FORUM PREŽIVLJAVANJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Target
honoris
honoris

Broj postova : 1687
Datum registracije : 05.09.2010

ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty26.01.11 23:19

Navi, jedino što mogu reći je... HVALA!
[Vrh] Go down
Ris
spikač
spikač
Ris

Male
Broj postova : 533
Godine : 32
Datum registracije : 22.12.2010

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty26.01.11 23:36

Bez sumnje jedno od najljepših dijelova ove naše planete.Nadam se da češ i dalje putovati po cijelom svijetu i dijeliti svoja iskustva sa nama....lijepi pozdrav,samo tako nastavi.... ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 393492
[Vrh] Go down
LUKSA
guru
guru
LUKSA

Male
Broj postova : 2398
Godine : 48
Datum registracije : 21.02.2009

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty27.01.11 0:13

A što reći nego HVALA!
Vičem , derem se ! neka!

Kada pogledam da je toliko posla postaviti reportažu od 50 ak slika , a što je tek ovo!

Navigator hvala na trudu!
predpostavljam koliko je ljubavi i želje da podjeliš ovo sa nama potrebno!

Sve si lijepo opisao i greške u pisanju su neizbježne!

Kada naletiš na Vrance ili Gnjurce kod nas na otocima, smrde, onda si mogu misliti kao ovi " vonjaju"!

Neopisivo mi je drago da si član ovog foruma i da ga nadopunjavaš svojim avanturama!
Nesebično!

HVALA! :bog: =)

Zadnja promjena: LUKSA; 27.01.11 19:30; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://luketic.robert@gmail.com
Mraz
master
master
Mraz

Male
Broj postova : 6800
Godine : 34
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty27.01.11 5:03

Hvala na ovoj reportaži, stvarno sam uživao u svakoj slici i opisu.

ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 6xxcgm
[Vrh] Go down
neven
lingua
lingua
neven

Male
Broj postova : 398
Godine : 52
Datum registracije : 21.09.2009

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty27.01.11 13:01

Mrazomor je napisao/la:
Hvala na ovoj reportaži, stvarno sam uživao u svakoj slici i opisu.

Moj dodatak Navijevoj reportaži.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male
Broj postova : 7330
Godine : 45
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty27.01.11 16:36

ovo s youtubea su stvarno jako stari snimci bar jedno 30-35 godina. vidim po opremi.
[Vrh] Go down
hankok
spikač
spikač
hankok

Female
Broj postova : 524
Datum registracije : 13.12.2010

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty27.01.11 22:25

možda ekipa nema love za novu opremu pa čuvaju staru ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 478256
[Vrh] Go down
darko1
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 45
Godine : 43
Datum registracije : 20.01.2011

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty27.01.11 22:31

Navigator sve najbolje cestitke.....stvarno lipo putovanje.....

Moj je posao takav da sam prosao sve kontinente osim toga di si ti bio....otici cu i na taj...a dotad cu uzivati u ovim slikama...

Jedan veliki pozdrav od Darka
[Vrh] Go down
Nero Rii
spikač
spikač
Nero Rii

Male
Broj postova : 500
Godine : 30
Datum registracije : 01.11.2010

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty27.01.11 22:41

NAVIGATOR je napisao/la:
hvala ljudi na pohvalama, kaj je, je otpali mi prsti klikajući.

SAS si ti bio na tome brodu?

skužio sam da imam i brdo tipfelera pa ću to ispraviti kad stignem.

nisam ja bio, frend je radio na njemu hehe posao iz snova =)
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty27.01.11 22:51

snimao sam filmove o ljudima koji rade kao posada na brodovima, nije to lak posao jer svi rade sve. jedino na velikim kruzerima recimo posao fotografa ili snimatelja i tak nekaj, je eventualno lagano. ovi ljudi na Andrei se stvarno namuče. em su stalno na hladnom vlažnom, em nose glavu u torbi jer u slučaju ozbiljne havarije havarije velika je šansa da ne stignu odjenut specialna termička odijela slična skafanderima astronauta. pričao mi jedan tip iz posade da je na jednom drugom brodu u tim vodama čovijek pao u more. odma su to vidjeli ali dok su zaustavili brod i napravili manevar okretanja među santama leda, čovijek se od hladnoče u roku par minuta utopio.
[Vrh] Go down
Olimp
mr.spika
mr.spika
Olimp

