FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Divlji kamp Drava 2024
Bezanje  Empty31.08.24 7:16 by NAVIGATOR

» chris reeve sebenza folder
Bezanje  Empty31.08.24 7:14 by NAVIGATOR

» 24 sata divljine
Bezanje  Empty16.07.24 0:39 by Mladen

» Kožni strop
Bezanje  Empty09.07.24 12:12 by oetzi

» Fallkniven noževi
Bezanje  Empty28.06.24 12:22 by laredo

» Garmin GPSMAP 66S
Bezanje  Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» Sretna 2024.godina
Bezanje  Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Bezanje  Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Bezanje  Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Bezanje  Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Bezanje  Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Bezanje  Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Bezanje  Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Bezanje  Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Bezanje  Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Bezanje  Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Bezanje  Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Bezanje  Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Bezanje  Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Bezanje  Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Bezanje  Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Bezanje  Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Bezanje  Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Bezanje  Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Bezanje  Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Bezanje  Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Bezanje  Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Bezanje  Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Bezanje  Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Bezanje  Empty28.05.23 23:40 by ness

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Bezanje

+14
Branimir76
mariobab
siga
Šimun
Hombre
goxxon
FrankyRC
Mad Max
Okibex
Login
SmitoBona
Lawman
ivo
Wild_Man
18 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Bezanje  Empty Bezanje

Postaj by Wild_Man 15.01.15 19:29

Koliko ste puta bili u stuaciji da bezite ispred huligana ili besnih kerova?
Moja taktika je: 1. idi preko prepreka koje mozes da predjes,jer nikad ne znas mogucnosti neprijatelja
2. Uleti u najblizu prodavnicu ili bilo koji objekat koji nije privatan(mogao bi dobiti batine,ili jos njih Bezanje  841274 )
3.Nosi repliku nekog pistolja,suzavac ili elektro soker


Video sam po Pet-Shopovima neke suzavce za zivotinje,nebih se libio da to naprskam po nekom huliganu. Bezanje  855911
Wild_Man
Wild_Man
tipko
tipko

Male
Broj postova : 58
Godine : 23
Lokacija : Lazarevac-Srbija
Datum registracije : 14.01.2015

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by ivo 15.01.15 19:42

Uvijek su me u šumi veselili susreti s psima skitnicama.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 61
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by Lawman 15.01.15 21:04

Gajim princip nenasilja. Uvijek je dobro izbjegavati fizički sukob, te pravi borac će uvijek ići za tim, jer zna da je svaka borba nepredvidljiva.

Što se tiče bježanja, vele ekipa iz Alan Forda, da tko ne leži, ne bježi. Stoga, je bolje uvijek uhvatiti žibe, ak' se može.

Imao sam ponekad bliske susrete sa dinamovim huliganima, al' eto bilo pa prošlo...
Cucki su samo lajali....

Sva ova navedena obrambena sredstva su dobra, samo ona sama po sebi nisu garanacija da će onaj kojih ih koristi proći bez posljedica. Nisu ona čarobni štapić kako se čini na prvu...

Ima ljudi i životinja koje idu na nož ili metak, tako da i sa tim mora računati.
Al, po meni je uvijek najbitnije gajiti princip nenasilja. A ak' do sukoba dođe, prodajte što skuplje svoju kožu.

Zubi su uvijek posljednja obrana pred bijesnim napadačima.
Bezanje  855911
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by SmitoBona 15.01.15 21:28

Jednom sa u zivotu pobjegao od grupe frajercica. Bili su stariji i duplo "jaci". To se proculo i jako sam se neugodno osjecao.

Onda sam imao fazu "bolje i popit batine nego ispast pi*ka".

Sada, kako sam stariji, sve se vise vracam onome bolje izvuc svoju guzicu.
SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by Login 15.01.15 21:50

SmitoBona je napisao/la:Jednom sa u zivotu pobjegao od grupe frajercica. Bili su stariji i duplo "jaci". To se proculo i jako sam se neugodno osjecao.

Onda sam imao fazu "bolje i popit batine nego ispast pi*ka".

Sada, kako sam stariji, sve se vise vracam onome bolje izvuc svoju guzicu.

