FORUM PREŽIVLJAVANJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Oštrenje foldera ?

Go down 
Autor/icaPoruka
zeljkoxt
tipko
tipko
zeljkoxt

Male
Broj postova : 53
Godine : 36
Datum registracije : 28.08.2014

Oštrenje foldera ? Empty
PostajNaslov: Oštrenje foldera ?   Oštrenje foldera ? Empty16.02.21 19:07

Pozdrav ljudi,

trebam savjet. Trebam naoštriti svoj edc folder a ne znam kome da to odnesem. Imam benchmade mini griptilian, a za taj jedan jedni mini nož mi se ne ne nabavlja neki sistem za oštrenje. Da li znate nekoga da se bavi s tim, a da može staviti 20 stupnjeva po strani s edge pro, wicked edge, lansky ili tak nekim sistemom. Ili ako netko tu s foruma ima alat za tu svrhu, a da je voljan uz novčanu naknadu naravno. Zg - Zaprešić.
[Vrh] Go down
Lawman
lingua
lingua
Lawman

Male
Broj postova : 269
Godine : 37
Datum registracije : 05.04.2014

Oštrenje foldera ? Empty
PostajNaslov: Re: Oštrenje foldera ?   Oštrenje foldera ? Empty17.02.21 3:30

"Opasno oštro"-potraži na YT.
Oštrenje foldera ? 747986
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male
Broj postova : 7428
Godine : 46
Datum registracije : 05.04.2010

Oštrenje foldera ? Empty
PostajNaslov: Re: Oštrenje foldera ?   Oštrenje foldera ? Empty17.02.21 18:54

Mislim da je sistem za oštrenje podjednako bitan kao i sam rezni alat.
Ja svoj EDC nož koristim svakodnevno. Oštrim ga baš svakih 2-3 tjedna a često i svaki tjedan, ako nešto konkretnije njime radim.
Ovdje ćeš sigurno pronaći nekoga tko bi ti tvoj nož mogao odlično naoštriti, ali bolje lovu od plačanja nekome da ti naoštri nož potroši za kupovinu barem bazičnog sistema za oštrenje.
Pa nije to neka velika nauka. Kupiš osnovni brusni kamen 800-1000 i svim susjedima naoštriš noževe. To je sasvim dovoljna praksa da kasnije konkretno možeš nabrusiti svoj nož i nastaviš brusiti vještinu oštrenja.

Lawman likes this post

[Vrh] Go down
Mraz
master
master
Mraz

Male
Broj postova : 6853
Godine : 35
Datum registracije : 26.02.2010

Oštrenje foldera ? Empty
PostajNaslov: Re: Oštrenje foldera ?   Oštrenje foldera ? Empty18.02.21 10:50

Set od dva dvostruka "whetstone" kamena te dođe kojih 250-280kn u Kineza i miran si godinama a pokriven za sve rezne alate. Nakon par oštrenja dobiješ "ruku" za to i onda nemaš problema.

Ja sam bas nedavno opet naručio set 400/1000 3000/8000.

Ako uzmeš Naniwa ili King trajati će nešto duže ali ćeš i platiti nekoliko puta višu cijenu. Prednost "mekanih" je što brzo skidaju metal. Imaš i kamenje s tvrđim vezivima ili prirodno tipa oil stones, Arkansas, Japanese water itd. ali su cijene opake, pogotovo za Japansko. Imaš i dijamantne ploče. Grube su, brzo skidaju, no ovisno i proizvodacu znaju se brzo i izlizati.

Po meni bolja investicija nego Lansky i slični sistemi. Lansky imam dugo, koristio sam ga godinama no kada sam uhvatio "ruku" za oštrenje na kamenu... em bolje naoštriš, em je gušt.

Oštrenje foldera ? 6xxcgm
[Vrh] Go down
Sponsored content

Oštrenje foldera ? Empty
PostajNaslov: Re: Oštrenje foldera ?   Oštrenje foldera ? Empty

[Vrh] Go down

Oštrenje foldera ?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.