FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
survival revolver - Page 2 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
survival revolver - Page 2 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
survival revolver - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
survival revolver - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
survival revolver - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
survival revolver - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
survival revolver - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
survival revolver - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
survival revolver - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
survival revolver - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
survival revolver - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
survival revolver - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
survival revolver - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
survival revolver - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
survival revolver - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
survival revolver - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
survival revolver - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
survival revolver - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
survival revolver - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
survival revolver - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
survival revolver - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
survival revolver - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
survival revolver - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
survival revolver - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
survival revolver - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
survival revolver - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
survival revolver - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
survival revolver - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
survival revolver - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
survival revolver - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

survival revolver

+35
Mornar
Jolender
Alexander
UrchinStar47
neven
Vikingson
Login
skyrunner
TomislavOS
kengur32
Drvo
Igsy
Fratt
Mad Max
Target
Olimp
Ikarus
Elp
igi2
Mraz
girdeaux
mastershooter45
LUKSA
Tatanka
Strider
hankok
palac
hanuman
Šimun
mimir
jratko30
Nero Rii
NAVIGATOR
oetzi
StArKa
39 posters

Stranica 2 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by girdeaux 10.01.11 18:59


he he he..kakav reply...neprocijenjivo...svaka čast..

Slažem se sa Luksom...mislim da postoji boljih načina za obranit se od napada od ovog klasičnog ...ajmo sve izrešetat. Suzavac za medvjede npr...
Mislim da je malo prepotentno trčkarat po našim šumama sa pištoljčinom za pojasom...pa nismo u savani, da nas svaka druga beštija može sredit..
Suzavac u đepu...u gradu...u prirodi...na poslu....uvijek...i više nego dovoljna zaštita.
Ako je itko bio pošprican sa takvim sredstvom kao ja, zna o čemu pričam.
Da se ne misli da sam neki razbojnik...frend se malo zaigrao...ja završio u suzama...

girdeaux
honoris
honoris

Broj postova : 1077
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by hankok 10.01.11 19:05

dobra je fora startni ili plinski pištolj .grmi ko pravi i kupi se bez dozvole,barem mislim da je tako
hankok
hankok
lingua
lingua

Female
Broj postova : 452
Godine : 48
Lokacija : metković
Datum registracije : 12.12.2010

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by mastershooter45 10.01.11 19:35

Za kupovinu startnog pištolja moraš imati 18 godina, a onda ga moraš prijaviti u policiji jer spada u kategoriju C - oružje s obvezom prijavljivanja.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by Mraz 10.01.11 19:45

Da se nadovežem, i ja sam imao tu sreću da par puta sretnem medvjeda u prirodi i to je uvijek posebno iskustvo. Staneš i diviš se toj predivnoj životinji, a ona te ignorira ili promatra natrag.

Prošle sam godine pri povratku sa Bijelih/Samarskih stijena naletio na medvjedicu sa 4 mlada koji su se igrali na cesti... predivan doživljaj koji doslovno oduzima dah. Na žalost dok sam izvadio digitalac udaljili su se na 30ak metara što je overkill za moj aparat.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by igi2 10.01.11 20:33

Hm, nije li ipak survival situacija u kojoj se spletom okolnosti nađeš, a ne koju planiraš? A ako netko već planira survival kao svoju dnevnu rutinu (takve baš i ne žurim upoznati) e pa neka mu i revolver. Naravno, uz valjanu dozvolu kojoj prethodi ozbiljna liječnička procjena.
Ne posjedujem oružje i za survival ga nikad ne bih niti nabavljao, ali kao suvenir i uspomenu na neka davna, ponešto drugačija vremena, imam dozvolu za nošenje oružja koja je istekla 1998, a za koju Mastershooter45 (smijem li biti indiskretan i otkriti da sam za taj dokument kod njega polagao teoriju?) kaže da ju je kod nas gotovo pa nemoguće dobiti. Jesu li se to promijenili propisi ili zaista imam raritetan papirić? survival revolver - Page 2 368870

igi2
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 31
Godine : 65
Lokacija : Pula
Datum registracije : 29.12.2009

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by StArKa 10.01.11 20:46

Imam i ja dozvolu za držanje i nošenje ( potrebno je imati dobar razlog za dobiti je )
Moja nije istekla
StArKa
StArKa
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 48
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.12.2010

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by StArKa 10.01.11 20:48

A što se tiče teme koju sam započeo otišla je skroz u krivom smjeru i većina nije shvatila poantu, nema veze
StArKa
StArKa
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 48
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.12.2010

