FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Divlji kamp Drava 2024
KIZER- Kesmec flipper  Empty18.07.24 14:51 by Mladen

» 24 sata divljine
KIZER- Kesmec flipper  Empty16.07.24 0:39 by Mladen

» chris reeve sebenza folder
KIZER- Kesmec flipper  Empty13.07.24 22:54 by Lawman

» Kožni strop
KIZER- Kesmec flipper  Empty09.07.24 12:12 by oetzi

» Fallkniven noževi
KIZER- Kesmec flipper  Empty28.06.24 12:22 by laredo

» Garmin GPSMAP 66S
KIZER- Kesmec flipper  Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» Sretna 2024.godina
KIZER- Kesmec flipper  Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
KIZER- Kesmec flipper  Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
KIZER- Kesmec flipper  Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
KIZER- Kesmec flipper  Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
KIZER- Kesmec flipper  Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
KIZER- Kesmec flipper  Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
KIZER- Kesmec flipper  Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
KIZER- Kesmec flipper  Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
KIZER- Kesmec flipper  Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
KIZER- Kesmec flipper  Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
KIZER- Kesmec flipper  Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
KIZER- Kesmec flipper  Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
KIZER- Kesmec flipper  Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
KIZER- Kesmec flipper  Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
KIZER- Kesmec flipper  Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
KIZER- Kesmec flipper  Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
KIZER- Kesmec flipper  Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
KIZER- Kesmec flipper  Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
KIZER- Kesmec flipper  Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
KIZER- Kesmec flipper  Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
KIZER- Kesmec flipper  Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
KIZER- Kesmec flipper  Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
KIZER- Kesmec flipper  Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
KIZER- Kesmec flipper  Empty28.05.23 23:40 by ness

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

KIZER- Kesmec flipper

Go down

KIZER- Kesmec flipper  Empty KIZER- Kesmec flipper

Postaj by NAVIGATOR 15.04.16 17:57

Prije nekog vremena kontaktirali su me iz friškopečene tvrtke MM Blades i pozvali me u goste da malo razgledam Kizerov asortiman noževa koji su oni od nedavno počeli zastupati za Hrvatsku.
Da budem iskren o tom brendu nisam znao apsolutno ništa pa čak ni pravilan način na koji se izgovara. Na prvu čak sam ga u glavi zamijenio za ruski Kizlar čije artikle baš ne ljubim.
Dakle među ostalim naučili su me da se izgovara "Kajzer" gotovo njemački a ne Kizer.

Prije nekoliko sam dana navratiop do njih i uz friško smiksan prirodni sok od  jabuke razgledao sam vitrinu koja sadržava dobar dio ukupnog Kizerovog asortimana.

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2818%20Large_zpsmb7allsk

Od vrha prema dnu posloženi su noževi u tri klase kako po kvaliteti tako i po cijenama.

Ne mogu reći niti za jedan brend da ima baš puno modela koji mi zapnu za oko. Otprilike je tako i sa Kizerom. Mnoštvo modela otpada na noževe neobičnih organski zakrivljenih linija oštrica i ručki. Nešto u stilu Ken Onion dizajna. Da budem iskren nisam ljubitelj niti recurve oštrica koje ljudi uglavnom vole ali meni su na terenu malo nezgodne za oštrenje.

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2821%20Large_zpszh5jvpcu

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2832%20Large_zpsw6rehqnn

Osobno mi je najbolji Kizerov model V3 Vigor. Titanski framelock sa jednom skalom od zelenog G10 i spanto oštricom od S35VN čelika.
Nažalost za sada u ponudi MM Bladesa nije i taj Kizerov model.
Pa ipak među mnoštvom sada dostupnih u Hrvatskoj pronašao sam okvirno 4 koja mi se baš sviđaju. Jedan je iz Kizerove najjeftinije serije, model Begleiter sa krasno tanko flatt grindanom oštricom od solidnog VG10 čelika. Nož je po formi i kad se sklopi cijeli vrlo tanak
sa prekrasnim plavo anodiziranim detaljima koji bi odlično legli uz moju novu Olighticu S1. Vrlo povoljna cijena tog modela (cca 400kn) nagrađena je i vrlo solidnom završnom obradom. Toliko mi se svidio da ću ga i kupiti pri idućoj posjeti.