Ako se radi o poznanicima ili ljudima iz istog okruženja, tipa škole, naselje, društvo , osobito u mlađoj dobi slažem se s tobom, bolje pružiti otpor pa kako god prošlo, jer kad jednom te netko uzme na zub neće te pustiti dok mu isti neizbiješ - moje mišljenje i iskustvo, nepreporučam da ovo radite kod kuće Bezanje  478256

U situacijama sa stvarnim prijetnjama, pijancima, huliganima, ruljom, uvjek je pametnije kidnuti ili maknuti se od budala.

Wild_Man je napisao/la:3.Nosi repliku nekog pistolja

Mladi kolega, jedan zbilja dobronamjeran savjet. Nikad ali nikad nemoj ovo raditi. Replika pištolja može izazvati takvo sranje da nisi svjestan toga. Budala ima previše, dovoljno je da jednom od 100 situacija majmun ima pravu stvar i da se desi veliko sranje.

Ako govorimo o nekakvim izvanrednim stanjima, neredima, anarhiji, uličnim sukobima, raspadu društva i sl. ili nosi pravu stvar i budi spreman ju upotrijebiti, ili nemoj uopće o tim idejama.. plašljivac ili pravo oružje a da nisi spreman koristiti je samo lažna sigurnost i dvosjekli mač. A večina nas normalnih ljudi tako šta nebi koristili zato takve stvari uopće netrebaju biti dio naše obrane.

Što se tiče elektrošokera ,suzavca i sl. legalna obrambena sredstva, to nisu loše stvari i svakako ih je dobro imati za slučaj krajnje nužde.

A u vezi životinja, najbolje se malo educirati i saznati nešto više o ponašanju eventualno opasnih, to je najbolja obrana. Razna obrambena sredstva etički i praktično bi trebala biti tek iza ovoga.

Kad se nađete u "situaciji" večina se iznenadi kako reagira, uglavnom je to dosta različito od onoga što misli, netreniranom čovjeku prorade određeni nagoni prirodni, koje jako teško kontrolira, nekome strah i uzmicanje, nekome agresiva i kontranapad a da toga nisu ni svjesni. Nažalost samo loše iskustvo nam može otkriti na čemu smo, a duži trening i obuka isto promjeniti.

S najboljom namjerom, moje mišljenje o temi. Pamet u glavu.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 38
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by SmitoBona 15.01.15 21:57

Login je napisao/la:S najboljom namjerom, moje mišljenje o temi. Pamet u glavu.

Totalno se slazem sa svim sto si napisao. Pogotovo ovo za plasljivce. Ma sto se tice tog dokazivanja i pokazivanja... ja se uvijek volim sklonit i prvo pokusat izbjec i pricu sa osobom koja stvara problem gdje a nema... ali ako nema izlaza - sto se mora, mora se.
SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by Wild_Man 16.01.15 13:11

Retko imam probleme sa huliganima jer zivim u gradu gde je preferiran rukomet.
Ali sa besnim kerovima imam problem svaki dan jer su kod mene,u Lazarevcu ljudi jako neobzirni,
najbliza ''sinter-stanica'' je 20-ak km od centra..
Ljudi su u fazonu:''Jooj vidi ga sto je slatko.... i kad odraste i treba da se za njega plati nesto,ima zdravstveni problem ljudi ga samo ''izbace'' na ulicu(stave ga u kartonsku kutiju i u gepek)
Dosta ljudi nema boxeve za pse,vezuju pse koji onda postaju agresivni i kad se otkine lanac....
E sad, ovde ima vise narkomana i njih se klonim,isto kao i mesta na kojim se oni skupljaju
ali ja sam trazio savet za beg-penjanje,skakanje ili nesto trece?
Volim pse i imam djukca,i onda mi je nekako tesko da sutnem ili povredim psa ili bilo koju zivotinju.
Naravno,u slucaju smrtne opasnosti....
Uvek kod mene imam preklopni noz


''Ne place majka beganova,nego stojanova''
to je nesto sto meni majka uvek govori mada sam i ja nekad bio u fazonu da sve resavam tucom Bezanje  150683 :
Wild_Man
Wild_Man
tipko
tipko

Male
Broj postova : 58
Godine : 23
Lokacija : Lazarevac-Srbija
Datum registracije : 14.01.2015

