FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Ekologija Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Ekologija Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Ekologija Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Ekologija Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Ekologija Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Ekologija Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Ekologija Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Ekologija Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Ekologija Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Ekologija Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Ekologija Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Ekologija Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Ekologija Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Ekologija Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Ekologija Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Ekologija Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Ekologija Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Ekologija Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Ekologija Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Ekologija Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Ekologija Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Ekologija Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Ekologija Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Ekologija Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Ekologija Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Ekologija Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Ekologija Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Ekologija Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Ekologija Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Ekologija Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Ekologija

+8
Mladen
bushman
ggliga022
Quanah
Domo
Stule
mariobab
LUKSA
12 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Ekologija Empty Ekologija

Postaj by Gost 02.03.09 19:37

Ne zaboravite na ocuvanje prirode, U trenucima kada samo lunjate, (no dobro i ja lunjam), a nije potrebno prezivljavati, treba misliti na to da iza naseg boravka u prirodi uvijek treba pokupiti ostake, a posebno pripaziti nakon kurenja vatrice da se dobro pogasi zar!
Yes, pametna sam Ekologija 747986 juhuuuuuuuuuuu
Pa vas ja cijenjeni forumasi pitam....pazite li?Cistite li za sobom?
Zaljubljenici u prirodu moraju biti njezini najveci civari Ekologija 724991

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by Gost 02.03.09 19:46

vatrica je napisao/la:a posebno pripaziti nakon kurenja vatrice da se dobro pogasi zar!
Yes, pametna sam Ekologija 747986 juhuuuuuuuuuuu
Pa vas ja cijenjeni forumasi pitam....pazite li?Cistite li za sobom?

poglec ovdje
https://survival.aforumfree.com/zivot-u-divljini-f19/vatra-t87.htm

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by LUKSA 02.03.09 20:22

Naravno da pazim i pokušavam svakoga podučiti da ne baca smeće i kupi za sobom, jedino što bacam je organski otpad i zanimljivo je kad bacim negdje npr. koru od banane da se raspadne pa me neki bljedo gledaju. Isto tako kada negdje na divljoj plaži čistm ribu i to neko vidi pa gleda koja je ovo budala, a samo dajem prirodi natrag, već će to neka druga ribica pojesti! I naravno ne bacam na ulici organske otpatke! :bog:
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by Gost 02.03.09 20:51

eeeeeeeeeeee promaklo mi, sory momci, slobodno maknite ovaj topic


Bravo za LUKSU, no cak ni kora od banane ne mora ostati u sumi, treba i njoj neko vrijeme da se raspadne, kad bi tak svi hodali bi po organskom otpadu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by LUKSA 02.03.09 20:56

Da koliko to treba banana!!I nema baš puno ljudi gdje prolazim, bolje je baciti tako nego negdje u vrećicu pa da stvara plinove raspadanjem, naravno da treba vremena ali smatram da je to dio prirode!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by Gost 02.03.09 21:00

pa nisam racunala samo banane, vec sav organski otpad Ekologija 469245 , a i banana bi se brzo nakupilo kada bi svi bacali

glec.....tak neko moze i o crknutim mackama, isto je organsko Ekologija 469245

ali ok, vjerujem ja da ti ne jedes cesto banane, hahahah, pa ti je oprosteno

P.S. volim se saliti, zato bez zamjere

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by LUKSA 02.03.09 21:32

Ma kad idem u prirodu nosim samo "naramak "banana i grickalicu( onu kinesku sa nožem ) i s tim preživljavam!
A one banane od prasice bolje služe za preživljavanje! Ekologija 747986
Dobiti ćemo po lampi od Administratora, znaš da moramo biti ozbiljni na ovom forumu!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by LUKSA 02.03.09 21:45

