FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
World War III - Page 4 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
World War III - Page 4 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
World War III - Page 4 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
World War III - Page 4 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
World War III - Page 4 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
World War III - Page 4 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
World War III - Page 4 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
World War III - Page 4 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
World War III - Page 4 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
World War III - Page 4 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
World War III - Page 4 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
World War III - Page 4 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
World War III - Page 4 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
World War III - Page 4 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
World War III - Page 4 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
World War III - Page 4 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
World War III - Page 4 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
World War III - Page 4 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
World War III - Page 4 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
World War III - Page 4 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
World War III - Page 4 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
World War III - Page 4 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
World War III - Page 4 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
World War III - Page 4 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
World War III - Page 4 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
World War III - Page 4 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
World War III - Page 4 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
World War III - Page 4 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
World War III - Page 4 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
World War III - Page 4 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

World War III

+77
puls
maxina
maks1969
fusher
Inspektor
ivo
blinddog
poljičanin
UBERSOLDAT
Ikarus
Usamljeni vuk
ElPrezidente
vibor
remez
PJER
duke
Axter
chumaman
Duh
DoomsdayST
trolshein
Molokai
goxxon
Guybrush
gibo
hydra
crospider
Franco G
Mad Max
Spuzva Bob
Ivn
Buco
Target
SelinaKyle69
bearfaerie
.
tonka
kengur32
robert
Valkyra
Guru
Surfer
Strider
Migach
mahapirot
dkclaymore
beargrylls12
sinke
Branimir76
stefan.j
Luftwaffe
Mije
Dinx
Stribog
Julio
TomislavOS
Zokac
jratko30
Pomorac
Cave Bear
Drvo
Marko
Igsy
antun
miho
damjan
domac
girdeaux
astifan
sgt bear
Fratt
Mraz
baron
vladimir-vlay
MI666999
Nero Rii
Freeman
81 posters

Stranica 4 / 14. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Next

Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by Surfer 22.10.11 19:13

Gorski kotar bi meni bio zadnja lokacija koju bih odabrao za slučaj da trebam preživjeti nekakvu katastrofu na dulje vrijeme.

Najlošija ruža vjetrova u Hrvatskoj znači da je Gorski kotar usprkos mišljenju većine najneočišćeno područje u HR. Onečišćen zrak iz zapadne Europe i Kvarnerskog bazena onečišćuje zrak, vodu i tlo Gorskog kotara.Veliki zagađivači na (termoelektrane, rafinerija, luka itd.)
Postoje studije na tu temu.
Kisele kiše, Primorsko Goranska županija ima najveći postotak oboljelih od raka u HR i jedino tamo postotak konstantno raste dok u Europi i ostatku HR pada.
Tlo se brzo onečišćuje jer je uglavnom vapnenac koji propušta nečistoće u podzemne vode.
U slučaju bilo kakve nuklearne katastrofe u Zapadnoj Europi, Gorski Kotar bi bio najizloženiji dotoku kontaminiranog zraka.

Gorski kotar ima i najlošiju klimu za preživljavanje.
Vrlo kratka sezona za uzgoj voća i povrća zbog nedovoljne osunčanosti i niskih temperatura znači i vrlo male prinose.
Zima traje vrlo dugo i puno je snijega a to čini preživljavanje još teže.

To znači da su zahtjevi za grijanjem vrlo veliki.
Šume su uglavnom u velikoj većini crnogorične što znači slabu vrijednost i naravno opasnost od taloženja smole te začepljenja dimnjaka.

Što se tiče divljači ima je u HR svugdje.

Slaba osunčanost znači i da je vrlo limitirana upotreba solarne energije kao izvor energije.

Vrlo bitna je i udaljenost lokacije od mjesta gdje živimo.
Ja razmišljam na način da ne mogu ići autom zbog bilo kojeg razloga,(EMP, blokada ceste,nedostatak goriva)
Recimo da je sve što je dalje od 36 sati hoda nemoguća misija osim za Ramba i pojedince koji ne trebaju brinuti za obitelj.
Realno možete preći 30km na dan, tako da je po meni najdalje što bi trebalo biti kao rezervna lokacija 50 km od mjesta stanovanja.

Realtivna izoliranost Gorskog kotara i mali broj stanovnika po km2(vidi razloge za to u početku mog posta) je možda jedina prednost u odnosu na neke druge dijelove HR.


Zadnja promjena: Surfer; 22.10.11 19:15; ukupno mijenjano 1 put.

