FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Divlji kamp Drava 2024
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty31.08.24 7:16 by NAVIGATOR

» chris reeve sebenza folder
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty31.08.24 7:14 by NAVIGATOR

» 24 sata divljine
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty16.07.24 0:39 by Mladen

» Kožni strop
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty09.07.24 12:12 by oetzi

» Fallkniven noževi
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty28.06.24 12:22 by laredo

» Garmin GPSMAP 66S
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» Sretna 2024.godina
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty28.05.23 23:40 by ness

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

+18
Franco G
Šimun
sgt bear
poljičanin
Mraz
ness
Janko
heks
Indian
Target
Ljubica
termit520
Lawman
zuzonja
marin_2411
zippo
NAVIGATOR
Migach
22 posters

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Migach 12.03.20 18:31

Bok ekipa, evo jedne teme usko vezane uz ovaj forum za koju nije baš bilo puno tipkanja na ovom forumu.
Detalje puno ne treba pisati , mislim da već svi sve znamo o tom virusu, ali me zanima vaše mišljenje o njemu.
Dal je realna panika ili ne, dal možemo očekivati nestašice proizvoda, kriza u turizmu je čak i izgledna prema nekima, možda i globalna kriza nastupi, a još nismo u državi ni izašli iz prethodne krize od prije 12 godina.

Koje je vaše mišljenje što nam slijedi?
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 34
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by NAVIGATOR 13.03.20 11:27

Bok Migach
baš mi je bilo neobično da već ranije nije netko pokrenuo temu ovdje na forumu. Bilo je toliko pustih često i glupih rasprava u temama preživljavanja ovdje a sada kada nam se nešto od toga i događa ni bu ni ba.

Ja osobno mislim da je stvar vrlo ozbiljna. Nisam za širenje panike i bezglavo zatvaranje u atomska skloništa ali ja sam poduzeo sve mjere koje su u mojoj mogućnosti da sebe i svoju obitelj pokušam na sve načine zaštititi od nadolazeće epidemije. Prijatelj mi jučer navačer šalje fotografije iz Danske. Išao je s posla i pokušao u uređenoj Danskoj u dućanu negdje kupiti hranu. Nije uspio.
Kod nas teško da će se tako nešto uskoro dogoditi ali ne zato jer smo mi oraganiziraniji i bolje opskrbljeni nego zbog činjenjice da relativno bogati Danci su napunili špajze koliko misle da im je za ovu krizu potrebno. Što je uglavnom previše. Kod nas ljudi u većini ne mogu kupiti stvari koliko bi htjeli nego koliko trenutno imaju u novčaniku. Što najčešće nije puno. Mislim da kod nas u dogledno vrijeme nestašica bitnoga nije vjerojatna.

Ipak ja sam s organizacijom kriznog stanja započeo još prije dva mjeseca i nabavio većinu potrebnoga, to sve u razumnim količinama.
Ne odnosi se to samo na pustošenje polica s hranom nego na potrebnu zalihu lijekova za sve ukučane. Higijenskih potrepština, wc papira i slično. Sve to bi u nekoj budućoj situaciji nedaj bože kulminacije kao u susjednoj Italiji moglo faliti.

Inače svaka čast našim stožerima koji u okviru mogućnosti krajnje odgovorno upravljaju situacijom.


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 13.03.20 11:40; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Migach 13.03.20 11:36

NAVIGATOR je napisao/la:Bok Migach
baš mi je bilo neobično da već ranije nije netko pokrenuo temu ovdje na forumu. Bilo je toliko pustih često i glupih rasprava u temama preživljavanja ovdje a sada kada nam se nešto od toga i događa ni bu ni ba.

to je i meni čudno, al mislim da je to ipak zato jer dosta neaktivan forum u zadnje vrijeme.

NAVIGATOR je napisao/la:Ipak ja sam s organizacijom kriznog stanja započeo još prije dva mjeseca i nabavio većinu potrebnoga, to sve u razumnim količinama.
Ne odnosi se to samo na pustošenje polica s hranom nego na potrebnu zalihu lijekova za sve ukučane. Higijenskih potrepština, wc papira i slično. Sve to bi u nekoj budućoj situaciji nedaj bože kulminacije kao u susjednoj Italiji moglo faliti.