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by mastershooter45 10.01.11 21:17

igi2 je napisao/la:Hm, nije li ipak survival situacija u kojoj se spletom okolnosti nađeš, a ne koju planiraš? A ako netko već planira survival kao svoju dnevnu rutinu (takve baš i ne žurim upoznati) e pa neka mu i revolver. Naravno, uz valjanu dozvolu kojoj prethodi ozbiljna liječnička procjena.
Ne posjedujem oružje i za survival ga nikad ne bih niti nabavljao, ali kao suvenir i uspomenu na neka davna, ponešto drugačija vremena, imam dozvolu za nošenje oružja koja je istekla 1998, a za koju Mastershooter45 (smijem li biti indiskretan i otkriti da sam za taj dokument kod njega polagao teoriju?) kaže da ju je kod nas gotovo pa nemoguće dobiti. Jesu li se to promijenili propisi ili zaista imam raritetan papirić? survival revolver - Page 2 368870

Kako misliš da je dozvola istekla?
Ili je imaš, tj. imaš oružje za držanje i nošenje ili je nemaš (nemaš oružje).
Ako možda imaš stari oružni list koji je istekao ili je oružje prodano, to nije važeće.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by mastershooter45 10.01.11 21:31

StArKa je napisao/la:A što se tiče teme koju sam započeo otišla je skroz u krivom smjeru i većina nije shvatila poantu, nema veze

Tema je bila SURVIVAL REVOLVER i dao sam savjet u vezi prvotnog pitanja.
Ponovit ću:
Za survival je onaj revolverčić beskoristan. Premala ručka, single action okidanje, slabi kalibar i kratka cijev - definitivno nije za survival.
Preporuka za revolver u kalibru .357 magnum stoji, no ima još jedan revolver koji je idealan za survival situacije. Taurus JUDGE u kalibru .45Long Colt i .410 (ovo drugo je sačmena patrona).
Dakle, u bubanj stane pet metaka revolverskog metka .45 LC koji je idealan za samoobranu, jer ima teško zrno i slabi trzaj a veliku zaustavnu moć ili pet patrona kalibra .410 . Patrone mogu biti sa sitnom sačmom, krupnom sačmom ili cjelovitim zrnom tipa SLUG, što je također izvrsno za obranu od zmija i većih životinja. Naravno, u bubnju može biti i pomiješano revolversko streljivo i sačmene patrone.


survival revolver - Page 2 4510tkr3b



Revolver nije prevelik ni pretežak, a respektabilne je vatrene moći.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by igi2 10.01.11 21:33

Uz ispriku StArKi na spamanju i ako modovi dozvole, kratak odgovor Masteru: Dozvola za nošenje oružja (tako piše) vrijedila je dvije godine, a ja je nisam ni produžavao ni nabavljao oružje. survival revolver - Page 2 806172 Ovo posljednje ide meni kao opomena i isključujem se iz teme.

igi2
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 31
Godine : 65
Lokacija : Pula
Datum registracije : 29.12.2009

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by mastershooter45 10.01.11 21:46

Kada smo već spomenuli, odradit ćemo do kraja, informacije mogu nekome biti korisne.

To je bila nabavna dozvola koja vrijedi 6 mjeseci, a ako se oružje ne nabavi, treba je u roku od 8 dana od dana isteka vratiti policiji. Tada je bila izdana za nabavu pištolja ili revolvera za držanje i nošenje jer je položen ispit koji je zakon tražio. Sada zakon traži takav ispit i za dozvolu za držanje.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by igi2 10.01.11 22:06

Uz još dublju ispriku na spamanju i kršenju vlastitog isključenja s teme: dozvola izdana '96 i vrijedila do '98. Brine me ovo da sam je trebao vratiti policiji. Molio bih pojašnjenje jesam li u nekom ozbiljnijem prekršaju na PM, a (samo)isključenje, uz preporuku skorog brisanja ovog OT, ponovno je aktivno.

igi2
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 31
Godine : 65
Lokacija : Pula
Datum registracije : 29.12.2009

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by Mraz 10.01.11 22:13

Na gnjavi toliko s tim isprikama survival revolver - Page 2 350615 Ove informacije su ti važne, pogotovo zadnje koliko vidim pa nema razloga za isprike.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by StArKa 10.01.11 23:17

Nije bed i nisu svi krivo shvatili temu
volim raspravu ( samo što s nekima ne vrijedi prepirati se )
pod lov i ribolov ljudi iznenađeni što spominjem revolvere a ne duge šetnje šumom i slikanje životinja
StArKa
StArKa
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 48
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.12.2010

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by mastershooter45 10.01.11 23:25

Lov i ribolov, hoćeš-nećeš, podrazumijeva ubijanje. Osim foto lova, naravno. A postoje i takve teme na forumu.
Revolver se negdje i koristi za lov, a revolverima je ulovljena sva big five divljač u Africi, kao i sve velike životinje koje se mogu loviti po svijetu.
Kod nas je lov revolverima - pištoljima zabranjen, da ne ulazim u detalje, ali se revolver itekako koristi kao lovačko oružje za samilosni hitac ranjene divljači i samoobranu.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by Elp 28.02.11 16:12

Pozdrav,

so se tice revolvera sa slike:

prva i osnovna stvar - sigurnost!

