FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

+21
divlji grab
marine317
Bare
LUKSA
Drobny
urbana_gorila
mnbvcxy
ivo
miles
puls
Mije
Target
Knife_maniac
Login
Mraz
Molokai
Vilcambu
maxina
hankok
Fratt
cutlass
25 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by cutlass 04.04.12 1:12

pozdrav svima..

evo nikako zaspati pa sam i ogladnio i citam temu "za gladne" i vidim da je u temi vise rijec o vinima nego o klopi, pa reko da otvorim ovu temu (posto je i tamo doslo do ideje da se otvori ova tema, a nitko ni poduzima nikakve mjere "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 747986 ) gdje ce ljubitelji dobre kapljice nesmetano moci divaniti i doci na svoje..

naravno i ja cu se prikljuciti toj probranoj druzbi, ne toliko u vinu koliko u "kratkom" picu.. "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 469245

za pocetak moj definitivni favorit i uvijek br.1 medu zestokim picima!
pijem ga najcesce vani, Red Lebel s Colom , borovnicom i limetom, ili solo s mineralnom, a Black Lebel obavezno čisti, s 2-3 kocke leda..

sutradan nema glavobolje, krizobolje, ne trnu mi noge, ne otpada kosa , ne frče u zelucu itd... samo zadovoljno smjeskanje i odmahivanje rukom na navode prijatelja sto sam radio vani pod utjecajem ovog "Šetaca" .... "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 368870



"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Johnniewalker




PREDIVNO PIĆE !!

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 304316
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by Fratt 04.04.12 8:20

Ja nisam neki cuger zestine,ako bas moram onda volim popiti neki dobar francuski konjak a za "daj bus spil nekaj maloga" situaciju mogu popiti jedino viljamovku ili GP.
Sa vinima je druga stvar,gemisti su mi temelj nekog pijenja,90% su u pitanju bijela vina ali ako se naleti na neki slavonski beton onda se presaltam uvijek na nekog Plavca ili Dingaca.
Zlahtina kao i pivo u restoranu gdje sam prvi put,uvijek znas kakva je tako da je narucujem dosta cesto ali uvijek probam prije sa pola litre restoranskog stolnog vina i ako je dobro ostajem na gemistima.
Radim svoje vino,par forumasa moze reci iz vlastitog iskustva kakvo je,meni odgovara nepcu jer je pitko,sa laganim alkoholima i bez tuposti,kupaza ili sortno od Silvanca i Sivog Pinota...za par tjedana se bacam u sadnju novih 450 trseva tako da nema straha da ce neka druga "kultura" uzeti pandan kod konzumacije...

Pivo sam nekad volio kad se i radilo nekim prirodnim procesom,ovo danasnje sranje koje rade od koncentrata i CO2 nebi nazvao pivom.
Ako vec pivo onda pivo u pivnici.

Za zed voda iz pipe,ove fensi smensi pizdarije iz dizajnerske staklene boce junik i evijan ne pusim pretjerano...
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by hankok 04.04.12 20:43

Još malo pa će mo postat forum za odvikavanje od alkohola "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 478256
hankok
hankok
lingua
lingua

Female
Broj postova : 452
Godine : 48
Lokacija : metković
Datum registracije : 12.12.2010

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by maxina 04.04.12 20:58

Mislio sam da će Katlasov post o "šetačima" ostati usamljen ali Fratt ga je ipak nadmašio!

Vidi se da čovjek kuži o čemu govori-potpisujem svaku riječ-mada nisam Zagorec!

Kušao sam njegovo vino koje je fino leglo na finu spizu kod barba Ive.

