FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

+36
skyrunner
Tahdonvoima
elvin
mirDaK
bezribic
Ikarus
redbeard rum
maxina
Franco G
gorky
Kuzma
goxxon
Luftwaffe
oetzi
Fratt
yasko
Login
Utvara
urbana_gorila
marinko
Mraz
mariobab
poletan
Koaksijalac
Jolender
markonvs
djomla
Igsy
Migach
puls
cutlass
Knife_maniac
scout
glock
Medo Gradela
NAVIGATOR
40 posters

Stranica 6 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 23.03.13 11:25

Mraz
ma htjeo sam napraviti slično kao na idunu a tako otprilike izgleda guard na idunu, i na njemu se vide prelazi ako misliš na doljnji dio guarda.

Maxina
grinder je odličan, otvorit ću temu gdje ću malo više natipkati o tom strojčeku.
do sada sam njime nabrusio oko 40 noževa i stvar je totalno luda, koristim kut od 20 stupnjeva i to svaki i najtuplji kuhinjski nož u susjedstvu dovede do brijanja za oko minutu i pol.

brusio sam i Tora njime, zapravo samo mu polirao grind najfinijom gradacijom remena 6000

istina je da osim poliranja, svoje sebe i fallkove ću uvijek brusiti ručno ali za sve ostale noževe tu je grinderčić.

biti će uskoro dostupan u hrvatskoj kao i brusni remeni, mislim da komplet od nekoliko remena košta 10 eura.
sam strojček će biti oko 700kn(sa dva kompleta remena).

meni je za ovaj posao prerade TOR-a poslužio odlično kako se vidi.
kada sam istu stvar radio na trailu onda sam nakon piljenja guarda sve ostalo odradio ručno fallkovim brusen DC4 ali tada se radilo o puno mekanijem mesingu. sa ovim žilavim čelikom puno bi se više namučio bez grindera.

luda je stvar ta da se ovi remeni skoro uopće ne troše. nakon 40 noževa teško se može raspoznati koji je od dva remena iste gradacije korišten.
abraziv na trakama je razvijen specijalno da stvara minimalnu temperaturu kod brušenja i na opip se oštrica ni malo ne zagrije.
na IWA-i sam razgovarao sa tipom koji je taj grinderčić napravio i veli za te trake da ih je bilo najzahtjevnije za napraviti upravo zbog ranije spomenutog.

da se razumjemo nije to grinder koji po ičemu može konkurirati ili zamjeniti veliki stroj, no za ovakve sitne prepravke, oštrenja, mislim da je vrlo dobro napravljen.
mislim da mu je najbolja primjena za promijeniti tvornički sekundarni grind na oštrici.
tvornički noževi uglavnom dolaze sa sekundarcem pod pre velikim kutem, sa ovim ga regrindamo na primjeren kut u minuti dok bi nam za ručno brušenje trebalo bar sat-dva. probao u brdo prilika.

NAVIGATOR
master
master

Broj postova : 7018
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by bezribic 23.03.13 12:08

Moja podrška za skidanje guarda . Kako vidim praktičar si i uočio si nedostatke . To nebi trebao biti vitrinski nož nego dobar radni kako ga ti koristiš .I pošto nije za reklamu dobro si ga podesio za svoje potrebe .Vidi se ko je praktičar a ko teoretičar !
bezribic
bezribic
tipko
tipko

Male
Broj postova : 78
Godine : 52
Lokacija : Slavonski Brod
Datum registracije : 23.02.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Ikarus 23.03.13 12:45

Navi slažem se da je super za zablit sekundarni kut ili za reprofilirat neko debelo sječivo, ali on radi kut od 40 stupnjeva, jer kut od 20 je 20 po strani a ne ukupnih 20.
Ja tolki kut ni na mačeti ne koristim.

