FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Fallkniven IDUN vs CR Nyala

+10
Hombre
puls
cutlass
Ikarus
Stanky
gorky
ivo
Fratt
Mraz
NAVIGATOR
14 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty Re: Fallkniven IDUN vs CR Nyala

Postaj by ivo 05.04.16 20:56

Treba banirati Dennisa, jer se javlja samo u prijestupnim godinama. I svakako mojeg dragog kolegu Mad Maxa.

ivo
guru
guru

Broj postova : 3335
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty Re: Fallkniven IDUN vs CR Nyala

Postaj by Fratt 05.04.16 20:58

Sve navedene,u svakom slučaju.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty Re: Fallkniven IDUN vs CR Nyala

Postaj by puls 05.04.16 21:17

Predlažem da se moderator samobanira jer nepotrebno odgađa prijeko potrebno baniranje......tu prvenstveno mislim na Ivu!
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty Re: Fallkniven IDUN vs CR Nyala

Postaj by Hombre 05.04.16 21:32

cutlass je napisao/la:Noz je vrlo svestran , upotrebljiv i okretan ali pri jacim rezovima ostrica se usjeca u drvo velikom snagom (dubinom) i tad dolazi do izrazaja promaseni dizajn skala i cjelokupne drske...
Naime noz se "rorira/vrti" u ruci, odnosno ruka oko drske jer je drska preokrugla i pre debeljuskasta..

To će Navi učas obrusiti da drška ne bude predebeljuškasta. Ta on je majstor kojekakvih preinaka.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty Re: Fallkniven IDUN vs CR Nyala

Postaj by NAVIGATOR 07.04.16 12:39

Mraz je napisao/la:Tomi, valjda ti je jasno da te smatram prijateljem i da njurganje nije neki osobni napad na tebe.

Ako pogledaš bilo koji uradak Esee, Ontario, Ka-Bar, Becker, itd.. (doslovno ih je na desetke) vidjeti ćeš da u mnogim slučajevima oštrice imaju coating. Što znači da se skale ne oblikuju frezanjem/grindanjem sa tangom nakon pripasavanja nego se kao i skale kod CR Nyale oblikuju zasebno i nakon toga stavljaju na tang, zakivanjem ili vijcima. E sad, na tangu gdje su skale i tang u ravnini primjeti se (i osjeti) i minimalno odstupanje u dimenzijama i nasjedu. Kod noževa gdje su skale izvedene tako da su manje od tanga (vidio sam ih nekoliko, CR nije jedini koji to radi) nesavršenosti se ne osjete pod rukom a odstupanja od 1/10mm pa i veća se ne vide golim okom tim više što se zbog zaobljenog tanga i loma svjetlosti teže razabiru linije. Ne kažem da su skale kod CR-a nesavršene nego da takav proizvodni proces dopušta veća odstupanja i nije kompliciraniji od klasičnog sistema gdje je sve u ravnini.

U većini tih slučajeva nema priče o prešanju pa ljepljenju pa naknadnom bušenju skala jer se kod mnogih iste mogu skidati. A koliko sam vidio po slikama, skale na CR Nyali se također mogu skidati jer ima nešto aftermaket skala koje korisnici stavljaju na taj nožić.

Koliko je ispolirani i zaobljeni komad čelika bolji za grip od dobro dizajnirane drške je diskutabilno. Ja bih rekao da grip može samo biti lošiji no to na koncu nije ni toliko bitno za tako malen nožić. Ono što mi pada na pamet kod takvog tanga je korištenje u hladnim uvjetima; u slučaju korištenja bez rukavica sigurno nije ugodno u ruci držati izraženi komad čelika.

Da me ne shvatiš krivo, nožić izgleda dobro i nije toliko precijenjen u odnosu na konkurenciju i s obzirom ne renome proizvođača. Znaš da mene ljubomora i jal baš ne diraju, drago mi je da si ga nabavio i nadam se da će te dugo služiti. Ako si ti zadovoljan s njime i ja sam sretan za tebe, zaista. No, nije bez mane.