Revolver je ovorenog tipa, dakle nema zastitu za obaracu, sto je neprakticno iz vise razloga. Druga stvar je sto ovoj tip oruzja ne posjeduje kocnicu (alternativa kocnici kod nekih ljudi je ostavljanje prazne cijevi na slijedecem metku u dobosu).

Sto se tice kalibra:

22. Magnum ako se ne varam je isto sto i Winchester Super X. Sa ovim drugim sam imao iskustva u lovu, i mogu reci da se pokazao kao sasvim solidan metak. Necu reci da je namjensko zrno za visoku divljac, niti da da "oboriti" nesto velicine divokoze i sl. ali zabiljezio sam slucaj gdje je ovo zrno iz daljine od nekih cca 40 metara ubilo divlju svinju od nekih 90kg. Srecan hitac ili ne, ne znam - nisam ga gulio niti gledao sta je zrno napravilo, ali ono sto znam je da su ta zrna ubusena na vrhu, pa samim tim pro udaru dolazi do deformacije koja pravi veliku stetu.

Slozio bih se i sa clanovima koji kazu da trazis oruzje duze cijevi. Ja licno imam sportski model DRULOV model 78, modificiran tako sto je postavljena kratka ruska optika 4x32 i takticki kundak. Lovacka etika ne dozvoljava koristenje ovog oruzja niti uopce kalibra .22 u lovu, buduci da se smatra nehumanom municijom, ali kao "izlozbeni" ili trofejski primjerak - sto da ne?

Sretno sa nabavkom u svakom slucaju, nadam se da sam ti makar malo pomogao u tome survival revolver - Page 2 747986

Srdacan pozdrav
Elp
Elp
lingua
lingua

Male
Broj postova : 491
Godine : 37
Lokacija : Sarajevo
Datum registracije : 25.02.2011

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by palac 28.02.11 16:46

Elpenor je napisao/la:Pozdrav,

so se tice revolvera sa slike:

prva i osnovna stvar - sigurnost!

Revolver je ovorenog tipa, dakle nema zastitu za obaracu, sto je neprakticno iz vise razloga. Druga stvar je sto ovoj tip oruzja ne posjeduje kocnicu (alternativa kocnici kod nekih ljudi je ostavljanje prazne cijevi na slijedecem metku u dobosu).

totalno pogrešan stav iznešen o revolveru NAA u cal 22 Mag., naime postoje dvije vrste repetiranja i okidanja na revolverima, jedna je; pojedinačno djelovanje (single action), što znači da prilikom svakog opaljenja prvo treba napeti kokot (oroz) a onda vršiti opaljenje pritiskom ili povlačenjem okidača (obarača), ukoliko kokot nije povučen u zadnji položaj opaljenje se ne može izvršiti.
druga vrsta revolvera su oni sa mogučnošču dvostrukog djelovanja (duble action) što znači da se dvije radnje događaju jednim djelovanjem, povlačenjem okidača ili okidanjem ujedno se i napinje kokot tj. povlači se u zadnji položaj i dolaskom u zadnji položaj preskače zub na okidaču i vrši se opaljenje tj. kokot udara u metak (kapislu) ili udara u udarnu iglu, zavisi od proizvođača.
dakle revolver NAA (North American Arms) je oružje sa jednostrukim djelovanjem, svaki puta prilikom opaljenja treba kokot povući u zadnji položaj, stoga mu ne treba kočnica iako u jednu ruku i ima kočnicu jer povlačenjem kokota u zadnji položaj prelazi se preko dva zuba, na prvom zubu je sve blokirano i ne može se pucati a na drugom je sve oslobođeno i može se vršiti pucanje.
kod revolvera sa dvostrukim djelovanjem može se dogoditi da bude kokot napet u zadnjem položaju, dakle treba samo okinuti, revolver vam ispadne iz ruke na pod, može i na kokot i sigurno neče opaliti jer nitko ne drži za okidač, kod opaljenja iz revolvera dvostrukog djelovanja prst MORA biti na okidaču do kraja da bi se izvršilo opaljenje. vidim da na ovom forumu ima dosta meni poznatih nickova sa drugih foruma o oružju pa mogu potvrditi ovaj moj odgovor. o streljivu cal. 22 mogu puno napisati, ali i tu postoji dosta vrsta i podvrsta pa možda drugi puta.
palac
palac
bomber
bomber