Mene više muče oni sa traktorima i kamionima!!
Prerezani auti, kade, WC školjke i ostali građevinski otpad, namještaj i štednjaci! To me razp....! Prije dva sata dok sam trčao vidio sam kombi neke građevinske firme kako se vraća sa "istovara" ! To je problem! Prazni kanisteri, kante od ulja, plastične i staklene boce po šumama koje su najnormalnija pojava, pa bacanje smeća 10 m od kuće, naručito plastike! Vikend naselja, šume gdje god se vrši sječa su pune otpada!
Prošle godine tu nedaleko od Petrinje očistili su jedan divlji deponij i sad ga uredno pune opet ali prvi puta kada nekog vidim da kreće na istovar, prijaviti ću ga!
To je stvar kulture življenja!
Koliko ljudi ne zna da je već mali ekološki korak naprijed kada skineš čep sa pet boce ili tetrapaka da zrak ne ostane.
Sva sreća da su počeli otkupljivati boce pa sad vojska sirotinje pridonosi ekologiji!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by mariobab 02.03.09 22:10

Recimo, ovo su dečki iz šumarije ostavili za sobom u subotu.I što vrijedi što ja to spalim,sutra će se vratiti i opet...

Ekologija IMAG1755
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by LUKSA 02.03.09 22:24

Ma di ćeš ti drvosjeći objasniti što je ekologija, jednostavno nisu naučili i ne stignu. Rad u šumi je krvav posao i onda ti ljudi poslije 10 sati u šumi nemaju baš vremena a ni mogućnosti raditi na sebi, mislim da su zakinuti za veliki dio života. Tu na Zrinskoj gori oni rade i žive u šumi bez struje i sredstava informiranja. Motorka, sjekira, konji i traktor i rade bez obzira koji je dan u tjednu( nema praznika ni nedjelje ). Jedino da im šefovi nametnu skupljanje otpada ali opet od kud ti ljudi dolaze ne možeš puno ni očekivati!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by mariobab 02.03.09 22:50

Da, znam kakav je to posao, napisao sam već prije da sam davno nekoliko mjeseci radio u šumariji, ali nisam ostavljao smeće, nekako bi me bilo sram, od malena su me učili da se to ne radi.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by Gost 03.03.09 8:02

ma ovo je grozno, posebno sto napominje LUKSA u vezi velikog otpada, narocito plastike, pa velika vecina se ponasa kao da nam ova majcica Zemlja treba jos samo dedetak godina a posle kaj nas brige Ekologija 321675
negdje sam jednom procitala podatak koliko plasticne ambalaze se dnevno odbacuje, cudno da vec nismo preko glave zatrpani svime time

da samo coca cola, kao veliki mocnici, promjene ambalazu ekoloski prihvatljvijui daju primjer drugima....ali novac je prokleta stvar

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by Gost 03.03.09 8:05

pa kako samo tesko ide sa recikliranjem smeca, par ljudi tu oko mene vidim da odvajaju plastiku i papir, ostali sibaju jos uvijek sve na jedno mjesto, iako kontejneri postoje

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ekologija Empty Istina zašto plastične vrećice žive!

Postaj by Gost 03.03.09 8:21

ŠUMARI SU NAJVEĆE GNJIDE U ZAGAĐIVANJU ŠUMA!!! (ne samo da ubijaju šume pod okriljem države, već puštaju njihove otpade poput kanti sa odbačenim uljem za motorne pile što je ništa naspram ove slike gore mariobab!)!!!!!!!!!!!!!

Plastične vrećice

Plastične vrećice vizualno onečišćuju okoliš, ali ne zagađuju zemlju, vodu niti zrak. Odbačene u okoliš postaju izložene sunčevoj svjetlosti koja ih razgrađuje na ugljik i vodu ovisno o intenzitetu izloženosti UV zraka koje su dio normalne sunčeve svjetlosti. Za potpunu razgradnju plastične vrećice kao i kod folija za poljoprivredu koje su izložene sunčevoj svjetlosti stoga je potrebno tek nekoliko godina. Teorije i tvrdnje o 1000 godina razgradnje plastične vrećice bez da se ne navedu posebni uvjeti (bez sunčeve svjetlosti) primjer je nedostatka znanja o toj temi.