Btw. nevezano za ovaj nožić, ovdje su dva zanimljiva videa koji dosta dobro i detaljno objašnjavaju prednosti i mane raznih grindeva, zanimljivo za pogledati:


Mraz
Upravo zato što apadaš u vrlo malobrojnu grupu ovdje sa foruma ljudi koje znam već godinama i koji smo se susretali na mnogim forumaškim okupljanjima i izvan njih. Koji smo si i pomagali u nezgodnim i zgodnim situacijama upravo zato mislim da je tvoj osvrt na moj tekst bio neprimjeren.
Mogao sam i ja gospodinu kojeg ovdje izuzetno cijenim i čije rukotvorine svakodnevno koristim bubnut kritiku tipa "ne blebeći gluposti", " jesi ga blebnuo i ostao živ" i sl. no baš iz poštovanja prema njemu i nekolicini ovdje vas koje mogu reći da smatram gotovo prijateljima uvijek ću nastojati birati riječi i reći to "spretnije"
Briga me za Cabalinu kritiku ili sličnih ali od bližih izrečeno ipak ima veće značenje.

Što se skala tiče. Malo je neozbiljno nekoga u ovome slučaju CR-a optužiti da nešto radi neprecizno i da bude jeftinije pogotovo ako je ta osoba već skoro desetljeće vlasnik nagrada Blade magazina za najpreciznije izvedene rezne alate. Nagrede koju dodjeljuju ostali proizvođečo iz struke a ne neka potplačena komisija.

Danas uz CNC strojeve kojima vrhunske manufakture noževa raspolažu poput CR-a ZT-a i sličnih preciznost izvedbe pojedinog komada je postala neupitna. Dakle ni jedno ni drugo za takve proizvođače ne predstavlja izazov niti da su skale do ruba ili odmaknute od ruba kada se režu strojevima čija preciznost daleko nadmašuje ljudsko oko. Jedino što u slučaju Nyale izrada ručke u odnosu na noževe čiji su tangovi i skale u ravnini, Nyala ima više koraka izrade jer tang treba sa svih strana dodatno idealno zaokružitii time je njezina izrada skuplja. U kučnoj radinosti Nyalinu bi ručku bilo bitno dugotrajnije napraviti nego recimo od RAT3 ili sličnih.

Što se funkcionalnosti ručke tiče ona je primjerena lovu i za to je rekao bi idealna. I za tvrdo drvo uopće nije loša i od savršene idunove ručke, kako sam i napisao, u funkciji je samo mrvicu lošija ali to su stvarno nijanse.

Često ljudi pričaju napamet o stvarima koje zapravo ne poznaju.
Sa Chris Reevom sam odradio razgovor duži od sata tjekom kojega sam uz ostalo kritizirao većinu njegovih fiksnih noževe koji po meni
po performansama ne odudaraju puno od jeftinih Glockovih noževa i izvan okvira vojske su vrlo skromnih performansi. Od njih jedino se Nyala ističe. Pa ipak svi CR fiksni noževi osim kako sam napisao One piece imaju skale malo uže od samog tanga koji je vrlo ugodno zaokružen. Upravo je moja kritika bila da se na taj način tako istaknutim tangom kompletna vibracija s oštrice pri recimo cijepanju prenosi na šaku. Chris se sa time složio ali je rekao da to nije slučajno tako konstruirano jer upravo taj naglašeni zaobljeni tang je dodatna točka uporišta protiv torzionog sklizanja ručke u šaci. Kako njegov dizajn fiksnih proizlazi iz modela rađenim za vojsku a tamo se manje cijepa a više pajserira.
Nyali prenošenje vibracija sa oštrice na istaknuti dio tanga ručke nije nikakav problem jer se radi o manjem nožu za sitnija rezuckanja.

Koliko je iskren u razgovoru CR bio govori podatak o tome zašto je mijenjao odličan large pivot na Umnumzaanu, zato jer ga je proizvodnja istog koštala 19 dolara što je puno previše ako se uzme u obzir koliko je to mali dio noža.

Jako puno se na youtubeu govori o tome da bi dizajn ručke trebao biti širi i manje zaobljen. Ja tvrdim da večina od tih recenzenata nemaju ni pola sata ozbiljnijeg rada s tim nožem u rukama prije nego li su to izjavili. Upravo kako tvrdim da i oni koji ovdje na forumu pišu slično tome a koji su u rukama i držali taj nož da nisu nikada njime ništa ozbiljnije radili. Samo držanjem ručke i klimanjem noža drugom rukom teško se može dobiti realan dojam.
Ja sam naprotiv proveo sate i sate u radu s tim nožem od kojih sam neke rezne zadaće i ovdje ilustrirao fotografijama i mogu reći da ručka ispunjava svoju funkciju i da nikako nije neudobna(imam manju šaku, može i to biti razlog zašto je nekome čačkalica tanka a nekome taman).
Što se cijene tiče mislim da tu Nyala briljira, cijenom je ili izjednačena ili jeftinija od večine noževa u toj klasi od kojih su mnogi i manje priznatih brandova, jeftinija i od mnogih uradaka naših majstora od kojih večinu zasjenjuje rafiniranom oštricom, odličnom futrolom i više nego solidnim materijalima.

