FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Lov na Klena Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Lov na Klena Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Lov na Klena Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Lov na Klena Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Lov na Klena Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Lov na Klena Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Lov na Klena Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Lov na Klena Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Lov na Klena Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Lov na Klena Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Lov na Klena Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Lov na Klena Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Lov na Klena Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Lov na Klena Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Lov na Klena Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Lov na Klena Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Lov na Klena Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Lov na Klena Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Lov na Klena Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Lov na Klena Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Lov na Klena Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Lov na Klena Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Lov na Klena Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Lov na Klena Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Lov na Klena Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Lov na Klena Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Lov na Klena Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Lov na Klena Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Lov na Klena Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Lov na Klena Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Lov na Klena

+15
Dule
puls
svastar
Nubilus
Habek
Askathar
creborn
nordfjord
ivo
Surfer
ante5555
podravec
yasko
oetzi
ikominator
19 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Lov na Klena Empty Lov na Klena

Postaj by ikominator 09.02.12 22:36

Glupo mi je zapocinjati temu,kopirati nesta iz literature i ovdje objaviti.
Iznositi cu svoja iskustva i volio bih da netko iz ovoga nauci nesta sto ce mu pomoci u lovu na ovu preljepu ribu!

Klen je jako hlapljiva i nevjerovatno plasljiva riba.Lovi se cjelim nizom mamaca:skakavci,strizibube,muhe,visnje,maline,kupine,plod Gloga,crvima,rovcima,te raznoraznim varalicama.
Lov na potocima:
Skakavac,strizibuba,muha-u pravilu volim ostaviti krilca i nožice insekta,jer tako sto vjernije oponasam pljen za Klena.Sto manji plovak,malo olovo i obicna udica "za bjelu ribu",su idealni za lov na potocima.U pravilu kod Klena nema cekanja,vec kod prvog zabaca,poteze jako.Ne preporucujem cekanje,jer tako mamimo sitnije primjerke,sto naravno nije pravilo,jer se zna"zaletiti i veci komad!Preporucam sto cesce zabacivanje uz lagano pljuskanje.Moje osobno pravilo je:"jedna riba-mjenjaj mjesto",jer prilikom ulova veliki primjerci se jednostavno uplase i nece opet doci dokle god smo mi tu!Mjenjanjem mjesta,nakon ulova-zagarantirani uspjeh!
Maline,kupine,visnje,rovak-Veci plovak,olovo i udica.
Dubinu stavljam vecu od same dubine potoka.U ovom slucaju potrebno je cekati oko 10-15 min.Po mojem iskustvu nikada nije dosao manji Klen od 1 kg.I uglavnom to je to,nema filozofije,sto tisi biti i uspjeh je zagarantiran!
Lov po noći bubama-Lagano samo pljuskamo mamcem po povrsini,ne spustajuci plovak,tome Klen jednostavno ne moze odoliti!
Varalice - Probao sam ga hvatati na raznoraznim okolnim potocima,no nikada nisam imao uspjeha,kao na Rijeci Savi!
Obozavaju mali Meps i primjerci su zaista krasni!

"Ukratko" to bi bilo to!Slobodno komentirajte,kudite,hvalite.Ako sam nekome ovime imalo pomogao,biti cu zadovoljan!

ikominator
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 21
Godine : 44
Lokacija : Slavonski Brod
Datum registracije : 07.02.2012

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by oetzi 09.02.12 22:44

nekad davno Lov na Klena 69343 kad sam bil ribič,najvećeg klena (oko 30cm to je kapitalac na potoku na kojem sam lovio) ulovio sam na puža golaća ,kao što ste naveli ugriz je slijedio odmah nakon što je mamac pao u vodu
oetzi
oetzi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 923
Godine : 39
Lokacija : koprivnica
Datum registracije : 25.07.2010

