FORUM PREŽIVLJAVANJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

OTOK USRED ATLANTIKA

Go down 
Autor/icaPoruka
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male
Broj postova : 7347
Godine : 45
Datum registracije : 05.04.2010

OTOK USRED ATLANTIKA Empty
PostajNaslov: OTOK USRED ATLANTIKA   OTOK USRED ATLANTIKA Empty28.02.20 22:28

Forumaši bok
već sam pod nekom od tema najavio da ću i ovdje na Forumu postaviti serijal od 10tak epizoda radnog naziva "Raj Atlantika" koji upravo montiram za HRT. Imao sam sreću provesti nekoliko tjedana  sa obitelji na Sao Miguelu.

Ova je pilot epizoda već emitirana u nekoliko emisija na HRT-u smontirana kao ogledni primjer ostatka serijala. Mislim da ću do kraja travnja sve smontirati i da će serijal krenuti s emitiranjem u svibnju. Do tada evo malo o kitovima u Atlantiku

Zadnja promjena: NAVIGATOR; 17.06.20 21:22; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male

PostajNaslov: Re: OTOK USRED ATLANTIKA   OTOK USRED ATLANTIKA Empty10.03.20 10:12

[Vrh] Go down
Migach
guru
guru
Migach

Male
Broj postova : 2849
Godine : 30
Datum registracije : 17.10.2010

PostajNaslov: Re: OTOK USRED ATLANTIKA   OTOK USRED ATLANTIKA Empty10.03.20 15:21

Jedva čekam svibanj! OTOK USRED ATLANTIKA 747986
Baš mi drago da si opet našao vremena za forum, tvoj doprinos je genijalan.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male

PostajNaslov: Re: OTOK USRED ATLANTIKA   OTOK USRED ATLANTIKA Empty13.03.20 13:00

Hvala Migach
Evo upravo sam smontirao prvu epizodu mislim da će ih biti još sedam. Nemam još točan datum emitiranja ali javim i ovdje na forumu kad saznam. Tko propusti pogledati u prvom emitiranju u programu HRT-a moći će na mojemu youtube kanalu
https://www.youtube.com/user/ZgNavigator?feature=guide
Ili u nekoliko ponovljenih emitiranja na HRT-u.
[Vrh] Go down
heks
tipko
tipko
heks

Male
Broj postova : 51
Godine : 40
Datum registracije : 10.02.2015

PostajNaslov: Re: OTOK USRED ATLANTIKA   OTOK USRED ATLANTIKA Empty18.03.20 11:07

Svaka čast, zanimljivi prilozi kao i uvijek
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male

PostajNaslov: Re: OTOK USRED ATLANTIKA   OTOK USRED ATLANTIKA Empty20.03.20 14:44

Hvala Heks, drago mi je da ti se sviđa.

Mislim da će serijal biti dosta atraktivan. To je stvarno fotogeničan ambijent. Gdje got okreneš kameru lijepo je i egzotično.
[Vrh] Go down
erdadj
lingua
lingua

Male
Broj postova : 265
Godine : 46
Datum registracije : 25.12.2013

PostajNaslov: Re: OTOK USRED ATLANTIKA   OTOK USRED ATLANTIKA Empty25.03.20 11:37

Svaka čast, vrhunski!!
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male

PostajNaslov: Re: OTOK USRED ATLANTIKA   OTOK USRED ATLANTIKA Empty31.03.20 15:38

hvala erdadj
Upravo završavam treću epizodu, još jedno četiri ili pet nastavaka. Sveukupno mislim da će biti 8 nastavaka.
[Vrh] Go down
siga
spikač
spikač
siga

Male
Broj postova : 832
Godine : 42
Datum registracije : 12.09.2012

PostajNaslov: Re: OTOK USRED ATLANTIKA   OTOK USRED ATLANTIKA Empty30.04.20 15:02

Cestitam Navi, jako zanimljiva reportaza.
Veselim se pogledati i ostale nastavke.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male

PostajNaslov: Re: OTOK USRED ATLANTIKA   OTOK USRED ATLANTIKA Empty04.06.20 16:24

Ekipo forumaši bok
Evo krenuo je moj serijal na HRT-u pa kako će se epizode emitirati tako ću ih stavljati na youtube i ovdje na kanal. Nije loše za one koji još nisu odlučili kamo na godišnji. Čim se otvore međunarodne linije vjerujem da će i ova destinacija biti dostupna.
Ovaj je serijal rađen za HRT ali postavit ću na kraju ovdje još nekoliko priča vezanih uz mjesec dana kampiranja na divlje, malo bushcrafta i chillanja.

