FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

+101
SuperSixOne
Vilcambu
zuzonja
hyperion
Šimun
Lima156
vladomado10
roy
malyfreddie
pirat
laredo
Sovinjak
Odin
siga
Mad Max
ivo
Redneck
Login
Sule_HR
gorky
Hombre
PatrioticBacon
Born_Survivor
neko69
Inspektor
maxina
milito
iko123
Frenky
nix1909
ce3hel
Storo
flok
antun
weedovec
franciscus
Draxor
Okibex
Usamljeni vuk
duke
dux aeron
PJER
ElPrezidente
Nubilus
Simke
mali mačak
maff
Kuzma
JillValentine
cutlass
Guybrush
Mije
bezribic
markonvs
yasko
Migach
.
Stribog
bearfaerie
boletus
brdo
ebola
UrchinStar47
Mornar
Ikarus
Franco G
Surfer
kengur32
Fratt
goxxon
Sandman
jenny
Ito Ogami
Slym
Guru
Igsy
Target
McJagger
orao
StArKa
sgt bear
vjeko
sTip3
jratko30
puls
amar
Marko
Adept
WILLY
Drvo
cidnam
rinos
Mraz
tigi
urbana_gorila
damjan
LUKSA
dman
zippo
zeleni
elvin
105 posters

Stranica 15 / 25. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20 ... 25  Next

Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by puls 12.08.13 15:17

Ovisi gdje idem, ali ja znam nekad ponijeti nešto kolja i češnjaka....i malo soli, vegete i paprike......i 2-3 kile svinjskog vrata.....EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 80159 

Ispričavam se na OT, aliu ovo je ujedno (uz malo papra) moj recept za dobar roštilj.....mada više upada u temu SDR (svaki dan roštiljam)....

puls
guru
guru

Broj postova : 2791
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by flok 12.08.13 15:19

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 478256 EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 478256 EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 478256 
flok
flok
lingua
lingua

Male
Broj postova : 263
Godine : 40
Lokacija : k.stari
Datum registracije : 15.03.2013

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 13.08.13 14:20

NAVIGATOR je napisao/la:pod mojom temom o EDC kitu ćesto mnogi zaborave da se ovdje ne radi o najboljim survival artiklima nego o stvarima koje svakodnevno koristim i koje mi uvelike pojednostavljuju život, odnosno neke nepredviđene situacije učine lako rješivima.
dakle u svom EDC-u nemam udice, signalna ogledala i artikle za  zombi apokalipsu nego sasvim uobičajene stvari koje mnogi svakodnevno koriste.

e pa u taj EDC kit za ljetnih vrućina  obavezno implementiram i određenu količinu vode.
kako je moje glavno prevozno sredstvo već više od 14 godina bicikl, a dosta se i znojim tako da mi je određena minimalna količina spasonosne tekućine u rezervi uvijek dobrodošla jer zapravo često dan završim na mjestu koje teško mogu unaprijed predvidjeti.

također na jednodnevnim izletima s prijateljima i obitelji flašica vode uvijek dobro dođe.


ovako je glasio moj početak tipkanja o rezervi vode koju po ljetnim vručinama nosim u sklopu svog EDC-a.
tipkanje sam prekinuo jer nisam sa posla tada mogao postaviti i fotografije uz daljnji tekst a kako mislim da su svi članci bez fotografija dosadni tako sam prekinuo tipkanje.

dakle po ljetu sam svakodnevno u prirodi ili na vožnji biciklom pa je rezerva vode koja je u večini situacija namjenjena mojoj kćeri uvijek za ljetnih vručina dobrodošla.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9458Medium_zpsf8020207

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9460Medium_zpsd858fd6b

dakle ovdje se ne radi o nikakvom survival kitu kako sam već i napomenuo nego o bočici s vodom koju svakodnevno imam uz sebe ako meni ili nekome uz mene zatreba.

