FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

POTRESI - Trenutno stanje

+10
damjan
girdeaux
pocetnik
Šimun
sinke
LUKSA
divlji grab
robert
Ito Ogami
Stermotich
14 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by sinke 16.03.11 4:58

knjiga je pisana 1976 i sva predviđanja su okvirna, a mozda je sve to fantazija, uvijek sam govorio sve treba dobro proucit i onda sam doneses zakljucak... nadam se da ce ostat na tome da su fulali 2003 i to je to, al isto tako mogu nekaj muljat s haarpom i onda rec to je zbog toga, a isto tako... i tako mozes u nedogled... ima puno materijala, kao neke ogromne puzzle i sam skupljas dijelove i stavljas di mislis da pase. vrijeme bu pokazalo. a hrv vlada plese kak joj eu veli tj. tko god da je iza zavjese. Mi smo mali Mujo, kud svi tud i mi

sinke
spikač
spikač

Broj postova : 616
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by sinke 16.03.11 12:43

a i ne znam za te Zetas uopce, osim da ima neka los zetas kriminalna organizacija u meksiku POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 469245 , koji god svako moze nagađat al pitaj boga, ak nije na godisnji otišo kao u srednjem vijeku POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 747986
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by damjan 16.03.11 16:35

sinke je napisao/la:Sve te stvari se drze u tajnosti tako da kad se sprovedu u djelo fanovi big brothera i farme i asija i ezila i sante barbare ne znaju nista o tome, lijepo se skupe u tor i na obradu

POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 747986 POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 747986 POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 393492
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by pocetnik 16.03.11 20:03

Evo trenutno stanje:

Gregory Jaczko, head of the US Nuclear Regulatory Commission (NRC)
has said there is no water left in the spent fuel pool in reactor four,
adding: "We believe that radiation levels are extremely high." Mr Jaczko
was speaking to Congress in Washington and it was not immediately clear
where his information had come from.

Ali stize jos dobrih vijesti:







The AP news agency is quoting Tepco as saying a new power line is
almost ready which could end the crisis. The disruption of power to the
pumps which send coolant through the reactors is what led to their
overheating.



The US military has delivered high-pressure water pumps to Japan to help cool Fukushima's crisis-hit nuclear power plant.

The pumps were ferried to Yokota Air Force Base for use at the crippled
Fukushima plant, with four additional pumps delivered from Sasebo, in
Japan's southwest, the US Pacific Fleet said in a statement.

Rising temperatures caused by damage to the cooling system pumps during
Friday's earthquake are cauding the water in the reactor cores to turn
to steam, increasing pressure, and exposing the fuel rods.

When the fuel rods become even partly exposed, the temperature increases
rapidly, turning more of the water to steam, and increasing pressure
even more quickly. When the rods come into contact with steam, rather
than water, hydrogen is produced.

With large amounts of hydrogen held in a container whose heat and
pressure is increasing rapidly, there is a risk of an explosion, which
may damage the containment vessel and allow nuclear fuel to leak out,
spreading large amounts of radiation.

The high-pressure pumps are used to re-fill the reactor cores as the
water level begins to drop, replacing the water at a speed which cools
both the rods and the chamber, reducing pressure and averting the
potential for a meltdown.


pocetnik
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 22
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by Guru 17.03.11 23:35

http://www.dominomagazin.com/article/8420/gradski-zivot/preti-novi-mega-zemljotres
Guru
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 425
Godine : 39
Lokacija : Priroda
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by TomoZg 02.10.12 19:50

sinke je napisao/la:ovaj blog od kostelca sam prvi put vidio prije 3 dana i covjek pise zanimljive stvari , dosta je informiran i osvijesten. Upoznat sam s vecinom njegovih teorija posto proucavam te, kako bi girdeaux nazvao, teorije zavjere. Ne bih se slozio da su to gluposti, jer cim uđes malo dublje u to shvatis da gdje ima dima ima i vatre. Ideja odlaska iz grada u nenaseljeno podrucje me prati vec duze vrijeme i jedan je od razloga sto uzivam u informacijama koje ovaj forum pruza. Ako te zanima Nibiru savjetujem ti da procitas Zacheria Sitchina, najbolje je prvo procitati 12 planet od njega. To mu je prva knjiga u nizu koje je nazvao Zemaljska kronika, inace je jedan od rijetkih ljudi koji znaju citati sumeranske tekstove, tj. bio je posto je umro nedavno.