Male
Broj postova : 1414
Godine : 60
Datum registracije : 19.01.2011

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty27.01.11 22:58

Čestitam za snagu da poduzmeš, organiziraš, opremiš se i izvedeš taj put. Na fotografijama i priči kojima si nam približio kraj svijeta. Bilo je ugodno čitati a pogotovo razgledati fotografije. Svaka čast. ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 393492 ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 481349
[Vrh] Go down
http://www.panoramio.com/user/2299965
Medo Gradela
spikač
spikač
Medo Gradela

Male
Broj postova : 598
Godine : 26
Datum registracije : 16.09.2010

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty28.01.11 2:22

A što drugo reći nego, Svaka čast i hvala!
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty28.01.11 17:19

ne znam da li ste skužili u textu da koji puta pišem ANTARKTIK a koji puta ANTARKTIKA. dakle ne radi se o tipfeleru. ANTARKTIKA je matični južni kontinent dok je ANTARKTIK područje kontinenta ali sa svim okolnjim morima i tisućama otoka.
eto samo pojašnjenje.
[Vrh] Go down
Igsy
honoris
honoris
Igsy

Male
Broj postova : 2697
Godine : 31
Datum registracije : 12.03.2010

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty28.01.11 20:12

Prekrasne slike i ako ne najbolja, jedna od najboljih reportaža na ovom forumu... Još samo da mi je nekako pogledati taj video serijal "avantura do kraja svijeta"... :bog:
[Vrh] Go down
puls
guru
guru
puls

Male
Broj postova : 2916
Godine : 41
Datum registracije : 05.03.2010

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty28.01.11 21:10

Iskrene čestitke Navi.

Možeš li možda,kad uhvatiš vremena staviti nekakvu kartu užeg dijela kontinenta sa ucrtanom rutom gdje ste prošli.

(obožavam karte i vizualno si dočaravam svako putovanje o kojem čitam)
[Vrh] Go down
Optik
tipko
tipko

Male
Broj postova : 86
Godine : 28
Datum registracije : 04.06.2010

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty29.01.11 1:13

Igsy je napisao/la:
... Još samo da mi je nekako pogledati taj video serijal "avantura do kraja svijeta"... :bog:

Zato sam se i bio ponudio da mu pomognem oko toga, no prvo zauzet on, pa ja pa on i na kraju sam posao 600km juznije. Mozda ce biti uskoro kakva prilika, vidjet cemo sve.

Tomislave, hvala na super reportazi =)
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty29.01.11 11:01

smucali smo se sjeverozapadnim dijelom Antarktike, takozvanim Antarktičkim poluotokom. kad uhvatim vremena pronađem neku kartu pa ucrtam. moram skinut GPS točke s Garmina pa ucrtat točne pozicije.
[Vrh] Go down
Migach
guru
guru
Migach

Male
Broj postova : 2849
Godine : 30
Datum registracije : 17.10.2010

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty29.01.11 16:20

Stvarno svaka čast na reportaži !!!
[Vrh] Go down
Aries
spikač
spikač
Aries

Male
Broj postova : 669
Godine : 49
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty29.01.11 20:05

Odlično Navi!!! ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 393492
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru
Šimun

Male
Broj postova : 2936
Godine : 25
Datum registracije : 26.06.2010

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty30.01.11 11:10

Divim se i zavidim ko svi na ovom forumu ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 368870
Svaka čast! (:chinchin:)
Hvala! =)
[Vrh] Go down
Guybrush
lingua
lingua
Guybrush

Male
Broj postova : 337
Godine : 36
Datum registracije : 17.12.2010

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty01.02.11 2:07

Nikaj drugo za reći nego: savršenstvo!
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty30.12.14 23:09

Danas slušam na vijestima Rusi su svoje ronioce koji su ronili na Antarktici dočekali kao heroje.
Slučajno sam dugogodišnji ronioc i slučajno sam bio na Antarktici prije točno 5 godina.
Ronili su na otoku Deception island. Posjetio sam to lijepo i neobično mjesto. Najveći uspjeh expedicije što su uspjeli doći do tamo jer se otočić u Antarktičkom polarnom krugu nalazi više od 15 tisuća kilometara udaljen od Rusije.
Otok je totalno nestvaran. U okovima leda antarktičkog kontinenta gdje se nalazi južni pol, ujedno i najhladnije mjesto na svijetu smjestio se mali altol nastao erupcijom vulkana. Otok je zapravo identičan lagunama koraljnih grebena takozvanim Atolima, samo njihova polarna verzija. Dakle vulkan okovan ledom iznikao poput kratera-prišta sa morskog dna. Kako je još uvijek aktivan, zadnja erupcija je bila prije nekig 40tak godina kada je bazu kitolovaca zalila u lavu i pepeo, voda kojaj je ušla u grotlo vulkana je još uvaijek od lave iz podmorja vrlo topla i pružila mi se prilika i okupati na tome mjestu. Rusi su zaronili do dubine od 90 metara što nije malo ali baš i nije neki ludi rezultat budući da se radi o relativno toplim vodmama.
Ja sam kod snimanja svog serijala "Avantura do kraja svijeta" tamo sreo i intervjuirao Britanske ronioce ratne mornarice koji su također ronili u tom zaljevu.
Kontinent je inače zabranjen za bilo kakva vojna djelovanja ali sam u više navrata uspio snimiti i intervjuirati nekoliko vojnih postrojbi specijalne namjene koji mogu pristupiti tom kontinentu jedino kao članovi neke od znanstvenih expedicija. Mislim da se i u ovome slučaju Rusija razmeće na Antarktici i dokazuje svoju globalnu sveprisutnost.

