FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Low-end noževi - Page 20 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Low-end noževi - Page 20 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Low-end noževi - Page 20 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Low-end noževi - Page 20 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Low-end noževi - Page 20 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Low-end noževi - Page 20 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Low-end noževi - Page 20 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Low-end noževi - Page 20 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Low-end noževi - Page 20 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Low-end noževi - Page 20 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Low-end noževi - Page 20 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Low-end noževi - Page 20 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Low-end noževi - Page 20 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Low-end noževi - Page 20 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Low-end noževi - Page 20 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Low-end noževi - Page 20 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Low-end noževi - Page 20 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Low-end noževi - Page 20 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Low-end noževi - Page 20 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Low-end noževi - Page 20 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Low-end noževi - Page 20 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Low-end noževi - Page 20 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Low-end noževi - Page 20 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Low-end noževi - Page 20 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Low-end noževi - Page 20 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Low-end noževi - Page 20 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Low-end noževi - Page 20 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Low-end noževi - Page 20 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Low-end noževi - Page 20 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Low-end noževi - Page 20 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Low-end noževi

+128
josipp
Wolfy
maxina
blinddog
Redneck
didapatak
Hombre
heks
šumski divljak
ssverko13
kengur32
JillValentine
franciscus
Okibex
orao
Medo Gradela
meki_zg
GROUND ZERO
Mačak
Luftwaffe
skyrunner
Elp
Target
Quanah
Olimp
zeleni
vladimir-vlay
UBERSOLDAT
Login
Krik Naglas
Stevan Feher
betoveen
Rumun
Ris
GR7PH!X
glock
bitmap
alen_@
scout
bop
damjan
Knele.bl
hankok
Survivor10
rtiduti
Tahdonvoima
baron
Šimun
Unkas
RoundMan
Afrikanac
redbeard rum
jratko30
biga
Fratt
Ikarus
pero333
Nero Rii
UrchinStar47
jerc1
Spuzva Bob
boletus
mrkva4
puls
cobra
azbla
neon
zak
Mraz
ZNG-sb
medo
stefan_nis
p.strumf
Jolender
frbr
Igsy
djomla
Cave Bear
krtica
cidnam
Pomorac
Wild Wolf
Nino G
Mrki Medo
sgt bear
lonewolf
Marko
Zokac
pinco
WILLY
LupusREBEL
NAVIGATOR
zippo
Drvo
Adept
Qark
đoni
Zivko Les
maks1969
girdeaux
mastershooter45
morski
Nahualli
tigi
cabala - baniran
rinos
Mandić
buber75
Strider
spyder
Dukati
Samobaniran
Mladen
elvin
LUKSA
Knife_maniac
Domo
ben-66
ficovk
Stoney
tihoos
Stule
MI666999
šaran_porcijaš
LEGION66
Wood-000
mariobab
M5
132 posters

Stranica 20 / 25. Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25  Next

Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by GR7PH!X 27.02.11 3:19

Jolender je napisao/la:
r70 je napisao/la:Da li se samo meni čini !?
Tip jednostavno zajbeava i sprda, Low-end noževi - Page 20 166116
I meni se isto to čini. Low-end noževi - Page 20 30210

Napisao sam pa ču opet napisat da vidite svi... heb se nego žurim i brzo pišem pa često pogrešim ispričavam se još jednom ali u vojarni sam i nebih smio ovo radit pa žurim brzo i pišem da stignem i da budem u tjeku tu na forumu Low-end noževi - Page 20 350615

GR7PH!X
zelembara
zelembara

Broj postova : 25
Datum registracije : 19.02.2011

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by GR7PH!X 27.02.11 3:24

Login je napisao/la:Dečki ja sam inače kolekcionar AK47 bajoneta, u kolekciji imam preko 50 komada ak bajoneta.
Ovdje je dio koji sam slikao prije 2 godine, naraslo je to još malo.
Low-end noževi - Page 20 Dsc06689d

Uglavnom upoznat sam sa verzijama ak bajoneta koje su se radile kod nas, preko europe pa do egipta pa sve do kine i sj.koreje, čak imam i jednu s kube. Sve je to ljudi moji čisti šrot ako u uzbir uzmemo survival potrebe i noževe koji nam se nude za bushkraft. Ovakva najjeftinija bajoneta kod naj je cca 100-150kn na aukcije.hr ,jugo verzija JNA. Za te pare bi radije uzeo Moru ili nekakav pošten nož nego bajonetu, naravno ako nam treba za prirodu i te šeme.