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by yasko 09.02.12 22:47

ja sam klenova nahvato se na kupi... najjednostavnije..uzmes masku i osti i ides uz obalu Lov na Klena 747986 ...hah bilo je i somova ..ali klena najvise jer se vole skrivat pod korjenjem i iza i ispod kamenja ...
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by podravec 09.02.12 22:58

ja sam prije na našem potoku "glibokom"(ime potoka) lovio ribe,ali danas više ne jer je jako zagaćen.ljudi znaju i gnojnicu spuštat u njega,smeća na svakom ćošku a i dubina mu je 20cm

podravec
tipko
tipko

Male
Broj postova : 61
Godine : 25
Lokacija : kc
Datum registracije : 09.02.2012

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by ante5555 10.02.12 11:00

iko samo dijeli svoje znanje sa namaLov na Klena 393492
ante5555
ante5555
spikač
spikač

Male
Broj postova : 654
Godine : 42
Lokacija : weener-germany
Datum registracije : 31.10.2011

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by Surfer 10.02.12 11:07

Moje iskustvo je da nema potrebe mijenjati mjesto nakon ulova jer sam znao naloviti desetke komada na istom mjestu bez problema.

Ono što je bitno je sakriti se da te klen ne vidi, kao kad se lovi ušata u plićaku uz obalu na moru.
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by ivo 10.02.12 13:10

@Kolega Iko, molim te, još malo detalja, što ti padne na pamet. U koje doba godine ? Bistra voda, mutna voda ? Ne bi li lov živim bubama bio bolji bez plovka, na samoj površini ? Kedericom ili s rolom, na puštanje ? Pronašao sam jedan relativno nepoznat potok, kroz šumetinu vijuga, na mjestima ima širina preko 5 , a dubine 1,5 m, moralo bi bit klena, žao mi je što nisi bliže, da ti pokažem. Nisam ih vidio, ali i sami potok sam obilazio već za ljute zime, pa računam da se riba umirila u nekim zimovnicima.

@Kolega Surferu, ušati sam se u životu stvarno nalovio, stotine kila. Najviše iz broda, sidrit provom, pa lovit s krme, niz kurenat "a volo", ali i s kraja štapom. Nikad je nisam ulovio niti vidio u samom plićaku.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by Surfer 10.02.12 13:38

ivo je napisao/la:

@Kolega Surferu, ušati sam se u životu stvarno nalovio, stotine kila. Najviše iz broda, sidrit provom, pa lovit s krme, niz kurenat "a volo", ali i s kraja štapom. Nikad je nisam ulovio niti vidio u samom plićaku.

MA krivo sam se izrazio.
NE u plićaku, nego odmah uz obalu.
Ja sam se ušate nalovio na Mljetu, odmah uz obalu uz otvoreno more, kad more zapjeni,
ja sa obale sakriven iza stijene samo bacim štapom u pjenu jedva metar od obale.
To sam nazvao "plićak", nije plićak jer je duboko nego je odmah uz obalu.
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by ivo 10.02.12 14:43

E, to je drugo, tako da. Pogotovo kad su valovi od juga, u toj će ti pjeni i šarag rado zagrist. Jedino je malo sranja kad prva riba ispadne s udice, onda se znaju razbježat na kraće ili duže vrijeme. Dok ne, idu jedna za drugom.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by ikominator 10.02.12 14:44

[quote="ivo"]@Kolega Iko, molim te...

Klen kao riba,voli tekućicu i cistu vodu.Kazu gdje je Klen,tu je voda cista!
Tako da na tome tvome potoku,ne znam jel ima Klena,ali znati ces ga vidjeti na povrsini u Ljeto kada se sunca!Zasto kod pljuskanja koristim cep?Iskreno-ne da mi se skidati!
Potoci gdje se moramo"skrivati",uglavnom su prepuni grmlja,drveca..tako da je neprakticno koristiti teleskope sa vodilicama,jer zapinu u granje+jos sto su potoci mali i nema potrebe daleko zabacivati!Najobicniji dvodjelni stap cc 2.5-3 m je idealan za takav lov!
Zaista je plasljiv i vjeruj mi kada ti se zakaci maconja od cc 2-2.5 Kg,sa tako malim stapom,dosta pljuska i poplasi velike primjerke-zato mjenjam mjesto!
Ljeti kada su na povrsini,obozavam ih loviti,jer ih vidim i takoreci biram primjerke,bacajuci im mamac pred nos.Ako ne "povuce na prvu",lagano potegnem(trznem) stapom,mameci ga glumeci bubu na povrsini.
Kao i vecina rijecnih riba,zadrzavaju se u dubljacima ispod nekakvog drveta ili grma,manji primjerci su uglavnom u plicaku.
Proljece,Ljeto,Jesen rano ujutro ili posljepodne,najbolje grize,mada i u samo podne kada su na povrsini!Znaci gotovo cjele godine!I zimi ga netko lovi-ja osobno nisam probao!(Nisam siguran 100% koje je to doba-pa cu laicki)Kada Topola cvate,ono-kada na povrsinu potoka pada cvjet(poput paučine),kasno posljepodne,po mome iskustvu-samo veliki primjerci napadaju kao nenormalni!Znalo mi se desiti da mi tada,po dva komada odjednom,napadnu i udicu i plovak :-).
Eh sada ima "fora" koju neki ovdje lokalci koriste za ulov SAMO KAPITALACA!

