FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
POTRESI - Trenutno stanje Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
POTRESI - Trenutno stanje Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
POTRESI - Trenutno stanje Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
POTRESI - Trenutno stanje Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
POTRESI - Trenutno stanje Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
POTRESI - Trenutno stanje Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
POTRESI - Trenutno stanje Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
POTRESI - Trenutno stanje Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
POTRESI - Trenutno stanje Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
POTRESI - Trenutno stanje Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
POTRESI - Trenutno stanje Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
POTRESI - Trenutno stanje Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
POTRESI - Trenutno stanje Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
POTRESI - Trenutno stanje Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
POTRESI - Trenutno stanje Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
POTRESI - Trenutno stanje Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
POTRESI - Trenutno stanje Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
POTRESI - Trenutno stanje Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
POTRESI - Trenutno stanje Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
POTRESI - Trenutno stanje Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
POTRESI - Trenutno stanje Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
POTRESI - Trenutno stanje Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
POTRESI - Trenutno stanje Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
POTRESI - Trenutno stanje Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
POTRESI - Trenutno stanje Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
POTRESI - Trenutno stanje Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
POTRESI - Trenutno stanje Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
POTRESI - Trenutno stanje Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
POTRESI - Trenutno stanje Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
POTRESI - Trenutno stanje Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

POTRESI - Trenutno stanje

+10
damjan
girdeaux
pocetnik
Šimun
sinke
LUKSA
divlji grab
robert
Ito Ogami
Stermotich
14 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by Stermotich 07.01.10 15:50

Monitoriranje potresa on line - radi detalja klikni na kružić (pogođeno područje potresom)


Radi uvida u detalje posjeti EU Seizmološku Službu: http://www.emsc-csem.org


Zadnja promjena: Supp; 14.03.11 23:45; ukupno mijenjano 11 put/a.
Stermotich
Stermotich
support
support

Male
Broj postova : 221
Godine : 51
Lokacija : Forum
Datum registracije : 10.06.2008

https://www.stermotich.com

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by Ito Ogami 11.03.11 13:29

slika je na cirilici ali nije bitno jer jedna slika vrijedi kao 1000 rijeci.zelio sam prikazati tektonske ploce koje su mozda najveci krivac potresa

POTRESI - Trenutno stanje Najsmrtonosniji-zemljotresi-od-1900-god
Ito Ogami
Ito Ogami
lingua
lingua

Male
Broj postova : 255
Godine : 45
Lokacija : Prilep
Datum registracije : 20.02.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by Ito Ogami 11.03.11 13:42

Evo nesto sto bi bilo dobro da se procita.

http://analogija.com/analogija/mag.polovi.html
Ito Ogami
Ito Ogami
lingua
lingua

Male
Broj postova : 255
Godine : 45
Lokacija : Prilep
Datum registracije : 20.02.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by robert 11.03.11 19:09

Sve je to zaludu kad ih ne mogu predvidjeti .
robert
robert
lingua
lingua

Male
Broj postova : 454
Godine : 38
Lokacija : izad 7 gora
Datum registracije : 09.12.2010

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by divlji grab 11.03.11 21:25

1000 mrtvih, 88.000 nestalih. Zar je moguće da je iznenadio seizmologe itd., nacija po tehnologiji možda i najnaprednija, ali očito da prirodu nitko ne može ukrotiti. Čak se i vulkan u Indoneziji probudio i izbacuje lavu i pepeo enormno.

divlji grab
lingua
lingua

Male
Broj postova : 286
Godine : 49
Lokacija : Kaštela
Datum registracije : 02.01.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by LUKSA 11.03.11 23:58

Žao mi je to što se desilo Japanu!

Ali to nam samo govori koliko smo krhki, mali i slabi pred snagama majke prirode!


zato ju trebamo poštivati!

A vi samo skupljajte skupe noževe i opremu!