Surfer
lingua
lingua

Broj postova : 335
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by Migach 22.10.11 19:15

Surfer, što onda predlažeš?
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by Guru 22.10.11 20:20

Možete kod mene na Ljubišnju : )
Guru
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 425
Godine : 38
Lokacija : Priroda
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by Migach 22.10.11 23:39

Ajmo ovako, pošto je to sve tak tak..
Za svaki dio RH po jedno zbirno mjesto da se tak nazove.
Znači S Hrvatska, Dalmacija, Istra, Slavonija , G. Kotar... jel bi tak bilo bolje?
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by dkclaymore 23.10.11 2:33

Evo, za Zagrebačko područje bih predložio Mariju Bistricu za istočni dio grada, Bistru ili Oroslavlje za zapadni dio, Pleso za južni dio grada, Lučko za jugozapadni dio grada.
Razlozi: Većina ljudi zna doci tamo,ulazi u zonu 5 sati hoda (7 s klincima), voda je dostupna,nije preurbano područje pa se može doći i mimo glavnih cesta (za slučaj okupacije;mada neznam više danas kako pobjeći raznim Predatorima i Reaperima).
Pleso i Lučko imaju aerodrome,Bistra i Marija Bistrica su iza brda ako netko uspije ipak prije pichvajza poslati obitelj van grada.
Eto,ideja s moje strane.
Udrite dalje
dkclaymore
dkclaymore
tipko
tipko

Male
Broj postova : 59
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 31.10.2010

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by Valkyra 04.11.11 1:58

Savjetujem svima onima koji nemaju djecu i supružnike da u slučaju rata zaborave na roditelje i obitelj i ostave ih za sobom jer će vas usporavati, osim ako roditelji nisu u jako dobroj kondiciji i imaju neka realna znanja od kojih možete kasnije imati koristi. Znam da zvuči jako ružno, ali u takvim situacijama je potrebno optimizirati što je više moguće.

Nadalje, potrebno je ići južno koliko je to god moguće. Blaža klima, više sunčanih sati ako imate sa sobom prenosive sunčane kolektore, bolje mogućnosti sadnje ako se odlučite negdje utaboriti...
Valkyra
Valkyra
bebač
bebač

Female
Broj postova : 18
Godine : 36
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 04.11.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by sinke 04.11.11 14:41

Valkyra je napisao/la:Savjetujem svima onima koji nemaju djecu i supružnike da u slučaju rata zaborave na roditelje i obitelj i ostave ih za sobom jer će vas usporavati, osim ako roditelji nisu u jako dobroj kondiciji i imaju neka realna znanja od kojih možete kasnije imati koristi. Znam da zvuči jako ružno, ali u takvim situacijama je potrebno optimizirati što je više moguće.

Nadalje, potrebno je ići južno koliko je to god moguće. Blaža klima, više sunčanih sati ako imate sa sobom prenosive sunčane kolektore, bolje mogućnosti sadnje ako se odlučite negdje utaboriti...

zvuci ruzno, al mi se svidja juzno
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by sinke 04.11.11 14:45

ne bi ostavljao ljude do kojih mi je stalo
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by sinke 04.11.11 14:49










sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by robert 04.11.11 17:59

Valkyra je napisao/la:Savjetujem svima onima koji nemaju djecu i supružnike da u slučaju rata zaborave na roditelje i obitelj i ostave ih za sobom jer će vas usporavati, osim ako roditelji nisu u jako dobroj kondiciji i imaju neka realna znanja od kojih možete kasnije imati koristi. Znam da zvuči jako ružno, ali u takvim situacijama je potrebno optimizirati što je više moguće.

Nadalje, potrebno je ići južno koliko je to god moguće. Blaža klima, više sunčanih sati ako imate sa sobom prenosive sunčane kolektore, bolje mogućnosti sadnje ako se odlučite negdje utaboriti...

Ne mogu vjerovati koja su ovo "upustva" , ali 100 ljudi-100cudi .

Usput ,Jug je popunjen tako da i ne trebate dolazit , . .. osim ako
ne mislite potegniti do Grcke.
robert
robert
lingua
lingua

Male
Broj postova : 454
Godine : 38
Lokacija : izad 7 gora
Datum registracije : 09.12.2010

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by kengur32 04.11.11 18:04

Valkyra je napisao/la:Savjetujem svima onima koji nemaju djecu i supružnike da u slučaju rata zaborave na roditelje i obitelj i ostave ih za sobom jer će vas usporavati, osim ako roditelji nisu u jako dobroj kondiciji i imaju neka realna znanja od kojih možete kasnije imati koristi. Znam da zvuči jako ružno, ali u takvim situacijama je potrebno optimizirati što je više moguće.