U gradu je krenulo pustošenje dućana koliko čujem od prijatelja, a kod nas na selu ne toliko jer ipak mi imamo neke zalihe pa mi se čini da ipak život na selu i ima neke prednosti u ovim slučajevima koliko u zalihama a toliko i u širenju same zaraze i naravno za život u karanteni.
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 34
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by NAVIGATOR 13.03.20 11:44

Da pa vi u manjim mjestima imate i svoje kokice i vrtove. Mislim da u ovakvim situacijama ste itekako u prednosti. Iako mislim da bi zbog rečenih prednoti u ruralnim sredinama mnogi mogli nedovoljno ozbiljno shvatiti mjere predostrožnosti. Odnosno ne pridržavati se datih sigurnosnih naputaka. Tada u slučaju zaraze nedostupnost elokvantnijih institucija bi mogao biti potencijalan problem. To je u ovome trenu možda jedina prednost večih sredina.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by NAVIGATOR 13.03.20 12:25

sada kada ćemo idućih tjedana ipak više vremena provoditi u kućama možda se i forum malo probudi.
Mislim da bi i ova tema mogla biti korisna pogotovo kod razmjene iskustava oko aktualnog stanja i savjeta o postupanju u određenim izazovnim situacijama.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Migach 13.03.20 13:37

NAVIGATOR je napisao/la:sada kada ćemo idućih tjedana ipak više vremena provoditi u kućama možda se i forum malo probudi.

to bi bilo super, možda se opet svi malo pokrenemo tu na forumu koliko možemo

NAVIGATOR je napisao/la:Mislim da bi i ova tema mogla biti korisna pogotovo kod razmjene iskustava oko aktualnog stanja i savjeta o postupanju u određenim izazovnim situacijama.

slažem se s tobom, ima kvalitetnih ljudi tu s puno znanja koji sigurno mogu dati informacije koje svima mogu pomoći, zasigurno će i dobar dio populacije koji nisu na forumu doći do ovih tema pošto svi sad koriste internet tražilice u potrazi za informacijama o virusu, a i o ostalim stvarima vezanih za svakodnevni život koji će se u iduća 2 tjedna zasigurno promijeniti u RH.
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 34
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by zippo 13.03.20 20:27

Ja znam da postoje dve ekipe u mojoj bojnoj na standbayu za slaganje ALASKE (veliki vojni šator,za više info https://www.aks.com/) mislim da če bit medicinski ili za dekotaminaciju kod zarazne gore na zvijezdi,znam da je cijeli morh na stanbayu i da se tražilo danas popis opreme i materijalnih sredstava unutar vojarni,te da šta god treba ide na raspolaganje u potrebe suzbijanja korone.Isto tako i HVU je na visokom stupnju uzbune jer kod dvoje 2 pripadnika navodno postoje simptomi..I priča se na postojanje mogučnosti zatvaranja Zagreba,ali to je rekla kazala...
Znam da one maske kirurške vam nemogu pomoć protiv virusa,da dezinfekti za ruke ubijaju bakterije samo al ne i viruse...
Neznam dal ste skužili al ljudi su se malo usrali makar nežele to priznat,jučer šetam pored ljekare ljudi stoje u redu i između svakog je metar razmaka,u konzumu danas svi sa punim košarama,a ja došao po jaja i rezance i još neke sitnice,sve mi bed bilo,svi punih košara a ja držim pet stvari u ruci haha

Moja preporuka za sve vas,češće prat ruke i temeljitije,doslovno kak kirurzi prije operacije peru ruke,izbjegavati čekaonice koje nisu provjetravane i veća okupljanja ljudi,svaki dan mijenjat odjeću koju imte na sebi a staru oprat na većim temp...to vam je to ugl
zippo
zippo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 359
Godine : 37
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 12.11.2009