Kolega Fratt-sjedni 5!!!







maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by cutlass 04.04.12 21:11

maxina, pa zasto bi ostao sam moj jadan post... pa najljepse je ispiti casicu u dobrom drustvu...
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by Vilcambu 04.04.12 21:29

Evo ja kao i pukovnik Frank Slade volim popit ovo piće
"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice P4040064j

Vilcambu
tipko
tipko

Male
Broj postova : 65
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 22.10.2010

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by Molokai 05.04.12 17:28

@Fratt - Jesi probao velebitsko pivo. Po meni najbolje hrvatsko pivo.
Molokai
Molokai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 669
Godine : 47
Lokacija : Krk
Datum registracije : 26.03.2012

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by cutlass 05.04.12 18:02

hahahah, ovde je fratt glavni ispijac i "tester" "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 478256

e fratt a jesi probal gemist s kobasima , bijelim... od jagli.. "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 469245
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by Mraz 05.04.12 18:07

Druge vrste alkohola baš i ne volim ali pivo mi je nektar bogova... pogotovo ako je mutno/tamno ..

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Drooling_homer
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by Login 05.04.12 18:18

Johnnie Walker - crveni znam popit po nekim privatnim partijima. Vani obično uzmem Jack od viskija. Nevolim viski mješati s nečim, pa niti sa ledom. Ako sam doma ili kod nekoga iz frižidera mi je za prste polizati.

Vino - također ne pijem ga vani u gradu, osim ako ima gdje uzeti bocu neke solidne graševine. Inače naručiti si gemišt vani je jednako platiti 10-20kn da popiješ nečiju pišaku. Obožavam lagana bijela vina. Proizvodimo svoju domaću graševinu i nema mi ništa bolje od hladnog gemišteka uz roštilj/čobanac/prase natezat.

Pivo - Pivo čini temelj svakog mog pijanstva kad sam vani u gradu (osim u slucaju kao gore ako je dostupno dobro bijelo vino). Znači prvo se popije jedno 4-5 komada doma prije izlaska i onda vani dereš po pivu a betoniraš nekom žešćom.

Žestoko - najviše pijem redbull votku, nekako sam skužio da od tog pića uvjek zadnji do fajronta ostanem, valjda me diže taj redbul. Kako se približava kraj večeri sve manje piva a sve više redbull votke pijem.

Rakija - rakija je jedna posebna prića u mom asortimanu pića koja pijem. Obavezna sastavnica svake roštiljade i sličnih veselica po vikendicama i brdima. Poželjno jako ohlađena ali može i topla. Vino/pivo kao podloga, a beton sa rakijom. Također imam domaću svoju rakiju koja mi paše. Nevolim popit one brlje od kojih ti oči ispadnu ali može i to proći ako nema šta drugo.

No obično kad se već fino eliminiram smješam sve dostupno i napravim nered od sebe pa sam već prostudirao ljećenje mamurluka. Moj recept je: Prvo se dobro izgrigaš, ispišaš i isereš (nekad i istovremeno). Onda pojedeš nešto sa što više kruha/tijesta ako si u stanju, popiješ vode i spavanje. Ujutro opet riganje i sve to, pa jedan aspirin, pa C vitamin šumeća, pa juha i nešto masno i teško, izdrži koliko možeš da se apsorbira, pa opet riganje, pa cijeli dan lezi u krevetu.. i kad shvatiš da ni ni popodne-predvečer i dalje nije dobro opet malo nazdraviš svom kretenizmu i bude bolje. (dakle klin se klinom izbija)


"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 393492
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by Knife_maniac 05.04.12 18:34

E moj Logine, amateru "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 478256
Zasto onda pijes ako ces rigati ?

Ako si bio frajer na pocetku onda izdrzi do kraja hahaha
Knife_maniac
Knife_maniac
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1193
Godine : 35
Lokacija : sektor Istok 031
Datum registracije : 12.05.2009

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by Target 05.04.12 18:36

Riga se da se napravi mjesta za novu cugu "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 469245
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by Login 05.04.12 19:38

Target je napisao/la:Riga se da se napravi mjesta za novu cugu "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 469245

@ knife - evo ti profesionalni odgovor! "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 478256

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 393492
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by Knife_maniac 05.04.12 19:47

Ajme, onda se ispricavam, ovo nadilazi moj level. hahahahhahahah
A inace mi je to grozna stvar, dati toliku lovu za cugu i onda ju izrigati.
Knife_maniac
Knife_maniac
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1193
Godine : 35
Lokacija : sektor Istok 031
Datum registracije : 12.05.2009

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by Mije 05.04.12 19:58

Knife_maniac je napisao/la:A inace mi je to grozna stvar, dati toliku lovu za cugu i onda ju izrigati.