Nadalje, potrebno je ići južno koliko je to god moguće. Blaža klima, više sunčanih sati ako imate sa sobom prenosive sunčane kolektore, bolje mogućnosti sadnje ako se odlučite negdje utaboriti...

Ha! Pa mislim..... nemam pojma šta da mislim!
Ostaviti svoje iza sebe? Ako nisi spremna pomoći nemoj niti očekivati pomoč!
Ako postupim tako kukavićki i sebično ne želim živjeti!
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by sinke 04.11.11 18:47

robert je napisao/la:



Usput ,Jug je popunjen tako da i ne trebate dolazit , . .. osim ako
ne mislite potegniti do Grcke.

Popunjen???
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by kengur32 04.11.11 19:18

Pa da, pogotovo za turistićke sezone World War III - Page 4 69343
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by Valkyra 04.11.11 19:23

Ako imate stare roditelje, bolje ih je ostaviti tamo gdje jesu, osigurati im koliko toliko mir a ne ih natezati preko pola Hrvatske kroz totalni kaos i bezvlađe da ih spasite. Jer ih nećete spasiti, niti ćete tako spasiti sebe. Recite mi da sam bezdušna, nemoralna, ali ja vam govorim o jednostavnoj statistici.

Postavite si sljedeće pitanje; u slučaju nuklearnog napada ili neke havarije imate dva pakovanja tablete joda koje bi vam trebale smanjiti apsorpciju radioaktivnih izotopa joda od strane štitnjače. U kućanstvu se nalazite vi, vaš malodobni sin i vaš otac. Kome ćete dati tablete? Najefikasnije bi bilo da ih date sebi i djetetu. A ljubav se sastoji u tome da vaš otac prvi kaže da tablete uzmete vi i sin. Nažalost, ima i dio djedova koji bi prvo tablete dali sebi iako imaju više od 80 godina i motoriku puža.

A što se tiče juga, cilj bi bio doći do Crne Gore. Klima tamo je blaža, gustoća naseljenosti je manja nego u RH, a jezik manje više znate. Krajolik je raznolik, ima dosta vode i bogata šumska flora i fauna. Jedini problem su planine.
Valkyra
Valkyra
bebač
bebač

Female
Broj postova : 18
Godine : 36
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 04.11.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by Luftwaffe 04.11.11 19:32

istina...ako imate nepokretne roditelje istina je...World War III - Page 4 166116

iako ja nebi otisao bez svojih ma pod kojim utjecajem..gadna ideja...nikad si nebi oprostio i zivio bi pod stalnim optuzivanjem sebe...

ali Valkyra imas pravo...nazalost World War III - Page 4 166116
Luftwaffe
Luftwaffe
spikač
spikač

Male
Broj postova : 666
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 30.03.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by kengur32 04.11.11 19:36

Kad bi se tako nešto dogodilo najbolje bi bilo zadržati se u podrućju koje poznajemo i na koje smo navikli! Tako dalek put (vjerovatno na nogama) nebi bio pametan jer je bezvlađe, opskrba hranom i vodom bi uzimala previše vremena.....
Ti nisi spominjala tablete joda nego bjeg i ostavljaje roditelja i .....
Nisi spominjala nuklearni rat, nego rat!
E sad, primjer;
dogodi se nuk. napad, ostavljaš roditelje (najslabiju kariku), nađeš ekipu ljudina (svi jaki, sposobni)..... i tako idete polako prema C.G. ti padneš slomiš nogu i ljudine te ostave!
Razumiješ poantu? Ja bi rađe imao kraj sebe starca od 80 za kojeg sam siguran da mi neće okrenuti leđa nego brigadu ljudina za koje znam da bi napravili upravo to.
Šta se tiće tableta joda .. s time se slažem. Mada bi tu vjerovatno dao svoju dozu nekoma do koga mi je stalo!
@Lufti..... ti si dobrodošao u ekipu, ali znaš da moraš ponjeti koju š...... World War III - Page 4 69343
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by Luftwaffe 04.11.11 19:50

aaaahahhahaha...ma znam ja to...hebo ti jod....ako nema ovoga hebo onda ostatak zivota -.-

tako da nebrini imam ja vec zalihe World War III - Page 4 747986 World War III - Page 4 747986
Luftwaffe
Luftwaffe
spikač
spikač

Male
Broj postova : 666
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 30.03.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by Valkyra 04.11.11 19:58

Nisam rekla da je bijeg jedina opcija. Niti da bi se bježalo pješice. Ovisi o prirodi rata koji nas zadesi. Primjerice, ako se upotrijebi biološko oružje bilo bi možda uputnije bježati što dalje od urbanih sredina kako bi minimizirali kontakte sa zaraženima. Ako nas zadesi nuklearni rat sa klasičnim nuklearnim bombama, onda je potrebno neko vrijeme ostati na istom mjestu i pričekati dva tjedna da fallout oslabi. U slučaju havarije nuklearke ili prljave nuklearne bombe trebalo bi se što brže udaljiti od izvora jer izotopi koji nastaju tako imaju dugo vrijeme poluraspada.