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by Login 16.01.15 14:19

Preskakanje prepreke da, pogotovo nešto tipa ograde, ali bježati na ravnom od psa ovisi koja sorta, da li je dalje ili blize ovisi, ali uglavnom nismo brži i tada nemožemo pobjeći ako je baš odlučio na nas. Ako te vec presretne i agresivno se ponaša, uspravan stav i držanje, bez pokazivanja straha, glasno deranje, po mogučnosti mahati kakvom granom ili kolcem, i kada uspostaviš stanje da oklijeva ili se povlači,  lagano, ali lagano se i ti povući okrenut prema životinji i dati joj prostora da i ona uzmakne. U situaciji sa psima plašljivac,petarda i sl. isto mogu biti dobri, suzavac baš ako dođe do napada, tada udaranje šakama po njuški, krajnje očima, i svakako ostati na nogama. Imaš dosta članaka na netu o ovakvim situacijama napisanih od stručnjaka i poznavatelja životinja ako te zanima malo googlaj, iako nekad ovisi i od pasmine, još jednom napominjem da je poznavanje ponašanja i funkcioniranja životinja najbolja obrana sebe i njih samih, ipak ljudi imaju najrazvijeniji mozak, i to treba iskoristiti, prije čiste fizičke obrane Imao sam i sam neugodnih iskustava sa psima, čak sam jednom i policiju zvao zbog jedne babe koja je vodila dva rotvajlera koji su divljali na povodscima, bez brnjice, očito dugo zatvoreni u kući, i malo djete za ruku još, napali me ugrizli ma da neduljim.. pa sami sam nakon toga čitao dosta i pričao sa uzgajivačem lovačkih pasa koji mi je ove savjete dao, pa eto prenosim.

Ovo sam dosta sirovo napisao, nebih o dužnostima gradskih komunalnih službi, neodgovornih vlasnika, brige za pse i sl. o tome se može pisati knjige, pa da negranamo temu previše.. uglavnom žalosno i jadno, al šta češ.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 38
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by Lawman 16.01.15 14:42

Wild_Man je napisao/la:.....
Uvek kod mene imam preklopni noz
....

Nož uvijek i svagdje.
Bezanje  659728
Slušaj, Logina, govori iz iskustva. Iskustvo zlata vrijedi.
Bezanje  481349
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by Wild_Man 16.01.15 17:13

Obicno su velike pasmine druzeljubive,mada sve zavisi od dresure.
Kod mene komsa ima plastenik i on sadi-cigani beru...
E sad on je nabavio zlatnog retrivera i ja sam mu se smejao,reko ukrasce ti i njega.
Kad ja sutradan tamo ono ker na mene laje,spreman da ujede.
Moj cukov je sposoban da jede i spava,u kranjem slucaju da nosi i cepa papuce(ima 3 meseca)
Wild_Man
Wild_Man
tipko
tipko

Male
Broj postova : 58
Godine : 23
Lokacija : Lazarevac-Srbija
Datum registracije : 14.01.2015

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by Okibex 17.01.15 19:23

Nije opasan pas, opasan je vlasnik. Skoro svi psi lutalice (poludivlji psi) se ponašaju po jako sličnoj šabloni jer poslije nekog vremena zanemare dresuru (ako su ju imali) i ponašaju se nagonski. Google ti je prijatelj, pitaj ga o tome ili još bolje ako znaš nekoga da dresira pse (on zna kako radi pasji um i može ti objasnit jako dobro šta treba i ne treba).

A što se tiče pasa na 2 noge...nikako fejk oružje, naletit ćeš na nekoga ko nosi pravu stvar i gotovo. Nož isto tako, nikad ga vadit dok nije situacija eskalirala do mjere da ti je život u pitanju. Izvadiš nož prerano, on to vidi i isto izvadi nož, a njemu bolje ide to da ga zabode u tebe nego da batonira bukvu s njim. Ako možeš, makni se (pusti ponos na miru), ako ne možeš ili ako je s tobom netko ko je slabiji/sporiji, gledaj da napraviš što više štete napadaču da osoba koja je s tobom ima vremena da utekne.