Te bajonete su bile ok u svoje vrijeme, čak su bile i cool zbog ovih raznih dodataka ,rezača žice i sl. rambo fora, ali vjerujte da je oštrica čisto sranje.. nije namjena bajoneta oštrenju i rezanju već da ubode, takve oštrice brzo se tupe i rđu primaju. Jesu robusne i izgledaju čvrsto, ali samo zato jer imaju u sebi pun k. nepotrebnog materijala koji je nađičkan i teške su bespoptrebno - naravno s gledišta upotrebe u prirodi.

Hvala dugo sam čeko odgovor ovaj... Ja sam taj nož držo u ruci rezo sa njim grane doslovno cjepo drva s njim nije mi puko ... oštrio sam ga na brus mašini nikaakav problem nije .. LJudi božji zar bi lago ? Ja znam da nekima od vas je to sranje ali meni taj nož uopšte tako ne izgleda i nije me iznevjerio... Imam 10-15 survival i lovačkih noževa . Puno vrsta raznih proizvođača iz raznih država meni je taj bajonet najdraži eto Low-end noževi - Page 20 747986
Svima savjet da si uzmu klasican nož, lovački, survival i sl. nego bajonetu ako misle u prirodu ići. A ako kupujete iz fore ili za ukras samo naprijed, imate obično dobru ponudu na aukcije.hr, a za momka iz Osijeka imaš ih na autopiji nedjeljom i na sajmu antikviteta u tvrđi svake prve subote u mjesecu.

GR7PH!X
zelembara
zelembara

Female
Broj postova : 25
Godine : 32
Lokacija : osijek
Datum registracije : 19.02.2011

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by GR7PH!X 27.02.11 3:27

Nino G je napisao/la:
Fratt je napisao/la:Mislim da ovim Loginovim postom tema završava... Low-end noževi - Page 20 350615

Možda samo još moje svjedočanstvo iz prve ruke:

Služio sam JNA 1988/89 i dužio sam AP-ovku (Zastavin M70 A.K.A Kalašnjikov) s pripadnom bajonetom koju ovaj mladić toliko hvali. Da ne dužim (Login je sve fino objasnio), radi se o takvom smeću, da su čak i notorni kineski noževi koje toliko kritiziramo prava premija u odnosu na taj "nož". Nema apsolutno nikakvu vrijednost osim kolekcionarske.

To je tvoje mišljenje i ja ga cjenim ali ja imam svoje mišljenje pa te molim da ti cjeniš i moje... Mene taj nož nije iznevjerio sa njime sam radio svašta niti je puko niti je ručka ošla niti se raspo kako pišu ili da se savio totalna glupost i laž... Sa njime sam doslovno cjepo drva... Moj prijatelj uzme taj nož stavi na cjepanicu i udari sjekirom gore po nož da rascjepa cjepanicu ja gledam i ne vjerujem nož uopšte nije puko.

GR7PH!X
zelembara
zelembara

Female
Broj postova : 25
Godine : 32
Lokacija : osijek
Datum registracije : 19.02.2011