[Vrh] Go down
Lawman
lingua
lingua
Lawman

Male
Broj postova : 221
Godine : 37
Datum registracije : 05.04.2014

PostajNaslov: Re: OTOK USRED ATLANTIKA   OTOK USRED ATLANTIKA Empty05.06.20 12:34

Lijepi i zanimljivi dokumentarni video. Svaki kamen na tom otoku imade svoju priču. Video moraš par puta pogledati da pohvataš sve zanimljivosti.

Ovaj otok je u principu prolaz (granica) između dva svijeta Starog i Novoga. U svakome pogledu.
7 ćuki od ZGB-a.
OTOK USRED ATLANTIKA 304316

Ovo sa nasukanom drogom me baš ono zaintrigiralo. Ekipa se bolje brže snašla i pokupila drogu sa obale i preko noći obogatila. Eh, nije to baš po zakonu mi se čini. Čudno da nije sistem regirao na takvu brzo bogaćenje.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male

PostajNaslov: Re: OTOK USRED ATLANTIKA   OTOK USRED ATLANTIKA Empty12.06.20 15:35

da to je bilo ludo. Priča se po otoku da isprva mnogi nisu ni znali o čemu se radi. Kako su ipak bili dosta izolirani Sao Miguel, za većinu njegovih stanovnika droga je do tada bila nepoznanica. Dakle gospođe su znale pohati meso u bijelome prahu umjesto brašna. Jedno vrijeme si mogao dobiti pivsku kriglu čistog heroina za siću tipa 100 eura.

Evo postavim drugi nastavak koji je u puno sjajnijem ozračju OTOK USRED ATLANTIKA 478256
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male

PostajNaslov: Re: OTOK USRED ATLANTIKA   OTOK USRED ATLANTIKA Empty12.06.20 15:37

[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male

PostajNaslov: Re: OTOK USRED ATLANTIKA   OTOK USRED ATLANTIKA Empty17.06.20 21:20

[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male

PostajNaslov: Re: OTOK USRED ATLANTIKA   OTOK USRED ATLANTIKA Empty25.06.20 11:26

[Vrh] Go down
termit520
lingua
lingua
termit520

Male
Broj postova : 256
Datum registracije : 10.04.2015

PostajNaslov: Re: OTOK USRED ATLANTIKA   OTOK USRED ATLANTIKA Empty08.07.20 16:43

ovo je prekrasno kolega....ne znam sta da kazem...prekrasno,super dobro snimljeno,ja ne znam kako nema vise komentara ovde vezano za ovo ali ovo je boli glava,turbo dobro.
Nevjerovatan otok,ovo je 10 od 10,bez sumnje..
ne znam po koji put da kazem da su me tvoje reportaze,slike i tvoja ljubav prema svemu ovome i privukli na ovaj forum,pa me nesto ovako dobro i ne cudi od tebe.
Odmah sam ogladnio od one vulkanske pecnice i od onoga sta ti je stavilo na stol...izgleda da cu morat opet rucat....nakon rucka
Tomo ti si skoro ko Zeljko Malnar OTOK USRED ATLANTIKA 478256 OTOK USRED ATLANTIKA 478256 OTOK USRED ATLANTIKA 478256
Samo nastavi sa ovim,i ostani siguran
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male

PostajNaslov: Re: OTOK USRED ATLANTIKA   OTOK USRED ATLANTIKA Empty09.07.20 1:38

termit 520 puno ti hvala na lijepim komentarima. Stvarno je otok lijep i kamo got okrenem objektiv ne mogu fulati s dobrim kadrom.

Evo još dvije epizode.

[Vrh] Go down
Lawman
lingua
lingua
Lawman

Male
Broj postova : 221
Godine : 37
Datum registracije : 05.04.2014

PostajNaslov: Re: OTOK USRED ATLANTIKA   OTOK USRED ATLANTIKA Empty09.07.20 2:18

Navi, ima predivne video uratke, kao i tekstove koje je pisao ovdje na forumu ili na forumu o satovima.

Mislim,  da je Navi čovjek koji je svojim radom uveselio dosta ljudi. Primjerice, čovjek je putovao praktički po cijelom svijetu, te je u svaki dom sa TV ili Internetom donio cijeli niz zanimljivih doživljaja koje je snimio na svojim putovanjima.

I dan danas volim pogledati i pročitati njegove video uratke i tekstove stare i po nekoliko godina. Iza Navija ne stoji bogata produkcija, nego on sam i njegova obitelj, te iza svake minute, stoje sati i sati rada na terenu i u studiju.