Mi to zovemo samica.Trokuka se veze na najlon,na svojih 20-tak cm od trokuke se stavi nekakav uteg,te na sami kraj najlona koji je dug oko 5-10 m se veze omča.
Mrmak ili rovac se nabije na tu trokuku i zabaci se u potok u dublje mjesto.Omca se jednostavno zaveze za drvo.Samica u pravilu prenoći te se ujutro jednostavno izvadi upecana riba.Trokuka je poprilicno velika,jer time izbjegavaju da im mamac pojede sitniji Klen!Dosta su uspjesni sa tim samicama,ja osobno se grozim takvih stvari i takve ulove ne smatram sportskim.Riba se jednostavno mora ubiti da bi se trokuka izvadila.

Mene ovdje ti lokalci gledaju kao luđaka zato sto pustam svaku ribu koju ulovim.
Boli me kita sta pricaju,ja u tome uzivam.
Moj naj primjerak je bio Klen oko 40-45 cm,zaista AZDAJA,nisam ga vagao niti mjerio,nego onako od-oka.Uspio sam ga slikati i ta slika i dan danas stoji u ribolovnom drustvu som,kao ulov godine.Fotkati cu je i ovdje postati da vidite,o kakvom je ljepotanu rijec!Ostali primjerci su se kretali oko svojih 20-30 cm.vec 15-tak godina nikada mi se vise nije pojavio veci primjerak!

Na Savi sam samo Mepsom vabio Klena primjerke 20-25-cm.nikada nisam uspio na nista drugo ga uhvatiti.

ikominator
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 21
Godine : 44
Lokacija : Slavonski Brod
Datum registracije : 07.02.2012

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by nordfjord 10.02.12 15:32

Ti me šiješ po večini tvojih postova,nego koja je poanta tvojeg posta i dali češ tako i o ostalim ribama koje se sad love.Znaš li što o ščukama i somu.Več dugo nisam jel pečenu ribu na žaru a znam da mi tak paše .Kad.Najbolje u prolječe kad vrbe propupaju a list još nije vani.Plus malo slanine i stavit dolje kruh da na njega kaplje.Od same pomisli prorade mi kiseline i slina se cijedi.

nordfjord
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 56
Lokacija : od trsta do zemuna
Datum registracije : 28.06.2011

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by ikominator 10.02.12 16:14

nordfjord je napisao/la:Ti me šiješ po večini tvojih postova,nego koja je poanta tvojeg posta i dali češ tako i o ostalim ribama koje se sad love.Znaš li što o ščukama i somu.Več dugo nisam jel pečenu ribu na žaru a znam da mi tak paše .Kad.Najbolje u prolječe kad vrbe propupaju a list još nije vani.Plus malo slanine i stavit dolje kruh da na njega kaplje.Od same pomisli prorade mi kiseline i slina se cijedi.