Istina svako ima svoje preference ali ja ipak više volim tanji grind za rezačke poslove...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by mirDaK 23.03.13 12:50

bezribic, u potpunosti potpisujem tvoju izjavu,
taj komad čelika i kože nije nož, već alat koji mora odraditi razne zadatke, i mali komadić štitnika koji je maknut može uvelike poboljšati baratanje tim alatom. Naravno, sve je to individualno.
Navi, siguran sam u tvoju odluku i vjerujem da će ti još dugo biti prvi izbor u tvojim avanturama.

mirDaK
tipko
tipko

Male
Broj postova : 65
Godine : 56
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 17.02.2013

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 23.03.13 15:22

bezribic
da mislim da će ovakav biti primjenjiviji na terenu, znam da mi je trail takav bio puno draži nego u originalnom izdanju.
istina ovo je baš terenski nož, možda bi ga netko držao u vitrini ali ja ni nemam za birati drugi za šumu, zapravo imam za birati ali je isti takav.

ikarus
znaš da sam ja specijalno osjetljiv na profil i kut sekundarnog grinda i da su nam ukusi prilično slični. vjeruj mi da najmanji kut koji koristim na tom grinderu da napravi prilično široku fazetu na najtanjem kuhinjskom nožu koji imam.

ja nisam internet freek i ne baratam pojmovima u teoriji ali znam da se uvijek za oštricu daje kut od centralne okomite osi oštrice pa do kuta fazete i on na stvarno tankim slajserima tipa cally 3 iznosi oko 17 stupnjeva, (ukupni je kut 34).
dakle ovaj predefinirani najstrmiji ponuđeni kut je 20, samo 3 stupnja blaži i primjeren namjeni jer čak i od najjeftinijih kineskih oštrica dlake same skaču s kože, pri tako definiranom sekundarcu.

možda u teoriji i griješim ali su noževi potegnuti na ovaj grinder primjereno oštri a podatak da sam mamine noževe iz kuhinje koje nisam brusio nekoliko godina sve doveo u stanje brijanja u samo par minuta za mene je neprocjenjiv.

ali evo ovako kut koji je na ovome grinderu oznaće sa 20 stupnjeva je strmiji a sječivo oštrije nego na najtanjoj mori clipper onoj od 2mm.

TORU sam rezni brid polirao iz ruke dakle bez ikakvog predefiniranog kuta.

mirDak
sigurno će me u šumi pouzdano služiti još godinama.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by elvin 23.03.13 22:50

Uh dao si truda,a imaš i petlju.
Meni se ovo baš ne sviđa ali ako tebi paše onda je ok.
Ne znam zašto ti toliko smeta taj branik ako već imaš Iduna za finije poslove gdje osloniš prst,a tu su i Sebenze i Umnumzan tako da ne vjerujem da bih to na svome tako nešto uradio (naravno da ga posjedujem) ali uskoro i to će biti ako Bog da.

elvin
spikač
spikač

Male
Broj postova : 594
Godine : 47
Lokacija : bihac bih
Datum registracije : 17.07.2009

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 23.03.13 23:50

folder u džepu imam uvijek ali ga na izletima gotovo nikada ne koristim ako sa sobom nosim i fiksni nož. folder mi je svojevrstan back up, kao rezervna guma u autu. njega svakodnevno koristim u uobičajenom okruženju a na izletima je tu samo zato jer je sastavni dio mene.
Što se fiksnih noževa tiče običaj mi je nositi samo jedan. foxov kukri mi je bio uz traila najdraži veliki nož i cijepao je bolje od i jednog noža koji sam nosio, no imao je jednu manu, uz njega sam morao nositi i manji fiksni(tipa mora) ili folder. najme on nije bio idealan za rezanje paradajza, špeka, mazanje paštete a to je često na izletima glavna zadaća a ne izgradnja kolibe kako to mnogi misle.
bowie dizajn sam odabrao (TOR) upravo iz razloga jer je svestran i uz veliki nož koji je odličan cjepač nije potrebno nositi niti jedan drugi. dakle idun ostaje doma i koristim ga uglavnom za jednodnevne izlete.
zato mi je bitno da mi Bog Tor bude što svestraniji da njime mogu obavljati od najtežih do najdelikatnijih zadaća. upravo mi je za precizna rezanja na Toru guard smetao pa sam ga zato maknuo.


NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Franco G 24.03.13 0:07

elvin je napisao/la:Uh dao si truda,a imaš i petlju.
Meni se ovo baš ne sviđa ali ako tebi paše onda je ok.
Ne znam zašto ti toliko smeta taj branik ako već imaš Iduna za finije poslove gdje osloniš prst,a tu su i Sebenze i Umnumzan tako da ne vjerujem da bih to na svome tako nešto uradio (naravno da ga posjedujem) ali uskoro i to će biti ako Bog da.

Elvine, to je u potpunosti i moje mišljenje. Stvarno si to lipo izrekao.

Ako se ide ozbiljno u prirodu nosi se uz glavni nož i backup - to može biti Mora ili neki manji oko 4" nož. No ljudi mogu imati i različitu filozofiju.

Ja mislim da sa svakim tipom noža treba naučiti i tehniku rada s istim. Tako i s noževima koji imaju guard. Usput, Navijev naslov "guardless" je netočan jer mu 'Tor' još uvijek ima half-guard (quillon).
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Franco G 24.03.13 0:35

bezribic je napisao/la:Moja podrška za skidanje guarda . Kako vidim praktičar si i uočio si nedostatke . To nebi trebao biti vitrinski nož nego dobar radni kako ga ti koristiš .I pošto nije za reklamu dobro si ga podesio za svoje potrebe .Vidi se ko je praktičar a ko teoretičar !

Bezribic,

jeli to po tebi ispada da svi koji nose noževe bez guarda jesu praktičari, a oni s guardom su teoretičari kojima nož stoji u veltrini?

Mislim da si jako u krivu.

Guard (dvostruki) ili quillon (polugard) služe zaštiti prstiju ruke. To je sva mudrost.

1. Glasoviti KaBar USMC Combat su nosile stotine tisuća američkih marinaca i vojnika u WWII. Guard im nije smetao.
Reći ćeš: to je vojni nož. S pravom, ali postao je vojni tako da je jedan LOVAČKI uzet kao najbolji za vojsku!

2. Buck 119 je legenda - stotine tisuća ovih lovačkih noževa s duplim guardom je prodano dilje svijeta - lovcima nije smetao dupli guard.

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Buck119Cocobola4_zpsa2b32a71

3. Legendarni bowie-noževi u pravilu imaju dupli gard.

4. Glasoviti #1-7 (Black Jack) kojeg su koristili američki komandosi ubacivani u neprijateljsku pozadinu imao je dupli gard.

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 BlackJack_A054

Nekada me iznenadi lakoća s kojom ljudi anergično tvrde stvari koje ne stoje.

Disclaimer: NE TVRDIM da nož mora imati guard ili quillon već da je to stvar izbora i određene filozofije koja proizlazi iz namjene noža.
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 24.03.13 0:53

Franco G
guard je po mojem iskustvu na veće noževe prešao onada kada su veći noževi zamjenili mačeve. dakle nešto na što su ljudi bili vizualno navikli i što je prizivalo avanturistički borbeni duh prošlih vremena kada su se ljudi tima alatima služili kao oružjem.

u svojih 30 godina, pa i više korištenja različitih noževa moram priznati da iz osobnog iskustva ne mogu reći da mi je ikada guard na nožu, barem onaj gornji njegov dio, da mi je bio od koristi. dakle nisam mu pronašao niti jednu svrhu u svom nožarskom stažu.
naprotiv pronašao sam mu mnoge mane.
moje se skidanje guarda ne može nazvati hirom budući da sam to učinio na dva po mojim kriterijima najcjenjenija noža i to u vremenskom periodu od dvije godine, a u životu vrlo rijetko griješim(osim u pravopisu) a još rijeđe dva puta ponovim istu pogrešku.
Noževi čije ste fotke postavili nisu ni približno po mom ukusu ma koliko oni bili uspješnice svojih proizvođača ali ja ih ne bi niti u prvih 100 (osim one male sebe).

dakle ja ni približno ne tvrdim da bi sada svi sa svojih noževa trebali popiliti guardove, u temi sam samo pokazao kakav je meni set-up TOR-a bolji od originalnog i obrazložio zašto je meni takav bolji.

