FORUM PREŽIVLJAVANJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

500 HORVATOVIH STUBA - kao da ih je Tolkien u kamenu klesao

Go down 
Autor/icaPoruka
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male
Broj postova : 7428
Godine : 46
Datum registracije : 05.04.2010

500 HORVATOVIH STUBA - kao da ih je Tolkien u kamenu klesao Empty
PostajNaslov: 500 HORVATOVIH STUBA - kao da ih je Tolkien u kamenu klesao   500 HORVATOVIH STUBA - kao da ih je Tolkien u kamenu klesao Empty16.01.21 11:00

Na ovome izletu nedaleko od Zagreba posjetili smo najatraktivniji i najbajkovitiji dio Medvednice "Horvatove stube" i to njih više od 500. Sve zanimljivosti koje taj dio zagrebačke gore nudi pogledajte u priči, a ovdje možete pročitati nekoliko osnovnih podataka o njegovom vrijednom graditelju.

Veliki zaljubljenik u Medvednicu, planinar, novinar, publicist i fotograf, Vladimir Horvat (1891-1962) u periodu od 1946-53. godine vlastoručno je izgradio 500 kamenih stuba na tada nepristupačnom dijelu Medvednice. Horvatove stube su bez sumnje najljepši izletnički objekt na Medvednici izrađen ljudskom rukom.

Horvat je također uredio za posjet špilju Medvednicu, otkrio još jednu novu pećinu i nekoliko ponora, a na obali potočića u gustoj šumskoj hladovini, ispod 500 stuba, uredio lijepo izletište s terasama, klupama za izletnike.

Zagoraman1911 and Lawman like this post

[Vrh] Go down
Lawman
lingua
lingua
Lawman

Male
Broj postova : 269
Godine : 37
Datum registracije : 05.04.2014

PostajNaslov: Re: 500 HORVATOVIH STUBA - kao da ih je Tolkien u kamenu klesao   500 HORVATOVIH STUBA - kao da ih je Tolkien u kamenu klesao Empty16.01.21 19:11

Navi uvijek ima lijepe video uratke.

Šteta kaj je Medvednica motorizirana, pa svatko dođe, te narušava sliku o šumi, izletu, planinarenju i tako dalje. Okay je Medvednica radnim danom i kad nije baš ono ljetno i lijepo vrijeme , al' za vikend i praznike to je kao mravinjak. Pogotovo kada je lijepo vrijeme.

Zato više volim one šume koji nisu izletničke, nego gdje si ti solo ili eventualno poneki gljivar dok ne zađeš dublje u šumu. Ono baš lutanje šumom.

Izazov je doći do 500 stupa sa druge strane, pa po njima se vraćati gore. Nije mi baš nešto tamo doći automobilom, pa onda ići šarati.

Zagoraman1911 likes this post

[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male
Broj postova : 7428
Godine : 46
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: 500 HORVATOVIH STUBA - kao da ih je Tolkien u kamenu klesao   500 HORVATOVIH STUBA - kao da ih je Tolkien u kamenu klesao Empty25.01.21 18:51

Hvala Lawman
Istina Medvednica stvarno zna vikendima biti mravinjak. Nama je to uvijek samo rezervna opcija. Ako nam neki ozbilniji izlet zakaže onda je ovo tek da protegnemo noge.

Istina za motorizirane huligančiće ali ja za njih nađem razumijevanja jer sam i ja kriv za isto u mladosti kada sam njezine obronke parao sa svojom hondom 250R. Ipak u ovom srednjem izletničkom dijelu ih uglavnom nema. Oni se drže više istočnih, zapadnih a najviše zagorskih sjevernih obronaka.
Ovdje u strogo izletničkom dijelu gotovo ih nikada nisam sreo.
Super je kod 500 stuba jer tu uglavnom nikada nije gužva. Nekima je teže gore nekima dolje ali uvijek ako se popneš moraš se i spustiti ili ako se s vrha spustiš moraš se i popeti tako da mislim da je zapravo svejedno.
Mi smo na ovome izletu, gdje mi je nestalo baterije u fotiću, još otišli do vrha i tornja i onda se prošetali do Rauhove lugarnice. Na koncu je to bila lijepa cjelodnevna šetnja sa podužim pauzama 500 HORVATOVIH STUBA - kao da ih je Tolkien u kamenu klesao 478256 500 HORVATOVIH STUBA - kao da ih je Tolkien u kamenu klesao 478256 500 HORVATOVIH STUBA - kao da ih je Tolkien u kamenu klesao 478256

Lawman likes this post

[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: 500 HORVATOVIH STUBA - kao da ih je Tolkien u kamenu klesao   500 HORVATOVIH STUBA - kao da ih je Tolkien u kamenu klesao Empty

[Vrh] Go down

500 HORVATOVIH STUBA - kao da ih je Tolkien u kamenu klesao
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.