FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Emisije i dokumentarci o preživljavanju

+51
Drobny
Login
fero
Molokai
trolshein
Guybrush
mgizdi16
ggliga022
Migach
PJER
mahapirot
Target
mister x
orao
Mraz
robert
Šimun
UrchinStar47
Stevan Feher
Ito Ogami
Guru
Ris
bitmap
đoni
dman
maks1969
girdeaux
Nahualli
Ri istra
Stoney
Damien
Zeljko
neon
mimir
rinos
tigi
Strider
Damir
M5
LEGION66
gladiator
commando
trkač
bowhunter
miha_vg
LUKSA
Stule
Mladen
mariobab
Ivan
Mshai
55 posters

Stranica 2 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by LUKSA 05.03.09 21:35

Ma ljudi dajte shvatite da je to televizija, pa ako snimi uz autoput manje košta emisija a tko zna kakva pravila nameće njegova kuća pa tip ispadne papak i folirant!

LUKSA
guru
guru

Broj postova : 2320
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 05.03.09 22:08

LUKSA je napisao/la:Za mene je vrijedan poštovanja i može se izvuči nešto poučno. Osobno mislim da sami ulazak u hladnu vodu u Alpama vrijedi poštovanja! Tip je završio obuku SAS- a a vi probajte pa se javite i onda komentirajte. !

Kakvo poštovanje, od kuda ti to sa SAS-om. Jesi provjerio te podatke. Pogledaj malo o tome, a Chris Rayan (onaj koji se izvukao iz operacije BRAVO TWO ZERO) je izjavio da ne zna niti jednog člana SAS-a koji je vidio ili služio sa Bearom.

http://www.daughtersoftiresias.org/bearwiki/Drinking_urine

Ovo je što se tiče ispijanja urina.

Svaka njegova emisija je praktički ono ŠTO NE TREBA raditi. One linkove koje sam naveo početkom ovog topica prouči malo bolje i vidjeti ćeš da ćeš i sam promjeniti mišljenje.

Također što se tiče SAS-a i komentiranja dotičnog, nit sam imao namjeru nit ću imat prijavljivati se.

LUKSA ja se kladim da bi ti bolje stvari riješio da te sad spustimo negdje nego Bear. Pogledaj mu tehniku paljenja vatre. To je bolno za gledati.

http://www.daughtersoftiresias.org/bearwiki/Using_knotted_parachute_cord_to_arrest_a_crevasse_fall

ovo ti je o onoj gluposti povlačenja ruksaka kroz snijeg, koji te spašava od pada u rupu.

Bear Grylls je naučio svoje znanje iz Alan Forda.

Čak sam čuo da Miki Maus nosi sat sa slikom Bear Gryllsa Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 747986 Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 747986 Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 747986 Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 747986

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by LUKSA 05.03.09 23:03

Dosta mi je ovoga, jebeš KOS koji ste vi špijuni!
Da nema interneta gdje bi mi bili, još bi Čak Noris ( namjerno napisao po vuku) bio glavna faca! Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 747986
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 05.03.09 23:49

sad ste me malo razocarali, ja sam skoro pa redovno to pratila, ali nikad nisam mislila da on zaista gladuje danima ili tako nesto, uvijek mi bilo na umu da je emisija prilagodena i snimana tako ga gledateljima samo docara to prezivljavanje na raznim mjestima.
da malo pojasnim zasto sam tako mislila....e pa zato jer je ocito da je barem jedan kamerman uz njega cijelo vrijeme, a logika govori da nije samo jedan, jer je cesto snimano iz zraka, znaci i helikopter je tamo, a samim time i cijela druga ekipa, e pa onda mi malo vjerojatno da on gladuje a njegovi se pokraj prezderavaju Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 747986


P.S. mokracu mozete slobodno piti (kad zatreba, osim ako netko preferira i iz zadovoljstva Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 747986 , u zdravog covjeka je ona sterilna, a ako se bas mora prezivjet, da i nije sterilna vjerojatno bi to tada bilo manje vazno:) Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 747986

meni osobno je groznije kad jede crve koji jedu raspadnutu zivotinju, eeeee tu nisam sigurna koliko je to pametno

a razocaralo me to sto velite da mu savjeti nisu bas pametni Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 865284

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 06.03.09 12:14

LUKSA je napisao/la:Dosta mi je ovoga, jebeš KOS koji ste vi špijuni!
Da nema interneta gdje bi mi bili, još bi Čak Noris ( namjerno napisao po vuku) bio glavna faca! Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 747986

