FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Fallkniven VOLCANO - at first glance

+29
PJER
DoomsdayST
franciscus
urbana_gorila
ElPrezidente
dado2
Hombre
glock
kengur32
bolle
redbeard rum
Franco G
Draxor
Spuzva Bob
poletan
neven
Mr.Cabdriver
ivo
elvin
Koaksijalac
Fratt
trolshein
mali mačak
cutlass
Igsy
chumaman
Mraz
Ikarus
NAVIGATOR
33 posters

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by DoomsdayST 31.01.13 18:36

Grind mi se čini takav, da je praktički nebitno koliko ima u leđima...

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 747986

DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Broj postova : 1227
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by Mr.Cabdriver 31.01.13 18:45

DoomsdayST je napisao/la:Grind mi se čini takav, da je praktički nebitno koliko ima u leđima...

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 747986

Istina, grind je tipičan japanski kombinirani hollow-chisel ali je i dalje jako debel profil (5.5mm na početku flat dijela profila) jer je ovo nož za lupanje po svježoj ribi, a tko je ikada vidio japansku tunu kapitalca, shvaća zašto je nož tako debel.

Ljudi moji, nije problem u cijeni noža, izgledu noža, materijalu, vrijednosti noža, ili nečijoj zaradi. A za tri minute nasamo sa tim vulcanom, i on će raditi isto što i ova Deba bez nekih AC/DC-proizvoljan broj ovdje, japanese whetstone, akansas moron ili sličnih debilana od kamenova. Slažem se da postoje dobri kamenovi i postoje loši kamenovi, ali opet je stvar koliko znaš radit sa njima. Tko zna naoštrit nož, može ga popravit i sa riječnim oblutkom. Bitna je tehnika, ne oprema.

Jedini problem je kako je nož prezentiran - bez ikakvog testiranja, dokazivanja i trunke pameti je prezentiran kao savršenstvo. A sad se autor izmotava i igra se školice.


Zadnja promjena: Mr.Cabdriver; 31.01.13 18:51; ukupno mijenjano 1 put.
Mr.Cabdriver
Mr.Cabdriver
bomber
bomber

Male
Broj postova : 114
Godine : 42
Lokacija : Pula
Datum registracije : 11.07.2010

http://www.nozevi.net/

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by NAVIGATOR 31.01.13 18:45

DoomsdayST
i meni se čini, ne znam koliko je u leđima ali mu je grind hollow sa izuzetno velikim radijusom i ta oštrica je svega 2-3 milimetra debela u većem dijelu korisnog segmenta tako da se zapravo radi o tankom sječivu koje siguran sam poput skalpela tone u sve što takne pa i papir.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by PJER 31.01.13 19:10

Mr.Cabdriver je napisao/la:
NAVIGATOR je napisao/la:debeli noževi obično slabije režu papir iako su oštri od tankih oštrih noževa.

Još jedna tehnička neistina u svrhu marketinške promidžbe. Budući da je nedopustivo od strane sponzora reći da je model zafušaren ili ovaj nije baš dobro naoštren (oba slučaja su nedopustiva za nož ovog cjenovnog ranga), onda se nabada napamet.

Oštar nož je oštar na dodir, tup nož je tup na dodir. Ako je nož tup na dodir a oštar u upotrebi samo znači da brid nije finiširan kako treba i da je pun mikrozuba koji će se brzo iskidati i iskriviti i nož će onda zbilja biti tup.

Slučajno imam pri ruci test cut noža kojeg sam prije par tjedana naoštrio potpuno strojno bez nekih fensi šmensi kamenova od parsto kuna i perverzija. Radi se o oštrici debeloj gotovo 9 mm, koja u maloprodaji košta 70-ak dolara + poštarina iz Tokija i od poprilično impresivnog čelika je, pa predlažem da pogledamo taj poučni prilog.

Usput, papir je lagano vlažan jer je bio na dnu police u hodniku pa malo zapinje u prolasku.



Odlično Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 393492
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by Fratt 31.01.13 19:37

Ovo je light sabre za moje pojmove oštrine...
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by goxxon 31.01.13 19:41

full fratt grind
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by Mr.Cabdriver 31.01.13 20:18

Fratt je napisao/la:Ovo je light sabre za moje pojmove oštrine...

