FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

+18
Franco G
Šimun
sgt bear
poljičanin
Mraz
ness
Janko
heks
Indian
Target
Ljubica
termit520
Lawman
zuzonja
marin_2411
zippo
NAVIGATOR
Migach
22 posters

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Janko 21.03.20 18:47

😊 a to ima smisla makar sam ja naviko na pranje nakon wc-a pa mi je zato čudno. Eeeeeeee za slatko priznajem da sam se obskrbio pudingom u prahu i čokoladama.

Janko
zelembara
zelembara

Broj postova : 33
Datum registracije : 23.08.2016

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by termit520 21.03.20 20:11

pa znas sta kolega?pa ja sam primijetio da nisu samo popizdili za wc papirom i za kvascem,popizdili su potpuno za smrznutim pizzama,a u isto vrijeme ih uopce ne interesira smrznuto povrce??????? ne interesiraju ih limenke graha ili ikakve druge,ali ih vrlo interesira smrznuta pizza i smrznuti pommes frites???????? e ja to stvarno ne razumijem,ma ok,donekle i mogu shvatit wc papir,ajde,ok,dobro,ali brate kvasac? pa zasto kvasac???????ja bi to razumio da svako od tih ljudi ima pri ruci neku babu sta ce napravit dobro tijesto i ispec kruh,ali na pravoj vatri,ne u pecnici,hahhahahaha,ali ok
osim toga,sta ce se desit sa svim tim smrznutim pizdarijama ako iz bilo kojeg razloga dode do nestasice struje? za nista onda redovi,za nista kvasac,za nista smrznuta pizza,za nista pommes frites,ode sve u smece,dakle opet u ducan,hahahahhahah,koji ne radi jer nema struje????hahhahahahhaha,koje budaletine
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Janko 21.03.20 20:50

Hrana u konzervi je zakon. Možda se ljudi pripremaju za karantenu do Nove godine pa kupuju kvasac za Božićne kolače. 😊
Janko
Janko
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 33
Godine : 41
Lokacija : Perići/Krnjak
Datum registracije : 23.08.2016

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Mraz 22.03.20 16:59

Jedina velika razlika nama je što smo supruga i ja trenutno na GO pa imamo vremena za nas. Nisam "hoardao" stvari, kupio sam nešto više streljiva i hrane no toga ni inače ne nedostaje. U trgovinama u pravilu ne nedostaje ničega, odemo kada nam što zatreba kao i prije. Smanjili smo "socijalni kontakt" no obzirom da živimo gdje živimo daleko smo od toga da nam nedostaje slobode čak i uz sve mjere opreza. Prednost života u pripizdini je što možemo prošetati do šume skoro bez da ikoga sretnemo.

O virusima i ekonomiji mi se ne da, svima nam je jasno da će ova godina mnogima biti teška kao i nekoliko sljedećih i da se jednostavno treba prilagoditi situaciji. Ako stvar krene u SHTF smjeru... pa, zato sam kupio više streljiva no inače, hehe.

Jedino stvarno ne razumijem to s WC papirom. OPereš guzicu kad se kući posereš a vani ionako za to postoje baby vlažne maramice za onaj posebni osjećaj.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by poljičanin 22.03.20 17:23

termit520 je napisao/la:pa znas sta kolega?pa ja sam primijetio da nisu samo popizdili za wc papirom i za kvascem,popizdili su potpuno za smrznutim pizzama,a u isto vrijeme ih uopce ne interesira smrznuto povrce??????? ne interesiraju ih limenke graha ili ikakve druge,ali ih vrlo interesira smrznuta pizza i smrznuti pommes frites???????? e ja to stvarno ne razumijem,ma ok,donekle i mogu shvatit wc papir,ajde,ok,dobro,ali brate kvasac? pa zasto kvasac???????ja bi to razumio da svako od tih ljudi ima pri ruci neku babu sta ce napravit dobro tijesto i ispec kruh,ali na pravoj vatri,ne u pecnici,hahhahahaha,ali ok
osim toga,sta ce se desit sa svim tim smrznutim pizdarijama ako iz bilo kojeg razloga dode do nestasice struje? za nista onda redovi,za nista kvasac,za nista smrznuta pizza,za nista pommes frites,ode sve u smece,dakle opet u ducan,hahahahhahah,koji ne radi jer nema struje????hahhahahahhaha,koje budaletine

Čujem da je u Splitu bila prava pomama za aparatima za pečenje kruha, dok su trgovine još radile.

