FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Prezivljavanje za normalne ljude

+12
franciscus
neven
Sule_HR
Guru
acika
pirat
Okibex
DoomsdayST
Inspektor
Šimun
markonvs
Otto Rino
16 posters

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by Guru 18.12.13 17:04

Prva i najvažnija stvar, važnija i od noža i sve je mobilni telefon... Napunjen!
Svi mi imamo porodice, djevojke/žene, djecu... U većini situacija, obično po snimcima na YT ljudi spakuju sve u torbu i bježe. Ja bih prvo želio da nazovem djevojku, moje kući, da vidim jesu li ok i da im kažem da ponesu šta mogu i da se nađemo tamo i tamo...
Neki postavljaju snimke o bježanju, a imaju priličan višak kilograma i u nikakvoj su kondiciji. Džaba dosta znanja ako je neko fizički ili psihički slab, odma će da pukne i biće isti kao onaj što se uopšte nije pripremao.

Druga stvar koju uvijek valja imat pri sebi je baterijska lampa, neka manja na jednu AA ili AAA bateriju, da je uvijek imamo pri sebi. Može nestati struja, da ste na poslu, u nekoj zgradi, ili samo kući, nezgodno je tražiti ostale stvari u mraku, čak i kada znate okvirno gdje su.
* Prije nekoliko dana je kod nas bio zemljotres, oko 4.5 rihtera, nije bilo štete ali dovoljno da se zamislite, skočio sam i u sobi je bio nered, znam uglavom gdje mi stoje stvari, ali nisam znao šta prvo da uzmem.
Sad je sve mnogo sređenije, prvo bih uzeo odjeću, EDC torbu i istrčao sa tim, poslije bih se vratio za ranac i u njega spakovao dosta stvari koje inače nosim u planinu + dokumenta i sl.

Ne treba nositi ništa upadljivo, to već sada treba da primjenjujemo, u gradu je sve više krađa, obijanja auta, dosta je gladnih ljudi u očaju, treba izgledati prosječno, uvijek uzimati ako nešto ponudi, bez stavljanja do znanja da imamo hranu, opremu... Bukvalno - držati nizak profil.

E sad dolazi na red nož, u gradu mi je najkorisniji švajcarac, bez njega ne idem nikud, posebno su dobri oni sa šrafcigerima, ravni imaju skoro svi, zvjezdasti neki, mnogo puta mi je pomogao oko auta, bicikla itd.!
Pored toga, u slučaju da moram da napustim kuću, ponio bih i veći nož, sa oštračem, to bi mi uz normalno korišćenje trajalo cio život.

* Nedavno sam se probudio ujutro, i nije bilo vode, kvar neki... To nije situacija preživljavanja, ali nisam mogao u wc, nisam mogao da se umijem, operem zube... Od tad uvijek ispod kreveta nekoliko boca sa vodom, i nekoliko konzervi, kao prelazno rješenje.

Za preživljavanje u prirodi je veoma važno učiti iz prošlosti. Ne bih nosio vojnu odjeću, čitao sam da je za vrijeme ratova na ovih prostorima bilo kobno ako te bilo koja strana nađe u vojnoj uniformi, zato nositi odjeću koju lovci npr. nose, maslinaste pantalone, majice i sl, a pored toga ponijeti i dodatna sredstva za maskiranje.

Uvijek kada se nekud ide treba imati minimum osnovnih stvari, stvari koje se inače nose, a tu spada odjeća primjerena uslovima, obuća itd, i u autu valja nositi nekoliko konzervi hrane, velika je razlika (kada se nađete negdje da morate čekati satima ako je bio udes, ili morate da idete skroz okolo i put se oduži, pokvari se vozilo, bilo šta..) između imanja hrane i nemanja... Gledao sam ljude koji nemaju, postanu veoma nervozni... Uvijek u auto konzerve hrane i vodu, sve ostalo se može improvizovati.

