FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Moje male rukotvorine  Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Moje male rukotvorine  Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Moje male rukotvorine  Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Moje male rukotvorine  Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Moje male rukotvorine  Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Moje male rukotvorine  Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Moje male rukotvorine  Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Moje male rukotvorine  Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Moje male rukotvorine  Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Moje male rukotvorine  Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Moje male rukotvorine  Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Moje male rukotvorine  Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Moje male rukotvorine  Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Moje male rukotvorine  Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Moje male rukotvorine  Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Moje male rukotvorine  Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Moje male rukotvorine  Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Moje male rukotvorine  Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Moje male rukotvorine  Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Moje male rukotvorine  Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Moje male rukotvorine  Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Moje male rukotvorine  Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Moje male rukotvorine  Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Moje male rukotvorine  Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Moje male rukotvorine  Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Moje male rukotvorine  Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Moje male rukotvorine  Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Moje male rukotvorine  Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Moje male rukotvorine  Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Moje male rukotvorine  Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Moje male rukotvorine

+6
Hombre
Wild_Man
zlatko1
maxina
Lawman
SmitoBona
10 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Moje male rukotvorine  Empty Moje male rukotvorine

Postaj by SmitoBona 13.01.15 15:22

Evo danas sam se malo zabavio, samo nozic i komad drveta. Kasnije samo samo probusio rupu i namazo sa trun ulja. Noz jako dobar, ostar, visoka tvrdoca... hahahahha Moje male rukotvorine  747986 izgledalo mi simpaticno pa sam odlucio podjeliti. Kao neki vuciji zub i neki noz Moje male rukotvorine  747986

Moje male rukotvorine  Ucw7MmF

Moje male rukotvorine  OP1B3Ee

Moje male rukotvorine  98nBhmC

Moje male rukotvorine  5U3zIYR
SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by SmitoBona 13.01.15 17:34

Moje male rukotvorine  BlxBRQY

mislim da ce posluziti kao privjesak
SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by Lawman 13.01.15 18:02

Zgodno, kako vučji zub, tako i izrezbareni nožić.

Moje male rukotvorine  659728
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by maxina 13.01.15 19:11

Možeš na "nožu" dršku namotati sa paracordom,nekim drugim tanjim užetom ili kožnom uzicom.
Izgledat će još bolje
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by SmitoBona 13.01.15 20:03

maxina je napisao/la:Možeš na "nožu" dršku namotati sa paracordom,nekim drugim tanjim užetom ili kožnom uzicom.
Izgledat će još bolje

Paracord mi je predebel za ovo... evo omotao sam koznom trakicom

Moje male rukotvorine  MWSVk7V

Moje male rukotvorine  16CJSnL

Moje male rukotvorine  FAvUEM6
SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by maxina 13.01.15 20:26

Već izgleda opakije P )

Inače kada se paracordom omataju drške onda se izvuku unutrašnje niti (obično ih je 7) pa se onda dobije bolji rezultat omatanja.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by zlatko1 14.01.15 13:30

Lepa ideja,a nije ni lose realizovana. Moje male rukotvorine  747986
zlatko1
zlatko1
spikač
spikač

Male
Broj postova : 827
Godine : 42
Lokacija : Zagorica
Datum registracije : 28.10.2010

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by Wild_Man 14.01.15 14:25

jako zanimljivo,a da prbas na urezes neki ''Saw'' deo?(ono reckasto) Moje male rukotvorine  166116
Wild_Man
Wild_Man
tipko
tipko

Male
Broj postova : 58
Godine : 23
Lokacija : Lazarevac-Srbija
Datum registracije : 14.01.2015

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by SmitoBona 14.01.15 19:52

Hvala zlatko1, tvoj komentar cijenim jer si velik umjetnik.

Hvala svima na komentarima i hvala Wild_Man na ideju upravo radim jedan takav, a do tada pogledajte moj novi mac Moje male rukotvorine  747986

Moje male rukotvorine  JbRr2td

Moje male rukotvorine  KVcnZI0

Moje male rukotvorine  ZrwYzmd

Moje male rukotvorine  3hANSFv

Moje male rukotvorine  1494HFb
SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by Hombre 14.01.15 20:25

Nadam se da me nećeš pogrešno shvatiti ali najmanje 50% ljudi, a i ponešto djece su u stanju napraviti to isto ili još bolje te ne vidim nekog razloga tolikim fotografijama nečeg što ama baš ničim ne odskače od ispodprosječnosti.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by SmitoBona 14.01.15 20:52

Hombre je napisao/la:Nadam se da me nećeš pogrešno shvatiti ali najmanje 50% ljudi, a i ponešto djece su u stanju napraviti to isto ili još bolje te ne vidim nekog razloga tolikim fotografijama nečeg što ama baš ničim ne odskače od ispodprosječnosti.