A ovo sa lomljenjem noge... Naravno da će te ostaviti. I ti bi trebao ostaviti njih. Zašto? Zato jer sa slomljenom nogom nemaš šanse preživjeti. Jedino zašto bi te trebali tegliti za sobom je ako imaš neki skill koji trebaju, primjerice fitofarmaceut si pa znaš praviti ljekove od prirodnih sastojaka.

Uostalom, zašto mi uopće dogovaramo rally points? Jer očito ljudi ovdje imaju skillsets koji su daleko iznad prosjeka i imamo puno veće šanse preživjeti ako se nađemo skupa. Dobro, neki od vas bi vodili i one koji su sporiji i stariji, i to je sasvim razumljivo.
Valkyra
Valkyra
bebač
bebač

Female
Broj postova : 18
Godine : 36
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 04.11.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by kengur32 04.11.11 20:04

Možda ovo moje smanuje šanse meni samome ali..... tak je kak je! Nikad nisam ostavio "druga" iza sebe (a bio sam u situacijama) niti nikad neću. Ljudi to prepoznaju i cjene World War III - Page 4 393492
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by Valkyra 04.11.11 20:19

Lako tebi, tvoju drugovi sve neki Ramboi i Žanklodvandami, a moje drugarice uzgajaju umjetne nokte. World War III - Page 4 368870
Valkyra
Valkyra
bebač
bebač

Female
Broj postova : 18
Godine : 36
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 04.11.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by kengur32 04.11.11 20:33

niti su Rambaći niti su Žankoldići World War III - Page 4 747986 World War III - Page 4 747986
samo obićni ljudi čvrstog karaktera, neki su i tu na forumu World War III - Page 4 69343
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by sinke 04.11.11 20:53

kengur32 je napisao/la:Pa da, pogotovo za turistićke sezone World War III - Page 4 69343

World War III - Page 4 747986
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by Branimir76 04.11.11 21:55

Samo vi dogovorite rally point. I zadajte vreme od nultog momenta (početak katastrofe) za okupljanje. Trebalo bi imati prozor od najmanje dva dana. Ako neko sa sobom povede stare i spore, grupa bi trebalo da se brine o njima "dok ne zaboli". Posle toga ih prepuštate onima ko ih je doveo.

Ne zaboravite da na toj tački ostavite poruku o daljem planu za one koji nisu stigli. Moj predlog je da bar jednom godišnje posetite tu lokaciju i dogovorite se gde će biti skrivena ta poruka, a možda na tom mestu zakopate i nešto viška opreme za prvu pomoć, stare odeće i obuće, trajnu konzervu sa hranom i sl. Ovde sam negde video dobru ideju sa vulkaniziranom unutrašnjom gumom (zračnicom) kamiona. Vulkanizirate sa jedne strane, napunite pa vulkanizirate i drugu. Možda ne bi bilo loše da usisivačem izvučete i koliko je moguće vazduha napolje pre zatvaranja.

Ima ovde još šta dodati, ali mislim da ovde uglavnom nema totalnih početnika, pa ostalo većina zna. Kao što su prilaz lokaciji, siguran put od kuće, alternativni putevi, komunikacija (CB radio, pošto klasična komunikacija otpada).

I ne bih da idem toliko daleko, ali mislim da ima puno scenarija u kojima bi veće armije oko nas pokušale da prisvoje neki deo teritorija bivših SFRJ. I tu treba voditi računa. HR preti Austrija i Italija, SRB preti Bugarska, Turska, Mađarska i Austrija, MAK preti Turska i Grčka, SLO Austrija i Italija, BiH usputna stanica. Ovo sam naveo zbog toga što mislim da treba izbegavati pogranične teritorije, osim u slučaju organizovanog odbrambenog rata, al to je druga priča.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by tonka 04.11.11 22:01

već smo prošli neke ratove, i neka istrebljenja...židovi za vrijeme II. SVJ RATA, domsvinski rat kod nas, Bosna, rat u Ruandi..i ljudi su nosili svoje stare sa sobom, i nisu ih napuštali...prema tome curo samo ti ostavljaj svoje.
netko ima srce od kamena, a netko od mesa...
kolege forumaši koji ne bi nikog ostavili svaka vam čast..nebi ni ja...i ne trebam takve savjete, to ti pričaj nekom drugom. ja imam srce od mesa i svoju pamet, hvala Bogu ne slušam mnoge koji bi me učili...ja biram od koga učim
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by Branimir76 04.11.11 22:08