Ja ti i dalje tvrdim da ti znaš više, a i sanašao bi se bolje od njega.
Čovjek u survival situaciji prvo sebi treba priznat, ok sjeb... sam. A onda, da vidimo kako ja ovo mogu što bezbolnije preživjeti.
Znači prvo radim na tome da zadržim temperaturu svog tijela na 37 stupnjeva.
Ne izlažem se nepotrebno hladnoći (skakanjem u jezera rijeke, ili znojeći se na hladnoj okolini), niti se izlažem nepotrebno vrućini ( Bear u pustinji pogleda svoj fancy sat, kaže već je tri, sada su temperature pale, pa idemo malo pješačiti pustinjom, po suncu u 3 sata popodne).
Svaki put ili radnju koju odabirem pokušavam napraviti na najsigurniji mogući način i izbjeći svaku moguću ozljedu. Znači ne penjem se po vertikalnim liticama, vodopadima, ne ronim ispod zapreka za koje ne znam ako uopće postoji prolaz ispod njih, te njihovu dužinu itd…
Mislim da znaš redoslijed kako to ide, ali stvar je u tome što on nije uzbudljiv, zanimljiv niti cool.
Zato nađeš idiota kao što je BG, pretpostavljam da mu dobro platiš da jede i pije najodvratnije stvari moguće pred kamerama, prepraviš scenarij od zadnjeg James Bonda i snimaš survival dokumentarac.
Kad ljudi skuže koje pizd… pričaš, onda fino izjaviš da to nije dokumentarac tipa vidi kako što funkcionira, nego zabavna emisija snimana u doku stilu. ( VJEŠTICA IZ BLAIR WITCHA ti je takav film). Gledajući Bear Gryllsa naučit ćeš o preživljavanju isto kao što ćeš čitajući Zagora naučit izrađivat kameni tomahawk i skakat po drveću.

Za kraj KOS je baš izvrsna ptičica.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Mshai 06.03.09 12:24

Malo Drvo - care! Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 564295
Potpisujem od prve do zadnje riječi što si napisao.

Tko je za da prokomentiramo kakvu epizodu Les Strouda ili pak Rona Hooda? =)
Mshai
Mshai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 517
Godine : 39
Lokacija : kraj drva života
Datum registracije : 29.01.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 06.03.09 15:29

Mshai je napisao/la:Malo Drvo - care! Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 564295
Potpisujem od prve do zadnje riječi što si napisao.

Tko je za da prokomentiramo kakvu epizodu Les Strouda ili pak Rona Hooda? =)


Vidi ti to, ja sam car i to zeleni Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 747986 Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 747986 Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 747986 Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 747986
Znači carujem između prvog hrasta do treće bukve a vertikalne granice ne poznam Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 368870 Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 368870 Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 368870

Lesa sam pogledao sve epizode, čak nekoliko puta. I to ne samo Surviviormana, nego i Off the grid, Snowshoes and Solitude te Stranded.

Rona još nisam pogledao sve, pa zbog toga nemam komentara.

Ray Mearsa sam također pogledao sve što je snimio. Ono što bih izdvojio je da definitivno preferiram bushcraft ispred survival teme je jer bushcraft je takav spoj znanja i umijeća koji spremno spaja sadašnjost sa starim i zaboravljenim.
Iznimno mi se sviđa dojam koji Ray ostavlja u kontaktu sa domorodcima područja koje posjećuje. Sjećate li se ( ako ste gledali ili čitali) kad u Amazoniji uči onu dvojicu hand dril metodi paljenja vatre.

Dvojica pratioca ekipe iz Yekuana plemena, Benito i Saul su upitana od Raya ako mu mogu pokazati lokalnu tehniku paljenja vatre (bez suvremenih tehnikalija). Nakon nekoliko dana potrage za prikladnim drvetom, kad su započeli sa demonstracijom, trenutno je postalo jasno da oni tu tehniku nisu nikada vidjeli. Ray kaže da mu je to bio u najmanju ruku neugodan trenutak, jer su Yekuane ponosne na svoje vještine. Sa strepnjom i oslanjajući se na dubinu i povezanost prijateljstva koje su do tada razvili Ray ih upita ako bi bilo u redu da im on pokaže kako. Iako je očekivao negodovanje, bio je u potpunosti iznenađen kad su njih dvojica trenutno i skromno rekli 'Da'. Iako su drva koja su Benito i Saul prikupili bila u redu, tinder bundle ( ne znam kako bi ovo prikladno preveo, to je 'nešto' što će planuti kad na njega stavite vrući pepeo, ili iskru, naravno uz vašu pomoć laganog puhanja, pravilnog držanja i sl.) nije bio idealan. Ray je za taj put iskoristio asortiman iz svoje prve pomoći, i vatra je planula.
Tada ih je upitao koliko daleko moraju putovati da bi kupili šibice, odgovor je bio iznad svih očekivanja -90 dana kanuom-. U sljedeća dva dana Benito i Saul su sa Rayom našli prikladan materijal za tinder bundle, i svaki slobodan trenutak su koristili kako bi svladali tu vještinu, jer im je bilo iznimno važno moći stvoriti vatru prije Rayovog odlaska s filmskom ekipom. Zadnja stvar koja je snimljena, na njihov zahtjev ( Benito i Saul) je bila kad Benito sa Eliliom ( plemenski dječak od 10-ak godina) uspijeva stvoriti vatru hand drill metodom. Vještina je vraćena, kao i ponos i sloboda.
Osmjeh koji im je tada prošao licem je čista ljudska emocija sreće, koju je nemoguće lažirati.