Pa tema je o Lovu na Klena,zato moram tako opširno =)

A Štuka ko štuka,ja naj uspjehe sa imao sa varalicom od odrezane žlice koju je moj did Duje napravio kada je u Slavoniju doselio Lov na Klena 747986
Nisam bas hvatao kapitalce,samo"palačinke"-tj male Štukice!

ikominator
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 21
Godine : 44
Lokacija : Slavonski Brod
Datum registracije : 07.02.2012

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by ante5555 10.02.12 18:34

bravo iko,Lov na Klena 304316
ante5555
ante5555
spikač
spikač

Male
Broj postova : 654
Godine : 42
Lokacija : weener-germany
Datum registracije : 31.10.2011

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by creborn 10.02.12 20:03

Smijem i ja rec koju?

Ajmo po redu... vidim tu par nelogicnosti... prvo.. ribolov ostima,., rukama.. samicama .. je ZABRANJEN i podlozan prekrsajnoj prijavi od strane ribocuvara. Naravno.. ribolov bez valjane dozvole takodjer.

Nadalje.. duzina i snaga stapa je apsolutno individualna. JA lovim Klena stapom od 6,6 ft i snage 10lb.. to je otprilike 10,5g bacanja. Nema potrebe za jacim. Klen voli cistu vodu? klen voli sve. Lovio sam ih i u gore navedenom potoku gliboki.. iznad i ispod svinjogojske farme.. lovio sam ih na Bednji u Ludbregu.. i najvise ih ima ispod ispusta kanalizacije.. lovio sam ih u Pozegi na Orljavi koja je sve samo ne cista....

Bit lova klena je tih pristup.. prozdrljiv je i pojest ce sve.. bube.,..voce... varalice.. gliste.. manje ribe. NAravno. lovim ga iskljucivo varalicama i ljeti musicarenjem. Najveci 1,2 kg.. 35cm. Jebga.. imao i veceg ali odvinuo mi kopcu...U svakom slucaju fantasticna i borbvena riba

Pustajte ribe da bi i nasa djeca imala sto loviti

C&R

creborn
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 28
Godine : 42
Lokacija : Kc-vž
Datum registracije : 30.11.2011

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by Surfer 10.02.12 20:34

creborn je napisao/la:Smijem i ja rec koju?

A JA lovim Klena stapom od 6,6 ft i snage 10lb.. to je otprilike 10,5g bacanja. Nema potrebe za jacim.
C&R

Misliš 1 lb?
Moji šaranski su 2.75 lb
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by creborn 10.02.12 20:44

ne.. mislim 10lb...

saranski blank sa lb oznacava parabolu stapa.. ili tezinu od kojom se stap savija do neke mjere. tako nesto

japanci i ameri sa lb oznacavju snagu spage koju koristis...

creborn
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 28
Godine : 42
Lokacija : Kc-vž
Datum registracije : 30.11.2011

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by ikominator 10.02.12 21:43

Dragi creborn.Sve sto sam napisao je iz mojih osobnoh iskustava,sta nikako nije pravilo,no to sam napomenuo na pocetku.Voli cistu vodu...naravno da se moze uhvatiti gotovo svugdje,ali ne u tolikim kolicinama gdje je zagadeno.Tu tezu pamtim,daaavno kada sam procitao u onoj literaturi koju smo svi mi morali procitati,prije no sto po prvi puta dobijemo dozvolu-sjecate li se toga?Mislim da to danas se vise ne treba!
Naravno da je samica zabranjena i okrutna,ali ja ju nikada nisam koristio-no i to sam naveo!
6.6ft,10lb...nikada se ne zamaram sa time,niti ne znam puno o tome,uzmem ono sto mi je pri ruci i pecam.Navodio sam ono sto je logicno i prakticno.Ako nekome treba pribor vrijedan 25 000 KN da bi izvadio ribu tesku 2 KG onda taj nema pojma o pecanju!

ikominator
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 21
Godine : 44
Lokacija : Slavonski Brod
Datum registracije : 07.02.2012

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by creborn 10.02.12 22:37

hm... lov klena na malom potoku sa 3 m stapom? ili si mislio iskljucivo na savu?

creborn
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 28
Godine : 42
Lokacija : Kc-vž
Datum registracije : 30.11.2011

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by ikominator 10.02.12 23:04

creborn je napisao/la:hm... lov klena na malom potoku sa 3 m stapom? ili si mislio iskljucivo na savu?