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by GR7PH!X 27.02.11 3:31

girdeaux je napisao/la:Ja ti neću biti tako blagonaklonjen, iskreno mislim da je ta bajuneta sranje koje nebi koristio ni za otvarat konzerve. Ako ima sentimentalnu vrijednost onda može vrijediti 50 kn...inače nikako. Skužio sam da ti se taj nož sviđa i da ti je drag...ali mislim da si se zaljubio u pogrešan nož. Majke mi, prije bi u prirodu ponjeo kuhinjski nož nego tu bajunetu.
A da nisam čuo hvalospjeve o njoj nebi sad ovo pisao...ljudi će povjerovati svašta kad se ne kuže u ono o čemu se priča. I ja isto tako imam prijatelje koji misle da će sa bajunetom prerezati pola svijeta...a pojma nemaju o kvalitetnim i dobrim noževima. Kad sam im pokazao Fallkniven F1 njihov je komentar bio: izgleda ko kuhinjski!
Bez uvrede, ali ako si namjeravao onog Buck-a dati za ovu bajunetu...znači da se uopće ne razumiješ u noževe. Upravo zato pročitaj si malo teme po ovom forumu, naučit ćeš podosta.
Živio!
Low-end noževi - Page 20 393492

Sentimentalna vrijednost ne znači prodajna vrijednost sentimetalna vrijednost znači kad je tebi taj nož dragocjen kužiš?? sentimentalna vrijednost ne znači koliko taj nož treba koštat nego koliko tebi vrijedi. hehehehe prijatelju kužim se ja u noževe razlog zašto sam htijeo dati buckov nož je taj što imam dva da me neshvatiš krivo heheh znao sam šta radim . A šta mislim o tome nožu ja sam svoje iznjeo . pozdrav Low-end noževi - Page 20 69343

GR7PH!X
zelembara
zelembara

Female
Broj postova : 25
Godine : 32
Lokacija : osijek
Datum registracije : 19.02.2011

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by GR7PH!X 27.02.11 3:40

aurora je napisao/la:Najbolje bi bilo da prvo odslužiš vojni rok. Čudi me da te otac nije upozorio na mjesta pod minama. Prvo bi trebao znati planinarske znakove, čitati kartu, snalaziti se u prirodi po danu i sl. Što se tiče naše policije, jedva čekaju sresti dva mladića s vojnim bajonetima kako lutaju noću. Sigurno ćete im objasniti da ste na " preživljavanju ".

Drugi put ne zaboravite svjetiljke.

Ako ovo govoriš meni ovo je več vrijeđanje blago vrijeđanje . Ja vojni rok jesam odslužio i u vojsci sam planiram se školovat za ako ne časnika onda dočasnika .Mine ne maju nikakakve veze s ovim o čemu mi pričamo a neznaš ni šta je to ja sam preko puno minskih polja prešo a da nisam ni znao da su minirana ali neču o tome. Odkuda ti znaš kakvo je moje znanje o preživljavanju čitanju karata i planinarenju?? Ja bi se mogao kladit da sam prošao više planina nego ti a pogotovo odkad sam u vojsci malo,malo pa smo u planinama .. Djeda mi živi u lici tako da sam odrasto uz planine moglo bi se reći .Mladić? Ja imam 19 godina punoljetna osoba koja kod sebe smije posjedovat nož ili kako ti kažeš bajonet ako za to ima razlog a razlog bi bio da idem u šumu ili na pecanje ja sigurno nisam lud da nosim nož kad idem u grad Low-end noževi - Page 20 69343...

I molio bih da nebudeš tako nagao i da nevrjeđaš jer ja nisam tebi se ni obratio a kamoli da sam te vrjeđao. Registriran si na forum pa prema tome sigurno si pročitao pravila foruma ja bih te molio da ih se držiš... I ako može teme da se držiš jer ja nisam spominjo nigdje minska polja .


Zadnja promjena: GR7PH!X; 27.02.11 3:46; ukupno mijenjano 1 put.