Znaš gdje sam pa lako dovedemo te tupilice na maksimalni nivo koji dopuste.
Mr.Cabdriver
Mr.Cabdriver
bomber
bomber

Male
Broj postova : 114
Godine : 42
Lokacija : Pula
Datum registracije : 11.07.2010

http://www.nozevi.net/

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by Franco G 31.01.13 21:48

@Mr.Cabdriver, velite

Slučajno imam pri ruci test cut noža kojeg sam prije par tjedana naoštrio potpuno strojno ...

Jeli to neka brusilica (remen ili motor) kao što se vidi u standardnim brusionama?
Ako jest, ima te li hlađenje vodom? Poznato je, naime, da se kod strojnih brusilica razvija visoka toplina pa to može uništiti HT.

Možete li to komentirati, jer me to stvarno zanima.
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by Mr.Cabdriver 31.01.13 21:54

Imam i hlađenje i varijabilnu brzinu rotacije stroja što ne možete vidjeti u standardnim brusionama i na standardnim strojevima jer smo kolega finomehaničar i ja razvili stroj sa istosmjernim pogonom kojem se PWM modulacijom može regulirati brzina rotacije motora a bez da se oštete namoti ili značajno izgubi na snazi motora.

Ako vas je Vaš prijatelj već zadužio da me trollate (to je samo pretpostavka po ovako bazičnom i naivnom pitanju, možda griješim), pokušajte postaviti neko naprednije pitanje, ali molim Vas da bude smisleno.
Mr.Cabdriver
Mr.Cabdriver
bomber
bomber

Male
Broj postova : 114
Godine : 42
Lokacija : Pula
Datum registracije : 11.07.2010

http://www.nozevi.net/

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by Franco G 31.01.13 22:39

@Mr.Cabdriver

Gospodine Cabdriver,

moje pitanje je bilo ozbiljno i iskreno postavljeno.

Nema tu naivnosti - pitao sam jer me je zanimalo 1. dali uopće hladite (neki koji nemaju hlađenje ili polivaju vodom nakon kratkih brušenja, ili pričekaju da se na zraku ohladi), 2. dali možda imate neko automatsko hlađenje.

Možda ste opterećeni raznim diskusijama pa svugdje vidite konspiraciju. S Navigatorom se nisam vidio od vremena kad smo se sreli u ReplikArtu.

Mene, gospodine, nitko ne može zadužiti za trollanje. Uzmite u obzir moje godine i višegodišnju, makar umjerena, aktivnost na forumima, a i moja karijera znanstvenika nije u skladu s vašim sumnjama.

Znate, sreo sam više znanstvenika nobelovaca koji su zadužili čovječanstvo nekim napretkom.U druženju s njima nijedan/nijedna nisu nikad pokazali takvu arogantnost i samouvjerenost kao vi, koji, eto, imate zbirku od 280 noževa i izumili ste stroj za brušenje (na ovom posljednjem vam čestitam).

Uz to, za nekoga koji obitava u civiliziranoj Istri pokazujete (u diskusijama) netipičnu netolerantnost i nedostatak bontona. Ni 2800 noževa ne bi to moglo opravdati.

Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by Mr.Cabdriver 31.01.13 23:04

Ispričavam se zbog nanešenih duševnih boli ali do sada svaka diskusija gdje je netko pokušavao nešto pojasniti Navigatoru, bili ste očit odvjetnik pa samo logičkim slijedom zaključujem. Kao Hrvatskom znanstveniku, jasno vam je kako logika često može biti u krivu pred dogmom.

Istra se jako pokvarila u zadnjih 20 godina, što zbog doseljenika, što zbog jednostavnog trenda povampirenja svijeta - to nema veze sa ovom temom.

Znanstvenici i nobelovci me ne zanimaju jer su to titule koje mogu i ne moraju biti zarađene i dalje ne bi o tome, jer ni to nema veze sa tom temom. A ni Vaše godine me ne zanimaju jer vam po nastupima kad su diskusije koje se tiču Navigatora, ne bi vam vjerovao da imate te godine.

A što se tiče netolerantnosti i nedostatka bontona, ja nisam nikoga prozivao veleumnim, ridikulom, punjačem tintare i ostale prigorske pogrde koje mi je vaš veliki guru, odmilja božićno drvce priredio. Upitajte se što vi znate o bontonu, a kamo li o držanju nekog nivoa koji bi za jednog znanstvenika trebao biti puno viši nego da uopće uzimate nečiju stranu.