u životu sam isprobao mnoge flaše uključujući i camelbag, sigice, cleen canteen, brojne vojne čuture, itd.
kao najpraktičnija pokazala mi se obična pet ambalaža(boćica za vodu, naprimjer od jamnice i sl.) no ona brzo ostari pa za nekoliko tjedana moram kupovati novu i zna propustiti na čepu ili ako se mehanički ošteti. također se u njoj napitak vrlo teško da zgrijati ili zakuhati(mada je i to moguće)
kod švicarskih siggica mi je problem što se vrlo lako deformiraju pošto su od mekog aluminija pa im s vremenom pada volumen zapremine i boja se ljušti pa su vrlo brzo vizualno odbojne.
vojne su mi čuture pre teške i pre glomazne.

prije dosta vremena došao sam trampom u posjed jedne odlične flašice.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9463Medium_zps4c82922f

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9464Medium_zpsaa4bfd6d

radi se o exotackovoj titanskoj bočici zapremine od oko 0.8 litara

prednost te bočice nad ostalima koje sam koristio je ta što joj je volumen taman veći od uobičajenih pola litre tako da za nuždu ima vode čak i za dvije osobe. znatno je lakša od čelične a opet znatno čvršća od aluminijske(od titana je).
ima ravno dno i potpuno metalan čep pa se u njoj može podgrijati napitak ili zakuhati voda čak i direktno na vatri.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9550Medium_zps6d3daf18

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9547Medium_zpsa773f10c

u metalu i staklu je voda znatno ukusnija možda ćak i hladnija od one skladištene u plastičnim kontejnerima.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9520Medium_zpsf678ff69

jedini njezin nedostatak je taj što je titan, pa tako i boca, vrlo skupa. cijena joj je oko 100 dolara. na žalost titan se ne da poput čelika jednostavno prešanjem uobličiti u sve i svašta jer kod exstremnog prešanja za razliku od čelika  puca, tako da je ova boca zavarena od 6 dijelova koji su onda fino polirani i pjeskareni. možda je i zbog toga cijena toliko visoka.
na sreću dobio sam ju trampom ali vjerujem da će u korištenju kroz brojne godine opravdati svoju vrijednost uz slične vrijedne artikle koje planiram koristiti desetljećima.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9529Medium_zps853ad6f2

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9539Medium_zps15201906

ovu titansku bocu za EDC vodu koristim već duže od pola godine.
u mnogim jednodnevnim avanturama bila mi je itekako od koristi.
ne tvrdim da obična pet ambalaža za 0.5kn ne bi u velikoj većini situacija jednako dobro odradila posao no u nekima mi je to što je od titana bilo od bitnog značaja.
(kćer mi obožava piti iz nje jer boca ima široko grlo pa se pije skoro kao iz čaše)

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9514Medium_zps6db02252

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9553Medium_zps21c46f2a

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9552Medium_zps5e3d0571

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_3068Medium

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_3071Medium

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_3135Medium

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_3137Medium

ovako pjeskarenjem obrađeni titan, kao što sam ustvrdio i kod sebenze, ne ljepi se ni pod vrlo niskim temperaturama za kožu a osjećaj u ruci je i pri vrlo hladnom vremenu znatno topliji nego kad u ruci držimo čeličnu ili aluminijsku bocu.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_3133Medium
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by puls 13.08.13 15:54

Ne kužim kako čep brtvi ako je cijeli od metala......ima li kakva gumica......ili konus.....??
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 13.08.13 18:56

ima dosta debeli gumeni dihtung koji je utisnut u titanski čep koji je zavaren od dva komada tako da je ćeš zapravo šuplji(ali ne pušta).
pofotkam pa stavim fotke.

čep i guma su dovoljno postojani da se od umjerene topline neće oštetiti ali nikako ne bi preporučio kuhanje sa zabrtvljenom flašom jer to bi bila bomba.dakle za svako kuhanje čep treba skinuti, ili barem otpustiti.

nikako ova boca nije moj lončić za kuhanje za to imam odličan esbitov komplet, ali korisno je da u zimi mogu u njoj ugrijati hladan čaj na izletu i to direktno na žaru vatre.

mislim da boca nije dobavljiva u hrvatskoj, osim preko neta.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by goxxon 13.08.13 19:41

tu bocu je bilo za kupiti u Replikartu za cca 600 ćuna. više ne drže tog proizvođača (Exotac, rade i nanostriker).
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Frenky 13.08.13 20:34

600 kuna za bidončić!?

sva sreća da je izmišljena pet ambalaža.

Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by goxxon 13.08.13 20:39

to je Tor među bidonima.
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 13.08.13 21:43

exotac radi odlične hi end artike, imam njihov nano striker, u brdoooo prilika sam njime palio vatru i radi fantastično za tako mali gadget, baš sam ga jučer koristio.
nešto od exotacove ponude može se još ugrabiti na web shopu "kvama" ali uglavnom su za hrvate za sada nedostupni.
istina je da su i po cijeni hi end tako da definitivno nisu artikli za prosjećan hrvatski džep ali na tržištu polovnih artikala znaju im cijene biti ipak pristupačnije, ili ovako ko ja trampa.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 15.08.13 10:00

kroz zadnjih 30tak godina usavršavam svoj EDC i mislim da sam prilično visoko na ljestvici uspješnosti. sudim to po mnogim nenadanim situacijama u kojima sam se u uobičajenom okruženju zatekao a da me zapravo i nisu iznenadile, odnosno da sam svojim EDC om vrlo lako osigurao bezbolan prolaz kroz takve nepredviđene događaje.
pa ipak cijelo vrijeme radim na usavršavanju stvari koje nosim. upravo iz tog razloga i za očekivati je da su se u sklopu mog EDC-a našli i mnogi hi-end artikli poput sebenze, exotacove titanske boce, olightove titanske svjetiljke i drugog.
u te hi end artikle definitivno spadaju i garminov GPS i canonov G12 fotić koje već godinama nosim u sklopu svog EDC-a.
od nedavno pronašao sam način kako još znatno unaprijediti svoj EDC, iako potpuno nenadano i to dobivenim gadgetom iphonom 5 koji je zamjenio i moj mobitel i GPS i fotić.
iako je canon u segmentu kompaktnih fotića broj 1 kao i garmin u segmentu GPS-a ali iphone njihove funkcije u EDC okruženju obavlja više nego zadovoljavajuće a kao glavna prednost zašto je umjesto njih interpoliran u moj EDC je ta da je DRASTIČNO manji i lakši od svih tih uređaja.
iako je mogao iz EDC-a istisnuti i još neke artikle poput recimo svjetiljke ali sam od toga odustao jer mislim da mu energetska autonomija ipak nije dovoljna da zamjeni sve elektronske gadgete u mom EDC-u tako da svjetiljka ostaje.

uvijek sam zezao ekipu koja je svoje mobitele držala u futrolicama, najlonskim vrećicama, i sličnim zaštitnim artiklima. uvijek sam mobitel nosio u džepu i bio mi je potrošna roba, pa što ako se zguli pa ne mislim ga prodavati a tako zguljen ima još više šarma.
suprotno tome svoje fotiće i kamere i objektive i displaye sam oduvijek "atomski" štitio svim mogućim folijama i zaštitama.

sada kako mi telefon-iphone objedinjuje i kameru i fotić, a zbog vanjskog staklenog oklopa, iako vrlo izdržljiv ipak, podložan grebanju i pucanju. zbog tog razloga dao sam se ovih dana u potragu za "zaštitom", "prezervativom"
kako nisam sklon naručivanju preko neta iz vana, jer dotični artikl ne mogu niti isprobati niti reklamirati, tako da sam se kao i u većini situacija ograničio na hrvatsku ponudu.
shooping centri nude ogroman izbor kineskog nebrendiranog smeća po 50kn. iako zna uletiti i neki dobro odrađeni komad ali uglavnom se radi o neprecizno izlivenim poluproizvodima.

istražujući malo ponudu ozbiljijih dućana naišao sam na brand SwitcheEasy i to na njihov model two tones.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9740Medium_zps3471cb8f

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9742Medium_zps249b3f50

radi se o futroli odnosno "kaveru" izrađenom od dva materjala. rubovi su od mekše gume ojačani slojem tvrđe plastike koja futroli daje čvršći konstrukcijski integritet.
gumeni dio nije pre menkan tako da ne zapinje za materjal džepova i ne skuplja mucice.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9750Medium_zps02850380

two tones futrola je iznimno tanka i ne narušava elegantnu siluetu telefona.
ipak ima oko milimetar izdignuti gumeni rub po cijelom okviru koji štiti stakleni display.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9754Medium_zps57778387

sve vanjske komande na iphonu su kvalitetno izvedene i telefon reagira vrlo precizno.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9756Medium_zps6e3f47f4

u kompletu s futrolom dolaze i vrlo kvalitetne zaštitne folije i to čak dvije prednje i jedna zadnja(iako zadnja u kombinaciji sa gumoplastičnom futrolom nema nikakvu funkciju).