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2831%20Large_zpsqw3vy1g1

Idući nož koji mi je zapeo za oko je iz najkvalitetnije Kizerove serije, sa najviše police.

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2819%20Large_zpsvovdipax

Riječ je o nožu iz naslova teme Kizar Kesmec flipperu, titanskom framelocku sa oštricom iz S35VN čelika.

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2827%20Large_zpssrca37y7

Osoblje MMB-a mi je ljubazno ponudilo taj nož da ga provrtim kroz prste nekoliko dana ali sam im ga se obavezao vratiti i nož i ambalažu u potpuno neoštečenom stanju kako bi ga kao izložbeni primjerak mogli vratiti u vitrinu.

Ako vas zanima brand Kizer i model Kesmec koji ih sasvim lijepo predstavlja za tren slijedi recenzija sa dosta fotografija.


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 19.04.16 22:30; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KIZER- Kesmec flipper  Empty Re: KIZER- Kesmec flipper

Postaj by NAVIGATOR 15.04.16 18:23

O brendu Kizer znam stvarno jako malo, tek da se radi o originalnom kineskom brendu koji je nastao tek prije 3 godine i od onda su prilično ozbiljno krenuli u posao proizvodnje noževa. Ako vas o njima zanima više ima točnijih podataka na sveznajućem googlu.

E sad konkretno o modelu iz naslova teme

Na prvu me iznenadilo pakiranje u kojem se noževi isporučuju. Nož je upakiran u uobičajenu kartonsku kutiju u kakvoj dolezi većina renomiranih barandova poput CR-a, ZT-a, Bencha Spyderca CS-a itd.

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2842%20Large_zpsguhtcjll

no Kizer tu ne staje jer iako ostali proizvođači čiji su noževi i nekoliko puta skupnji osim te kartonske kutije daju još samo najlonsku vrećicu Kizer daje vrlo luksuznu tvrdu prezentacijsku kutiju.

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2846%20Large_zpsuwob3q9u

Uz nož u kutiji dolazi i krpica od mikrofibera za brisanje i papirnati smotuljak sa garancijom i uputama za korištenje.

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2851%20Large_zpsz243onh8

U kutiji se nalazi i vrlo kvalitetna futrana maskirna torbica sa lijepo štikanim znakom brenda.

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2848%20Large_zpsed39oxcc

Očito je Kizaru prvi dojam bitan i potrudili su se da ljudi već na prvu zapamte brend jer su njegov logo štampali čak i na najlonsku vrećicu u koju nož dolazi umotan.

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2855%20Large_zpswmhtx1ch

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2857%20Large_zpszkxet5at

nastavak za tren!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KIZER- Kesmec flipper  Empty Re: KIZER- Kesmec flipper

Postaj by NAVIGATOR 15.04.16 19:03

Kesmec flipper je svrstan u Prime klasu koju odlukuju vrhunski materijali poput titana, S35VN čelika oštrice, keramičkih kugličnih ležajeva itd. no navodi se da se radi o in house dizajnu cijenom neopterećenu zvučnim imenima autora koji inače ubiru određeni poststak od ukupnog troška noža. To je još jedan od razloga zašto ovaj nož košta razumnih tek nešto više od 1000kn.

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2869%20Large_zpsseyto7nl

U Kizerovoj paleti pronašao sam mnoge modele odličnih ručki ili odlično flatt i large hollow grindanih oštrica no u samo nekoliko modela spojilo se da mi odgovara i ručka i oštrica.
Kesmec ima odlično napravljenu precizno flatt grindanu oštricu koja dolazi primjereno oštra. Nije strava oštra kako je naprimjer došao tvornički nabrušen kershaw ruby ali je u klasi sa CS-om ZT-om i sličnim brandovima.