Živili! =)
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by sinke 12.03.11 3:06

Ito Ogami je napisao/la:slika je na cirilici ali nije bitno jer jedna slika vrijedi kao 1000 rijeci.zelio sam prikazati tektonske ploce koje su mozda najveci krivac potresa

Kontinenti i oceani leže na divovskim pomičnim pločama Zemljine kore. Kada se kontinenti pomiču, a oceani šire (Atlantik) ili skupljaju (Pacifik), temeljni uzrok je kretanje ploča na kojima se nalaze. Smanjivanje Tihog oceana je popračeno podvlačenjem Pacifičke ploče pod Američku ploču. To je primarni uzrok pomicanja kore i potresa duž ruba Pacifika, kao i uzdizanje glavnih planinskih lanaca duž tog ruba. Iz sudara Indijske i Euroazijske ploče nastala je Himalaja, a Indijski potkontinent se spojio s Azijom.

Mene interesira učestalost katastrofalnih prirodnih pojava u zadnje vrijeme za koje ne može biti razlog samo pomicanje tektonskih ploča ili ako je , nešto utječe na njihovo ubrzano pomicanje.
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by sinke 12.03.11 3:42

Ito Ogami je napisao/la:Evo nesto sto bi bilo dobro da se procita.

http://analogija.com/analogija/mag.polovi.html

drago mi je da si ovo stavio,nisam zelio ništa govoriti o tome, ali po nekim teorijama se nalazimo u razdoblju pole shiftanja što i je jedan od uzroka učestalih prirodnih katastrofa koje pogađaju cijeli planet.
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by Šimun 12.03.11 14:23

LUKSA je napisao/la:Žao mi je to što se desilo Japanu!

Ali to nam samo govori koliko smo krhki, mali i slabi pred snagama majke prirode!


zato ju trebamo poštivati!

A vi samo skupljajte skupe noževe i opremu!

Živili! =)


POTRESI - Trenutno stanje 393492
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by pocetnik 14.03.11 2:06

drago mi je da si ovo stavio,nisam zelio ništa govoriti o tome, ali po nekim teorijama se nalazimo u razdoblju pole shiftanja što i je jedan od uzroka učestalih prirodnih katastrofa koje pogađaju cijeli planet.

http://igor-kostelac.com/2011/03/12/japan-pogoden-haarp-om-koji-je-izazvao-potres/




ima dosta tih "teorija zavjere" po forumima, na primjer evo dolje quote sa ovog sajta

http://igor-kostelac.com/2010/08/11/pismo/

nazalost slabo pratim te teorije pa ne znam nista o tome, a jos manje razumijem sve te stvari kada krenu objasnjavati u filmicima na youtubeu..
recimo taj nibru sto se spominje stalno, chemtrailsi i tak..