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9758Medium_zps78db7e0d

uz futrolu i folije u kompletu dolazi i microfiber krpica za čišćenje i održavanje, špahtl za ljepljenje folije, ali i svih ostalih najljepnica, i ono što je iznimka za ovaj komplet je da se dobiju i gumeni dihtunzi za lighting konektor i slušalice. dakle zaštita koja te utore pokriva i štiti od prašine pijeska i prskanja vode(nikako od potapanja uređaja).

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9762Medium_zps59b930f4

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9761Medium_zps03d9aab5

iako iphone 5 za razliku od ostalih iphone modela ima objektiv kamere od izrazito tvrdog kristala koji se "nemože izgrebati" ipak mi je za tako odličnu kameru bitno da joj je objektiv još više zaštićen a opet da zaštita ne umanjuje kvalitetu slike.
na twotones futroli je to odrađeno baš kako treba. otvor nije ni prevelik ni premali.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9752Medium_zpsf87fb630

najbolje od svega je to što ta kvalitetna futrola nije pre skupa i na netu košta oko 30 dolara(što za sve u kompletu što dolazi, čepovi i folije nije puno), u hrvatskoj joj je bila cijena malo više od 250kn, što je ok, no posjetom istyle dućanu imao sam sreću da je taj model na popustu tako da košta vrlo realnih 130kn.

među paletom boja koju drže izabrao sam military green. iako se na fotkama tako ne čini ali dvije su boje skoro identične bojama pederuša koje nosim u sklopu svog primarnog EDC-a(mountainsmith vibe II i maxpedition phili).

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9745Medium_zps39366c34

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9734Medium_zps8131dc20

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9735Medium_zps68d5c7dc

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9737Medium_zps4908a68f

vjerujem da će ova futrola pouzdano štititi moj telefon, fotić, kameru, GPS u svim EDC ali i mnogim outdoor, sirvival situacijama.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9764Medium_zpse92ea106
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Fratt 15.08.13 12:06

Dobar cover,moram si i ja nabavit nekaj jer je Ajfon vec par puta dobio po fanjfulji...
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 15.08.13 12:11

ja sam ga kupio u arena centru u Istyle dućanu koji prodaje applove u prizemlju.
cijena je navedenih 130kn a boja je baš nekako lovačka.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Fratt 15.08.13 15:45

Nagovorio si me,naručio sam je s Ebaya za punih 10 $.EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 393492 
Ima i NUDE verzija koja je full tanka ali košta nekih 25$ a i pitam se koliko bolje štiti.
I da,naručio sa baš military zelenu,najbolje mi izgleda.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by iko123 15.08.13 20:01

Navigator uzmi solarni punjac
iko123
iko123
tipko
tipko

Male
Broj postova : 61
Godine : 24
Lokacija : Split
Datum registracije : 01.01.2013

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 16.08.13 10:55

Fratt
u živo sam pregledao poprilično futrola i ova od dostupnih u hrvatskoj mi se učinila naj, po svemu, omjer veličine, zaštite, cijene, vizualnog dojma.
siguran sam da postoje mnoge bolje futrole ali vjerujem da češ biti zadovoljan.
mislim da vrijedi 131 kn koliko sam ju ja platio a još bolje 60 kn koliko će tebe koštati.

možda jedini nedostatak je taj što kad utakneš i-stvarčicu u futrolu nije ga lako izvaditi van jer lijepo i švrsto zagrli štićeni uređaj pa TONES ne bi preporučio nekome tko ima potrebu svakodnevno vaditi iphone iz oklopa.
vjerujem da će moj biti štićeno utaknut godinama i da ga neću imati potrebe exhumirati van.

iko123
pa da planiram nabaviti neki sistem za dopunjavanje baterije na terenu ali o tome je već bila rasprava ovdje pod temom.