Plastične vrećice proizvode se od materijala polietilena kojega tvore ugljik i vodik - osnovne kemijske sastojke, koji nisu štetni za okoliš. Korištene plastične vrećice kao i drugi plastični otpad može se reciklirati te kao takav ponovno upotrijebiti u drugim plastičnim proizvodima. Famozni PVC (polivinilklorid) se ne upotrebljava u proizvodnji vrećica niti ne spada u istu grupu materijala kao polietilen.

Kako se podiže svijest o 'prijetnji' bespoštednog korištenja plastičnih vrećica, tako se javljaju i njihovi zagovaratelji. Krpene i papirnate alternative opterećuju okoliš čak i više, tvrde stručnjaci!

Jedna od platnenih vrećica koje se prikazuju kao ekološke Potrebno je upozoriti na lažne podatke iz kolajuće internetske prezetnacije koja upozorava na posljedice korištenja polietilenskih vrećica u svijetu, pa i kod nas.

Počinje s razbijanjem iluzije da će se izbacivanjem plastičnih vrećica riješiti problem zagađenja. Vrećice od kojeg god materijala načinjene završit će u prirodi jer ih tamo baca čovjek. Promoviranje platnenih i papirnatih vrećica predstavlja podvalu pojedinaca koji žele profitirati na njihovoj proizvodnji iza koje stoji pustošenje obradivih površina i zapošljavanje jeftine radne snage u tzv. sweatshopovima. Činjenica je da plastične vrećice 'troše'naftu, ali se isto tako mogu izrađivati od prirodnog plina, kukuruza ili šećerne trske.

Što se sve može sa polietilenskim vrećicama?

mogu se preklopiti i višekratno koristiti kao i platnene
može se u njih staviti vlažni sadržaj (meso, riba, led)
mogu se iskoristiti kao sekundarna vrećica za odlaganje smeća u kontejnere
mogu se sakupljati i reciklirati za nove namjene (velika primjena u proizvodnji vrećica za otpad te folija namijenjenih graditeljstvu)
mogu se energijski oporabiti (spaliti). Gore bez ostatka a ogrjevna moć im je viša od one kamenog ugljena što je trenutno veliki trend prisutan u zemljama EU
razvijen je i postupak pretvaranja plastičnog otpada u zeleni dizel (1 kg otpada = 0,95 litara dizela)
ne treba ih prati kao platnene (energija, deterdženti).

Što se alternativnog pristupa biorazgradivim vrećicama tiče, one su dobrodošla alternativa samo na papiru, naime, njihova razgradnja na odlagalištima traje duže od norme (2-3 mjeseca), prilikom čega se oslobađaju štetni plinovi, dok polietilenske vrećice zbog spore razgradnje na tlo djeluju stabilizirajuće!

Zbog svih svojih svojstava plastična ambalaža je prilično lagana i smanjuje potrošnju goriva tijekom transporta, čima utječe na smanjenje emisije plinova u atmosferu.

Nadalje, dokazana činjenica je da se za proizvodnju 1.000 kom plastičnih polietilenskih vrećica utroši kao sirovina 32 kg nafte, dok je za proizvodnju papirnatih vrećica iste količine potrebno 47 kg nafte i to samo u svojstvu energenta. U svojstvu sirovine, za tonu papira potrebno je posjeći 10-17 stabala, a za tonu papirne pulpe potrebno je 300.000 litara vode.

Zaključak:

Provedena istraživanja pokazuju kako bi zamjena plastične ambalaže onom od drugih materijala povećala samu težinu ambalaže do 4 puta, potrošene energije jedan i pol puta, a proizvodni troškovi,obujam otpadne ambalaže i emisija stakleničkih plinova bi se udvostručili.

Plastična ambalaža u okolišu rezultat je prvenstveno čovjekove neodgovornosti i primitivizma.
Bacanjem ambalaže u prirodu bacate neizmjeran izvor energije ali i sirovine iz koje se reciklažom ponovno mogu dobiti kvalitetni i trajni proizvodi različitih namjena.