“Ja sam političar iz Norveške. Želim reći da će se teške stvari desiti između 2008. i 2012. godine. Norveška vlada pravi sve više podzemnih baza i bunkera. Na to pitanje su jednostavno odgovorili da je to radi zaštite ljudi u Norveškoj. Tražio sam informaciju kada će to biti završeno, a odovorili su: “Prije 2011. godine”. Izrael čini istu stvar, kao i mnoge druge države. Dokaz, da je ono što govorim istina, su fotografije sa ministrima koje sam upoznao. Oni sve ovo znaju, ali ne žele stvarati uzbunu i masovnu paniku. Planet X dolazi i Norveška je počela skladištiti hranu i sjemena u području Svalbard i sjevernom polu uz pomoć SAD-a i EU. Oni će spasiti samo one koji pripadaju eliti i imaju moć, kao i ljekare, naučnike i sl. koji su potrebni za novi početak. Ja već znam da ću prije 2012. godine otiči u područje Mosjoen, gdje se nalazi duboka podzemna vojna baza. Tamo smo podijeljeni u sektore: crveni, plavi i zeleni. Njima je ovo već naznačeno, a kampovi su već odavno napravljeni. Ljudi koji će ostati na površini i umrijeti zajedno sa drugima neće dobiti pomoć. Plan je da 2 miliona Norvežana bude osigurano, a ostalih 2,6 miliona će umrijeti. Svi sektori i arke su povezani tunelima i imaju vozila kojima se može preći sa jedne arke na drugu. To je iz razloga da mogu biti u kontaktu jedni sa drugima. Veoma sam tužan. Često plačem sa drugima znajući da će toliko mnogo ljudi saznati istinu prekasno. Vlada laže ljude od 1983. godine do sada. Svi važniji političari Norveške znaju za ovo, ali samo mali broj njih će to reći drugima zbog straha da bi mogli propustiti NOAH 12 vozila koja bi ih odvezla na sigurno mjesto. Ako kažu ikome, zasigurno su mrtvi. Ali, ja više ne brinem za sebe. Čovječanstvo i druge vrste moraju preživjeti. Ljudi to moraju znati. Sve vlade svijeta su zabrinute zbog ovoga. Za ljude koji se žele sami spasiti mogu samo reći da potraže pećine na visokim mjestima gdje mogu napraviti zalihe hrane za najmanje 5 godina, uključujući konzerviranu hranu i vodu. Posljednji put govorim: “Bože, pomozi nam svima…”, ali znam da nam Bog neće pomoći. Samo svaka osoba pojedinačno može nešto učiniti. Probudite se, molim vas…! Mogao sam vam pisati koristeći drugo ime, ali više se ne bojim ničega. Kada znate ovo pouzdano, postajete nesavladivi i nikakvo zlo vam se neće dogoditi kada znate da je blizu kraj. Uvjeravam vas 100% da će se ovo desiti. Četiri godine su preostale do kraja. Nabavite oružje, napravite grupe za preživljavanje i pronađite mjesto gdje možete biti sigurni sa hranom. Pitajte me bilo šta – ja ću vam odgovoriti koliko god znam o povezanosti Norveške sa ovim slučajem. Samo pogledajte okolo, svugdje se prave podzemne baze i bunkeri. Ljudi, otvorite oči. Pitate li vlade šta to prave, samo će odgovoriti: “To je samo skladište za hranu”. Zasljepljuju vas lažima. Znaci prisustva vanzemaljaca su takođe tu i često vidim norveške elitne političare koji nisu ono što govore. Čini se kao da su kontrolirani u svakom pogledu. Zapamtite da oni koji će biti u gradu i okolini su oni koji će biti prvi umrijeti. Kasnije će vojska počistiti ostatke preživjelih i imat će naređenje da ubiju bilo koga ko se usprotivi odvođenju u kampove gdje će svi biti označeni brojem. Vidim da je na vašoj stranici spomenuta Benazir Bhutto. Njena smrt je tragična. Kao što vidite, sastao sam se s njom. Takođe sa fotografija ćete vidjeti da sam upoznao brojne političare i svjetske vođe. Javnost neće znati šta se događa do pred sami kraj, jer vlada ne želi stvarati masovnu paniku. Sve će se desiti mirno, a vlada će samo nestati. Ali ja kažem: “Ne idite mirno u noć. Preduzmite mjere da budete sigurno sa vašom porodicom. Dođite zajedno sa ostalima. Radite zajedno da nađete način rješavanja problema sa kojima ćete se suočiti."

pocetnik
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 22
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by girdeaux 14.03.11 2:31

Već mi na jetru idu te teorije zavjere! Svaki drugi fanatik tvrdi da zna što će se dogoditi.....svi ćemo izginut....aaaaaaaaaa!! POTRESI - Trenutno stanje 747986
A što se tiče HAARP-a....totalna glupost, potresi su se tamo oduvijek događali, samo što prije 100 godina nismo imali enormnu količinu medija da nam prenesu te informacije! Pa što drugo očekivati nego masivni potres na području marjanske brazde! Tamo je tektonika toliko izražena da je to nama ne zamislivo.
A jučer vidim na portalima vjesti tipa.....Krško ima drugačiji tip reaktora, mi smo sigurni....bla bla bla.....pa čemu dizat toliku paniku, ovo je na drugom kraju svijeta! Kod nas niti ne može doći do takvog masivnog potresa, niti tsunamija. A zašto onda vražji mediji idu forsirat te informacije...lova.
I onda kao šećer na kraju vidim ekipu na TV-u kako radi procjenu ugroženosti za RH od radioaktvnosti iz Japana..... POTRESI - Trenutno stanje 747986 POTRESI - Trenutno stanje 747986 POTRESI - Trenutno stanje 747986 Mi smo nekada stvarno zemlja debila!
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by pocetnik 14.03.11 2:39