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 IMG_4723Medium_zps23644102
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty Re: Fallkniven IDUN vs CR Nyala

Postaj by Mraz 07.04.16 21:00

Joj, ja sam pak prema prijateljima često bez dlake na jeziku; dovoljno mi je do njih stalo da im kažem i neugodnu istinu i pokoju ružnu riječ, bez straha da će mi zamjeriti. I volim kada su oni takvi prema meni. To što neke stvari nije ugodno čuti ne znači da ih nije dobro čuti. Često su prijatelji ti koji me spuste na zemlju i vrate na mjesto kada se zanesem.

Tako da, još jednom, nemoj zamjeriti jer nije bilo zlonamjerno.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty Re: Fallkniven IDUN vs CR Nyala

Postaj by Fratt 07.04.16 21:24

Get a room you two! Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 841274 Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 841274
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty Re: Fallkniven IDUN vs CR Nyala

Postaj by NAVIGATOR 08.04.16 7:13

Mraz slažem se za prijatelje i iskrenost. U razgovoru u četiri oka ili u društvu grupe dobrih prijatelja iskrenost je dobrodošla i očekivana. Ako ti nešto zamjeram svakako bi ti to osobno rekao ali ne bi dao u novine objavu onoga što ti eventualno zamjeram ako me razumiješ. A ovaj naš portal upravo jesu najveće tematske novine..
No nema trajne štete tako da što se mene tiče stvar je riješena.

Baš sam za vikend planirao malo u prirodu gdje bi mi nyala bila korisna ali s obzirom na vrijeme stvar je odgođena.

Nekoliko sam dana nyalu nosio kao edc, nakon jako dugo vremena fiksni nož u svakodnevnom urbanom okruženju čisto za probu. Iako za mene to nije idealno ipak je skroz izvedivo. Upravo zbog uže ručke i lijepo odrađene tanke kožne futrole nyala fino klizne u džep. Da sam poljoprivrednik upravo bi mi takav nož bio EDC
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty Re: Fallkniven IDUN vs CR Nyala

Postaj by Ikarus 08.04.16 8:12

Navi mislim da kada bi stvarno bio poljoprivrednik i koristio nož kako oni koriste da bi ti u đepu bila mora koja bi bila puno puno korisniji alat od Nayale, zbog puno razloga, od npr korica, uže oštrice, cijene itd...

Šta se tiće drške, kažeš nije dovoljno da ga držiš u ruci i malo drmaš i okrećeš sa drugom rukom, ja ti iz iskustva mogu reći da je dovoljno, ako npr uhvatiš nož u Hammer grip (čekić grip) i primiš sa šakom nož skroz do oštrice i onda pustiš sve prste osim kažiprsta ( preko kojega je palac) i ako sa drugom rukom uspiješ okretat nož u ruci onda ti je drška pre tanka, to je jako jednostavan test a jako pouzdan.

Taj nedostatak se kasnije nadoknađuje sa stiskanjem drugog dijela šake više nego je to inaće potrebno šta dovodi do umora ruke.

Normalno to određuje i veličina šake, meni je osobno grip na tom nožu katastrofa, i to je jedini razlog zašto ga nisam kupio, oštrica mi je predivna ali drška je koma za mene osobno.

Šta se tiće rezbarenja, vidim da si stavio slike samo mekanog zeleno drvo koje baš i nije zahtjevno za rezbarenje, neznam ako si probo rezbariti neku suhu hrastovinu, ona uvijek ide teško samo se na njoj jako brzo pokažu nedostaci kod noža, bilo u grindu ili u dršci.

Kada smo kod te iskrenosti mislim da je tvoj komentar sa kojim upučuješ da je Mraz bio pijan kada je napisao post, bio puno neprimjereniji i uvredljiviji, čisto da imaš na umu, jer ti si njega praktički odma optužio da je pijanac samo jer ti je reko nešto šta ti se nije svidjelo.
Ne govorim to da potićem svađu nego da ti obratim pozornost na način odnošenja prema drugima...