Shvatam sta zelite reci, ali ovo je moj mali kutak gdje cu nastaviti objavljivati slike ovih malih drvenih rukotvorina, koga ne zanima jednostavno ne mora da gleda. Isto tako ako neko zeli da pravi moze da objavljuje na ovoj temi meni nece smetati. Pozdrav

Moje male rukotvorine  A1E9DnB

Moje male rukotvorine  1UKlTy8

Moje male rukotvorine  QcCSHCL

Moje male rukotvorine  C586W1Z
SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by Hombre 14.01.15 23:30

SmitoBona je napisao/la:Shvatam sta zelite reci, ali ovo je moj mali kutak gdje cu nastaviti objavljivati slike ovih malih drvenih rukotvorina

Žao mi je ako ću te razočarati ali to nije tvoj mali kutak, a gomila takvih fotografija je zagađivanje bandwitha.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by Lawman 15.01.15 9:47

Hombre, ja vas poštujem, al' mislim da nema razloga da naš kolega forumaš SmitoBona ne objavljuje svoje rezbarene uratke. Meni se sviđaju, te je zgodno tako nešto vidjeti, pokupiti neki savjet i ideju ili pak jednostavno uživati u tome.
Moje male rukotvorine  659728

Ovo da "zagađuje" širokopojasnu propusnost nije baš umjesno napisano( Moje male rukotvorine  810591 ), jer danas živimo u vremenu brzog pristupa Mreži po "povoljnim" cijenama. Prošlo je vrijeme dial-up...a, i nije do samog korisnika koji postavlja fotke na forum, nego se radi o njegovim performansama(zato sam i bio za njegovo unapređenje na onoj temi gdje se povela rasprava o tome).
Moje male rukotvorine  806172
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by SmitoBona 15.01.15 10:30

Hombre je napisao/la:
SmitoBona je napisao/la:Shvatam sta zelite reci, ali ovo je moj mali kutak gdje cu nastaviti objavljivati slike ovih malih drvenih rukotvorina

Žao mi je ako ću te razočarati ali to nije tvoj mali kutak, a gomila takvih fotografija je zagađivanje bandwitha.

Takodjer, kao kolega Lawman, ja Vas postujem, mozete mi otac bit, ali niste u pravu. Ovo je moj mali kutak, jedna tema, u koju niko ne mora da udje, i ja postavljanjem slika nista ne zagadjujem niti ikako stetim forumu. Takodjer ovaj podforum je namjenjen rukotvorinama tako da ne vidim u cemu je problem. Ne otvaram za svaku sliku posebnu temu nego samo stavljam slike na vec postojecu tako da apsolutno nikako ni ne spaman mi ne zagadjujem niti ista slicno. Na kraju krajeva ako Vam toliko smeta moja tema obratite se administraciji neka je zakljuca ili obrise i mene upozori ili nesto slicno. Jer ako je ovo podforum gdje clanovi "izbacuju" neke svoje umjetnine ja ne vidim gdje sam pogrjesio... Vi kazete da ovo moze uradit dijete 6 osnovne... shvatam al opet kazem, ne poznajete me, zamislite da sam bolestan, da imam neki poremecaj ili nesto slicno... tako bi napisali bolesnom dijetetu? Mislim da nije uredu. Kad smo vec kod "zagadjivanja", po Vasoj logici, vise mi stete ove teme od 30 stranica na kojima ima milion random izjava, videa i slika koje nemaju veze sa nicim. Opet Vam kazem, ako Vam se ne svidja, jednostavno nemojte ulaziti u ovu temu. Ovo je samo jedna tema. Postovanje.
SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by ivo 15.01.15 12:50

Hombre, grintalo staro, pa ti ovdi uživaš sveopće poštovanje !?! Pariš Mahatma Gandi !
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by gorky 15.01.15 13:24