girdeaux je napisao/la:
A što se tiče HAARP-a....totalna glupost, potresi su se tamo oduvijek događali, samo što prije 100 godina nismo imali enormnu količinu medija da nam prenesu te informacije! Pa što drugo očekivati nego masivni potres na području marjanske brazde! Tamo je tektonika toliko izražena da je to nama ne zamislivo.

možeš li objasniti zašto je taj haarp glupost? ja ne razumijem tocnu teoretsku podlogu toga svega pa nisam kompetentan komentirati da li je moguce ili nije..
koliko sam shvatio, ako je teoretski moguce u tome je "ljepota" tog oružja što svi potrese smatraju prirodnom pojavom..

inace, frend mi je bio na praksi 3mj u Japanu i kaže da su svako malo potresi tamo, ali da se navikens s vremenom..

pocetnik
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 22
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by girdeaux 14.03.11 2:47

Nisam proučavao HAARP, ali moj komentar se odnosio na to da je HAARP prouzročio ovaj potres. Japan je tektonski veoma nestabilno područje, i kao što kažeš potresi su učestali. Očekivalo se da će kad tad Japan zadesiti velik potres, to se i dogodilo. I sad se svi čude ko puran glisti. Priroda je takva, nepredvidiva....uvijek postoji ono što ako! Što ako je stvarno neki napad skrivenim oružjem. Sve je moguće, ali ova druga opcija je zanemariva ako se usporedi sa karakteristikama Japanskog područja. Nažalost najveću štetu je prouzročio tsunami.
Inače ovo mi je struka tako da sam malo osjetljiv kada ljudi počnu izvlačit teorije zavjere iz rukava....danas sve što se loše dogodi je teorija zavjere (pa čak i neke dobre stvari...npr mjesec!), ljudi pretjeruju i razmišljaju na razini akcijskih junaka u filmovima.
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by pocetnik 14.03.11 17:27

možeš li pogledati o tome haarpu malo, posto ti je struka možda ces moci naci neke nelogicnosti u tomu svemu.. navodno su usa i uk brodovi s hranom i ostalom pomoci tjedan dana ranije bili vec u pripremi u blizini japana..

http://igor-kostelac.com/2011/03/12/japan-pogoden-haarp-om-koji-je-izazvao-potres/

pocetnik
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 22
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by girdeaux 14.03.11 20:43

Evo kad uhvatim vremena pogledat ću pa ću bacit svoje mišljenje! :bog:
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by sinke 15.03.11 1:57

ovaj blog od kostelca sam prvi put vidio prije 3 dana i covjek pise zanimljive stvari , dosta je informiran i osvijesten. Upoznat sam s vecinom njegovih teorija posto proucavam te, kako bi girdeaux nazvao, teorije zavjere. Ne bih se slozio da su to gluposti, jer cim uđes malo dublje u to shvatis da gdje ima dima ima i vatre. Ideja odlaska iz grada u nenaseljeno podrucje me prati vec duze vrijeme i jedan je od razloga sto uzivam u informacijama koje ovaj forum pruza. Ako te zanima Nibiru savjetujem ti da procitas Zacheria Sitchina, najbolje je prvo procitati 12 planet od njega. To mu je prva knjiga u nizu koje je nazvao Zemaljska kronika, inace je jedan od rijetkih ljudi koji znaju citati sumeranske tekstove, tj. bio je posto je umro nedavno.
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by pocetnik 15.03.11 2:02

