FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Divlji kamp Drava 2024
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty31.08.24 7:16 by NAVIGATOR

» chris reeve sebenza folder
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty31.08.24 7:14 by NAVIGATOR

» 24 sata divljine
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty16.07.24 0:39 by Mladen

» Kožni strop
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty09.07.24 12:12 by oetzi

» Fallkniven noževi
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty28.06.24 12:22 by laredo

» Garmin GPSMAP 66S
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» Sretna 2024.godina
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty28.05.23 23:40 by ness

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

SPORT - sportovi kojima se bavimo

+65
dzolix
roy
poletan
gorky
oštrač
ivo
Sovinjak
goxxon
Odin
puls
neko69
pirat
Count
archery
maxina
mgizdi16
tonka
glock
Kuzma
marinko
Drobny
miles
Guybrush
Lovac23
orao
baksek
brdo
Winterwolf
stbora
trail master
cutlass
robert
DoomsdayST
Mije
yasko
gomar
gibo
Luftwaffe
Bobo
Utvara
roberto
LUKSA
darko1
The night
Mladen
rinos
Nero Rii
Aries
Strider
Mad Max
Marko
Cave Bear
senad123
skyrunner
NAVIGATOR
Fratt
jratko30
ronna
Šimun
Mraz
Login
Target
hankok
damjan
Ikarus
69 posters

Stranica 5 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by mgizdi16 13.02.12 11:22

7 godina nogomet i dalje se još bavim.U slobodno vrime planinarenje,parkour a i ponekad s biciklom znan otić na veće relacije.

mgizdi16
zelembara
zelembara

Broj postova : 38
Datum registracije : 07.02.2012

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by NAVIGATOR 11.01.15 18:09

Živim samo 150m od Dinamovog stadiona i to cijeli život a nikada nisam bio na utakmici. Dapače nikada nisam bio niti na jednoj tekmi u životu ako gledam bilo koji sport s loptom.
Rijetko sam odlazio na koncerte a još rijeđe se družio s ekipom po birtijama.
Sve to mi je u životu ostavilo dovoljno vremena, ako tome dodam da niti stolicu za učenje baš i nisam previše grijao, dakle ostavilo mi je puno slobodnog vremena za mnoštvo životnih experimenata. Uvijek su me privlačili individualni sportovi i za sebe bi rekao da definitivno nisam timski igrač.
Svo svoje slobodno vrijeme iskoristio sam za razno razne više manje avanturističke sportove o nekima  sam već i pisao ovdje pod temom.

Već u ranom djetinjstvu od roditelja sam dobio poticaj u tom pomalo specifičnom smjeru lišenom stadiona i birtija.

Do sada sam se bavio, probat ću malo sistematizirati popis, najprije karateom, boksom, turing veslanjem, sportskim penjanjem, planinarenjem, speleologijom, bacanjem noževa, streličarstvom(nekoliko stilova i disciplina), streljaštvom (veliki kalibar, mali, zračno i IPSC) turing biciklizmom, skejtanjem(skateboard), rolanjem, padobranstvom, paraglidingom, ronjenjem, speleo ronjenjem, jedrenjem, skijanjem, langlaufanjem.
Također sam isprobao kanjoning, bunge jumping, rafting. U mnogima od navedenih sportova sam se i natjecao a u nekima bio i u državnoj repki iako sam većinu radio baš za gušt..

nedavno sam se sa obitelji šetao centrom Zagreba i završili smo svi na klizanju na Tomislavovom trgu. U trenu su se noge sjetile gotovo svega i činjenice da sam prilično aktivno klizao punih 13 godina. Učio sam klizati kao klinac na maksimirskim jezerima sa 4 godine. Tada su oštre zime jezera držala pokrivenima stabilnim ledom i duže od mjesec dana po sezoni.
Aktivno sam klizao do svoje 17 godine i od tada više nikada nisam stao na led.
Nakon pune 23 godine nakon klizanja na Tomislavovom trgu ponovno me totalno uhvatila volja za ledom. Već idući dan sam sebi i cijeloj obitelji kupio klizaljke i svakodnevno smo za cijelo trajanje zimskog ferija provodili vrijeme na šalati na ledu.
Ovo su mi trenutno najbitniji i najkorišteniji noževi!(također moraju biti vrlo oštri)

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 IMG_4733Medium_zps27e6d6c4

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 IMG_4736Medium_zpsb612fc54

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 IMG_4743Medium_zps21bda732

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 IMG_4730Medium_zpsb5e12ac9

kćer ima 5 godina već od trećeg dana izlaska na led potpuno samostalno kliže

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 IMG_4727Medium_zpseafc2da0

ugođaj na Šalati je fantastičan, odlična mjuza i dobar način za malo se rekreirati i povratiti kondiciju nakon novogodišnjeg ljenčarenja.