Zgodno. Mozes probati bjti malo detaljniji i ubaciti i poneko zanimljivo drvo - maslina npr. korisfiti i malo smirgla i raditi krasne privjeske itd ako nalazis zadovoljstvo u tome. Pusti Hombrita... nekad ga pere neka losa vibra a inace je laf i pol.
I da dodam.. pazi se ovog starog lisca Ive
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by Wild_Man 15.01.15 14:25

nije to lose,polako pravi i nesto malo vece,drvena sekirica bi izgledala odlicno Moje male rukotvorine  69343
ja sad pravim kasiku...10 puta vecu od normalne
Wild_Man
Wild_Man
tipko
tipko

Male
Broj postova : 58
Godine : 23
Lokacija : Lazarevac-Srbija
Datum registracije : 14.01.2015

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by Count 15.01.15 15:43

fora
Count
Count
bomber
bomber

Male
Broj postova : 127
Godine : 33
Lokacija : zg
Datum registracije : 23.08.2010

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by Hombre 15.01.15 16:39

SmitoBona je napisao/la:Ovo je moj mali kutak, jedna tema, u koju niko ne mora da udje, i ja postavljanjem slika nista ne zagadjujem niti ikako stetim forumu. Takodjer ovaj podforum je namjenjen rukotvorinama tako da ne vidim u cemu je problem./ cut / Na kraju krajeva ako Vam toliko smeta moja tema obratite se administraciji neka je zakljuca ili obrise i mene upozori ili nesto slicno. Jer ako je ovo podforum gdje clanovi "izbacuju" neke svoje umjetnine ja ne vidim gdje sam pogrjesio... Vi kazete da ovo moze uradit dijete 6 osnovne... shvatam al opet kazem, ne poznajete me, zamislite da sam bolestan, da imam neki poremecaj ili nesto slicno... tako bi napisali bolesnom dijetetu? Mislim da nije uredu. Kad smo vec kod "zagadjivanja", po Vasoj logici, vise mi stete ove teme od 30 stranica na kojima ima milion random izjava, videa i slika koje nemaju veze sa nicim. Opet Vam kazem, ako Vam se ne svidja, jednostavno nemojte ulaziti u ovu temu. Ovo je samo jedna tema. Postovanje.

Akhmmmm! Imaš potpuno pravo. Nasuprot kojeg se nalazi moje pravo, isto tako jako i nepobitno da javno iznesem mišljenje sviđa mi li se nešto ili ne kao i koliko sviđa tj. ne sviđa osim u slučaju da se radi o vrijeđanju. Uvjeren sam da si se uvrijedio ali nemaš osnove za tako nešto jer čovjeka zaboli kad netko o nečemu što je uradio nema dobro mišljenje ali sloboda iznošenja mišljenja je jedan od osnovnih postulata sloboda čovjeka. Isto tako kažu da je mišljenje ko i guzica. Svak ga ima. Prema tome nemaš razloga uzimati toliko mnogo k srcu, a da idem tražiti da ne objavljuješ te fotke ne pada mi na pamet pošto ne kršiš nikakva pravila.
Malo o poznavanju i ne poznavanju. Sada zamisli da sam ja bolestan. Pukim slučajem i nažalost jesam. Veoma jako i to bolest za koju doktori kažu da je jedna od najtežih kroničnih koje postoje, a koja je opet posljedica druge isto tako teške ako ne i teže, a uzrok istoj je jako, jako ružan.
I što sad. Lagano me pukne i ono što bih prešutio ili akademski izrazio kao prijedlog da počneš raditi od masline i slično jednostavno ti saspem u lice što bi rekli bez pardona. Možda ćeš bolje razumjeti da ti i tvoj slučaj nisu jedini. Čak i u stvarnom životu ako mi netko pokušava naturiti mišljenje s kojem se ne slažem niti ga prihvatam događa se da nakon prvog, ljubaznog odbijanja drugi njegov pokušaj završi tako da ga stjeram u rodni kraj prije nego što je sve izgovorio i to bez obzira tko bio na drugj strani. Naravno da nije uvijek tako, pa se inače diplomatski ponašam, vodim akademske rasprave s borbama mišljenja ali naleti ponekad, a ti si naletio i tu nema pomoći. Što se tiče praćenja tema kod mene ne postoji neka koja mi se sviđa ili ne sviđa. Pogledam ih sve, nadodam eventualno nešto i tako si osuđen da me trpiš kao uljeza u "svom malom kutku".