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Janko 22.03.20 17:57

Bit u zabiti je trenutno premija al sad nakon potresa ljudi masovno bez kontrole odlaze iz Zagreba
Janko
Janko
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 33
Godine : 41
Lokacija : Perići/Krnjak
Datum registracije : 23.08.2016

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by poljičanin 22.03.20 18:10

Svi nekako očekujemo - to će završiti za koji tjedan dana. Međutim, ako bolje razmislimo: karantena se neće ukidati sve dok ne prođe makar 15 dana bez i jednog zaraženog.

Loša je vijest to što smo mi još na uzlaznoj putanji širenja epidemije, gdje će ovaj nesretni potres još pogoršati situaciju.

Jedina nada da se ova nevolja ubrzano suzbije je naglo i osjetno zatopljenje, a da stvar bude gora, mi smo trenutno u situaciji gdje tek očekujemo snijeg.

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Janko 22.03.20 18:29

Kolega poljičanin, sve si točno napisao
Janko
Janko
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 33
Godine : 41
Lokacija : Perići/Krnjak
Datum registracije : 23.08.2016

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by termit520 22.03.20 23:51

poljičanin je napisao/la:
termit520 je napisao/la:pa znas sta kolega?pa ja sam primijetio da nisu samo popizdili za wc papirom i za kvascem,popizdili su potpuno za smrznutim pizzama,a u isto vrijeme ih uopce ne interesira smrznuto povrce??????? ne interesiraju ih limenke graha ili ikakve druge,ali ih vrlo interesira smrznuta pizza i smrznuti pommes frites???????? e ja to stvarno ne razumijem,ma ok,donekle i mogu shvatit wc papir,ajde,ok,dobro,ali brate kvasac? pa zasto kvasac???????ja bi to razumio da svako od tih ljudi ima pri ruci neku babu sta ce napravit dobro tijesto i ispec kruh,ali na pravoj vatri,ne u pecnici,hahhahahaha,ali ok
osim toga,sta ce se desit sa svim tim smrznutim pizdarijama ako iz bilo kojeg razloga dode do nestasice struje? za nista onda redovi,za nista kvasac,za nista smrznuta pizza,za nista pommes frites,ode sve u smece,dakle opet u ducan,hahahahhahah,koji ne radi jer nema struje????hahhahahahhaha,koje budaletine

Čujem da je u Splitu bila prava pomama za aparatima za pečenje kruha, dok su trgovine još radile.

ma dobro kolega ja zivim oko 2500 km od Splita,ali sta se toga tice nista me ne cudi vise sta se Splita tice,koliko sam ja vidio u Slobodnoj Dalmaciji popizdili su ljudi vise sta su frizeri zatvorili butige jer sada nema vise friziranja kod frizera,nego sta ih brine virus.Kolega to je totalno lud grad i ludi ljudi,oduvijek
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Mraz 23.03.20 8:00

poljičanin je napisao/la:
Jedina nada da se ova nevolja ubrzano suzbije je naglo i osjetno zatopljenje, a da stvar bude gora, mi smo trenutno u situaciji gdje tek očekujemo snijeg.