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by zippo 13.03.20 20:32

Ja znam da postoje dve ekipe u mojoj bojnoj na standbayu za slaganje ALASKE (veliki vojni šator,za više info https://www.aks.com/) mislim da če bit medicinski ili za dekotaminaciju kod zarazne gore na zvijezdi,znam da je cijeli morh na stanbayu i da se tražilo danas popis opreme i materijalnih sredstava unutar vojarni,te da šta god treba ide na raspolaganje u potrebe suzbijanja korone.Isto tako i HVU je na visokom stupnju uzbune jer kod dvoje 2 pripadnika navodno postoje simptomi..I priča se na postojanje mogučnosti zatvaranja Zagreba,ali to je rekla kazala...
Znam da one maske kirurške vam nemogu pomoć protiv virusa,da dezinfekti za ruke ubijaju bakterije samo al ne i viruse...
Neznam dal ste skužili al ljudi su se malo usrali makar nežele to priznat,jučer šetam pored ljekare ljudi stoje u redu i između svakog je metar razmaka,u konzumu danas svi sa punim košarama,a ja došao po jaja i rezance i još neke sitnice,sve mi bed bilo,svi punih košara a ja držim pet stvari u ruci haha

Moja preporuka za sve vas,češće prat ruke i temeljitije,doslovno kak kirurzi prije operacije peru ruke,izbjegavati čekaonice koje nisu provjetravane i veća okupljanja ljudi,svaki dan mijenjat odjeću koju imte na sebi a staru oprat na većim temp...to vam je to ugl
zippo
zippo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 359
Godine : 37
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 12.11.2009

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by marin_2411 13.03.20 23:17

Pozdrav svima!
Osobno smatram da govore istinu i da je opasno za starije od 65, no nije mi jasno kako je danas izašla vijest za dijete.. Svagdje se pustoše police i to je ono loše, no ipak u zezanciji ovih dana spominjem inkubator za jaja, plastenik i slično.. Ljekovito bilje već uzgajam, hrane uvijek ima, ali ozbiljno razmišljam uzeti nešto zaliha kao što je kolega Navigator napisao da je i sam uzeo.

Naravno ovo je neka vrsta apokalipsi u kojoj su zombiji svi oni paničari koji pustoše trgovine.. Također svaka čast svima onima koji rade na suzbijanju ovoga.. Ako slijedimo primjer Kine nadam se da će ovo dobro završiti
marin_2411
marin_2411
bomber
bomber

Male
Broj postova : 107
Godine : 28
Lokacija : Slavonski Brod, Hrvatska
Datum registracije : 18.07.2017

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by zuzonja 13.03.20 23:22

Definitivno je ovo vrime da se ovaj forum i mi ka njegovi pripadnici pokazemo. Jer definitivno tema prezivljavanje i pandemija su ultimativni nas topic. Sve provjerene i bitne informacije kao i ideje cu vrlo rado podilit sa ovon zajednicon i time mozda nekome pomoc da dode na vlastiti scenarij. Takodjer vrime je za sve preppere, bug out bag, zalihe i sl.
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Lawman 15.03.20 11:25

Ne spremam se posebno za ovo, ali se eto pridržavam pravila kojima se svakodnevno bombardira javnost preko medija. Mislim, antiseptčki gel uvijek imam sa sobom, neovisno o korona-maniji ili ne. Počesto su se ljudi prije ovih nemilih događaja znali zgražati koliko sam pazio na higijenu, da ništa prljavo ne diram sa rukama prije jela...
...dostupna mi je i hrana sa sela preko rodbine, imam svoj grunt u okolici ZGB, tako da ne mogu ni da hoću ostati gladan.
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice 304316

Uglavnom, mislim da oni koji su mlađi, te tome i još u dobroj formi, ne bi trebali imati većih problema sa ovim C-19 virusom. Kao ni sa običnom gripom.

Iako se može činiti da su sada ljubitelji teorije urote došli na svoje, ipak im ne bi davao za pravo, jer ista stvar kao i sa survivalom. Nije pravi survival onaj lik kada skače iz aviona u neku divljinu, te ga kamere prate da doživljaj show bude veći, nego ipak neko tko se zna orijentirati bez modernih uređaja, zapaliti vatru, napraviti zaklon, i tome slično. I sve to bez TV kamera.
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice 747986