slažem se da je takav TOR u očima kod većine izgubio na dojmljivom vizualnom identitetu i simetriji ali kako je to meni radni nož ljepota mu je tek u drugom planu.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Tahdonvoima 24.03.13 1:22

Guard na nožu služi zato da šaka ne sklizne na oštricu. Najjednostavniji način da se to spriječi bio bi umjesto izrade i montiranja zasebnog guarda na blank, sam blank napraviti tako da služi kao guard kao što je to recimo slučaj na Condor Hudson bayu. Još kada bi išli dalje u nekakvoj monolitnosti i čvrstoći noža, pa izbušiti nekoliko malih rupa za pinove uz sam rub drške umjesto dvije ili tri velike na sredini ili omotati dršku bez ijedne rupe, no svatko ima svoje razloge i želje.

Ja na primjer volim jednostavnu učinkovitost i u tom pogledu noževi poput spomenutog Hudson baya ili skandinavskih noževa su mi svakako draži od nekakvih suludih oštrica koje izgledaju kao da je netko napušen išao spojiti nož dizajna iz prva dva Ramba, Tom Browne tracker i Klingon batlet.

Naravno da je pipkavo i treba živaca i muda baciti se u preradu nečega za što si iskeširao par somova nečega za što ti je trebalo nekoliko mjeseci pa možda i godina da takav trošak dođe na red, no kad je već došao na red, pogotovo što čovjek ima još jedan primjerak tog noža koji neće dirati, zašto se ne poigrati?
Tahdonvoima
Tahdonvoima
tipko
tipko

Male
Broj postova : 69
Godine : 46
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 02.12.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 24.03.13 10:23

Tahdonvoima
i ja sam sličnog mišljenja s time da je doljnji dio guarda sasvim dovoljan u svim uvijetima da spriječi sklizanje šake na oštricu a gornji, kako sam već više puta naveo, po meni nema nikakvu korisnu primjenu u svakodnevnom korištenju osim ako nisi Linn Thompson pa se na sajmu na boothu nožekaš i sjekiraš s svojim kompićima kako je bio slučaj i na ovogodišnjoj IWA-i.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by bezribic 24.03.13 12:17

Upravo htjedoh reći ,neko brka borbene noževe i radne .Za donji dio guarda uredu ali za gornji nevidim svrhu kod radnog noža .
bezribic
bezribic
tipko
tipko

Male
Broj postova : 78
Godine : 52
Lokacija : Slavonski Brod
Datum registracije : 23.02.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Franco G 24.03.13 14:39

@bezribic

Upravo htjedoh reći ,neko brka borbene noževe i radne .

Hoćeš reći da je Buck 119 Special borbeni nož a ne lovački?

Tisuće i tisuće lovaca su ga koristli ili ga koriste.

Mnogi outdoors ljubitelji ga biraju kao osnovni nož.

Usput: donji dio guarda (quillon) se obično radi kod integralnih noževa - tj. noževa koji su u jednom komadu + dvije poludrške (slabs). Slažem se da da je quillon dovoljan za sigurnost. No kod guarda koji se navlači na nož kao zasebni dio se normalno uzima dupli guard.

Primjeri integralnog polu-guarda:


TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Fehrman-LastChance-26890

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 SOG_X-42_FieldKnife_b_4_zps4379d8b7

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 LHR-29_zps6387c159



Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by skyrunner 24.03.13 14:59

TOR je nož o kojem je sve poznato i sve rečeno te kao takav s razlogom zaslužuje biti u samom vrhu.
ovo što je Navi napravio za nekog je prilagođavanje noža svojim potrebama a za nekog oskvrnuće bez opravdanja.
sve je to osobno gledište svakog od nas.
ja osobno podržavam Navija jer osim prilagodbe sebi treba imati i muda pa se usudit vizualno promijeniti TORA,iako ja to ipak nebi.
nož je alat koji mora služiti a Naviju će sigurno biti bolje raditi s njim nakon ovog zahvata.
skyrunner
skyrunner
lingua
lingua

Male
Broj postova : 323
Godine : 44
Lokacija : sveti ivan žabno,hrvatska
Datum registracije : 01.01.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by cutlass 24.03.13 15:14

zanimljivo je kako u zadnje vrijeme vecina Navijevih tema ode "u krivo" ili je u njima sami rub svade ..
da li je to radi nacina prezentacije, osebujnog (subjektivnog) stila izrazavanja , Navijevog ogromnog rezackog iskustva ili neceg osmog , nebitno je ...