..slazem se sa ovim, volim popiti i mogu popiti svasta-od vode do zestice, al opijanje i riganje mi je nekako kretenski (neka se niko ne uvrijedi-nije da se i ja ne napijem povremeno, al samo jednom do sada sam rigao zbog pijanstva).
Mije
Mije
spikač
spikač

Male
Broj postova : 694
Godine : 32
Lokacija : Barban, Istra
Datum registracije : 30.09.2011

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by puls 05.04.12 20:35

Moj broj 1 (vjerojatno i 2): rakija,najbolje domaća,po mogućnosti dobra
-preferiram krušku-moj stari peče od neke male kruške,kod nas se zove "crna"-nektar bogova
-šljiva -može,može
-loza -nije mi neki okus,al isto može-tu sam nekako najsigurniji da je čista-pogodna također za pravljenje likera i "mućkanje"-tu je stavljam uz bok votki i džinu s kojim sam nekad eksperimentirao
-ostale vrste-može proći ako nije teška kemija i ako nisu kisele

Broj 3 i 4(dijele ravnopravno ovisi o raspoloženju i prilici):
crno pivo-ludilo,mada sam od njega momentalno gladan što može zakomplicirati ali i uljepšati priliku;
gemišt-opet uz odgovarajuću gastro podlogu-pola pola ili malo lakši-nisam neki stručnjak,ali znam što mi paše;obično uzmem graševinu(Ilok,Erdut,Đakovo...);danas sam konzumirao odlično iz okolice Stubice(ne znam sortu) tako da nema pravila;
inače,Fretovo vino mogu samo pohvaliti-poslije Ivinog graha(i bunceka!) ide kao mlijeko


Zadnja promjena: puls; 06.04.12 13:43; ukupno mijenjano 1 put.
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by Fratt 05.04.12 20:53

Piti i onda rigati je kao da šamaraš muzu istovremeno svirajući na liru...
Meni je oduvijek bilo zakon "voziti se na ringišpilu" kad se soba počne vrtjeti...samo je bring it on,da vidimo ko će prije odustati,ja ili želudac. "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 478256

Inače bih napomenuo da je jedan od osnovnih razloga što ne pijem pivo baš taj prokleti mamurluk drugi dan,glad u želucu i podrigavanje kao da sam cuclao bakar cijelu noć...od vina imaš finu kiselinu,od viskača ili rakiještare žgaru ko zmaj ali od tog prokletog pivu neku vražju prazninu u želucu,me no like.
Da dodam na kraju,postao sam zadnjih godina probirljiv,niti ne bilo što niti ne bilo s kim,valjda se do zove starenje...
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by miles 05.04.12 22:05

Pivo i gemišti ovisi od raspoloženja iako vino već izbjegavam zbog žgaravice pa mi pivo bolje ide, a tamna piva su priča za sebe.
Nisam nešto izbirljiv što se cuge tiče no žesticu izbjegavam ko vrag tamijan...valjda zbog mog oblokavanja "kvalitetnom" votkom i tekilom iz Lidla u mlađim danima. "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 726657
miles
miles
lingua
lingua

Male
Broj postova : 200
Godine : 32
Lokacija : Zagorska klet.
Datum registracije : 15.10.2011

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by ivo 06.04.12 9:56

Fratt je napisao/la:Piti i onda rigati je kao da šamaraš muzu istovremeno svirajući na liru...
Meni je oduvijek bilo zakon "voziti se na ringišpilu" kad se soba počne vrtjeti...samo je bring it on,da vidimo ko će prije odustati,ja ili želudac. "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 478256

Inače bih napomenuo da je jedan od osnovnih razloga što ne pijem pivo baš taj prokleti mamurluk drugi dan,glad u želucu i podrigavanje kao da sam cuclao bakar cijelu noć...od vina imaš finu kiselinu,od viskača ili rakiještare žgaru ko zmaj ali od tog prokletog pivu neku vražju prazninu u želucu,me no like.
Da dodam na kraju,postao sam zadnjih godina probirljiv,niti ne bilo što niti ne bilo s kim,valjda se do zove starenje...