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 16.08.13 11:08; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Mraz 16.08.13 11:00

Čudi me da nisi uzeo Magpulovu zaštitu, one su na glasu kao najbolje a i skroz su tactocool. Šteta kaj se ne rade i za moj mob EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 810591 
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 16.08.13 11:12

pa gledao sam magpul ali nije nigdje dobavljiv u zagrebu a ja volim ispipati stvari prije kupnje, taktilan sam tip što ćeš. magpul mi se učinio malo robustniji i deblji prema fotkama a ja sam želio solidnu zaštitu u što manjem pakiranju.
možda jednom nabavim i magpul
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Mraz 16.08.13 11:19

Magpul ti dođe 16 dolarsa za poštarinom... ako te zasvrbi javi pa ti naručim EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 747986 Imaš čak i pink verziju, totalno je sexy.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by goxxon 16.08.13 11:32

@Mrazulence: koju bi zaštitu preporučio za htc desire X?
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Fratt 16.08.13 11:45

Rotvajlera na PCP-u.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by goxxon 16.08.13 11:50

je li jazavac na crystal methu bolja zaštita?
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Fratt 16.08.13 11:55

Je,kompatibilan s Xperiom ali može i za HTC.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by mali mačak 16.08.13 15:43

Ja sam za HTC One S imao masku Ballistic- malo je skuplja, došla me s postarinom nekih 30 dolara, ali vrijedi svakog centa, pa preporučam pogledati...
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 16.08.13 19:06

iako je bilo puno polemike ovdje na forumu oko ZT-a 561 sada nakon više od 2 mjeseca EDC-anja mogu reći da je to FANTASTIČAN nož.
nakon svog tog vremena što sam ga nosio mogu reći da se podjednako dobro snalazi u EDC urbanom svakodnevnom okruženju kao i u ulozi jedinog noža na višednevnim izletima. napominjem da sam ga nosio kroz ljeto kada ni u divljini nije potrebno cjepati metre drva ili raditi kolibe za zaklon.
dakle nakon dva mjeseca stvarno nisam pronašao niti jedan razlog zašto bi ovaj nož poželio zamjeniti nekim drugim u EDC ulozi.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9776Medium_zpscbbb1d70

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9779Medium_zps09cd23f9

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9784Medium_zps87bea461

no ipak nakon dva mjeseca avanture poželio sam u džep vratiti svoju staru, trajnu, najvredniju nožarsku ljubav CR sebenzu 21 large.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9786Medium_zpsa690bf68

taj nož je za mene klasika za sve moje EDC potrebe i upravo je ono što od foldera tražim(no to sam već toliko puta nakucao da se neću i ovdje ponavljati)

nekada sam imao popriličnu zbirku noževa od toga i poprilično foldera a danas su samo ova tri komada u rotaciji.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9787Medium_zps3a3e0c60

da se riješim velike zbirke noževa i to još prije recesije bila je za mene vrlo oslobađajuća odluka.
u kolekciji je ostalo samo ono najkvalitetnije tako da nemam ni izbora i ne mogu se izvlačiti pred samim sobom da mi je to žao koristiti.

ZT 560-561 je moj prvi izbor nakon CR foldera, od brandova dostupnih u hrvatskoj, i vjerujem da će još desetljećima biti u mojoj maloj kolekciji.
osnovna namjena mu je za višednevne polucivilizacijske biciklističke i motorističke izlete. za pješaćke ture tu je bog TOR ali za ove po rubovima urbanih dijelova hrvatske ZT 561 daje sve što je potrebno.
do neke nove avanture ili izleta svoje je mjesto dobio na tronu najboljih u torbici "izabraih"

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9795Medium_zps46e3c7e9

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9796Medium_zpsf24ffcc6

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9798Medium_zpsf3c0353a

a u džep ponovno

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9791Medium_zps4bf7191b
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by flok 16.08.13 23:03

seba je predivan folder ali zt je nenadjbn..bar za mene..
nekako mi taj dizajn lezi,a najvise mi se svidja kopča koja tira noz do kraja u dzep,.
posto mi je zt skup.mislim ubrzo kupit kershaw cryo bas radi hinderer dizajna.