Zašto zatopljenje?
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Janko 23.03.20 9:00

Zatopljenje zato što korona umire na višim temperaturama. Makar je aktivna u zemljama u kojima je 27°C, tek kad onako ljetno zatopli će vjerojatno popustit. Ako sam pogriješio u brojkama slobodno me ispravite.
Janko
Janko
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 33
Godine : 41
Lokacija : Perići/Krnjak
Datum registracije : 23.08.2016

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by termit520 23.03.20 10:45

pa kolega Janko ja nisam doktor,ne bi zelio ulazit sada u neke velike dubioze u vezi toga,ne razumijem se,ali imam dovoljno pameti za upitat se nesto,a to je:

pa ako korona umire na visim temperaturama zasad,posto virus mutira,tojest pilagodava se prezivljavanju u prirodi,hahahahha,ko onda kaze da nece mutirat sutra? ili danas? i da nova vrsta nece bit u staju prezivjet temperature od sta ja znam,400 stupnjeva? tako da se ne moze ubit ni pecenjem ni kuhanjem? sta onda? jeli to nemoguce?

kolega ja nisam neko ko vjeruje medijima,ja sam posebna vrsta,ne gledam televiziju ima 15tak godina,citam Slobodnu Dalmaciju online da vidim ko je umro i da vidim crnu kroniku,sve sta ja znam je ono sta procitam ovde,ili u novinama kojima kazem opet-NE VJERUJEM,vjerujem samo svojim ocima,i to ne uvijek,nego katkad....a ja se ne osjecam niti najmanje ugrozeno niti imam ikakav strah od nekakvog virusa
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Janko 23.03.20 10:59

Nisam ni ja doktor ali prilično moguće. U kini je smrtnost bila kod starijih osoba a u italiji i španjolskoj je i kod mladih smrtnost.
Janko
Janko
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 33
Godine : 41
Lokacija : Perići/Krnjak
Datum registracije : 23.08.2016

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by termit520 23.03.20 11:06

ma ok,to je ono sta novine kazu,ali jeli stvarno treba vjerovat tom sranju kada se mediji koriste taktikom koja je puno opasnija od bilo kojeg virusa,a to je prikrivanje,zataskavanje,laganje,sirenje panike,poticanje nekog ruznog osjecaja? dakle ja bi tome trebao vjerovat? pa kolega sada valjda razumijes zasto citam samo osmrtnice i kroniku......oni ne lazu
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Janko 23.03.20 11:24

Ma naš mediji, pogotovo internet portali, koriste situaciju kako bi povećali broj posjećenosti. Treba pratiti brojke, to sigurno, a ne priče.
Smrtnost od obične gripe je veća ali kod korone je problem brzina širenja a time i broj oboljelih a respitatora u hrvatskoj ima 800.


Zadnja promjena: Janko; 23.03.20 11:30; ukupno mijenjano 2 put/a.
Janko
Janko
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 33
Godine : 41
Lokacija : Perići/Krnjak
Datum registracije : 23.08.2016

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by termit520 23.03.20 11:27

istina,samo sta ja ni ti kolega nikad necemo znat prave brojke,niti pravo stanje stvari,zato puno bolje ne razbivat glavu puno jer manje razbijanja glave jednako manje stresa,a manje stresa jednako bolji seksualni zivot CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 469245 CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 469245
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Janko 23.03.20 11:32

Kad smo kod brojki i seksa (isprike mlađima) al s ovom izolacijom i karantenom će sigurno porast natalitet. 😊
Janko
Janko
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 33
Godine : 41
Lokacija : Perići/Krnjak
Datum registracije : 23.08.2016

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by termit520 23.03.20 11:35

da......uvjeren sam da ce popovi u crkvama bit presretni sta nema nikoga u crkvama,jer se svi je.u po kucama,hahahhahaa

pa kada jedan dan prestane ovo bombardiranje iz medija u vezi virusa,onda ce pocet drugo bombardiranje iz crkve u vezi toga gdje su nestali vjernici....

dakle,iz zla u gore CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 469245 CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 469245
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Ljubica 23.03.20 15:16