Međutim, sve ovo o čemu pišemo su lokalne stvari, mislim da su male šanse da odjednom sve pukne, kriza i to, eventualno ako bude trećeg svjetskog rata, moramo da shvatimo da se sada već dešavaju velike promjene, da tonemo totalno i da moramo naći način da sada, dok još važe, imamo dovoljno novca za normalan život, a pored toga raditi na B planu, kada bude veoma loše, kao što je bilo devedesetih da se za hljeb čeka u redovima i sl, s tim što će kriza koja nas čeka trajati prilično duže.

---

Ipak, uvijek treba uraditi maksimalno, mislim da je najbolje nositi EDC torbicu sa sobom sa nekim osnovnim stvarima - novčanik sa dokumentima, lampa, victorinox nož/multitul, flasteri, papirne maramice, antibakterijske maramice, parakord, način za paljenje vatre... Sa tim stvarima pametna osoba može dosta da uradi i daleko da stigne.

* Nikad ne podcjenjujte papirne maramice i toalet papir, kad dođe do sranja a bez njih ste, to je gore nego da nemate nož Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 747986

Što se tiče "bug out" torbe, mislim da je često beskorisna jer je kući, a kući sam manji dio dana. Ok je ako se desi zemljotres dok sam u svojoj sobi, zgrabim je i napolje sa njom... Ali mislim da je korisnije imati je na selu ili drugoj lokaciji gdje bi išli u slučaju zemljotresa, tamo bih imao dovoljno hrane za prelazni period, odjeće, nož, osnovni alat, itd...


Guru
lingua
lingua

Broj postova : 425
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Jako efikasna u odbijanju nametljivaca

Postaj by acika 18.12.13 17:08

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Dbrxx0


Zadnja promjena: acika; 18.12.13 17:19; ukupno mijenjano 1 put.
acika
acika
tipko
tipko

Male
Broj postova : 59
Godine : 52
Lokacija : BiH Tuzla
Datum registracije : 11.09.2013

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Što bi u Bosni kazali na rame i nizbrdo al brzo

Postaj by acika 18.12.13 17:15

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 2yk0uw4
acika
acika
tipko
tipko

Male
Broj postova : 59
Godine : 52
Lokacija : BiH Tuzla
Datum registracije : 11.09.2013

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by pirat 18.12.13 18:30

po meni je najbolje imati neku kolibicu u sumi, planini, otoku.. na nekom nepristupacnom djelu, mozda cak i zemunicu neku, ako bas ne mozete raditi na nepristupacnom terenu, u kojoj bi imali uvijek stvari i konzerviranu hranu za neki duzi boravak..
a u medjuvremenu dok se ne dogodi apokalipsa mozete je koristiti za rostiljanje i lokanje sa ekipom Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 368870
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by Otto Rino 18.12.13 20:14

Acika-imam isti takav elektrosoker
pirat-oprema stoji kraj vrata tako da ako izadem iz kuce skupim i nju usput.
Guru-ako bude nesto gadnije tipa nuklearna bomba,nece ni nuklearno skloniste pomoci(mora se izaci iz njega kad-tad) jer ako cijeli svijet bude pod efektom nuklearne bombe to ce trajati dugo.Mi se mozemo pripremiti za rat,prirodne katastrofe,kolaps sistema... ali za nuklearnu bombu nikad

Sto god da bude pomoc ce stici ali tu pomoc treba docekati ziv.

Konzerva cega?Mesnog nareska, tune?
Otto Rino
Otto Rino
tipko
tipko

Male
Broj postova : 95
Godine : 24
Lokacija : Zadar
Datum registracije : 03.11.2013

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by pirat 18.12.13 20:36

Otto Rino je napisao/la:
pirat-oprema stoji kraj vrata tako da ako izadem iz kuce skupim i nju usput.
svaki put kad izadjes iz kuce nosis sa sobom stap, kolica, 5 konzervi, 2litre vode, deku..?
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by Guru 18.12.13 21:03

Otto Rino je napisao/la:
Konzerva cega?Mesnog nareska, tune?