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by SmitoBona 15.01.15 17:08

Hombre je napisao/la:
SmitoBona je napisao/la:Ovo je moj mali kutak, jedna tema, u koju niko ne mora da udje, i ja postavljanjem slika nista ne zagadjujem niti ikako stetim forumu. Takodjer ovaj podforum je namjenjen rukotvorinama tako da ne vidim u cemu je problem./ cut / Na kraju krajeva ako Vam toliko smeta moja tema obratite se administraciji neka je zakljuca ili obrise i mene upozori ili nesto slicno. Jer ako je ovo podforum gdje clanovi "izbacuju" neke svoje umjetnine ja ne vidim gdje sam pogrjesio... Vi kazete da ovo moze uradit dijete 6 osnovne... shvatam al opet kazem, ne poznajete me, zamislite da sam bolestan, da imam neki poremecaj ili nesto slicno... tako bi napisali bolesnom dijetetu? Mislim da nije uredu. Kad smo vec kod "zagadjivanja", po Vasoj logici, vise mi stete ove teme od 30 stranica na kojima ima milion random izjava, videa i slika koje nemaju veze sa nicim. Opet Vam kazem, ako Vam se ne svidja, jednostavno nemojte ulaziti u ovu temu. Ovo je samo jedna tema. Postovanje.

Akhmmmm! Imaš potpuno pravo. Nasuprot kojeg se nalazi moje pravo, isto tako jako i nepobitno da javno iznesem mišljenje sviđa mi li se nešto ili ne kao i koliko sviđa tj. ne sviđa osim u slučaju da se radi o vrijeđanju. Uvjeren sam da si se uvrijedio ali nemaš osnove za tako nešto jer čovjeka zaboli kad netko o nečemu što je uradio nema dobro mišljenje ali sloboda iznošenja mišljenja je jedan od osnovnih postulata sloboda čovjeka. Isto tako kažu da je mišljenje ko i guzica. Svak ga ima. Prema tome nemaš razloga uzimati toliko mnogo k srcu, a da idem tražiti da ne objavljuješ te fotke ne pada mi na pamet pošto ne kršiš nikakva pravila.
Malo o poznavanju i ne poznavanju. Sada zamisli da sam ja bolestan. Pukim slučajem i nažalost jesam. Veoma jako i to bolest za koju doktori kažu da je jedna od najtežih kroničnih koje postoje, a koja je opet posljedica druge isto tako teške ako ne i teže, a uzrok istoj je jako, jako ružan.
I što sad. Lagano me pukne i ono što bih prešutio ili akademski izrazio kao prijedlog da počneš raditi od masline i slično jednostavno ti saspem u lice što bi rekli bez pardona. Možda ćeš bolje razumjeti da ti i tvoj slučaj nisu jedini. Čak i u stvarnom životu ako mi netko pokušava naturiti mišljenje s kojem se ne slažem niti ga prihvatam događa se da nakon prvog, ljubaznog odbijanja drugi njegov pokušaj završi tako da ga stjeram u rodni kraj prije nego što je sve izgovorio i to bez obzira tko bio na drugj strani. Naravno da nije uvijek tako, pa se inače diplomatski ponašam, vodim akademske rasprave s borbama mišljenja ali naleti ponekad, a ti si naletio i tu nema pomoći. Što se tiče praćenja tema kod mene ne postoji neka koja mi se sviđa ili ne sviđa. Pogledam ih sve, nadodam eventualno nešto i tako si osuđen da me trpiš kao uljeza u "svom malom kutku".

Samo vi glumite uljeza ili sta vec zelite, ja Vas postujem cisto jer sam tako odgojen. Sto se tice umjetnosti tko ste Vi da odredjujete sta je umjetnost a sta ne? Licno se uopce nisam uvrjedio ali znam da dosta mladje raje bi. Meni ne smeta sto vi hejtate i pisete svoje diplomatske romane, to nece promjeniti nista, samo mi dat volju i zelju za jos vise rada. Neko ce reci super je neko ce reci to moze i dijete 6ti osnovne... neka, tako treba, svugdje postoji crno i bijelo, dobro i lose... sam sam sebi kriv, trazio sam misljenja membera ovog sitea - dobio sam sta sam trazio. Mislim da ovo "prepucavanje" postaje besmisleno. Ja nisam dijete a Vi jos manje. Razumijem Vasu bolest i jako mi je zao ali sam sam Vam zelio ukazati tj navesti Vas da se zamislite da ste to rekli momku sa nekim hendikom kojemu je to najbolje sto moze... kladim se da Vam nebi bilo svejedno. Nije mi jasno zasto uopce spominjete svoju bolest kad ja Vama nisam apsolutno nista ruzno rekao... a ako uzimate svoju bolest kao izgovor da se mozete ponasati kako zelite ja mislim da to nebi trebali raditi online. Lijep pozdrav.