Zanimljivi detalji sa Navijih putovanja, bude mi maštu kao nekome zaigranom djetetu koje čita pustolovne romane od Karla Maya ili pak Zane Greya. Ili kao da čitaš strip o Tex Willeru.
Recimo ono jezero koje je većinu godine u magli ili pak onda droga što se nasukala na obalama otoka.
Lijepi su to osjećaji koji u čovjeku pobuđuju ono najljepše. Zov za pustolovinom.
OTOK USRED ATLANTIKA 690498
  OTOK USRED ATLANTIKA 393492

Inače, onaj ananas mi nikako ne izlazi iz glave.
OTOK USRED ATLANTIKA 747986
Jel' ga se može kako nabaviti?
[Vrh] Go down
termit520
lingua
lingua
termit520

Male

PostajNaslov: Re: OTOK USRED ATLANTIKA   OTOK USRED ATLANTIKA Empty09.07.20 21:29

pa ja evo,sjedim,pijem pivo,gledam ovo opet,i opet,i nekako su mi vlazne oci,jebiga,valjda jer sam gulio neku kapulu za spremit rucak...
Pa se sjetim jedne stare,siguran sam skoro i zaboravljene pjesme starca iz mog grada,taman mi se nekako cini dobra za nasega Tomu
pa evo da ja ne pricam puno

[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male

PostajNaslov: Re: OTOK USRED ATLANTIKA   OTOK USRED ATLANTIKA Empty12.07.20 18:07

Forumaši zahvaljujem na pozitivnim komentarima. Drago mi je da se ljudima uglavnom sviđa ono što radim i da im je zanimljivo. Meni je neopisiv gušt raditi takve serijale. Baš poput "Čigrom oko svijeta" koji sam radio prije 20 godina a čiju je temu za špicu, koju je odradio Marijan Ban I Daleka obala, postavio forumaš termit520. To je bio super projekt. Godinama smo ga radili plovili snimali i montirali.

Za razliku od Hrvatske čigre gdje nas je bio cijeli tim koji je to po etapama odrađivao poput Mladena Šuteja, Ozrena Bakrača, Mladena Benića, Tanje Kanceljak i drugih, projekte poput "Avanture do kraja svijeta" i sada "Zelenog raja Atlantika" čija posljednja epizoda ide sutra, dakle te projekte odrađujem potpuno sam. Sam planiram, snimam, montiram i samo predam na emitiranje. Sreća je da na duža putovanja mogu voditi svoju obitelj sa sobom.

Korona je poremetila daljni tijek projekta ali srećom snimili smo dosta materijala. Još nakon Zelenog raja Atlantika još ću montirati "Fantastični Portugal"koji smo snimili tjekom nešto više od tri tjedna proputovanja cijelim Porugalom.
Dakle suta još zadnje epizoda Sao Miguela a od jeseni "Fantastični Portugal"
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male

PostajNaslov: Re: OTOK USRED ATLANTIKA   OTOK USRED ATLANTIKA Empty13.08.20 22:12

Zaboravi sam da ovdje nisam postavio zadnju epizodu serijala "Zeleni raj Atlantika", koliko su skupi Azori.

Ako vas zanima da li je moguće besplatno kampirati na otoku usred oceana, koliko košta renatnje velike vile s bazenom u središtu grada, koliko košta porcija oceanske ribe, a koliko čaša domaćeg vina sve to možete doznati u ovoj epizodi.

[Vrh] Go down
termit520
lingua
lingua
termit520

Male

PostajNaslov: Re: OTOK USRED ATLANTIKA   OTOK USRED ATLANTIKA Empty14.08.20 17:57

pekrasno kolega....ja ne znam zasto nema nikakvih komentara ovde,mozda su nozevi i ostala sranja vaznija od upoznavanja svijeta....jednostavno ne znam sta da kazem,najradije bi kupio kucu na Azorima...svaka cast,prekrasno....
mozda jedino da pocnes snimati kolega i videa na engleskom jeziku,mozda...bi bilo i vise pretplatnika na YouTubeu,a to znaci i mozda....vise kuna na tekucem
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male

PostajNaslov: Re: OTOK USRED ATLANTIKA   OTOK USRED ATLANTIKA Empty23.08.20 0:23

termit520 hvala na komplimentu, drago mi je da ste zadovoljni pričama. Azori su stvarno prekrasni. Da imam priliku bez dvoumljenja bi se preselio tamo na nekoliko godina.

Što se tiče videa na engleskom, mislim da engleskih verzija video uradaka o Azorima ali i o svim ostalim temama ima puno. Nekako sam ponosan raditi ih na Hrvatskom. Od youtubea do sada nisam zaradio ni lipe pa mi ni kune nisu imperativ. Kako ne spadam u kanal koji prati modu ili žutilo a niti cajke, guzice i sise nisu u mojoj video domeni tako da ću vrlo teško ispuniti uvjete da bi mogao imati koristi od youtubea. Ako se to ipak dogodi dakako da ću biti zadovoljan.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: OTOK USRED ATLANTIKA   OTOK USRED ATLANTIKA Empty

[Vrh] Go down

OTOK USRED ATLANTIKA
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.