Valkyra je u pravu... Anita je u pravu. Sve zavisi od moći starih i iznemoglih i naše moći. Ukoliko se trebaš probijati kroz šumu i preko planina da spasiš sebe i svoje dete, stari i iznemogli postaju teret. Ali ako imaš mogućnosti da ih povezeš ili se krećeš putem koji oni mogu da savladaju, onda ih vodiš. Tu nema dileme.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by Valkyra 04.11.11 22:22

Ja nisam ništa rekla o ostavljanju svojih roditelja... Molim da mi ne stavljate riječi u usta, niti dajete paušalne ocjene mog morala. Dankešen.
I molim da se ne spominje Bosna, Ruanda i slični sukobi jer je riječ o lokalnim ratovima koji su ipak drugačijeg karaktera od nuklearnog/biološkog rata punog opsega. Isto tako ne možeš uspoređivati II.svj. rat sa ovime, jer oružje koje je na raspolaganju je tisuću puta gore od napalma. Ovdje govorimo o kontaminiranoj hrani, vodi, zraku, što nužno znači visoku stopu smrtnosti civilnog stanovništva.

Nadalje, nije isto ako je ženska osoba sama sa dvoje staraca i ako primjerice muž, žena i jedan tinejđer sa sobom vode neku relativno pokretnu baku. Ljubav se sastoji i u žrtvi za drugoga, a svaki normalni roditelj koji zna da bi usporio svoje dijete odlučio bi sam ostati. Moj je osobni stav da bi u slučaju da znam da sam nesposobna svoje punoljetno dijete pratiti ostala a njemu/njoj dala sve što bi maksimiziralo šanse za opstanak. Imam li još kameno srce? World War III - Page 4 69343


@Branimir - čisto hipotetski onda, i sa geopolitičkog stajališta, kako gledaš na Crnu Goru u ovom slučaju?
Valkyra
Valkyra
bebač
bebač

Female
Broj postova : 18
Godine : 36
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 04.11.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by Surfer 04.11.11 22:47

Kakva crna Crna Gora?

Vi bi za vrijeme nuklearne katastrofe pobjegli u Crnu Goru?
Ovog nema ni u Monthy Pythonu World War III - Page 4 350615
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by Branimir76 04.11.11 22:49

@Valkyra

Da. CG sam propustio. Ali moje pretpostavke su slobodne, pa i drugi mogu pretpostaviti približno. CG bi pocepali entiteti koji bi prvi smogli snage za to, i pripojili svojim matičnim teritorijama. Ili bi tu upala Turska ili Italija kad je u pitanju obala.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by Branimir76 04.11.11 22:51

Surfer je napisao/la:Kakva crna Crna Gora?

Vi bi za vrijeme nuklearne katastrofe pobjegli u Crnu Goru?
Ovog nema ni u Monthy Pythonu World War III - Page 4 350615

Ja ne bih ni razmišljao o tome World War III - Page 4 747986
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by Igsy 04.11.11 22:54

Bolje na Kosovo... skrate ti muke na granici prije podlijeganja kobnim dozama zračenja... World War III - Page 4 990630
Btw; nije vam baš pametno tu javno na forumu dogovarat rally point-ove. Kad rokne tako nešto svi će googlat (tko bude u mogućnosti jel) gdje se i kako spasiti pa će vam banit par tisuća ljudi na ta vaša sigurna mjesta. World War III - Page 4 85288







Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by . 04.11.11 22:58

Surfer je napisao/la:Kakva crna Crna Gora?

Vi bi za vrijeme nuklearne katastrofe pobjegli u Crnu Goru?
Ovog nema ni u Monthy Pythonu World War III - Page 4 350615

World War III - Page 4 445616 World War III - Page 4 445616 World War III - Page 4 445616 ovo nebi čuo niti od Delboy Trotter-a!!!!!

.
bomber
bomber

Male
Broj postova : 172
Godine : 54
Datum registracije : 09.10.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 4 Empty Re: World War III

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 14. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.