Ja kupujem podravkine - pasulj, grašak i sl
Guru
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 425
Godine : 39
Lokacija : Priroda
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by Otto Rino 18.12.13 21:05

Pirat-mislim na EDC,
Otto Rino
Otto Rino
tipko
tipko

Male
Broj postova : 95
Godine : 24
Lokacija : Zadar
Datum registracije : 03.11.2013

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by pirat 18.12.13 21:11

aha.. hahaha
ona ti je najbolja solucija sagraditi kakvu kolibu, tamo buksati hranu i stvari i u slucaju apokalipse imas gdje ici..
tako bi bar ja napravio, samo sto bi meni primarna zadaca kolibe bila rostiljanje Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 368870
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by Otto Rino 18.12.13 21:14

Procitaj uvod teme.
Otto Rino
Otto Rino
tipko
tipko

Male
Broj postova : 95
Godine : 24
Lokacija : Zadar
Datum registracije : 03.11.2013

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by Otto Rino 18.12.13 21:21

A osim toga ja se nadam da ce tjedan-dva nakon apokalipse stici pomoc.Kad je stigla u ratu stici ce i poslije apokalopse.
Otto Rino
Otto Rino
tipko
tipko

Male
Broj postova : 95
Godine : 24
Lokacija : Zadar
Datum registracije : 03.11.2013

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by pirat 18.12.13 21:22

ne mozes se za takve situacije pripremiti sa opremom jer nikad ne znas kad ce se to dogoditi, gdje i u kojem stanju ce te to zahvatiti..
ali ono sto mozes raditi je da simuliras takve situacije, pa ces onda vidjeti na cemu si..

pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by Otto Rino 18.12.13 21:30

A mogu se barem dijelom pripremit i simulirati takve situacije,to i planira.Zelim se vise pouzdati na sebe s malo opreme nego nositi 100l vode i tonu hrane sa sobom
Otto Rino
Otto Rino
tipko
tipko

Male
Broj postova : 95
Godine : 24
Lokacija : Zadar
Datum registracije : 03.11.2013

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by pirat 18.12.13 21:32

kako sam ti vec napisao u slucaju katastrofa, sve sluzbe su u pripravnosti i postoje protokoli po kojima se radi.. ne boj se, neces biti tjedan dana pod rusevinama.. ako ces svojevoljno otici iz urbane sredine, samo ces spasiocima otezati posao da te pronadju..

kako mislis simulirati takve situacije..?
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by Otto Rino 18.12.13 21:44

U par sekundi uzeti EDC i stati ispod stoka od ulaznih vrata,u sto kracem vremenu spustiti se niz stepenice i doci na otvorenu lokaciju.


Ima li su proslu zimu spasioci protokol za one poplave pa su se opet ljudi morali snaci.Ljudi su zvjeri,kad se najmanje nadas netko cete ubosti s leda.Ljudi ce iskoristiti to sto nema policije i ubiti nekoga.Pripremam se ja i za kolaps,rat,ostale vrste katastrofa...Primjer je kad gledas na televiziji kako su ljudi odvodeni iz sela u logore,puno bi bolje prosao onaj tko bi otisao u sumu i kad vojska ode vratio se u selo ili kad bi netko od njih imao 2-3 konzerve i pola litre vode skriveno bolje bi prosao.
Otto Rino
Otto Rino
tipko
tipko

Male
Broj postova : 95
Godine : 24
Lokacija : Zadar
Datum registracije : 03.11.2013

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by Inspektor 18.12.13 22:27

Otto Rino, spasioci nisu čarobnjaci, ali ako pogledaš upravo te poplave koje spominješ kod nas nije bilo niti jedne žrtve. Naravno da ne možeš sjesti na balkon i reći "ja čekam da me netko spasi". Podrazumijeva se da ćeš prvo pokušati pomoći sam sebi i svojim bližnjima, a tek kad sve drugo propadne računati na pomoć spasilačkih ekipa.

Inače, imaš ovdje na forumu ljudi koji su spasioci. Ja sam npr. član Državne interventne postrojbe za spašavanje iz vode. I imamo vježbe na kojima se simuliraju uvjeti katastrofe, uključujući i nasilno ponašanje, dezinformacije, paniku itd. Ima tu ljudi koji su članovi GSS-a, Policije, HV-a, Crvenog križa itd. Vjeruj mi, ljudi nisu toliko sebični kao što misliš i većina će u slučaju katastrofe ići pomagati drugima.