Pošto sam rekao sve što sam imao u vezi FALKNIVEN VULCANA, neću dalje pratiti ovaj proljev od posta jer bi se svi samo svađali, pa ako me nešto netko treba konkretno pitati, slobodno nek pošalje poruku na pm
Mr.Cabdriver
Mr.Cabdriver
bomber
bomber

Male
Broj postova : 114
Godine : 42
Lokacija : Pula
Datum registracije : 11.07.2010

http://www.nozevi.net/

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by Igsy 31.01.13 23:51

Rasprava odavno nema smisla u ovom tonu pošto se tu uglavnom radi o osobnim pretenzijama pojedinaca da pod svaku cijenu pobiju i javno oblate tuđe mišljenje i način razmišljanja omraženog im kolege forumaša. Svakako je na mjestu i prozivanje Navija za prikriveni marketing, ali Bože moj... ni jedna recenzija nije u potpunosti lišena toga. Ukoliko mislite da recenzist nije dao objektivni osvrt na proizvod.. OK u vašim očima mu je upravo pao kredibilitet i njegovo mišljenje nećete držati previše za ozbiljno. Ukoliko i dalje niste sigurni što je prava istina, pričekajte da se javi neko tko će pobit tvrdnje recenzista (što se po meni u ovom slučaju i dogodilo) i raspravi je tu kraj. Dalje su sve repovi nekih prošlih svađa, nesuglasica, netrpeljivosti...

Zanimljivo je i kako se u bilo kojoj temi podignutih tenzija odjednom određeni forumaši magično (čitaj na poziv drugih dežurnih svađalica) dignu iz groba te ne pridonose nikakvim konstruktivnim razgovorom o temi, a još manje nastoje smiriti tenzije, već naprotiv... tu bi moderatori trebali uskočiti, prepoznati problem i srezati ga u korijenu da se normalna rasprava ukoliko još postoji potreba za istom može neometano nastaviti. Ovo je samo moj prijedlog girdeauxu ili nekom drugom ovlašteniku kako da se pokuša temu dovesti u red, nikako kritika na dosadašnji rad koji je teži nego što neki misle.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 35
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by Fratt 01.02.13 1:15

Ste vidli,tak pametno moze govoriti samo netko tko ima Honoris status iznad avatara...spontano vam aplaudiram kolega Igsy i skidam svoj cilindar takvom gentlemanu i govorniku. Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 747986
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by Ikarus 01.02.13 8:49

@Jolender, nemam apsolutno ništa protiv vašeg postanja ali nemojte objavljivat takve postove sa namjerom da se nastavi ova "agonija" pokrenuta od moje ruke...

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 393492
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by poletan 01.02.13 10:41

Ikarus, nisi ti pokrenuo nikakvu agoniju, samo si bio iskren i po mom skromnom mišljenju objektivan. Druga je stvar što ta 2 parametra (iskrenost i objektivnost) u određenim temema nisu poželjne kategorije.

Ponegde izgleda treba samo aplaudirati radi mira u kući.

Na stadu ovaca prijedvodnik ima zvono oko vrata. Ostale ovce idu za zvukom tog zvona, ne razmišljajući o svrsishodnosti i da li put vodi na pašu ili na klanje. Ako treba biti ovca da bi bio dobar forumaš ja biram da budem troll sa svim konsekvencama.

Radije bih si kupio nož kod g. Budaka kojega su svojevremeno (ne ulazim u opravdanost) optuživali da je skup, nego što bih dao tisućice krznaša za ovaj objektivno brendiran ali diskutabilno upotrebljiv orijentalac.

Još jedna stvar: ovakva izvijena sečiva imaju svoju dugogodišnju tradiciju. Dokazana su vijekovima, ali u borbi, ne primarno u prirodi. Nemojmo praviti zlatni grumen od riječnog oblutka.
poletan
poletan
bomber
bomber

Male
Broj postova : 105
Godine : 55
Lokacija : iznad 2000 m
Datum registracije : 27.03.2011

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by Franco G 01.02.13 12:10

@ikarus

Nije mio jasno želiš li reći: jolender = poletan? Ili se odnosi na nekog drugog?