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2863%20Large_zps2fzxcm0t

I detalji gravura su priično dobro i nenametljivo odrađeni dajući samo osnovne podatke.
Na fotki se vidi i ukrašeni pivot koji mene asocira na sunce a za njegovo štelanje nije potreban nikakav specijalni ključ nego običan torx. Ja bi rado da je taj torx malo večih dimenzija iako bi tako možda bila veća šansa za drobljenje keramičkog kuglagera dotezanjem pivota.

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2866%20Large_zpsiednjesn

Oštrica noža je za moj pojam prilično debela i na samoj granici da me to odbije. Nisam ljubitelj oversized foldera i 4mm debela Kesmecova oštrica čini mi se previše za folder te veličine i namjene. Bilo bi prihvatljivije da su leđa noža stanjili u svedge(valjda se tako piše) ali razumijem zašto su tako ostavili jer na svim modelima na leđima noža gravirano im je ime autora.

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2876%20Large_zpsxcazhjfj

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2881%20Large_zpsi5qzeaxw

dizajn titanskog klipa za džep prilično je sličan CKF-ovim klipovima, ali danas na tržištu mnogi nalaze uporište u tuđem prokušanom dizajnu. Koliko je samo brendova kopiralo spydercov dizajn klipa.

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2880%20Large_zps3rllbk74

Ručka noža kompletna je od titana, obje skale. Nož je framelock konstrukcije sa metalnim insertom koji je produžen i štiti framelock od prekomjerne ekstenzije.
Titan je dodatno prošaran mislim kemijskim procesom pa ima lagano maskirno tigrasti uzorak koji u živo izgleda odlično. Blagi utori u titanu osiguravaju dovoljno gripa i puno su mi draži od jimpinga i ostalih zubiju kojih Kesmec na sreću nema.

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2858%20Large_zps0rw2jbil

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2861%20Large_zpsrzt9ak2b

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2871%20Large_zpsqde7oy2y

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2873%20Large_zpskmxy52sy

Oblik ručke na Kesmecu mi nije idealan. Radije bi da nema onog ćoška na sredini leđa ručke. Iako on ergonomski ne smeta jer lijepo sjeda u šaku ali optički bi mi bilo draže da je zaobljen. Time bi nož bio uži kad je sklopljen.
Fingerchoil u kombinaciji sa fingerguardom od flippera pružaju vrlo udoban i siguran hvat bez opasnosti da prsti skliznu na oštricu.

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2895%20Large_zpsotu2m2xs

nastavak za tren
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KIZER- Kesmec flipper  Empty Re: KIZER- Kesmec flipper

Postaj by NAVIGATOR 15.04.16 19:36

Oštrica noža je savršeno centrirana na svim Kizer modelima koje sam imao u rukama pa tako i na ovom.

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2878%20Large_zpszx3ooqfp

Flipanje noža na keramičkim kuglagerima je vrlo ujednačeno i glatko. Nož se pouzdano otvara bez obzira u kojem se položaju nalazi a trzaj zgloba uopće nije potreban. Pouzdanom otvaranju doprinosi i vrlo kvalitetna završna obrada gdje su svi potrebni dijelovi primjereno zaobljeni a fliper se uopće ne zarezuje u prst.
Na jeftinijim modelima Kizara ipak se vidi da završna obrada poluge flippera nije toliko dobro odrađena no na Kesmecu to nije slučaj.

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2882%20Large_zps9ttmanfz

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2888%20Large_zpsnp3qaaa5

Framelock je odlično napravljen a poluga za "otkočivanje" je također odlično zaobljena i viri taman toliko da se nožem da fino baratati a da se ne zasjeca u palac koji intuitivno pronalazi položaj.

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2904%20Large_zpsxnmawtzg

Kesmec nije lagan nož i teži malo preko 150 grama što je bitno više nego što ja volim ali kada uzmemo u obzir da se radi o prilično velikom framelocku sa obje titanske skale onda je ta težina razumna i u gram dva +/- različita od sličnih konkurentnih noževa.