Problem smo mi pojedinci, koliko od nas nosi vrećicu u dućan sa sobom, koristi za bacanje smeća, itd.? Ekologija 592423


Žalosno je da u cijeloj hrvatskoj postoji samo par naljepnica i natpisa "o ekologiji" i to na brodovima gdje putuju turisti mnogo osvješćeniji od nas! Dok se kod nas idioti prepucavaju o uvođenju religije u škole, o ekologiji se stvaraju tabu teme, umjesto da se od nje stvori moda kod djece radi buduće djece Ekologija 592423

Evo jedne od rijetkih naljepnica koju sam našao na brodu cres - rijeka
Ekologija Dsc0646

Jedina genijalnost koju je hrvatska vlada napravila je prikupljanje i isplata ambalaže, iako najvjerojatnije iz razloga obogaćenja nekog političkog VIP pojedinca koji ima monopol svega, ali nema veze ostaje genijalnost osigurati minimalnu penziju jadnicima i besplatno održavati čiste plaže sa jednim zakonikom !!!

Pročitajte si ovo, tužno ali istinito:
http://knjiznica.irb.hr/hrv/znanost/okolis/crnakronika.htm

Evo toliko od mene Ekologija 764193

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by Stule 03.03.09 11:17

Treba im postaviti zamku,pa poslije kadu budu visjeti naglavacke neka ih medo lize ..
Stule
Stule
spikač
spikač

Male
Broj postova : 735
Godine : 46
Lokacija : Zadar-Nin
Datum registracije : 22.02.2009

[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by Gost 03.03.09 17:08

Plastične vrećice vizualno onečišćuju okoliš, ali ne zagađuju zemlju, vodu niti zrak

plasticne vrecice itekako zagaduju, nedavno ti bilo na tv koliko riba na otvorenom moru umre jer proguta vrecicu, zagaduju i zemlju i to poprilicnooooooooo


Za potpunu razgradnju plastične vrećice kao i kod folija za poljoprivredu koje su izložene sunčevoj svjetlosti stoga je potrebno tek nekoliko godina

Molim????
ovaj clanak ima toliko neistina da mi se ustvari ni neda svaku stvar posebno pobijati, a pobiejs ju ako ides dalje surfat internetom

ne vjerujem ja svemu sto procitam na netu, uzas cega sve ima

ajde stavi ti jednu vrecinu u zemlju i otkopaj ju nakon nekoliko godina, ako se razgradila ja cu ti se javno izvinuti i to obecajem ovak javno=)

to me sad podjestilo da su nas godinama filjali da "svako jutro jedno jaje organizmu snagu daje", pa onda ...STOP.-...samo dva -tri jaja tjedno, ni u ludilu vise!!!

ili jos svjeziji primjer...
casica vina svaki dan nakon rucka pomaze sto razgradnji hrane sto ocuvanju cjelokupnog zdravlja..i onda buuuuuuuum.....neeeeeeee neeeeeeeeeee radite to, pijenje jedne jedine casice vina povecava rizik za rak od cak 168 %!!

to su sve antipropagande, jedni protiv drugih

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ekologija Empty .....

Postaj by Gost 04.03.09 12:23

draga vatrice znas li ti tko je taj clanak napisao?

jedan proizvodac najlon vrecica u hrvatskoj Ekologija 747986

dobro uvidas!... najlonu treba i do 100 godina da se totalno "otopi" u prirodi ovisno gdje se nalazi, a uz to da ne govorimo o onome sto otpusta u teren!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by Gost 04.03.09 15:16

nemam pojma tko ga napisal, ali je sasvim logicno da upravo proizvodac najlon vrecica

nisam primjetila da pise ispred clanka COPY
ja kad nesto kopiram sa neta volim napisati taj COPY, pa link na stranicu odakle je izvadeno Ekologija 747986 =)

ali sve ok, glavno da se slazemo da u clanku ima poprilicno neistina Ekologija 132844

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by Domo 11.05.09 14:22

Slusajte vi mene ovako BACATI SMECE U PRIRODI NIJE DOBRO NI VAMA NI PRIRIODI jel sve se vraca sve se placa a bacanje smeca u gradu je i lose i dobro jel ako ne bacamo smece u gradu (ne pretjerano nego papir i tako to) onda smetlari nista nebi morali raditi
Evo sto napaviti ako skupite nekolko limenki koej su jos obojane: zapalite vatru i bacite te limenke u vatru dok se boja ona to jest njihov zastitni sloj protiv hrđe ne zapali dok ga vise ne bude i to ljepo zakopate u neku rupu dubine nekih 30 cm i to ce za 5-7 godina istrunit to ce bit zemlja ali to napaviti jedino AKO NEMOZETE PONIJETI SA SOBOM.
Naravno kore od voća i ostatke od voća i NEKE* hrane mozete također razmvjeti i baciti to ce pojesti zivotinje.