@poletan

ovakva izvijena sečiva imaju svoju dugogodišnju tradiciju. Dokazana su vijekovima, ali u borbi, ne primarno u prirodi.

Slažem se stobom. Nisam to htio sam izravno napisati no naučio sam o orijentalnim noževima (čakija, jatagan, shabaria, ...) na jednom ugaslom forumu od Senada. Ali ne vidim zašto netko nebi mogao kupiti i primarno borbeni nož?

Spyderco je, ne tako davno, izbacio Warrior, oživivši jedan stari dizajn.

U pogledu debljine sječiva ne vidim zašto nitko nije prigovarao na Cold Steelov Recon Scout koji ima debljinu 5/16" = 8mm? Neki noževi imaju drugačiju namjenu nego kuhinjska deba ili pak santoku.

Falkov A-1 je primjerice optimiziran kao survival nož za švedsku armiju. Zašto mu onda prigovarati da nije idealan za bushcraft ili izlete (one kad dođete autom do šume, izvadite gradele i pečete kobasice, a grančice sjeckate Morom).

Da malo relaksiramo polemiku? Da osvježim s par slika Spydercovog Warriora i preklopne Shabarie, kao primjera zakrivljenih oštrica. Shabaria me je oduševila kad sam je razgledao u shopu u Barceloni, no bila je preskupa.

Nadam se da ove slike zakrivljenih noževa kao ilustracija nisu off topic.

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Warrior-gunshow_8a_zps3ea45a5f

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 WarriorRockSalt1-2-2010_zpsb4e9028b

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Warrior4_zps1555f9ae

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Am2010-shabaria01

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Am2010-shabaria_blade02
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by Migach 01.02.13 12:47

Bok ekipa.
Pošto sam još uvijek mod evo ovako, svaki sljedeći post koji napišete a da nije vezan za temu ide ban od 5 dana, bez opomene i ičega!! Dosta sranja i prepiranja čiji je veći i bolji. Pročital sam ovo i stvarno se u 8 stranica nađe nekoliko postova koji opće imaju smisla.

Najbolje je Igsy napisal osvrt na ovu temu i ima pravo.

Ako želite se prepirati i veličati svoj ego, odite u dio foruma di to možete raditi, ovo ovdje je glupo.


Kroz dan-dva jer imam dosta svojih briga budem očistil temu. Hvala
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by poletan 01.02.13 23:33

Franco.

Na istom izvoru smo pili istu vodu. Otuda i moj respect prema Vama.

No nije ovde riječ o voljenju/nevoljenju borbenih noževa. Diskutira se o upotrebnoj vrijednosti volcana u outdoor/bushcraft okruženju. A za to ova oštrica nije ponajbolje riješenje kako je predstavljena u uvodu ove teme.

Punctum.
poletan
poletan
bomber
bomber

Male
Broj postova : 105
Godine : 55
Lokacija : iznad 2000 m
Datum registracije : 27.03.2011

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by NAVIGATOR 01.02.13 23:48

poletan
treba čitati pažljivije a ne samo letimično pregledati slike, nije ovo slikovnica

apsolutno nigdje nisam rekao da je ova oštrica "ponajbolja" za outdoor/bushcraft, (zapravo tko zna što si ti čitao), njezine performanse po reznim osobinama su vrlo blizu fallkovog A1 koji je velik i debeo i robustan nož te nikako ne ulazi u klasu najprimjerenijih bushcraftu.

NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by poletan 02.02.13 0:22

upravo je oštrica pravi dragulj ovog reznog alata

ručka noža je od cocobolo drveta, nevjerovatno ugodna za ruku. nož u osnovnom hvatu toliko ugodno stoji u šaci da je to skoro nezamislivo

iako ga nisam imao prilike do sada koristiti na terenu ali već prema viđenju mogu tvrditi da će ovaj nož po performansama biti najsličniji popularnom fallkovom survival modelu A1

Navigatore. Ako ovih nekoliko rečenica ne kvalificiraju navedeni nož u "ponajboljem" smislu, onda priznajem da sam samo gledao slike Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 747986 Podrazumjeva se da je ovo survival /outdooor forum pa je stoga jasno da se ovdje ne piše o škarama i grickalicama za nokte, kao ni o borbenim noževima te bajunetama.