Ako možeš daj molim te izmjeri debljinu reznog brida na ramenima grinda, znaći najvišlji dio reznog brida, zanima me kolko im je ostalo mesa na tom dijelu jer oštrica djeluje dosta tanka.

Mislim da su jedino uzeli pre debeli komad čelika u startu, mislim da je ona skoro 5mm, zapravo po specifikacijama kaže 4.57mm..
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty Re: Fallkniven IDUN vs CR Nyala

Postaj by NAVIGATOR 08.04.16 9:45

Kako ja volim kvalitetne dugoročne egzotične stvari da sam poljoprivrednik sigurno bi nosio nyalu kao edc a ne moru iako je mora odličan nož ali za moj ukus malo preuobičajen  Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 478256

Inače posjedujem kuću u divljini i nekoliko jutara zemlje sa vrtom šumom i voćnjakom i traktorčićem tako da znam što bi bilo kad bi bilo.
Mislim da bi svakako svatko prije kupnje noža morao u živo probati odgovara li mu pojedini artikl ili ne. Upravo sam zato neizmjerno zahvalan što tvrtka iz Križevaca uvozi i prodaje moj najdraži brend među folderima CR.
Upravo zato sam protivnik kupovine preko interneta jer dok ne stigne ne znaš što si kupio. 
Ja ne tvrdim da nyala ima najbolju ručku na svijetu ali za MENE ona je odlična.
Imao sam oba noža i Iduna i Nyalu a nyala je ostala a idun prodan, mislim da to dovoljno govori o mojoj iskrenosti i zadovoljstvu pojedinim artiklom jer da nije tako prodao bi nyalu a ostavio iduna.

Ja se slažem da iskusno oko u večini već samo prema izgledu može utvrditi funkcionalnost pojedinog artikla. Ovdje na forumu več ima priličan broj iskusnih članova po pitanju noževa. Možda se mnogi od njih nisu nikada prevarili u procjeni no mene je Nyala vrlo pozitivno iznenadila.

Što se dimenzija tiče moja nyala je u leđima 4.6..  na ramenima sekundarca 0.8mm, možda štufu manje.
I ja bi radije da je u leđima milimetar tanja ali ovako je to ipak malo čvršći nož jer radi se ipak o hollowgrindanom fiksnom.
Idealan mi je Gorkyjev falco orange koji je u leđima 3.2mm, vrlo tanko flattgrindan.
Idun je bio punih 5mm tako da nyala ima drastično tanju oštricu i upravo je to uz odličan čelik i krasnu futrolu njezin najveći adut kako sam već napisao.

Što se mene i Mraza tiče mislim da smo to mi riješili tako da ne bi načimao ponovno tu temu jer ovdje se ipak radi o usporedbi i testu noževa a ne prijatelja.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty Re: Fallkniven IDUN vs CR Nyala

Postaj by NAVIGATOR 08.04.16 9:54

E da što se rezbarenja tiče radio sam sa mnogim vrstama drveta ali mislim da mi hrast nije pao pod nyalinu oštricu. Da budem iskren neznam zašto i bi. Da skupljam drva za ogrijev na izletu sigurno mi hrast ne bi bio prvi izbor. Da radim sklonište također mi hrast ne bi bio među poželjnima osim u krajnjoj nuždi. Da šiljim štap za ispeči kobase također ne bi posegnuo za hrastom. Tako da budem iskren ne vidim niti jednu optimalnu i realnu situaciju u kojoj bi trebao koristiti vrlo tvrdi hrast nasuprot ostalih primjerenijih vrsta drva osim ako si ne želim recimo itesati krevet, stolac, kredenc ali za to bi i onako koristio primjerenije rezne alate od nyale
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty Re: Fallkniven IDUN vs CR Nyala

Postaj by Migach 08.04.16 10:12

e ljudi moji.. od obične reportaže o usporedbi dva noža vi napravili opet prepucavanje koja kokoš nese više jaja Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 478256
Pa čemu...
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty Re: Fallkniven IDUN vs CR Nyala

Postaj by NAVIGATOR 08.04.16 10:20

Pa to je naš zakulisni plan da malo oživimo forum.
Kako smo u nedostatku dobrih cajkaških cica i guzica intrige i prepucavanja su iduče na popisu kaj ljudi puše  Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 478256 Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 478256 Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 478256 Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 478256

E da Migi krivo si se izrazio ne od obične reportaže nego od "odlične" reportaže
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty Re: Fallkniven IDUN vs CR Nyala

Postaj by Target 08.04.16 14:15

Mraz je napisao/la:Joj, ja sam pak prema prijateljima često bez dlake na jeziku; dovoljno mi je do njih stalo da im kažem i neugodnu istinu i pokoju ružnu riječ, bez straha da će mi zamjeriti. I volim kada su oni takvi prema meni. To što neke stvari nije ugodno čuti ne znači da ih nije dobro čuti. Često su prijatelji ti koji me spuste na zemlju i vrate na mjesto kada se zanesem.