evo quote s ferovog foruma, ne znam na koju od elektrana se odnosi

Autor D**** G****
Utorak, 15 Ožujak 2011 00:18

Reaktor 2 je trenutno najviše ugrožen reaktor. Njegovo dosadašnje relativno stabilno hlađenje je jutros ugroženo otkazom sustava za visokotlačno ubrizgavanje vode neposredno nakon eksplozije u reaktoru 3. Usljedilo je u dva navrata dugotrajnije otkrivanje jezgre tijekom gubitka protoka morske vode koja ga je trebala ohladiti (prvo zbog neraspoloživosti pumpe za dodavanje vode a zatim zbog prevelikog tlaka u reaktorskoj posudi zbog otkaza rasteretnog ventila pare). Iako je dodavanje vode trenutno uspostavljeno ograničeni stupanj oštećenja goriva je izvjestan a spominje se i manje puštanje ali nije jasno da li se to odnosi na reaktorsku posudu ili na primarni kontejnment (vjerojatno njegov donji dio). Vrlo je vjerojatna eksplozija vodika i u zgradi reaktora 2 unatoč aktivnosti poduzetoj na sprečavanju nakupljanja vodika u gornjem dijelu reaktorske zgrade. Iako ovakav razvoj situacije nije povoljan konzervativna procjena je da će se reaktor ipak stabilizirati tijekom sutrašnjeg dana uz ograničeno oslobađanje radioaktivnosti.

pocetnik
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 22
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by sinke 15.03.11 2:26

girdeaux je napisao/la:danas sve što se loše dogodi je teorija zavjere (pa čak i neke dobre stvari...npr mjesec!)

Mjesec je jedna od najvecih misterija danas. Nitko ne nudi adekvatan odgovor zasto i kako je dospio u Zemljinu orbitu, sve teorije koje su ponudili na kraju ispadnu nemoguce... najveci problem je njegova masa... niti jedan planet ispod asteroidnog pojasa nema satelit osim Zemlje, znaci tek kod planeta poslije asteroidnog pojasa se pocinju pojavljivat sateliti, a te planete su divovi naspram Zemlje. Sateliti tih planeta su sitni naspram planete domacina dok je mjesec ogroman kao satelit naspram Zemlje (negdje oko 1/80).
ovo je jedna od meni najdrazih stranica

http://www.stoptherobbery.com/Videos.html
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by pocetnik 15.03.11 17:38

evo jos nesto info-a s faksa od kolege..



Bio sam u blizini, pa svratio do Grgića i Šimića na faxu pitat jesu živi Među ostalim sam i ispitao par stvari: svo gorivo iz reaktora 4/5/6 je van reaktora i u bazenu za istrošeno gorivo. Kaže Grga da to u bazenu može izdržati red veličine 3-4 dana bez cirkulacije bez problema, a to bi taman upalo sad negdje ako imaju power loss. No, kao što je vidljivo 5 i 6 su okej što znači da je još situacija što se tiče toga relativno uredu. Naime, da je otišlo zbog zagrijavanja onda bi vjerojatno sve tri. Ali izgleda da je oštećen bazen u četvorci (možda od explozije), i da im je pobjegla voda. Jer kaže to ima nekih 7m vode iznad vrha gorivnog štapa, to nemre sam tak isparit. i sad je nezgodno što je to velika površina, a otvorena, i to zrači. i oni nemogu tutnut glavu unutra i vidit šta se događa. I izgleda da većina ovog zračenja što sada bježi dolazi upravo od toga. I to moraju pod hitno potopit jer to nije unutar kontejnmenta što je vrlo nezgodno. Sva tri reaktora su izgleda sada relativno stabilni. Pitao sam također vezano uz osposobljavanje, kaže da ni nije toliki problem to što je morska voda unutra, da nebi trebalo biti neke velike korozije i može se iskoristiti, ako nije došlo do većeg otapanja jezgre.