Navi neka te tvoji čelični ljubimci vjerno služe..poz EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 69343
flok
flok
lingua
lingua

Male
Broj postova : 263
Godine : 40
Lokacija : k.stari
Datum registracije : 15.03.2013

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by goxxon 17.08.13 8:33

@mali mačak: hvala
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 17.08.13 9:22

da cryo je baš dobar nož, ima večinu odlika hindererovog dizajna u znatno ekonomičnijem pakiranju.
vjerujem da će uskoro biti i u replikartu dostupan.

ZT 560-561 je i meni totalno ludi dizajn i vizualno i ergonomski, a zadovoljan sam jer tu kvalitetu u dizajnu i ergonomiji ZT prati i izvedbeno, dakle noževi su vrlo precizno odrađeni.
ipak to nije na nivoiu kao kod CR noževa ali da budem iskren vrlo je blizu.
ja stvarno patim na detalje a kod CR-a se točno vidi da je svaki detalj dobro odvagnut i promišljen i da ništa nije slučajno. svaki najmanji rez pri izradi ima svoje opravdanje u vizualnom izgledu ali i funkcionalnosti. takvu pedanteriju nisam još kod nijednoga brenda vidio.
ZT ipak nije na tom nivou a o hindereru da ne pričam. dobro je što je kod hinderera u ZT izvedbi ispravljeno nešto od grešaka koje su još uvijek prisutne kod originalnog hindererovog dizajna, poput imbecilnog finger choila koi kvrgu u džepu od XM18 svrstava po veličini upotrebljivog reznog brida oštrice skupa sa malom sebenzom i tek nešto većom oštricom od standardnog švicarca koji je zapravo vrlo mali nož.
upravo zbog savršenosti izrade i promišljenog i dokazanog 25godišnjeg dizajna seba će biti kraljica u mom džepu.
iako postoje stotine puno jeftinijih noževa koji će funkcionalno jednako dobro ispunjavati svakodnevne EDC zadaće.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by puls 17.08.13 9:30

Navi, još uvijek čekam tvoj interview s Chris Reevom.....s detaljima i pikanterijama...
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 17.08.13 10:01

pa ja ga čekam objaviti kad u replikart za koji dan stignu sebenze, tada će stići i još jedna moja sebenza, pa ću usporedno objaviti osnovne razlike između modela 25 i 21 i zašto je do njih došlo.
dakle ne moja nagađanja nego Chrisove odgovore na postavljena pitanja o tom novom modelu uz još mnoge pikanterije o kojima sam s njime razgovarao.
u hrvatskoj nema ni jedna seba model 25 pa mi je bez fotki teško to odraditi, usporedbu starog i novog modela.
tada će se vidjeti i koji sam kao back up EDC model sebe izabrao, 25 ili 21?
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 19.08.13 22:59

do sada sam imao prilike isprobati i neko vrijeme koristiti oko stotinjak okopojasnih torbica, pederuša. još sam ih više u zadnjih 30tak godina imao prilike propustiti kroz ruke i pregledati, po procjeni barem 500-600.
od svih brendova i modela tri torbice, o kojima sam već ovdje pisao, su se popele na tron, a to su mountainsmithov vibe II, maxpeditionov pili i dakineova pederuša. sve tri torbice zadovoljavaju moje kriterije kontejnera za primarni EDC. pa ipak, iako su sve tri vrlo dobre samo je jedna odlična i u performansama i kvaliteti je znatno odmakla od ostale dvije koje su bile u trci. to je mountaismithov vibe II, koji po meni odlikuje idealna veličina, kvalitetna, precizna izrada i vrlo dopadljiv dizajn.
po mjesec dana sam nosio i dakineovu i maxpeditionovu torbicu tako da mogu nakucati neki objektivan sud ali vibe II je jednostavno za mene nezamjenjiva. čak ni novi mountaismithov model vibe TLS joj nije ni do koljena, imam nekoliko primjeraka i te pederuše.