A kad već spominješ rat... Ljudi su odvođeni u logor jer nisu imali drugog izbora, jer im je selo bilo okruženo, jer su imali obitelji koje nisu mogli napustiti i tako dalje. Nije nitko izašao pred tenkove i rekao "vodite me u logor". Oni koji su imali sreće i mogućnosti pobjeći u šume, neki doslovno bez ičega, uspjeli su preživjeti. Neki su jednostavno instiktivno odabrali bijeg, pa ih je to spasilo. Moj djed je zarobljen i skočio je iz vlaka za njemački logor u 2. svjetskom ratu i preživio. Nije skakao jer je znao što ga čega u logoru, nego zato što se htio vratiti u rodno selo. Nekad te spasi i luda sreća. A u ovom zadnjem ratu, barem iz mog iskustva, prije svega je vladala atmosfera zajedništva. Čak i u većim gradovima. Istina, bilo je i svega ružnog, puno paranoje, puno glasina, puno smrti.

Uglavnom, nemoguće je biti pripremljen na svaku situaciju. Ali neke stvari su univerzalno korisne, a to su ti više-manje i svi ostali već rekli. Osim pametno organizirane opreme, najbitnije ti je ono što si stekao iskustvom. Ako si već odlučio pripremati se za apokalipsu, onda ti je od svih konzervi i noževa bitnije da si naviknut na boravak u teškim uvjetima. I da se u takvim uvjetima znaš snaći. Uzmi tu deku, ceradu, uže, napravi priručno sklonište i probaj prespavati u njemu. Probaj pronaći vodu u prirodi. Probaj je učiniti sigurnom za piće. Probaj se kretati terenom noću. Upoznaj se sa okolinom i putevima koje želiš koristiti. Vježbaj i uči na vlastitim greškama.
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by Otto Rino 18.12.13 22:35

Pa kazem,jednostavno pobjeci po mogucnosti s pederusom,tako da budes brz,a s druge strane naoruzan.Sve si u pravu.
Otto Rino
Otto Rino
tipko
tipko

Male
Broj postova : 95
Godine : 24
Lokacija : Zadar
Datum registracije : 03.11.2013

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by DoomsdayST 18.12.13 23:50

Naoružan...?

Naoružaj se inteligencijom, i izbjegni konflikt prije nego se dogodi, kako god znaš i umiješ...

Nikakvo oružje ti ne garantira da ćeš iz nekog sukoba izaći kao pobjednik, zbog cijelog niza razloga i varijalbli, nepoznanica...

Pokušaj zastrašivanja protivnika sa, recimo, hladnim oružjem, ukoliko se radi o određenom tipu pojedinca, može te dovesti da samo potencijalno neugodnu situaciju pretvoriš u potencijalno po život opasnu situaciju...

I nemoj mislit da ti ovo govorim zbog tvojih godina, iako je u takvoj nekakvoj situaciji i to bitno...

Uz sve mišiće, kondiciju, vježbaj najvažniji 'mišić' od svih, mozak...

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 747986
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by Otto Rino 18.12.13 23:56

Ne mislim naoruzan kao ubiti nekog nego naoruzan za prezivjeti preciznije bi bilo reci pripremljen ili naalatan ali ta rijec ne postoji pa sam rekao naoruzan.
Otto Rino
Otto Rino
tipko
tipko

Male
Broj postova : 95
Godine : 24
Lokacija : Zadar
Datum registracije : 03.11.2013

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by Sule_HR 19.12.13 0:02

Citam ovo sto lima pise i ne mogu se prestati smijati. Kad se samo sjetim sta sam ja radio za 14
Sule_HR
Sule_HR
bomber
bomber

Male
Broj postova : 100
Godine : 29
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 17.12.2013

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by Inspektor 19.12.13 0:19

Sule, ja sam sa 14 razmisljao samo i iskljucivo o tome kako da stanovitu crnokosu klinku odvucem u krevet :)EDC mi se sastojao od Durex kondoma (ne za nosenje vode) i upaljaca (ne za vatru nego zato sto je ona pusila cigarete). Moja pripremljenost je na kraju dala rezultata!