Ovaj gornji odjeljak je grubi prijevod djela Rayove knjige 'Bushcraft survival' koja nadopunjuje istoimenu tv emisiju.
Ovo sam naveo kao primjer kako malo skromnosti i razmjene znanja i vještina rađa iskrenu emociju poput sreće i zadovoljstva nečim 'stvarnim' i 'osnovnim' kao što su neke od bushcraft vještina.

Takve stvari povezuju ljude na vrlo poseban način, koji lomi sve jezične ili kulturalne barijere.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by mariobab 06.03.09 21:02

malo drvo je napisao/la: Gledajući Bear Gryllsa naučit ćeš o preživljavanju isto kao što ćeš čitajući Zagora naučit izrađivat kameni tomahawk i skakat po drveću.

Pa kud si mi krenuo dirati Zagora, da nije bilo tih stripova i knjiga o Tarzanu, pa "Kroz pustinju i prašumu" i sličnih, jer 70-ih je TV nudio prilično ograničen izbor, tko zna bismo li braća i ja ikada lutali šumama i jeli zmije, žabe, skakavce, mrave..., radili koplja i lukove.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Mladen 06.03.09 21:06

TV nudio prilično ograničen izbor, tko zna bismo li braća i ja ikada lutali šumama i jeli zmije, žabe, skakavce, mrave..., radili koplja i lukove.



Da sječam se tih dana jer upravo se slično događalo i meni ....bježali smo od kuče poput Toma soyera
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 06.03.09 21:22

A Winnetou i ostala djela K. Maya?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by mariobab 06.03.09 21:40

dravski_vuk je napisao/la:
Da sječam se tih dana jer upravo se slično događalo i meni ....bježali smo od kuče poput Toma soyera

Zar i ti? Ja sam s 12 krenuo u Bosnu na Prenj živjeti u divljini.Nakon nekih tri dana vratio sam se doma,gladan, smrznut (bio je ožujak), i nažuljan-uzeo sam kaubojske čizme.A starom sam maznuo nož za rezanje mesa,drška od kosti-pravi indijanski.Bio sam do Županje,ali nisam znao kako prijeći Savu, inače tko zna gdje bi mi kraj bio...

Da, nije tada bilo emisija, pa smo stvari isprobavali na svojoj koži.


malo drvo je napisao/la:A Winnetou i ostala djela K. Maya?

Naravno! Old Surehand i Old Shatterhand.Kakvo razočaranje kada sam saznao da je Nijemac.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Mladen 06.03.09 22:12

Da, nije tada bilo emisija, pa smo stvari isprobavali na svojoj koži.
o da ....sa 13 sam bio u kopačkom ritu ...sa 18 beskučnik ...tu sam stjecao svoje iskustvo
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Mladen 08.03.09 23:06

Danas je bila epizoda preživjeti Island ...niko nije ništa o tome spominjao a epizoda je bila jedna od boljih...bilo je dobrih nekih rečenica...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 15.03.09 21:45

evo danas slucajno upalil TV i bio meksiko

dobra stvar
lovljenje ribe
paljenje vatre (onakav nacin sam sad vidjel prvi put)
pravljenje uzice od onih listova

ostalo necu komentirat
a ak je jos ko gledo a propustil sam jos koju dobru stvar nek nadopuni

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 16.03.09 11:02

to paljenje vatre nisam uspjela vidjeti (taman mi majstori kupaonicu razbijali, pukla cijev)

ali sam uocila ono kad je reko da u nabujaloj brzoj rijeci samo naizmjenicno ledno-kraul plivanje moze biti spasonosno

i fino si je pojel skorpionceka, ok, odsjeko mu repica, ali ga zivog prokosal, uzas:) ja bi ga barem potamanila prije da ne skaklja po ustima:)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by LUKSA 19.03.09 20:51

dali je tko gledao dokumentarac o Englezu koji je ostavi svoju obitelj i život te se posvetio proučavanju vukova????????????
fascinantno!
tip pojede srce i jetru kako bi pokazao da je vođa čopora, iz trulog jelena čupa iznutrice i jede, kad vukovima u terariju donese strvinu jede sa njima, dobio je tri mlada vuka i othrani ih
naučio sve, odlazi sa indijancima proučavati vukove jer oni imaju sasvim drugačiju filozofiju života od nas i od njih skuplja iskustva, oni su organizirali svoiju zajednicu kao vučiju itd.
jeste čuli za to ?