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2897%20Large_zps0x8cmslz

Napomenuo bi da je ova recenzija napravljena prema viđenju bez korištenja noža koji moram vratiti zastupniku u originalnom tvorničkom stanju. Itekako bi me još zanimala toplinska obrada S35VN-a u kineskoj varijanti koja bi sigurno uvelike imala utjecaja na opći dojam noža.

Na kraju bi zaključio da se radi o odličnom nožu čak i za vrlo zahtjevne "nožoljupce". Po preciznosti završne obrade Kizer-Kesmec bez dvojbe spadaju uz bok sa velikim brandovima poput ZT-a.
Ako nemate problem sa činjenicom i natpisom made in China Kizar je za sada od konkurencije jeftiniji okvirno 500-600kuna po modelu. Sigurno da ulaganje u europski ili američki brend ima svojih prednosti jer takvi će se noževi siguran sam brže i lakše preprodati po višoj cijeni od kineskih i imaju viši statusni simbol u društvu no ako vam na Kizaru smeta natpis made in China možete ga jednostavno odljepiti KIZER- Kesmec flipper  478256 KIZER- Kesmec flipper  478256 KIZER- Kesmec flipper  478256

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2875%20Large_zpscmddcp3c

I za kraj jedna primjedba i to na torbicu u kojoj nož dolazi. Iako se radi o primjereno kvalitetnoj futranoj torbici koja nož odlično štiti, ima džepova čak i za dva noža ali greška je u ciferšlusu koji je naopačke zašiven.
Naime ciferšlus završava na mjestu gdje su otvori džepova a cif se zbog glomaznosti ne da do kraja otvoriti tako da je nož teže izvuči iz džepa.
Rješenje je ili da se stavi manji cif sa dužim hodom koji bi omogučio potpuno otvaranje torbice  ili da se postojeći šiva obrnuto pa da se torbica na mjestu otvora džepova da jače otvoriti.

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2907%20Large_zpsxl9vph1j

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2911%20Large_zpsqa7e05fu

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2899%20Large_zpsyxzzzuak

eto tako ja vidim Kizarov Kesmec flipper

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2869%20Large_zpsseyto7nl
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KIZER- Kesmec flipper  Empty Re: KIZER- Kesmec flipper

Postaj by NAVIGATOR 16.04.16 18:53

I danas sam malo vrtio nožek pod prstima i što ga više flippam sve mi se više sviđa.
A i akcija flippera je postala još ujednačenija kako se nož razrađuje.
Bacio sam oko i na garancijski papir. Kad se sjetim kakvo su smeće od noževa kinezi radili još do prije par godina a danas tko bi rekao na svoj proizvod daju doživotnu garanciju. Iako to baš i nije dobro objašnjeno jer piše da Prvi vlasnik ima pravo doživotne garancije. Kako za sada ne postoji nikakav sistem registracije vlasnika, koliko je meni poznato, kao recimo kod CR-a gdje se dobije kartonček koji se popuni i pošalje unaprijed plačenom poštom proizvođaću.
Ako se vlasništvo dokazuje posjedovanjem računa to je malo neozbiljno jer računi na termo printu izdrže tek nekoliko mjeseci. Mada se uvijek može račun fotografirati i pohraniti kao fajl.
Po meni najbolju garancijsku politiku od brandova za koje ja znam ima Latherman koji će ti zamijeniti apsolutno svaki njihov proizvod bez pitanja i opravdavanja kako je stragan i jesi li ti prvi vlasnik ili dvadesetpeti. Čak i ovdje u predstavništvu u Hrvatskoj.

Kada sam bio prije par dana kod MMB-a pitao sam ih što u slučaju da savinem klip, zdrobim kuglager pivota ili izgubim neki od šerafa. Pokazali su mi nekoliko vrećica rezervnih dijelova a zanimljivo mi je bilo vidjeti bijele kuglice kuglagera utopljenih u plastiku. Identične kao na ZT-u samo nisu čelične nego keramičke. Da budem iskren u akciji kod otvaranja i zatvatranja ne mogu reći da razlikujem ta dva tipa kuglagera po akciji.