Mada, stoji i to da za modernu TV i publiku, puno zanimljiviji ovaj lik što pada iz vedra neba.
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice 747986
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by termit520 15.03.20 15:52

pa kolege mislim da je tema nekako OK ali moram kazat svoje misljenje.
Dakle sta se tice ''korona virusa'',''epidemije'',''pandemije'' ili neke druge ''''''demije''''' mislim da je to sve skupa jedno veliko s'anje ako mi dozvolite kazat.
A zasto to mislim? E pa zato sta sva ta buka vezano za neku '''''''''demiju'''''''' je najvise napuhana od strane medija i svih ostalih sredstava javnog ili online obavjestavanja,TV,radio,internet,i tako.
Pa ja zivim (i radim) u Irskoj zajedno sa obitelji i iskeno,neprestano se ljude (jadni ljudi,jadne ovce) bombardira sa tim takozvanim virusom i ''''''demijom'''''' sa zastrasujucim kolicinama informacija od kojih su mozda 0,5% OK,a ostalo baci u more...
A zasto? OK,neki novi moderni virus je tu,pa sta sada? Jeli se treba ubit odma,izvrsit samoubojstvo jer bolje se ubit sam nego da te ubije virus?
Usput,kakav virus? virus gripe? jer sam 300% siguran da obicna sezonska gripa ubije vise ljudi nego taj virus,ta '''''''demija''''''
Dakle,soping-zombiji,virus napada,''''demija''''',nered,vojska na ulicama,s.anje,nered? jeli to to kako treba bit?
Ja mislim da nije,a vi me ispravite ako grijesim
OK,da ne bi vi mislili da je kolega termit kreten koji vjeruje Pernaru pa lijeci viruse vitaminom C nije to taj kolega termit,je.e se njemu i za Pernara i za vitamin C (jer on lijeci sve crnim vinom) ,ali mislim da je sve skupa prenapuhano od strane medija,kupi sve,pripremi se,iskopaj rupu,betoniraj,napravi skloniste od nuklearnog napada,ma dajte pa kolege jeste li stvarno toliko popizdili ako vjerujete tom ludilu?

OK,neke mjere opreza se moraju postovat,dezinfekcija ruku,nogu,guzice,face,sve je to OK,ali ovolika kolicina ludila je stvarno previse za psihu normalnog covjeka

Umjesto da se svi ugledaju na Navigatora koji ide u Sloveniju i uziva sa obitelji i prijateljima u prirodi (ja prvi ne radim to,nemojte me osudivat,ali obozavam obozavam obozavam njegova videa) svi su totalno popizdili i razgovaraju o virusu koji je takorekuc nevazan,zatvaraju granice,pusu balon ludila koji jednom mora puknut,ma stvarno bolje da umuknem

Nemojte se ljutit kolege ali eto,stvarno sam morao kazat svoje misljenje,valjda forum i sluzi za to
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 50
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Ljubica 16.03.20 6:50

Slazem se donekle da je sve ovo oko "virusa" dosta napuhano da bi neko zaradio ili netko ima od toga koristi ( kao sto je nekome bilo od koristi i da se zarati u povijesti, da se sire određene informacije određenim skupinama ljudi)
Ali opet, tu je i postoji i treba bit odgovoran prema drugima i sebi. CORONAVIRUS pandemija sadašnjice 747986
Ja sam iz malog mjesta tako da sad kad bolje i pogledam, da se zatvore trgovine, vise manje sve mogu kupit u okolini od ljudi 😃

Pa i zalihe za dva tjedna, nije to sad tooliko ni puno. Jedno ulje imas pola mj. sigurno npr., ili suho meso itd.
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice 747986

Ljubica
Ljubica
bebač
bebač

Female
Broj postova : 5
Godine : 27
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 15.03.2020

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by NAVIGATOR 16.03.20 11:09

Ima dosta polemika oko toga je li ovo prava pandemija ili nije, ekipo pogledajte samo u najbliže susjedstvo jučer u italiji 400 mrtvih u jednom danu a kažu to je tek početak.
Sigurno da su mediji, i sam radim u medijima, doprinijeli da informacija dopre do svih stanovnika pa se i panika više osjeti jer je puno više ljudi informirano a neki su i paničari ali mislim da je opasnost stvarna i krajnje ozbiljna. Nije to baš kao gripa.