upravo zato sam se opet vratio na staro na provjerenu vibicu koju neprekidno nosim već više od 3 godine. zapravo novu-staru, reinkarnaciju stare samo u novoj zelenoj boji.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9805Medium_zpsc1dcf9a6

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9810Medium_zpse02584dc

tu torbicu skupa s još nekim sitnicama apsolutno uvijek imam sa sobom čim napuštam kućni prag. a čak i doma stoji uvijek na istom mjestu na dohvat ruke tako da bi ju mogao i žmirećki u sekundi dohvatiti.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9811Medium_zpsc541b170

dakle u njoj mi je primarni EDC kit. dakle nikakav survival zombi apokalipsa komplet za preživljavanje nego uobičajene  sitnice koje svakodnevno koristim.
dosta sam ozbiljno shvatio EDC tematiku i tome posvećujem dosta vremena i novaca. ne trošim lovu na "slike i skulpture" koje mi jednom mjesećno zapnu za oko nego radije na kvalitetne artikle koje koristim svakodnevno.
e pa ti artikli s vremena na vrijeme evoluiraju i mjenjaju se već prema mojem životnom stilu i potrebama.
s nekoliko fotografija ilustrirat ću što ima novo u mom EDC-u a što je ostalo od staroga.

dakle najdraža vajbica je još ovdje, samo nova.
u prednjem džepu nosim svoju poslovnu iskaznicu. kako sam u većini na biciklu pa nemam potrebe nositi suvišne dokumente i dozvole tako da je u pravilu ta iskaznica jedini dokument koji nosim sa sobom. u slučaju identifikacije uz tu karticu koja sadrži osnovne podatke i fotku, nitko me nikada nije tražio osobnu iskaznicu.
osobnu i novčanik uglavnom nosim skupa s dozvolama kada uz sebe nosim i oružje.
u prednjem džepu je i moj novi iphone 5 koji zamjenjuje mobitel, fotoaparat, kameru, GPS i blokić za pisanje. tu u prednjem džepu lako mi je dostupan a džep je fino potfutran tako da se iphone ne grebe s drugim gadgetima. uz telefon tu se nalazi i mala konzumova kartica. to je super pametno i pohvala, todoriću, što su se sjetili podijelit nekoliko tih malih kartica za skupljati bodove za sve ukućane na isti račun.
nije da sam fan konzuma ali mi je najbliži pa tamo često kupujem. nekada uopće nisam gledao na te bodove. sada moram priznat da se lijepo vidi kada ti mjesečno stigne 50tak besplatnih kuna i artikala na sniženju.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9815Medium_zps0fcc3342

u stražnjem većem džepu još uvijek je fantastični windmill koji radi bez i jedne greške(jednom jedino nisam lampion na groblju njime uspio zapaliti, jet plamen je pocuclao sav kisik iz preokrenutog lampiona).

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9847Medium_zps7c840f51

taj mi je windmillov model omiljen jer ima mogučnost vrlo lakog podešavanja plamena. noktom lagano zaokreneš crni vijak koji viri upravo zbog te namjene.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9845Medium_zpsac2e2c48

tu je još uvijek savršena titanska olightica model S10 i vrlo lagan i kompaktan nosač lampice za na glavu koji mi je Mraz osmislio i napravio, hvala još jednom, koristim ga skoro svakodnevno(na biciklu i kad got po mraku moram imati slobodne ruke).

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9824Medium_zps03cb2549

iako stalno sa sobom nosim ozbiljan EDC nož poput velike sebenze ili ZT 561 ipak mi se zna jednom-dva puta godišnje dogoditi da u brzini izjurim iz kuće u drugim hlaćama i da sa sobom ponesem samo pederušu.
e baš u takvim situacijama mi često zatreba i nož zato sam fantastično lagani CRTK enticer interpolirao u svoj primarni EDC. nek je uvijek najmanje jedna oštrica samnom.
taj sam nož dobio na poklon na IWA-i i začudiolo me je koliko je skup, kasnije sam otkrio da je to zbog kvalitetnog njemačkog čelika od kojega ga rade i moram potvrditi da je taj čelik iako sam mu zaboravio šifru ali da je odličan kao i vrlo mali i lagani enticer. jednom ću i njega recenzirati.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9848Medium_zpsf2b69af6