NEKE*-Ne bacati ostatke voca od npr. paštete zato sto je u njoj konzervans i to zivotinje neec pojesti znaci ne bacati nesto gdje je konzerans posto on zagađuje biljke i ovo sto je najvaznije ako ponesete mljeka (kupovng) sa sobom nemojte ga proljevati posto ono steti biljkama isto kolko i nafta i gorivo.
Domo
Domo
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 28
Lokacija : Drniš
Datum registracije : 11.05.2009

[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by Quanah 15.05.09 1:16

Ja kada idem u prirodu,tj na pecanje,prvo što uradim pokupim smeće
po obali,plastične flaše kese,papire...
Ne mogu vam opisati kako me gledaju pojedinci dok skupljam smeće, kao da nisam normalan.
Kada očistim dobar dio obale,onda prelazim na ono zbog čega i dođoh na rijeku.
Prije nego li krenem kući upalim vatru i spalim to svo pokupljeno smeće.
Ali džaba je to,jednostavno dolaze ljudi kojima je jedini cilj da borave na toj obali samo radi ribolova,tj same ribe.Sve pobacaju opet u vodu ili po obali.
Ali meni i nije mrsko to opet da očistim...
Ne vidim poteškoću da neko pokupi smeće iza sebe i ponese u prvi kontejner ili da to spali.
Quanah
Quanah
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 49
Lokacija : BiH
Datum registracije : 04.05.2009

[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by ggliga022 30.05.09 19:31

prirodu smo samo pozajmili nismo je dobili za sva vremena
bice problema kad je budemo vracali
JADNI MI
ggliga022
ggliga022
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 44
Godine : 50
Lokacija : sremska mitrovica
Datum registracije : 27.05.2009

[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by Gost 30.05.09 23:22

nist jadni mi, sve smo mi to debelo zasluzili, ama sve sto nam bu vratila,a vec je i pocela

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by ggliga022 31.05.09 3:00

za jedno zensko bice imas zanimljive stavove sto mi se cak sta vise svidja
ggliga022
ggliga022
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 44
Godine : 50
Lokacija : sremska mitrovica
Datum registracije : 27.05.2009

[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by Gost 31.05.09 8:15

to nisu stavovi, to su cinjenice i kaj ima veze kaj sam zensko ??
ocito ti pokraj sebe imas zenske osobe ko i ja pokraj sebe...samo bi po ducanima hodale i paze na svaki polomljeni kokat, nejdu na kavu di je parkiraliste neasfaltirano da ne slome petu na cipeli Ekologija 747986

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by Gost 31.05.09 9:45

Mislim da nismo jadni mi, nego naša djeca, unuci , praunuci.

Mislim da će njima biti naplaćana sva naša bahatost.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by bushman 31.05.09 10:18

Pa ima ovde stavova koji nesvesno govore o nasoj krivici.
Ne bih se slozio da smo MI krivi,vec ONI koji se zarad trenutne licne udobnosti odricu prirode.Cak sta vise,unistavaju je.
A nije da priroda nezna da se brani,gledamo to svakodnevno.
Nije mi zao civilizacije,vec jadnih zivotinja i onih plemena koja zive u skladu sa prirodom.
A civilizacija im to bukvalno otima.
Bar po postovima na ovom forumu MI pokazujemo svest i odgovornost,a iznad svega postovanje prema prirodi.I mislim da je to zalog za buducnost,jer prihvatice priroda svoju dobru decu u narucje.A proterace olos.
Na nama svima je da biramo,dobro ili lose.
NAS izbor je pravi,i treba to siriti bez obzira na prepreke.
bushman
bushman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 315
Godine : 55
Lokacija : INDJIJA,SRBIJA
Datum registracije : 07.05.2009