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 IMG_4713Medium_zpscd8f0e75

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 IMG_4719Medium_zps48503432

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 IMG_4710Medium_zps1b697c1a
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by maxina 11.01.15 20:07

Slična je situacija i kod mene...naučio sam klizati s 4 godine...prije 42 godine.Imao sam i ja pauzu 20 godina ali brzo se vrati tehnika naročito jer sam svoje dvoje djece "morao"naučiti klizati.
Klizanje je idealno za ove "lijene" dane pretrpane blagdanima(ljenčarenje) i hranom.

Moja kćer i ja na božićno jutro na pretrpanom otvorenom klizalištu u Sisku.
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Klizanjebo17E0i107014_n_zps021d076f

Mlado srce,stare kosti rezultiraju sa staračkim divljanjem.
SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Klizanje17E0i1070bo14_zps678c1bc2


Zadnja promjena: maxina; 11.01.15 22:56; ukupno mijenjano 1 put.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by NAVIGATOR 11.01.15 20:41

Prekrasno!
Došao bi jedan dan do siska s kćeri pa možemo skupa na klizanje!
Kod nas je bitno veća gužva.

Inače sam veliki ljubitelj skijanja ali u sve kraćim zimskim sezonama bivših yugo skijališta velike su gužve a staze loše.
Također cijene skijanja i opreme su bitno skuplje.
Nama za tročlanu obitelj za skijanje na sljemenu treba oko 300 kn dnevno dok nam za klizanje na šalati treba točno 30 kn .
Kako mi je skijaška oprema u laganom zaostatku za skijaškom vještinom tako bi ove sezone trebao kupiti kompletnu novu skijašku opremu. Dakle barem 4000 kn samo za mene. Za pola od te love svi smo si troje kupili novu klizačku opremu.
Vrhunske se klizaljke sada kad je sezona u jeku na sniženju mogu kupiti za 1000kn.
Tako da je za prosječnog Rvata klizanje pristupačniji zimski sport.
A i led u zatvorenim dvoranama doma sportova i velesajma zna potrajati do ljeta što nije slučaj sa snjegom na stazama.


NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by maxina 11.01.15 22:54

Ovakva pustoš je bila jer je bio Božić i to dopodne a ona 3-4 klinca sam potjerao zbog potrebe fotkanja P )

Inače je najbolji termin vikendima od 10-13 h,mala gužva i kad se potrefi lijepi dan-milina.Cijena karata "paprena" 5 kn djeca 15 kn odrasli za 3 sata!Skandal!
Dobrodošli ste svakako...samo prije javi da uskladimo termine.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by Mraz 11.01.15 23:05

Ja sam jučer prvi put u životu stao na klizaljke! Na moje iznenađenje, stvarno mi je išlo super... nakon kratkog vremena sam pohvatao osnove i radio krugove dok je draga guzom glancala led SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 469245

Kada smo vec kod sportova, u klubu smo dobili "100/dan" izazov koji traje cijelu godinu, dakle 100 ponavljanja neke vjezbe svaki dan kroz godinu dana. Odlicna stvar da uz uobicajene treninge naucim i neke nove vjezbe pa sam zadnjih dana savladao handstand pushups, weighted pistol squats, popravio formu na dosta temeljnih vjezbi i jedva cekam napokon pravilno nauciti olimpijska dizanja. Tko trenira znati ce kako je to motivirajuce.