Male
Broj postova : 103
Godine : 66
Lokacija : zagreb sesvete
Datum registracije : 08.08.2010

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by Elp 02.03.11 11:50

Ispricavam se zbog prethodne greske. Kolega palac je definitivno u pravu sto se tice opaljenja. Ja sam otisao na vec nategnut pistolj, mada, istini za volju, niko ga nece natezati ako ne misli pucati. Samo iz mog nekog ugla, smatram boljim pistolj sa zatitom obaraca...

Elp
Elp
lingua
lingua

Male
Broj postova : 491
Godine : 37
Lokacija : Sarajevo
Datum registracije : 25.02.2011

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by Šimun 02.03.11 12:34

Hoces rec repetirati? (ne natezati)
xD
Ova tema je došla do toga koji je pištolj bolji za pucat u nekoga..Kupite peter stahla i ok..
Ovo bi moglo i pod lock..
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by Ikarus 02.03.11 13:48

@ludi rus oni su prićali o revolveru (bubanj) zato kaže natego a ne repetiro survival revolver - Page 2 393492
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by Olimp 02.03.11 17:41

Imao sam ovakav revolver u cal. 22 (5,6 mm). Jednostruke je akcije i veoma podoban kao oružje "zlu ne trebalo" uz uvjet da je korisnik veoma staložena i uvježbana osoba (utrenirana).
U slučaju krajnje nužde puca se instiktivno i bez razmišljanja. Gađaju se samo vitalni djelovi tjela (najbolje područje glave). Jedino pogodak u vitalne djelove obara napadača, u ostale ga samo razjari.

Za nekakve prilike preživljavanja vam oružje u prirodi ne treba. Prvo niste (99,99 % slučajeva) u takvim životnim okolnostima da ne možete kontrolirati situaciju u kojij se nalazite. Odlazite u već ranije određene predjele, nosite podosta toga sa sobom i sl... U slučaju nailaska na divlje zvijeri koje bi vas eventualno napale primjeniti ćete taktiku izbjegavanja.

U divljim predjelima Canade, Velikog stjenjaka u SAD-u i na sličnim mjestima "bogu iza leđe" oružje koje se nosi za preživljavanje mora biti snažno i lako. Tada se nose puške koje se rasklapaju u dva djela, najčešće su na jedan metak, a u kalibrima od 30-06 na dalje. Kalibar 308 Winchester magnum se pokazao kao prilično dobar i vrlo jak.

I tu se traži da je vlasnik oružja posvetio prethodno dosta vremena obuci na njemu, automatizirao većinu ključnih pokreta (kao kod vožnje automobila) i da je staložen i miran u nepredvidivim prilikama. Ako nema te osobine nema šta tražiti na tim terenima.

Za područje gdje ima zmija najbolje je imati revolver najmanjeg kalibra .38 (9 mm) sa sačmenim metcima i dužine cijevi najmanje 2.5 inča. (oko 7 cm). Ali i na takvim mjestima dobar štap riješava situaciju, tako da oružje i ne treba.

Sačmenih metaka ima i za ovaj revolver na početku ove teme i oni mogu mnogo toga uraditi, ali morate malo više vježbati na instiktivnom rukovanju i pucanju iz njega jer je jednostruke akcije.

Za daljnje info o oružju javite mi se na PP. Podosta toga mi ostalo u sjećanju.
Olimp
Olimp
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1399
Godine : 64
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.01.2011

http://www.panoramio.com/user/2299965

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by Target 02.03.11 18:21

Olimp je napisao/la:
Za nekakve prilike preživljavanja vam oružje u prirodi ne treba. Prvo niste (99,99 % slučajeva) u takvim životnim okolnostima da ne možete kontrolirati situaciju u kojij se nalazite. Odlazite u već ranije određene predjele, nosite podosta toga sa sobom i sl... U slučaju nailaska na divlje zvijeri koje bi vas eventualno napale primjeniti ćete taktiku izbjegavanja.
da, taktika izbjegavanja je efikasna u 99,9% susreta sa divljim životinjama
ali to samo znači da će na 1000 ljudi biti jedan koji će nastradati. meni preriskantno, neidem u prirodu 2x godišnje iza kuće

evo taman danas pročitao, mislim negdje u slavoniji, nastradao lovočuvar od naleta divlje svinje koja je lutala 2 dana ranjena. uspio ju je upucati ali svejedno je u bolnici sa teškim ozljedama... a da ne spominjemo da danas zvijeri zbog smanjivanja staništa i manjka hrane sve više prilaze ljudskim naseljima i polako gube iskonski strah od ljudi...
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by Olimp 02.03.11 18:46

Ako je lovočuvar nije zaustavio, malo od nas sa foruma bi bilo uspješnije.