A zamisli tek ispovjedi poslje karantene 😂

Kako god, treba bit odgovoran prema drugima i sebi.
Istina da ljudima na selu je ipak lakse. Iako danas kod nas cjeli dan pada snijeg i to kakav 😮
Ostanite kuci i cuvajte se ☺🏡
Ljubica
Ljubica
bebač
bebač

Female
Broj postova : 5
Godine : 26
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 15.03.2020

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by termit520 23.03.20 18:22

pa kolege (i kolegice) ja bi se osvrnuo na ovo sranje sta se naziva korona virus,ali sada cu se pravit da sam malo ozbiljniji u vezi toga nego sta zapravo jesam,jer osobno me bas briga za to,ali ok,nije to sad tema.
Zadnja 2 sata sam proveo ispred laptopa malo istrazujuci,citajuci portale,vijesti,''cinjenice'',ili ono sta bi normalni ljudi koji vjeuju novinama nazvali cinjenicama,ali posto ja nisam normalan citatelj (ja zapravo uopce nisam ni citatelj ni gledatelj) ja ne vjerujem,ali eto pravicu se da jesam.
Pa sa stajalista nekog nazovimo ga normalnog citatelja ja bi imao neka pitanja,odgovore,nedoumice i tako to.
Pa da pocnem redom o onome sta sam doznao:

1. radi se o bliskom rodijaku SARS-a koji je bio aktivan prije 15-20 godina,ali ipak ga se naziva nekim fancy imenima kao sta je Covid,koronavirus ili ne znam ni ja....zasto ga se ne nazove pravim imenom za pocetak - SARS verzija 2.0?

2. kaze se,prica se,rekao mi golub sa grane da je taj virus dosao od sismisa u pocetku...
Od sismisa? od zivotinje koja je tu tisucama godina,koju je dizajnirala priroda i koja ima svoju ulogu u prirodi? Neko ce rec ''ko ih jebe te kineze,naravno,oni jedu sismise macke i pase za rucak sta te cudi?''
pa naravno da me cudi jer ti isti kinezi jedu te jebene macke i sismise ali ne od jucer,oni to rade tisucama godina pa nema izvjestaja o tome da su obolili od svoje kuhinje...
nesto tu ne stima

3.virus se siri citavim svijetom i napada starije ljude,te one sa ozbiljnijim zdravstvenim problemima.
ma ozbiljno? a zasto ne napada crnce? ili knjigovodje?

4.ljudi iz WHO,dakle svjetske zdravstvene oganizacije su znali za virus,i znali su da se siri jos u 12. mjesecu prosle godine ali nisu smatrali da je to opasno...hahahahhaha,ovo je najvece sranje od svega,dakle ljudi koji bi trebali bit na braniku svjetskog zdravlja su znali za virus ima 4-5 mjeseci ali ''nisu mislili da je toliko opasno''?
pa ako je to istina za to su zasluzili da neko dode u tu zgradu WHO i da is poubija iz Kalasnjikova sve,do jednog,ko glinene golubove,pa neka onda taj ubojica kaze da jebiga,nije mislio da su metci opasni.Jer po nekoj zdravoj logici ti ljudi iz WHO su teroristi,jer su dozvolili da se toliko nesrece dogodi,da ljudi umiru,eno tamo u Italiji se izgleda trpaju u kese mrtvi ljudi i bacaju u smece,sta ja znam...a sve zato sta su ovi MISLILI??????? pa ja nisam siguran da ih neko placa da misle,nego da rade svoj posao i da procjenjuju rizik,jeli? a posto oni svoj posao ne rade onda...znaci da ih treba ubit,jer kada oni ne rade svoj posao onda znaci da je neko drugi mrtav zbog njiihovog nemara,sta ih cini teroristima,ili u najmanju ruku ubojicama sa namjerom,sta je isti kurac.