Zadnja promjena: Mraz; 11.01.15 23:20; ukupno mijenjano 1 put.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by archery 11.01.15 23:13

Nešto malo i od mene
-srednja škola karate i gimnastika,ode u vojsku pa se bedak oženim SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 368870,djeca obaveze posel i od sporta ništa.
Djeca odrasla i počeo se baviti neostvarenom željom,streličarstvom i eto već skoro 10 god.Trener u klubu sa položenim Level 1 ispitom.Hrpa medalja,viceprvak države,kategoriziran sportaš od HHO
Jedan snimak sa treninga,uz napomenu da nisam gađao centar nego prvu strijelu da bude zanimljivije SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 368870
Kolega Maxima nešto te nema na turnirima
https://www.youtube.com/watch?v=bqJR4OGH7I0
archery
archery
tipko
tipko

Male
Broj postova : 84
Godine : 67
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 02.02.2014

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by maxina 11.01.15 23:45

Kolega Archery,skroz sam "izašao" iz prelijepog sporta-vještine zvanog streličarstvo.Razloga ima više-duža priča.
Sada me uhvatila lovačka groznica al "pravog" lova da nebi bilo zabune
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by Count 12.01.15 0:19

Biciklizam i pikado (liga bas, ne ovak u bertiji SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 747986 )
Count
Count
bomber
bomber

Male
Broj postova : 127
Godine : 33
Lokacija : zg
Datum registracije : 23.08.2010

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by pirat 12.01.15 8:47

U zadnje vrijeme najviše Bikejoring-om, to je sport u kojem se vozi bicikla za koju je vezan pas koji treba trčati ispred bicikle, a poželjno je i da vuče..
Kod nas se jako jako malo ljudi bavi sa tim, prije godinu dana je u Zagrebu osnovan i Klub sportskih i zaprežnih pasa, tako da se počinju ljudi upoznavati sa time sve više i više.

Za nekoga tko se i sam voli baviti sportom, a ima psa koji je zdrav i pun energije, ovo dođe kao obostrana korist.
Vani, pa čak i u Sloveniji i Srbiji, Mađarskoj je to već prilično razvijeno i postoje utrke koje se održavaju već godinama.


Osim bikejoring-a, još postoji i canicross to je trčanje sa psom te dog scootering gdje se psa/pse veže za profi romobil. To su sve kako ih se naziva Dryland Mushing sportovi koji se održavaju na suhom, tj. bez snijega.
Utrke uglavnom ne prelaze udaljenost od 4-5km, tako da su dosta dinamične i brze, a najboljim psima su se pokazale lovačke pasmine. Sibirski haskiji i ostale vučne pasmine teško im mogu parirati na tako malim udaljenostima, no za velike udaljenosti im nema premca.

Dan danas se održavaju utrke, 3 najveće na svijetu.
Iditarod i Yukon Quest koje su duge 1000 milja, najbolji timovi pasa pretrče tu udaljenost za 8-9 dana.
A najduža utrka u Europi je Finnmarkslopet koja je duga 1000km.
Osim Sibirskih te Aljaških haskija, ni jedna druga pasmina ne sudjeluje na tim utrkama.

Canicross, ovdje sam u ulozi fotografa pošto canicross nije baš moj đir

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 330d4s6

Bikejoring

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Nvxseh

Dog scootering

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 6fch6o

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 2lsgsyh

pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by maxina 12.01.15 8:51

Hmm ovaj Canicross sa prve fotke mi se nekak baš sviđa.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by neko69 12.01.15 9:43

Prvi puta nakon 34 godine sam jučer ponovo stao na klizaljke i po Tomislavcu sa svojom starijom i mlađom kćeri "otplivao" par krugova po suncu.
Nakon toga ohrabren NE-posjećivanjem traume i jučer sam to ponovio u Domu sportova sa cijelom obitelji.
Kližem trenutno malo bolje od moje trogodišnje kćeri ali vjerujem da će me uskoro nadmašiti, dok se starija (7 god) i supruga natječu kako mi što više nabiti komplekse i potaknuti me da konačno napravim tu "zlatnu" piruetu ili poginem pokušavajući ... SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 42368

U svakom slučaju, uživao sam.
neko69
neko69
spikač
spikač

Male
Broj postova : 622
Godine : 55
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 31.01.2011

http://netko69.blogspot.com/

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by NAVIGATOR 12.01.15 9:47

Pirat
da prva je fotka mrak ali meni se najviše sviđa ono di te pes vuče na biciklu, ti lijepo sjediš a "iđeš" SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 478256
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by pirat 12.01.15 11:14

Canicrossom se bave samo žene, barem u Zg klubu niti jedan muškarac ne trči, a iovako ionako su muški u manjku popriličnom naspram žena..
A što se tiče bikejoringa, za pravu vuču da ti samo sjediš bi trebalo koristiti minimum 2 psa, jedan te može potegnuti ali ne na neke velike udaljenosti, max. 4km.
Kod naših đireva koji su do 30km, nema puno prave vuče, pas je cijelo vrijeme ispred bicikle i uzica je zategnuta, ali ja cijelo vrijeme pedalam. Bude uvijek par dionica na kojima se zalaufa pa potegne pošteno, pa ga tu malo pustim i ne pedalam. Ali za jednog psa čovjek + bicikla je prevelika težina.