Kretanje kroz prirodu nije šetnja gradom. Svi su tamo na oprezu, osluškuju, prate i skrivaju se, tako i mi moramo postupati. Ako ćemo samo bahato tumarati onda nismo za ništa drugo nego da nas pacovi pojedu.

Hoću reći da moramo poštivati sve zakone divljine u koju zalazimo i onda tek je vrlo mala vjerojatnost da nam se šta dogodi. Oprez uvijek i u svemu. Pa to je zakon prirode.

survival revolver - Page 2 481349
Olimp
Olimp
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1399
Godine : 64
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.01.2011

http://www.panoramio.com/user/2299965

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by Target 02.03.11 18:58

Bez ljutnje ali jesi li negdje u mom postu pročitao da bezumno lutam po šumi? svih opasnosti u šumi sam jako dobro svjestan i oduvijek sam ju poštovao. ali sav oprez svijeta ti ne garantira da ćeš uvijek proći bez posljedica.

za ranjene zvijeri ne postoji taktika izbjegavanja, ne bježe od ljudskih zvukova, ne izbjegavaju nas koliko god mi pričali o tome. pa upravo je taj lovočuvar primjer istog, sumnjam da se s obzirom na potrebno znanje i iskustvo za zvanje lovočuvara ne zna oprezno kretati po istoj. ja ne pričam o odlasku u šumu sa kalašem i sličnom željezarijom ali ljudi poput nas koji jako puno vremena provode u njoj bi svakako trebali sa sobom nositi jedan revolver većeg kalibra. i naravno, uvježbati sami sebe na pravilno i sigurno korištenje istog
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by Olimp 02.03.11 19:02

Nemoj se vrijeđati. Pročitaj moj post i vidjeti ćeš da pišem općenito za sve, a ne za tebe.
Nikoga ovdje toliko dobro ne poznajem pa da mogu reći on bi se snašao a ostali nebi.
Što sam napisao shvati općenito je i odnosi se na svi ili na nikoga. Kako tko gleda survival revolver - Page 2 393492
Olimp
Olimp
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1399
Godine : 64
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.01.2011

http://www.panoramio.com/user/2299965

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by Olimp 02.03.11 19:04

Ponovo ponavljam oružje u šumi nije za nikoga tko traži rekreaciju. Tko je nesiguran bez njega neka ide u park šumicu u svojem gradu. Druga stvar su profesionalne djelatnosti koje zahtjevaju naoružanje.
Olimp
Olimp
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1399
Godine : 64
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.01.2011

http://www.panoramio.com/user/2299965

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by Mad Max 02.03.11 20:28

Olimp je napisao/la:Ponovo ponavljam oružje u šumi nije za nikoga tko traži rekreaciju. Tko je nesiguran bez njega neka ide u park šumicu u svojem gradu. Druga stvar su profesionalne djelatnosti koje zahtjevaju naoružanje.


Slažem se Olimp ... oružje za šumu su naše alatke - nož sikirica i sve ono šta nam služi za survival - pištolj ne pada u tu namjenu ...
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by Fratt 02.03.11 21:02

Ja bih radije ponio Bear Mace u prirodu...funkcionira,barem tako piše u svim recenzijama.


Zadnja promjena: Fratt; 02.03.11 21:29; ukupno mijenjano 1 put.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by Igsy 02.03.11 21:28

Fratt je napisao/la:Ja bih radio ponio Bear Mace u prirodu...funkcionira,barem tako piše u svim recenzijama.

+1
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by Šimun 02.03.11 22:34

@ikarus-povlačenje čekića survival revolver - Page 2 747986 natezanje žena (y) survival revolver - Page 2 747986
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by hankok 03.03.11 0:08

https://www.youtube.com/watch?v=pzsEUoiYhk8&feature=player_detailpage
hankok
hankok
lingua
lingua

Female
Broj postova : 452
Godine : 48
Lokacija : metković
Datum registracije : 12.12.2010

[Vrh] Go down

survival revolver - Page 2 Empty Re: survival revolver

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.