Zadnja promjena: LUKSA; 19.03.09 21:02; ukupno mijenjano 1 put.
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 19.03.09 20:56

prvi glas

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Mladen 19.03.09 21:00

priča je meni interesantna ..neki narodi su živjeli stopljeni sa prirodom...dobro je pogledati takve emisije ...uvijek nešto novo možeš snimiti i prilagoditi sebi i uvjetima oko sebe...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by LUKSA 19.03.09 21:09

to sam gledao na sloveniji 2 ili 1 nemam pojma oko 1 u noći prije mjesec dana, tip je otišao u Poljsku pomoći nekom seljaku kojem stoku vukovi kolju i kad se vratio jedan od trojce vukova je postao vođa čopora, on je morao biti u poniženom položaju jer je ovaj preuzeo ulogu. tip je stalno u istom ali je interesantno da je napustio dosadašnji način života i potpuno se posvetio vukovima. učio ih je loviti ribu itd.
ali mi je neshvatljivo da je jeo raspadnutu divljač, naime, vođa čopora jede srce i jetru a ostali prema zaslugama, zato indijanci vade srce!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Mladen 19.03.09 21:13

indijanci su narod koji u svojoj vjeri štuju duhove životinja...ustvari cijela njihova kultura je bazirana na suživotu sa životinjama ...vuk ima jedno od važnijih uloga
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 19.03.09 21:15

sad sam se sjtil tip iz ZG koji je 80ih na velebitu bil sa vukovima
a imo je i vuka doma

jel se jos ko sjeca toga ?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Mladen 19.03.09 21:17

Pavle Balenović...bivši gitarist plave trave...vuk se zvao lik ..i bila je emisija o njemu na bbc
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by LUKSA 19.03.09 21:21

da Balenović, moj bivši susjed, kaskader, kao i mnogi Trnjani, ( KAKO VUK ZNA )
gledao sam to i imao snimnjeno
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by LUKSA 19.03.09 21:22

ali ovaj Englez je extremiji, trebate pogledati ali neznam gdje bi to tražili :bog:
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 19.03.09 21:28

sad ste me podsjetili sa ovim indijancima ...

prije dosta gledao sam na globalnom sijelu o nekom liku kaj živi na papuku...

i živi ko indijanac..obleka,tomahawk,nož...šator,kolibica...

za sebe veli da je rođen u krivo vrijeme i tak...ne sjećam se baš skroz nekih detalja

jel čuo još netko il gledao tu emisiju??

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Mladen 19.03.09 21:30

ja sam čitao o tome ....ali ne sječam se puno....čovjek ima svoj imidž...i vjerojatno je zadovoljan svojim životom
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by LUKSA 19.03.09 21:39

on je sada ranger u parku prirode papuk, koliko sam vidio pa nek me neko ispravi ako sam u krivu!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 20.03.09 9:35

Luksa, imaš još kakve informacije o tom liku s vukovima? Teško ovako samo googlati na prazno, ne da tražim iglu u plastu sjena, nego tražim iglu u prašumi. Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 747986

Ipak baš bi volio to probati nać i pogledati. Zanimljivo mi.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by LUKSA 20.03.09 16:23

nebi znao kako ti pomoći lovio sam prijevod između engleskog i slovenskog,
znam da tip ima bradu, bio je vojnik, napustio obitelj i sad živi u kamp kučici pored terarija ili kako bi već nazvao to područje ograđeno gdje su mu vukovi, ima neko normalno ime
stvarno mo je žao ali više neznam
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by LUKSA 20.03.09 16:49

NAŠAO SAM! jupi!!!!!!!!!!!
SHAUN ELLIS wolfresearcher- Wikipedia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://channel.nationalgeographic.com/episode/a-man-among-wolves-2926/Overview#tab-howling
evo i link sam naučio stavljati!!
Evo dragi prijatelj pogledajte i mislim da će neki biti oduševljeni a posebno naš prijatelj sa Drave! Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 368870 Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 368870 Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 368870 Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 368870
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 20.03.09 18:07

isuseeeeeeeeeeee dragi nesto ljepse nisam vidjela godinama, koji to osjecaj mora biti kad te vukovi tako prihvate, kad postoji izmedu covjeka i divlje zivotinje ta prisnost!!!
gledala sam i dokumetarac kad se su lavovi u divljini prihvatili covjeka, pa i onaj istiniti film o proucavanju gorila.

fantazija! san snova!perfektno! ovo mi uljepsalo dan!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju - Page 2 Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.