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9852Medium_zps62d642c4

tu se nalazi i cijela horda USB stikova, zaključio sam da mi je praktičnije nositi nekoliko manjih nego jedan veliki, iz razloga što ih često posuđujem pa bi mi bilo žao nekome posuditi stik od 128GB na kojemu mi je pola života(spomenuti 128GB stik sad nosim samo kad dovršavam neke video projekte)
od svih ovih manjih iz palete najdraži mi je onaj koji sam dobio od Chris Reeva.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9826Medium_zps7e93bb6a

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9825Medium_zps732fa17a

imam nezgodnu naviku da "podštucavam" nokte na rukama kad uhvatim neku pauzu, kada nekoga čekam. tako ne gubim vrijeme od života još i na to. zato uvijek sa sobom nosim i omiljenu mi victorinoxovu grickalicu koja je mala, lagana, vrlo oštra i vrlo stilski lijepo odrađena.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9827Medium_zps33aeea85

tu je i moj "novčanik", zapravo kožni etui od telebankinga.
moj omiljeni cross-erov roler(kemijska) i vrlo jednostavan a vrlo praktičan set malih ravnih i križnih odvijaća koji koristim za sve i svašta ali najčešće za podešavanje naočala, sebi i drugima.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9835Medium_zps92a89002

odvijaći su već s godinama nošenja i korištenja dobili i patinu(skoro hrđu:)) ) iako ih skoro svakodnevno koristim

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9838Medium_zps4ef5c95a

tu je i kartuša suzavca, zapravo peperspreja za pse, one dvonožne i četveronožne. kroz kraj gdje bicikliram dobro dođe i za jedne i druge.
već je sav izubijan, moram uskoro nabaviti novu piksu spreya.
staru ću iskoristiti za trening kao i uvijek do sada.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9836Medium_zps1af7aedb

u vajbici još nosim i ključeve od auta, limenku za mint bombone koja ima ugrađeno zrcalo. dobro dođe za provjeriti kada mi na primjer uleti neka buba u oko i slično.
dobro mi dođe kod poslovnih sastanaka i parfem u maloj tester bočici koju uvijek užicam kada suprugi kupujem ozbiljan parfem.
"ipak sam veči dio dana na biciklu!"

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9834Medium_zpsa3ce8c24

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9842Medium_zps7359e9de

dakle ovo su artikli koje svakodnevno nosim u vajbici i za čudo u njoj ostane još i mjesta i nije uopće teška, manje od kile, vagnem pa stavim točno.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9820Medium_zps6acca9c3

uz vajbicu neki artikli iz mog primarnog EDC- budu po džepovima hlača ili na ruci.

tu je već neko vrijeme moj omiljeni sat Mares mission watch

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9853Medium_zpse4924b29

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9858Medium_zps54c1cce8

moj maxpedition karabiner s ključevima stana, bicikla, ureda.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9863Medium_zps8d02eb1f

tu je i mali glock 17 koji razveseli moju kćer kada smo recimo u čekaoni kod doktora i slično, pa se njime igra.

ali tu je i artikl za koji sam mislio da ga nikada neču uključiti u moj EDC a to je otvarač za pivu.
to me Gorila pokvario EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 478256 

no ne bi ga nosio da nije tako mali lagan i da ga nisam dobio na poklon.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9866Medium_zps21202366

na kraju tu je ponovno i moja omiljena CR sebenza 21 large koja mi je EDC artikl broj 1, i više od 20 godina stare ray banice, teško podnosim jako podnevno svjetlo.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 IMG_9862Medium_zps8d647490

eto bio je to apdejt mog primarnog EDC-a koji u 99.999% slučajeva uvijek imam sa sobom kad silazim s kućnog praga.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by puls 20.08.13 18:44

Navi, primjećujem da ti otvarač za pivu nije od titana.....znači ima još prostora za apgrejd....EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 747986 
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 15 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 15 / 25. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20 ... 25  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.