola sata... strasna scena, gledam i ne mogu vjerovat. prvi put gledam to. i svidja mi se emisija. svidja mi se kombinacija njih dvoje, ovaj sav smiren, u saradnji sa prirodom, lagano prezivljavanje, a drugi vojna obuka, lovac, stalno neka agresija, skakanje, smori se ako ulovi bilo sta manje od bodljikavog praseta... tako da nije lose za gledat. al ipak, najvise uzivam uz ray mearsa... stvarno me covjek odusevljava... je li gledo ko man,woman, wild. skidam sad neke epizode... pa pisem. nemam pojma na sta to lici... Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 469245
bitmap
bitmap
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 45
Godine : 37
Lokacija : Herceg Novi
Datum registracije : 19.01.2011

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Guru 26.02.11 16:43

Sad možemo da zaključamo temu i proglasimo Ray Mearsa gospodinom preživljavanja : D

Šalim se naravno : )

Ja skinuh prije neki dan sve od njega i stvarno uživam gledajući. Ujedno se može puno naučit a i inspiriše čovjek da se ide u prirodu.

Bear Grylls je ok za pogledat, ne sviđa mi se jer on "pretrči" kroz divljinu, Mears obraća pažnju na detalje i poštuje svaku biljku na neki način.
Isto tako ima mnogo više bushcrafta kod Ray Mearsa a ne samo skakanja.
Guru
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 425
Godine : 38
Lokacija : Priroda
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by orao 26.02.11 19:11

Po meni je Ray legenda i obozavam ga gledat.
I dosta se moze naucit od njega
orao
orao
spikač
spikač

Male
Broj postova : 556
Godine : 27
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 30.08.2010

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by mister x 26.02.11 20:37

Kao prvo pozdrav za sve..posto sam nov na forumu..
I meni je Ray nekako najinteresantniji od svih pomenutih, mada su svi po meni Extra..
I trudim se da ih sve gledam kad god mogu..

Nego htedoh da pitam ima li gde da se skine i prevod za ovu kolekciju.
bitmap je napisao/la:
Kod:
http://thepiratebay.org/torrent/3895446/RAY_MEARS_COLLECTION

probaj odje. skinuo sam cijelu ovu kolekciju, huh, par desetina GB. mislim da ces na c to sto trazis...

Pozzz...

mister x
bebač
bebač

Male
Broj postova : 2
Godine : 46
Lokacija : Srbija
Datum registracije : 22.02.2011

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 6 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 6 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.