Zadnja promjena: poletan; 02.02.13 1:46; ukupno mijenjano 1 put.
poletan
poletan
bomber
bomber

Male
Broj postova : 105
Godine : 55
Lokacija : iznad 2000 m
Datum registracije : 27.03.2011

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by NAVIGATOR 02.02.13 0:33

poletan

molio bi te da da mi ne stavljaš riječi u usta, nisi ti tome dorastao, moj posao od kojeg živim je među ostalom i prepoznati granicu kada je nešto izvađeno iz konteksta.

sve ove tvrdnje koje si me quotao za taj nož stoje, no niti jedna od njih nije povezana sa survival/bushcraft pojmom.

ništa se tu ne podrazumjeva osim da ti nastojiš ponovno nešto zakuhati,
molio bi te da me ne citiraš, ako imaš neku svoju primjedbu koja je konstruktivna i odnosi se na fallkov model volcano, OK ali molim te okani se tumačenja i prepričavanja što sam ja rekao ili nisam rekao.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by Franco G 07.02.13 23:36

Evo i jedan stari, legendarni nož koji ima zakrivljeno sječivo - REKAT Hobbit Warrior.

Spydercov Warrior kojeg sam postao je novi remake na istu temu. No izvorni dizajn je ovaj na slici

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 HobbitWarrior-dscn2544800x600_zps986fd3c1
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by Fratt 07.02.13 23:38

Kak se nosi,upside-down?
Zbunjuje me pancake futrola...
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by glock 08.02.13 0:07

taj hobbit je kopija Al Mar Warrior noža iz ranih 90tih,uvijek neko nekog kopira,nekad više nekad manje uspješno.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by cutlass 08.02.13 5:05

znaci Hobbita sam sanjao godinama ..
u 90tima mu je cijena bila 475 $ , cijelo bogatstvo , pogotovo sto je dolar bio jaci od marke ..

iskreno ova izvedba mi je bez veze ..
pravi komad je imao nazubljena leda ..
brutalan i strasan noz .. legendaran usudio bi se reci ..

hvala Franco na ovom prekrasnom vracanju u proslost Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 393492

cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by glock 08.02.13 9:59

Cutlass,sanjao si Al Mara,izašao 91.,nazubljena leđa,2 vrste zubaca,2 varijante stealt i polirana.Daj zaguglaj Al Mar Warrior,Hobbit je izašao negdje 97. mislim.

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 AMKBlackWarrior

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Almar-warrior-s

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by urbana_gorila 09.02.13 7:35

Vidim da se i dalje raspravlja o nožu iz naslova...
Bravo, bravo, tako treba, ne oftopičarit...


urbana_gorila
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1505
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by cutlass 09.02.13 12:32

glock je napisao/la:Cutlass,sanjao si Al Mara,izašao 91.,nazubljena leđa,2 vrste zubaca,2 varijante stealt i polirana.Daj zaguglaj Al Mar Warrior,Hobbit je izašao negdje 97. mislim.


mislim da nije bio Al-marov, iskreno nisam ni registrirao da su ga i oni radili..

sad cu poslikati u casopisu pa stavim fotku, srecom cuvam ih Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 69343

cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by cutlass 09.02.13 13:14

Glock , evo naso ..

na nekoliko mjesta sam nasao da se prodaju , pise HOBBIT , al nisam nigdje vidio da ima koji od AL-MAR-a, mada to je jako zanimljivo jer volim njihove nozeve , neznam kak mi je promaknulo da su ga oni radili ..

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 1009795m


i ovdje je cijeli clanak o tome nozu .. cijela prica ...


Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 1009796


idem bas malo guglat , da nema koji na prodaju Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 69343
pozz

cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by rinos 09.02.13 14:11

Nemojte puno buljit u koze Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 478256
rinos
rinos
spikač
spikač

Male
Broj postova : 668
Godine : 58
Lokacija : tu i tamo
Datum registracije : 28.09.2009

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by glock 09.02.13 17:18

Da,sjećam se,hobbit je izašel negdje 97.,ovo gore je u magazinu Tactical knives,imam to.Ima na ebayu 2-3 Warriora al su mrsko skupi,od 600usd na dalje.Pa sad nek se jave oni kojima je Vulcano pretjerano skup.A Al Mar čak i nema neki prestrašan čelik,AUS6.Sretno u traženju,Cutlass.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance - Page 5 Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.