Da 3 m za potok u kojemu pecam,a za Savu koristim 3.5m teleskop.

ikominator
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 21
Godine : 44
Lokacija : Slavonski Brod
Datum registracije : 07.02.2012

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by creborn 10.02.12 23:32

ajd dobro...tvoj ribolov.. Lov na Klena 69343

creborn
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 28
Godine : 42
Lokacija : Kc-vž
Datum registracije : 30.11.2011

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by ivo 13.02.12 8:29

Surfer je napisao/la:
creborn je napisao/la:Smijem i ja rec koju?

A JA lovim Klena stapom od 6,6 ft i snage 10lb.. to je otprilike 10,5g bacanja. Nema potrebe za jacim.
C&R

Misliš 1 lb?
Moji šaranski su 2.75 lb

Naravno da misli na 1 lb, ili ne zna o čemu priča. Čak su i spod štapovi rijetko preko 5 lb. Štap od 10 lb bi bio idealan za došlepat skelu kojoj je pukla sajla. I ja preferiram 2,75 lb štapove, s laganijim olovom (ono od 120 g je riskantno i zabacivati s njima), čisto radi većih paraboličnih performansi, gušta kod izvlačenja. Makar, imam tri komada, vrhunska, Prologicova od 3 lb jačine, eno ih, skupljaju prašinu u ormaru, još zapakirani.

@ Iko, hvala ti što si podijelio s nama svoja iskustva, jedva čekam da zatopli, pa da na svojoj tajnoj lokaciji isprobam tvoje savjete, Razumije se, ukoliko klena tamo uopće ima.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by creborn 13.02.12 8:44

Ne..ne mislim na 1lb nego na 10lb. I da..znam o cemu pricam. To sto vi neznate je vas problem. Spinerski stapovi..pogotovo japanski i americki imaju drugaciji nacin oznacavanje snage stapa. Imaju lure weight..sto je idealna tezina varki za rad..te line strenght..koja oznacava snagu stapa..tocnije spage ili najlona koji se koristi na tom stapu. Moj stap je 4-10lb snage..i 5-10,5g tezine bacanja...ako vam i dalje nije jasno...provjerite na stranici major crafta..model beneyro. Ili bilo koji stap za bassa oznake ML.

Nije saranija sav vid ribolova...postoje i drugi stapovi....

creborn
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 28
Godine : 42
Lokacija : Kc-vž
Datum registracije : 30.11.2011

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by ivo 13.02.12 9:53

@ Kolega creborn, pa upravo o tom i govorim, mjere u librima ili funtama se i odnose na težinu tereta optimalnu za zabacivanje štapa na kojem su napisane i pod njima se u cijelom svijetu podrazumijeva "jačina" štapa, s tim da je na varaličarskim štapovima uobičajeno da je ta snaga često izražena u europskim mjerama (gramima). Pa i u špinerskom žargonu, bar tako tvrde moji prijatelji Žac Ultegra i Kristijan Draganović Rista, ljudi koji slove za eminentne varaličare. Ali, možda ni oni ne znaju, pa sad imamo problem kod troje ljudi. Line streght ili jačina strune je posve druga tema.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by creborn 13.02.12 11:13

Rista je prvo saranas..onda spiner..a zvrndo...cisto sumnjam da ti je to tako objasnio. 4 osnovne stvari se koriste u oznacavanju stapova..duzina ili lenght u stopama..nosivost strune namjenjena za taj stap ili line oznacen u librama koje su oznake za masu...preporucena tezina varalice ili lure wt u uncama i oznaka akcije...UL..L..M..MH..itd...ima zac moj broj...pa mu reci nek i meni pojasni....

creborn
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 28
Godine : 42
Lokacija : Kc-vž
Datum registracije : 30.11.2011

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by creborn 13.02.12 11:21

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Fishing_rod
procitaj specification dio
evo..ako meni ne vjerujes..imas stapove i 15lb "cak"..da ne govorim o casting stapovima..ili musky stapovima

creborn
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 28
Godine : 42
Lokacija : Kc-vž
Datum registracije : 30.11.2011

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by ivo 13.02.12 12:05

creborn je napisao/la:Smijem i ja rec koju?