Youtube, tutorijali za freerunning (parkour) ili ako imaš klub da se učlaniš su najbolje šta ti mogu preporučit baš za bježanje. Samo da staviš što više prepreka u što kraćem vremenu između sebe i prijetnje.
Okibex
Okibex
spikač
spikač

Male
Broj postova : 570
Godine : 30
Lokacija : Kutina
Datum registracije : 27.11.2012

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by Wild_Man 17.01.15 22:41

Neko rece:''Ne bih bas da mi procacka bubrege kad se okrenem''
Wild_Man
Wild_Man
tipko
tipko

Male
Broj postova : 58
Godine : 23
Lokacija : Lazarevac-Srbija
Datum registracije : 14.01.2015

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by Mad Max 18.01.15 13:26

... strah je prisutan na obje strane - neko ga zove strahom neko strepnjom pred početak borbe a u stvari to je anksijoznost . Strah nije naš protivnik ... u iskonskim vremenima nam je rješavao život .  Stav je oružje  -  ili kod tebe ili kod napadača - možeš ga okrenuti da radi za tebe - ponekad kreneš naprijed i zaustaviš napad ponekad  s time još pojačaš vatru ... Trebaš ocjeniti dobro ko je na drugoj strani ... ali 90 % napada sam odbranio sa time da sam se odazvao na napad ( prividnom ) odbranom - zovemo ju gluma ... 10 % sam morao ratovati .

Priprema : jačom rukom se okreneš bokom prema napadaču da ima što manju silhuetu za pogoditi , istu stranu nogom malo isturiš naprijed prema napadaču pogneš gornji dio tjela prema dole i malo napred i staviš ruke izmedjutvog lica i izazivača - ako če to pametan čovjek primetiti ako se zezao mjenjače temu a onaj drugi neistraženi lik če počet razmišljat gdje je zajebo - još da ne pričaš ništa i samo ga pratiš potisnut če u njemu želju za iči naprijed ... okreneš se i odeš.

  Znak da se pripremi za odbranu : sekundu prije nego če krenuti na tebe oči mu se počnu sijati - to je zbog adrenalina ...

Studirajte ljudi - psihologija če vama sve objasniti Bezanje  410302

L.p. Max
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by FrankyRC 18.01.15 14:15

Bježanje od psa nikako. Prvi razlog šta je uvijek brži od bilo koga od nas, a drugo šta ga sa bježanjem samo "ražestimo". Bijegom mu pokazujemo da je on superiorniji nad nama te automatski ima nagon za napad. U toj situaciji provat ga otjerat, ako neide pa šta bog da i sreča junačka
FrankyRC
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 513
Godine : 37
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 18.11.2011

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by goxxon 18.01.15 20:26

bježao od psa, kao klinac i ugrizao me za guzicu, faking bastard!
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by Hombre 18.01.15 20:34

Ha! Nije on kriv.
Ako ne računamo patuljaste i izdegenerirane rase svaki pas je brži od čovjeka i onda si mu idealan za ugristi jer se ne možeš braniti.
Primjer od ovog ljeta.
Ja i moj pas silazimo na rivu i vidimo jednog amstafa i jednu mješanku ovčara i šarplaninca kako se od ruba rive zalijeću u grmlje koje je desetak metara dalje. Išli su uz vlasnike ali su vidjeli mačke na rubu parka i zaletili se. Kad su uletili unutra začuo se ljudski urlik i ovo dvoje je izletilo brže nego što je uletilo Izvalio sam se od smijeha. Moj prijatelj hrani te mačke i baš u tom trenutku se zatekao u grmlju pa kad je urliknuo na njih doslovno su podvili repove. Kada je izašao iz grmlja i pozvao ih došli su mašući repovima jer ga poznaju, a ponekad dobiju i kakvu kost od njega. Uglavnom onaj tko je pratio i razumio Cezara Milana i pročita ovo što sam napisao uz malo volje neke stvari lako može riješiti u svoju korist iako je za mene sprej nekako najelegantnije rješenje.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by Wild_Man 20.01.15 18:06

Kad bih morao da ubodem psa nozem(smrtna opasnost)ubod bi verovatno prvo bio u butinu,jer ne zelim da ga ubijem.
Ipak,ako bih morao onda definitivno ubod u vrat Bezanje  592423
Wild_Man
Wild_Man
tipko
tipko

Male
Broj postova : 58
Godine : 23
Lokacija : Lazarevac-Srbija
Datum registracije : 14.01.2015

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by FrankyRC 20.01.15 19:33

kad več bodeš, bodi da ubiješ. Ranjena životinja a i čovjek, je puno opasnija nego zdrava!
FrankyRC
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 513
Godine : 37
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 18.11.2011