To što netko zarađuje na maskama, sredstvu za sterilizaciju i slično to uopće ne umanjuje problem niti ga čini manje bitnim i opasnim. I Drugi svjetski rat je za neke bio izrazito unosan posao, no nije zbog toga bio manje užasan.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Target 16.03.20 12:10

Baš sam pratio forum da vidim kad će krenut rasprava CORONAVIRUS pandemija sadašnjice 304316

S Mrazom i još nekima sam raspravljao kako je naš forum zasad dosta opušten u ovoj situaciji, mislim da je na US survajval/prepper forumima trenutačno totalni kaos CORONAVIRUS pandemija sadašnjice 478256

Dobar dio forumaša ionako već godinama ima opreme koje se mogu iskoristit za slučaj nužde i naviku držanja zaliha.

Nije ni za zanemarit da poveći dio nas radi u nekim od interventnih službi i bolje smo upoznati sa situacijom od prosječnog građanina i radom sustava, već ćemo mi znat kad je vrijeme za paniku a do kad povećani oprez CORONAVIRUS pandemija sadašnjice 469245

Ono šta nas razlikuje od dosta zapadnih zemalja je da je većina stanovnika 1-2-3 generacije zapravo potomak seljaka, skoro svatko ima nekog na selu sa nekakvom zemljicom, oduvijek godinama nabavljamo domaću hranu i slično. Meni taman prije 1mj došla zaliha slanine, kul.seke, kobasica itd CORONAVIRUS pandemija sadašnjice 368870

Situacija nije bezopasna ali zasad dobro hendlamo, mene više zabrinjava šta će biti s ekonomijom kad i ako ovo završi
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by NAVIGATOR 17.03.20 11:51

Ja sam sve nužno nabavio još prije više od mjesec dana, no jučer oboružan maskom i rukavicama išao sam još nadoknaditi neke potrepštine. Sa mog popisa u dućanu nije bilo: vlažnih maramica, konzervi, dvopeka, tosta, wc papira, bilo kakve vode, čak i mineralne, trajnog mlijeka, jogurta, čokolade za kuhanje, bilo kakvog mesa, smrznutog povrća, salama-narezaka, pesto de genovezea, tjestenine.

Nije za dizanje panike jer police ostalih proizvoda koji mi nisu trebali ali su isto jestivi se još čine ok popunjenje.
Jedino je za zapitati se ako sada na početku toga fali možda bi za vrijeme koje slijedi ipak bilo dobro napraviti neku razumnu zalihu. bez obzira što sve službe uglavnom nagovaraju ljude da ne treba.

To je slično kao do sada kada su maske za lice bile nedostupne pa se uvjeravalo ljude da maske ničemu ne koriste. Da ćeš se praktički brže razboliti ako nosiš masku. Pa ipak svi zdravstveni djelatnici, carinici i ostale službe svi ih svakodnevno obavezno nose kao mjeru protiv zaraze.

Ipak mislim da to naši ODLIČNO hendlaju. Čuli smo se sa šogorom koji privremeno postavlja struju po Njemačkoj. Išli su prije dva dana iz Hrvatske gore. Vele nitko ih na niti jednoj granici nije ništa pitao niti pregledavao. A u njemačkoj kao da je obićan dan. Možda je i to razlog zašto imaju svaki dan stotine i stotine novozaraženih.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by zippo 17.03.20 16:04

Evo da se i ja javim opet,vojska je ukinula sva školovanja,tećajeve i drastićno smanjila količinu ljudi po vojarnama,ostali su samo nužno osoblje..Moja bojna,logistika,je isto doma ali moramo bit uz telefon,šatori i sva oprema je spremna za slaganje,samo se čeka poziv na akciju i idemo.
Osobno uvijek sam opskrbljen sa svime,tak da nisam imao potrebe za kupovat išta,jedino ,eto, nabavil novu kutiju debljih kirurških rukavica i to je to.
zippo
zippo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 359
Godine : 37
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 12.11.2009