Ajmo po redu... vidim tu par nelogicnosti... prvo.. ribolov ostima,., rukama.. samicama .. je ZABRANJEN i podlozan prekrsajnoj prijavi od strane ribocuvara. Naravno.. ribolov bez valjane dozvole takodjer.

Nadalje.. duzina i snaga stapa je apsolutno individualna. JA lovim Klena stapom od 6,6 ft i snage 10lb.. to je otprilike 10,5g bacanja. Nema potrebe za jacim. Klen voli cistu vodu? klen voli sve. Lovio sam ih i u gore navedenom potoku gliboki.. iznad i ispod svinjogojske farme.. lovio sam ih na Bednji u Ludbregu.. i najvise ih ima ispod ispusta kanalizacije.. lovio sam ih u Pozegi na Orljavi koja je sve samo ne cista....

Bit lova klena je tih pristup.. prozdrljiv je i pojest ce sve.. bube.,..voce... varalice.. gliste.. manje ribe. NAravno. lovim ga iskljucivo varalicama i ljeti musicarenjem. Najveci 1,2 kg.. 35cm. Jebga.. imao i veceg ali odvinuo mi kopcu...U svakom slucaju fantasticna i borbvena riba

Pustajte ribe da bi i nasa djeca imala sto loviti

C&R

Aj giv ap.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by ivo 13.02.12 12:18

creborn je napisao/la:Rista je prvo saranas..onda spiner..a zvrndo...cisto sumnjam da ti je to tako objasnio. 4 osnovne stvari se koriste u oznacavanju stapova..duzina ili lenght u stopama..nosivost strune namjenjena za taj stap ili line oznacen u librama koje su oznake za masu...preporucena tezina varalice ili lure wt u uncama i oznaka akcije...UL..L..M..MH..itd...ima zac moj broj...pa mu reci nek i meni pojasni....

Rista je prije svega odličan i svestran ribič, za mene i dobar čovjek, dugo ga poznam i prijatelj mi je. Ono "zvrndo" se valjda odnosi na njegovu djetinjastost i neukalupljenost, što je u mojim očima vrlina. Poput tebe, zakleti c&r pristalica, što mi ni najmanje ne smeta u odnosu s njim. Ako "zvrndo" znači glup, tada se duboko razlikujemo, jedan je od najpametnijih ljudi koje sam na vodi sreo. A sad te molim za povratak na temu lova klena, eto, mene baš zanima posebno metoda živim mamcima na potocima, pa ću ti biti zahvalan ako me u tome podučiš, kao i kolega Iko. Da ja sad zovem Željka (koji, btw, sad čuva dječicu) i kažem mu da zove neki broj od nekoga da bi mu nešto pojasnio ?!?
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by creborn 13.02.12 12:47

Veli zac da bi volio znat kome je on to objasnio...posebno na taj nacin.. Lov na Klena 469245

creborn
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 28
Godine : 42
Lokacija : Kc-vž
Datum registracije : 30.11.2011

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by creborn 13.02.12 12:50

Nemogu kliknuti na drugu stranu...stalno me vraca na index foruma. Ovo tipkam sa brzog odgovora na prvoh strani. Tako fa ne vidim sto je napisano...

creborn
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 28
Godine : 42
Lokacija : Kc-vž
Datum registracije : 30.11.2011

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by ivo 13.02.12 14:25

@ Kolega creborn, i ja sam ga nazvao i naravno da mi je dao za pravo, tj. složili smo se kako ste se, hm, krivo izrazili. Ali ovo postaje zamorno, zar ne vidite ? Dajte, molim vas, nešto o klenu. Ako i Ristu nazovete, recite mu da polemizirate s Ivom Dujićem, pošto je ime Ivo vrlo često i svi imamo nekoliko poznanika/prijatelja tog nomena.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Lov na Klena Empty Re: Lov na Klena

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.