Osim kad mu ja kažem istinu, mene tada banira Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 564295
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty Re: Fallkniven IDUN vs CR Nyala

Postaj by Mraz 08.04.16 14:32

Da se nadovezem na taj "alkohol".

Vise manje svi znaju da uglavnom bjezim od alkoholnih pica. Iznimke su nasa druzenja i to najvise je mi je zaista tesko trijeznom slusati Targeta, pa si pripomognem.

Ups, opet sam iskren. Sada ce me Target izvrijedati pa cu ga morati banirati. Kvragu.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty Re: Fallkniven IDUN vs CR Nyala

Postaj by Drvo 08.04.16 19:06

Da moram birati svakako bih uzeo IDUN-a. Nekako mi više djeluje robusnije.
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty Re: Fallkniven IDUN vs CR Nyala

Postaj by cutlass 08.04.16 19:11

ivo je napisao/la:Treba banirati Dennisa, jer se javlja samo u prijestupnim godinama.

kako se ovaj vremesni gospodin uvijek nade tamo gdje ga se najmanje ocekuje .. (postovi o divljni, nozevima, pustolovine , rad red i disciplina itd ..)
tako je bilo i ovaj put ..

secem ja proplankom , vidim malo jezerce 5x7m i cujem neki zamor ..
kad ono 2 lika razgovaraju kako su vidjeli jednu ribicu u jezeru i da je vec narasla na validnu velicinu .. uto se pojavi treci lik ujedno njihov mentor i shidoshi , i sa nekoliko "stapica" i 3 mrize od 200m2 krece u akciju zvanu "crvenperka 2016" ..
sto reci .. eto ..
ako laze koza ne laze rog ..

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 RVqZh0
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty Re: Fallkniven IDUN vs CR Nyala

Postaj by ivo 08.04.16 19:21

Kakav junak !!!
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty Re: Fallkniven IDUN vs CR Nyala

Postaj by Fratt 08.04.16 21:23

Uvijek se nasmijem kad vidim tu facu.Ne zato jer me veže za nju duhovita priroda njenog vlasnika već zato što je...ma jednostavno jer je smiješna. Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 747986
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty Re: Fallkniven IDUN vs CR Nyala

Postaj by maxina 08.04.16 21:59

Fratt je napisao/la:Uvijek se nasmijem kad vidim tu facu.Ne zato jer me veže za nju duhovita priroda njenog vlasnika već zato što je...ma jednostavno jer je smiješna. Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 747986

Taj pogled.......
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty Re: Fallkniven IDUN vs CR Nyala

Postaj by ivo 08.04.16 22:18

Meni djeluje odlučno, fokusirano, da tzitiram našeg Tima...
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty Re: Fallkniven IDUN vs CR Nyala

Postaj by puls 09.04.16 6:55

Meni djeluje kao da je pustio nezgodan prdac.....
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty Re: Fallkniven IDUN vs CR Nyala

Postaj by NAVIGATOR 09.04.16 8:16

Eto forum izgleda ipak nije mrtav!
Dobar interes za temu iako se ovdje stvarno provuklo svašta. Ivina slika vjerujem da je najviše doprinjela populariziranju teme  Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 478256 Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 478256 Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 478256
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty Re: Fallkniven IDUN vs CR Nyala

Postaj by gorky 09.04.16 8:35

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 RVqZh0

Ova fotografija nema veze s vezom. Klasično photoshopiranje istine!!! Čisti plagijat! Dotični zapravo skakuće po Mirogojskim proplancima s lopatama i krampovima na ramenima. To je uostalom i logično objašnjenje čemu takav izraz lica.  

PS. Malo mi pari ka Sanader.. i da nisam OT, ja bih ipak Iduna Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 478256
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

Fallkniven IDUN vs CR Nyala - Page 2 Empty Re: Fallkniven IDUN vs CR Nyala

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.