Da, primjetio sam pri prvom, po vašem ponašanju, strahujem i zadnjem susretu "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 166116 niste popili ni kapi. Očito vam se društvo dopalo. Nemojte vi sad meni o predupalnim procesima i azitromicinu... "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 321675
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by mnbvcxy 06.04.12 16:40

1. rakija (preferiram krušku i šljivu) dvije do tri pa,
2. dobro bijelo vino ili gemišt;
ako 1 i 2 nema onda,
3. kasačko - velebitsko pivo (ima još svijetlo i tamno), ali idu i druge vrste
4. crno vino - od njega najbrže padam

uvijek treba malo razuma kod bilo koje vrste inače dođe do nus pojava "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 478256
mnbvcxy
mnbvcxy
tipko
tipko

Male
Broj postova : 99
Godine : 46
Lokacija : GS
Datum registracije : 10.05.2010

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by Fratt 06.04.12 18:09

ivo je napisao/la:
Fratt je napisao/la:Piti i onda rigati je kao da šamaraš muzu istovremeno svirajući na liru...
Meni je oduvijek bilo zakon "voziti se na ringišpilu" kad se soba počne vrtjeti...samo je bring it on,da vidimo ko će prije odustati,ja ili želudac. "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 478256

Inače bih napomenuo da je jedan od osnovnih razloga što ne pijem pivo baš taj prokleti mamurluk drugi dan,glad u želucu i podrigavanje kao da sam cuclao bakar cijelu noć...od vina imaš finu kiselinu,od viskača ili rakiještare žgaru ko zmaj ali od tog prokletog pivu neku vražju prazninu u želucu,me no like.
Da dodam na kraju,postao sam zadnjih godina probirljiv,niti ne bilo što niti ne bilo s kim,valjda se do zove starenje...

Da, primjetio sam pri prvom, po vašem ponašanju, strahujem i zadnjem susretu "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 166116 niste popili ni kapi. Očito vam se društvo dopalo. Nemojte vi sad meni o predupalnim procesima i azitromicinu... "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 321675


To jednostavno nije istina and you know it Ajvo,nisam se već dugo toliko muĆio ko taj dan...nazdraviti s probranom ekipom a zadržati se unutar doktorskih naputaka,GADNA PATNJA! "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 166116
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by puls 07.04.12 14:54

Istina,svaki tvoj pokret,svaki čin,svaka riječ,čak i misao,svaka pora odavala je patnju. "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 304316

I sam radi toga patih. "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 676815

Sad čekamo pjesmicu,jer tolika patnja morala je inspirirati...
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by maxina 07.04.12 17:58

i ja čekam pokoji stih jer onakva bol ne prolazi bez tugaljke od bar 86 strofa by Fratt!!
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by urbana_gorila 07.04.12 20:49

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 201008280242000.bairnsfather-logomm

http://www.bairnsfather.net/en/

Od 18 puta nagrađivanog za najbolji absinth tvorca absintha dolazi specijalna poslastica, 100% pridodan, od ručno branog ljekovitog bilja, sa 35% thuyona - Bairnsfather Bitter!

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Bairnsfatherbit05-1_big

Proizvođač o procesu proizvodnje:

"Absinth i Bitter proizvodnja :