Moje isprike sto temu dizem debelo iz mrtvih,ali bih s htjeo nadovezat na ovaj post jer sam nedavno procitao knjigu od Sitchina.. i na prvu sam skoro povjerovao u njegovu pricu,zatim sam si dao truda te sam isao naci kontru svake njegove teze (isto tako ne vjerujem u Al Gore-ov dok.,Zeitgeist do odredjene mjere,9/11 zavjere i sl.) i mislim da je to jedna od vecih "gluposti" koja pokusava naci utociste u danasnjoj znanosti.
S obzirom da i ja imam kolegu koji nevjerovatno guta ovakve stvari bilo kakva debata s njime je nemoguca,pa me zanima kada bih tebi predocio dokaze koji poprilicno pobijaju Sitchina dal bi ih uzeo u obzir i dal bi promjenio misljenje,jer dosada nikada u zivotu nisam sreo covjeka koji vjeruje "teorije zavjere" i da je ijednom rekao da je bio u krivu.

TomoZg
bomber
bomber

Male
Broj postova : 171
Godine : 42
Lokacija : Zg
Datum registracije : 17.08.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by biga 02.10.12 20:18

a Tomo, ne treba ti nikakav dokaz tražiti. da je točno to što taj čovjek govori o Nibiru-u, mi bismo ga već odavno vidjeli na nebu. tako da sve te priče o reptilima, sivima(koliko sam ja skužio to bi bile vrste vanzemaljaca), Nibiru-u. to je sve samo dobro smišljena bajka koja može biti točna kao i ljepotica i zvjer(ima šanse, al je vrlo mala).
to o napadima na New York, ne znam o kakoj teoriji pričaš, ali isto nije sve onako kako mediji prenose. al to je već neka druga tema...

biga
biga
lingua
lingua

Male
Broj postova : 227
Godine : 36
Lokacija : Čapljina
Datum registracije : 15.11.2010

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by TomoZg 02.10.12 20:41

biga je napisao/la:a Tomo, ne treba ti nikakav dokaz tražiti. da je točno to što taj čovjek govori o Nibiru-u, mi bismo ga već odavno vidjeli na nebu. tako da sve te priče o reptilima, sivima(koliko sam ja skužio to bi bile vrste vanzemaljaca), Nibiru-u. to je sve samo dobro smišljena bajka koja može biti točna kao i ljepotica i zvjer(ima šanse, al je vrlo mala).
to o napadima na New York, ne znam o kakoj teoriji pričaš, ali isto nije sve onako kako mediji prenose. al to je već neka druga tema...


Slazem se,ali cisto me zanima argumentirani odgovor covjeka koji vjeruje u takve stvari .Dosad ljude koje sam susretao i popricao o tome (ne svojom voljom) su bili strasno zatvoreni za kritike prema svojim teorijama ali puni kritika za "mainstream" misljenja..mislim da sam cak u potpunosti promasio temu,pa se ispricavam za to.. ali kada sam vidio da se spomenuo Sitchin nisam mogao da ne odgovorim.

TomoZg
bomber
bomber

Male
Broj postova : 171
Godine : 42
Lokacija : Zg
Datum registracije : 17.08.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by duke 02.10.12 21:20

TomoZg je napisao/la:

Dosad ljude koje sam susretao i popricao o tome (ne svojom voljom) su bili strasno zatvoreni za kritike prema svojim teorijama ali puni kritika za "mainstream" misljenja.

ja smatram da ima puno takvih ljudi i s jedne strane i s druge, ni jedni ni drugi se nedaju krstit, a često ni jedni nisu 100% u pravu...
tako da ovisi i kako gledaš na neku temu, jer jedan priča i misli jedno, a drugi čuje nešto sasvim deseto...
ako si otvorenog uma podržavam tvoje pitanje, ali ako si 100% siguran da si BAŠ TI u pravu, te da češ sigurno pobit mišljenje/uvjerenje ovog drugog, mislim da je pitanje bilo nepotrebno! (ako i on dalje ostane pri svom)
duke
duke
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1239
Godine : 39
Lokacija : Sveti Ivan Zelina
Datum registracije : 04.04.2012

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by TomoZg 02.10.12 23:24

S obzirom koliko sam procitao i pogledao u zadnjih 11 god. mislim da sam dovoljno otvorenog uma da poslusam sto covjek ima za reci,s time da zadnjih par godina sam shvatio da 99% teorija su cisti plod ljudske maste..i najbitnija stvar visak vremena.