GR7PH!X
zelembara
zelembara

Female
Broj postova : 25
Godine : 32
Lokacija : osijek
Datum registracije : 19.02.2011

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by GR7PH!X 27.02.11 3:43

glock je napisao/la:eto,bar jedna dobra stvar da nisi mijenjao buckmastera za m7o,istina,buck je skup ,ja sam 93. dao 4oo usd za njega i potrgal ga,puknul pri bacanju, a debljina mu 8mm.iz tvornice mi poslali novi al vrag mi nije dal mira pa sam odmah isao testirat špicu u panj i opet krc. onda ga je frend ušminkal i izbrusil pa sam ga mijenjao tako da mi je buckmaster isto veliko razočarenje al svi smo onda još bili pod rambomanijom.A pri dužoj uporabi dobiješ žulj na korjenu palca,al opet ako imaš buckmastera ipak je puno bolji od bajonete.Uf,mislim da je ovo previše priče za jedan takav nož,3 stranice...

hehehehe prijatelju nema smisla kritizirat sad još i bucka jer opče je poznato da je buck jedan vrlo kvalitetan nož najrasprostranjeniji u americi ... Koristi ga i američka specijalna vojska čak i sasovci britanski... Jedan vrlo kvalitetan i odličan nož... Imam dva pa sam zato htijeo mjenjat za bajonet Low-end noževi - Page 20 747986

GR7PH!X
zelembara
zelembara

Female
Broj postova : 25
Godine : 32
Lokacija : osijek
Datum registracije : 19.02.2011

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by GR7PH!X 27.02.11 3:50

Ja bih se prvo htijeo ispričat za pogreške neke svoje jer brzo tipkam (m48)-m84 . Jer zbog toga ste mislili da se heb i da nisam ozbiljan pa se ispričavam na pogrešci , događa se...

A htijeo bih isto tako reći da sam ja sasvim zadovoljan nožem za m70 šta god meni netko napisao o njemu ili ga kritizirao meni je to sasvim dovoljno... Ako pukne neka pukne šta sad imam puno noževa drugih eto... Htijeo bi da zanemarite tu temu o tom nožu pa ljepo počnete neke ozbiljnije teme , zabavnije od noževa Low-end noževi - Page 20 747986

GR7PH!X
zelembara
zelembara

Female
Broj postova : 25
Godine : 32
Lokacija : osijek
Datum registracije : 19.02.2011

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by Mraz 27.02.11 7:52

Mislim da je na temu JNA vojnih noževa sve rečeno, kako rasprava nebi...zastranila, idemo lijepo pod lock Low-end noževi - Page 20 659728

Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by Mraz 27.02.11 8:12

Prijedlog za nož 260-300kn na našem tržištu:

Kershaw Bear Hunter
Low-end noževi - Page 20 Kershaw_bear_hunter

Osnovni podatci:

ukupna dužina: 24,4 cm
dužina sječiva: 11,4 cm
masa: 148 grama
materijal sječiva: 8Cr13MoV (vrlo sličan AUS 8 )
tvrdoća sječiva: 56-58 HRc
rukohvat: co-polymer
korice: koža

Omjer uloženog i dobivenog je odličan.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by rtiduti 27.02.11 8:21

Mrazomor je napisao/la:Prijedlog za nož 260-300kn na našem tržištu:

Omjer uloženog i dobivenog je odličan.

U potpunosti se slažem, bio je u razmatranju kod moje zadnje nabave.
Kome ne smeta profilirana drška, izvrsna kupovina.


LP
rtiduti
rtiduti
bomber
bomber

Male
Broj postova : 140
Godine : 53
Lokacija : PGŽ
Datum registracije : 08.05.2010

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by LUKSA 27.02.11 13:39

Meni se nož svidio odmah, " ljubav na prvi pogled"
Da ste ikada brusili nož na brusni papir , skužili bi prednost zašto oštrica počinje kasnije,
kakav štitnik, pa kad nož dobro leži u ruci, ne treba ti nikakav štitnik, mislom da na ovom forimu ima premalo praktičara, koji stvarno upotrebljavaju noževe!
Nisam lovac, ali imam svakodnevne ( skoro ) kontakte kakav nož treba za deranje divljači i za zglobove rezat i uklanjati meso oko kostiju!