A kod canicrossa kad nekome preporučim tu aktivnost tko ionako trči sa psom, ali puštenim, dobijem odgovor da oni ne žele da ih pas vuče i olakšava im, nego da žele sami trčati. A zapravo istina je da ti pas nabija tempo i povlači te prema naprijed, te zbog toga ti moraš trčati brže. Canicross naspram običnog trčanja je puno teži.
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by NAVIGATOR 12.01.15 11:17

neko, mislim da za klizanje nikada nije kasno i da je to kao voziti bicik. nema veze koliko je vremena prošlo.
Baš je neki dan bio samnom i moj otac koji ima 70+ godina i otklizao puni termin ko mladić, samo se jednom stropoštao kada je svojoj unuci, mojoj kćeri pokazivao neke "umjetničke" bravure! SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 478256
Baš sam se dobro nasmijao!

da li u domu sportova još uvijek svakih nekoliko minuta mijenjaju smjer klizanja.

Prije 23 godine kada sam ja zadnji puta klizao na šalati se uvijek klizalo obrnuto od smjera kazaljke a u domu sportova su svako malo mijenjali smjer.
Na velesajmu se ne sjećam. Sjećam se jedino da su imali neke odvratne hamburgere, kasnih 80tih, i to punjenih nekim pečenim kiselim zeljem SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 676815
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by puls 12.01.15 11:33

Ako nije bila i krvavica u njemu, shvaćam zašto nije valjao.... SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 478256
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by neko69 12.01.15 12:03

Još uvijek mijenjaju smjer u Domu sportova i još uvijek otvaraju blagajnu "5 do 12" i još uvijek
na garderobi primaju samo cipele i eventualno jakne pod brojem. Kišobran možeš ostaviti ali Ti ne
garantiraju za njega,....
No usprkos tome radi i ljudi i dalje kližu...
neko69
neko69
spikač
spikač

Male
Broj postova : 622
Godine : 55
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 31.01.2011

http://netko69.blogspot.com/

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by Odin 24.01.15 17:28

Airsoft - poceo cca 2004te a prestao negdje 2010te paralelno sa radom u Hristo shopu
Gym - ozbiljnije nekih godinu i pol sa programom i stabiliziranom prehranom (osim subotom navecer)
...a sta se nogometa tice najdraza mi je bila pozicija ona na tribini i oko nje. SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 445616
Odin
Odin
spikač
spikač

Male
Broj postova : 573
Godine : 42
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.07.2011

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by cutlass 25.01.15 12:34

trenutno se bavim gledanjem u plafon u sobi i ceskanjem po glavi ..
posto sam prije 2 mj potrgao prednji krizni i meniskus .. noga mi je bila u bloku 9 dana i u ZG me nitko nije htio primiti na operaciju jer to nije "hitan slucaj" hahaha

iskreno bojim se da nogomet na zalost vise necu igrati (posto ne mislim ici operirati prednji krizni kad sam cuo koliko traje oporavak) , bitno mi je samo da su moci roniti , to je stvar bez koje nebi mogao ..

no vidjet cemo , poslje teretane , trckaranja , i bicikla , mozda koljeno ponovo bude spremno i dovoljno jako za laznjake i finte na haklu SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 69343
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by NAVIGATOR 25.01.15 13:28

cutlass

ja sam prije nekoliko godina potrgao prednji križni, s godinama je pukao i medijalni i menniskus.
Iako sam i tako mogao hodati i voziti bicikl ali od plivanja u perajama bi padao u nesvjest od bolova i koljeno mi je štekalo.

kad sam vidio da me to ograničava u mnogim aktivnostima tipa speleologija, skijanje, ronjenje, itd odlučio sam se za rekonstrukciju svega.

Operiran sam na šalati (Hašpl, tadašnji ortoped Ivice i Janice) nakon 30 dana dopedalirao sam na šalatu uz onu uzbrdicu od vlaške biciklom. Od tada više nemam nikakvih problema s koljenom.
Rezali su mi tetivu od kvadricepsa i od nje napravili nove ligamente koje su fiksirali titanskim šerafima koje u koljenu imam i danas.
do tada sam se godinama mučio i da sam to odma išao operirati prištedio bi si medijalni i meniskus.