[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by Mladen 31.05.09 10:34

te riječi potpisujem...
jer se več godinama priroda iskorištava ...
dok jednom neče doći kraj tome...
priroda je dobra mati....
ali isto tako jako loša mačeha...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by Gost 31.05.09 11:10

hehehehhehe
nece to bas tako ici
nisu ONI krivi, MI smo krivi, mi SVI....ne mi forumasi, MI kao ljudska rasa

ne zivimo ni MI forumsi u skladu sa prirodom, lijepo bi bilo imati "cistu savjest", ali nemamo je i uzalud nam tjesenje Ekologija 478256)
koristimo sve blagodati civilizacije, vozimo auto, peremo sebe, peremo ves, koliko samo kemikalija imamo doma....itd itd....sve to kosta ne toliko novaca koliko kosta biljke i zivotinje
nisu to dragi moji stvari koje bi trebalo zanemarivati

mi forumasi ovdje mozda zivimo osvjestenije od drugih, cuvamo svoj okolis, pazimo, razmisljamo, volimo je....ali krivi smo i mi, e sad vagat krivicu bilo bi shizifov posel, no da je svaki korak ka boljemu bolji nego nijedan, to stoji

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by bushman 31.05.09 13:46

Ne zaboravi da mi ne uticemo ni na sta,kao i da ne delimo profit od unistavanja.
Zato i ne zelim da se poistovecujem i bar deklarativno delim krivicu sa idiotima.Moja savest je cista po tom pitanju.
Naravno da koristim ono dobro sto je civilizacija donela.
Ali ne palim auto da se vozikam po gradu jer mi je mrsko pesaciti malo.Koristim ga kada idem u neko drugo mesto.
Ne secem sumu da bih se ogrejao,vec skupljam drva.
Sta mislis koliko mi je ljudi htelo da kupi ranac od kore drveta,sandale ili slicno?Koliko bih para uzeo da sam hteo da unistavam sumu?
Moja nesreca je de fakto sto sam pogresio vreme kad zivim.
Mozda doprinosim jer se trudim da sirim svest o ocuvanju prirode,ali je to slaba satisfakcija za izgubljen sopstveni mir.
Trudim se da nadjem realnu ravnotezu u ovom ludilu,a kopa me to sto je nemoguca misija
I znam da gresim,doba nevinosti je davno za nama.
bushman
bushman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 315
Godine : 55
Lokacija : INDJIJA,SRBIJA
Datum registracije : 07.05.2009

[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by Gost 31.05.09 22:04

Ne zaboravi da mi ne uticemo ni na sta,kao i da ne delimo profit od unistavanja.
Zato i ne zelim da se poistovecujem i bar deklarativno delim krivicu sa idiotima.Moja savest je cista po tom pitanju
s time se slazem!

Moja nesreca je de fakto sto sam pogresio vreme kad zivim.

nisi jedini, ima nas vise takvih, no .....dal je uistinu krivo vrijeme ili smo bas sada tu potrebni, mozda bas ovo drugo
ne desava se nista slucajno, pa se tako nismo desili ni mi bas u ovo vrijeme, koliko god se osjecali kao nametnuti sada i tu.....mozda je to dio velikog plana, mozda sada treba ljudi koji su osvijesteni, ako razumijes sto zelim reci

Mozda doprinosim jer se trudim da sirim svest o ocuvanju prirode,ali je to slaba satisfakcija za izgubljen sopstveni mir.
Trudim se da nadjem realnu ravnotezu u ovom ludilu,a kopa me to sto je nemoguca misija
I znam da gresim,doba nevinosti je davno za nama

drago mi je sto se tako osjecas, mislim da je tako vecini ovdje pa i meni, zato mi je drago, jer znam da nas ima!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ekologija Empty Re: Ekologija

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.