Vratimo se na temu...

Hvala svima na prijedlozima i komentarima, poslje ovoga sto sada radim idu sjekira i luk i strijela... svaka ideja dobrodosla Moje male rukotvorine  747986

Vidio sam prelijep noz na internetu i odlucio se malo potruditi i napraviti ga "da valja"

Ovo je samo "tijelo" noza, napravit cu posebno rucke i fiksirati ih malim drvenim klinovima Moje male rukotvorine  747986 btw. znam da bi bilo lakse sve uraditi sa stegom i rucnom pilicom ali meni je ovo izazov, a i testiram noz, i zelim da sve bude uradjeno samo nozem i naravno brusni papir.

Moje male rukotvorine  4x6v1fx

Moje male rukotvorine  K1l0VOM

Moje male rukotvorine  Wi7Q1Vb

Moje male rukotvorine  O5mB70I

Moje male rukotvorine  TTfyHiB

Moje male rukotvorine  ODZwN31

Moje male rukotvorine  7XoVwuI

Moje male rukotvorine  9wpvYAp

Moje male rukotvorine  JbSfpy4

Moje male rukotvorine  QFh5ycY

Moje male rukotvorine  EIdBJym

Moje male rukotvorine  ClDMkLT

SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by Hombre 15.01.15 19:50

SmitoBona je napisao/la:Nije mi jasno zasto uopce spominjete svoju bolest kad ja Vama nisam apsolutno nista ruzno rekao... a ako uzimate svoju bolest kao izgovor da se mozete ponasati kako zelite ja mislim da to nebi trebali raditi online. Lijep pozdrav.

Ti si se pozvao na "Ako je netko bolestan".
Biti bolestan je hendikep, a ne sramota kako je izgleda ti doživljavaš, a to kako se ponašam je mislim sasvim dovoljno da nisam izopćen ni s jednog foruma ni društvene mreže uopće niti društva gdje smo eyeball i ponašam se posve normalno iako sama bolest ponekad uzrokuje sitne devijacije na koje ne mogu utjecati, a i sam Zakon je tako definiran da većinu njih mogu proći bez sankcija iako nikad nije bilo potrebe da se pozivam na to.
I da. Veoma mi je drago što su te moji loši komentari o tvojim radovima ponukali da radiš još bolje što u biti kod mene i jeste poanta lošeg komentara.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by SmitoBona 15.01.15 20:30

Hombre je napisao/la:
SmitoBona je napisao/la:Nije mi jasno zasto uopce spominjete svoju bolest kad ja Vama nisam apsolutno nista ruzno rekao... a ako uzimate svoju bolest kao izgovor da se mozete ponasati kako zelite ja mislim da to nebi trebali raditi online. Lijep pozdrav.

Ti si se pozvao na "Ako je netko bolestan".
Biti bolestan je hendikep, a ne sramota kako je izgleda ti doživljavaš, a to kako se ponašam je mislim sasvim dovoljno da nisam izopćen ni s jednog foruma ni društvene mreže uopće niti društva gdje smo eyeball i ponašam se posve normalno iako sama bolest ponekad uzrokuje sitne devijacije na koje ne mogu utjecati, a i sam Zakon je tako definiran da većinu njih mogu proći bez sankcija iako nikad nije bilo potrebe da se pozivam na to.
I da. Veoma mi je drago što su te moji loši komentari o tvojim radovima ponukali da radiš još bolje što u biti kod mene i jeste poanta lošeg komentara.

Odlicno, drago mi je sto vam je drago. Evo novih slikica, za ovaj sam se posebno potrudio Moje male rukotvorine  747986 Ovaj je bar za osmi razred hahah

Moje male rukotvorine  86TtY79

Moje male rukotvorine  Gztiexm

Moje male rukotvorine  Pw4d9HQ

Moje male rukotvorine  IR1WT4F

Moje male rukotvorine  JtxmVVC

Moje male rukotvorine  MlOa3OH

Moje male rukotvorine  RAaZxYN

Moje male rukotvorine  SyYIwXU
SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by Lawman 15.01.15 20:50