Mi proizvodimo naš Absinth koristeći samo bilje, visokokvalitetni špirit u zrnu, pravi šećer ( ne glukozu ili kukuruzni sirup ) i nefiltriranu planinsku vodu s izvora. Naš Absinth započinje svoj život kao i svaki pravi absinth: apliciranjem špirita (poljoprivredni prirodni etilni alkohol) na veliku količinu bilja. Ovaj mix bilja i špirita zove se natopljeno bilje u alkoholu (Macerate), a proces namakanja bilja u alkoholu se zove MACERATION.
Maceration je način na koji se pravi absinth proizvodi od prvog dana, a isti proces se koristi i danas od strane distiljerija u Francuskoj i Švicarskoj. Jedina razlika između njih i nas je način na koji tretiramo MACERATE*. Distiljerije uništavaju jako puno ljekovitih svojstava MACERATE-a i to procesom destilacije u kojem se molekularne strukture uništavaju u toku destruktivnog procesa zagrijavanja MACERATE-a do točke vrelišta za alkohol. Distiljerije su također ograničene zakonima fizike. Samo će komponente koje prežive proces pretvorbe u plinovito - pa nazad u tekuće stanje biti u završnom proizvodu. Samo komponente s temperaturom vaporizacije manjom ili jednakom onoj od alkohola će biti prenesene u finalni proizvod. Svaka komponenta koja nije u stanju preživjeti dvije promjene u njihovim temeljnim stanjima postojanja (tekuće-plinovito-tekuće) ili sa većom točkom vrelišta od alkohola neće biti u završnom proizvodu i nikakvi "stručnjaci distiljeri" ili " distiljerijski majstori " ne mohu promijeniti ove činjenice. Komponente u završnom proizvodu destiliranog absintha ovise o zakonima fizike, a ne o vještini distiljera.

Zašto su destilirali u prošlosti? Odgovor je jednostavan: nedostatak tehnologije za filtraciju. Kada je MACERATE- napravljen, odnosno kad je bilje pomiješano s alkoholom, rezultat je tekućina puna esencije biljke, od fine prašine do velikih dijelova cvijeća, lišća, sjemenki. Slijedeći problem za proizvođača je kako odvojiti tekućinu od krute tvari – kako filtrirati MACERATE – jer nitko ne želi piti sitne komadiće biljaka, a niti mutno alkoholno piće se ne smatra kvalitetnim. Najjednostavniji i najlakši način za postizanje filtracije je destilacija, a rezultat je bezbojna čista tekućina bez komadića bilja. Međutim, najlakša i najbrža metoda ne znači i najbolja metoda. Destilacija po svojoj prirodi uništava mnoge ljekovite komponente bilja upotrijebljenjog u procesu MACERATION. Ranih 1800-tih godina metode filtracije su osim destilacije, uključivale uporabu azbesta i dlaka kao sredstva za filtriranje. To nisu najpoželjniji načini niti je produkt dobiven na taj način bistar kao tekućina dobivena destilacijom.

Mi filtriramo naš MACERATE bez destruktivnog procesa grijanja i vrenja ili povećanja molekularnog kretanja u procesu MACERATION do tog stupnja da molekule koje su spojene budu separirane jedna od druge i " odlete" i njihovo trenutno stanje je potpuno uništeno. Naš Absinth se filtrira šest puta uključujući i smrznuto filtriranje, pri kojem se kompletan sadržaj hladi do temperature 0° C u posebnom rezervaru prije nego što filtracija počne. Ova metoda je bazirana na teoriji molekularnog kretanja. Kada temperatura Absintha pada, prostor između molekula se smanjuje, forsirajući komponente koje su nekad bile razdvojene, na povratak u kruto stanje, što dozvoljava da komponente budu filtrirane. Ovom metodom filtriranje je puno kvalitetnije i efikasnije nego da se radi na sobnoj temperaturi.
Sjetite se kako uživate u vašoj šalici kave, espresso-a ili čaja, kako je njihova aroma i okus predivan. Ovi napitci su napravljeni filtracijom MACERATE-a ( lišće čaja, ljekovito bilje, zrnca kave i voda ). Sada zamislite kakva bi ta aroma imala miris i okus kada bi destilirali vašu kavu ili čaj, a nakon toga to razrijedili ? Ova usporedba je potpuno ista i s Absinthom. Zato ne vjerujte marketinškim sranjima o "majstorima destiljerima" i o tome kako " pravi absinth " mora biti destiliran i da je bolji od nedostiliranog. Ova ideja "majstora destiljera" i " umjetnika destiljera " je pogotovo smješna zbog toga što se destilacija alkohola zasniva na fizici: ethanol vrije na 78.1 °C i bez obzira kako dobar umjetnik ili majstor bio, ova činjenica je neosporna."

Od same pomisli na taj božanski nektar i njegovih 35% thuyona mi se pomuti u glavi... Ako od ove jedne boce na donjoj slici vidite 3 - gotovi ste i uskoro počinjete štedjeti da skupite 390 kn koliko dođe litra tog raja u boci.