TomoZg
bomber
bomber

Male
Broj postova : 171
Godine : 42
Lokacija : Zg
Datum registracije : 17.08.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by duke 02.10.12 23:28

thumbs up!
duke
duke
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1239
Godine : 39
Lokacija : Sveti Ivan Zelina
Datum registracije : 04.04.2012

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by sinke 04.10.12 2:58

TomoZg je napisao/la:

Moje isprike sto temu dizem debelo iz mrtvih,ali bih s htjeo nadovezat na ovaj post jer sam nedavno procitao knjigu od Sitchina.. i na prvu sam skoro povjerovao u njegovu pricu,zatim sam si dao truda te sam isao naci kontru svake njegove teze (isto tako ne vjerujem u Al Gore-ov dok.,Zeitgeist do odredjene mjere,9/11 zavjere i sl.) i mislim da je to jedna od vecih "gluposti" koja pokusava naci utociste u danasnjoj znanosti.
S obzirom da i ja imam kolegu koji nevjerovatno guta ovakve stvari bilo kakva debata s njime je nemoguca,pa me zanima kada bih tebi predocio dokaze koji poprilicno pobijaju Sitchina dal bi ih uzeo u obzir i dal bi promjenio misljenje,jer dosada nikada u zivotu nisam sreo covjeka koji vjeruje "teorije zavjere" i da je ijednom rekao da je bio u krivu.

ovako..posto si je bas digao iz mrtvih POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 469245 ..iskreno da ti kazem, moje misljenje danas o sitchinu se malo razlikuje od onog prije godinu i po...posto sam jos procitao 2 knjige i proucio lika malo...smatram da navodi na krivi trag..lik pruza masu informacija ali pomocu sitnog krivog tumacenja odes u krivom smjeru..s druge strane dosta tog otkriva al kao sto rekoh, ako ga uzmes kao autoritet bez kritickog pogleda i samostalnog istrazivanja lako odes u krivom smjeru..da se naucit od njega al biti na oprezu..da, teoreticari zavjere imaju problema sa komunikacijom ali je i okolina zasluzna za to posto su cesto ismijavani i proglaseni luđacima pa su navikli posto poto branit svoju teoriju isto kao i 'normalni' ljudi svoj 'normalan' život u svijetu i drustvu koje je sve samo ne normalno..naravno da bi uzeo u obzir sve sto mi predocis..covjek koji misli da zna sve o nekim stvarima i nije otvoren za nove informacije je jedna jako plitka i egoisticna individua POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 747986
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by TomoZg 05.10.12 17:05

Moje isprike,nisam primjetio tvoj odgovor na moj post.. iskreno krenuo sam citat drugu knjigu od Sitchina,ali jednostavno nemam zeludac za to. Dao sam sansu njemu i njegovoj teoriji i moje misljenje je da se ne slazem s njime,da ima drugaciji nacin razmisljanja ima.. mislim da to svi vise manje imamo u sebi,samo koliko je izrazeno to je drugo pitanje..Zanima me koliko ti se misljenje razlikuje od onda? I na moju zalost a tvoju srecu (nadam se) ti si prvi koji je donekle rekao da je promjenio misljenje,ostatak ljudi danas jednostavno ne zeli priznat da su u krivu! Gledajuci od sebe,ako nesto promasim u sto sam cvrsto vjerovao pa necu se upucat,mozda ce mi malo biti neugodno sto sam popusio foru ali je sigurno necu dalje braniti!
Za puno stvari sam promjenio misljenje,jer mi je trebalo vremena i volje da razumno saslusam drugu stranu..
Problem ljudi koji vjeruju u ovakve stvari imaju potpuno krivi pristup.. 99% ih automatski uzima za potpunu istinu i pobija sve tvoje dokaze sa cistim notornim glupostima.. Jos nisam upoznao fizicara,matematicara,geologa koji vjeruje u ovakve stvari.A vjerujem da ako im se predoci pravi i obrazlozeni dokaz da ce ljudi promjenit misljenje.. to je poanta znanosti! A ovo sve ostalo je u vecini slucajeva pseudo znanost i sarlatanstvo! I nemoj me krivo shvatiti,i ja vjerujem da postoje neobjasnjene stvari na Zemlji.. ali necu ih odmah tumaciti kao da tocno znam sto se dogodilo i koji vanzemaljci su bili upleteni!

TomoZg
bomber
bomber

Male
Broj postova : 171
Godine : 42
Lokacija : Zg
Datum registracije : 17.08.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by sinke 20.10.12 4:12

Misljenje u vezi sitchina i njegovih proucavanja mi se nije promijenilo drasticno...znaci, kao sto sam rekao..dosta toga otkriva,pruza masu informacija,al isto tako mislim da je dosta toga presutio zbog cega se lako mozes naci na krivom tragu..
sto se znanstvenika tice..ima ih dosta koji vjeruju, istrazuju i pricaju o tim stvarima ali ih se u medijima ignorira
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje - Page 2 Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.