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by Wild_Man 20.01.15 21:39

Pa pazi,moja procena je da bi nemackog ovcara mogao da onesposobis,uplasis ili makar usporis,sto ti daje vremena za beg...
Pod ubodom mislim na 3 ili 4 cm,ili koliko je vec dugacka ostrica svajcarca
Wild_Man
Wild_Man
tipko
tipko

Male
Broj postova : 58
Godine : 23
Lokacija : Lazarevac-Srbija
Datum registracije : 14.01.2015

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by Šimun 20.01.15 21:57

Pričate gluposti. Imam belgijanca,i ne znam dal je tko od vas vidio nalet psa koji brani svoje. Kakvo onesposobljavanja i ubadanje psa..
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by Hombre 20.01.15 23:03

Potcjenjuješ ljudske mogućnosti. Istina da bi ti nastradala jedna ruka ali vješt čovjek s nožem...

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by ivo 21.01.15 8:11

Je, je, pogotovo sa Švicarcem na psinu od 40-50 kili...
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 61
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by siga 21.01.15 9:09

Prvo izvadiš škarice i ošišaš mu krzno tamo gdje ga trebaš ubosti, pa tek onda nožić, i onda puno bolje možeš naciljati prostor između trećeg i šestog rebra da ga bocneš....
siga
siga
spikač
spikač

Male
Broj postova : 817
Godine : 45
Lokacija : Hamilton, Novi Zeland
Datum registracije : 12.09.2012

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by Šimun 21.01.15 10:09

Hombre,vjeruj mi da nećeš imat vremena ni posegnut za nožem i to je realnost,osim ako uzmeš nož,uđeš nekomu u dvorište i čekaš da te pas napadne.
Suludo je pričat o manjim pasminama.
Prijatelju je Argentinska doga (krivicom vlasnika),odgrizla dio buta na sred ceste+ ga je skoro auto pokupio jer se od šoka nije mogao micat.
Gledajmo realno na te stvari. Kakvo bežanje,kakvi bakrači..
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by mariobab 21.01.15 10:41

Kako pašće trči nekih 15 m/s, a moj recimo, krene gotovo iz mjesta u trk, treba sve te radnje obaviti sa švicarcem, ma i s nožem za pasom u koricama, ali sve se može ako se hoće. Valjda. A taj moj veći, a nije da je jako velik, 25 kila, kada se zaleti i skoči, sruši me ako ne pazim.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by FrankyRC 21.01.15 12:03

Kad je glava u pitanju sve posluži, pa čak i zubi i nokti. U takvim situacijama nema se puno izbora nego instiktivno prvi predmet koji je pri ruci, pa kud moji
FrankyRC
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 513
Godine : 37
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 18.11.2011

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by Wild_Man 21.01.15 13:40

Hombre je napisao/la:Potcjenjuješ ljudske mogućnosti. Istina da bi ti nastradala jedna ruka ali vješt čovjek s nožem...
Istina,psa mozes da nadmudris,a i od vecine pasa si jaci.
Ako krene da te obori imas sanse da ubodes u srce,ili sa dovolno dugim nozem pluca.Za maksimalno 10 sec pas bi pao posle uboda u pluca.
Sto se coveka tice,stiti vrat,lice,ruke(trebaju ti za odbranu).
Evo ovog trenutka sa svajcarcem bi smeo da naletim na nemackog ovcara ili boksera. Bezanje  877312
Wild_Man
Wild_Man
tipko
tipko

Male
Broj postova : 58
Godine : 23
Lokacija : Lazarevac-Srbija
Datum registracije : 14.01.2015

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by Šimun 21.01.15 13:49

Onda nosit bowie za pasom,pištolj u ruci napunjen i šetat gradom. Pa ako te netko pita,kažeš da se spremaš za bežanje od psa.
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by goxxon 21.01.15 13:58

ma samo malo kajenskog papra nosiš sa sobom, kada naiđe pas, papra u usta i pljuneš mu u oči...kasnije ga iscipelariš s vibram đonom.
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by Wild_Man 21.01.15 14:01

Dok mu ti stavis to u usta on tebi odgrize prst
Wild_Man
Wild_Man
tipko
tipko

Male
Broj postova : 58
Godine : 23
Lokacija : Lazarevac-Srbija
Datum registracije : 14.01.2015

[Vrh] Go down

Bezanje  Empty Re: Bezanje

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.