5. virus se pvo pojavio u Wuhanu,kineskom gradu
Dakle unaprijedena verzija SARS-a se pojavila u drzavi koja je svjetsko trgovacko cudoviste,u gradu koji je jedno od prometnih i zracnih cvorista Kine sa citavim svijetom
Ohohooo,nesto tu debelo smrdi

6. nikome (niti nakon sta su ljudi koji su znali o cemu se radi - naravno neko treba znat o cemu se radi jel?) nije palo na pamet zatvoriti sve moguce prometne,zracne i morske veze sa Kinom?
i to nekoliko mjeseci nakon izbivanja epidemije?
Opaa,odgovornost nema sta,hvala WHO

7. dakle,izolacija,samoizolacija,a zasto? ako nismo sigurni ni u vlastitoj kuci? evo,kazu ljudi:
https://slobodnadalmacija.hr/mozaik/zdravlje/korona-prijeti-i-u-izolaciji-ovo-su-vazne-mjere-opreza-ne-cesto-u-ducan-izuvajte-se-perite-ambalazu-dezinficirajte-stubiste-ne-dijelite-case-1011016

8. koristenje zastitnih maski,u cilju zastite,samozastite,jel to neso ko drustvena zastita i samozastita?
A ZASTO mogu li pitat? pa izgleda da je virus u stanju uc u organizam kroz oci,sta ja znam,pa zasto onda jebena maska?
https://slobodnadalmacija.hr/mozaik/zdravlje/mnoge-je-zbunila-tvrdnja-da-se-koronavirus-siri-i-preko-ociju-evo-sto-se-tocno-dogada-kad-nam-virus-ude-u-oci-te-kako-dospijeva-u-pluca-1011060

pa dobro kolege,toliko lazi,ljigavih stvari sam doznao u zadnja 2 sata da mi se zgadio zivot za svih 15 godina sta nisam gledao televiziju ni citao novine...toliko jada,muke,nevolje,gluposti,ponizenja nisam vidio nikad u svom zivotu,a imam vise nego dovoljno godina...

Ima tu jos puno pitanja i besmislenih odgovora,ali bolje niti ne nastavljat jer cu se iznevirat bez pravog razloga
Iskreno mislim da oko ovo sranje postoji,onda je to vrlo uspjesno dizajnirano oruzje,ili je to zajebantska igra nekog zaigranog studenta iz Wuhana koji se zaigrao sa uzorkom SARS-a u laboratoriju pa mu je utekao laboratorijski sismis kroz prozor
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Mraz 24.03.20 8:00

Janko je napisao/la:Zatopljenje zato što korona umire na višim temperaturama. Makar je aktivna u zemljama u kojima je 27°C, tek kad onako ljetno zatopli će vjerojatno popustit. Ako sam pogriješio u brojkama slobodno me ispravite.

Da, umire na 56*C.

Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Janko 24.03.20 11:26

Mraz, hvala na ispravci. 56°C je visoka temperatura tako da ljetne temperature neće nimalo utjecat na smanjenje aktivnosti virusa.
Janko
Janko
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 33
Godine : 41
Lokacija : Perići/Krnjak
Datum registracije : 23.08.2016

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Target 24.03.20 13:31

Zapravo, kinezi su izračunali da se najefikasnije širi na temperaturi od 7.6°C. Točno, potrebne su visoke temp da ga se uništi ali je faktor širenja puno manji. Veliku ulogu igra i vlažnost zraka, zasad se pokazuje da se najslabije širi u rasponu od 40-60% vlage
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by termit520 24.03.20 14:12

termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Mraz 24.03.20 15:35

Najviše će pomoći ako se dupeglavci počnu ponašati odgovorno.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by NAVIGATOR 24.03.20 15:48

termit520 odlićan filmić.
Dakle solucija je ili se moraš razboljeti pa možda preživiš a mpožda ne. U postotke ne ulazim jer oni jako variraju od zemlje do zemlje. Ili se izoliraš i pokušaš ostati zdrav dok se stvar ne stiša i ne naprave cjepivo. Što je realno još oko godinu dana. I to sve ako virus u međuvremenu ne mutira kao recimo gripa svako dogledno vrijeme.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by termit520 24.03.20 23:34