Nož ne treba biti svemirski brod da bi radio svoj posao, to je i problem ovog foruma, jer svi misle da ako se naoružaju sa 3000 kn noževa, da će biti sposobni nešto napraviti u prirodi!
Svaka čast ljudima sa sela koji kolju, love i navikli su na to, ali priče štitnika i ostalog, ne vidim svrhu!
Rovovski rat je bio 1914- 1918!
Vi fajteri koji mislite klat, pa dajte već nešto stavite pod nož! Napravite reportažu pa da vidimo!

barem narežite komad jegera, ako vam nije žao noža!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by sgt bear 27.02.11 19:48

i sad recite da nam nije nedostajao Luksa! Low-end noževi - Page 20 747986 Low-end noževi - Page 20 747986 Low-end noževi - Page 20 747986
meni definitivno!
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by hankok 27.02.11 19:54

ja nož i koristim samo za rezanje hrane u prirodi,ne pada mi na pamet rušit ga cijepanjem,bacanjem itd,za to postoji drugi alat
hankok
hankok
lingua
lingua

Female
Broj postova : 452
Godine : 48
Lokacija : metković
Datum registracije : 12.12.2010

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by vladimir-vlay 27.02.11 20:03

hankok je napisao/la:ja nož i koristim samo za rezanje hrane u prirodi,ne pada mi na pamet rušit ga cijepanjem,bacanjem itd,za to postoji drugi alat
A cime seces kanap, deljes drvo, etc...?
vladimir-vlay
vladimir-vlay
bomber
bomber

Male
Broj postova : 154
Godine : 51
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 08.05.2010

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by girdeaux 28.02.11 0:24

Ja opet sve radim sa nožem....pa imam ga za tu svrhu...onda ću ga i heb za to.
Ako ne može izdržati batoning, zabijanje, lomljenje, vatru, vodu, padove.....onda to za mene nije nož!
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by zeleni 28.02.11 0:39

girdeaux je napisao/la:Stalno gledam te noževe i nikako ne mogu shvatiti zašto je oštrica tako daleko odmaknuta od drške?! Stvarno nema nikakve logike.
Ok su mi noževi ali samo zbog tog detalja nebi si ih nikada uzimao. Taj dio mi je zapravo najpotrebniji na nožu. Upravo zbog toga ne volim ni seracije na nožu.
Ako netko ima ideju zašto je to tako neka podjeli sa svima...

Ja osobno u nekim prilikama kada radim sa nožem volim zavuči kažiprst između drške i oštrice ako je izvedena kao na ovome nožu. Dobijem na boljem osječaju i kontroli oštrice. Mada treba biti oprezniji da se ne poreže prst.
zeleni
zeleni
lingua
lingua

Male
Broj postova : 406
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by boletus 28.02.11 9:21

Ja sam se vodio mišlju da kupim ovaj bushlore ali me nervira onaj dio naoštrene oštrice, više me podsjeća na vrh koplja nego na oštricu noža. Duljina naoštrenog dijela je 8 cm a deklarirana duljina oštrice je 10,7 cm. Trebali su produljiti oštricu 0,5 cm, skratiti dršku 0,5 cm i brate naoštriti onaj dio od 2,5 cm.
Nož je rađen prema bushloru od Wilkinsona dizajniranom od Ray Mears i koncepcija nije loša.

Tako da ću najvjerojatnije krenuti navigatorovim stopama i uzeti ovaj Basic najveći model (iako ima kuhinjski štih).

Pitanje za tebe Navi, da li je ista debljina oštrice i kod bushlora i basica?

pozz
boletus
boletus
lingua
lingua

Male
Broj postova : 258
Godine : 47
Lokacija : humus
Datum registracije : 22.02.2010

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by mrkva4 28.02.11 9:30

Bushlore, ima taj dio nenaoštren zbog bolje kontrole za neke preciznije radove.
Noze je sam po sebi vrlo masivan i pouzdan, a ako bas zelis nije problem taj tio izvuc da bude kao i ostrica.
inace noze za 260kn kojim mozes radit batoning, to je best buy kako god okrenes.

mrkva4
lingua
lingua

Male
Broj postova : 232
Godine : 40
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 29.09.2010

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by boletus 28.02.11 10:30

mrkva4 je napisao/la:Bushlore, ima taj dio nenaoštren zbog bolje kontrole za neke preciznije radove.
Noze je sam po sebi vrlo masivan i pouzdan, a ako bas zelis nije problem taj tio izvuc da bude kao i ostrica.
inace noze za 260kn kojim mozes radit batoning, to je best buy kako god okrenes.