što se oporavka tiče napomenuo bi da me supruga ukrala 12. dan nakon operacije i odpeljala na briune na 3 dana gdje smo se po cijele dane vozili biciklima i hodali.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by glock 25.01.15 17:34

cutlass,zavisi kako gdje u zg ali takve operacije čekaš i mjesecima ,mislim na javne bolnice,kod privatnika si na redu odmah.Jačaj koljeno,to je važno da je mišić jak,a bez operacije i kad se koliko toliko oporaviš svaki trzaj ti ga sve više rasklima.Pusti hakl,to ti ne treba u tvojim godinama,heh,okreni se plavetnilu mora.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 61
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by goxxon 25.01.15 17:37

podmiti doktora s kojim nožarskim uratkom!
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by Sovinjak 25.01.15 19:01

7 godina golman u Sl. Belupu
2 godine BJJ
2 godine boks
Trenutno se bavim bodyweight vjezbama SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 747986
Sovinjak
Sovinjak
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 45
Godine : 32
Lokacija : Podravina
Datum registracije : 15.05.2014

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by maxina 25.01.15 19:02

@Denise-iz mog iskustva (isto na Šalati odstranjen jedan menisk) ti mogu potvrditi da možeš potrgane ligamenta "nadomjestiti" jačanjem mišića ali operaciju odstranjivanja meniskusa nećeš moći izbjeći.Ali to se sada radi laparaskopski i ideš doma nakon par dana hodajući bez štaka..provjereno.
Dobro ti Glock govori,bez obzira na tvoju atletsku konstituciju pusti haklanje na tvrdim podlogama-nije to više za tebe.
Gledaj tekme al se drži mora!

Naravno,liječinici,kada dođeš na red,će ti najbolje znati reći šta i kako...zasada moraš slušati nas s alanfordovskim iskustvima.

maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by cutlass 25.01.15 19:12

hvala momci na savjetima ..
operaciju sam vec dodradio .. noga mi je bila u bloku 9 dana , isao sam u Gospic na operaciju ..
doktor je odlican , sve je proslo OK
sad samo da se nagovorim na vjezbanje u teretani
a more , jedva cekam SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 747986
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by goxxon 25.01.15 19:15

savjetovao bi i američkog kiropraktičara dr. Antu Pavlovića, samo je trenutačno nedostupan
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by Mraz 25.01.15 20:28

Men' su vadili menisk unazad par godina i nije to više bilo to... dugo sam imao osjećaj da to koljeno nije više stabilno. Možda jer sam operaciju odgađao par godina tokom kojih sam se i dalje bavio sportovima pa sam štedio to koljeno i razvio strah da isto opteretim. Sada više nisam ni siguran koje je koljeno bilo u igri. Nemam problema čak ni kod skokova, iskoraka i čučnjeva s opterećenjem i sličnih vježbi koje koljenima "vade mast". Dakle, samo vježbaj i uz malo znoja i upornosti sve će biti okidoki.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by glock 26.01.15 0:39

U Gospiću na operaciji,jel kod Darka Milinovića?A ne,on je ginekolog...Točno,u manjim gradovima brzo to ide,ja sam svojedobno u Koprivnici kod Mraza bio na redu za 2 tjedna,a išo doma drugi dan trčeći, kako Maxina veli,sjeo na bic,gazio 20km do teretane,pukno trening i odgazio natrag.Pumpaj kvadricepse i za mjesec-tri bićeš ko nov.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 61
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by ivo 26.01.15 8:13

Računa li se lov kao sport ?
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 61
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by Bobo 26.01.15 8:17

A šah? Rekreativno odigram koju partiju.
Bobo
Bobo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 305
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 18.11.2010

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by oštrač 27.01.15 0:35

Evo i ja da se predsavim s te strane:
Šah- 15 godina- profesionalno 3 godine.Još uvek igram
Tenis- 6 godina- prof 2 godine- još uvek igram
Borilačke veštrine- 2.5 godina- prof 1.5 - ne bavim se time
Odbojka i košarka- rektreativno
oštrač
oštrač
lingua
lingua

Male
Broj postova : 266
Godine : 43
Lokacija : niš
Datum registracije : 06.01.2013

[Vrh] Go down

SPORT - sportovi kojima se bavimo - Page 5 Empty Re: SPORT - sportovi kojima se bavimo

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.