Pod ovom temom na prvoj stranici pisao sam o svom sudjelovanju u Antarktičkoj expediciji i ima mnoštvo fotki i sa Deception islanda.
Sjećam se da sam tamo snimio najlošije sastavljenexpedicijski šator koji sam ikada vidio. Sastavljali su ga upravo ronioci britanske kraljevske mornarice  ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 478256

ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 DSC01642Small

ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 DSC00332Small

ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 DSC00316Small

ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 DSC00334Small

ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 DSC00305Small

ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 DSC00324Small
[Vrh] Go down
puls
guru
guru
puls

Male
Broj postova : 2916
Godine : 41
Datum registracije : 05.03.2010

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty30.12.14 23:44

Čini se kao zemlja snova za sakupljače sekundarnih sirovina.......... ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 448217
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty31.12.14 3:25

ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 478256 ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 478256
Istina tone željeza su zapravo kotlovi i spremnici za topljenje i pohranu kitove masti.
Nedavnom erupcijom vulkana baza kitolovaca je prestala postojati ali baš nisu bili ekološki nastrojeni kada su odlazili. Bilo im je malo skupo prevesti tu željezariju samo nekoliko tisuća kilometara sjevernije do odlagališta željeza u Temucu u Patagoniji.
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2688
Godine : 65
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty31.12.14 17:13

I kupanje i ta željezarija su vidljivi u tvojoj video reportaži. Kao okorjeli stvrinar meni je također zaslinio jezik kad sam vidio sve to željezo makar mislim da ti ne bi dopustili da ga odneseš jer je postalo dio krajolika.
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru
ivo

Male
Broj postova : 3422
Godine : 57
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty31.12.14 17:37

To su dovlekli primitivtzi iz susjedne drzhave !!!
[Vrh] Go down
SmitoBona
lingua
lingua
SmitoBona

Male
Broj postova : 462
Godine : 28
Datum registracije : 27.12.2014

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty31.12.14 17:41

Ma ovo je san svake osobe koja voli putovati i koja u sebi ima "istrazivackog" duha. Tebi svaka cast, ovo je prica koja se prepricava unucima i mislim da se nikada neces pokajati sto si ovo uradio. Nadam se da si se fino proveo i da je tebi bilo zabavno, meni sa slika i po tvojoj prici izgleda savrseno.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty31.12.14 17:45

Da to je postao muzej na otvorenom.

Ivo uvijek je u pitanju neka susjedna država. Pa i na Antarktici kulturološki i znanstveno "ratuju" argentinci i čileanci.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty31.12.14 17:49

Smitobona
Istina to mi je među top tri najnesvakidašnjia mjesta na svijetu. Totalno nestvaran krajolik.
[Vrh] Go down
franciscus
spikač
spikač
franciscus

Male
Broj postova : 969
Godine : 58
Datum registracije : 30.07.2012

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty31.12.14 18:05

ivo je napisao/la:
To su dovlekli primitivtzi iz susjedne drzhave  !!!
Naravno. Za to služe susjedi - uvijek je dobro imati nekoga na koga možemo svaliti svu sramotu za koju bismo, bez tih susjeda, bili krivi sami. Zato je, između ostalog, dobro biti oženjen - za sve gluposti koje učinimo, na ovaj ili onaj način, kriva je žena. Dobri prijatelji takvu argumentaciju prihvaćaju - onih nekoliko koji još uvijek imaju upitnike iznad glave i nisu baš neki prijatelji ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 368870

Zadnja promjena: franciscus; 31.12.14 18:20; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty31.12.14 18:14

Emotivno sam vezan uz ovu temu pa bi vas zamolio da se barem okvirno držite tematike. Dakle Antarktika!
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA   ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next