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 574_0

http://www.artemisia-absinthium.hr/detail.php?proizvod_id=2

urbana_gorila
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1505
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by Drobny 08.04.12 7:11

"Betoniranje" mi je po svojoj filozofiji slično "batoniranju". No, neumjerenost je odlika mladosti, a to je faza koju sam davno, davno prošao, tako da danas volim uživati u dobroj kapljici a ne samo trpati je u sebe.

Žestice: pijem ih rijetko, preferiram Dimple od blendid viskija a Glenffidich od malt. Prvog volim "on rocks", drugog preferiram čistog.
Konjaci: uglavnom ih pijem još rijeđe, nekad sam na tulumima lokao Skenderbeg "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 747986, danas ću pijuckati kakav Martell ili Courvosier. Ali da ću baš umrijeti bez njih- neću...
Rakije: dobra šljiva, ali dobra, ili vilijamovka, to se ne odbija. U poslijednje vrijeme paše mi medica.
Vino: obožavam tramince. Iločki u svim varijantama mi je piće za guštanje. No, najbolji na koji sam do sada naišao bio je mađarski Balatonboglari. Nedavno sam otkrio Mikleušićev Škrlet, također mirisno vimo voćnog okusa koje me se jako dojmilo i danas će biti posluženo na blagdanskoj trpezi. Gemištacija samo u društvu, obično poslije sporta i uglavnom od prihvatljivo dobrih domačih vina. Od crnih vina izdvajam domaći kraški Teran, pravo oporo, tvrdo težačko vino i dobar Babić. Dobar prošek uvijek!
Pivo: nekako sam najviše navikao na Tuborg koji inače (kao i sve lagere koji su svi na isti kalup) zovem disko pivo, no najviše uživam u pivima punog okusa, a ima ih nebrojeno mnogo tako da volim istraživati. Ne mogu prežaliti pivovaru u Đakovu koja je kratko vrijeme proizvodila odlično pivo Kellsberg, nešto najsličnije pilsnerima što sam kod nas probao, ali koja je morala zatvoriti zbog slabe prođe na tržištu naviklom na lager vodice.

Sretan vam Uskrs i živjeli!

Drobny
tipko
tipko

Male
Broj postova : 67
Godine : 66
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 05.05.2011

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by ivo 08.04.12 11:06

@Fret, of kors aj nou, ajm džast kiding.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by puls 05.12.12 16:36

Evo, već 8 mjeseci nitko ništa nije popio.....osim par piva na onoj temi... "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 304316
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by LUKSA 07.12.12 21:33

Sidjela mi se loginova " ispovjed " jebenica!

Vode se treba nalokati, makar na silu!
Osobno dolazim sebi čajnim mješavinama i fantastično funkcionira! Za tri sata od buđenja si kao nov, miris , okus čaja diže do nebesa!
Prije ako mogu popiti vode koliko možeš i pojesti nešto, ujutro isto tako ( pojesti ) , voćni sokovi su isto izvrsni za mamurluk!
Ali najbolje se je dobro iznojiti ili raditi nešto, trčanje, tretana, rad bilo kakav!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by Bare 08.12.12 10:51

...s čim se krene u akciju s tim se završava "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 69343
osim kad je piva u pitanju onda se prisiče s nečim kratkim(pelin,šljiva...)
i naravno sve se to mora popratit s tim da se uvik nešto ubaciva u kljun-nema zime onda "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 393492 "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 690498
Bare
Bare
tipko
tipko

Male
Broj postova : 73
Godine : 41
Lokacija : St
Datum registracije : 10.11.2012

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by marine317 08.12.12 10:55

dečki ,kad pada snijeg ,višnjevac najbolje paše "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice 368870 . Jel tako?
marine317
marine317
lingua
lingua

Male
Broj postova : 348
Godine : 27
Lokacija : Bremen
Datum registracije : 10.11.2012

[Vrh] Go down

"PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice Empty Re: "PUTNA" - Tema za ljubitelje dobre kapljice

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.