Ti su u pravu ali mislim da je ipak u pitanju jeftinija mas-proizvodnja a rezilo od 8cm je ipak bijedno za ovakvu jednu konstrukciju.
boletus
boletus
lingua
lingua

Male
Broj postova : 258
Godine : 47
Lokacija : humus
Datum registracije : 22.02.2010

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by mrkva4 28.02.11 10:48

boletus je napisao/la:
mrkva4 je napisao/la:Bushlore, ima taj dio nenaoštren zbog bolje kontrole za neke preciznije radove.
Noze je sam po sebi vrlo masivan i pouzdan, a ako bas zelis nije problem taj tio izvuc da bude kao i ostrica.
inace noze za 260kn kojim mozes radit batoning, to je best buy kako god okrenes.

Ti su u pravu ali mislim da je ipak u pitanju jeftinija mas-proizvodnja a rezilo od 8cm je ipak bijedno za ovakvu jednu konstrukciju.
mislim da nije, materijalom i cijenom opravdava cak i u usporedbi sa Falkniven F1

mrkva4
lingua
lingua

Male
Broj postova : 232
Godine : 40
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 29.09.2010

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by NAVIGATOR 28.02.11 12:41

mislim da je bushroole nož 1mm deblji al me nemojte zadavit ako nije, tako mi je ostalo u sjećanju. a upravo ovaj tren već imam gojze na sebi i pičim na dva tjedna probe pa javim sve utiske, i dobre i loše. s obzirom da Basic baš nije došao pretjerano oštar, negdje je u rangu sa tvorničkim morama, tako da sam ga ja malo popeglao na keramiku i na strop, tek toliko da na teren bar krene kaka spada. bumo vidli kakvog ću ga vratiti.

poz ekipo, za dava tjedna!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by Olimp 28.02.11 13:08

260 kn je previše za ovakav nož. Za tu lovu bi morao puno bolje izgledati. Naši uvoznici noževa ipak gledaju da na njima dobro zarade, pa onda razviču ime, kao da je ono nešta u svijetu nožarstva, a potom nafiluju cijenu i čekaju, kao ribolovac, da netko zagrize. Postoje noževi iste kvalitete a za manje novca. Pogotovo za sve nas koji nož koristimo 10% od njegove prave eksploatacije. Low-end noževi - Page 20 690498
Olimp
Olimp
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1399
Godine : 64
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.01.2011

http://www.panoramio.com/user/2299965

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by mrkva4 28.02.11 13:10

Olimp je napisao/la:260 kn je previše za ovakav nož. Za tu lovu bi morao puno bolje izgledati. Naši uvoznici noževa ipak gledaju da na njima dobro zarade, pa onda razviču ime, kao da je ono nešta u svijetu nožarstva, a potom nafiluju cijenu i čekaju, kao ribolovac, da netko zagrize. Postoje noževi iste kvalitete a za manje novca. Pogotovo za sve nas koji nož koristimo 10% od njegove prave eksploatacije. Low-end noževi - Page 20 690498

joj ja sam zaista dugo trazio full tang, kozna futrola + celik koji je na Bushlore-u
ako ima jeftniji bar pribliznih karakteristika daj link.

mrkva4
lingua
lingua

Male
Broj postova : 232
Godine : 40
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 29.09.2010

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by boletus 28.02.11 13:27

Nije to puno novaca, bushlore je 300 a basic je 260.
Mene zanima da li Replikart ima u ponudi i njihove condor mačete?
boletus
boletus
lingua
lingua

Male
Broj postova : 258
Godine : 47
Lokacija : humus
Datum registracije : 22.02.2010