Lajkam, palac gore za ovaj posljednji(al' ne i zadnji uradak Moje male rukotvorine  69343 ). Ovo posljednje izgleda "profesionalnije", nego oni ostali radovi iz ove teme. Čini mi se kao dobra drvena replika suvremenog noža, te idealna uspomena ili kao poklon, nekome mlađem tko još nije vješt i vičan oštrim predmetima.
Moje male rukotvorine  659728
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by Count 15.01.15 21:00

Sjetim se uvijek kad sam klinac bil kak mi je od frenda stari napravil drveni mac. Stari moj, to je bila sreca Moje male rukotvorine  747986
Count
Count
bomber
bomber

Male
Broj postova : 127
Godine : 33
Lokacija : zg
Datum registracije : 23.08.2010

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by Marko 15.01.15 21:08

Ljepo momče svaka čast na volji i trudu Moje male rukotvorine  393492 Zadnji uradak mi je baš zgodan.
Ali kao što su ti vec preporucili, koristi neko tvrđe i šarenije drvo, čisto iz razloga da ćeš ga moći ljepše ispolirati, neku voćku, tipa šljiva, lako se nabavi a poprilicno je tvrda i efektna, a ako se potrudiš oko poliranja otkrit ces sasvim novu dimenziju. Ja uvijek prekapam po cjepanicama i neznam cemu sve ne i tražim zanimljive komade drveta.

evo neki moji radovi koje sam radio za poklone, poprilicno stari, nije mudrost ali priznat ces cim bolje zašmirglaš drvo bolje izgleda, isto tako iskoristi ono kaj ti drvo da, ili kombiniraj više vrsta

U svakom slucaju bravo i sam tak dalje

Moje male rukotvorine  9  

Moje male rukotvorine  12

Moje male rukotvorine  SAM_6081

Moje male rukotvorine  SAM_6085

Moje male rukotvorine  Slikamjolnir

Moje male rukotvorine  Slika_privjesci
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by SmitoBona 15.01.15 21:10

Count je napisao/la:Sjetim se uvijek kad sam klinac bil kak mi je od frenda stari napravil drveni mac. Stari moj, to je bila sreca Moje male rukotvorine  747986

Daaa, bas pricam sa djevojkom, kaze ona da je slatko ovo sto radim i zanimljivo a ja njoj reko da me vraca u djetinjstvo... nadoknadjujem sve ono za sta nisam bio sposoban kad sam bio mali Moje male rukotvorine  747986
SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by ivo 15.01.15 21:18

Velika je privilegija ostati djetetom, ali ne u smislu sposobnosti, nego emocija, barem donekle djetetom.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by SmitoBona 15.01.15 21:27

Marko je napisao/la:

evo neki moji radovi koje sam radio za poklone, poprilicno stari, nije mudrost ali priznat ces cim bolje zašmirglaš drvo bolje izgleda, isto tako iskoristi ono kaj ti drvo da, ili kombiniraj više vrsta



Jooooj ovo je odlicnooo, hajde mi preporuci neke vrste drveta... ja sam samo bezveze uzeo "prvo s reda" i uradio ovo. Ali sad si me zainteresirao jos vise... objasni mi malo kako si spajao dva drveta, hvala.
SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by Hombre 16.01.15 0:36

SmitoBona je napisao/la:Odlicno, drago mi je sto vam je drago. Evo novih slikica, za ovaj sam se posebno potrudio Moje male rukotvorine  747986 Ovaj je bar za osmi razred hahah