On a funny note, Šimić razmišlja da počne hodat sa geigerovim brojačem okolo da pokaže ljudima brojke POTRESI - Trenutno stanje 478256 Mislim da sam se dosta natipkao za sada.

Što se tiče izljeva radioaktivnosti, dosad su bili ispadi samo kod eksplozije prvog i trećeg. I sad evo sa ovim požarom na spent fuelu četvorke, i to sa četvorke su bile značajne razine zračenja. Što će biti dalje, moramo vidjeti. Ako stave pod kontrolu istrošeno gorivo, ovo bi sad već moglo ići prema kraju uzbuna. i hope POTRESI - Trenutno stanje 166116

pocetnik
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 22
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by pocetnik 16.03.11 1:33

pitanje: do kad će ovako morati hladiti sve to? do kad traju te reakcije unutar reaktora, tj. koliko treba da se potroši to gorivo unutra?
-------
Točan odgovor je nikada, jer to je eksponencijala koja se približava nuli, ali nikad ne bude nula. u normalnom slučaju nakon cca godinu/dvije se to može izvaditi iz vode i ostaviti npr vani na zraku i to je dost hlađenja, a nakon još par godina se može upakirat i spremit negdje jer više nije tak toplo.
Što se tiče ove konkretne situacije, uopće nije pitanje do kad će se morati hladiti, naime to nam je djelom nebitno. Zvuči jako oštro, ali nakon uspostave ispravnog i konstantnog hlađenja stvar je pod kontrolom i više neće eskalirati.

Ono što oni nikako ne uspjevaju je osigurati konstano hlađenje, tj odvođenje topline... A to je većim djelom zaslužna uništena oprema i nedostatak struje.

i jedno razmisljanje jednog od kolega, koliko tocno vidjet cemo..

Na zalost, bez obzira na rezultate dogadanja s japanskim reaktorima, ovi dogadaji ce imati nesagledive posljedice po cijeli svijet. Ovo sto se dogada s japancima je minorno u odnosu na ono sto ce se dogoditi u slijedecih desetak godina. Nesreca je dosla u najnezgodnijem trenutku.

Ljudi moji, ocekujte u bliskoj buducnosti veliki pad zivotnog standarda. Cijena nafte ce otici u nebo, cijene prijevoza isto tako, kao i proizvodnja svih proizvoda koji koriste naftu kao sirovinu (takvih je jedno 95%). Nuklearna energija je bila jedina prava energetska alternativa.

Zao mi je ovo sto govorim, no nuklearna energija je mrtva. Zaustavi ce se izgradnja novih nuklearki, vrlo vjerojatno i ulaganja u FBR reaktore i reaktore nove generacije. Upravo smo svjedoci gubitka jedinog pravog energetskog izvora koji nije baziran na fosilnim gorivima. Preostat ce nam zafrkancija s fosilnim gorivima do u nedogled, ogroman skok cijena i pad standarda. Nuklearnu energiju mozemo zaboraviti jedno 50-ak godina.





pocetnik
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 22
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by pocetnik 16.03.11 2:32

prije 30 min:
Fire breaks out again at Fukushima's No. 4 reactor: TEPCO

a taman je bila vijest da je sve ugašeno POTRESI - Trenutno stanje 865284

pocetnik
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 22
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by sinke 16.03.11 3:35

https://www.youtube.com/watch?v=m3zSDdm-SHI
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by sinke 16.03.11 3:36

treba bit informiran, da te ne iznenadi
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by sinke 16.03.11 3:37

makar ne treba ni paniku stvarat, sve to moze na kraju ispast rekla kazala
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by pocetnik 16.03.11 3:59

hm, da ima tu jako puno toga ocito sto se "zna" a zapravo se nista ne zna ..

sad sam malo proguglao i ti FEMA kampovi ce biti nesto kao konc logori ili?

guglao sam malo i o onom nubiru planetu.. izasao je i novi post na blogu od kostelca, ali tek taj post nista ne razumijem jer kao da je pisan u deliriju :/ .. ima puno objasnjenja svega toga i sve je to dosta uvjerljivo i prihvatljivo objasnjeno meni koji ne znam dovoljno teoretske pozadine da mogu reci ne nije tako..