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by Quanah 28.02.11 16:35

hm...za te novce...moze neko od forumskih majstora...da napravi...daleko bolji noz...

ono sto vidim...na osnovu toga mislim da...
ne vrede... te novce...(mozda..samo ova futrola izgleda ozbiljno)
btw...zasto kupovati nesto sto cu prepravljati...???
a ovo i slijep "vidi"...
da ima na njima posla...barem deset sati ..na svakom od njih...
no...to je samo moje misljenje...doneseno..na osnovu slikica... Low-end noževi - Page 20 69343
ali..jbg... ja ne kupujem nista sto mi se ne svidja...
prije bih uzeo neki polovan nozic...
Quanah
Quanah
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 49
Lokacija : BiH
Datum registracije : 04.05.2009

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by mrkva4 28.02.11 17:42

@Quanah : poanta je u tome da se nista ne treba prepravljati na nozu. Ovako je mozda nekome skepticno, ali noz u praksi radi fantasticno. Vrijedi svaku kunu.
i neznam koji majstor sa foruma moze isporucit noz sa takvom futrolom za 260kn.
ne kazem da oni nece napravit bolji/ljepsi/kvalitetniji uradak.

mrkva4
lingua
lingua

Male
Broj postova : 232
Godine : 40
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 29.09.2010

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by Quanah 28.02.11 18:03

sve je na njemu ugrubo izvedeno...tj uradjano...i nista mi se ne svidja...
no mozda u ruci drugacije djeluje...
i siguran sam da mu je nabavna cijena duplo manja...
Quanah
Quanah
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 49
Lokacija : BiH
Datum registracije : 04.05.2009

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by rinos 28.02.11 18:29

Condor Tools and knives,imaju obe te verzije u novom katalogu s punim oštricama,
po mom mišljenju noževi kao ovi su ipak nedorađeni,tih 2,5cm treba naoštriti da bi taj prostor imao smisla,
za mali kućni projekt neloše.
rinos
rinos
spikač
spikač

Male
Broj postova : 668
Godine : 58
Lokacija : tu i tamo
Datum registracije : 28.09.2009

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by Knife_maniac 28.02.11 18:41

mrkva4 je napisao/la:
i neznam koji majstor sa foruma moze isporucit noz sa takvom futrolom za 260kn

Futrola ne vrijedi vise od 30 kn pa da *ebe rak raka, mesing jedno 5 kn !
Drske nozeva izgledaju kao one na spahtlama, a linije noza i grind kao da su radili majstori poslje cijelonocnog opijanja.
Samo moje misljenje.
Knife_maniac
Knife_maniac
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1193
Godine : 35
Lokacija : sektor Istok 031
Datum registracije : 12.05.2009

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by hankok 28.02.11 21:04

Low-end noževi - Page 20 Moz-screenshot-5

[img]Low-end noževi - Page 20 9682150homejpgfox%20%20Uploaded%20with%20ImageShack.us[/img]

meni je ovaj puno ljepša i bolja opcija,a skoro isto para
hankok
hankok
lingua
lingua

Female
Broj postova : 452
Godine : 48
Lokacija : metković
Datum registracije : 12.12.2010

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by Marko 08.03.11 12:52

Kao što obecah bolje slike, i slike futrole. Ovo mi je prva ovakva futrola i zadovoljan sam. Naravno onaj najteži dio(šivanje)je odradila majka :migg:
Ugl. slike.

Low-end noževi - Page 20 SAM_1400

Vidi se da je prašnjav malo :rolleyes:
Low-end noževi - Page 20 SAM_1399

Low-end noževi - Page 20 SAM_1397

Low-end noževi - Page 20 SAM_1401

Low-end noževi - Page 20 SAM_1403

Low-end noževi - Page 20 SAM_1405

Low-end noževi - Page 20 SAM_1407

I kratki video da vidite kako se otvara Low-end noževi - Page 20 350615


Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

Low-end noževi - Page 20 Empty Re: Low-end noževi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 20 / 25. Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.