U ovoj temi bitno je to da ja Navi odrezao gornji dio guarda jer kao sto sam i sam vec cuo nebrojeno puta iz njegovih rijeci, ne pase mu taj dio na nozevima i tu ga potpuno razumijem ..

noz je sad iznimno ruzniji, izgubio je na ,amo reci "kolekcionarskoj vrijednosti " ali je po Navijemom sudu dobio na uporabljivosti , odnosno ona je poboljsana ...

potpuno razumijem njegovu odluku da to napravi ..
napravio je to na Trailu , dugo je pricao da bude, i pokazalo mu se dobro ...
stvar je tu zavrsena ...

neznam cemu teatralizirati oko toga ..

covjek ima 2 TOR-a , jedan mu je u ormaru drugi na boku .. to govori sve ...
pa i da mu je napravio rupu u ostrici i slozio zube na ledima to je njegova volja i izbor ...


oko guarda se lome koplja cesto .. nekome se svida nekome ne ..
ali najiskrenije mislim , mada se meni svida , da je nepotreban dupli guard ..

kome to noz "isklizne" i poreze prste/ruku??!! komandosima , lovcima na mamute, bushcrafterima, kuharima .. ??!?!?
NIKOME !!

stvar je samo osobnih afiniteta i ukusa ...


Navi , ovo je sad jedan od najruznijih živucih TOR-ova ... totalno mu ne lezi ovaj tip guarda (vizualno - i MOJ UKUS- nikome ne pametujem ) TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 747986

i da , onaj dio gdje ti se lomi luk koji si napravio rezanjem , stvarno moras bolje zaobliti , kao sto je vec netko primjetio .. mislim Mraz ak se ne varam ..


pozz
Denis
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by mirDaK 24.03.13 15:48

Franco G,
cijenim vaše znanje o noževima i kolekciju koju posjedujete, samo ovdje je riječ o nekome tko je promjenio originalni dizajn da bi sebi olakšao korištenje, u ovom slučaju noža.

Najveća greška Navia je ta, što je mogao na tržištu naći nož koji će odgovarati njegovim potrebama ili dati izraditi isti takav (možda kod nekih od renomiranih "knife makera"), koji će zadovoljiti sve njegove zahtjeve, a to ima cijenu, ovako je sve bilo u kućnoj radinosti i velika je radost kad vidiš da si nešto sam napravio.

mirDaK
tipko
tipko

Male
Broj postova : 65
Godine : 56
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 17.02.2013

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 24.03.13 16:10

Denis
ma ne bi rekao da je ova tema na rubu svađe. što se mene tiče polemizira se vrlo smireno i kulturno s argumentima, uključujući i tvoj post i mišljenje koje poštujem

mislim da se više radi o tome da su moje teme zbog truda koji ulažem u njihovo postavljane možda čitane više nego što je to uobičajeno za teme na forumu. pa tako puno ljudi vidi pa ih i puno komentira i onda puno komentara i puno različitih mišljenja ali to i je bogatstvo ovoga foruma.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 24.03.13 16:15

što se noža tiče istina je za onaj prijelaz na gornjoj lijevoj strani guarda da ga možda trebam još malo doraditi i zaobliti prijelaznu liniju. malo me bilo frka jer sam s jedne strane morao paziti da brusnom trakom ne oštetim kožu ručke a s druge strane da ne taknem oštricu.