možda bi se trebala otvoriti novi prostor na forumu oko ovakvih stvari, ili možda ima vec predviđeno mjesto?

pocetnik
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 22
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by sinke 16.03.11 4:29

zato bi ti bilo najbolje procitati 12-i planet

http://www.zetatalk.com/theword/tword12n.htm

a fema kampovi

https://www.youtube.com/watch?v=0P-hvPJPTi4

https://www.youtube.com/watch?v=5h54OIM-Jn8

zamisli da nesto od ovog puste na dnevnik
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by pocetnik 16.03.11 4:45

The Zetas predict that the 12th Planet will pass closest between the Earth and the Sun in late
Spring or early Summer of 2003
, probably May or June. At that time, the earth, being
completely overwhelmed by the gravitational influence of the
12th Planet, will stop
rotating completely for 3 days or so
.

pretpostavljam da se ovo nije dogodilo tada .. POTRESI - Trenutno stanje 478256
nisam procitao knjigu, nisam ju ni nasao u elektronskom obliku, sve sto sam citao je ovako po nekim sajtovima kao sto si naveo, forumima i jutjubu..

bilo je svacega u onoj emisiji na rubu znanosti, ali nitko ne uzima takve stvari za ozbiljno, dok recimo vecina velikih danasnjih religija prolazi bez beda.. POTRESI - Trenutno stanje 80159

pocetnik
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 22
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by sinke 16.03.11 4:49

ovaj zadnji imas 10 filmica

nikako prihvatit bilo kakvo rjesenje od vlade u nikakvoj kriznoj situaciji (samo moje skromno misljenje), rađe bi sam probo nekaj smislit, al urbana podrucja ce bit navodno najugrozenija. Mislim lets face the facts, kriza je u svijetu i nema nikakvog vidljivog izlaza, ljudi prosvjeduju protiv vlada, ali sto i kad je sruse, ne nudi se nikakvo rjesenje. Sve velike krize do danas rijesene su velikim ratovima. Probali su cjepivima protiv svinjske gripe, sad te nuklearke... ne bi se cudio da nas uskoro vanzemaljci napadnu POTRESI - Trenutno stanje 747986 Lakse kontrolirat smanjenu populaciju u panici, napaceni narod koji ce prihvatit bilo kakvo rjesenje pa cak i čipiranje. Sve te stvari se drze u tajnosti tako da kad se sprovedu u djelo fanovi big brothera i farme i asija i ezila i sante barbare ne znaju nista o tome, lijepo se skupe u tor i na obradu
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by pocetnik 16.03.11 4:52

sinke je napisao/la:ovaj zadnji imas 10 filmica

nikako prihvatit bilo kakvo rjesenje od vlade u nikakvoj kriznoj situaciji (samo moje skromno misljenje), rađe bi sam probo nekaj smislit

u hr si barem ziher da od vlade nebu nista doslo, a i ako dode kasnit ce puno..
možda je i sreca u nesreci sto zivimo tu gdje zivimo..

pocetnik
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 22
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by sinke 16.03.11 4:58

knjiga je pisana 1976 i sva predviđanja su okvirna, a mozda je sve to fantazija, uvijek sam govorio sve treba dobro proucit i onda sam doneses zakljucak... nadam se da ce ostat na tome da su fulali 2003 i to je to, al isto tako mogu nekaj muljat s haarpom i onda rec to je zbog toga, a isto tako... i tako mozes u nedogled... ima puno materijala, kao neke ogromne puzzle i sam skupljas dijelove i stavljas di mislis da pase. vrijeme bu pokazalo. a hrv vlada plese kak joj eu veli tj. tko god da je iza zavjese. Mi smo mali Mujo, kud svi tud i mi
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

POTRESI - Trenutno stanje Empty Re: POTRESI - Trenutno stanje

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.