Nevjerovatan napredak. Od onih bezličnih štapića do planiranja onog što ćeš napraviti (dobra priprema najčešće znači više od pola dobro obavljenog posla). Prvo zamisao u glavi, nacrt na papiru i onda obrada. Ovo zadnje što si napravio je pravi nož samo od drveta i nije rezuckanje nego planski i pomno vodeći računa o detaljima kao da se radi o pravom.
Drvo koje ćeš koristiti. Moraš se malo educirati. Što na forumu što sam potraži prvo o pripremi drveta. Zeleno drvo nedavno posječeno krivi se i/ili puca, a često oboje. Zato se drvo suši određeno vrijeme i u određenim uvjetima, najčešće u hladovini s dobrom cirkulacijom. Nakon toga predmet koji napraviš od njega postaje dugovječan iako se zna da i tako drvo nepredviđeno pukne na nekom dijelu ali to je poslovno hobistički rizik. Drvo se i štiti od pogubnih vanjskih utjecaja pa ako se misliš s tim ozbiljnije baviti trebaš malo proučiti knjige, vidjeti po internetu što ima zbaviti (a ne kao Zlatko koji pravi vrhunske ikone i onda mu se dogodi da potamne zbog njemu nepoznatog razloga samo zato što nije svijestan da i zaštita spada pod izradu. Ili naučiš ili platiš nekome tko zna da to obavi za tebe). Samo naprijed. Talent ti je isplutao nevjerovatno brzo i za mene je to najbitnije. Ostalo će doći ako se potrudiš, a posebno kad vidiš da Gerber nož nije ono što ti treba da se tvoje umijeće razvije u nešto više.
Inače mekano drvo nije za izradu figura. Meljavo je i nema lijep izgled. U prvilu tvrda drva, rak drva i slično imaju šare i izgled, a daju se izbrusiti skoro do poliranja. Istina da je rad s takvim drvom ponešto teži i zahtijeva alat ali zato zadovoljstvo na kraju nadoknađuje sve.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by SmitoBona 16.01.15 11:34

Hombre je napisao/la:
SmitoBona je napisao/la:Odlicno, drago mi je sto vam je drago. Evo novih slikica, za ovaj sam se posebno potrudio Moje male rukotvorine  747986 Ovaj je bar za osmi razred hahah

Nevjerovatan napredak. Od onih bezličnih štapića do planiranja onog što ćeš napraviti (dobra priprema najčešće znači više od pola dobro obavljenog posla). Prvo zamisao u glavi, nacrt na papiru i onda obrada. Ovo zadnje što si napravio je pravi nož samo od drveta i nije rezuckanje nego planski i pomno vodeći računa o detaljima kao da se radi o pravom.
Drvo koje ćeš koristiti. Moraš se malo educirati. Što na forumu što sam potraži prvo o pripremi drveta. Zeleno drvo nedavno posječeno krivi se i/ili puca, a često oboje. Zato se drvo suši određeno vrijeme i u određenim uvjetima, najčešće u hladovini s dobrom cirkulacijom. Nakon toga predmet koji napraviš od njega postaje dugovječan iako se zna da i tako drvo nepredviđeno pukne na nekom dijelu ali to je poslovno hobistički rizik. Drvo se i štiti od pogubnih vanjskih utjecaja pa ako se misliš s tim ozbiljnije baviti trebaš malo proučiti knjige, vidjeti po internetu što ima zbaviti (a ne kao Zlatko koji pravi vrhunske ikone i onda mu se dogodi da potamne zbog njemu nepoznatog razloga samo zato što nije svijestan da i zaštita spada pod izradu. Ili naučiš ili platiš nekome tko zna da to obavi za tebe). Samo naprijed. Talent ti je isplutao nevjerovatno brzo i za mene je to najbitnije. Ostalo će doći ako se potrudiš, a posebno kad vidiš da Gerber nož nije ono što ti treba da se tvoje umijeće razvije u nešto više.
Inače mekano drvo nije za izradu figura. Meljavo je i nema lijep izgled. U prvilu tvrda drva, rak drva i slično imaju šare i izgled, a daju se izbrusiti skoro do poliranja. Istina da je rad s takvim drvom ponešto teži i zahtijeva alat ali zato zadovoljstvo na kraju nadoknađuje sve.

Ovo sam cekao, da me hater (uljez) pohvali. Hvala vam na komentaru. Znam i svega toga sam i sam svjestan. Ovi prvi radovi su bili cisto zezancija jer volim radit tako sitne stvari i sto se kaze "cackat". Imam ja par vecih skluptura iza sebe, ipak sam isao u srednju likovnu, smjer kipar... ali vecinom su u glina pa gips ili kamena prasina i slicno, malo toga ima u drvetu. Alata poprilicno imam, znam ponesto i o drvetu samo sam trazio da neko sa iskustvom napise koje drvo fino izgleda kada se obradi. Znam da od mekanog drveta nema nista. Evo par slikica jedne "sklupture" koju sam uradio, hmmm, kad sam imao nekih 14 godina, jos uvijek mi stoji na komodi. Radjena u orahu.


Moje male rukotvorine  BNmvw8Z

Moje male rukotvorine  H8cakIJ

Moje male rukotvorine  BOFCqxa

Moje male rukotvorine  Le7RXhq
SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

Moje male rukotvorine  Empty Re: Moje male rukotvorine

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.