vizualno je drugačiji no nije da se izvlačim ali u živo je puno ljepši nego se to čini na fotkama i s ponosmo ću nositi tog Tora na boku.
tražio sam malo tuđe primjere slične prerade ali nisam nigdje našao na još nekoga tko se odlučio na takvu modifikaciju. viđao sam grde mi prerade s ogromnim nataknutim jelenjim rogom ali nisam pronašao nkoga tko je pilio guard. ako netko nađe fotke sličnoga molio bi da mi linka pod temom.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Mraz 24.03.13 17:40

Krep traka, spasila stvar nebrojeno puta TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 69343 Cijeli nož dobro zaštititi istom i nemaš (toliko) straha da ćeš nož oštetiti ako njime zapneš za nešto dok ga modificiraš.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by markonvs 24.03.13 18:39

NAVIGATOR je napisao/la: ...ali nisam pronašao nkoga tko je pilio guard...

Što čini se govori nešto o dotičnoj preradi TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 69343
markonvs
markonvs
spikač
spikač

Male
Broj postova : 571
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.11.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Mraz 24.03.13 20:41

markonvs je napisao/la:
NAVIGATOR je napisao/la: ...ali nisam pronašao nkoga tko je pilio guard...

Što čini se govori nešto o dotičnoj preradi TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 69343

Ili o tome koliko se takvi noževi stvarno koriste a koliko su stvar ukrasa TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 30210
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Frenky 24.03.13 21:31

ni ja ne vidim ništa sporno u kastjumizaciji navijevog tora.

ustvari mislim da su iskusni ljudi skloni prilagođavati sebi stvari, da bi im bile funkcionalnije.
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Franco G 24.03.13 21:53

Mraz je napisao/la:
markonvs je napisao/la:
NAVIGATOR je napisao/la: ...ali nisam pronašao nkoga tko je pilio guard...

Što čini se govori nešto o dotičnoj preradi TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 69343

Ili o tome koliko se takvi noževi stvarno koriste a koliko su stvar ukrasa TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 30210

Mraze, po tebi Navi jedini koristi noževe jer je jedini prepilio gornji dio guarda??? TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 85288
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by cutlass 24.03.13 22:21

eee to sad malo i mene kopka ...
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 24.03.13 22:22

pa nikako ne mislim da je skidanje guarda dokaz da ja jedini taj nož koristim, no možda ga koristim za širu lepezu zadataka među kojima su i neki gdje modifikacija gornjeg dijela guarda donosi znatniju prednost.

u svakom slučaju šteta bi bilo da stoji u vitrini. upravo sam zato i reiješio svoju kolekciju noževa jer mi se nije dalo toliko željeza držati neupotrebljenih u vitrini.
pronašao sam ono što mi od ponuđenog najviše odgovara i još ga malo prilagodio svojim zahtjevima i to je to.
sada ga još samo treba pošteno na terenu i zaposliti.


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 24.03.13 23:19; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Fratt 24.03.13 22:56

Koje litanije oko jednostavnog piljenja komada železa...nekome se sviđa,nekom ne,pa nije kao da je sad išao prebrusiti Koh-i-Noor,ima Torova ko pljeve.
Njemu paše a to je ovdje najbitnije.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Mraz 24.03.13 23:07

Jedini? Naravno da ne, bilo bi glupo reći nešto toliko isključivo. No da sam prisiljen nositi jednoga Tora ili sličan mu uradak, prvo što bih napravio je takva modifikacija jer znam kakav dizajn mi prolazi kod radnih alata.

Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by cutlass 24.03.13 23:49

drustvo , meni stize iz Brazila OWO .. direkt od gospona Brage , jeliti Allisona!!

a vi pjevajte ....

i gle cuda , nis nebum prepravljal ... TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 69343


TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 16588331930287482998520



heheh
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 25.03.13 0:00

fijuuu krasan nož, a bome i dimenzije su pozamašne.
lijep grind, i nema gornjeg guarda TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 478256
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Mraz 25.03.13 0:12

cutlass je napisao/la:
i gle cuda , nis nebum prepravljal ... TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 69343


Se ga nebuš ni koristil TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 368870

Opako nož izgleda, svaka vitrina bi ga rado.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 6 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 6 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.