Kako se radi o flipperu koji ima mogućnost seljenja klipse za džep na obje skale rekao bi da bi ovaj nož bio dobar i ljevacima. I sam sam ga pokušao koristiti lijevom rukom, otvarati zatvarati, rezat bez večih problema.

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2947%20Large_zps66i9hahz

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2945%20Large_zpsphcjea4l

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2949%20Large_zpsknnnwnmt

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2943%20Large_zpsvrx4yu11

Nož je moguće nositi samo u tip up konfiguraciji. Nekada davno kada sam nosio samo spyderco, ima tome 20 godina, svi su u džepu bili u tip down konfiguraciji. Tada bi se zakleo da je to jedini siguran način nošenja noža. Vrlo rijetko bi kroz godine kupio neki model koji nije bio tip down. Tek sam se zbog sebenze nakon 4-5 godina uzastopnog nošenja priviknuo na tip up i sada bi me teško netko nagovorio na drugu konfiguraciju. Na sreću i Kesmec je tip up.

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2951%20Large_zpssyt9sz29
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KIZER- Kesmec flipper  Empty Re: KIZER- Kesmec flipper

Postaj by NAVIGATOR 23.04.16 20:53

detalj koji mi se svidio overtravel stop poluge frame locka  ili po naški zaštita od prekomjerne ekstenzije kočnice. Meni je CR sebenza 21 najdraži nož i gotovo isključivo da ćete me u 99.9% slučajeva vidjeti s tim nožem u džepu. Sebenza 21 nema overtravel stop iako bi vrlo često volio da ga ima. Nije da je meni ona potrebna ali vrlo me često ljudi koji nisu baš vični noževima ili framelock folderima traže da vide i isprobaju moj nož. E tada u meni slijedi malo nelagode jar ih prije nego li im dam nož u ruke moram podučiti kako da ne pretjeraju jer Seba ima dosta krutu tu kočnicu, odnosno ja sam svoju tako poštelao, pa se ljudi znaju zaigrati i krenuti muški stiskati. Moj umnumzaan ima lockbar stabilizator koji je ujedno i overtravel stop tako da mi je njega nekako lakše dati drugima u ruke.
Da moram birati kako da izgleda overtravel stop na Sebenzi izabrao bi upravo ovakav kakv ima Kesmec. S unutrašnje strane framelocka tek mala izbočina čelične pločice koja uopće ne narušava niti komplicira vanjski izgled titanske ručke.

KIZER- Kesmec flipper  IMG_2968%20Large_zpsxsvqg597
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KIZER- Kesmec flipper  Empty Re: KIZER- Kesmec flipper

Postaj by NAVIGATOR 01.09.16 10:37

Za one kojima je ovoaj osvrt  izgledala kao reklama koji imaju problema sa koncentracijom kod dužih postova evo istu sam stvar uobličio u svoj prvi youtube osvrt na opremu.
Tko izdvoji 11 minuta vremena i pogleda vjerujem da će uvidjeti da sam vrlo realno kako u tekstu pod temom tako i ovdje u video iznio većinu vrlo argumentiranih pohvala ali i kritika.



iako sam taj kesmec najprije posudio za osvrt, no toliko mi se svidio da sam ga nakon toga i kupio. Kupio sam ga za poklon dragom prijatelju koji ga već nekoliko mjeseci zadovoljno nosi.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KIZER- Kesmec flipper  Empty Re: KIZER- Kesmec flipper

Postaj by NAVIGATOR 04.09.16 11:49

Kizer Kesmec prilično je dobar nož kako sam i napisao, iz jedne od najkvalitetnijih kizerovih serija, no u videu možete vidjeti paradoks kako ga je po mojem dojmu u mnogočemu pretekao najjeftiniji Kizer na tržištu Begleiter.
Begleiter je kupljen za poklon a nakon nekoliko mjeseci EDC nošenja završio je kao rođendanski poklon ovdje na forumu.

NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KIZER- Kesmec flipper  Empty Re: KIZER- Kesmec flipper

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.