Zadnja promjena: Inspektor; 19.12.13 11:46; ukupno mijenjano 1 put.
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by acika 19.12.13 5:36

Slažem se sa prethodnim kolegom u potpunosti, treba razmišljati na vrijeme i pokušati se ne dovesti u neugodnu situaciju, nisam za oružije do krajnjih granica, treba koristiti mozak max.( zamisli stojiš sa puškom u ruci idu prema tebi dvojica, jedan sa oružijem a drugi bez oružija u koga bi prvo pucao?) Odgovor ti nadam se sve govori, savjet : Razmišljaj na vrijeme i izbjegni konflikt, ja sam majstor aikida a kad god mogu izbjegnem konflikt i vjeruj mi nikad se nisam pokajao veliki pozzzz  Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 747986 
acika
acika
tipko
tipko

Male
Broj postova : 59
Godine : 52
Lokacija : BiH Tuzla
Datum registracije : 11.09.2013

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by Otto Rino 19.12.13 14:52

Sule jesi li mozda letija kad si bija mladi kao i vecina ljudi koji su "svasta radili"
Otto Rino
Otto Rino
tipko
tipko

Male
Broj postova : 95
Godine : 24
Lokacija : Zadar
Datum registracije : 03.11.2013

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by neven 19.12.13 15:30

Inspektor je napisao/la:Sule, ja sam sa 14 razmisljao samo i iskljucivo o tome kako da stanovitu crnokosu klinku odvucem u krevet :)EDC mi se sastojao od Durex kondoma (ne za nosenje vode) i upaljaca (ne za vatru nego zato sto je ona pusila cigarete). Moja pripremljenost je na kraju dala rezultata!

Čitam sve ovo i nisam mogao odoliti :
Inspektor !
Takva pripremljenost je najbolja pripremljenost pogotovo ako je dala rezultat.
 Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 393492 
neven
neven
lingua
lingua

Male
Broj postova : 394
Godine : 56
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 21.09.2009

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by Inspektor 19.12.13 15:49

[offtopic] Nevene, vjerovao ili ne, ali i dan danas smo skupa!  Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 69343 
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by franciscus 19.12.13 20:21

Inspektor je napisao/la:[offtopic] Nevene, vjerovao ili ne, ali i dan danas smo skupa!  Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 69343 
[offtopic na kvadrat] ...što će reći da je ona bila pripremljenija od tebe Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 747986
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by gorky 19.12.13 21:18

franciscus je napisao/la:
Inspektor je napisao/la:[offtopic] Nevene, vjerovao ili ne, ali i dan danas smo skupa!  Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 69343 
[offtopic na kvadrat] ...što će reći da je ona bila pripremljenija od tebe Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 747986

Dobra:)
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by Guru 19.12.13 22:24

Ovo je najbolji završetak teme, ili svršetak!
Guru
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 425
Godine : 39
Lokacija : Priroda
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by Otto Rino 19.12.13 22:32

Dajte lock na temu
Otto Rino
Otto Rino
tipko
tipko

Male
Broj postova : 95
Godine : 24
Lokacija : Zadar
Datum registracije : 03.11.2013

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by Fratt 19.12.13 23:14

Sule_HR je napisao/la:Citam ovo sto lima pise i ne mogu se prestati smijati. Kad se samo sjetim sta sam ja radio za 14

Šta si radio,o iskusni Sule?!
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by Inspektor 20.12.13 1:56

franciscus je napisao/la:
Inspektor je napisao/la:[offtopic] Nevene, vjerovao ili ne, ali i dan danas smo skupa!  Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 69343 
[offtopic na kvadrat] ...što će reći da je ona bila pripremljenija od tebe Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 747986

Ona je survivor po rođenju - rodno mjesto: Nairobi, Kenya!
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

Prezivljavanje za normalne ljude - Page 2 Empty Re: Prezivljavanje za normalne ljude

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.