ok Navi,samo nije to jedino pitanje,pravo pitanje je sta ce LJUDI godinu dana? kad kazem sta ce mislim od cega ce zivjet? GODINU DANA??? pa kruh i ostale stvari ljudima trebaju SVAKI DAN,a godina dana ima 365 dana....zatvoreni ducani? ok,jebes ducane,za ic u ducan ti treba novcanik zajedno sa novcima u njemu,sta znaci da neko treba i zaradit te novce....a ko? ako niko ne radi jer je ne znam ni ja ko vise zabranio rad zbog opasnosti od sirenja virusa onda nema ni place,tojest novaca,dakle sta onda?
pa nema svaki covjek zemlju na selu ni rodbinu na selu,pa....dakle sta?
pocet kupovat oruzje ko amerikanci?
ima li kraja tom sranju?

Pa...znaci iako se mi kao ljuska vrsta hvalimo napretkom,tehnologijom,svi mi koristimo neku vrstu tehnologije,tehnike,elektronike,neku vrstu umjetnog mozga,imamo (hahahahhaha,imamo ku.ac,ali ok) superkompjutere koje koristimo za prognoziranje vremena CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 368870 CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 368870
mi ipak NEMAMO POJMA kako zaustavit neko maleno sranje zvano virus,pa taj maleni organizam nema niti mozak jebote,ali mi ipak usprkos svoj tehnologiji ne mozemo nista? zapravo mozemo,u italiji se kopaju rupe navodno pa da se mogu pobacat svi mrtvi unutra? to je dakle napredak? to je to?
treba vremena za testiranje cjepiva? e pa vremena izgleda NEMA
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Janko 25.03.20 0:28

Izolirat se na godinu dana?! To ni na selu uz minimalno korištenje poljoprivredne mehanizacije za uzgoj voća i povrća ne možeš (ili jako teško) a kamoli u gradu.
Meni su na Kordunu breskve i jabuke koje su bile u cvatu trenutno pod snijegom tako da ih ove godine neću imat.
Ako još imaš i domaće životinje onda trebaš i veterinarskog znanja ili usluge.

termit520, nažalost da, vremena nema. Počela su otpuštanja ljudi, pouzdajemo se u prihode najviše od turizma kojeg ove godine neće biti i danas su rekli da će još uz virus biti veća ekonomska kriza od one prije nekih 10 godina tako da vremena nema. 😕
Ne kažem da treba od svega odustati ali bit će teško jer ovaj virus pokazuje koliko smo zapravo nemoćni.
Janko
Janko
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 33
Godine : 41
Lokacija : Perići/Krnjak
Datum registracije : 23.08.2016

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by termit520 25.03.20 0:54

da....pa nazalost,ili na radost kolega nema odustajanja....nije zivot Super Nintendo pa da mozes restartat igru pa pocet ispocetka,hahahhaha,ne ide to tako u pravom zivotu..u pravom zivotu u tom trenutku kada odustanes onda si mrtav vec zapravo,a jeli tesko ili nije tesko je li stvarno bitno?
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Janko 25.03.20 0:59

Točno tako, ako odustaneš već si mrtav. Nema druge nego izvuć najbolje iz toga što ti je u tom trenu dato.
Janko
Janko
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 33
Godine : 41
Lokacija : Perići/Krnjak
Datum registracije : 23.08.2016

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by NAVIGATOR 25.03.20 15:01

Mi počeli peći kruh doma. CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 855911 ne izlazi nam se iz kuće zbog peciva a kupili smo dosta brašna.

Nisam lovac ali bavim se već 25 godina sportskim streljaštvom, Maksimir je blizu pa ćemo u lov na žirafe ako zagusti CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 478256 CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 478256 CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 478256, iako baš i nije tema za smijanje. Kako nema ljudi i prometa po gradovima negdje su se čujem već životinje počele vraćati u grad.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice - Page 2 Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.