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Indian 17.03.20 19:53

Pozdrav svima,

U nekim starim temama, o elementarnim nepogodama, epidemijama, eventualnom ratu ili bilo cemu slicnome, mislim da se vec mnogo pisalo, kako postupiti u takvim okolnostima. U ovakvim situacijama je normalna reakcija stanovnista, kad kazem normalna, mislim pod navodnicima, cim se probudi strah kod ljudi, probudi se i nagon za samoodrzanjem, prezivljavanjem, a pouceni prethodnim ratom, znamo da cim se desi neka katastrofa, da su marketi, prodavnice prazni za 2h. U ovom slucaju koliko je ljude uhvatila panika, dobar dio kupuje jer se plasi da nece moci naci to u doglednom periodu, ili da ce cijene drasticno porasti. A sam virus, mislim da nema neke velike filozofije. Kao svaki grip, ako je jedno dijete zarazeno u razredu, uskoro ih bude jos, ili vrticu. Zato su ove mjere sasvim opravdane, grip se najvise sirio od vrtica i skola. Granice zatvorene, skole i vrtici otkazani, kretanje ograniceno,zarazeni u izolaciji i to je to, nema sirenja. Od nas ostalih se ocekuje da postujemo vanrednu situaciju, zastitimo sebe i bliznje, i zaustavili smo sirenje virusa...

Indian
bebač
bebač

Male
Broj postova : 11
Godine : 43
Lokacija : Pale
Datum registracije : 21.09.2019

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by heks 18.03.20 8:59

Sam virus za mlade i zdrave nije nešto opasan i ne brine me on kao takav (izuzetak su stari i bolesni).
Više me brine trenutna situacija panike i mogućnost nestanka namirnica i blokade svega.
Posljedice za ekonomiju bit će katastrofalne ako ovo potraje.
Zamislite šta će biti s hrvatskom ekonomojom ako turistička sezona propadne...
heks
heks
tipko
tipko

Male
Broj postova : 51
Godine : 44
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.02.2015

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by NAVIGATOR 18.03.20 10:00

Svakako treba uvijek paziti na djecu. Na sreću mislim, prema informacijama, da jeca ovim virusom nisu bitnije pogođena što mene osobno prilično umiruje pošto imam kćer od 11 godina. Ne slažem se da je ovo kao gripa jer nikada nisam vidio da zbog gripe špricaju dezinfeksom cijele ulice po cijelom svijetu. Također od gripe na dnevnoj bazi ne umire u samo jednoj zemlji po 400 ljudi svaki dan kao što je to u Italiji a i ostale zemlje ubrzano kaskaju za time.
Ne želim mješati politiku u ovu temu ali iako nisam nikada bio glasačko tijelo stranaka na vlasti mislim da fantastično odrađuju posao povodom ove krize i u političkom, ekonomskom ali i operativnom smislu. Nadam se da će se stvar u idućih 3-4 mjeseca riješiti i ekonomija oporaviti.
Vjerujem da će se glavna turistička sezona premjestiti na 8-9 mjesec pošto pogotovo na Jadranu ima u 9 mjesecu još jako lijepog vremena i mnoštvo dana za kupanje.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by zippo 19.03.20 12:34

I evo ga,digli nas sve,idemo sa slaganjem kampa kod Nove bolnice..
zippo
zippo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 359
Godine : 37
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 12.11.2009

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by termit520 20.03.20 0:03

zippo je napisao/la:I evo ga,digli nas sve,idemo sa slaganjem kampa kod Nove bolnice..

a znas li ti vojnice ko ti je neprijatelj? protiv cega ratujes?

ali OK,reka bi moj prijatelj,moj brat pokojni iz 4. brigade
''pamet u glavu i noz za pas''

ali nije ga ubija rat,ubija se sam
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 50
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by NAVIGATOR 20.03.20 12:26

inače uvijek imam doma neku zalihu hrane za oko tjedan dana. Zadnja dva mjeseca to smo racionalno podebljali. No nisam uspio kupiti dovoljno krumpira. Imamo tjestenine i brašna ali ne dovoljno krumpira.
Ovog jutra baka se sjetila da krumpir drži mali dućan na propalom placu u blizini. Kako nam je cilj potpuna izolacija, nerado odlazim u dućane. Zapravo više uopće ne planiram minglati se sa bilo kime dok ovo ne prođe. Tako da me razveselilo da sam uspio kupiti nešto posljednjih kila krumpira, domaćih jaja i još doslovce zadnje komade mesa u tom malom dućanu koji je više tezga, štand nego dućan. Imao sam i sreće da sam na prostoru cijeloga placa bio gotovo potpuno sam. Bio je još jedan gospodin ali držali smo više nego propisan razmak oba s maskama i minimalan kontakt s prodavačem na otvorenom.

Slažem se da su moje mjere predostrožnosti možda i pretjerane za trenutnu epidemiološku situaciju ali  bolje se odma privikavati na stroži režim da cijeloj obitelji to uđe u naviku.
Ako uzmemo u obzir eksponencijalni rast oboljelih u susjednim zemljama mislim da i nama slijedi slični scenarij sa značajnim ali ipak blažim intenzitetom(ima nas manje). Najgore je što mnogi koji se sada još čine zdravi u Hrvatskoj  su već bolesni pošto je inkubacija bolesti oko 2 tjedna pa čak u nekim slučajevima i duže. Za gripu uglavnom vidiš kašljavu osobu s temperaturom pa se odmakneš. U ovom slučaju možeš se s nekime intenzivno družiti danima i onda se nakon prilično dana razboliti.
Zato mi nikako nije jasno ponašanje Talijana i Francuza koji se "protestno" druže i minglaju. Kome to oni protestiraju a za dva tjedna će i njih tovariti u sanducima u kamione.

Srećom pa se naše službe još zaista dobro drže i većinu toga još uvijek imaju pod kontrolom.
Mislim da je vijeme za stvarno odgovorno ponašanje i iako je to protiv svih inače mojih principa vrijeme je za virtualno a ne stvarno druženje.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Janko 21.03.20 7:05

Do prošlog vikenda sam bio u Zagrebu dva mjeseca i vidjelo se da ljudi kupuju po dućanima i pripremaju se za samoizolaciju. Kad sam se vratio na selo (Krnjak) tamo kao da se ništa ne dešava, ljudi su svjesni događanja tek kad upale tv. Zalihe na selu ionako imam jer mi do najbližeg dučana treba 7 kilometara a ne da mi se svaki dan vozit. Sam sam odlučio ne ić susjedima dok ne vidim dal sam ja možda što "pokupio" dok sam bio u Zagrebu. U kući provodim malo vremena jer imam posla oko voća i povrća makar je na selu skroz drugačije bit u samoizolaciji nego u gradu. Mene više interesira stanje sa migrantima (prošle godine su mi tri puta provalili u kuću) jer se o tome potpuno prestalo pisat, države jesu zatvorile granice ali oni ionako nisu koristili granične prijelaze.
Janko
Janko
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 33
Godine : 41
Lokacija : Perići/Krnjak
Datum registracije : 23.08.2016

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by ness 21.03.20 11:37

Su migranti imuni na koronu?
ness
ness
tipko
tipko

Male
Broj postova : 90
Godine : 62
Lokacija : Bijelo Polje
Datum registracije : 27.06.2018

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Janko 21.03.20 12:02

Da bar jesu, al nisu imuni ni na koronu ni poštivanje tuđe imovine. Al da, šeću okolo s mogučnošću širenja zaraze.
Janko
Janko
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 33
Godine : 41
Lokacija : Perići/Krnjak
Datum registracije : 23.08.2016

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by termit520 21.03.20 12:50

pa evo,ja sam pripremio krizni stozer,prvu i drugu crtu odbrane,rezervne polozaje,sve je spremno za rat protiv virusa i zombija migranata
ovo je prva crta odbrane
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Rk4phj

a ovo je kizni stozer i druga crta
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Rk4qf1

i ko moze sada kazat da shvacam ovo neozbiljno?

evo i rezervni polozaj ali rezervist je uspavan danas,ko i svaki rezervist
CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Rk4wzk

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Rk4zv1
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 50
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Janko 21.03.20 18:00

Koja je fora sa gomilanjem wc papira i kvasca?
Janko
Janko
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 33
Godine : 41
Lokacija : Perići/Krnjak
Datum registracije : 23.08.2016

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by termit520 21.03.20 18:37

pa kolega valjda niko ne zeli izac iz zahoda sa sporkom guzicom,a sta se tice kvasca valjda misle ispec kolace,jer sta ce ti zivot bez slatkoga
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 50
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Janko 21.03.20 18:47

😊 a to ima smisla makar sam ja naviko na pranje nakon wc-a pa mi je zato čudno. Eeeeeeee za slatko priznajem da sam se obskrbio pudingom u prahu i čokoladama.
Janko
Janko
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 33
Godine : 41
Lokacija : Perići/Krnjak
Datum registracije : 23.08.2016

[Vrh] Go down

CORONAVIRUS pandemija sadašnjice Empty Re: CORONAVIRUS pandemija sadašnjice

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.